Woodstock & District Canine Association
Saturday, February 23, 2019



Related Results

Conformation

Friday, February 22
Friday, February 22 (Ltd Breed Show for Sporting)
Saturday, February 23
Saturday, February 23 (Ltd Breed Show for Scent Hounds)
Sunday, February 24
Sunday, February 24 (Ltd Breed Show for Toys)



Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS Can GCh/MBIS Mex GCh/MBIS Per GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady’s Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owners: Kelef Newfoundlands and Summerford Newfoundlands
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Grant Townsend
Poodle (Standard)  
GCh Vetset Count Me In
Points: 279 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Grant Townsend
Newfoundland  
GChEx Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
Points: 236
Best Puppy In Show
Judge: Grant Townsend
Pointer (German Short-Haired)  
Shadowland Along For The Ride
Best Baby Puppy In Show
Judge: Grant Townsend
Chinese Shar-Pei  
Gumby's Flew The Cooper Buoy








Group 1 - Grant Townsend Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Nexus King In The North
  Spaniel (Clumber)   60
Group 2nd   
GCh Roaneden's Dream Catcher
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   59
Group 3rd   
GCh Leaside's Cherry Creek Daisy
  Pointer (German Short-Haired)   48
Group 4th   
Brighthope Lasting Merit
  Spaniel (Blue Picardy)   42
BPIG   
Shadowland Along For The Ride
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Nonnies Best Kept Secret   Spaniel (English Cocker)   0
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Barbevoix Oscar De Northrock

Best Of Opposite Sex
Northrock's Hello Dolly

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Northrock's Fly Me To The Moon

Best Puppy In Breed
Ch Barbevoix Oscar De Northrock


Winners Dog: (2-2-1-0)
Northrock's Fly Me To The Moon

Reserve Winners Dog
Northrock's I'll Drink To That

Junior Puppy Dog Class
1st Northrock's I'll Drink To That

Open Dog Class
1st Northrock's Fly Me To The Moon


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Northrock's Hello Dolly

Reserve Winners Bitch
Northrock's It's Always You

Junior Puppy Bitch Class
1st Northrock's It's Always You

12-18 Month Bitch Class
1st Northrock's Hello Dolly


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Seasyde Some Guys Have All The Luck




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 5 pts (3-1-1-1)
GCh Leaside's Cherry Creek Daisy

Best Of Opposite Sex
GCh Leaside's Wild Blue Angel

Best Of Winners: (3-1-1-1)
Shadowland Along For The Ride

Best Puppy In Breed
Shadowland Along For The Ride


Winners Dog: (3-1-1-1)
Fourwinds Another Vice

Reserve Winners Dog
Fogelhund's Vier J P Cooper

Junior Puppy Dog Class
1st De Lombardie Out For A Joyride

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Fourwinds Another Vice

Open Dog Class
1st Fogelhund's Vier J P Cooper

3-6 Month Dog Class
1st Shadowland Reaper At The Gates


Winners Bitch: (3-1-1-1)
Shadowland Along For The Ride

Junior Puppy Bitch Class
1st Shadowland Along For The Ride


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Ryegate's Let Me Entertain You

Best Of Opposite Sex
Rush's Instant Karma

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Ryegate's Let Me Entertain You


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Rush's Instant Karma

Reserve Winners Bitch
Fieldday Milady De Winters

12-18 Month Bitch Class
1st Fieldday Milady De Winters

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rush's Instant Karma


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 8 pts (1-5-2-1)
Ch Santiago de Himmelstein

Best Of Opposite Sex
Ch Grayvalley Gents Prefer Blonds

Best Of Winners: (1-5-2-1)
Stormynights Writteninthestars

Best Puppy In Breed
Evening Star Sarabay What Happens In Vegas

Select Dog
Ch Micin's Broxden Snow Business Like Show Business


Winners Dog: (1-5-2-1)
Summits Echo Into Eternity

Open Dog Class
1st Summits Echo Into Eternity


Winners Bitch: (1-5-2-1)
Stormynights Writteninthestars

Reserve Winners Bitch
Evening Star Sarabay What Happens In Vegas

Junior Puppy Bitch Class
1st Evening Star Sarabay What Happens In Vegas
2nd Stormynights Starlite Starbrite

Senior Puppy Bitch Class
1st Malagold Sneaking A Peak

12-18 Month Bitch Class
1st Jackson's Star At Gray Valley

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Stormynights Writteninthestars


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Rickways Shortcut To Mooselake

Best Of Opposite Sex
Winstead's If A Tree Falls

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Rickways Shortcut To Mooselake


Winners Dog: (1-1-0-0)
Winstead's If A Tree Falls

Canadian Bred Dog Class
1st Winstead's If A Tree Falls


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Rickways Shortcut To Mooselake

Open Bitch Class
1st Rickways Shortcut To Mooselake

3-6 Month Bitch Class
1st Winstead's Climbing The Walls


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 10 pts (4-4-2-1)
GCh Roaneden's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Ch Fourwinds Catching Fire At Great Lakes

Best Of Winners: (4-4-2-1)
Quinncreek's For The Hotwings!

Best Puppy In Breed
Katyra's Nothing Beats Rook

Select Dog
Ch Cyre's The Heat Is On


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Reidwood Style And Grace

Best Of Opposite Sex
Reidwood Ahead By A Century

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Reidwood Style And Grace

Best Puppy In Breed
Reidwood Ahead By A Century


Winners Dog: (1-1-0-0)
Reidwood Ahead By A Century

Junior Puppy Dog Class
1st Reidwood Ahead By A Century


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Reidwood Style And Grace

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Reidwood Style And Grace


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Valley View Elf In The Galaxy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Valley View Elf In The Galaxy

Open Bitch Class
1st Valley View Elf In The Galaxy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
Ch Clancuddy Double O Seven


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Christycrest Topstar Clanagroe

Best Of Opposite Sex
Christycrest Broadway Dream

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Christycrest Topstar Clanagroe

Best Puppy In Breed
Christycrest Topstar Clanagroe


Winners Dog: (3-2-0-0)
Christycrest Topstar Clanagroe

Reserve Winners Dog
Calowa's Bailey Woelfle

Senior Puppy Dog Class
1st Christycrest Topstar Clanagroe

12-18 Month Dog Class
1st Calowa's Bailey Woelfle

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Wynridge'sGuardianOfTheGalaxy

3-6 Month Dog Class
1st Calowa Lurians Igniting Sparks


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Christycrest Broadway Dream

Reserve Winners Bitch
Brickett's Miss Informed At Wynridge

Senior Puppy Bitch Class
1st Brickett's Miss Informed At Wynridge

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Christycrest Broadway Dream

3-6 Month Bitch Class
1st Wynridge's She's Ridin Shotgun


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Brighthope Lasting Merit


Winners Dog: (1-0-0-0)
Brighthope Lasting Merit

Open Dog Class
1st Brighthope Lasting Merit



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rivermist Broxden Magnuttic


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rivermist Broxden Magnuttic

Open Dog Class
1st Rivermist Broxden Magnuttic



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nexus King In The North




Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Nonnies Best Kept Secret


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Trojh's The English Butler

Best Puppy In Breed
Trojh's The English Butler


Winners Dog: (1-0-0-0)
Trojh's The English Butler

Senior Puppy Dog Class
1st Trojh's The English Butler



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Axlehurn Now I'm Here


Winners Dog: (1-0-0-0)
Axlehurn Now I'm Here

Open Dog Class
1st Axlehurn Now I'm Here



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Heelmark Shikari Shoot For The Moon

Best Puppy In Breed
Bonneterre Eh Miz Trini



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Bonneterre Eh Miz Trini

Reserve Winners Bitch
Lienroc Auri's Golden Brew

Senior Puppy Bitch Class
1st Bonneterre Eh Miz Trini
2nd Lienroc Auri's Golden Brew


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Weatherrun Sandyridge's Over Ez

Best Puppy In Breed
Weatherrun Sandyridge's Over Ez


Winners Dog: (1-0-0-0)
Weatherrun Sandyridge's Over Ez

Senior Puppy Dog Class
1st Weatherrun Sandyridge's Over Ez



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Judith Shurb Top Dog
Points
Group 1st   Ch Starkeepers Drummond Duncan   Irish Wolfhound   37
Group 2nd   
Ch Sweetwire's Living On The Edge
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   32
Group 3rd   
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major
  Otterhound   30
Group 4th   Ch Witsend Bruach Queen Mab   Deerhound (Scottish)   28
BPIG    Risenshine Of First Avenue   Irish Wolfhound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Chetcote The Dragon Master   Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Napier's Omg Did You Hear

Best Of Opposite Sex
Generations Wizards Kyanite

Best Puppy In Breed
Generations Wizards Kyanite


Winners Dog: (1-1-0-1)
Generations Wizards Kyanite

Junior Puppy Dog Class
1st Generations Wizards Kyanite


Junior Puppy Bitch Class
2nd Generations Dark Crystal


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Ronaldo Queen's Hermelin

Best Of Opposite Sex
Ch Bassetarium Coeur de Cassiopee

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Rapscallion's Riding The Storm Out

Best Puppy In Breed
GCh Ronaldo Queen's Hermelin


Winners Dog: (1-1-1-1)
Rapscallion's Riding The Storm Out

Senior Puppy Dog Class
1st Rapscallion's Riding The Storm Out


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Oryan's Pralines 'n Cream

Junior Puppy Bitch Class
1st Oryan's Pralines 'n Cream


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy

Best Puppy In Breed
Orlov Comte Vladimir Du Grand Fresnoy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Dreamhund's Life Of Riley

Best Of Opposite Sex
Heavenlyhunds I Wish You Were Here


3-6 Month Dog Class
1st Chetcote The Dragon Master


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Daily News Nes Gwadiana

Best Of Opposite Sex
Disguise's Wild Rose MS

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Daily News Nes Gwadiana


Winners Dog: (1-1-0-0)
Daily News Nes Gwadiana

Open Dog Class
1st Daily News Nes Gwadiana


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Disguise's Wild Rose MS

Open Bitch Class
1st Disguise's Wild Rose MS


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tsertus Generation Next To Vitaz

Best Puppy In Breed
Tsertus Generation Next To Vitaz


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tsertus Generation Next To Vitaz

Junior Puppy Dog Class
1st Tsertus Generation Next To Vitaz



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sweetwire's Living On The Edge



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sweetwire's Living On The Edge

Reserve Winners Bitch
Brazosski Taylor Swift At Rivendell

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sweetwire's Living On The Edge

Open Bitch Class
1st Brazosski Taylor Swift At Rivendell


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Witsend Bruach Queen Mab




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pax Mundi Ares




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
Ch Starkeepers Drummond Duncan

Best Of Opposite Sex
GCh Three Little Birds' Follow My Heart

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Risenshine Of First Avenue

Best Puppy In Breed
Risenshine Of First Avenue

Select Dog
GCh Southbreeze Class Act


Winners Dog: (1-1-2-1)
Risenshine Of First Avenue

Senior Puppy Dog Class
1st Risenshine Of First Avenue


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Blarney Stone's Ailis

Open Bitch Class
1st Blarney Stone's Ailis

3-6 Month Bitch Class
1st Antrim Starkeeper Portrush


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major

Best Of Opposite Sex
Hunter's Riverrun Elsa Snow



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hunter's Riverrun Elsa Snow

12-18 Month Bitch Class
1st Hunter's Riverrun Elsa Snow


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Best Of Opposite Sex
Ch Nirokii Jewel At Kopera

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Skaduwee's Nelson Kyalami


Winners Dog: (1-1-1-1)
Skaduwee's Nelson Kyalami

Open Dog Class
1st Skaduwee's Nelson Kyalami


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Kimani's Lasting Effects

12-18 Month Bitch Class
1st Kimani's Lasting Effects


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Sandstorm All That Glitters Is Not Gold

Best Of Opposite Sex
Windstorm Arahu Be So Lucky

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Sandstorm Chocolate Sensation

Best Puppy In Breed
Windstorm Arahu Be So Lucky


Winners Dog: (1-1-0-1)
Windstorm Arahu Be So Lucky

Junior Puppy Dog Class
1st Windstorm Arahu Be So Lucky


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Sandstorm Chocolate Sensation

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sandstorm Chocolate Sensation

3-6 Month Bitch Class
1st Mylakhan Karob So Be It


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 5 pts (1-1-1-3)
GCh Gaspar's Mad About You

Best Of Opposite Sex
McCartney's Music Maker

Best Of Winners: (1-1-1-3)
McCartney's Music Maker

Best Puppy In Breed
McCartney's Music Maker

Select Bitch
GCh Alacrity N McCartney Celia


Winners Dog: (1-1-1-3)
McCartney's Music Maker

Senior Puppy Dog Class
1st McCartney's Music Maker


Winners Bitch: (1-1-1-3)
Wunder Forgetmenot Avaline

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wunder Forgetmenot Avaline


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   51
Group 2nd   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   49
Group 3rd   
GCh Snowmist's Desert Chill
  Siberian Husky   46
Group 4th   
GCh Triumf Sibiri Magnat
  Akita   45
BPIG    Vanderbilt's Strike It Big   Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group    Daomori Rising Star   Akita   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat

Best Puppy In Breed
Dr Wolf Shantey You Stay


Winners Dog: (1-0-1-0)
Dr Wolf Shantey You Stay

Senior Puppy Dog Class
1st Dr Wolf Shantey You Stay


3-6 Month Bitch Class
1st Daomori Rising Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 7 pts (1-5-2-0)
GCh Gale Of Heavenkingdom

Best Of Opposite Sex
Palemoonskyblue's Beauty Queen From A Movie Scene

Best Of Winners: (1-5-2-0)
Bearhug's Rocky Horror Show

Best Puppy In Breed
Bearhug's Rocky Horror Show

Select Dog
GCh Aikirocka Sahtu Moonsnoe


Winners Dog: (1-5-2-0)
Bearhug's Rocky Horror Show

Junior Puppy Dog Class
1st Bearhug's Rocky Horror Show


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Alpenspirit The Emperor

Best Of Opposite Sex
Avatar Playing At Alpenbliss

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Alpenspirit The Emperor


Winners Dog: (1-1-0-0)
Alpenspirit The Emperor

Open Dog Class
1st Alpenspirit The Emperor


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Avatar Playing At Alpenbliss

12-18 Month Bitch Class
1st Avatar Playing At Alpenbliss


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Medvezhya Staya Indiana Jones

Best Of Opposite Sex
Ch Midnightsolo Captured Presence

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Hannoveria Top Gun

Best Puppy In Breed
Hannoveria Top Gun


Winners Dog: (1-2-1-1)
Hannoveria Top Gun

Senior Puppy Dog Class
1st Hannoveria Top Gun


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Kalinka Emmanuel For Midnightsolo

Reserve Winners Bitch
Midnightsolo Dream Maker

12-18 Month Bitch Class
1st Kalinka Emmanuel For Midnightsolo

Canadian Bred Bitch Class
1st Midnightsolo Dream Maker


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GCh CinniBon's She's The One

Best Of Opposite Sex
Ch Trimanor's Bautista Blue Is Pride

Best Puppy In Breed
Cinbar's Rising From The Ashes


Winners Dog: (2-0-1-1)
Cinbar's Rising From The Ashes

Reserve Winners Dog
Haltonhills Great And Powerful

Senior Puppy Dog Class
1st Haltonhills Great And Powerful

Open Dog Class
1st Cinbar's Rising From The Ashes



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
GCh Ironbull's Crown Royal

Best Of Opposite Sex
Skyfall Money Penny Oyo Bull

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Saxmark'n Stonehills Power Play

Best Puppy In Breed
Saxmark'n Stonehills Power Play

Select Dog
Ch Knatchbull Need A Bigger Boat


Winners Dog: (2-2-2-0)
Saxmark'n Stonehills Power Play

Reserve Winners Dog
Knatchbull's Crimson King

Junior Puppy Dog Class
1st Saxmark'n Stonehills Power Play

Canadian Bred Dog Class
1st Knatchbull's Crimson King


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
Liberator's Desperado

Best Of Opposite Sex
Mi-Ti's Jigsaw Puzzle

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Liberator's Desperado

Best Puppy In Breed
Liberator's Desperado

Select Dog
Ch Dura Lex Polonia Lennon


Winners Dog: (1-4-1-0)
Liberator's Desperado

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Liberator's Desperado

3-6 Month Dog Class
1st Arket N Gra-Lemor Scoutmaster


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Naku's Believe It Or Not




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Divine Acres Don't Stop Believe'n At Danetastix

Best Of Opposite Sex
GCh Jerdans The Great Code

Best Puppy In Breed
Divine Acres Don't Stop Believe'n At Danetastix



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sanchor's Never Say Never




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso

Best Of Opposite Sex
GCh Ailama Try To Win




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Drewsar Tashtin Photo Finish

Best Of Opposite Sex
GCh Charbr's Tropical Breeze

Best Puppy In Breed
Drewsar Tashtin Photo Finish

Select Bitch
Ch Valkyrie Reign Is A Good Thing



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Drewsar Tashtin Photo Finish

Reserve Winners Bitch
Valkyrie We're No Angels

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Drewsar Tashtin Photo Finish
2nd Valkyrie We're No Angels


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Strike A Chord

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Vanderbilt's Strike It Big

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Strike It Big


Winners Dog: (1-1-1-0)
Vanderbilt's Strike It Big

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Strike It Big


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Vanderbilt's Strike A Chord

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanderbilt's Strike A Chord

3-6 Month Bitch Class
1st Vanderbilt's Flower Power


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Bluechip Tempest

Best Of Opposite Sex
Lindsayleigh's A Good Fella

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Bluechip Tempest

Select Dog
Ch Lindsayleigh's Handsome Devil


Winners Dog: (1-2-1-0)
Lindsayleigh's A Good Fella

Open Dog Class
1st Lindsayleigh's A Good Fella


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Bluechip Tempest

Reserve Winners Bitch
Lindsayleigh's Ez Brez Cvr Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bluechip Tempest

Open Bitch Class
1st Lindsayleigh's Ez Brez Cvr Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dinsdale Roulette Of Greylog

Best Puppy In Breed
Dinsdale Roulette Of Greylog



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dinsdale Roulette Of Greylog

Senior Puppy Bitch Class
1st Dinsdale Roulette Of Greylog


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Snowmist's Desert Chill




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Grant Townsend Top Dog
Points
Group 1st   GCh Lackyle Bairille Dubailt   Staffordshire Bull Terrier   17
Group 2nd   Ch Actions Nocho II   Bull Terrier   16
Group 3rd   
GCh Glahms Golden Aelwen
  Dandie Dinmont Terrier   15
Group 4th   
Ch Zlatapraha Wonder
  Cesky Terrier   14
BPIG   
Ch Blayloch Lil Razclin' Scalawag
  Scottish Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Diamondjewel's Stylish One
  Soft-Coated Wheaten Terrier   0
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Actions Nocho II




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Skerryvore Dance With The Wind

Best Puppy In Breed
Cairnmoor Fergus' Sorcha

Select Bitch
GCh Skerryvore Isla Touch Of Magic



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Cairnmoor Fergus' Sorcha

Senior Puppy Bitch Class
1st Cairnmoor Fergus' Sorcha


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Zlatapraha Wonder




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxheart's Tsarshadow Tornado



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxheart's Tsarshadow Tornado

Open Bitch Class
1st Foxheart's Tsarshadow Tornado


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Venture Hill Indeed I Will


Winners Dog: (1-0-0-0)
Venture Hill Indeed I Will

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Venture Hill Indeed I Will



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ahndeggoense's Have Mercy

Best Of Opposite Sex
Evalill Avicii Wakemeupahndeggoense

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ahndeggoense's Have Mercy

Best Puppy In Breed
Ahndeggoense's Have Mercy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Evalill Avicii Wakemeupahndeggoense

Junior Puppy Dog Class
1st Evalill Avicii Wakemeupahndeggoense


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ahndeggoense's Have Mercy

Junior Puppy Bitch Class
1st Ahndeggoense's Have Mercy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Blayloch Lil Razclin' Scalawag

Best Of Opposite Sex
Ch MacRitchies Freedom Of Thought

Best Puppy In Breed
GCh Blayloch Lil Razclin' Scalawag

Select Bitch
GCh Filisite Brash X-Mas Gift



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Blayloch Firecrackin' Scalawag

Senior Puppy Bitch Class
1st Blayloch Firecrackin' Scalawag


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Diamondjewel's Brilliant Cut

Best Puppy In Breed
Diamondjewel's Brilliant Cut

Select Bitch
GCh Diamondjewels My Lil Valentine



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Diamondjewel's Brilliant Cut

Reserve Winners Bitch
Farquar Orlaith Celtic Star

Canadian Bred Bitch Class
1st Farquar Orlaith Celtic Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Diamondjewel's Brilliant Cut

3-6 Month Bitch Class
1st Diamondjewel's Stylish One
2nd Diamondjewel Luvs Secnd Chance


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lackyle Bairille Dubailt




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Pekehuis Shazam
  Pekingese   30
Group 2nd   
Ch Ashstone's Winter Is Coming
  Havanese   28
Group 3rd   
GCh Sigma Chi's Jose At Mingchen
  Cavalier King Charles Spaniel   22
Group 4th   
GCh Wind's Da Vinci Code
  Chinese Crested   18
BPIG   
Ashstone's Magnifica At Delsol
  Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group   
HeartsDelites Rumour Has It
  Havanese   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hilanne's Moonlight Sonata



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hilanne's Moonlight Sonata

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hilanne's Moonlight Sonata


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Sigma Chi's Jose At Mingchen

Best Of Opposite Sex
Brockabye's Sweet River Beth

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Shirmont Farewell Gift

Select Dog
GCh Burbrook What Dreams May Come


Winners Dog: (1-1-2-0)
Shirmont Farewell Gift

Open Dog Class
1st Shirmont Farewell Gift


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Brockabye's Sweet River Beth

Open Bitch Class
1st Brockabye's Sweet River Beth


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cogie's Force Of Kimi


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cogie's Force Of Kimi

Open Dog Class
1st Cogie's Force Of Kimi



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Wind's Da Vinci Code

Best Puppy In Breed
Denali's Mr Sensational


Winners Dog: (2-0-1-0)
Cabaret Dasha All Eyes On Me

Reserve Winners Dog
Denali's Mr Sensational

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Denali's Mr Sensational

Open Dog Class
1st Cabaret Dasha All Eyes On Me



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maniak At Castle Keep

Best Puppy In Breed
Maniak At Castle Keep



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maniak At Castle Keep

Senior Puppy Bitch Class
1st Maniak At Castle Keep


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 5 pts (0-2-3-1)
GCh Ashstone's Winter Is Coming

Best Of Opposite Sex
GCh Pocopayasos' Heavy Duty Bugi

Best Puppy In Breed
Ashstone's Magnifica At Delsol

Select Dog
Ch Laurelgate's Magic Mambo Ozzy



Winners Bitch: (0-2-3-1)
Ashstone's Magnifica At Delsol

Reserve Winners Bitch
That's Love Knows No Boarders

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashstone's Magnifica At Delsol

Senior Puppy Bitch Class
1st That's Love Knows No Boarders

3-6 Month Bitch Class
1st HeartsDelites Rumour Has It


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Clandara's Pagani


Winners Dog: (1-0-0-0)
Clandara's Pagani

Open Dog Class
1st Clandara's Pagani



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Bluechip Ama La Vida 2nd

Best Of Opposite Sex
Pinkribbon Bluechip 1 Morekiss

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Bluechip Ama La Vida 2nd

Best Puppy In Breed
Bluechip Ama La Vida 2nd


Winners Dog: (1-2-0-0)
Bluechip Ama La Vida 2nd

Senior Puppy Dog Class
1st Bluechip Ama La Vida 2nd

3-6 Month Dog Class
1st Bluechip Oscar Dream


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Pinkribbon Bluechip 1 Morekiss

Reserve Winners Bitch
Aubelle's God Is In The Rain

12-18 Month Bitch Class
1st Aubelle's God Is In The Rain

Open Bitch Class
1st Pinkribbon Bluechip 1 Morekiss


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Pekehuis Shazam

Best Of Opposite Sex
Romiche Temple Bell

Best Puppy In Breed
Romiche Temple Bell



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Romiche Temple Bell

Senior Puppy Bitch Class
1st Romiche Temple Bell


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Last Castle's Ok Rio


Winners Dog: (1-0-0-0)
Last Castle's Ok Rio

12-18 Month Dog Class
1st Last Castle's Ok Rio



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
GCh Siosalach's Hammin It Up

Best Of Opposite Sex
Ch Xoe's Hot N Heavy

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Jimary Belaire Bobby Bonz DJ

Best Puppy In Breed
Jimary Belaire Bobby Bonz DJ

Select Dog
GCh CurlyQ's Christmas Spirit

Select Bitch
GCh Jimary's Dance'n In The Dark


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Grant Townsend Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   42
Group 2nd   
Ch Siosalach's Bibbidi Bobbidi Boo
  Chinese Shar-Pei   33
Group 3rd   
GCh Ahkama Losar Khampa
  Tibetan Terrier   26
Group 4th   
GCh Shenandal's My Kind Of Joy
  Dalmatian   25
BPIG   Ch Brightspot Macho Uno   Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Gumby's Flew The Cooper Buoy
  Chinese Shar-Pei   0
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bellissimo Armani Di Seta Parlare



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bellissimo Armani Di Seta Parlare

12-18 Month Bitch Class
1st Bellissimo Armani Di Seta Parlare


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Jinks I'm Precious Prue




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Colorado's Shake N Bake

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Nonnies Shutter Up

Best Puppy In Breed
Bulldacious Nonnies Shutter Up



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 6 pts (2-3-0-2)
GCh Siosalach's Bibbidi Bobbidi Boo

Best Of Opposite Sex
Showbiz Smoke On The Water

Best Of Winners: (2-3-0-2)
Jolerob Ups d'Ante Excalibur

Best Puppy In Breed
Showbiz Smoke On The Water

Select Bitch
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X


Winners Dog: (2-3-0-2)
Showbiz Smoke On The Water

Reserve Winners Dog
Dot De Rides Brainstorming

Junior Puppy Dog Class
1st Showbiz Smoke On The Water
2nd Dot De Rides Brainstorming

3-6 Month Dog Class
1st Gumby's Flew The Cooper Buoy


Winners Bitch: (2-3-0-2)
Jolerob Ups d'Ante Excalibur

Reserve Winners Bitch
Eki Zimurrak Lazy Song

12-18 Month Bitch Class
1st Taipan Palace Miss Ryley LC

Open Bitch Class
1st Jolerob Ups d'Ante Excalibur
2nd Eki Zimurrak Lazy Song

3-6 Month Bitch Class
1st Gumby's Mind Your Biscuits


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Rio's Sherlock Bones

Best Of Opposite Sex
Three Rivers Kiara Mesbeauchow

Best Puppy In Breed
Three Rivers Kiara Mesbeauchow



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Three Rivers Kiara Mesbeauchow

Junior Puppy Bitch Class
1st Three Rivers Kiara Mesbeauchow


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GChEx Shenandal's My Kind Of Joy

Best Of Opposite Sex
Brightspot Macho Uno

Best Puppy In Breed
Brightspot Macho Uno


Winners Dog: (2-0-0-1)
Brightspot Macho Uno

Reserve Winners Dog
Echoview's Nu Folio

Senior Puppy Dog Class
1st Echoview's Nu Folio

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Brightspot Macho Uno



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
Ch Aristocrafts Samba In Da Reign

Best Of Opposite Sex
GCh San Simon Bulls Frodo

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Barknbwild's Grin And Bear It

Best Puppy In Breed
Ch Aristocrafts Samba In Da Reign


Winners Dog: (2-1-1-1)
Barknbwild's Grin And Bear It

Reserve Winners Dog
Barknbwild Biffs'em N Buffs'em

Junior Puppy Dog Class
1st Barknbwild's Grin And Bear It

Open Dog Class
1st Barknbwild Biffs'em N Buffs'em

3-6 Month Dog Class
1st Stormin The Gates At Bullmarkt


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Bullmarket Cindy Lou Who

Canadian Bred Bitch Class
1st Bullmarket Cindy Lou Who

3-6 Month Bitch Class
1st Nifty's Get Smart
2nd Foxmoor Petite Cherie Soleil
3rd Stormins' Sweet Melody


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wund-R Y Deja Vu All Over Again




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Lasacas Marshall A. Constable

Best Of Opposite Sex
Radically's Foreign Affairs

Best Puppy In Breed
Radically's Foreign Affairs



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Radically's Foreign Affairs

Senior Puppy Bitch Class
1st Radically's Foreign Affairs


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Horizon Zoelle Running With Scissors

Best Of Opposite Sex
Bjorn Consensus

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Horizon Zoelle Running With Scissors

Best Puppy In Breed
Horizon Zoelle Running With Scissors


Winners Dog: (1-3-0-0)
Bjorn Consensus

12-18 Month Dog Class
1st Bjorn Consensus


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Horizon Zoelle Running With Scissors

Reserve Winners Bitch
Denali's Hot Gossip

Junior Puppy Bitch Class
1st Horizon Zoelle Running With Scissors
2nd Denali's Hot Gossip

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's Timeless Romance


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 8 pts (2-5-1-1)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
Ch Gardenpath Dark Horse

Best Of Winners: (2-5-1-1)
Sanvar's Dance To The Music

Best Puppy In Breed
Sanvar's Dance To The Music


Winners Dog: (2-5-1-1)
Bibelot Argentan I'm A Thinker

Reserve Winners Dog
Apres Argent Hylander At Paragon

Senior Puppy Dog Class
1st Bibelot Argentan I'm A Thinker

Open Dog Class
1st Apres Argent Hylander At Paragon

3-6 Month Dog Class
1st Broadway's Baby I'm A Star


Winners Bitch: (2-5-1-1)
Sanvar's Dance To The Music

Senior Puppy Bitch Class
1st Sanvar's Dance To The Music
2nd Argentan Bibelot Think Of Me

Canadian Bred Bitch Class
1st Ormar Foregone Conclusion

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Paramour's First Kiss

Open Bitch Class
1st Bibelot Tolka Intoxicating

3-6 Month Bitch Class
1st Broadway's Pinkalicious Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Butterblac's BMW


3-6 Month Dog Class
1st Butterblac's Ace Of Spades



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Queenly Kazkovyy Lev

Best Puppy In Breed
Beswick's Goody Goody Gumdrop



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Queenly Kazkovyy Lev

Reserve Winners Bitch
Beswick's Goody Goody Gumdrop

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beswick's Goody Goody Gumdrop

Open Bitch Class
1st Queenly Kazkovyy Lev


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bayshore Stonehaven Five O'Clock Shadow



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Judith Shurb Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cherpa's High Dollar Client
  German Shepherd Dog   36
Group 2nd   
Bredright Mysterious Mirala
  Welsh Corgi (Pembroke)   29
Group 3rd   
Ch Ninebark's Day Off
  Australian Shepherd   28
Group 4th   
Grandgables Trulee Can B Magic
  Shetland Sheepdog   18
BPIG   
Bredright Mysterious Mirala
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Regaloake's Kiwi   Shetland Sheepdog   0
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 9 pts (1-6-2-1)
Ch Ninebark's Day Off

Best Of Opposite Sex
Bayberry's Dusk 'Til Dawn

Best Of Winners: (1-6-2-1)
Runway Watters Was Born To Fly

Best Puppy In Breed
Runway Watters Was Born To Fly

Select Dog
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy


Winners Dog: (1-6-2-1)
Runway Watters Was Born To Fly

Junior Puppy Dog Class
1st Runway Watters Was Born To Fly


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Dreamchaser Strathearn Amore

Best Puppy In Breed
Dreamchaser Strathearn Amore


Winners Dog: (2-0-0-0)
Dreamchaser Strathearn Amore

Reserve Winners Dog
Romar's Enry Claymore's Son

Junior Puppy Dog Class
1st Dreamchaser Strathearn Amore

Open Dog Class
1st Romar's Enry Claymore's Son



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Chantryile Heart Of Gold

Select Bitch
GCh MNM's Soleila du Belgiador




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Quiche's Pearl Laurendell

Best Puppy In Breed
Quiche's Reese Laurendell



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Quiche's Pearl Laurendell

Reserve Winners Bitch
Quiche's Reese Laurendell

Senior Puppy Bitch Class
1st Quiche's Reese Laurendell

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Quiche's Pearl Laurendell


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Livingwater Made Me A Believer

Best Of Opposite Sex
Livingwater BH Believer

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Livingwater Made Me A Believer

Best Puppy In Breed
Livingwater Made Me A Believer


Winners Dog: (1-2-0-0)
Livingwater BH Believer

Senior Puppy Dog Class
1st Livingwater BH Believer


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Livingwater Made Me A Believer

Reserve Winners Bitch
Omega's Don't Rain On My Parade

Senior Puppy Bitch Class
1st Livingwater Made Me A Believer

12-18 Month Bitch Class
1st Omega's Don't Rain On My Parade


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GCh Cherpa's High Dollar Client

Best Of Opposite Sex
GCh Chica Vom Burgimwald

Best Puppy In Breed
Sanhedrin's Black Lace

Select Dog
GCh Kennelwood Kobe Elite Design


Senior Puppy Dog Class
2nd Tazzman's Harlem Of Patmar

Open Dog Class
2nd Timberline's Emmett


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Sanhedrin's Black Lace

Reserve Winners Bitch
Margo Von Lumarion

Senior Puppy Bitch Class
1st Sanhedrin's Black Lace

Open Bitch Class
1st Margo Von Lumarion

3-6 Month Bitch Class
1st Kenlyn's Onassis V Hoyle
2nd Katarina Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kyon's Tulla Tyridatter

Best Of Opposite Sex
Fabrajs Marquis de Lafayette O'Kyon

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kyon's Tulla Tyridatter

Best Puppy In Breed
Fabrajs Marquis de Lafayette O'Kyon


Winners Dog: (1-1-0-0)
Fabrajs Marquis de Lafayette O'Kyon

Senior Puppy Dog Class
1st Fabrajs Marquis de Lafayette O'Kyon


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kyon's Tulla Tyridatter

Open Bitch Class
1st Kyon's Tulla Tyridatter


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 6 pts (1-4-0-2)
Grandgables Trulee Can B Magic

Best Of Opposite Sex
Nitelatches Neverland

Best Of Winners: (1-4-0-2)
Grandgables Trulee Can B Magic

Best Puppy In Breed
Grandgables Trulee Can B Magic


Winners Dog: (1-4-0-2)
Nitelatches Neverland

Open Dog Class
1st Nitelatches Neverland

3-6 Month Dog Class
1st Regaloake's Navy Admiral


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judith Shurb

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bredright Mysterious Mirala

Best Puppy In Breed
Bredright Mysterious Mirala



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bredright Mysterious Mirala

Senior Puppy Bitch Class
1st Bredright Mysterious Mirala


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By