Hochelaga Kennel Club / Club Canin Hochelaga
Saturday, August 21, 2021



Related Results

Conformation

Friday, August 20
Friday, August 20 (Ltd Breed Show - Group 1)
Saturday, August 21
Saturday, August 21 (Ltd Breed Show - Scent Hounds)
Sunday, August 22
Sunday, August 22 (Ltd Breed Show - Group 3)



Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Am/Can. G.Ch. Cammcastle's 007 Secret Agent Man
"JB"
Owners: Micheal & Dee Hooey and Suzan Guynn
Breeder: Suzan Guynn
Handler: Linda Thompson, CPHA


Best In Show
Judge: Cheryl Paterson
Pekingese  
GCh Lionking Blaze Of Glory
Points: 410 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Cheryl Paterson
Shetland Sheepdog  
Ch Laureate Diamond Is Forever
Points: 374
Best Puppy In Show
Judge: Cheryl Paterson
Great Dane   Danaro Live Your Life Vee
Best Baby Puppy In Show
Judge: Cheryl Paterson
Australian Shepherd  
Boomrang Fidji Dreamgirl








Group 1 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   89
Group 2nd   
GCh Roidethule Sire Puz Boucledeau
  Barbet   87
Group 3rd    Malysse Bleu Cobalt Mystique   Spaniel (English Cocker)   78
Group 4th   
GChEx Masonridge's Right As Rain
  Retriever (Labrador)   73
BPIG    Nycoma Way Due North To Ranbourne   Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Hearthstone's Misty Morning   Retriever (Golden)   0
Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 8 pts (2-3-2-2)
GCh Roidethule Sire Puz Boucledeau

Best Of Opposite Sex
Ch Roi De Thule Dame Rose Des Vents

Best Of Winners: (2-3-2-2)
Barbochos Watson

Best Puppy In Breed
Barbochos Watson

Select Dog
Ch Patronum Circumrota Parzival First To The Key

Select Bitch
Ch Patronum Bleuzorange Olivia


Winners Dog: (2-3-2-2)
Barbochos Watson

Reserve Winners Dog
Roi De Thule Sire River Treebeard

Senior Puppy Dog Class
1st Barbochos Watson

12-18 Month Dog Class
1st Roi De Thule Sire River Treebeard

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
DuValin Gigonne

Best Puppy In Breed
DuValin Gigonne



Winners Bitch: (0-1-0-0)
DuValin Gigonne

Junior Puppy Bitch Class
1st DuValin Gigonne

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 6 pts (0-5-1-1)
Fondcombe Rosie Chaumine

Best Of Opposite Sex
GCh Whisperfield Absolut N Perrier

Best Puppy In Breed
HHH Classic Sonata

Select Bitch
GCh Legacyk Justice For All



Winners Bitch: (0-5-1-1)
Fondcombe Rosie Chaumine

Reserve Winners Bitch
HHH Classic Sonata

Junior Puppy Bitch Class
1st HHH Classic Sonata

Senior Puppy Bitch Class
1st Leaside's Blue Azalea

Open Bitch Class
1st Fondcombe Rosie Chaumine
2nd Queenie Oberon Haus
3rd Irda

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Susquehanna Coat Of Many Colors

Best Of Opposite Sex
Susquehanna You're Breathtaking

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Susquehanna Coat Of Many Colors


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Susquehanna Coat Of Many Colors

Open Bitch Class
1st Susquehanna Coat Of Many Colors

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
Dowerky Our Sassy Rose Cider

Best Of Opposite Sex
Duenorth Cosmic Encounter

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Dowerky Our Sassy Rose Cider

Select Dog
Ch Fieldday One For All


Winners Dog: (1-4-2-0)
Duenorth Cosmic Encounter

12-18 Month Dog Class
1st Duenorth Cosmic Encounter

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 7 pts (5-1-0-2)
GChEx Masonridge's Right As Rain

Best Of Opposite Sex
Nycoma Way Due North To Ranbourne

Best Of Winners: (5-1-0-2)
Nycoma Way Due North To Ranbourne

Best Puppy In Breed
Nycoma Way Due North To Ranbourne

Select Bitch
Ch Chablais Rosa Rose


Winners Bitch: (5-1-0-2)
Monpaq's Cleopatra

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Monpaq's Cleopatra

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pointdujour A Blooming Rose

Best Of Opposite Sex
Pointdujour Always Sunny Side Up

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pointdujour A Blooming Rose


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pointdujour Always Sunny Side Up

12-18 Month Dog Class
1st Pointdujour Always Sunny Side Up


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Pointdujour A Blooming Rose

12-18 Month Bitch Class
1st Pointdujour A Blooming Rose

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
GCh Linwood Foreign Exchange

Best Of Opposite Sex
Autumncolors LightiningThunder

Select Dog
Ch Setterrama's Trading Paint



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Autumncolors LightiningThunder

Reserve Winners Bitch
Artizoe Keeley's Dazzled By The Night

12-18 Month Bitch Class
1st Autumncolors Shiraz Wine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Artizoe Keeley's Dazzled By The Night

Open Bitch Class
1st Autumncolors LightiningThunder

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Vermelho Flower In The Sun


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Gilni's Nana Di Mouskouri

Best Of Opposite Sex
Brimat's This First Star Is Mine

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Brimat's This First Star Is Mine

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic

Select Dog
Ch Prairiestorm Fired Up



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Nexus King In The North

Best Of Opposite Sex
Newday All Around The World



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Newday All Around The World

Reserve Winners Bitch
Casmir's Spirit In The Sky @ Newday

12-18 Month Bitch Class
1st Newday All Around The World

Open Bitch Class
1st Casmir's Spirit In The Sky @ Newday

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Malysse Bleu Cobalt Mystique

Best Of Opposite Sex
Ch Beauty Of Independance I Will Be

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Malysse Bleu Cobalt Mystique

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Society's My Name Is Bond


Winners Dog: (1-0-0-0)
Society's My Name Is Bond

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Society's My Name Is Bond


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Antares Dit Helios des Deux Rives

Best Of Opposite Sex
Elle du Nordet

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Antares Dit Helios des Deux Rives

Best Puppy In Breed
Antares Dit Helios des Deux Rives


Winners Dog: (2-2-0-0)
Antares Dit Helios des Deux Rives

Reserve Winners Dog
Vasco De Gama d'Arthemis

Senior Puppy Dog Class
1st Antares Dit Helios des Deux Rives

Open Dog Class
1st Vasco De Gama d'Arthemis


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Elle du Nordet

Reserve Winners Bitch
Mila d'Arthemis

Open Bitch Class
1st Elle du Nordet
2nd Mila d'Arthemis

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ballyhoo's Winnie Wain Whistle de l'Alto


Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Akar Smooth As Tennessee Whiskey

Best Of Opposite Sex
Kihivas Wild Flower Power

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Akar Smooth As Tennessee Whiskey

Best Puppy In Breed
Akar Smooth As Tennessee Whiskey

Select Bitch
Ch Akar's Atia JulII


Winners Dog: (1-2-0-1)
Akar Smooth As Tennessee Whiskey

Junior Puppy Dog Class
1st Akar Smooth As Tennessee Whiskey


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Kihivas Wild Flower Power

Reserve Winners Bitch
Lekka The One And Unik

Open Bitch Class
1st Kihivas Wild Flower Power
2nd Lekka The One And Unik

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Sarga Spuri Spicy Szilva

Best Of Opposite Sex
Sarga's Baron Von Nordstern

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Sarga Spuri Spicy Szilva


Winners Dog: (1-2-0-0)
Sarga's Baron Von Nordstern

Open Dog Class
1st Sarga's Baron Von Nordstern


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Sarga Spuri Spicy Szilva

Reserve Winners Bitch
Diana Z. Cervenychvrsku

Open Bitch Class
1st Sarga Spuri Spicy Szilva
2nd Diana Z. Cervenychvrsku

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Faerie's I Got A Crush On You

Select Dog
Ch Jewel's Midnight Blu


Winners Dog: (1-0-1-0)
Faerie's I Got A Crush On You

Open Dog Class
1st Faerie's I Got A Crush On You






Group 2 - Cheryl Paterson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
  Rhodesian Ridgeback   48
Group 2nd   
Ch Olaf Du Second Souffle
  Irish Wolfhound   43
Group 3rd   
GChB Deiconsorti Baghdad Acclaimed
  Saluki   39
Group 4th   
Freckashpeng Cause For Applause
  Whippet   35
BPIG   
Freckashpeng Cause For Applause
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Lohengrin II Of Gentle Mind
  Whippet   0
Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Deloubelle Ultimate Victory

Best Of Opposite Sex
Deloubelle Let Me Have My Victory Again

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Deloubelle Ultimate Victory


Winners Dog: (1-1-0-0)
Deloubelle Ultimate Victory

12-18 Month Dog Class
1st Deloubelle Ultimate Victory

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Zen's Grab Your Gear



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
TraJam Muckross Moment Like This

Best Puppy In Breed
TraJam Muckross Moment Like This



Winners Bitch: (0-1-0-0)
TraJam Muckross Moment Like This

Senior Puppy Bitch Class
1st TraJam Muckross Moment Like This

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
Freckashpeng Khellovin

Best Of Opposite Sex
Ch Kishniga's Diamond Lopitkina

Best Puppy In Breed
Freckashpeng Khellovin

Select Bitch
Ch Freckashpeng Videniye


Winners Dog: (2-0-0-2)
Freckashpeng Khellovin

Reserve Winners Dog
Kinobi Fire And Rain

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Freckashpeng Khellovin

Open Dog Class
1st Kinobi Fire And Rain


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Palakore's Paperback Writer

Best Of Opposite Sex
Palakore's Tune From Yesterday

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Palakore's Tune From Yesterday

Select Dog
Ch Palakore's Danubleu Mochaccino


Winners Bitch: (1-1-1-1)
ER Dox Frankie Mae The Northernbelle

12-18 Month Bitch Class
1st ER Dox Frankie Mae The Northernbelle

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Trakehndachs Glamour Girl For Sunrise-XO


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Ironwill's Ironman

Best Of Opposite Sex
Stonedach Gimme A Break

Best Puppy In Breed
Stonedach Gimme A Break



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Stonedach Gimme A Break

Junior Puppy Bitch Class
1st Stonedach Gimme A Break

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ma Cherie D'Amour Vom Branche

Best Of Opposite Sex
Ch It's Rock 'n' Roll VomBranche

Best Puppy In Breed
Charlotte Bronte v.h. Ruwielse Land



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Ma Cherie D'Amour Vom Branche

Reserve Winners Bitch
Charlotte Bronte v.h. Ruwielse Land

Senior Puppy Bitch Class
1st Charlotte Bronte v.h. Ruwielse Land

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ma Cherie D'Amour Vom Branche

Open Bitch Class
1st Harvest Moon Vom Butzer Berg

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Dragorra's I Move The Stars For No One



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Dragorra's I Move The Stars For No One

Reserve Winners Bitch
Admare's Audacious

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Admare's Audacious

Open Bitch Class
1st Dragorra's I Move The Stars For No One

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Olaf Du Second Souffle

Best Of Opposite Sex
Kalkinny Glamour Of Laislinn


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Best Of Opposite Sex
Ridishia Diamond Sky Cassie Opeia

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Ridishia Lonestar Ranger

Select Dog
GCh County Line's It Is Written In The Stars


Winners Dog: (2-1-2-0)
Ridishia Lonestar Ranger

Reserve Winners Dog
Ridishia Diamond Sky Antares Taiyo

Canadian Bred Dog Class
1st Ridishia Diamond Sky Antares Taiyo

Open Dog Class
1st Ridishia Lonestar Ranger


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Ridishia Diamond Sky Cassie Opeia

12-18 Month Bitch Class
1st Ridishia Diamond Sky Cassie Opeia

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 3 pts (3-0-1-0)
GChB Deiconsorti Baghdad Acclaimed


Winners Dog: (3-0-1-0)
Fresco Aliuzija

Reserve Winners Dog
Feinouk The Smiler

Open Dog Class
1st Fresco Aliuzija
2nd Feinouk The Smiler
3rd Feinouk Storm Rider






Group 3 - Cheryl Paterson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Snowmist's Hennessey
  Siberian Husky   75
Group 2nd   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   64
Group 3rd   
Ch Cammcastle's 007 Secret Agent Man
  Rottweiler   58
Group 4th   
Sendosan Naxxramas
  Akita   57
BPIG    Danaro Live Your Life Vee   Great Dane   N/A
Best Baby Puppy In Group    Vanderbilt's Please Just A Sprinkle   Samoyed   0
Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Sendosan Naxxramas

Select Dog
Ch Daomori's King Of The West


Winners Dog: (1-0-1-0)
Sendosan Naxxramas

Open Dog Class
1st Sendosan Naxxramas


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Soul Of Angels Camry

Best Of Opposite Sex
Silverdream's Electric Power

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Soul Of Angels Camry

Best Puppy In Breed
Silverdream's Electric Power


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Soul Of Angels Camry

Reserve Winners Bitch
Soul Of Angels Cindy

Open Bitch Class
1st Soul Of Angels Camry
2nd Soul Of Angels Cindy

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 6 pts (2-1-2-2)
GCh Indygo Lesna Magia

Best Of Opposite Sex
Ch Belnois She Got The Look

Best Of Winners: (2-1-2-2)
Belnois Everybody Dance Now

Best Puppy In Breed
Belnois Everybody Dance Now

Select Dog
Ch Mountmagic Jury's Out V Avatar

Select Bitch
Ch Belnois I Won't Let You Down


Winners Bitch: (2-1-2-2)
Belnois Everybody Dance Now

Senior Puppy Bitch Class
1st Belnois Everybody Dance Now

4-6 Month Bitch Class
1st Dudswelriver The Girl Is Mine

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Mystery Keeper Iz Teremka

Best Of Opposite Sex
Femme Fatale Iz Teremka

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Bespechnaya Energiya


Winners Dog: (1-1-1-0)
Bespechnaya Energiya

Open Dog Class
1st Bespechnaya Energiya


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Femme Fatale Iz Teremka

Open Bitch Class
1st Femme Fatale Iz Teremka

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 9 pts (3-5-0-2)
GCh Tybrushe's Cover Paige of Denshaw

Best Of Opposite Sex
Chucky Little Bambi

Best Of Winners: (3-5-0-2)
Hitt N Duclocher's So Said The Who's Who

Best Puppy In Breed
Hitt N Duclocher's So Said The Who's Who

Select Bitch
Ch Indialy Duclocher Legend Of Z


Winners Dog: (3-5-0-2)
Chucky Little Bambi

Reserve Winners Dog
Lynbary's Prince Of Darkness

12-18 Month Dog Class
1st Lynbary's Prince Of Darkness
2nd Livin's Ring Of Fire

Open Dog Class
1st Chucky Little Bambi

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chuck DeVersailles



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 15 pts (6-8-0-2)
GCh Shameless Craz On U Supernova

Best Of Opposite Sex
Dobereich's All You Need Is Love

Best Of Winners: (6-8-0-2)
Themiscyra Step Into Your Power

Best Puppy In Breed
Dubai's Shelbie

Select Bitch
Ch Melrae's Chocolate Is So Good

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra

Best Of Opposite Sex
Cupar's WW Wyatt At Safrandane

Best Of Winners: (3-6-2-0)
Danaro Live Your Life Vee

Best Puppy In Breed
Danaro Live Your Life Vee

Select Bitch
GCh Sterling's Daybreak On Phaedra's Vale V Bgdawgs


Winners Bitch: (3-6-2-0)
Danaro Live Your Life Vee

Reserve Winners Bitch
Safrandane Back In The Days

Senior Puppy Bitch Class
1st Danaro Live Your Life Vee

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Safrandane Back In The Days

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Pouch Cove's What Say You Cayuga

Best Of Opposite Sex
Aquatoria Kelvin Uta Yusovna

Best Puppy In Breed
Aquatoria Kelvin Uta Yusovna



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Aquatoria Kelvin Uta Yusovna

Senior Puppy Bitch Class
1st Aquatoria Kelvin Uta Yusovna

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
Ch Amiavie Maya Orca du Lac Beau

Best Of Opposite Sex
Ch Cutwater Where The Wind Takes Me

Select Bitch
Ch Macduff's Mara


Winners Dog: (1-0-1-2)
Acostar's Hennessey Louis Vuitton

12-18 Month Dog Class
1st Acostar's Hennessey Louis Vuitton


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cammcastle's 007 Secret Agent Man



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 8 pts (2-7-0-0)
Vanderbilt's Bearfaced Lie

Best Of Opposite Sex
Nikita's New Holiday Tradition

Best Of Winners: (2-7-0-0)
Vanderbilt's Bearfaced Lie

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Bearfaced Lie


Winners Dog: (2-7-0-0)
Vanderbilt's Bearfaced Lie

Reserve Winners Dog
Snowpride Nauvik

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Bearfaced Lie

Open Dog Class
1st Snowpride Nauvik

4-6 Month Dog Class
1st Vanderbilt's Please Just A Sprinkle
2nd Fire On Fire Stand By Me

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 10 pts (3-6-2-0)
GCh Snowmist's Hennessey

Best Of Opposite Sex
Sherakan's Chillin' Like A Villain

Best Of Winners: (3-6-2-0)
Sherakan's Chillin' Like A Villain

Best Puppy In Breed
Ch Snowmist's Vendetta

Select Dog
Ch Snowmist's Vendetta


Winners Dog: (3-6-2-0)
Sherakan's I Want It All

Reserve Winners Dog
Everest Of Siberian Country

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sherakan's I Want It All

Open Dog Class
1st Everest Of Siberian Country
2nd Trailroc Winter Dragonfire

4-6 Month Dog Class
1st Laskaroads Rafale Of Blueberry


Winners Bitch: (3-6-2-0)
Sherakan's Chillin' Like A Villain

Reserve Winners Bitch
Snowmist's Vivacious

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowmist's Willow

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sherakan's Chillin' Like A Villain
2nd Snowmist's Vivacious
3rd Laskaroad's Ladinia Baila

Open Bitch Class
1st Trinacria's Maid Of Honor
2nd Trailroc Winter Myst

4-6 Month Bitch Class
1st Trinacria's Blueberry Kiss





Group 4 - Robert Rowbotham Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   21
Group 2nd   
GCh Greentree Olympic Charm
  Soft-Coated Wheaten Terrier   20
Group 3rd   
GCh Szulik's Mister Olaf
  Manchester Terrier   15
Group 4th    Luckyhill Mazee   Schnauzer (Miniature)   14
BPIG    Luckyhill Mazee   Schnauzer (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Deloka's Go Back Heidi   Schnauzer (Miniature)   0
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Margeline Sire Balzac

Best Of Opposite Sex
Margeline Violette Sybil

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Margeline Sire Balzac


Winners Dog: (1-1-0-0)
Margeline Sire Balzac

Open Dog Class
1st Margeline Sire Balzac


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Margeline Violette Sybil

12-18 Month Bitch Class
1st Margeline Violette Sybil

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch L'End Show Must Be Winner



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Castle Guards Phoebe Sunshine



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Castle Guards Phoebe Sunshine

Open Bitch Class
1st Castle Guards Phoebe Sunshine

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Clanlilly's All Things Considered



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Clanlilly's All Things Considered

Reserve Winners Bitch
Graffiti Be Bop A Lula

12-18 Month Bitch Class
1st Graffiti Pret Pas Pret J'Y Vais

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Graffiti Be Bop A Lula

Open Bitch Class
1st Clanlilly's All Things Considered

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fleet St Forged At Hampton Court



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Szulik's Mister Olaf



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Adrian's The One And Only Leopold Shawndee

Best Puppy In Breed
Adrian's The One And Only Leopold Shawndee


Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Luckyhill Mazee

Best Puppy In Breed
Luckyhill Mazee



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Luckyhill Mazee

Reserve Winners Bitch
Maiha Outrageous

Junior Puppy Bitch Class
1st Luckyhill Mazee

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Maiha It's Expensive To Be Mee
2nd Deloka's Sing Of Hope

Open Bitch Class
1st Maiha Outrageous

4-6 Month Bitch Class
1st Deloka's Go Back Heidi

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chess Risky Business

Best Puppy In Breed
Chess Risky Business



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chess Risky Business

Senior Puppy Bitch Class
1st Chess Risky Business

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Greentree Olympic Charm

Best Of Opposite Sex
Boreal Notorious Hennessey X.O.

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Boreal Notorious Hennessey X.O.

Best Puppy In Breed
Keepsake Boreal Victorious


Winners Dog: (1-3-1-0)
Keepsake Boreal Victorious

Junior Puppy Dog Class
1st Keepsake Boreal Victorious


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Boreal Notorious Hennessey X.O.

Reserve Winners Bitch
Keepsake Boreal Tequila Sunrise

Junior Puppy Bitch Class
1st Boreal Victory Goddess Nikko

12-18 Month Bitch Class
1st Boreal Notorious Hennessey X.O.

Open Bitch Class
1st Keepsake Boreal Tequila Sunrise

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Seawest Bit Of Biscotti



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Seawest Bit Of Biscotti

12-18 Month Bitch Class
1st Seawest Bit Of Biscotti





Group 5 - Robert Rowbotham Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   35
Group 2nd   
Ch Sallysvalley You Float My Boat
  Papillon   34
Group 3rd   
Ch Szulik's Lovely Pasha Britany
  Toy Manchester Terrier   33
Group 4th   
Ch Cogie's One With The Force
  Chihuahua (Short Coat)   31
BPIG    Cotondeneige Elsa d'Arendelle   Coton De Tulear   N/A
Best Baby Puppy In Group    Romiche I Have A Dream   Pekingese   0
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 8 pts (2-4-2-1)
Ch Obi Wan Kenobi De La Geode

Best Of Opposite Sex
Ch Havadream Fight The Moonlight

Best Of Winners: (2-4-2-1)
De Mabini Fleudelys Pr

Best Puppy In Breed
Halcyonia Hemingway At Night

Select Dog
Ch Karidana The One And Only Louis


Winners Bitch: (2-4-2-1)
De Mabini Fleudelys Pr

Reserve Winners Bitch
Falconcrest Who's That Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Halcyonia Hemingway At Night

12-18 Month Bitch Class
1st Mabini The Last Song Ronnie Uniq

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Falconcrest Who's That Girl

Open Bitch Class
1st De Mabini Fleudelys Pr

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh MC N BCBG Miss Piggy

Best Of Opposite Sex
Mar-El-To's Blaze Of Glory

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Lutindor Ohla Labella


Winners Dog: (1-2-0-1)
Mar-El-To's Blaze Of Glory

Open Dog Class
1st Mar-El-To's Blaze Of Glory


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Lutindor Ohla Labella

Reserve Winners Bitch
Neverland's Endless Bliss

Open Bitch Class
1st Lutindor Ohla Labella
2nd Neverland's Endless Bliss

4-6 Month Bitch Class
1st Neverland's Alohomora

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Ch Cogie's One With The Force

Best Of Opposite Sex
Deloka's Those Angel Eyes Are Dynamite

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Deloka's Those Angel Eyes Are Dynamite

Best Puppy In Breed
Sins Shenzi Has The Last Laugh


Winners Dog: (2-3-1-0)
BCBG N MC Casper

Reserve Winners Dog
Cogie's N Lutindor Ultimate Warrior

Junior Puppy Dog Class
1st Cogie's N Lutindor Ultimate Warrior

Senior Puppy Dog Class
1st BCBG N MC Casper


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Deloka's Those Angel Eyes Are Dynamite

Reserve Winners Bitch
Dulce's Rise Of The Phoenix

Senior Puppy Bitch Class
1st Sins Shenzi Has The Last Laugh

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Deloka's Those Angel Eyes Are Dynamite

Open Bitch Class
1st Dulce's Rise Of The Phoenix

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Kyanite De Bijou De Coton

Best Puppy In Breed
Cotondeneige Elsa d'Arendelle



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Cotondeneige Elsa d'Arendelle

Senior Puppy Bitch Class
1st Cotondeneige Elsa d'Arendelle

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Pocopayasos Dirty Gerty

Best Puppy In Breed
Pocopayasos Dirty Gerty



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Pocopayasos Dirty Gerty

Reserve Winners Bitch
Domlina's Willow Rising Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Pocopayasos Dirty Gerty
2nd Paz Amor Collette Play By The Rules

12-18 Month Bitch Class
1st Domlina's Willow Rising Star

4-6 Month Bitch Class
1st Amyla's Golden Ticket
2nd Amyla's Eyes On The Prize

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Grandepatte VIP SpecialEdition


Winners Dog: (2-0-0-0)
Grandepatte VIP SpecialEdition

Reserve Winners Dog
Toscane Zenith

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Grandepatte VIP SpecialEdition

Open Dog Class
1st Toscane Zenith


Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pinsha GoneWithTheWind Fabert



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pinsha GoneWithTheWind Fabert

Canadian Bred Bitch Class
1st Pinsha GoneWithTheWind Fabert

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Sallysvalley You Float My Boat


4-6 Month Dog Class
1st Sallysvalley Kings Traits


Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lionking Blaze Of Glory



4-6 Month Bitch Class
1st Romiche I Have A Dream

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Starpom Kvins



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Starpom Kvins

Open Bitch Class
1st Starpom Kvins

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Heroncrests It All Comes Around


4-6 Month Dog Class
1st Xoe's Lead Jammer


Winners Bitch: (0-2-0-0)
Heroncrests It All Comes Around

Reserve Winners Bitch
Gryphon's True Daily Double

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gryphon's True Daily Double

Open Bitch Class
1st Heroncrests It All Comes Around

4-6 Month Bitch Class
1st Xoe's Legend Of Mor'du

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lamplighter Bendill Bob Tail-Not

Best Of Opposite Sex
Souvenir Du Domaine Des Mandets

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lamplighter Bendill Bob Tail-Not

Best Puppy In Breed
Souvenir Du Domaine Des Mandets


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Souvenir Du Domaine Des Mandets

Junior Puppy Bitch Class
1st Souvenir Du Domaine Des Mandets

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Szulik's Lovely Pasha Britany

Select Bitch
GCh Diventy's Fast And Furious







Group 6 - Glen Stark Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Stormin's Chateaubriand At Foxmoor P'Cherie
  French Bulldog   54
Group 2nd   
Ch Goodspice Maclain Call Of The Wild Alpenspirit
  Tibetan Spaniel   47
Group 3rd   
GChEx Shenandal's My Kind Of Joy
  Dalmatian   46
Group 4th    KhoQeemo Metog Tsering   Tibetan Terrier   37
BPIG   
Jolibully Delenclos Walter
  Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Glow Whoopy The Black Star   Poodle (Miniature)   0
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Jolibully Delenclos Walter

Best Puppy In Breed
Jolibully Delenclos Walter


Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Carmichael's Cruisin On Home

Select Bitch
Ch Siosalach's Playing The Odds



Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Kelin's Lucky Lassie

Best Of Opposite Sex
Three Rivers Beast

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Three Rivers Beast

Best Puppy In Breed
Lilo Of Three Rivers


Winners Dog: (1-1-0-1)
Three Rivers Beast

Open Dog Class
1st Three Rivers Beast


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Lilo Of Three Rivers

Senior Puppy Bitch Class
1st Lilo Of Three Rivers

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 8 pts (1-4-1-3)
GChEx Shenandal's My Kind Of Joy

Best Of Opposite Sex
GCh Shenandal's Take A Chance On Me

Best Of Winners: (1-4-1-3)
Element Joie De Vivre

Best Puppy In Breed
Southern Spots Rub Rub Rub

Select Bitch
Ch Hallmark's Shantay You Stay


Winners Dog: (1-4-1-3)
Element Green Arrow

Open Dog Class
1st Element Green Arrow


Winners Bitch: (1-4-1-3)
Element Joie De Vivre

Reserve Winners Bitch
Southern Spots Rub Rub Rub

Junior Puppy Bitch Class
1st Southern Spots Rub Rub Rub

12-18 Month Bitch Class
1st Dotson A Breeze Of Happiness

Open Bitch Class
1st Element Joie De Vivre
2nd Prestige's Danger Mouse

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GCh Stormin's Chateaubriand At Foxmoor P'Cherie

Best Of Opposite Sex
Ch Karendon's Island Girl

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Masino's One Hot Cookie

Best Puppy In Breed
Masino's One Hot Cookie

Select Bitch
Ch Abellio Ballet Romantique


Winners Dog: (1-3-1-2)
Masino's One Hot Cookie

Senior Puppy Dog Class
1st Masino's One Hot Cookie


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Karendon's A Whole Latte Love

Reserve Winners Bitch
Karendon's Morning Bliss At Masino

Junior Puppy Bitch Class
1st Superliabull Arya

Senior Puppy Bitch Class
1st Karendon's Morning Bliss At Masino

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Karendon's A Whole Latte Love

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Aisaka Taiga De Shitan



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Aisaka Taiga De Shitan

Reserve Winners Bitch
Taiga Sakuro Go Naoko No Senshi Yuugensou

12-18 Month Bitch Class
1st Taiga Sakuro Go Naoko No Senshi Yuugensou

Open Bitch Class
1st Aisaka Taiga De Shitan

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Franca's Axel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Franca's Axel

Open Dog Class
1st Franca's Axel


Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 6 pts (3-4-0-0)
Ace Passion Kalua

Best Of Opposite Sex
Opus' Chi Mai

Best Of Winners: (3-4-0-0)
Ace Passion Kalua

Best Puppy In Breed
Ace Passion Kalua


Winners Bitch: (3-4-0-0)
Ace Passion Kalua

Reserve Winners Bitch
Valmy's The Fantastique Silver Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Valmy's The Fantastique Silver Star

12-18 Month Bitch Class
1st Glow Eydis Stellar Dazzle

Open Bitch Class
1st Ace Passion Kalua
2nd Ace Passion Sweet Lola

4-6 Month Bitch Class
1st Glow Whoopy The Black Star

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 7 pts (2-6-0-0)
Nicolas De Nicheca

Best Of Opposite Sex
Legacy Of Tudorose There Ain't No Shortcuts

Best Of Winners: (2-6-0-0)
Nicolas De Nicheca

Best Puppy In Breed
Boucledamour Aka Melia Flower In Paradise


Winners Bitch: (2-6-0-0)
Nicolas De Nicheca

Reserve Winners Bitch
Ruth Bader De Nicheca

Junior Puppy Bitch Class
1st Boucledamour Aka Melia Flower In Paradise
2nd Masha De Nicheca
3rd Seransil Silvrdiamond Out Of The Blue At Opus

Senior Puppy Bitch Class
1st Greco De Nicheca

12-18 Month Bitch Class
1st Ruth Bader De Nicheca

Open Bitch Class
1st Nicolas De Nicheca

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 7 pts (2-6-0-0)
Dio D'Urajiro

Best Of Opposite Sex
Tsukime's A Star Is Born

Best Of Winners: (2-6-0-0)
Dio D'Urajiro

Best Puppy In Breed
Dio D'Urajiro


Winners Dog: (2-6-0-0)
Dio D'Urajiro

Reserve Winners Dog
Merlin D'Urajiro

Junior Puppy Dog Class
1st Merlin D'Urajiro

Senior Puppy Dog Class
1st Dio D'Urajiro

Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
KhoQeemo Metog Tsering

Best Of Opposite Sex
Teemo du Domaine de Polana

Best Of Winners: (1-3-0-0)
KhoQeemo Metog Tsering

Best Puppy In Breed
MeTshag Wangmo Creme de la Creme


Winners Dog: (1-3-0-0)
Teemo du Domaine de Polana

Open Dog Class
1st Teemo du Domaine de Polana


Winners Bitch: (1-3-0-0)
KhoQeemo Metog Tsering

Reserve Winners Bitch
MeTshag Wangmo Creme de la Creme

Senior Puppy Bitch Class
1st MeTshag Wangmo Creme de la Creme

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st KhoQeemo Metog Tsering
2nd Metshag Vanna White



Group 7 - Michelle Scott Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   82
Group 2nd   
Ch Bagatelle Set The Moon On Fire
  Old English Sheepdog   65
Group 3rd   
GCh Nishtha De La Vallee De Katahdin
  Beauceron   64
Group 4th    Rite-of-Spring For Jolifilo Du Chemin Des Korrigans   Welsh Corgi (Pembroke)   63
BPIG    Rite-of-Spring For Jolifilo Du Chemin Des Korrigans   Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Boomrang Fidji Dreamgirl
  Australian Shepherd   0
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Catalyst's Hold My Beer



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 13 pts (2-8-2-2)
GChB Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy

Best Of Winners: (2-8-2-2)
Jolifilo Kelebelle Notre Chance

Best Puppy In Breed
Kylone's Written In The Stars

Select Dog
GCh Northside Presidential

Select Bitch
Ch Morning Mist Limelite Jazz N Jive


Winners Dog: (2-8-2-2)
Relic's Pure Perfection

Reserve Winners Dog
Kylone's Written In The Stars

Junior Puppy Dog Class
1st Kylone's Written In The Stars

Open Dog Class
1st Relic's Pure Perfection

4-6 Month Dog Class
1st Boomrang King In The North

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Dreamchaser La Vita A Bella

Select Bitch
GCh Dreamchaser Positively Pink



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Nishtha De La Vallee De Katahdin



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 11 pts (3-7-1-1)
Lemon V. Moned

Best Of Opposite Sex
Valter L'Adorable Falco

Best Of Winners: (3-7-1-1)
Lemon V. Moned

Select Dog
Ch MNM's Double Take

Select Bitch
Ch Galaxy Astra Meum

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Instinct's Raising The Bar



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Instinct's Raising The Bar

Open Bitch Class
1st Instinct's Raising The Bar

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChB Boyero Triple Twist Salto

Best Of Opposite Sex
GCh Galheights Easy Rey On Makalu

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Boyero Wingardium Leviosa

Select Dog
GCh Galheights Eli Teemu Rudy


Winners Dog: (1-1-2-1)
Jort Of Sjo-Who-Sji-Bib

Open Dog Class
1st Jort Of Sjo-Who-Sji-Bib


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Boyero Wingardium Leviosa

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Boyero Wingardium Leviosa

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Fameuse Finniloo Bella's Liberi

Best Of Opposite Sex
Ch Llewellyn Kairos de la Chaume du Bois Dieu



Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Brookdale Over The Sea To Skye

Best Of Opposite Sex
Ch Dejade Soft Silver Dream

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Dejade Just Call Me Tina Turner


Winners Dog: (1-2-1-1)
Shadow Du Montolympe

Open Dog Class
1st Shadow Du Montolympe

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Taiaut Windancer Against The Wind



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Taiaut Windancer Against The Wind

Reserve Winners Bitch
Eden Frida

12-18 Month Bitch Class
1st Eden Frida

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Creekwood Taiaut Pop Star

Open Bitch Class
1st Taiaut Windancer Against The Wind

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Overcome's Aby Lacomtesse

Best Puppy In Breed
Vanlousvir Scarlet



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Overcome's Aby Lacomtesse

Reserve Winners Bitch
Vanlousvir Scarlet

Senior Puppy Bitch Class
1st Vanlousvir Scarlet

Open Bitch Class
1st Overcome's Aby Lacomtesse

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Forestwood Confetti From The Clouds

Best Of Opposite Sex
Milldamcreek Bringing Sexy Back

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Forestwood Confetti From The Clouds

Best Puppy In Breed
Forestwood Confetti From The Clouds


Winners Dog: (1-2-0-0)
Milldamcreek Bringing Sexy Back

Junior Puppy Dog Class
1st Milldamcreek Bringing Sexy Back

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bagatelle Set The Moon On Fire


4-6 Month Bitch Class
1st Chenard L'Unique Diva

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 16 pts (3-12-0-2)
Ch Laureate Diamond Is Forever

Best Of Opposite Sex
Amberlyn's Incredible Dream

Best Of Winners: (3-12-0-2)
Laureate Lavania

Best Puppy In Breed
Laureate Lavania

Select Bitch
Ch Divine's Precious Gem


Winners Dog: (3-12-0-2)
Amberlyn's Incredible Dream

Reserve Winners Dog
Nicha Le Roy Arthur

12-18 Month Dog Class
1st Amberlyn's Incredible Dream
2nd Nicha Le Roy Arthur

Open Dog Class
1st Grandgables Look Twice He's Jmell

Judge: Michelle Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kipperton Cheri Cheri Lady

Best Puppy In Breed
Kipperton Cheri Cheri Lady



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kipperton Cheri Cheri Lady

Junior Puppy Bitch Class
1st Kipperton Cheri Cheri Lady



Winners Dog: (6-5-2-0)
Tresaith's Wind Beneath My Wings

Reserve Winners Dog
Foxlore Oliver Twist

Junior Puppy Dog Class
1st Mezzoo Secret Dream Freedom

Canadian Bred Dog Class
1st Corgitail's Pawfect Pint

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Spock A Dream Is A Wish

Open Dog Class
1st Tresaith's Wind Beneath My Wings
2nd Foxlore Oliver Twist
3rd Corgitail's Duke Of Edinburgh


Winners Bitch: (6-5-2-0)
Rite-of-Spring For Jolifilo Du Chemin Des Korrigans

Reserve Winners Bitch
Elisa Spice Up Your Life

Junior Puppy Bitch Class
1st Elisa Spice Up Your Life

Senior Puppy Bitch Class
1st Rite-of-Spring For Jolifilo Du Chemin Des Korrigans

Canadian Bred Bitch Class
1st Mezzoo You Are My Secret Lady

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Spock La Mignonne Fille En Feu

Open Bitch Class
1st Carbo Stella Gemini

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By