Nickel District Kennel Club
Sunday, April 1, 2018 - Show # 6



Related Results

Conformation

Friday, March 30 (Show # 1)
Friday, March 30 (Show # 2)
Saturday, March 31 (Show # 3)
Saturday, March 31 (Show #4)
Sunday, April 01 (Show # 5)
Sunday, April 01 (Show # 6)



Results courtesy of:


-- Noreen Lorenz --
Ch Linwood Foreign Exchange
"Sterling"
Owner: Noreen Lorenz & Gordon Hayburn
Handled by Noreen Lorenz


Best In Show
Judge: Johan Becerra-Hernandez
Pekingese  
GCh Dreamville Jersey Boy
Points: 115 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Johan Becerra-Hernandez
Norwich Terrier  
GCh Paradym Laughs Out Loud
Points: 94
Best Puppy In Show
Judge: Johan Becerra-Hernandez
Toy Manchester Terrier  
Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln
Best Baby Puppy In Show
Judge: Johan Becerra-Hernandez
Chinese Shar-Pei  
Gumby's Bearposh For Ever Mine








Group 1 - Anna Hewson Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Bulwinkle's Rocket J Squirrel
  Spaniel (Clumber)   21
Group 2nd   
GCh Neigenuveaux King Of The Road
  Barbet   20
Group 3rd   Ch Kyon's Paw Patrol   Retriever (Golden)   19
Group 4th   Ch Mooselake Movin On Up   Retriever (Labrador)   11
BPIG   Ch Mooselake Movin On Up   Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bitagold's Heavenly Spirits   Retriever (Golden)   0
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 7 pts (0-5-2-1)
Ch Kyon's Paw Patrol

Best Of Opposite Sex
Ch Hillock L.V TheTruth AtGoldpaw

Best Puppy In Breed
Ch Hillock L.V TheTruth AtGoldpaw

Select Dog
Ch Shilo's Yorr The One That I Want



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 8 pts (3-4-1-1)
Ch Mooselake Movin On Up

Best Of Opposite Sex
Ch Samphire Star Catcher

Best Of Winners: (3-4-1-1)
Fieldbrook's Ryse For Honour

Best Puppy In Breed
Ch Mooselake Movin On Up


Winners Dog: (3-4-1-1)
Skazka's Ryder Of The Storm

Reserve Winners Dog
Fieldbrook's Maddie's Boy

Senior Puppy Dog Class
1st Fieldbrook's Maddie's Boy

12-18 Month Dog Class
1st Skazka's Ryder Of The Storm

Open Dog Class
1st Wimberway's Outrigger

3-6 Month Dog Class
1st Skazka's Winning Ticket


Winners Bitch: (3-4-1-1)
Fieldbrook's Ryse For Honour

Reserve Winners Bitch
Wimberway's Roea Peachy

12-18 Month Bitch Class
1st Skazka's Rumor Has It

Canadian Bred Bitch Class
1st Fieldbrook's Ryse For Honour

Open Bitch Class
1st Wimberway's Roea Peachy
2nd Grandriver's Pie In The Sky

3-6 Month Bitch Class
1st Skazka's Whispering Willow
2nd Skazka's Yankee Dime Tana


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Roaneden's Counting Stars

Best Of Opposite Sex
Katyra's All Of Which

Best Puppy In Breed
GCh Roaneden's Counting Stars



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Katyra's All Of Which

Senior Puppy Bitch Class
1st Katyra's All Of Which


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aingeal Memories Of KD Live On




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bulwinkle's Rocket J Squirrel




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Len Harfield Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Winterbourne's Amantaka
  Afghan Hound   18
Group 2nd   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   16
Group 3rd   
Ch Doonabrig N McCartney Xclusive
  Whippet   14
Group 4th   
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
  Rhodesian Ridgeback   12
BPIG   
Ch Doonabrig N McCartney Xclusive
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Shetara's China Girl
  Whippet   0
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Winterbourne's Amantaka

Best Of Opposite Sex
Awbari Cotton Candy Cloud Sardula




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lane Rae Samphire Miss Chievious



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Boru's Absolute Magnitude

Best Of Opposite Sex
Boru's Fully Completely

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Boru's Fully Completely

Best Puppy In Breed
Fuimus's Rising Son


Winners Dog: (1-1-1-0)
Fuimus's Rising Son

Senior Puppy Dog Class
1st Fuimus's Rising Son


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Boru's Fully Completely

12-18 Month Bitch Class
1st Boru's Fully Completely


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy

Best Puppy In Breed
Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Katydox The Glory Of John Henry Westwinds ML

Best Of Opposite Sex
Keen N Palakore's I Love Ewe

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Palakore's Let It Be Doxieluv

Best Puppy In Breed
Ch Katydox The Glory Of John Henry Westwinds ML


Winners Dog: (2-1-1-0)
Palakore's Let It Be Doxieluv

Reserve Winners Dog
Keen N Egbar I'm Big Red Too

Junior Puppy Dog Class
1st Palakore's Let It Be Doxieluv

12-18 Month Dog Class
1st Keen N Egbar I'm Big Red Too


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Keen N Palakore's I Love Ewe

Senior Puppy Bitch Class
1st Keen N Palakore's I Love Ewe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables

Best Of Opposite Sex
Snowdancer's Ain't No Wire



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Snowdancer's Ain't No Wire

Open Bitch Class
1st Snowdancer's Ain't No Wire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Hunu The Patriot At Freestyle MW

Best Of Opposite Sex
Ch Tsertus It's Your Destiny To Vitaz

Select Bitch
Ch Tsertus Gingerbread




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Doonabrig N McCartney Xclusive

Best Puppy In Breed
GCh Doonabrig N McCartney Xclusive

Select Bitch
GCh Vrymeer Soliloquy



3-6 Month Bitch Class
1st Shetara's China Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Johan Becerra-Hernandez Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Lindsayleigh's Thunder Struck
  Schnauzer (Giant)   13
Group 2nd   
Ch Bang's Bonanza Flyin' High Ty
  Rottweiler   12
Group 3rd   
GCh Starring-Maat Original Sin
  Alaskan Malamute   11
Group 4th   
Ch Striders Leinenstone Kalani MCR
  Great Dane   9
BPIG   
Ch Striders Leinenstone Kalani MCR
  Great Dane   N/A
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Starring-Maat Original Sin

Best Puppy In Breed
Ironprides Seeing Is Believing



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Ironprides Seeing Is Believing

Junior Puppy Bitch Class
1st Ironprides Seeing Is Believing


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Tybrushe's All That Jazz

Best Puppy In Breed
Denshaw N Tybrushe Pillow Talk

Select Bitch
Ch Fyrecreek's Just Like Fire



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Denshaw N Tybrushe Pillow Talk

Junior Puppy Bitch Class
1st Denshaw N Tybrushe Pillow Talk


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Striders Leinenstone Kalani MCR

Best Puppy In Breed
GCh Striders Leinenstone Kalani MCR



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Swissmount Yasashiikuma Brielle

Best Puppy In Breed
Swissmount Yasashiikuma Brielle



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Swissmount Yasashiikuma Brielle

Senior Puppy Bitch Class
1st Swissmount Yasashiikuma Brielle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bang's Bonanza Flyin' High Ty




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Nerthus Don't Just Fly Soar

Best Of Opposite Sex
Starlight's The Sky Is The Limit

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Starlight's The Sky Is The Limit

Best Puppy In Breed
Starlight's The Sky Is The Limit


Winners Dog: (1-1-0-1)
Starlight's The Sky Is The Limit

Senior Puppy Dog Class
1st Starlight's The Sky Is The Limit


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Pakoanani Reach For The Sky

12-18 Month Bitch Class
1st Pakoanani Reach For The Sky


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lindsayleigh's Thunder Struck




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Len Harfield Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Paradym Laughs Out Loud
  Norwich Terrier   11
Group 2nd   
GCh Obsession Mad Queen Juana
  Schnauzer (Miniature)   10
Group 3rd   
GCh Foxheart Westchester Supergirl
  Airedale Terrier   9
Group 4th   
GCh Absolute Ly Here For Your Entertainment
  Staffordshire Bull Terrier   8
BPIG    Devils And Fairies Tiger' Son By BS   Staffordshire Bull Terrier   N/A
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxheart Westchester Supergirl




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ispy Deal Or No Deal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Foxheart's I'm To Blame

Best Of Opposite Sex
Garcini's Full Sails To Kaitlyn

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Foxheart's I'm To Blame


Winners Dog: (1-1-0-0)
Foxheart's I'm To Blame

Open Dog Class
1st Foxheart's I'm To Blame


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Garcini's Full Sails To Kaitlyn

12-18 Month Bitch Class
1st Garcini's Full Sails To Kaitlyn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Symphonie's Oh Mamma Mia




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Paradym Laughs Out Loud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Obsession Mad Queen Juana




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Goodspice Miss Emma Of Salt Creek

Best Puppy In Breed
Goodspice Miss Emma Of Salt Creek



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Goodspice Miss Emma Of Salt Creek

Senior Puppy Bitch Class
1st Goodspice Miss Emma Of Salt Creek


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Pinehome Lives Of Girls 'N Women




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Len Harfield

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChEx Absolute Ly Here For Your Entertainment

Best Of Opposite Sex
Devils And Fairies Tiger' Son By BS

Best Puppy In Breed
Devils And Fairies Tiger' Son By BS


Winners Dog: (1-0-0-1)
Devils And Fairies Tiger' Son By BS

Senior Puppy Dog Class
1st Devils And Fairies Tiger' Son By BS



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Johan Becerra-Hernandez Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Dreamville Jersey Boy
  Pekingese   20
Group 2nd   
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite
  Havanese   18
Group 3rd   
Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln
  Toy Manchester Terrier   16
Group 4th    Bonitos Companeros Toffee   Cavalier King Charles Spaniel   15
BPIG   
Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln
  Toy Manchester Terrier   N/A
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bonitos Companeros Toffee

Best Of Opposite Sex
Kbpride Dawn Of Field Farm Denton

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bonitos Companeros Toffee

Best Puppy In Breed
Kbpride Dawn Of Field Farm Denton


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kbpride Dawn Of Field Farm Denton

Senior Puppy Dog Class
1st Kbpride Dawn Of Field Farm Denton


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bonitos Companeros Toffee

Open Bitch Class
1st Bonitos Companeros Toffee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Salt'n'Pepa Happy Top Dog



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Denali's Slippery When Wet

Best Puppy In Breed
Denali's Slippery When Wet



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Denali's Slippery When Wet

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's Slippery When Wet


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite

Best Of Opposite Sex
Pocopayasos Red Carpet Affair

Best Puppy In Breed
Pocopayasos Red Carpet Affair


Winners Dog: (1-0-0-1)
Pocopayasos Red Carpet Affair

Junior Puppy Dog Class
1st Pocopayasos Red Carpet Affair



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 6 pts (0-3-3-1)
GCh Rokila Gone Rogue

Best Of Opposite Sex
GCh Pinkribbon's Bubbling Over

Best Puppy In Breed
Algos Flying Solo

Select Dog
GCh Jordannas Keep Me In Mind



Winners Bitch: (0-3-3-1)
Algos Flying Solo

Reserve Winners Bitch
Algos Dancing Queen

Junior Puppy Bitch Class
1st Algos Dancing Queen

12-18 Month Bitch Class
1st Pinkribbon Stepn Out In Style

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Algos Flying Solo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Dreamville Jersey Boy

Best Puppy In Breed
GCh Michaelmas Yue Yue Fen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Lynroys U R Sizzlin' Hot

Best Puppy In Breed
Ch Lynroys U R Sizzlin' Hot



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Lynroys U R Cute As A Button

Reserve Winners Bitch
Diannas Red Roses For Lynroy

Junior Puppy Bitch Class
1st Lynroys U R Cute As A Button

Senior Puppy Bitch Class
1st Diannas Red Roses For Lynroy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln

Best Puppy In Breed
Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln

Junior Puppy Dog Class
1st Fwaggles Dreamboat V Rustic Ln



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Littlestar's Sweet Perfection 2E




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Johan Becerra-Hernandez Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   12
Group 2nd   
Ch Gumby's Cruzin To Laguna
  Chinese Shar-Pei   8
Group 3rd   
GCh Fullofbull's Toto
  French Bulldog   7
Group 4th   
Ch Shenandal's My Kind Of Joy
  Dalmatian   4
BPIG   
Aristocrafts One Hot Lolita
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Gumby's Bearposh For Ever Mine
  Chinese Shar-Pei   0
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bulldacious Man Of Steel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bulldacious Man Of Steel

12-18 Month Dog Class
1st Bulldacious Man Of Steel



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Gumby's Cruzin To Laguna


3-6 Month Dog Class
1st Gumby's Bearposh For Ever Mine



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shenandal's My Kind Of Joy

Best Puppy In Breed
GCh Shenandal's My Kind Of Joy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Fullofbull's Toto

Best Of Opposite Sex
Ch Nifty's Grated Coconut

Best Puppy In Breed
Aristocrafts One Hot Lolita


Winners Bitch: (0-1-1-1)
Aristocrafts One Hot Lolita

Open Bitch Class
1st Aristocrafts One Hot Lolita


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
GCh Litilann Harten Stack The Deck

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Vetset Written In The Stars

Best Puppy In Breed
Vetset Written In The Stars


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Vetset Written In The Stars

Senior Puppy Bitch Class
1st Vetset Written In The Stars


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Dabalar Icywinds Take A Little Piece Of My Heart

Best Of Opposite Sex
Algos Gonna Make You Look

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Algos Gonna Make You Look


Winners Dog: (1-1-0-1)
Algos Gonna Make You Look

Open Dog Class
1st Algos Gonna Make You Look


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Algos Jewel In The Wilderness

12-18 Month Bitch Class
1st Algos Jewel In The Wilderness


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Anna Hewson Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer
  Berger Picard   14
Group 2nd   
Give Me Five Moravia Campanella
  Briard   13
Group 3rd   
Ch Romar's Wendy You Want To Eat
  Bearded Collie   11
Group 4th   Ch Goldenhylite's The Deliverance   Shetland Sheepdog   10
BPIG   
Give Me Five Moravia Campanella
  Briard   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Please Likes It Hot
  Australian Shepherd   0
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Highrails Big Time Cash

Best Puppy In Breed
Highrails Big Time Cash


Winners Dog: (1-0-0-0)
Highrails Big Time Cash

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Highrails Big Time Cash


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Romar's Wendy You Want To Eat




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Give Me Five Moravia Campanella

Best Puppy In Breed
Give Me Five Moravia Campanella

Select Dog
GChEx Beaugency BRIX


Winners Dog: (1-0-1-0)
Give Me Five Moravia Campanella

Junior Puppy Dog Class
1st Give Me Five Moravia Campanella



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Opal von der Eschelbronner Schlosswiese

Best Of Opposite Sex
Ginza Vom Burgimwald

Best Puppy In Breed
Ginza Vom Burgimwald



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Ginza Vom Burgimwald

Junior Puppy Bitch Class
1st Ginza Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services


Winners Dog: (2-2-2-1)
Cermel Quantum Leap

Reserve Winners Dog
Blueshadow's The Butler Did It

Canadian Bred Dog Class
1st Cermel Quantum Leap
2nd Blueshadow's The Butler Did It


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Caprock Better Look Now She's Jmell

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Gem At Rivermyst

Senior Puppy Bitch Class
1st Regaloake's Gem At Rivermyst

Open Bitch Class
1st Caprock Better Look Now She's Jmell

3-6 Month Bitch Class
1st Goldenhylite's Fyre N Fury


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Anna Hewson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Yasashiikuma Lest We Forget


3-6 Month Dog Class
1st Yasashiikuma Show Me The Money



Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By