Result Correction Page

Forest City Kennel Club
Friday, May 13, 2022 - Show-2



Related Results


Results courtesy of:


-- Chelby Marling --
RBIS CKC GCHB AKC/ASCA CH Limelite's Tee Off
"Ping"
Breeders: Kelly Holder, Betsy J Atkinson & Devon Benbrook
Owners: Chantal Masson, Cynthia Larocque, Mélodie C Marois & AJ Travares
Presented by Chelby Marling


Best In Show
Judge: Joy Lynne Huntley
Pekingese  
GChG Lionking Blaze Of Glory
Points: 166 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Joy Lynne Huntley
Chinese Shar-Pei  
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJin
Points: 138
Best Puppy In Show
Judge: Joy Lynne Huntley
Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)  
GCh Roaneden's Shorelander








Group 1 - Shawn Bennett Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   43
Group 2nd   
GCh Captiva Chamberlayne MrBigStuf
  Setter (Irish)   42
Group 3rd   
GCh Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   41
Group 4th   
GChS Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   38
BPIG   
GCh Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   N/A
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Duvalin Louisiana Blues




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Brackenmoor Royal Finest




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Sepia Sands Of Time

Best Of Opposite Sex
Ch Lakota Hills Chase

Best Puppy In Breed
Fernweh's Fortune Favours The Bold



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Fernweh's Fortune Favours The Bold

Senior Puppy Bitch Class
1st Fernweh's Fortune Favours The Bold


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Rush's True Illusion

Best Of Opposite Sex
GChS Rush's Just Another Werewolf




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
JRL To Infinity And Beyond

Best Of Opposite Sex
Ch Staghorns Rogue Star

Best Of Winners: (2-2-2-1)
JRL To Infinity And Beyond

Best Puppy In Breed
JRL To Infinity And Beyond

Select Dog
GCh Gorsebrook Solaia Brave Hunter


Winners Dog: (2-2-2-1)
JRL To Infinity And Beyond

Reserve Winners Dog
Fullcount's Touch 'Em All Joe

Junior Puppy Dog Class
1st JRL To Infinity And Beyond

Senior Puppy Dog Class
1st Fullcount's Touch 'Em All Joe


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Castilleja's Kelsey At Fullcount

Reserve Winners Bitch
Stonemeadow's Finest Gryffindor

Junior Puppy Bitch Class
1st Stonemeadow's Finest Gryffindor

Open Bitch Class
1st Castilleja's Kelsey At Fullcount


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChS Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
Ch Hawks Nest First Class Flight To Redaero

Best Puppy In Breed
GChS Roaneden's Shorelander

Select Dog
GChB Roaneden's Thunderstruck




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Captiva Chamberlayne MrBigStuf




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Mar-K N Eon's Child Surprise

Best Puppy In Breed
Mar-K N Eon's Child Surprise



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Mar-K N Eon's Child Surprise

Reserve Winners Bitch
Tri-Pod N Silkroad's Roll Of Sweetness

Junior Puppy Bitch Class
1st Mar-K N Eon's Child Surprise

Senior Puppy Bitch Class
1st Blackgem's Party In The USA

12-18 Month Bitch Class
1st Kingdoms Blue Crown Royal For Ramah

Open Bitch Class
1st Tri-Pod N Silkroad's Roll Of Sweetness


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Especially Classic Couture




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Rolyart's Sound Of Thunder




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Sandyridge's The Greatest Gift Of All

Best Of Opposite Sex
Red Spirit's Swettie Teddy

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Sandyridge's The Greatest Gift Of All

Best Puppy In Breed
Red Spirit's Swettie Teddy


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Shawn Bennett Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   11
Group 2nd   
GChS Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   10
Group 3rd   
GCh Chilcotin's Silver Cloud
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   9
Group 4th   
GCh Freestyle's Reflection Of My Life With Hunu MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   8
BPIG    Vrymeer On The Catwalk   Whippet   N/A
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Abdeka's Bayaway Glenlivet



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Abdeka's Bayaway Glenlivet

Reserve Winners Bitch
Abdeka's Bayaway Glenrothes

Canadian Bred Bitch Class
1st Abdeka's Bayaway Glenlivet

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Abdeka's Bayaway Glenrothes


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Daydreamer Chetcote Jazz N Blues




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Freestyle's Reflection Of My Life With Hunu MW



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Freestyle's Dixie Chick With Hunu MW

12-18 Month Bitch Class
1st Freestyle's Dixie Chick With Hunu MW


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chilcotin's Silver Cloud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Osiris A Standing Ovation Xo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kopera's Golden Gait




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Khamsin's Melody




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh McCartney's Pamz Playgirl

Best Of Opposite Sex
Vrymeer On The Catwalk

Best Puppy In Breed
Vrymeer On The Catwalk


Winners Dog: (1-0-0-1)
Vrymeer On The Catwalk

Senior Puppy Dog Class
1st Vrymeer On The Catwalk



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Wendorf's One'der Boy V Ruler
  Doberman Pinscher   24
Group 2nd   
GChB Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
  Alaskan Malamute   22
Group 3rd   
GCh Fado's Estrelaleal Rei
  Portuguese Water Dog   20
Group 4th   
GChB Northernpaws Derby Hubert
  Mastiff   16
BPIG    Desertwind's King Of The Road V Orph   Saint Bernard   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Marqways Born Into Royalty




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Tonomi's Dancing On A Cloud

Best Puppy In Breed
Tonomi's Dancing On A Cloud



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tonomi's Dancing On A Cloud

Junior Puppy Bitch Class
1st Tonomi's Dancing On A Cloud


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Alpenbliss Travelin Man




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Midnightsolo Pride N Joy

Best Of Opposite Sex
Midnightsolo Past N Present

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Midnightsolo Pride N Joy

Best Puppy In Breed
Midnightsolo Pride N Joy

Select Bitch
Ch Midnightsolo Hanani Bat Haviva


Winners Dog: (2-1-0-1)
Midnightsolo Past N Present

Reserve Winners Dog
Midnight Solo One And Only

Senior Puppy Dog Class
1st Midnight Solo One And Only

Canadian Bred Dog Class
1st Midnightsolo Past N Present


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Midnightsolo Pride N Joy

Junior Puppy Bitch Class
1st Midnightsolo Pride N Joy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Fyrecreek's Skyscraper




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Saxmark'n Stonehills Power Play




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Wendorf's One'der Boy V Ruler


Winners Dog: (1-0-1-0)
Garshangan The Talisman

Open Dog Class
1st Garshangan The Talisman



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Jerdans The Great Code




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 4 pts (0-0-2-3)
GChB Northernpaws Derby Hubert

Best Of Opposite Sex
GCh Northernpaws Claudie

Select Dog
GCh Vinzenz Del Penon De Ifach

Select Bitch
Ch Northernpaws Rainey




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Fado's Estrelaleal Rei

Best Of Opposite Sex
Claircreek Through The Looking Glass

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Claircreek Through The Looking Glass

Best Puppy In Breed
Claircreek Through The Looking Glass


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Claircreek Through The Looking Glass

Senior Puppy Bitch Class
1st Claircreek Through The Looking Glass


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Esmonds Canadian Shield




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Desertwind's King Of The Road V Orph

Best Puppy In Breed
Desertwind's King Of The Road V Orph



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kristaris Barking Up The Right Tree




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Joy Lynne Huntley Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   17
Group 2nd   
GCh Massawippi Mad Money
  Schnauzer (Miniature)   16
Group 3rd   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   14
Group 4th   
Ch Ispy Eons A Game Changer
  Bedlington Terrier   13
BPIG    Ripcord's What A Feeling   Norwich Terrier   N/A
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ispy Eons A Game Changer




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Edenbrae Isla's Eden Dances With Joy

Best Of Opposite Sex
Skerryvore Red Onni Touch Of Joy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Edenbrae Isla's Eden Dances With Joy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Edenbrae Isla's Eden Dances With Joy

12-18 Month Bitch Class
1st Edenbrae Isla's Eden Dances With Joy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dariant Narcissus




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rexroth Cup Of Tea



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rexroth Cup Of Tea

Open Bitch Class
1st Rexroth Cup Of Tea


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ripcord's What A Feeling

Best Of Opposite Sex
Paradym Double Dare Ya

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Ripcord's What A Feeling

Best Puppy In Breed
Ripcord's What A Feeling

Select Bitch
Ch Paradym Just For Laughs


Winners Dog: (1-1-0-1)
Paradym Double Dare Ya

Open Dog Class
1st Paradym Double Dare Ya


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Ripcord's What A Feeling

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ripcord's What A Feeling


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Massawippi Mad Money

Best Puppy In Breed
Silvershadow Something Special



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Silvershadow Something Special

Senior Puppy Bitch Class
1st Silvershadow Something Special


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Diamondjewel's Agent Opal

Best Puppy In Breed
Ch Diamondjewel's Agent Opal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Rolona's Gold Coast



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Copperfields Snugglebug



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Copperfields Snugglebug

Reserve Winners Bitch
Quinta Od Guvernera

12-18 Month Bitch Class
1st Copperfields Snugglebug

Open Bitch Class
1st Quinta Od Guvernera


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   27
Group 2nd   
GChB CurlyQ's Firehouse Inferno
  Pug   26
Group 3rd   
Ch Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut
  Toy Manchester Terrier   24
Group 4th   
GChB Shirmont Custom Built
  Cavalier King Charles Spaniel   23
BPIG   
Moon Harbour Stacy
  Chinese Crested   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChB Shirmont Custom Built

Best Of Opposite Sex
Londoncor Acacia

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Londoncor Acacia


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Londoncor Acacia

Reserve Winners Bitch
Syrenia's Victoria's Love

Open Bitch Class
1st Londoncor Acacia
2nd Syrenia's Victoria's Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Denali's Crown Jewel

Best Of Opposite Sex
Fancy Ever Gattaca Olyuti For Gentlewind

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Moon Harbour Stacy

Best Puppy In Breed
Moon Harbour Stacy


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Moon Harbour Stacy

Junior Puppy Bitch Class
1st Moon Harbour Stacy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Weylinmarsh's Billie Jean




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 6 pts (2-3-0-2)
Ch Amistosa's More Precious Than Gold

Best Of Opposite Sex
Seda's Ryder At Amistosa And Twinkle

Best Of Winners: (2-3-0-2)
Seda's Ryder At Amistosa And Twinkle

Best Puppy In Breed
Ch Amistosa's More Precious Than Gold

Select Bitch
Ch Hearts Delite I Put A Spell On You


Winners Bitch: (2-3-0-2)
Twinkle's One Of A Kind Ruby Duby Du

Reserve Winners Bitch
Old Havana's Forest Goddess

12-18 Month Bitch Class
1st Twinkle's One Of A Kind Ruby Duby Du

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Luna Among The Stars

Open Bitch Class
1st Old Havana's Forest Goddess


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Maplewood's I'm Sexy And I Know It




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Pinkribbon's The Bees Knees

Best Of Opposite Sex
Heaven Sent Pistol Possessed By Perosality

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Tokabout Solitaire At Lewenhart


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Tokabout Solitaire At Lewenhart

Reserve Winners Bitch
Heavensent Onyx To Tokabout

12-18 Month Bitch Class
1st Tokabout Solitaire At Lewenhart

Open Bitch Class
1st Heavensent Onyx To Tokabout


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Lionking Blaze Of Glory




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Solar Smile Kimberly



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Solar Smile Kimberly

12-18 Month Bitch Class
1st Solar Smile Kimberly


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Saratoga's Joed Silver Charm

Best Puppy In Breed
Lynroys U R My L'il Angel From Above



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Saratoga's Joed Silver Charm

Reserve Winners Bitch
Lynroys U R My L'il Angel From Above

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lynroys U R My L'il Angel From Above

Open Bitch Class
1st Saratoga's Joed Silver Charm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB CurlyQ's Firehouse Inferno

Best Of Opposite Sex
Fantasia Brenich Shine Like A Diamond



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Camparis Diorella

Best Puppy In Breed
Camparis Diorella



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Camparis Diorella

Senior Puppy Bitch Class
1st Camparis Diorella


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Joy Lynne Huntley Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJin
  Chinese Shar-Pei   17
Group 2nd   
GCh Pelee's My Ride's A Pumpkin Coach
  Bulldog   16
Group 3rd   
Mazinblue Bala Brasileira
  Poodle (Standard)   11
Group 4th   
Ch Hibiscus Chisana Takaramono
  Shiba Inu   8
BPIG   
Ch Hibiscus Chisana Takaramono
  Shiba Inu   N/A
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJin




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Pinchou's Princess Buttercup



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Pinchou's Roadrunner

Open Bitch Class
1st Pinchou's Roadrunner


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Stormin Hammie Davis Jr At Foxmoor Petite Cherie




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Umbra Aberwyn Bewitched And Bejeweled



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Umbra Aberwyn Bewitched And Bejeweled

Reserve Winners Bitch
Denali's Got 2 Gossip

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Umbra Aberwyn Bewitched And Bejeweled
2nd Denali's Got 2 Gossip

Open Bitch Class
1st Hawkhill Sheza Ticket


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Mazinblue Bala Brasileira

Select Bitch
Ch Amanda Miguel



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Mazinblue Bala Brasileira

Reserve Winners Bitch
Pristine's Hope Springs Eternal

12-18 Month Bitch Class
1st Pristine's Hope Springs Eternal

Open Bitch Class
1st Mazinblue Bala Brasileira


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Hibiscus Chisana Takaramono

Best Puppy In Breed
GCh Hibiscus Chisana Takaramono




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   21
Group 2nd   
GCh Stonecroft's Sea Scape
  Welsh Corgi (Pembroke)   18
Group 3rd   
Ch Uretopia's Its Gonna Get Loud
  Australian Cattle Dog   17
Group 4th    Hilltop's Full Moon Over Pinewood   Miniature American Shepherd   16
BPIG    Hilltop's Full Moon Over Pinewood   Miniature American Shepherd   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Uretopia's Its Gonna Get Loud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
Beachbum's Sunkissed

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Beachbum's Sunkissed

Best Puppy In Breed
Beachbum's Sunkissed

Select Dog
GCh Northbay Xsell's I Gotta Do It My Way


Winners Dog: (1-1-2-0)
Legacy's Callibreeze Next Spark

12-18 Month Dog Class
1st Legacy's Callibreeze Next Spark


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Beachbum's Sunkissed

Junior Puppy Bitch Class
1st Beachbum's Sunkissed


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Assets Take A Chance On Me




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Glasgowhill's Party In The USA

Best Of Opposite Sex
Annsdale's Twin Pine Booms Like Thunder

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Glasgowhill's Party In The USA

Best Puppy In Breed
Glasgowhill's Party In The USA


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Glasgowhill's Party In The USA

Junior Puppy Bitch Class
1st Glasgowhill's Party In The USA


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh V The Vom Trienzbachtal

Best Of Opposite Sex
Zoe Vom Burgimwald

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Zoe Vom Burgimwald

Best Puppy In Breed
Zoe Vom Burgimwald


Winners Dog: (1-1-1-0)
Gordon Vom Team RossoFurioso

Open Dog Class
1st Gordon Vom Team RossoFurioso


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Zoe Vom Burgimwald

Senior Puppy Bitch Class
1st Zoe Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Hilltop's Full Moon Over Pinewood

Best Puppy In Breed
Hilltop's Full Moon Over Pinewood

Select Bitch
Ch Hilltop's Whiskey On The Rox At Pinewood



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Hilltop's Full Moon Over Pinewood

Reserve Winners Bitch
Keecams Follow Me To Macland

Junior Puppy Bitch Class
1st Hilltop's Full Moon Over Pinewood

12-18 Month Bitch Class
1st Keecams Follow Me To Macland


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tasiahills Royal Sir Galahad




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Laureate Diamond Is Forever

Best Puppy In Breed
Laureate Looking Glass



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Laureate Looking Glass

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Mirror Reflection

Senior Puppy Bitch Class
1st Laureate Looking Glass

Open Bitch Class
1st Regaloake's Mirror Reflection


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Stonecroft's Sea Scape




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit . We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By