Northern Alberta Canine Association
Friday, June 2, 2023



Related Results

Obedience

Friday, June 02 (Obedience Trial-1)
Saturday, June 03 (Obedience Trial-2)
Sunday, June 04 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, June 02 (Rally Trial-1)
Saturday, June 03 (Rally Trial-2)
Sunday, June 04 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Erin Verway --
Erin Verway Group Inc.
http://www.verwey.ca/


Best In Show
Judge: Mary White
Deerhound (Scottish)  
GChS Necesse's Defendo Dominus
Points: 496 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Mary White
Collie (Rough)  
GChB Tallywood Coalescence
Points: 432
Best Puppy In Show
Judge: Mary White
Kerry Blue Terrier  
Blueve's Defining Element Of Krisma
Best Baby Puppy In Show
Judge: Mary White
Pug  
Eleki Xoe's Add A Little Spice








Group 1 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Sevenoaks Sun Sand And Surf
  Setter (English)   75
Group 2nd   
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   73
Group 3rd   
GCh Danrich's Crash Tested To Compass
  Retriever (Labrador)   72
Group 4th   
GCh Tricklecreek Gran Torino
  Spaniel (Clumber)   61
BPIG    Leith Gramayre Mic Drop   Weimaraner   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sevenoaks Heartbreaker   Setter (English)   0
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wulymuts Taco Girl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wulymuts Taco Girl

12-18 Month Bitch Class
1st Wulymuts Taco Girl

Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Duchess du Pimbina

Best Of Opposite Sex
GChB DuValin Jersey Boy

Select Bitch
GCh Crossiron's Catch Me If You Can



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Novera's Get Out The Map

12-18 Month Bitch Class
1st Novera's Get Out The Map

Judge: Mary White

Best Of Breed: 7 pts (3-2-0-3)
Ch Clarity's Take The Shot

Best Of Opposite Sex
Clarity's Go'n Toe To Toe

Best Of Winners: (3-2-0-3)
Clarity's Go'n Toe To Toe

Best Puppy In Breed
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical

Select Bitch
GCh Hunterspride Timeless Beauty

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Muddyflats Gadsby





Winners Dog: (2-4-3-2)
Torngat's Midnight Dream

Reserve Winners Dog
Ekho's Guardian Of The Sea

12-18 Month Dog Class
1st Torngat's Midnight Dream

Canadian Bred Dog Class
1st Ekho's Guardian Of The Sea


Winners Bitch: (2-4-3-2)
Denlyn's Pathway To The Galaxy

Reserve Winners Bitch
Eagertrieves Senorita

12-18 Month Bitch Class
1st Denlyn's Pathway To The Galaxy
2nd Chablais Super Lucy

Canadian Bred Bitch Class
1st Labraharvest Justa Sip O'rainwater

Open Bitch Class
1st Eagertrieves Senorita

Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Saltydog's Kenna At Calibre

Best Of Opposite Sex
GCh Tollchester's Terrific Trout



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Saltydog's Kenna At Calibre

Reserve Winners Bitch
Littlebay Gordgeous At Foxvale

Canadian Bred Bitch Class
1st Littlebay Gordgeous At Foxvale

Open Bitch Class
1st Saltydog's Kenna At Calibre

Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Sevenoaks Sun Sand And Surf

Best Of Opposite Sex
Briarstone's Brigadoon


Winners Dog: (1-0-0-1)
Briarstone's Brigadoon

Canadian Bred Dog Class
1st Briarstone's Brigadoon


4-6 Month Bitch Class
1st Sevenoaks Heartbreaker

Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Shadowmere Copperhollow Celtic Moon N Virgo



Winners Bitch: (0-1-0-1)
TrisamsEdge Edna's Quest To Be Incredible

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st TrisamsEdge Edna's Quest To Be Incredible

Judge: Mary White

Best Of Breed: 10 pts (3-4-2-2)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
GCh Braewood Highland Fling

Best Of Winners: (3-4-2-2)
Sjoblom's Arctic Tromso Sky

Best Puppy In Breed
Sjoblom's Arctic Tromso Sky

Select Dog
GChB Canrick's Patriot

Select Bitch
Ch Rejoices N Countrystars Moonmist

Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Lakefields Highcaliber Juniper


Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Tricklecreek Gran Torino






Winners Bitch: (0-1-3-6)
Beswin Ynot The Next Chapter

Junior Puppy Bitch Class
1st Beswin Ynot The Next Chapter

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
Leith Gramayre Mic Drop

Best Puppy In Breed
Leith Gramayre Mic Drop

Select Dog
GCh Leith Gramayre Fortified Spirit


Winners Dog: (1-0-2-0)
Leith Gramayre Mic Drop

Junior Puppy Dog Class
1st Leith Gramayre Mic Drop






Group 2 - Pierre Talbot Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   63
Group 2nd   
Ch Heathview I Had A Dream
  Irish Wolfhound   62
Group 3rd   
GCh Matsutake's Moments Reflection
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   55
Group 4th   
Ch Goldenears Cloud Nine Of Course
  Rhodesian Ridgeback   52
BPIG   
Ch Goldenears Cloud Nine Of Course
  Rhodesian Ridgeback   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Telford's Ring Around The Rosabel
  Beagle   0
Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Nalikar's Blow Us All Away

Best Of Opposite Sex
Polo's The Da Vinci Code

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Azari's Black Pearl

Select Dog
Ch Mijkelh Bayamo


Winners Dog: (1-1-1-1)
Polo's The Da Vinci Code

Open Dog Class
1st Polo's The Da Vinci Code


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Azari's Black Pearl

Open Bitch Class
1st Azari's Black Pearl

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Eidi N'Amanar Gaelle

Best Of Opposite Sex
Kel Simoon Rindima N'Sambala

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Eidi N'Amanar Gaelle


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Eidi N'Amanar Gaelle

Reserve Winners Bitch
Aria Of Wildmoor

12-18 Month Bitch Class
1st Aria Of Wildmoor

Open Bitch Class
1st Eidi N'Amanar Gaelle

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Heartbeat Autumn Royal Shiraz



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Heartbeat Autumn Royal Shiraz

Open Bitch Class
1st Heartbeat Autumn Royal Shiraz

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Bonsecours Lil' Sugar Rush


Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Telford's Worth Fighting For

Best Of Opposite Sex
Moshers Tiddlywink Quijano

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Telford's Worth Fighting For

Best Puppy In Breed
Telford's Worth Fighting For


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Moshers Tiddlywink Quijano

Open Bitch Class
1st Moshers Tiddlywink Quijano

4-6 Month Bitch Class
1st Telford's Ring Around The Rosabel

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boru's Law Of Surprise



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boru's Law Of Surprise

Canadian Bred Bitch Class
1st Boru's Law Of Surprise

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
GChB Taugo's Rocket Queen

Best Of Opposite Sex
Elance Honour Guard

Best Of Winners: (1-1-0-3)
Beringia's Saaz

Best Puppy In Breed
Elance Honour Guard

Select Bitch
GCh Veena Elista Stone Roses


Winners Dog: (1-1-0-3)
Elance Honour Guard

Junior Puppy Dog Class
1st Elance Honour Guard


Winners Bitch: (1-1-0-3)
Beringia's Saaz

12-18 Month Bitch Class
1st Beringia's Saaz

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 9 pts (3-4-1-2)
RHK Coppers Gold Digger

Best Of Opposite Sex
RHK And Telfords Seize The Day

Best Of Winners: (3-4-1-2)
RHK Coppers Gold Digger

Best Puppy In Breed
RHK Coppers Gold Digger

Select Dog
GCh RHK Nutty Fireball

Select Bitch
GCh RHK Dark Diva Zensation


Winners Dog: (3-4-1-2)
RHK And Telfords Seize The Day

Reserve Winners Dog
BNB RHK Casper's Dashing Dante

Senior Puppy Dog Class
1st RHK And Telfords Seize The Day

Canadian Bred Dog Class
1st BNB RHK Casper's Dashing Dante

Open Dog Class
1st BNB Mr Doc Frosty

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Chilcotin's Olive Oyl



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChS Matsutake's Moments Reflection

Best Of Opposite Sex
GCh I Spy Traces Matsutakes Carrig



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Matsutakes Poppy For Cegah

12-18 Month Bitch Class
1st Matsutakes Poppy For Cegah

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Necesse's Defendo Dominus



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pikkinokka's Star Struck



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pikkinokka's Star Struck

Open Bitch Class
1st Pikkinokka's Star Struck

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Spiritsound Rise Up

Select Bitch
Ch Spiritsound Lean On Me At Asgardian



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GCh Heathview I Had A Dream

Best Of Opposite Sex
GCh Stormborn's Giggle At A Funeral At Tyrconnell

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Undeniably Tyrconnell

Select Bitch
GCh Silverglen's Krickett


Winners Dog: (1-3-1-2)
Undeniably Tyrconnell

Junior Puppy Dog Class
1st Undeniably Tyrconnell

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Conestoga & Crossroads Family Tradition

Select Dog
GChB Conestoga & Crossroads Good Vibrations


Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nefer-Temu Ultimate Darkness



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nefer-Temu Ultimate Darkness

Open Bitch Class
1st Nefer-Temu Ultimate Darkness

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Goldenears Cloud Nine Of Course

Best Of Opposite Sex
Ch Elyia N Aegis The Goblin King

Best Puppy In Breed
Ch Goldenears Cloud Nine Of Course

Select Dog
Ch The Red Baron Of Course



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Of Course Nyah's Delight

12-18 Month Bitch Class
1st Of Course Nyah's Delight

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lahhabeh Mara Lina Al Daoud



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lahhabeh Mara Lina Al Daoud

Open Bitch Class
1st Lahhabeh Mara Lina Al Daoud

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 10 pts (2-4-3-2)
GChB Hamrya's Desert Dust Devil

Best Of Opposite Sex
GCh Ethos No Ordinary Love

Best Of Winners: (2-4-3-2)
Brookside Forget Me Not

Best Puppy In Breed
Ch Tarrango's No Bad Hare Days

Select Dog
Ch Collooney Ragnar Lophbrok

Select Bitch
Ch Tarrango's No Bad Hare Days


Winners Dog: (2-4-3-2)
Manorcourt's Stop The World

Reserve Winners Dog
Brookside Gambling On Hellebores

Junior Puppy Dog Class
1st Manorcourt's Stop The World

Open Dog Class
1st Brookside Gambling On Hellebores


Winners Bitch: (2-4-3-2)
Brookside Forget Me Not

Reserve Winners Bitch
Brookside Agarita Sunrise

12-18 Month Bitch Class
1st Counterpoint It's My Party

Canadian Bred Bitch Class
1st Brookside Agarita Sunrise

Open Bitch Class
1st Brookside Forget Me Not
2nd Tarrango's There Will Be Drama





Group 3 - Jean-Jacques Dupas Top Dog
Points
Group 1st   
Stedfast High End Proof
  Doberman Pinscher   90
Group 2nd   
GCh Newalba's Ben Grimm
  Bullmastiff   79
Group 3rd   
Voyager's Starship Superstar
  Newfoundland   72
Group 4th   
Ch Newalba N Novera's Full Circle
  Boxer   66
BPIG   
Stedfast High End Proof
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cethuz A King's Gift
  Schnauzer (Giant)   0
Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Sanekats Sunny Daze From Janet

Best Of Opposite Sex
Ch Glaciermist Sword And Shield



Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark

Best Of Opposite Sex
GCh Nitroberner's Fire Fox

Best Puppy In Breed
NitroBerner's Happy Days At Zeigen


Winners Dog: (1-0-1-1)
NitroBerner's Happy Days At Zeigen

Junior Puppy Dog Class
1st NitroBerner's Happy Days At Zeigen


Judge: Laura Thompson

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GChB Newalba's Ben Grimm

Best Of Opposite Sex
Sheharla's Sweet And Spicy

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Sheharla's Sweet And Spicy

Best Puppy In Breed
Seek Me If You Can De Terras Lusitanas

Select Bitch
Ch Bolder's Dowager Countess


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Sheharla's Sweet And Spicy

Reserve Winners Bitch
Newalba N Sheharla's Miss Marvel

12-18 Month Bitch Class
1st Newalba's Living On A Prayer At AllyRae

Canadian Bred Bitch Class
1st Sheharla's Sweet And Spicy

Open Bitch Class
1st Newalba N Sheharla's Miss Marvel

Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 10 pts (2-4-1-4)
Stedfast High End Proof

Best Of Opposite Sex
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion

Best Of Winners: (2-4-1-4)
Stedfast High End Proof

Best Puppy In Breed
Stedfast High End Proof

Select Bitch
GChB Janterra's Iced Out


Winners Dog: (2-4-1-4)
Gentry's Atticus Finch

Reserve Winners Dog
Brauchbar When Sparks Fly

Junior Puppy Dog Class
1st Brauchbar When Sparks Fly

12-18 Month Dog Class
1st Gentry's Atticus Finch


Winners Bitch: (2-4-1-4)
Stedfast High End Proof

Reserve Winners Bitch
Ka-Tet Queen Of Hearts

Senior Puppy Bitch Class
1st Stedfast High End Proof

12-18 Month Bitch Class
1st Gentry's Ani FaNelli

Canadian Bred Bitch Class
1st Janterra's Como Flor

Open Bitch Class
1st Ka-Tet Queen Of Hearts

4-6 Month Bitch Class
1st Valhalla's Lips Of An Angel V Avid
2nd Valhalla's Must Be An Angel V Avid

Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Lexington Excelsior Empire States Ava At Katywinds



Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Crooks Mastinos Foxy Brown

Select Bitch
Ch Crooks Mastinos Yolandi



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Crooks Mastinos Foxy Brown

Open Bitch Class
1st Crooks Mastinos Foxy Brown

Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
Voyager's Starship Superstar

Best Of Opposite Sex
Rosethorn's Magnum

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Voyager's Starship Superstar

Select Bitch
GCh Bearbrook Always On My Mind At Twinhuey


Winners Dog: (1-4-0-1)
Rosethorn's Magnum

Open Dog Class
1st Rosethorn's Magnum

Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 6 pts (1-2-4-0)
GChEx Baywood Got Some Splainin ToDo

Best Of Opposite Sex
H2O Diamond Of Whoosh

Best Of Winners: (1-2-4-0)
Torrid Zone What's Love Got To Do With It

Select Dog
GChB Robel Gto It's Miller Time Aegean H2O


Winners Bitch: (1-2-4-0)
H2O Diamond Of Whoosh

Reserve Winners Bitch
Sailor's Long Awaited Love

12-18 Month Bitch Class
1st Sailor's Long Awaited Love

Open Bitch Class
1st H2O Diamond Of Whoosh

Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 5 pts (0-4-2-0)
Ch Wathaman's Flirt'n Like A Rockstar

Best Of Opposite Sex
Tierney's High Class Jersey Girl

Best Puppy In Breed
Stoneyplains Pairs Well With Wine V Kleinedler

Select Dog
GChB Wathaman's Dare 2Be Canadian Eh



Winners Bitch: (0-4-2-0)
Tierney's High Class Jersey Girl

Reserve Winners Bitch
Wathaman's Helluva Hot Tease

Junior Puppy Bitch Class
1st Stoneyplains Pairs Well With Wine V Kleinedler

12-18 Month Bitch Class
1st Wathaman's Helluva Hot Tease

Canadian Bred Bitch Class
1st Eagle Creek's Breakout

Open Bitch Class
1st Tierney's High Class Jersey Girl

Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 8 pts (2-1-5-1)
GChS Blitzen's Mr Blue Sky

Best Of Opposite Sex
Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Best Of Winners: (2-1-5-1)
Sershan's White Onyx

Best Puppy In Breed
Sershan's White Onyx

Select Dog
GChB Snowater's The Puck Drops At Snowbastian


Winners Dog: (2-1-5-1)
Sershan's White Onyx

Junior Puppy Dog Class
1st Sershan's White Onyx

12-18 Month Dog Class
1st Gandale 'n Starstruck's Arctic Clipper

Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 6 pts (1-2-1-3)
Ch Innovations Git R Done

Best Of Opposite Sex
GChS Jury's Karma Police

Best Puppy In Breed
GSMBilG Du Imprintz (Morales)

Select Bitch
Ch Asgardian's Let'Em Gossip


Junior Puppy Dog Class
1st Jury's The Name's So Nice U Say It Twice

4-6 Month Dog Class
1st Cethuz A King's Gift


Winners Bitch: (1-2-1-3)
Innovations Playing By My Rules

Reserve Winners Bitch
GSMBilG Du Imprintz (Morales)

Junior Puppy Bitch Class
1st GSMBilG Du Imprintz (Morales)

Open Bitch Class
1st Innovations Playing By My Rules

Judge: Jean-Jacques Dupas

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Debalys Curtain Call

Best Of Opposite Sex
Debalys Oops We Did It Again

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Debalys Oops We Did It Again


Winners Dog: (1-1-0-1)
Debalys Oops We Did It Again

12-18 Month Dog Class
1st Debalys Oops We Did It Again





Group 4 - Judy McVeigh Top Dog
Points
Group 1st   Ch Pinnacle Broxden Lickety Split   Fox Terrier (Smooth)   32
Group 2nd   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   31
Group 3rd   
GChB Blueve's First Edition
  Kerry Blue Terrier   30
Group 4th   
GChB Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   27
BPIG   
Blueve's Defining Element Of Krisma
  Kerry Blue Terrier   N/A
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChB PMK's Ice Cold Glaceon

Best Of Opposite Sex
GCh LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off

Select Bitch
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChS Benchmark's Bright Shining Fame

Best Of Opposite Sex
Oreos Casablanca Psi Mysteria

Best Puppy In Breed
Oreos Casablanca Psi Mysteria

Select Dog
Ch Ketschup King Psi Mysteria



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Oreos Casablanca Psi Mysteria

Senior Puppy Bitch Class
1st Oreos Casablanca Psi Mysteria

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChB Wisterias Song Of A Siren

Best Of Opposite Sex
GCh Lotus' Hot Topic At Impact

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Tinydancer Walkin' After Midnight

Best Puppy In Breed
Tinydancer Walkin' After Midnight


Winners Dog: (1-1-2-1)
Chrysaliss Avenged Sevenfold

Open Dog Class
1st Chrysaliss Avenged Sevenfold


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Tinydancer Walkin' After Midnight

Senior Puppy Bitch Class
1st Tinydancer Walkin' After Midnight

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
McGuinness Pillar Of Fire

Best Of Opposite Sex
Ch McGuinness Dressed With Sage

Best Puppy In Breed
McGuinness Pillar Of Fire


Winners Dog: (1-0-0-1)
McGuinness Pillar Of Fire

Junior Puppy Dog Class
1st McGuinness Pillar Of Fire


Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pinnacle Broxden Lickety Split



Judge: Laura Thompson

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Maciffen Mischief Seeker



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Maciffen Mischief Seeker

Reserve Winners Bitch
Glaswire's Queen Sparta

12-18 Month Bitch Class
1st Maciffen Mischief Seeker

Open Bitch Class
1st Glaswire's Queen Sparta
2nd Glaswire's Secret Princess

Judge: Laura Thompson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GChS Blueve's First Edition

Best Of Opposite Sex
Blueve's Defining Element Of Krisma

Best Puppy In Breed
Blueve's Defining Element Of Krisma


Winners Dog: (2-0-0-1)
Blueve's Defining Element Of Krisma

Reserve Winners Dog
Gellent Hof Zennon Miracle

Junior Puppy Dog Class
1st Blueve's Defining Element Of Krisma

12-18 Month Dog Class
1st Gellent Hof Zennon Miracle


Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Northcote Of Course



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Of Opposite Sex
Rogue's Bad Medicine

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Rogue's Blaze Of Glory

Best Puppy In Breed
Rogue's Blaze Of Glory


Winners Dog: (1-1-1-0)
Rogue's Blaze Of Glory

Junior Puppy Dog Class
1st Rogue's Blaze Of Glory


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Rogue's Bad Medicine

Junior Puppy Bitch Class
1st Rogue's Bad Medicine

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
VDK Glamorous At Embolden

Best Of Opposite Sex
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Best Of Winners: (1-2-0-0)
VDK Glamorous At Embolden


Winners Dog: (1-2-0-0)
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Open Dog Class
1st Dunkeld's Red Sky Solar Flare


Winners Bitch: (1-2-0-0)
VDK Glamorous At Embolden

Reserve Winners Bitch
Christimoor Cub Bear Black Skye

12-18 Month Bitch Class
1st VDK Glamorous At Embolden

Open Bitch Class
1st Christimoor Cub Bear Black Skye

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Best Puppy In Breed
Tyrone I Can Buy Myself Flowers



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Junior Puppy Bitch Class
1st Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Ghostpine's Brightest Star

Select Dog
GChB Tequila's Total Package Kit



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Salient's Darwyn I Am The One



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Salient's Darwyn I Am The One

Open Bitch Class
1st Salient's Darwyn I Am The One

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game







Group 5 - Judy McVeigh Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Xoe Eleki's Harvest Moon
  Pug   73
Group 2nd   
GCh Rae Anne's Top Gun
  Papillon   68
Group 3rd   
GCh Londoncor Oxford
  Cavalier King Charles Spaniel   62
Group 4th    Wynzall Somerset Tiktok   Griffon (Brussels)   47
BPIG   Ch Arwins House Bunny   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Eleki Xoe's Add A Little Spice
  Pug   0
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 14 pts (2-5-4-4)
GCh Londoncor Oxford

Best Of Opposite Sex
GCh Northpointe Mata Hari

Best Of Winners: (2-5-4-4)
Dawnaquinn Wicked Witch

Best Puppy In Breed
Dawnaquinn Wicked Witch

Select Dog
GCh Shirmont Remembers Sigma Chi

Select Bitch
GCh Sigma Chi's Hope For Whimsy


Winners Dog: (2-5-4-4)
Mingchen Yukon River At High Flight

Reserve Winners Dog
Caruaidd Corrigan

Senior Puppy Dog Class
1st Caruaidd Corrigan

12-18 Month Dog Class
1st Mingchen Yukon River At High Flight


Winners Bitch: (2-5-4-4)
Dawnaquinn Wicked Witch

Reserve Winners Bitch
Kewpy's Mamma Mia

Junior Puppy Bitch Class
1st Dawnaquinn Wicked Witch

Senior Puppy Bitch Class
1st Tamyse Crystal Majesty

12-18 Month Bitch Class
1st Kewpy's Mamma Mia
2nd Mingchen Gentle River Breeze

Open Bitch Class
1st Kewpy's Misty Blue

4-6 Month Bitch Class
1st Sigma Chi's Nancy Whiskey At Dawnaquinn

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Klee's Fayedra Lost In Love



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Klee's Fayedra Lost In Love

Open Bitch Class
1st Klee's Fayedra Lost In Love

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Ch Sharinway's Created By Dior

Best Puppy In Breed
Ch Sharinway's Created By Dior


Winners Dog: (1-0-1-1)
Sharinway's House Of Gucci

Open Dog Class
1st Sharinway's House Of Gucci


4-6 Month Bitch Class
1st Sharinway's Dipped In Carmel

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 14 pts (7-4-3-1)
GChEx Winwood Top Secret With BRK

Best Of Opposite Sex
GChS Tanooki Suit Of Lore

Best Of Winners: (7-4-3-1)
Jewels Summer Racin Fast N Furryless

Best Puppy In Breed
Jewels Summer Racin Fast N Furryless

Select Dog
Ch Solarus Willowglyn Luminescence


Winners Dog: (7-4-3-1)
Jewels Summer Racin Fast N Furryless

Reserve Winners Dog
Taja Rolex On A Redneck

Junior Puppy Dog Class
1st Halostar Go Big Or Go Home
2nd Taja Django Unchained
3rd Dalen Highway To Hell
4th Yorkhouse Briar Bear

Senior Puppy Dog Class
1st Taja Rolex On A Redneck

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Willowglyn Illuminate

Open Dog Class
1st Jewels Summer Racin Fast N Furryless

4-6 Month Dog Class
1st Taja Crox With Sox


Winners Bitch: (7-4-3-1)
Taja Jada With Love

Reserve Winners Bitch
Dalen Queen Daenerys

Junior Puppy Bitch Class
1st Yorkhouse Mystic Wolf

Canadian Bred Bitch Class
1st Taja Jada With Love

Open Bitch Class
1st Dalen Queen Daenerys
2nd Sienna De L'Eden Angel

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Coton Field Grand Prix

Select Dog
GCh LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Moonjinx Wish Upon A Star


Winners Dog: (1-0-0-0)
Moonjinx Wish Upon A Star

Open Dog Class
1st Moonjinx Wish Upon A Star


Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wynzall Somerset Tiktok



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wynzall Somerset Tiktok

Open Bitch Class
1st Wynzall Somerset Tiktok

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 7 pts (1-6-1-0)
Luckystryke's Love Potion

Best Of Opposite Sex
GCh Havasmallpaw Fluffy Shadow

Best Of Winners: (1-6-1-0)
Luckystryke's Love Potion

Best Puppy In Breed
Havasmallpaw A Tale Of Treasures For Jasper


Winners Bitch: (1-6-1-0)
Luckystryke's Love Potion

Reserve Winners Bitch
HBH Oh So Good

Senior Puppy Bitch Class
1st Seda's Star Gazer

12-18 Month Bitch Class
1st Luckystryke's Love Potion
2nd Delsols She's Back In Black 4 Chickadee

Canadian Bred Bitch Class
1st Henwrach Lets Get The Parti Started

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chickadee Always On My Mind

Open Bitch Class
1st HBH Oh So Good

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Mightymites Fire In My Soul

Best Puppy In Breed
Mightymites See Me Shine


Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
GChS Rae Anne's Top Gun

Best Of Opposite Sex
GChB Nanrich Topflite Off To The Rodeo

Best Puppy In Breed
Flying Gracia Beatriche

Select Bitch
Ch Rae Anne's In Fashion



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Flying Gracia Beatriche

Reserve Winners Bitch
Paradisewing's The Only One Like Me!

Senior Puppy Bitch Class
1st Paradisewing's The Only One Like Me!

12-18 Month Bitch Class
1st Sunokas Neon Strike At Sunburst

Open Bitch Class
1st Flying Gracia Beatriche

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Diaquiris She's All That



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
Ch Arwins House Bunny

Best Of Opposite Sex
Ch Geezava's Saks Fifth Avenue

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Tofini Bullet Proof

Best Puppy In Breed
Ch Arwins House Bunny


Winners Dog: (1-1-1-2)
Tofini Bullet Proof

Junior Puppy Dog Class
1st Tofini Bullet Proof

4-6 Month Dog Class
1st Terramarie's Prince Of Tides


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Cascadepom's Domenica Dolce

Junior Puppy Bitch Class
1st Cascadepom's Domenica Dolce

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Custom's Devolution

Best Of Opposite Sex
Keja's Precious Gift

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Keja's Precious Gift

Best Puppy In Breed
Keja's Precious Gift


Winners Dog: (1-1-1-0)
Keja's Only One That Looks Good

12-18 Month Dog Class
1st Keja's Only One That Looks Good


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Keja's Precious Gift

Senior Puppy Bitch Class
1st Keja's Precious Gift

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
GChS Xoe Eleki's Harvest Moon

Best Of Opposite Sex
Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust

Best Of Winners: (1-1-3-0)
Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust

Best Puppy In Breed
Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust

Select Dog
GChG Diabolbric's The Force Awakens


Winners Dog: (1-1-3-0)
Xoe's Motley Fool

12-18 Month Dog Class
1st Xoe's Motley Fool


Winners Bitch: (1-1-3-0)
Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust

Junior Puppy Bitch Class
1st Xoe's Faith, Trust, And Pixie Dust

4-6 Month Bitch Class
1st Eleki Xoe's Add A Little Spice

Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore



Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Yorkhouse Impish Anika

Best Puppy In Breed
Yorkhouse Impish Anika



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Yorkhouse Impish Anika

Reserve Winners Bitch
CwnAnnwn Magnolia Blooms Of Simya

Junior Puppy Bitch Class
1st CwnAnnwn's Razzle Dazzle Hullabaloo

Senior Puppy Bitch Class
1st Yorkhouse Impish Anika
2nd Yorkhouse Tiger Lilly

Open Bitch Class
1st CwnAnnwn Magnolia Blooms Of Simya





Group 6 - Jean Delisle Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Winterspear Atari Dreams
  Dalmatian   65
Group 2nd   
GChS Mrang Belcourt Journey To Midori
  Poodle (Miniature)   55
Group 3rd   
GChS Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   48
Group 4th   
GCh Timepieces Wicket Wilma
  French Bulldog   46
BPIG   
GCh Timepieces Wicket Wilma
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Twist Of Fate By Gernada   French Bulldog   0
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou



Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh VanGogh's Trouble With Tribbles

Best Puppy In Breed
Bromley Rock's Echo Of Eternity



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Bromley Rock's Echo Of Eternity

Reserve Winners Bitch
Klee Ellen Keep On Dancing

Senior Puppy Bitch Class
1st Bromley Rock's Echo Of Eternity

Open Bitch Class
1st Klee Ellen Keep On Dancing

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rugerlane Iroc Flamboyant Velma


4-6 Month Dog Class
1st Honorbul's Found My Furever


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rugerlane Iroc Flamboyant Velma

12-18 Month Bitch Class
1st Rugerlane Iroc Flamboyant Velma

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Best Puppy In Breed
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Reserve Winners Bitch
Siosalach's Beanilla Spice

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Open Bitch Class
1st Siosalach's Beanilla Spice

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GChB Balcsi King Mars

Best Of Opposite Sex
ChowRidge You Are My Red Rosa

Best Of Winners: (1-3-2-0)
ChowRidge Z Back To The Future

Best Puppy In Breed
ChowRidge Z Back To The Future

Select Dog
GCh Chowridge U R Not Just Eye Candy


Winners Dog: (1-3-2-0)
ChowRidge Z Back To The Future

Senior Puppy Dog Class
1st ChowRidge Z Back To The Future


Winners Bitch: (1-3-2-0)
ChowRidge You Are My Red Rosa

Reserve Winners Bitch
Visionary's Little Fiery One

Junior Puppy Bitch Class
1st Dragonslayer Tai Midge For Chowridge

12-18 Month Bitch Class
1st ChowRidge You Are My Red Rosa

Canadian Bred Bitch Class
1st Visionary's Little Fiery One

4-6 Month Bitch Class
1st Chowridge Blast Of White Lightning

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Timepieces Wicket Wilma

Best Of Opposite Sex
Homewood Rockydell Code Name Flash

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Eagertrieves Bedazzled By Attituddy Judy

Best Puppy In Breed
GCh Timepieces Wicket Wilma

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Samaron's Arctic Draco

Best Of Opposite Sex
Inukshuk Full Moon

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Samaron's Arctic Draco

Select Dog
Ch Newtonbears Echo From The Sky


Winners Dog: (1-1-1-0)
Samaron's Arctic Draco

Open Dog Class
1st Samaron's Arctic Draco


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Inukshuk Full Moon

Canadian Bred Bitch Class
1st Inukshuk Full Moon

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Beaukees I Walk The Line

Best Of Opposite Sex
Ch Horizon's Queen Ann's Lace

Best Puppy In Breed
Ch Horizon's Queen Ann's Lace



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Admiraal's Sweet Willow

Reserve Winners Bitch
Admiraal's Sashay Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Sashay Away

12-18 Month Bitch Class
1st Admiraal's Sweet Willow

4-6 Month Bitch Class
1st Beaukees Eyes On Fire

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Apsolutely Red Red Whine

Best Of Opposite Sex
Ch Jaron's Cybele De Santa Inez





Winners Dog: (3-0-2-2)
Keja's Mystical Endeavour

Reserve Winners Dog
Rosebell Berg & Blanes Eye Spy

Senior Puppy Dog Class
1st Balladair Cee Riley At Maioa

12-18 Month Dog Class
1st Keja's Mystical Endeavour

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Rosebell Berg & Blanes Eye Spy


Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GCh Monterrez Superstar

Best Of Opposite Sex
Ch Darken's Dreamboat Annie

Best Puppy In Breed
Monterrez The Fast And The Furious


Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Kagayakino Yoshikaneryuu Go Kashima Gijukosou

Best Of Opposite Sex
Satika's If I Can Dream

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Kagayakino Yoshikaneryuu Go Kashima Gijukosou

Best Puppy In Breed
Satika's If I Can Dream


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Satika's If I Can Dream

Reserve Winners Bitch
Satika's Hello, Its Mee

Senior Puppy Bitch Class
1st Satika's If I Can Dream

Canadian Bred Bitch Class
1st Satika's Hello, Its Mee

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Adominos To-Jo Too Bad She's Bad

Best Puppy In Breed
Adominos To-jo Whos Your Daddy



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Adominos To-jo Whos Your Daddy

Junior Puppy Bitch Class
1st Adominos To-jo Whos Your Daddy

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)

Best Of Opposite Sex
Xolotime Balam Of Humo

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Zoega Dream Of Coffee

Best Puppy In Breed
Tamarzi N Mysticblu's Devil Doesn't Bargain


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Zoega Dream Of Coffee

Reserve Winners Bitch
Tamarzi's Whispers In The Dark @ Mysticblu

12-18 Month Bitch Class
1st Zoega Dream Of Coffee

Open Bitch Class
1st Tamarzi's Whispers In The Dark @ Mysticblu



Group 7 - Pierre Talbot Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Tallywood Coalescence
  Collie (Rough)   92
Group 2nd   
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar
  Old English Sheepdog   90
Group 3rd   
Ch Zesta Lynphil Clairvoyant
  Shetland Sheepdog   88
Group 4th   
Ch Boyero Y'All Make It Rain
  Bouvier des Flandres   58
BPIG   
Ch Boyero Y'All Make It Rain
  Bouvier des Flandres   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Dragonfli De La Destinee
  Belgian Shepherd Dog   0
Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 5 pts (0-1-3-2)
Annrock's Stonehill A League Of Her Own

Best Of Opposite Sex
GCh Turbar's Spinal Tap

Select Dog
GCh Turbar's Shakin' It At Carnival

Select Bitch
Ch Kiji Crazy Beautiful Life



Winners Bitch: (0-1-3-2)
Shadomoons She's Got Moxie

Open Bitch Class
1st Shadomoons She's Got Moxie

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rhosown's Anchor My World






4-6 Month Dog Class
1st Dragonfli De La Destinee


Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Eclipse Boom Boom Pow



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bitterroots Flight Of The Kestrel



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 11 pts (4-3-2-3)
Boyero Y'All Make It Rain

Best Of Opposite Sex
Quiche's Spit Fire

Best Of Winners: (4-3-2-3)
Boyero Y'All Make It Rain

Best Puppy In Breed
Boyero Y'All Make It Rain

Select Dog
GCh Lanvern Firefall Dble O Seven

Select Bitch
GCh She Is Lanvern's Burnt Sugar


Winners Dog: (4-3-2-3)
Boyero Y'All Make It Rain

Reserve Winners Dog
Bolo's Coach Of Zottelbaer

Senior Puppy Dog Class
1st Boyero Y'All Make It Rain

12-18 Month Dog Class
1st Bolo's Coach Of Zottelbaer
2nd Bolo's Afterglow Rollin' Heavy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Aktiv's Sugar Rush


Winners Bitch: (4-3-2-3)
Quiche's Spit Fire

Reserve Winners Bitch
Lanvern's English Game Of Thrones

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lanvern's English Game Of Thrones

Open Bitch Class
1st Quiche's Spit Fire
2nd Aktiv's Hellfire At Dondare

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Tallywood Coalescence

Best Of Opposite Sex
Tamaron's Far And Away

Best Puppy In Breed
Tamaron's Far And Away



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tamaron's Far And Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Tamaron's Far And Away

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Puppy In Breed
Ch Headline PrairiePine's Firework

Select Bitch
Ch Headline PrairiePine's Firework



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Tamaron's Valkyrie

Senior Puppy Bitch Class
1st Tamaron's Valkyrie

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Sugarok Lovin Midknight To First Light

Best Of Opposite Sex
GCh Peikkovuoren Peski


4-6 Month Dog Class
1st In The Wild A Gram Of Bearspaw


Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 8 pts (2-4-2-1)
Clayfield Hallmark Peregrin Of Norberge

Best Of Opposite Sex
GCh Prairiesides I've Got A Girl Crush

Best Of Winners: (2-4-2-1)
Clayfield Hallmark Peregrin Of Norberge

Best Puppy In Breed
Woodside's Rapture

Select Dog
GChB Lacomtesse Vampire Slayer


Winners Dog: (2-4-2-1)
Clayfield Hallmark Peregrin Of Norberge

Reserve Winners Dog
Mystksand's Trouble

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mystksand's Trouble

Open Dog Class
1st Clayfield Hallmark Peregrin Of Norberge


Winners Bitch: (2-4-2-1)
Woodside's Dream Come True

Reserve Winners Bitch
New Era's Margarita

Junior Puppy Bitch Class
1st Woodside's Rapture

Senior Puppy Bitch Class
1st Luckystryke's Take No Prisoners

Open Bitch Class
1st Woodside's Dream Come True
2nd New Era's Margarita

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 7 pts (2-3-2-1)
GCh Gerplu Kaffon

Best Of Opposite Sex
Ch Audurs Galdra Koldimma

Best Of Winners: (2-3-2-1)
Audurs Galdra Astrikur

Best Puppy In Breed
Audurs Galdra Astrikur

Select Dog
Ch Orleansisd Breki


Winners Dog: (2-3-2-1)
Audurs Galdra Astrikur

Reserve Winners Dog
Fitjamyri Sindri

Junior Puppy Dog Class
1st Audurs Galdra Astrikur

Open Dog Class
1st Fitjamyri Sindri


Winners Bitch: (2-3-2-1)
Audurs Ovaenta Karamella

Reserve Winners Bitch
Audurs Blálilja

Junior Puppy Bitch Class
1st Audurs Galdra Rauðhetta

Open Bitch Class
1st Audurs Ovaenta Karamella
2nd Audurs Blálilja

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Keecam's Take Me Sirius Lexi

Best Of Opposite Sex
Double R/R Raindance Levi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Keecam's Take Me Sirius Lexi

Best Puppy In Breed
Keecam's Take Me Sirius Lexi


Winners Dog: (1-1-0-0)
Double R/R Raindance Levi

Open Dog Class
1st Double R/R Raindance Levi


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Keecam's Take Me Sirius Lexi

Junior Puppy Bitch Class
1st Keecam's Take Me Sirius Lexi

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar

Best Of Opposite Sex
Tumbleweed I Wanna Dance At Silverspar

Best Puppy In Breed
Tumbleweed I Wanna Dance At Silverspar


Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Windkist Princess Bride



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Windkist Minuet

Reserve Winners Bitch
Windkist Walking In Memphis

12-18 Month Bitch Class
1st Windkist Walking In Memphis

Open Bitch Class
1st Windkist Minuet

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind

Best Of Opposite Sex
Coedwig's Cleopatra

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Coedwig's Cleopatra

Best Puppy In Breed
Coedwig's Cleopatra


Winners Dog: (1-3-1-0)
Crosswind's Dragon Magic

12-18 Month Dog Class
1st Crosswind's Dragon Magic


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Coedwig's Cleopatra

Reserve Winners Bitch
Crosswind's Cover Me In Sunshine

Senior Puppy Bitch Class
1st Coedwig's Cleopatra

12-18 Month Bitch Class
1st Crosswind's Cover Me In Sunshine
2nd Crosswind's High Style

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Lillemor Snowdon Peak

Best Of Opposite Sex
GCh Curig A Kiss From A Rose

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Crosswind's The Thunder Rolls

Best Puppy In Breed
Crosswind's The Thunder Rolls

Select Dog
GChB RGCh Lillemor's Cantor


Winners Dog: (1-2-2-1)
Crosswind's The Thunder Rolls

Senior Puppy Dog Class
1st Crosswind's The Thunder Rolls

4-6 Month Dog Class
1st Curig Invictus Maneo


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Curig First Kiss

Reserve Winners Bitch
Crosswind's Storybook Romance

Senior Puppy Bitch Class
1st Crosswind's Storybook Romance

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Curig First Kiss

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By