Muskoka District Kennel Club
Friday, August 3, 2018 - Show #5



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS Can GChEx/MBIS BISS Mex GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Per GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owner: Leo Jaime Rabinovitz and Bruno Ocampo
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Robert Rowbotham
Poodle (Standard)  
GCh Vetset Count Me In
Points: 115 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Robert Rowbotham
Newfoundland  
GChEx Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
Points: 102
Best Puppy In Show
Judge: Robert Rowbotham
Pointer (German Short-Haired)  
Ch Leaside's California Blues
Best Baby Puppy In Show
Judge: Robert Rowbotham
Keeshond  
Keesridge Echo Across An Ocean








Group 1 - Robert Rowbotham Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Leaside's California Blues
  Pointer (German Short-Haired)   37
Group 2nd   
GCh Bran Linn Amulet
  Setter (Gordon)   34
Group 3rd   Ch Kokopelli's Trust And Believe   Retriever (Golden)   33
Group 4th   
GCh Redlion's Invasion
  Retriever (Chesapeake Bay)   22
BPIG   
Ch Leaside's California Blues
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road

Best Of Opposite Sex
Blue Spruce Rover's RubyTuesday

Best Puppy In Breed
Rovers Alice In Wonderland



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Blue Spruce Rover's RubyTuesday

Reserve Winners Bitch
Rovers Alice In Wonderland

Senior Puppy Bitch Class
1st Rovers Alice In Wonderland

Open Bitch Class
1st Blue Spruce Rover's RubyTuesday


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Leaside's California Blues

Best Of Opposite Sex
Fogelhund Play It Like Paisley

Best Puppy In Breed
GCh Leaside's California Blues



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Fogelhund Play It Like Paisley

Reserve Winners Bitch
Fogelhund's Smokin Oakley

12-18 Month Bitch Class
1st Fogelhund Play It Like Paisley

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fogelhund's Smokin Oakley


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Redlion's Invasion




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 10 pts (1-4-3-3)
GCh Kokopelli's Trust And Believe

Best Of Opposite Sex
Storiline The Doctor Is In

Best Of Winners: (1-4-3-3)
Ridgepond Undeniable Force Of Nature

Best Puppy In Breed
Baileymist Rhymes N Reasons

Select Dog
GCh Ambercroft Briarwood Jackflash

Select Bitch
Ch Xanthos Society Splash


Winners Bitch: (1-4-3-3)
Storiline The Doctor Is In

Reserve Winners Bitch
Baileymist Rhymes N Reasons

Junior Puppy Bitch Class
1st Baileymist Rhymes N Reasons

12-18 Month Bitch Class
1st Peacefield Acres Maiden Beach Windjammer

Canadian Bred Bitch Class
1st Down To Earth's What's One Mor

Open Bitch Class
1st Storiline The Doctor Is In


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
Ch Madabout's Sixties Sizzler

Best Of Opposite Sex
Ch Skazka's Ryder Of The Storm

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Breckin Dat's Wally Bear At Asklar

Best Puppy In Breed
Skazka's Winning Ticket


Winners Dog: (2-3-1-1)
Breckin Dat's Wally Bear At Asklar

Reserve Winners Dog
Skazka's Winning Ticket

Junior Puppy Dog Class
1st Skazka's Winning Ticket

Open Dog Class
1st Breckin Dat's Wally Bear At Asklar


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Skazka's Rumor Has It

Reserve Winners Bitch
Skazka's Yankee Dime Tana

Junior Puppy Bitch Class
1st Skazka's Yankee Dime Tana

12-18 Month Bitch Class
1st Skazka's Rumor Has It

Open Bitch Class
1st Asklar Blessed By Beauty


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bran Linn Amulet




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
Ch K'Mander Dawnglow Arnage

Best Of Opposite Sex
Ch Especially Hotline Bling

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Nonnies Aim High

Best Puppy In Breed
Ch Especially Hotline Bling

Select Bitch
Ch Nonnies Summer Love


Winners Dog: (1-1-1-2)
Nonnies Aim High

12-18 Month Dog Class
1st Nonnies Aim High


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Ch Quantrels Frozen Cocktail

Select Bitch
Ch Gramayre Leith Oh What A Thrill



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - John Hodgkinson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   9
Group 2nd   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   8
Group 3rd   
GCh Foxcliffe Master Of The Hunt
  Deerhound (Scottish)   7
Group 4th   GCh Ionesco du Grand Fresnoy   Borzoi   6
BPIG   
Litlar's Niju Mantra Of Osiris
  Pharaoh Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Orlov Comte Vladimir Du Grand Fresnoy   Borzoi   0
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxcliffe Master Of The Hunt




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kiarry My Grass Is Blue


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kiarry My Grass Is Blue

Open Dog Class
1st Kiarry My Grass Is Blue



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Glenamadda Liberty Belle



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Glenamadda Grainne Ni Mhaille

Reserve Winners Bitch
Glenamadda Phoenix Of Wolfglen

12-18 Month Bitch Class
1st Glenamadda Phoenix Of Wolfglen

Open Bitch Class
1st Glenamadda Grainne Ni Mhaille


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Osiris Legally Blonde

Best Puppy In Breed
Litlar's Niju Mantra Of Osiris



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Osiris Legally Blonde

Reserve Winners Bitch
Litlar's Niju Mantra Of Osiris

Junior Puppy Bitch Class
1st Litlar's Niju Mantra Of Osiris

12-18 Month Bitch Class
1st Osiris Legally Blonde


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Robert Rowbotham Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   9
Group 2nd   
Ridgehaven Unexpected Journey
  Portuguese Water Dog   8
Group 3rd   Ch Legendale Reign Of Goldgrove   Doberman Pinscher   4
Group 4th   
Ch Westhaven's When You Wish Upon A Star Heidi
  Saint Bernard   3
BPIG   
Ridgehaven Unexpected Journey
  Portuguese Water Dog   N/A
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Barentsnight Object Of Art




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Legendale Reign Of Goldgrove




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Bwk's Frequency Of The Beat V Tudor Danes

Best Of Opposite Sex
GCh Jerdans The Great Code

Best Puppy In Breed
GCh Jerdans The Great Code



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ridgehaven Unexpected Journey

Best Of Opposite Sex
Ch Drewsar Kwik Start My Heart

Best Puppy In Breed
Ridgehaven Unexpected Journey



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Ridgehaven Unexpected Journey

Reserve Winners Bitch
A Lagoa Lirio Da Lunanova

Junior Puppy Bitch Class
1st Ridgehaven Unexpected Journey
2nd Northsky's The Force Awakens

Senior Puppy Bitch Class
1st A Lagoa Lirio Da Lunanova


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Westhaven's When You Wish Upon A Star Heidi




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Joy Hodgkinson Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Glahms Silver Scion
  Dandie Dinmont Terrier   7
Group 2nd   
GCh Krisma's Xman First Class
  Kerry Blue Terrier   6
Group 3rd    O'Brady Northcote Thick As Thieves   Lakeland Terrier   5
Group 4th   
GCh Kishniga's HMS Maximus
  Skye Terrier   4
BPIG No Entry
Judge: Joy Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxheart Westchester Supergirl




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Glahms Silver Scion


Winners Dog: (1-0-0-0)
Glahms Silver Scion

Open Dog Class
1st Glahms Silver Scion



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Abberann Derbla



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Abberann Derbla

Open Bitch Class
1st Abberann Derbla


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Krisma's Xman First Class




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
O'Brady Northcote Thick As Thieves


Winners Dog: (1-0-0-0)
O'Brady Northcote Thick As Thieves

12-18 Month Dog Class
1st O'Brady Northcote Thick As Thieves



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kishniga's HMS Maximus




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Hodgkinson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Forestfield Luna



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Forestfield Luna

Reserve Winners Bitch
Wild Look Of Terry

12-18 Month Bitch Class
1st Forestfield Luna

Open Bitch Class
1st Wild Look Of Terry


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Judi Elford Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Michaelmas Yue Yue Fen
  Pekingese   22
Group 2nd   
GCh Sassytails I Go Commando
  Chinese Crested   21
Group 3rd   
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite
  Havanese   20
Group 4th   
GCh Show Elveras Grand Master
  Papillon   19
BPIG   
Ch De La Passion Little Firecracker By Request
  Poodle (Toy)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Oldhavana's Phoenix At Sandant   Havanese   0
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Glenorchys Fame And Fortune 2nd

Best Of Opposite Sex
Chiffinmoonlight Dream

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Glenorchys Fame And Fortune 2nd

Best Puppy In Breed
Chiffinmoonlight Dream


Winners Dog: (3-2-0-0)
Glenorchys Fame And Fortune 2nd

Reserve Winners Dog
Embee's Tasmanian Night

12-18 Month Dog Class
1st Embee's Tasmanian Night

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Embee Brinklow Whirlwind

Open Dog Class
1st Glenorchys Fame And Fortune 2nd


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Chiffinmoonlight Dream

Reserve Winners Bitch
Embee's Jet Black Jellybean

Senior Puppy Bitch Class
1st Chiffinmoonlight Dream

Open Bitch Class
1st Embee's Jet Black Jellybean


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ahau Casa Grande Quite A Hero

Best Of Opposite Sex
Ch Neche's Lily Of The Valley

Best Puppy In Breed
Ahau Casa Grande Quite A Hero


Winners Dog: (1-0-0-1)
Ahau Casa Grande Quite A Hero

Open Dog Class
1st Ahau Casa Grande Quite A Hero



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sassytails I Go Commando




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Somershire's Always Dreaming



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Somershire's Always Dreaming

Open Bitch Class
1st Somershire's Always Dreaming


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite


3-6 Month Dog Class
1st Oldhavana's Phoenix At Sandant


3-6 Month Bitch Class
1st HeartsDelight Red Sky At Night


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Keltic Fantastic Start



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Keltic Fantastic Start

12-18 Month Bitch Class
1st Keltic Fantastic Start


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
GCh Show Elveras Grand Master

Best Of Opposite Sex
Ch Riesa's A Rebeldiva From Rokila

Best Puppy In Breed
Ch Aubelle's Daughter Of Trickery

Select Dog
GCh Nightfire's Better Than Ever

Select Bitch
Ch Aubelle's Daughter Of Trickery




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Michaelmas Yue Yue Fen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
De La Passion Little Firecracker By Request

Best Puppy In Breed
De La Passion Little Firecracker By Request



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Heubergs Hurricane Lloyd

Best Of Opposite Sex
Heubergs Under The Influence

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Talbotrails High Voltage

Best Puppy In Breed
Talbotrails High Voltage


Winners Dog: (1-2-1-0)
Talbotrails High Voltage

Senior Puppy Dog Class
1st Talbotrails High Voltage


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Heubergs Under The Influence

Reserve Winners Bitch
Heubergs Hurricane Hortense

12-18 Month Bitch Class
1st Heubergs Under The Influence

Open Bitch Class
1st Heubergs Hurricane Hortense

3-6 Month Bitch Class
1st Heubergs Zoe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tarmar's Light My Fire

Best Of Opposite Sex
Tarmar's Ring My Bell

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tarmar's Light My Fire


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tarmar's Light My Fire

12-18 Month Dog Class
1st Tarmar's Light My Fire


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Tarmar's Ring My Bell

12-18 Month Bitch Class
1st Tarmar's Ring My Bell


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Judi Elford Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   12
Group 2nd   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   11
Group 3rd   
Ch Mardeck's The Sorcerer's Quest
  Schipperke   10
Group 4th   
GCh Topbrass Lush Gin And Juice
  Bulldog   9
BPIG    Aristocrafts Le Beau Monde   French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Keesridge Echo Across An Ocean
  Keeshond   0
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Four Oaks Bye Bye Felecia Musicbox



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Four Oaks Bye Bye Felecia Musicbox

Reserve Winners Bitch
Bellissimo's O'Sole Mio

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bellissimo's O'Sole Mio

Open Bitch Class
1st Four Oaks Bye Bye Felecia Musicbox


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Brenheather's Double Bubble



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Aldars Whats For Breakfast

Open Bitch Class
1st Aldars Whats For Breakfast


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Topbrass Lush Gin And Juice

Best Of Opposite Sex
Cherokee Legend Pebbles

Best Puppy In Breed
Bulldacious Put A Cork In It



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Cherokee Legend Pebbles

Reserve Winners Bitch
Bulldacious Put A Cork In It

Junior Puppy Bitch Class
1st Bulldacious Put A Cork In It

12-18 Month Bitch Class
1st Cherokee Legend Pebbles

Open Bitch Class
1st Cherokee Legend Jacib's Happy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Aristocrafts Le Beau Monde

Best Of Opposite Sex
Fullofbull's Call Me Lush

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Aristocrafts Le Beau Monde

Best Puppy In Breed
Aristocrafts Le Beau Monde


Winners Dog: (1-1-0-0)
Aristocrafts Le Beau Monde

Senior Puppy Dog Class
1st Aristocrafts Le Beau Monde


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Fullofbull's Call Me Lush

Junior Puppy Bitch Class
1st Fullofbull's Call Me Lush


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Keesridge Echo Across An Ocean



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Vetset Count Me In




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mardeck's The Sorcerer's Quest




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - John Hodgkinson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Novacoast Believe In Magic
  Australian Shepherd   13
Group 2nd   
GCh Bellaclan Bugatti
  Border Collie   8
Group 3rd   
Ch Bluetrix Zorro Longmire
  Welsh Corgi (Cardigan)   7
Group 4th   
GCh BergerAlemnd Catch Me If U Can
  German Shepherd Dog   5
BPIG    Open Spirit Labakan Slovakia   Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group    Samilyn's Dark Avenger   Australian Shepherd   0




3-6 Month Bitch Class
1st Agassiz's Justifiably So


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
GCh Novacoast Believe In Magic

Best Of Opposite Sex
Tresrullah's Charlotte's Web

Best Of Winners: (1-1-3-0)
Open Spirit Labakan Slovakia

Best Puppy In Breed
Open Spirit Labakan Slovakia

Select Dog
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy


Winners Dog: (1-1-3-0)
Open Spirit Labakan Slovakia

Junior Puppy Dog Class
1st Open Spirit Labakan Slovakia

3-6 Month Dog Class
1st Samilyn's Dark Avenger


Winners Bitch: (1-1-3-0)
Tresrullah's Charlotte's Web

Canadian Bred Bitch Class
1st Tresrullah's Charlotte's Web


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bellaclan Bugatti




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sylvan Argent Hollywood And Vine




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh BergerAlemnd Catch Me If U Can




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Herdabout 100 Smiles Per Hour

Best Of Opposite Sex
Ch Herdabout Sui Generis

Best Puppy In Breed
Herdabout 100 Smiles Per Hour


Winners Dog: (2-0-0-1)
Herdabout 100 Smiles Per Hour

Reserve Winners Dog
Mecseki Bundas Rusty Zipper

Junior Puppy Dog Class
1st Mecseki Bundas Rusty Zipper

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Herdabout 100 Smiles Per Hour


3-6 Month Bitch Class
1st Herdabout Little Miss Mark


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Blue Heavens Secret Love



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Blue Heavens Secret Love

Open Bitch Class
1st Blue Heavens Secret Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Bluetrix Zorro Longmire




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By