BISS MBIS MRBIS Can GCH. Am CH. Tricklecreek’s Friend Of Mine
Spaniel (Clumber)
(Click on breed to view standings)

Call Name: Joey - (Male)
Owner: Shannon Van Norman, D.Lori-Ann Fischer
Breeder: Shannon Van Norman
Conformation Handler: Lori-Ann Fischer CPHA
Website: Http://www.tricklecreekclumberspaniels.com


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 11 11 11 10 N/A
Group Ranking: 686 666 643 613 N/A
All Breed Ranking: 3437 3381 3220 3062 N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 1   10
Win Record - 2019
Show Date
Clumber Spaniel Club Of Canada [National] September 08 to September 08, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Niksa Lemo 10

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 3 3 3 3 3
All Breed Ranking: 15 14 14 15 16

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
2 11 46 28 18 15   0 1 0 0 2   5073
Win Record - 2018
Show Date
Regina Kennel & Obedience Club December 07 to December 09, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Tabatha Buckley-Bettis 0
  Best Of Breed   Cesar Gutierrez Perez 0
  Group 3rd   Tabatha Buckley-Bettis 29
  Group 2nd   Cesar Gutierrez Perez 30
Saturday Group 3rd   Terry Gains 19
  Group 1st   Lee Anne Bateman 34
  Best Of Breed   Terry Gains 0
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
Friday Best Of Breed   Linda Buckley 0
  Group 2nd   Linda Buckley 30
  Best Of Breed   Johan Becerra-Hernandez 0
  Group 3rd   Johan Becerra-Hernandez 30

Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club November 23 to November 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Dianne Miller 25
  Group 2nd   Carol Graham 24
  Best Of Breed   Dianne Miller 0
  Best Of Breed   Carol Graham 0
Saturday Best Of Breed   Bruce Fraser 0
  Best Of Breed   Rick Fehler 0
  Group 1st   Bruce Fraser 27
  Group 4th   Rick Fehler 22
Friday Group 4th   Sulie Greendale-Paveza 19
  Best Of Breed   Avery Gaudin 0
  Best Of Breed   Sulie Greendale-Paveza 0

Show Date
Lethbridge & District Kennel Club November 16 to November 18, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Linda Kraft 0
  Group 2nd   Linda Kraft 32
Saturday Best Of Breed   Karsten Kaemling 0
  Group 1st   Karsten Kaemling 41
Friday Group 1st   Richard Lopaschuk 37
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 0
  Best Of Breed   Wendy Hamilton-Petkau 0
  Group 2nd   Wendy Hamilton-Petkau 31

Show Date
Wheat City Kennel Club November 08 to November 11, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Noe Aburto Velazquez 0
  Group 4th   Noe Aburto Velazquez 10
Saturday Best Of Breed   Ana Vazquez Lievano (Dr) 0
  Group 1st   Ana Vazquez Lievano (Dr) 36
Friday Best Of Breed   Tempest Deptuch 0
  Best Of Breed   Corinne Walker 0
  Group 1st   Corinne Walker 30

Show Date
Battle River Canine Association October 26 to October 28, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jon Cole 0
Saturday Best Of Breed   Ekarat Sangkunakup 0
  Group 4th   Ekarat Sangkunakup 32
Friday Best Of Breed   Ted Fahlgren 0
  Group 2nd   Ted Fahlgren 48

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 05 to October 08, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Barbara Dempsey Alderman 0
Sunday Group 3rd   Barbara Dempsey Alderman 60
  Best Of Breed   Yvonne Savard 0
Saturday Group 2nd   Judith Taylor 61
  Best Of Breed   Judith Taylor 0
Friday Best Of Breed   Norman Kenney 0
  Group 4th   Norman Kenney 59

Show Date
Lloydminster Kennel & Obedience Club September 28 to September 30, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Fred Dewsbury 23
  Group 2nd   Valerie Gervais 19
  Best Of Breed   Fred Dewsbury 0
  Best Of Breed   Valerie Gervais 0
Saturday Reserve Best In Show   Sue-Ellyn Rempel 157 (0-0-1-0)
  Group 4th   Bill Walkey 6
  Group 1st   Sue-Ellyn Rempel 24
  Best Of Breed   Bill Walkey 0
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 0
Friday Group 2nd   Joy Lynne Huntley 13
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 0
  Best Of Breed   Judith Taylor 0
  Group 4th   Judith Taylor 11

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 14 to September 16, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Thomas Alexander 0
  Group 1st   Thomas Alexander 16
  Group 1st   Sandy Alexander 20
  Best Of Breed   Sandy Alexander 0
Saturday Reserve Best In Show   Cec Ringstrom 105 (0-0-1-0)
  Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 0
  Group 4th   Sandra Lex 11
  Group 1st   Lucie Paradis (Dr) 20
  Best Of Breed   Sandra Lex 0
Friday Best Of Breed   Cec Ringstrom 0
  Group 1st   Cec Ringstrom 18
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 0
  Group 3rd   Joy Lynne Huntley 10

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club September 07 to September 10, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Raymond Yurick 0
  Group 3rd   Raymond Yurick 20
Sunday Best Of Breed   James Reynolds 0
  Group 4th   James Reynolds 35
Saturday Group 2nd   Lynda Saranchuk 40
  Best Of Breed   Lynda Saranchuk 0
Friday Group 2nd   Mel Saranchuk 32
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 0

Show Date
Clumber Spaniel Club Of Canada [National] September 02 to September 02, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   William Gunn 10

Show Date
Saskatoon Kennel & Obedience Club August 31 to September 03, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Linda Kraft 29
  Best Of Breed   Linda Kraft 4 (1-0-4-0)
Sunday Best Of Breed   Virginia Lyne 7 (1-2-4-1)
  Group 2nd   Virginia Lyne 42
Saturday Best Of Breed   Jo Ann Pavey 8 (2-3-3-1)
  Group 2nd   Jo Ann Pavey 42
Friday Select Dog   Terry Gains N/A

Show Date
Cranbrook & District Kennel Club August 24 to August 26, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Denise Smith 15
  Best Of Breed   Denise Smith 0
Saturday Group 3rd   Eduardo Gazol Patino (Dr) 11
  Best Of Breed   Eduardo Gazol Patino (Dr) 0
Friday Best Of Breed   Kim Hamel 0
  Group 1st   Gail Forsythe (Dr) 15
  Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 0

Show Date
West Kootenay Kennel Club August 17 to August 19, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Judy McVeigh 106 *
  Best Of Breed   Judy McVeigh 0
  Group 1st   Judy McVeigh 17
Saturday Best Of Breed   Esther Hall 0
  Group 4th   Esther Hall 18
Friday Group 3rd   Letitia Bett 17
  Best Of Breed   Charles Bett 0
  Best Of Breed   Letitia Bett 0
  Group 1st   Charles Bett 20

Show Date
Edmonton Kennel Club August 09 to August 12, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Elaine Whitney 2 (0-2-1-0)
  Group 2nd   Elaine Whitney 39
Saturday Reserve Best In Show   Robert Whitney 260 (0-2-1-0)
  Best Of Breed   Robert Whitney 2 (0-2-1-0)
  Group 1st   Robert Whitney 64
Friday Best Of Breed   Allan Brown 2 (0-2-1-0)
Thursday Group 3rd   Thora Brown 32
  Best Of Breed   Thora Brown 2 (0-2-1-0)

Show Date
Alberta Kennel Club August 03 to August 06, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Sergio Pizzorno 0
Sunday Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 0
Saturday Best Of Breed   Carl Liepmann 0
Friday Best Of Breed   Rafael de Santiago 0

Show Date
Prince George Kennel Club July 27 to July 29, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Patricia Taylor N/A
  Group 4th   Valerie Gervais 15
  Best Of Breed   Valerie Gervais 2 (0-2-1-0)
Saturday Best Of Opposite Sex   Joy Hodgkinson N/A
  Best Of Breed   John Hodgkinson 2 (0-2-1-0)
Friday Best Of Breed   Nancy Popovich 2 (0-2-1-0)
  Best Of Breed   Sharon Derrick 2 (0-2-1-0)
  Group 2nd   Nancy Popovich 26
  Group 3rd   Sharon Derrick 24

Show Date
Westwind Sporting Dog Club July 12 to July 13, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Group 2nd   Thomas Alexander 68
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 12 to July 15, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandy Alexander 0
  Group 1st   Sandy Alexander 48
Saturday Group 1st   Maribel Sy 58
  Best Of Breed   Maribel Sy 0
Friday Best Of Breed   Joseph Gregory 0
Thursday Group 1st   Aramis (Joy) Lim 50
  Best Of Breed   Aramis (Joy) Lim 0

Show Date
Vernon & District Kennel Club July 06 to July 08, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Patricia Lanctot 0
  Group 1st   Patricia Lanctot 63
Saturday Best Of Breed   Michael Lanctot 0
  Group 1st   Michael Lanctot 66
Friday Best Of Breed   Michael Hill 0
  Group 2nd   Michael Hill 36

Show Date
Lakeland Kennel & Obedience Club June 30 to July 02, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Best In Show   Patricia Lanctot 119
  Group 1st   Michael Lanctot 19
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 0
  Best Of Breed   Michael Lanctot 0
  Group 1st   Patricia Lanctot 21
Sunday Reserve Best In Show   Grant Townsend 124
  Reserve Best In Show   Rick Fehler 134
  Best Of Breed   Grant Townsend 0
  Best Of Breed   Rick Fehler 0
  Group 1st   Grant Townsend 23
  Group 1st   Rick Fehler 20
Saturday Best Of Breed   Joy Hodgkinson 0
  Best Of Breed   John Hodgkinson 0
  Group 1st   Joy Hodgkinson 24

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 22 to June 24, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Jacqueline Rusby 11
  Group 1st   Wayne Thompson 14
  Best Of Breed   Jacqueline Rusby 0
  Best Of Breed   Wayne Thompson 0
Saturday Best Of Breed   William Byrne 0
  Group 1st   Judith Byrne 14
  Group 1st   William Byrne 14
  Best Of Breed   Judith Byrne 0
Friday Group 1st   Honey Glendinning 14
  Best Of Breed   Linda Kraft 0
  Best Of Breed   Honey Glendinning 0
  Group 1st   Linda Kraft 14

Show Date
Prairie Canine Academy June 15 to June 17, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Mary White 0
  Group 2nd   Mary White 19
  Best Of Breed   Peter Machen 0
Saturday Best In Show   Lucie Paradis (Dr) 163
  Group 1st   Lucie Paradis (Dr) 21
  Best Of Breed   Wendy Hamilton-Petkau 0
  Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 0
  Group 3rd   Wendy Hamilton-Petkau 16
Friday Reserve Best In Show   Elaine Whitney 129
  Group 1st   Robert Whitney 18
  Group 4th   David Kelland 6
  Best Of Breed   Robert Whitney 0
  Best Of Breed   David Kelland 0

Show Date
Northern Alberta Canine Association June 01 to June 04, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Yvonne Savard 33
  Best Of Breed   Yvonne Savard 3 (0-3-1-0)
Sunday Reserve Best In Show   Raymond Filburn 402 (0-3-1-0)
  Group 1st   Keith Brown 85
  Best Of Breed   Stephanie Hedgepath 3 (0-3-1-0)
Saturday Group 4th   Ole Nielsen 42
  Best Of Breed   Ole Nielsen 1 (0-1-1-0)
Friday Best Of Breed   David Kelland 1 (0-1-1-0)
  Best Of Breed LTD Breed Show Cheryl Myers-Egerton 1

Show Date
Regina Kennel & Obedience Club May 18 to May 21, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Larry Kereluke 0
  Group 2nd   Larry Kereluke 13
  Best Of Breed   Judith Shurb 0
  Group 2nd   Judith Shurb 22
Sunday Group 2nd   Bruce Fraser 17
  Best Of Breed   Wendy Maisey 0
  Group 1st   Wendy Maisey 22
  Best Of Breed   Bruce Fraser 0
Saturday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 0
  Group 3rd   Michael Woods (Dr) 18
Friday Best Of Breed   Janet Lobb 0
  Group 3rd   Janet Lobb 10
  Best Of Breed   Joe Lobb 0
  Group 2nd   Joe Lobb 17

Show Date
Hub City Kennel & Obedience Club May 04 to May 06, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Kenneth Chuah 0
  Group 3rd   Kenneth Chuah 29
Saturday Reserve Best In Show   Sharol Candace Way 224
  Best Of Breed   Sharol Candace Way 0
  Group 1st   Sharol Candace Way 45
Friday Best Of Breed   Gopi Krishnan 0
  Group 3rd   Gopi Krishnan 29

Show Date
Renaissance Dog Association April 14 to April 16, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Hassi Assenmacher-Feyel 0
  Group 3rd   Hassi Assenmacher-Feyel 34
Sunday Best Of Breed   Juan Alberto Grillo Londono 0
Saturday Best Of Breed   Aida Rivera Franco 0

Show Date
Auld Lang Syne Dog Association April 12 to April 13, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Group 2nd   William Robert Russell 56
  Best Of Breed   William Robert Russell 0
Thursday Reserve Best In Show   Hassi Assenmacher-Feyel 296
  Group 1st   Ronnie Natividad 46
  Best Of Breed   Ronnie Natividad 0

Show Date
Battle River Canine Association March 23 to March 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 1 (0-1-1-0)
Saturday Best Of Breed   James Reynolds 1 (0-1-1-0)
  Group 3rd   James Reynolds 45
Friday Best Of Breed   Cesar Gutierrez Perez 1 (0-1-1-0)
  Group 1st   Cesar Gutierrez Perez 66

Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club March 09 to March 11, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Edgar Bajona 1 (0-1-1-0)
  Best Of Breed   Ann Hennigan 1 (0-1-1-0)
  Group 2nd   Edgar Bajona 23
  Group 1st   Ann Hennigan 34
Saturday Group 1st   David Gilmour 35
  Group 2nd   Charles Bett 26
  Best Of Breed   Letitia Bett 1 (0-1-1-0)
  Best Of Breed   Tempest Deptuch 1 (0-1-1-0)
Friday Group 1st   Glen Stark 36
  Group 1st   Tempest Deptuch 36
  Best Of Breed   Wendy Paquette 1 (0-1-1-0)
  Best Of Breed   Glen Stark 1 (0-1-1-0)

Show Date
Crocus Obedience & Kennel Club February 17 to February 19, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Best In Show   Terry Gains 138
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 0
  Group 1st   Pierrette McLean 30
  Group 4th   Kim Ramey-Leblanc 24
  Best Of Breed   Pierrette McLean 0
Sunday Group 2nd   Terry Gains 18
  Group 4th   Geraldine Taylor 11
  Best Of Breed   Terry Gains 0
  Best Of Breed   Geraldine Taylor 0
Saturday Group 1st   Sandy Gelinas 33
  Group 1st   Michael Gelinas 31
  Best Of Breed   Sandy Gelinas 0
  Best Of Breed   Michael Gelinas 0

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: 2 2 2 2 1
Group Ranking: 73 72 88 82 75
All Breed Ranking: 373 368 421 395 357

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 1 3 0 6   0 0 0 0 0   245
Win Record - 2017
Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club November 24 to November 26, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Terry Carter 0
  Best Of Breed   Ainslie Mills 0
Saturday Group 4th   Patricia Lanctot 17
  Group 4th   Michael Lanctot 13
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 0
  Best Of Breed   Michael Lanctot 0
Friday Best Of Breed   Jacqueline Rusby 0
  Best Of Breed   Michael Hill 0
  Group 4th   Jacqueline Rusby 17

Show Date
Edmonton Kennel Club August 10 to August 13, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Starr White 0
  Group 4th   Starr White 53
Saturday Best Of Breed   Raymond Yurick 0
Friday Best Of Breed   Larry Kereluke 0
Thursday Best Of Breed   Cherie Holmes 0

Show Date
Northern Alberta Canine Association June 02 to June 05, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Jacqueline Rusby 0
  Group 4th   Jacqueline Rusby 39
Sunday Best Of Breed   Mel Saranchuk 0
Saturday Best Of Breed   Mirtha Mortera 0
Friday Best Of Breed   Stewart Dankner 0
  Group 4th   Stewart Dankner 45

Show Date
Crocus Obedience & Kennel Club February 18 to February 20, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Dianne Ivey 9
  Best Of Breed   Dianne Ivey 1
Sunday Best Of Breed   Patricia Lanctot 1
  Group 2nd   Grant Townsend 9
  Group 2nd   Patricia Lanctot 19
  Best Of Breed   Grant Townsend 1
Saturday Best Of Breed   Michael Lanctot 1
  Group 1st   Michael Lanctot 24

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: 2 2 2 2 2
Group Ranking: 83 83 79 73 66
All Breed Ranking: 370 366 341 320 282

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 3 5 6   0 0 0 0 1   249
Win Record - 2016
Show Date
Battle River Canine Association October 21 to October 23, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Carl Liepmann 0
Saturday Best Of Breed   Charles Olvis 0
Friday Best Of Breed   Richard Meen (Dr) 0

Show Date
Clumber Spaniel Club of Canada [National] July 23 to July 23, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Dog   Thomas Alexander N/A

Show Date
Westwind Sporting Dog Club July 15 to July 16, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Guy Spagnolo 0

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 14 to July 17, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Barbara Arndt 0
Saturday Best Of Breed   Darle Heck 0
Friday Best Of Breed   Ann Ingram 0
Thursday Best Of Breed   Judi Elford 0

Show Date
Lakeland Kennel & Obedience Club July 01 to July 03, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Rosemary Shoreman 23
  Best Of Breed   Rosemary Shoreman 0
  Best Of Breed   Michael Shoreman 0
  BPIG   Rosemary Shoreman N/A
Saturday Group 4th   Darle Heck 10
  BPIG   Wendy Maisey N/A
  Group 3rd   Wendy Maisey 29
  Best Of Breed   Wendy Maisey 0
  Best Of Breed   Darle Heck 0
  BPIG   Darle Heck N/A
Friday Best Puppy In Show   Charles Bett N/A
  BPIG   Charles Bett N/A
  Group 2nd   Charles Bett 22
  Best Of Breed   Letitia Bett 0
  Best Of Breed   Charles Bett 0

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 24 to June 26, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Peter Machen N/A
  Best Of Breed   Peter Machen 0
  BPIG   Peter Machen N/A
  Group 3rd   Peter Machen 11
  Best Of Breed   Larry Kereluke 0
  Group 4th   Larry Kereluke 9
Saturday Best Puppy In Show   Michael Lanctot N/A
  BPIG   Patricia Lanctot N/A
  Group 3rd   Patricia Lanctot 11
  BPIG   Michael Lanctot N/A
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 0
  Group 4th   Michael Lanctot 10
  Best Of Breed   Michael Lanctot 0
Friday Group 2nd   Joy Hodgkinson 11
  Best Of Breed   Rick Fehler 0
  Best Of Breed   Joy Hodgkinson 0

Show Date
Fort St. John & District Kennel Club May 21 to May 23, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Sharon Derrick 0
  Group 4th   Sharon Derrick 12
  Best Of Breed   Jack Ireland 0
Sunday Best Puppy In Show   Valerie Gervais N/A
  BPIG   Richard Lopaschuk N/A
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 0
  BPIG   Valerie Gervais N/A
  Best Of Breed   Valerie Gervais 0
  Group 4th   Valerie Gervais 13
Saturday Best Puppy In Show   Charles Bett N/A
  Best Of Breed   Letitia Bett 0
  Best Of Breed   Charles Bett 0
  BPIG   Charles Bett N/A
  Group 2nd   Charles Bett 19

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club May 13 to May 16, 2016
Day Position   Judge Points
Monday BPIG   Carol Mulcahy N/A
  Group 4th   Carol Mulcahy 22
  Best Of Breed   Carol Mulcahy 0
Sunday Best Of Breed   Joe Lobb 0
Saturday Best Of Breed   Janet Lobb 0
Friday Best Of Breed   Cherie Holmes 0
  BPIG   Cherie Holmes N/A

Show Date
Hub City Kennel & Obedience Club May 06 to May 08, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Virginia Lyne 1
  BPIG   Virginia Lyne N/A
Saturday Best Of Breed   Mary White 1
  BPIG   Mary White N/A
Friday Best Puppy In Show   Thomas Alexander N/A
  BPIG   Thomas Alexander N/A
  Group 3rd   Thomas Alexander 42
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0

Show Date
Battle River Canine Association March 25 to March 27, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Virginia Lyne 3

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
Print embed Here
               

Sponsored By