RBIS BOSS, AOM, CKC GCHS, UKC CH, ABI CH, AOM, MRBIS Wolfrivers Taiho Koki CGN, VN, AS, NTD
Shiba Inu
(Click on breed to view standings)

Call Name: Yuuki - (Male)
Owner: C. Kuder
Breeder: Kris Brown, Susan Norris Jones
Conformation Handler: C. Kuder
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2024

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2024
Show Date
Lakehead Kennel Club May 03 to May 05, 2024
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Michelle Scott N/A
  Best Of Opposite Sex   Barbara Heal N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Diane Fast N/A
  Best Of Opposite Sex   Peter Scott N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2024
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Elaine Whitney N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Robert Whitney N/A

2023

Dec. 2023 Nov. 2023 Oct. 2023 Sept.2023 Aug. 2023
Breed Ranking: 6 8 8 10 11
Group Ranking: 105 120 155 192 187
All Breed Ranking: 838 964 1266 1622 1558

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 1 2 4   0 0 0 0 0   111
Win Record - 2023
Show Date
Club VI (Non Sporting) Ontario December 02 to December 02, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Jean Tremblay N/A

Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 01 to December 03, 2023
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Annika Ulltveit-Moe N/A
Friday Best Of Breed   Ben Wasylyshen 2 (0-1-1-1)
  Group 4th   Ben Wasylyshen 21

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 17 to November 19, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Chie Ejima (Yamakado) 3 (0-1-2-1)
Friday Best Of Breed   Tempest Deptuch 3 (0-1-2-1)

Show Date
Moncton Kennel Club November 11 to November 12, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Grant Townsend 1 (0-0-1-1)
  Group 4th   Mary Spinelli 5
  Group 3rd   Grant Townsend 7
  Best Of Breed   Mary Spinelli 1 (0-0-1-1)
Saturday Best Of Opposite Sex   Lee Steeves N/A
  Group 2nd   Peter Laventhall-Wolfish 10
  Best Of Breed   Peter Laventhall-Wolfish 1 (0-0-1-1)

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 03 to November 05, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Charles Olvis 1 (0-0-1-1)
Saturday Best Of Breed   David Swartwood 2 (0-0-1-2)

Show Date
Island Dog Club October 28 to October 29, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 0
  Best Of Breed   Anik Primeau 0
Saturday Best Of Breed   Stewart Dankner 0
  Best Of Breed   Rosemary Shoreman 0
  Group 4th   Stewart Dankner 7

Show Date
Nipissing Kennel Club October 07 to October 09, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Robert Whitney 1 (0-0-1-1)
  Group 3rd   Robert Whitney 8
Sunday Best Of Breed   Elaine Whitney 1 (0-0-1-1)
  Best Of Opposite Sex   Peggy Gutierrez-Otero N/A
Saturday Best Of Breed   Stephen Dainard 1 (0-0-1-1)
  Best Of Breed   Fabian Daza 1 (0-0-1-1)

Show Date
United Kennel Club September 29 to October 02, 2023
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Mel Saranchuk 3 (0-2-1-1)
Sunday Best Of Opposite Sex   Lynda Saranchuk N/A
Saturday Best Of Breed   Robert Rowbotham 4 (1-1-1-2)

Show Date
Club Canin Rive-Sud de Montreal April 28 to April 30, 2023
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michelle Scott 8 (2-5-1-1)
  Group 4th   Michelle Scott 34
Saturday Best Of Opposite Sex   Peter Scott N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Rita Walker N/A

2022

Dec. 2022 Nov. 2022 Oct. 2022 Sept.2022 Aug. 2022
Breed Ranking: 3 3 5 5
Group Ranking: 33 45 56 61
All Breed Ranking: 225 231 330 429 497

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 1 1 4 2 12   0 0 0 0 0   494
Win Record - 2022
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2022
Day Position   Judge Points
Tuesday Select Dog   Wendy Anderson N/A

Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 02 to December 04, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Kresten Scheel N/A
Saturday Select Dog   Jeremy Browne N/A
Friday Best Of Breed   Peter Laventhall-Wolfish 3 (0-1-2-1)
  Group 4th   Peter Laventhall-Wolfish 27

Show Date
Caledon Kennel Association November 25 to November 27, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Cathy Delmar N/A
Friday Select Dog   Tony Vandendool N/A

Show Date
Shiba Inu Canada [Regional] November 20 to November 20, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Cheryl Myers-Egerton N/A

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 18 to November 20, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Lois Wilson N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Martin Johansson N/A

Show Date
Moncton Kennel Club November 12 to November 13, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Ben Wasylyshen 147
  Best Of Breed   Michelle Scott 3 (0-1-3-0)
  Best Of Breed   Darle Heck 3 (0-1-3-0)
  Group 1st   Michelle Scott 19
  Group 2nd   Darle Heck 13
Saturday Select Dog   Glen Stark N/A
  Best Of Breed   Ben Wasylyshen 3 (0-1-3-0)
  Group 2nd   Ben Wasylyshen 17

Show Date
Club VI (Non Sporting) Ontario October 30 to October 30, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Eugene Blake N/A

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 28 to October 30, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Raymond Yurick N/A
Saturday Best Of Breed   Gary Anderson 3 (0-0-3-1)
  Group 4th   Gary Anderson 45
Friday Best Of Breed   Robert Dawson 3 (0-0-3-1)
  Group 3rd   Robert Dawson 29

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 21 to October 23, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Heather Brennan N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Shawn Nichols N/A
  Best Of Breed   Kristen Francis 1 (0-0-1-1)
Friday Group 4th   Wendy Schira 8
  Best Of Breed   Wendy Schira 1 (0-0-1-1)
  Best Of Opposite Sex   Lee Steeves N/A

Show Date
Wine Country Kennel Club October 14 to October 16, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Richard Paquette N/A
Friday Best Of Breed   Patricia Taylor 2 (0-0-2-1)
  Best Of Breed LTD Breed Show Carmen Haller 2 (0-0-2-1)

Show Date
United Kennel Club September 30 to October 02, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Barbara Heal 6 (1-5-1-0)
Friday Best Of Breed   Stephen Dainard 3 (1-2-1-0)

Show Date
Shiba Inu Canada [Regional] September 24 to September 24, 2022
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Dana Garcia Tice N/A

Show Date
Miramichi Kennel Club September 23 to September 25, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandra Orford 0
  Group 2nd   Dana Garcia Tice 21
Saturday Best Of Opposite Sex LTD Breed Show Jussi Liimatainen N/A
  Select Dog   Lee Anne Bateman N/A
Friday Select Dog   Laurent Heinesche N/A

Show Date
Fredericton Kennel Club September 21 to September 22, 2022
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Richard Paquette 1 (0-0-2-0)
Wednesday Best Of Breed   Tony Vandendool 1 (0-0-2-0)
  Group 4th   Tony Vandendool 15

Show Date
Oromocto Kennel Club September 19 to September 20, 2022
Day Position   Judge Points
Tuesday Best Of Breed   Wendy Anderson 0
Monday Best Of Breed   Kathrine Grant 0

Show Date
Charlotte County Kennel Club September 16 to September 18, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Diane Fast 0
Saturday Best Of Breed   Edna Gonzalez-Rubio 0
Friday Best Of Breed   Susan Norris-Jones 0

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 09 to September 11, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Jose Homem de Mello N/A
Saturday Best Of Breed   Colm Hastings 2 (0-0-2-1)
Friday Best Of Breed   Anthony Kelly 2 (0-0-2-1)

Show Date
Cornwall District Kennel Club September 01 to September 04, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Brenton Wright N/A
Saturday Select Dog   Diane Fast N/A
Friday Select Dog   Charles Bett N/A
Thursday Select Dog   Letitia Bett N/A

Show Date
Elgin County Kennel Club August 25 to August 28, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   John Rowton N/A
Saturday Best Of Breed   Wendy Maisey 1 (0-0-1-1)
Friday Best Of Opposite Sex   Richard Lopaschuk N/A
Thursday Best Of Breed   Wendy Paquette 1 (0-0-1-1)

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 19 to August 21, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Wera Hubenthal 1 (0-1-1-0)
Saturday Group 2nd   John Hodgkinson 27
  Best Of Breed   John Hodgkinson 1 (0-1-1-0)
Friday Best Of Breed   Rodi Hubenthal 0
  Best Of Breed   Olga Gagne 0
  Group 4th   Rodi Hubenthal 6

Show Date
Fredericton Kennel Club July 30 to July 31, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Elaine Whitney 1 (0-0-2-0)
  Best Of Breed   Robert Whitney 1 (0-0-2-0)
Saturday Best Of Breed   Heather Langfeld 1 (0-0-2-0)
  Group 4th   Olga Gagne 6
  Best Of Breed   Olga Gagne 1 (0-0-2-0)

Show Date
Ontario Breeders Association July 18 to July 21, 2022
Day Position   Judge Points
Thursday Select Dog   Edgar Bajona N/A
Wednesday Select Dog   Kenneth Chuah N/A
Tuesday Select Dog   Guillermo Carrillo (Dr) N/A
Monday Select Dog   Yogesh Tuteja N/A

Show Date
Kars Dog Club July 14 to July 17, 2022
Day Position   Judge Points
Friday Select Dog   Carlos Flaquer Rocha (Dr) N/A

Show Date
Kawartha Kennel Club July 02 to July 03, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Terry Carter N/A
  Best Of Breed   Yvonne Savard 2 (1-0-1-1)
  Group 4th   Yvonne Savard 13
Saturday Best Of Breed   Richard Paquette 2 (1-0-1-1)
  Best Of Breed   Wayne Thompson 2 (1-0-1-1)

Show Date
Kenora & District Dog Club June 24 to June 26, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Darle Heck 4 (0-2-2-1)
  Best Of Breed   Terry Carter 4 (0-2-2-1)
  Group 3rd   Darle Heck 7
Saturday Best Of Breed   Tempest Deptuch 4 (0-2-2-1)
  Best Of Breed   Terry Gains 4 (0-2-2-1)
  Group 4th   Tempest Deptuch 6
  Group 4th   Terry Gains 6
Friday Select Dog   Olga Gagne N/A
  Best Of Breed   Sandra Orford 4 (0-3-2-0)
  Group 4th   Sandra Orford 6

Show Date
South Shore Kennel Club June 04 to June 05, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 0
  Best Of Breed   Mike Jackman 0
  Group 4th   Jocelyne Gagne 2
Saturday Best Of Breed   Yvonne Savard 0
  Best Of Breed   Carmen Haller 0

Show Date
Club VI (Non Sporting) Ontario May 22 to May 22, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Ron Mahon N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 21 to May 23, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Doris Willis N/A

Show Date
Champlain Dog Club April 14 to April 17, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Elaine Whitney 5 (1-3-1-1)
Saturday Best Of Breed   Robert Whitney 5 (1-4-1-0)
Friday Best Of Breed   Wendy Anderson 6 (1-4-2-0)

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 19 to February 21, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Karen Day 5 (1-4-1-0)
Saturday Best Of Breed   Stewart Dankner 5 (1-4-1-0)

Show Date
Wildwood Kennel Club February 03 to February 06, 2022
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   James Reynolds N/A
Saturday Best Of Breed   Sharon Derrick 4 (2-2-1-0)
Friday Best Of Breed   Darle Heck 4 (2-2-1-0)
Thursday Best Of Breed   Stephen Dainard 4 (2-2-1-0)
  Group 4th   Stephen Dainard 26

2021

Dec. 2021 Nov. 2021 Oct. 2021 Sept.2021 Aug. 2021
Breed Ranking: 4 4 4 7 N/A
Group Ranking: 50 52 54 66 N/A
All Breed Ranking: 534 560 581 644 N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 1 2 5   0 0 0 0 1   98
Win Record - 2021
Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 10 to December 12, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed LTD Breed Show Pamela Bruce 2 (1-1-1-0)
  Best Of Breed   Barbara Arndt 2 (1-1-1-0)
Saturday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 2 (1-1-1-0)
Friday Best Of Breed   Peter Scott 2 (1-1-1-0)

Show Date
Club VI (Non-Sporting) Ontario November 21 to November 21, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 20 to November 21, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   David Miller 0
Saturday Best Of Breed   Irene Latchford 0

Show Date
Wheat City Kennel Club November 11 to November 14, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Darle Heck N/A
Saturday Best Of Breed   Mel Saranchuk 2 (1-1-1-0)
Friday Best Of Breed   Cherie Holmes 2 (1-1-1-0)
Thursday Best Of Breed   Richard Lopaschuk 2 (1-1-1-0)
  Group 3rd   Richard Lopaschuk 7

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 29 to October 31, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Wendy Maisey N/A
Saturday Select Dog   Grant Townsend N/A
Friday Select Dog   Wendy Anderson N/A

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 22 to October 24, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Glen Stark 0
Saturday Best Of Breed   Rosemary Shoreman 0
  Best Of Breed   Robert Whitney 0
  Group 4th   Robert Whitney 13
Friday Best Of Breed   Elaine Whitney 0
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 0

Show Date
United Kennel Club October 15 to October 18, 2021
Day Position   Judge Points
Monday Select Dog   Michael Woods (Dr) N/A
Sunday Best Of Breed   Barbara Heal 7 (2-4-2-0)
Friday Select Dog   Joe Lobb N/A

Show Date
Wildwood Kennel Club October 08 to October 11, 2021
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Doug Gaudin 0
Sunday Best Of Breed   Avery Gaudin 0
Saturday Best Of Breed   Thora Brown 0
Friday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 0

Show Date
The Olde York Kennel Club October 07 to October 07, 2021
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Judith Shurb 1 (0-1-1-0)

Show Date
Pine Ridge Kennel Club October 01 to October 03, 2021
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Tempest Deptuch 1 (0-1-1-0)
  Best Of Breed   Ed Wild 1 (0-1-1-0)

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 24 to September 26, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Murray Eason 2 (0-2-1-0)

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 17 to September 19, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Douglas Anderson 6
  Best Of Breed   Douglas Anderson 0
  Best Of Breed   Barbara Heal 0
Saturday Best Of Breed   Stewart Dankner 0
  Best Of Breed   James Reynolds 0
Friday Best Of Breed   Honey Glendinning 0
  Best Of Breed   Ted Fahlgren 0

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 10 to September 12, 2021
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Denis Kuzelj 0

Show Date
Halifax Kennel Club September 04 to September 06, 2021
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Margaret Jones 0
  Group 2nd   Margaret Jones 11
Sunday Best Of Breed   Robert Rowbotham 0
  Best Of Breed   David Kelland 0
  Group 4th   Robert Rowbotham 11
  Group 4th   David Kelland 6
Saturday Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 0
  Best Of Breed   Barbara Heal 0
  Group 4th   Kim Ramey-Leblanc 8
  Group 3rd   Barbara Heal 12

2020

Dec. 2020 Nov. 2020 Oct. 2020 Sept.2020 Aug. 2020
Breed Ranking: 3 3 3 4 3
Group Ranking: 42 42 40 48 42
All Breed Ranking: 383 383 380 376 356

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 1 1   0 0 0 0 0   36
Win Record - 2020
Show Date
Wildwood Kennel Club November 06 to November 08, 2020
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Shawn Nichols N/A
Friday Best Of Breed   Olga Gagne 1 (1-0-1-0)

Show Date
Wildwood Kennel Club October 23 to October 25, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Kristen Francis N/A
Saturday Select Dog   Margaret Moran McQuinn N/A
Friday Select Dog   Andrea Robins N/A

Show Date
Wildwood Kennel Club October 09 to October 12, 2020
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Ed Wild 3 (1-1-2-0)
Sunday Best Of Breed   Sandy Gelinas 3 (1-1-2-0)
Saturday Select Dog   Cheryl Paterson N/A
Friday Select Dog   Stephen Dainard N/A

Show Date
Societe Canine de Quebec September 19 to September 20, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Lucie Paradis (Dr) N/A
Saturday Select Dog   Sandra Anderson N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 13 to March 15, 2020
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Dana Garcia Tice 0
Friday Best Of Breed   Yvonne Savard 0
  Group 3rd   Yvonne Savard 16

Show Date
Ontario Breeders Association February 28 to March 01, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Brian Reid N/A
Friday Best Of Breed   Vivian Maury 1 (0-0-2-0)
  Group 4th   Vivian Maury 13

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 9 9 9 11 11
Group Ranking: 161 164 179 202 341
All Breed Ranking: 1362 1375 1480 1661 2749

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 2 3   0 0 0 0 0   58
Win Record - 2019
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Wendy Anderson 1 (1-0-1-0)
Friday Best Of Breed   Wendy Schira 1 (1-0-1-0)

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 22 to November 24, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Nicholas De Bedout N/A

Show Date
United Kennel Club November 08 to November 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Gloria Geringer 9 (2-3-4-1)
Friday Select Dog   Jacqueline Rusby N/A

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 18 to October 20, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Gloria Kerr N/A
  Best Of Breed   Gloria Kerr 0
Saturday Best Puppy In Breed   Susan St.John-Brown N/A
  Best Of Breed   Susan St.John-Brown 0
Friday Best Puppy In Breed   John Wade N/A
  Best Of Breed   John Wade 0

Show Date
Nipissing Kennel Club October 12 to October 14, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Alex Yu-Feng Zee (Dr) N/A
  Best Of Breed   Alex Yu-Feng Zee (Dr) 0
  Best Puppy In Breed   Peggy Gutierrez-Otero N/A
  Best Of Breed   Peggy Gutierrez-Otero 0
  BPIG   Peggy Gutierrez-Otero N/A
  Group 3rd   Peggy Gutierrez-Otero 4
Sunday Best Puppy In Breed   Honey Glendinning N/A
  Best Of Breed   Honey Glendinning 0
  Best Puppy In Breed   Glen Stark N/A
  Best Of Breed   Glen Stark 0
Saturday Best Puppy In Breed   Ian Rasmussen N/A
  Best Of Breed   Ian Rasmussen 0
  Best Puppy In Breed   Judith Shurb N/A
  Best Of Breed   Judith Shurb 0
  Group 4th   Judith Shurb 7

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 13 to September 15, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Vickie Umpleby 0
  Winners Dog   Vickie Umpleby (1-0-0-0)
  Best Puppy In Breed   Vickie Umpleby N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Deirdre McKinnon N/A
  Best Of Breed   Deirdre McKinnon 2 (2-0-1-0)
  Winners Dog   Deirdre McKinnon (2-0-1-0)
  BPIG   Deirdre McKinnon N/A
  Group 4th   Deirdre McKinnon 14
Friday Best Puppy In Breed   Pamela Bruce N/A
  Best Of Breed   Pamela Bruce 0
  Winners Dog   Pamela Bruce (1-0-0-0)
  BPIG   Pamela Bruce N/A
  Group 4th   Pamela Bruce 11

Show Date
Cornwall District Kennel Club August 29 to September 01, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Puppy In Breed   Heather Langfeld N/A
  Best Of Breed   Heather Langfeld 0
  Winners Dog   Heather Langfeld (1-0-0-0)

Show Date
Stormont, Dundas & Glengarry Dog Association August 23 to August 26, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Antonio Di Lorenzo 0
Sunday Best Of Breed   Laurent Pichard 0
Saturday Best Of Breed   David Kirkland 0
Friday Best Of Breed   Juan Miranda Saucedo 0

Show Date
New Brunswick Kennel Club August 16 to August 18, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Barbara Heal (1-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Barbara Heal N/A
  Best Of Opposite Sex   Barbara Heal N/A
  Winners Dog   Sylvia Barkey (1-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Sylvia Barkey N/A
  Best Of Opposite Sex   Sylvia Barkey N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Barbara Heal N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Sylvia Barkey N/A
Saturday Winners Dog   Robert Rowbotham (1-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Robert Rowbotham N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Robert Rowbotham N/A
  Best Of Winners   Robert Rowbotham (1-1-0-0)
  1st Senior Puppy Dog Class   Pamela Bruce N/A
  Best Of Opposite Sex   Robert Rowbotham N/A
  Winners Dog   Pamela Bruce (1-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Pamela Bruce N/A
  Best Of Winners   Pamela Bruce (1-1-0-0)
  Best Of Breed   Pamela Bruce 1 (1-1-0-0)
Friday Winners Dog   Doug Gaudin (1-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Doug Gaudin N/A
  Best Of Winners   Doug Gaudin (1-1-0-0)
  Best Of Breed   Doug Gaudin 1 (1-1-0-0)
  Winners Dog   Avery Gaudin (1-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Avery Gaudin N/A
  Best Of Opposite Sex   Avery Gaudin N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Doug Gaudin N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Avery Gaudin N/A

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club August 03 to August 05, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Winners Dog   Derrick Seow (1-0-0-0)
  Best Puppy In Breed   Derrick Seow N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Derrick Seow N/A
  Best Of Breed   Derrick Seow 0
Sunday Winners Dog   Lucie Paradis (Dr) (1-0-0-0)
  Best Puppy In Breed   Lucie Paradis (Dr) N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Lucie Paradis (Dr) N/A
  Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 0
Saturday Winners Dog   Gutenberg Soares (1-0-0-0)
  Best Puppy In Breed   Gutenberg Soares N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Gutenberg Soares N/A
  Best Of Breed   Gutenberg Soares 0

Show Date
Kingston & District Kennel Club June 21 to June 23, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Thora Brown N/A
  Winners Dog   Thora Brown (1-0-1-0)
Saturday Best Puppy In Breed   Allan Brown N/A
  Winners Dog   Allan Brown (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Diane Adorno-Legrand N/A
  Best Of Breed   Diane Adorno-Legrand 1 (1-0-1-0)
  Winners Dog   Diane Adorno-Legrand (1-0-1-0)
  BPIG   Diane Adorno-Legrand N/A
  Group 3rd   Diane Adorno-Legrand 9

Show Date
Ontario County Kennel Club June 14 to June 16, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Thomas Nesbitt (1-0-0-0)
  Best Puppy In Breed   Thomas Nesbitt N/A
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 0
Saturday Best Puppy In Breed   Robert Rowbotham N/A
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 0
  Winners Dog   Robert Rowbotham (1-0-0-0)
Friday Best Puppy In Breed   Terry Carter N/A
  Best Of Breed   Terry Carter 0
  Winners Dog   Terry Carter (1-0-0-0)

Show Date
Hochelaga Kennel Club May 17 to May 19, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Judith Taylor (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Judith Taylor N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Wendy Anderson N/A
  Winners Dog   Wendy Anderson (1-0-1-0)

Show Date
Arnprior Canine Association May 10 to May 12, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Michael Lanctot N/A
  Winners Dog   Michael Lanctot (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Patricia Lanctot N/A
  Winners Dog   Patricia Lanctot (1-0-1-0)

Show Date
Victoria County Kennel Club April 26 to April 28, 2019
Day Position   Judge Points
Friday 1st 4-6 Month Dog Class   Rita Walker N/A

Show Date
Champlain Dog Club April 19 to April 21, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Baby Puppy In Group   Shawn Nichols N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Friday 1st 4-6 Month Dog Class   Lee Steeves N/A
  1st 4-6 Month Dog Class   Wendy Schira N/A
  Best Baby Puppy In Group   Wendy Schira N/A

Show Date
Ontario Breeders Association March 01 to March 03, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Baby Puppy In Group   Valerie Hansen N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By