CH DAOMORI MISTRESS A MARQWAY
Akita
(Click on breed to view standings)

Call Name: Monroe - (Female)
Owner: Marissa Prokopchuk, M. Beaumier-Messier, Y. Bourque
Breeder: Maude Beaumier-Messier & Yannick Bourque
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 9 9 8 8 8
Group Ranking: 621 610 583 545 503
All Breed Ranking: 4163 4094 3905 3701 3433

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   5
Win Record - 2019
Show Date
Kawartha Kennel Club July 06 to July 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Patricia Taylor N/A
  Best Puppy In Breed   Patricia Taylor N/A

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club July 04 to July 05, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Puppy In Breed   Avery Gaudin N/A
  Winners Bitch   Avery Gaudin (2-3-2-1)
  Best Puppy In Breed   Mike Jackman N/A
  Best Of Winners   Mike Jackman (1-3-2-1)
  Best Of Opposite Sex   Mike Jackman N/A
  Winners Bitch   Mike Jackman (1-3-2-1)

Show Date
Kingston & District Kennel Club June 21 to June 23, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Allan Brown N/A
  Winners Bitch   Allan Brown (2-2-0-0)
Saturday Best Of Winners   Diane Adorno-Legrand (1-2-0-0)
  Best Of Breed   Diane Adorno-Legrand 2 (1-2-0-0)
  Best Of Opposite Sex   Lana Ferguson N/A
  Winners Bitch   Diane Adorno-Legrand (1-2-0-0)
  Winners Bitch   Lana Ferguson (1-2-0-0)
  Best Puppy In Breed   Diane Adorno-Legrand N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Roberta Parish N/A
  Winners Bitch   Roberta Parish (1-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Jaime Ganoza N/A
  Best Of Breed   Jaime Ganoza 0
  Winners Bitch   Jaime Ganoza (0-1-0-0)

Show Date
St. Francis Kennel & Obedience Club June 13 to June 16, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Bitch   Rita Walker N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Best Of Winners   Sue-Ellyn Rempel (1-2-1-0)
  Best Of Opposite Sex   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Winners Bitch   Sue-Ellyn Rempel (1-2-1-0)
Friday Reserve Winners Bitch   Honey Glendinning N/A

Show Date
Societe Canine de Thetford May 25 to May 26, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Doris Willis 1
  Best Of Breed   Rick Fehler 1
Saturday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 1

Show Date
Hochelaga Kennel Club May 17 to May 19, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Bitch   Judith Taylor N/A
Saturday Reserve Winners Bitch   Lucie Paradis (Dr) N/A
Friday Reserve Winners Bitch   William Byrne N/A
  Reserve Winners Bitch   Judith Byrne N/A

Show Date
Seaway Kennel Club May 03 to May 05, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Bitch Class   Felipe Baeza Xacur N/A
  Winners Bitch   Felipe Baeza Xacur (0-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Felipe Baeza Xacur N/A
  Best Of Breed   Felipe Baeza Xacur 0
Saturday 1st Junior Puppy Bitch Class   Pedro Armando Ramos Lang N/A
  Winners Bitch   Pedro Armando Ramos Lang (0-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Pedro Armando Ramos Lang N/A
  Best Of Breed   Pedro Armando Ramos Lang 0
Friday 1st Junior Puppy Bitch Class   Peter Machen N/A
  Winners Bitch   Peter Machen (0-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Peter Machen N/A
  Best Of Breed   Peter Machen 0

Show Date
Wildwood Kennel Club February 07 to February 10, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Baby Puppy In Group   Sue-Ellyn Rempel N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By