Ch Doxieluv Happy Days Fonzie
Dachshund (Miniature Long-Haired)
(Click on breed to view standings)

Call Name: Fonzie - (Male)
Owner: Perry & Sheila Caputo
Breeder: Perry & Sheila Caputo
Conformation Handler: Perry Caputo
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2019
Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 06 to August 08, 2019
Day Position   Judge Points
Wednesday Select Dog   Judith Byrne N/A
Tuesday Select Dog   William Byrne N/A

Show Date
Kawartha Kennel Club July 06 to July 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Patricia Taylor N/A

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2018
Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 08 to December 09, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Donna Conod N/A
  Best Puppy In Breed   Donna Conod N/A
  Winners Dog   Donna Conod (2-3-3-1)
Saturday 1st Senior Puppy Dog Class   Ole Nielsen N/A
  2nd Senior Puppy Dog Class   Judith Taylor N/A
  Winners Dog   Ole Nielsen (2-3-3-0)
  Reserve Winners Dog   Judith Taylor N/A

Show Date
Caledon Kennel Association November 30 to December 02, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Timothy Catterson 0
  1st Senior Puppy Dog Class   Timothy Catterson N/A
  Best Puppy In Breed   Timothy Catterson N/A
  Winners Dog   Timothy Catterson N/A
Saturday 1st Senior Puppy Dog Class   John Rowton N/A
  Best Of Opposite Sex   Wendy Paquette N/A
  Best Puppy In Breed   Wendy Paquette N/A
  Winners Dog   Wendy Paquette (1-0-0-2)

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 23 to November 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Paul Stanton N/A
  Best Puppy In Breed   Paul Stanton N/A
  Winners Dog   Paul Stanton (1-0-1-2)
Saturday 1st Senior Puppy Dog Class   Michael Camac N/A
  Best Puppy In Breed   Eugene Blake N/A
  Winners Dog   Eugene Blake (1-0-1-2)

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 09 to November 11, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 0

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 03 to November 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Terry Carter N/A
  Best Puppy In Breed   Terry Carter N/A
  Winners Dog   Terry Carter (2-1-1-0)
Saturday 1st Senior Puppy Dog Class   Stephen Dainard N/A
  Reserve Winners Dog   Stephen Dainard N/A

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 26 to October 28, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Sean Shields N/A

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 19 to October 21, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Denise Cornelssen N/A

Show Date
Pine Ridge Kennel Club September 29 to September 30, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Margaret Jones (1-1-1-1)
  Best Of Winners   Margaret Jones (1-1-1-1)
  Best Puppy In Breed   Margaret Jones N/A
Saturday Reserve Winners Dog   Heather Langfeld N/A

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 21 to September 23, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Carol Graham N/A
  Best Puppy In Breed   Carol Graham N/A
  Winners Dog   Carol Graham (1-3-3-2)

Show Date
St. Catharines & District Kennel & Obedience Club August 17 to August 19, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Bonnie Derry N/A
  Winners Dog   Bonnie Derry (1-1-3-1)
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Mary White N/A
  Best Of Winners   Mary White (1-1-4-1)
  Winners Dog   Mary White (1-1-4-1)

Show Date
Kilbride & District Kennel Club August 10 to August 13, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Edgar Bajona (1-1-3-1)
Saturday Winners Dog   Michael Gelinas (1-2-5-1)
  Best Of Winners   Michael Gelinas (1-2-5-1)

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club August 04 to August 06, 2018
Day Position   Judge Points
Monday 1st Junior Puppy Dog Class   Davida Brown N/A
  Winners Dog   Davida Brown (1-0-1-0)
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Larry Kereluke N/A
  Winners Dog   Larry Kereluke (1-0-1-0)
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Roberta Parish N/A
  Winners Dog   Roberta Parish (1-0-1-0)

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 27 to July 29, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday 2nd Junior Puppy Dog Class   Richard Paquette N/A
Saturday 2nd Junior Puppy Dog Class   Johan Becerra-Hernandez N/A

Show Date
Kawartha Kennel Club July 07 to July 08, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Dog   Richard Lopaschuk (1-1-3-1)
  Best Of Winners   Richard Lopaschuk (1-1-3-1)
  Winners Dog   Richard Paquette (1-1-1-0)

Show Date
Hamilton Kennel Club June 22 to June 24, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Baby Puppy In Group   Sean Delmar N/A

Show Date
Kingston & District Kennel Club June 15 to June 17, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Baby Puppy In Group   Paul Odenkirchen N/A

Show Date
Seaway Kennel Club May 04 to May 06, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Baby Puppy In Group   Phyllis Pancel N/A

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 20 to April 22, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Baby Puppy In Group   Mel Saranchuk N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By