Ch Catalyst's I've Got A Girl Crush
Australian Cattle Dog
(Click on breed to view standings)

Call Name: McKenna - (Female)
Owner: Chuck P. Lamers
Breeder: Chuck P Lamers, Catalyst Reg'd Kennels
Handler: Chuck P Lamers
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2017
Show Date
Champlain Dog Club April 21 to April 23, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Thomas Alexander 0
Saturday Best Of Breed   Sandy Alexander 0
Friday Best Of Breed   Doug Gaudin 0
  Best Of Breed   Avery Gaudin 0

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2016
Show Date
Valley Kennel Club July 18 to July 20, 2016
Day Position   Judge Points
Tuesday Best Of Opposite Sex   Guy Spagnolo N/A
  1st Senior Puppy Bitch Class   Jean-Louis Blais N/A
  1st Senior Puppy Bitch Class   Guy Spagnolo N/A
  Reserve Winners Bitch   Jean-Louis Blais N/A
  Winners Bitch   Guy Spagnolo (0-2-1-0)
  Best Puppy In Breed   Guy Spagnolo N/A
Monday Reserve Winners Bitch   Ann Ingram N/A
  1st Senior Puppy Bitch Class   Ann Ingram N/A

Show Date
Victoria County Kennel Club April 29 to May 01, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Bitch Class   Rosemary Shoreman N/A
  Winners Bitch   Rosemary Shoreman (0-1-1-1)
  Best Puppy In Breed   Rosemary Shoreman N/A
  Best Of Opposite Sex   Rosemary Shoreman N/A
Saturday Winners Bitch   Michael Shoreman (0-1-1-1)
  1st Junior Puppy Bitch Class   Michael Shoreman N/A
Friday Reserve Winners Bitch   Morley Thornton N/A
  Best Puppy In Breed   Morley Thornton N/A
  Winners Bitch   Cheryl Myers-Egerton (0-1-1-1)
  1st Junior Puppy Bitch Class   Morley Thornton N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Cheryl Myers-Egerton N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club April 01 to April 03, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Bitch   Irene Latchford N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Irene Latchford N/A
  Best Puppy In Breed   Irene Latchford N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Thomas Alexander N/A
  Reserve Winners Bitch   Thomas Alexander N/A
Saturday 1st Junior Puppy Bitch Class   Wendy Schira N/A
  Winners Bitch   Wendy Schira (0-2-0-1)
  1st Junior Puppy Bitch Class   Doug Windsor N/A
  Best Puppy In Breed   Wendy Schira N/A
  Reserve Winners Bitch   Doug Windsor N/A
Friday Reserve Winners Bitch   Philip Wendling N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Marilyn O'Neill N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Philip Wendling N/A
  Winners Bitch   Marilyn O'Neill (0-2-0-1)
  Best Puppy In Breed   Marilyn O'Neill N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 11 to March 13, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Larry Kereluke N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Larry Kereluke N/A
  Winners Bitch   Larry Kereluke (0-2-0-1)
Saturday 1st 3-6 Month Bitch Class   Terill Udenberg (Dr) N/A

Show Date
Ontario Breeders Association February 26 to February 28, 2016
Day Position   Judge Points
Friday Best Baby Puppy In Group   John Rowton N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By