Magisterial's Check These Legs
Poodle (Standard)
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Adam Moore & Lauren Grant
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2019
Show Date
St. Catharines & District Kennel & Obedience Club August 16 to August 18, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Kim Meredith-Cavanna N/A
Friday BPIG   Marilyn O'Neill N/A

Show Date
Kilbride & District Kennel Club August 09 to August 12, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Reserve Winners Dog   Antaon Hlebarov N/A
  Best Puppy In Breed   Antaon Hlebarov N/A

Show Date
London Canine Association July 12 to July 14, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Michelle Scott N/A
  Reserve Winners Dog   Michelle Scott N/A
Saturday 1st Senior Puppy Dog Class   Melvin Beech N/A
  Best Of Opposite Sex   Melvin Beech N/A
  Best Puppy In Breed   Melvin Beech N/A
  Winners Dog   Melvin Beech (2-0-0-2)
Friday 1st Senior Puppy Dog Class   Ed Wild N/A
  Reserve Winners Dog   Ed Wild N/A

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 07 to June 10, 2019
Day Position   Judge Points
Monday 1st Senior Puppy Dog Class   David Strachan N/A
  Reserve Winners Dog   David Strachan N/A
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Michael Canalizo N/A
  Reserve Winners Dog   Michael Canalizo N/A
Saturday 1st Senior Puppy Dog Class   Jeffery Bazell N/A
Friday 1st Senior Puppy Dog Class   George Kostopoulos N/A

Show Date
Seaway Kennel Club May 03 to May 05, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Felipe Baeza Xacur N/A
  Best Of Opposite Sex   Felipe Baeza Xacur N/A
  Best Of Winners   Felipe Baeza Xacur (1-2-0-1)
  Best Puppy In Breed   Felipe Baeza Xacur N/A
  Winners Dog   Felipe Baeza Xacur (1-2-0-1)
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Glen Stark N/A
  Best Of Opposite Sex   Glen Stark N/A
  Winners Dog   Glen Stark (1-2-0-2)
Friday 1st Junior Puppy Dog Class   Pamela Bruce N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Peter Machen N/A
  Best Of Opposite Sex   Pamela Bruce N/A
  Best Of Winners   Pamela Bruce (1-3-0-1)
  Best Puppy In Breed   Pamela Bruce N/A
  Winners Dog   Pamela Bruce (1-3-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Peter Machen N/A
  Best Of Winners   Peter Machen (1-3-0-1)
  Best Puppy In Breed   Peter Machen N/A
  Winners Dog   Peter Machen (1-3-0-1)

Show Date
Victoria County Kennel Club April 26 to April 28, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Richard Lopaschuk N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Dianne Miller N/A
  Best Of Opposite Sex   Richard Lopaschuk N/A
  Best Of Winners   Richard Lopaschuk (1-1-0-1)
  Winners Dog   Richard Lopaschuk (1-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Dianne Miller N/A
  Winners Dog   Dianne Miller (1-1-0-1)
Friday 1st Junior Puppy Dog Class   Jocelyne Gagne N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Rita Walker N/A
  Best Of Opposite Sex   Jocelyne Gagne N/A
  Winners Dog   Jocelyne Gagne (1-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Rita Walker N/A
  Best Of Winners   Rita Walker (1-1-0-1)
  Winners Dog   Rita Walker (1-1-0-1)

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By