Snowmist Paco Kingdom Navjord
Siberian Husky
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Kim Ramey-Leblanc
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2019
Show Date
Ottawa Kennel Club May 24 to May 26, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Fred Dewsbury (1-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Fred Dewsbury N/A
  Best Of Winners   Fred Dewsbury (1-1-0-1)
  Best Puppy In Breed   Fred Dewsbury N/A
Saturday Winners Dog   Francisco Chapa Guajardo (Dr) (1-2-1-1)
  Best Of Opposite Sex   Francisco Chapa Guajardo (Dr) N/A
  Best Of Winners   Francisco Chapa Guajardo (Dr) (1-2-1-1)
  Best Puppy In Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) N/A
Friday Winners Dog   Lynda Saranchuk (1-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Lynda Saranchuk N/A
  Best Of Winners   Lynda Saranchuk (1-1-0-1)
  Best Puppy In Breed   Lynda Saranchuk N/A
  Winners Dog   Mel Saranchuk (1-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Mel Saranchuk N/A
  Best Of Winners   Mel Saranchuk (1-1-0-1)
  Best Puppy In Breed   Mel Saranchuk N/A

Show Date
Seaway Kennel Club May 03 to May 05, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Felipe Baeza Xacur N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Felipe Baeza Xacur N/A
  Best Of Opposite Sex   Felipe Baeza Xacur N/A
  Best Of Winners   Felipe Baeza Xacur (1-1-1-1)
  Best Puppy In Breed   Felipe Baeza Xacur N/A
  Winners Dog   Felipe Baeza Xacur (1-1-1-1)
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Pedro Armando Ramos Lang N/A
  Best Of Opposite Sex   Pedro Armando Ramos Lang N/A
  Best Puppy In Breed   Pedro Armando Ramos Lang N/A
  Winners Dog   Pedro Armando Ramos Lang (1-0-0-1)
Friday 1st Junior Puppy Dog Class   Peter Machen N/A
  Best Of Opposite Sex   Peter Machen N/A
  Best Puppy In Breed   Peter Machen N/A
  Winners Dog   Peter Machen (1-0-0-1)

Show Date
Victoria County Kennel Club April 26 to April 28, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Sylvia Barkey N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Sylvia Barkey N/A
  Best Of Opposite Sex   Sylvia Barkey N/A
  Best Puppy In Breed   Sylvia Barkey N/A
  Winners Dog   Sylvia Barkey (2-0-0-1)
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Richard Lopaschuk N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Jocelyne Gagne N/A
  Best Of Opposite Sex   Richard Lopaschuk N/A
  Best Puppy In Breed   Richard Lopaschuk N/A
  Winners Dog   Richard Lopaschuk (2-0-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Jocelyne Gagne N/A
  Best Puppy In Breed   Jocelyne Gagne N/A
  Winners Dog   Jocelyne Gagne (2-0-0-1)
Friday 1st Junior Puppy Dog Class   Dianne Miller N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Valerie Gervais N/A
  Best Of Opposite Sex   Dianne Miller N/A
  Best Puppy In Breed   Dianne Miller N/A
  Winners Dog   Dianne Miller (2-0-0-1)
  Best Puppy In Breed   Valerie Gervais N/A
  Reserve Winners Dog   Valerie Gervais N/A

Show Date
Champlain Dog Club April 19 to April 21, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Ann Felske-Jackman N/A
  Winners Dog   Ann Felske-Jackman (1-2-1-1)
  Best Of Winners   Ann Felske-Jackman (1-2-1-1)
  Best Puppy In Breed   Ann Felske-Jackman N/A
Saturday Reserve Winners Dog   Barbara Heal N/A
  Winners Dog   Joy Hodgkinson (1-0-1-1)
  Best Puppy In Breed   Joy Hodgkinson N/A
Friday Best Baby Puppy In Group   Sandy Gelinas N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 3-6 Month Dog Class   Igor Selimovic N/A
Saturday 1st 3-6 Month Dog Class   Wendy Schira N/A
Friday Best Baby Puppy In Group   Doug Windsor N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   Doug Windsor N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 08 to March 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 3-6 Month Dog Class   Gerardo Paolucci N/A
Saturday 1st 3-6 Month Dog Class   Robert Shreve N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By