Belina Last Tango
Italian Greyhound
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Shirley Chargbonneau; Michele Bateman; Shauna Gray
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 27 27 25 24 20
Group Ranking: 570 569 539 517 474
All Breed Ranking: 4339 4308 4108 3904 3618

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   4
Win Record - 2019
Show Date
Erie Shores Kennel Club June 07 to June 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 12-18 Month Dog Class   Jeffery Bazell N/A
  Best Of Opposite Sex   Jeffery Bazell N/A
  Best Of Winners   Jeffery Bazell (2-4-0-2)
  Winners Dog   Jeffery Bazell (2-4-0-2)

Show Date
K-W Kennel Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 12-18 Month Dog Class   Kim Ramey-Leblanc N/A
  Reserve Winners Dog   Kim Ramey-Leblanc N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 08 to March 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 12-18 Month Dog Class   Gerardo Paolucci N/A
  Reserve Winners Dog   Gerardo Paolucci N/A

Show Date
Ontario Breeders Association March 01 to March 03, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Rita Kadike-Skadina 4 (3-1-0-1)
  Winners Dog   Rita Kadike-Skadina (3-1-0-1)
  Best Of Winners   Rita Kadike-Skadina (3-1-0-1)

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2018
Show Date
Caledon Kennel Association November 30 to December 02, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday 2nd Senior Puppy Dog Class   Wendy Paquette N/A
  Reserve Winners Dog   Wendy Paquette N/A

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 23 to November 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Michael Leonard N/A
  Best Of Opposite Sex   Michael Leonard N/A
  Best Puppy In Breed   Michael Leonard N/A
  Winners Dog   Michael Leonard (2-0-0-1)
Saturday 2nd Senior Puppy Dog Class   Eugene Blake N/A
  Reserve Winners Dog   Eugene Blake N/A

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 26 to October 28, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   James Moses N/A

Show Date
Nipissing Kennel Club October 06 to October 08, 2018
Day Position   Judge Points
Monday 1st Junior Puppy Dog Class   Mark Johnston N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Dayna Johnston N/A
  Best Of Opposite Sex   Mark Johnston N/A
  Best Puppy In Breed   Mark Johnston N/A
  Winners Dog   Mark Johnston (2-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Dayna Johnston N/A
  Best Of Winners   Dayna Johnston (2-1-0-1)
  Best Puppy In Breed   Dayna Johnston N/A
  Winners Dog   Dayna Johnston (2-1-0-1)
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Rita Walker N/A
  Reserve Winners Dog   Rita Walker N/A

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club August 04 to August 06, 2018
Day Position   Judge Points
Monday 1st 3-6 Month Dog Class   Larry Kereluke N/A
Sunday 1st 3-6 Month Dog Class   Judith Shurb N/A

Show Date
Muskoka District Kennel Club August 01 to August 03, 2018
Day Position   Judge Points
Thursday 1st 3-6 Month Dog Class   Robert Rowbotham N/A
Wednesday 1st 3-6 Month Dog Class   Joy Hodgkinson N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By