Ch Soulstorm N Cassel Darkphoenix ABAR ABRH RATI IBAR IBRH CGN
Doberman Pinscher
(Click on breed to view standings)

Call Name: Phoenix - (Female)
Owner: Marie-Claire Guindon
Breeder: Marie-Claire Guindon
Handler:
Website: http://www.soulstormdobermans.com


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2019
Show Date
Champlain Dog Club April 19 to April 21, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Reserve Winners Bitch   Barbara Heal N/A
  Winners Bitch   Joy Hodgkinson (1-3-2-1)

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2018
Show Date
Nipissing Kennel Club October 06 to October 08, 2018
Day Position   Judge Points
Monday 1st Junior Puppy Bitch Class   Rita Walker N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Len Harfield N/A
  Best Puppy In Breed   Rita Walker N/A
  Winners Bitch   Rita Walker (0-1-0-2)
  Best Puppy In Breed   Linda St-Hilaire N/A
  Winners Bitch   Linda St-Hilaire (0-1-0-2)
Sunday 1st Junior Puppy Bitch Class   Mark Johnston N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Bonnie Linnell Clarke N/A
  Best Puppy In Breed   Mark Johnston N/A
  Winners Bitch   Mark Johnston (0-1-1-2)
  Best Puppy In Breed   Bonnie Linnell Clarke N/A
  Winners Bitch   Bonnie Linnell Clarke (0-1-0-2)
Saturday 1st Junior Puppy Bitch Class   Bruce Owen N/A
  1st Junior Puppy Bitch Class   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Best Of Winners   Bruce Owen (1-1-0-2)
  Best Puppy In Breed   Bruce Owen N/A
  Winners Bitch   Bruce Owen (1-1-0-2)
  Best Of Winners   Sue-Ellyn Rempel (1-1-1-2)
  Best Puppy In Breed   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Winners Bitch   Sue-Ellyn Rempel (1-1-1-2)

Show Date
Cornwall District Kennel Club August 30 to September 02, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Bitch   Doug Gaudin N/A
Saturday Winners Bitch   Sylvia Barkey (1-2-2-3)
Friday BPIG   Erin Brown N/A
  Winners Bitch   Erin Brown (3-2-1-3)
  Best Of Winners   Erin Brown (3-2-1-3)
  Best Puppy In Breed   Erin Brown N/A
Thursday Winners Bitch   Lucie Paradis (2-2-0-2)

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 17 to August 19, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Bitch   Michel Chaloux (0-1-0-1)
  Best Puppy In Breed   Michel Chaloux N/A
Friday Winners Bitch   Fred Dewsbury N/A
  Best Of Breed   Fred Dewsbury 0
  Best Puppy In Breed   Fred Dewsbury N/A
  Winners Bitch   Barbara Heal N/A
  Best Of Breed   Barbara Heal 0
  Best Puppy In Breed   Barbara Heal N/A

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 27 to July 29, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Bitch Class   Johan Becerra-Hernandez N/A
  Winners Bitch   Johan Becerra-Hernandez (1-1-1-1)

Show Date
Kars Dog Club July 19 to July 22, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Anna Hewson N/A
  BPIG LTD Breed Show Aramis (Joy) Lim N/A
  Winners Bitch LTD Breed Show Aramis (Joy) Lim (0-1-1-3)
  Best Puppy In Breed LTD Breed Show Aramis (Joy) Lim N/A
  Winners Bitch   Anna Hewson (0-2-1-3)
  Best Puppy In Breed   Anna Hewson N/A

Show Date
Ottawa Kennel Club May 25 to May 27, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Baby Puppy In Group   Carlos Roberto Flaquer Rocha N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By