Darkhorse's Wolfn' Down The Pie
Great Dane
(Click on breed to view standings)

Call Name: Lucian - (Male)
Owner: Marni Kueber
Breeder: Marni Kueber
Conformation Handler: Tammy Sawatzky
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2020

Dec. 2020 Nov. 2020 Oct. 2020 Sept.2020 Aug. 2020
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2020
Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club January 31 to February 02, 2020
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Dog   Terry Carter (3-5-2-1)
Friday Reserve Winners Dog   Danik Dancause N/A

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2019
Show Date
Great Dane Club of Canada [Regional] August 02 to August 03, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Reserve Winners Dog   Garry Newton N/A

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2018
Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club November 23 to November 25, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Bruce Fraser N/A
  Winners Dog   Bruce Fraser (1-0-2-0)
  Best Puppy In Breed   Rick Fehler N/A
  Winners Dog   Rick Fehler (1-0-2-0)
Friday Best Puppy In Breed   Avery Gaudin N/A
  Winners Dog   Avery Gaudin (1-0-2-0)
  Best Puppy In Breed   Sulie Greendale-Paveza N/A
  Winners Dog   Sulie Greendale-Paveza (1-0-2-0)

Show Date
Lethbridge & District Kennel Club November 16 to November 18, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Breed   Linda Kraft N/A
  Reserve Winners Dog   Linda Kraft N/A
Friday Best Puppy In Breed   Lee Anne Bateman N/A
  Best Of Winners   Lee Anne Bateman (2-1-1-3)
  Winners Dog   Lee Anne Bateman (2-1-1-3)
  Winners Dog   Wendy Hamilton-Petkau (1-1-2-3)

Show Date
Ladies Kennel Club of BC November 11 to November 12, 2018
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Winners Dog   Susan Quesnel N/A
Sunday Reserve Winners Dog   Janet Lobb N/A

Show Date
Battle River Canine Association October 26 to October 28, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Ekarat Sangkunakup N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   James Frederiksen N/A
  Winners Dog   James Frederiksen (2-1-0-1)
Friday Winners Dog   Jon Cole (4-1-1-2)

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By