Ch Denali's Mr Sensational
Chinese Crested
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Rebecca & Carolyn Savage
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 23 23 22 20 20
Group Ranking: 261 259 244 234 216
All Breed Ranking: 2009 1973 1868 1771 1628

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 1   0 0 0 0 0   33
Win Record - 2019
Show Date
Erie Shores Kennel Club June 07 to June 10, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Breed   Monique Van Brempt N/A
Sunday 1st Bred By Exhibitor Dog Class   Jeffery Bazell N/A
  Winners Dog   David Strachan (3-2-3-1)
  Best Puppy In Breed   David Strachan N/A
  Best Of Winners   David Strachan (3-2-3-1)
Saturday Best Puppy In Breed   George Kostopoulos N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   George Kostopoulos N/A
  Reserve Winners Dog   George Kostopoulos N/A
Friday 2nd Bred By Exhibitor Dog Class   William deVilleneuve N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 08 to March 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Gerardo Paolucci 0
  Best Puppy In Breed   Gerardo Paolucci N/A
Saturday Best Of Breed   Rick Fehler 2 (0-2-1-0)
  Best Puppy In Breed   Rick Fehler N/A

Show Date
Ontario Breeders Association March 01 to March 03, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Donald Mahoney 3 (2-1-1-0)
  Best Puppy In Breed   Donald Mahoney N/A
  Best Of Winners   Donald Mahoney (2-1-1-0)
  Winners Dog   Donald Mahoney (2-1-1-0)
Saturday Best Puppy In Breed   Ben Wasylyshen N/A
  Reserve Winners Dog   Ben Wasylyshen N/A
Friday Reserve Winners Dog   Rita Kadike-Skadina N/A
  Best Puppy In Breed   Rita Kadike-Skadina N/A

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 22 to February 24, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Winners   Michael Guy (2-1-1-0)
  BPIG LTD Breed Show Grant Townsend N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   Michael Guy N/A
  Winners Dog   Michael Guy (2-1-1-0)
  Best Puppy In Breed   Michael Guy N/A
Saturday Reserve Winners Dog   Lee Anne Bateman N/A
  Best Puppy In Breed   Lee Anne Bateman N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   Lee Anne Bateman N/A
Friday Winners Dog   Judith Shurb (2-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Judith Shurb N/A
  1st Bred By Exhibitor Dog Class   Judith Shurb N/A

Show Date
Wildwood Kennel Club February 07 to February 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Carlos Navarro Seemann N/A
  Best Of Opposite Sex   Carlos Navarro Seemann N/A
  Winners Dog   Carlos Navarro Seemann (1-0-0-1)
Saturday Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 4 (1-3-0-1)
  Winners Dog   Sue-Ellyn Rempel (1-3-0-1)
  BPIG   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Group 4th   Sue-Ellyn Rempel 28
  Best Puppy In Breed   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Best Of Winners   Sue-Ellyn Rempel (1-3-0-1)

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2018
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2018
Day Position   Judge Points
Saturday 1st 3-6 Month Dog Class   Karen Day N/A
Friday 1st 3-6 Month Dog Class   Wendy Anderson N/A
  Best Baby Puppy In Group   Wendy Anderson N/A
Thursday 1st 3-6 Month Dog Class   Geraldine Taylor N/A

Show Date
Caledon Kennel Association November 30 to December 02, 2018
Day Position   Judge Points
Friday 1st 3-6 Month Dog Class   John Rowton N/A

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 23 to November 25, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 3-6 Month Dog Class   Michael Leonard N/A
Saturday 1st 3-6 Month Dog Class   Eugene Blake N/A
  Best Baby Puppy In Group   Eugene Blake N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By