BBPIS MBBPIG MLM 'N BEMUSE'S FOLLOW A DREAM, S
Spaniel (Brittany)
(Click on breed to view standings)

Call Name: CHACE - (Male)
Owner: Jay Sobel
Breeder: Lyne Lapointe and Lyne Gagnon
Conformation Handler: Jay Sobel
Website: https://acido.info/online-membership-directory/#/action/Listing/value/325/searchID/14475/cid/1646/id/201/Sobel%2c-Jay


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2019
Show Date
Aurora & District Kennel Club November 22 to November 24, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Dog   Geoff Whitfield (1-2-1-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Andrew Brown N/A

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 08 to November 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Lee Anne Bateman N/A
  Winners Dog   Lee Anne Bateman (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Lee Anne Bateman N/A
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Arley Hussin N/A
  Winners Dog   Arley Hussin (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Arley Hussin N/A

Show Date
Pine Ridge Kennel Club October 04 to October 06, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Kathrine Grant N/A
  Winners Dog   Kathrine Grant (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Barbara Heal N/A
  Winners Dog   Barbara Heal (1-0-1-0)
Saturday Best Puppy In Breed   Stephen Dainard N/A
  Winners Dog   Stephen Dainard (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Richard Lopaschuk N/A
  Winners Dog   Richard Lopaschuk (1-0-1-0)

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 27 to September 29, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Sharon Derrick N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Sharon Derrick N/A
Saturday Reserve Winners Dog   Olga Gagne N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Olga Gagne N/A

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 06 to September 08, 2019
Day Position   Judge Points
Friday 1st 4-6 Month Dog Class   Laurie Campbell N/A
  Best Baby Puppy In Group   Laurie Campbell N/A

Show Date
Markham Kennel Club August 20 to August 21, 2019
Day Position   Judge Points
Wednesday 1st 4-6 Month Dog Class   Wendy Schira N/A
  1st 4-6 Month Dog Class   Doug Windsor N/A
  Best Baby Puppy In Group   Wendy Schira N/A
  Best Baby Puppy In Group   Doug Windsor N/A
Tuesday 1st 4-6 Month Dog Class   David Kelland N/A
  1st 4-6 Month Dog Class   Veronica Mercer N/A
  Best Baby Puppy In Group   Veronica Mercer N/A

Show Date
Kilbride & District Kennel Club August 09 to August 12, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Baby Puppy In Group   Guillermo Carrillo (Dr) N/A
Friday Best Baby Puppy In Group   Maria Del Rocio Nadal N/A

Show Date
Muskoka District Kennel Club July 31 to August 02, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Baby Puppy In Show   Dianne Miller N/A
  1st 4-6 Month Dog Class   Dianne Miller N/A
  Best Baby Puppy In Group   Dianne Miller N/A
Thursday 1st 4-6 Month Dog Class   Letitia Bett N/A

Show Date
Kars Dog Club July 19 to July 22, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Baby Puppy In Group   David Gilmour N/A

Show Date
London Canine Association July 12 to July 14, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 4-6 Month Dog Class   Michelle Scott N/A
Saturday 1st 4-6 Month Dog Class   Ed Wild N/A
Friday 1st 4-6 Month Dog Class   Stewart Dankner N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By