Calabri Catching Fire
Vizsla (Smooth-Haired)
(Click on breed to view standings)

Call Name: - (Male)
Owner: Mike & Karen Lepine
Breeder:
Handler:
Website:

dog photo
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2020

Dec. 2020 Nov. 2020 Oct. 2020 Sept.2020 Aug. 2020
Breed Ranking: 13 13 13 11 11
Group Ranking: 196 196 187 167 152
All Breed Ranking: 981 981 921 815 746

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   4
Win Record - 2020
Show Date
Scarborough Kennel Club March 13 to March 15, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 12-18 Month Dog Class   Lee Anne Bateman N/A
  Winners Dog   Lee Anne Bateman (1-2-1-2)
  Best Of Winners   Lee Anne Bateman (1-2-1-2)
  Best Of Opposite Sex   Lee Anne Bateman N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Pierre Talbot N/A
  1st 12-18 Month Dog Class   Pierre Talbot N/A
  Winners Dog   Pierre Talbot (1-1-1-1)
  Best Of Winners   Pierre Talbot (1-1-1-1)

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 21 to February 23, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   James Reynolds 4 (2-3-0-0)
  Winners Dog   James Reynolds (2-3-0-0)
  Best Puppy In Breed   James Reynolds N/A
  Best Of Winners   James Reynolds (2-3-0-0)
  1st Senior Puppy Dog Class   James Reynolds N/A
Saturday 1st Senior Puppy Dog Class   Honey Glendinning N/A
  Reserve Winners Dog   Honey Glendinning N/A

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2019
Show Date
Caledon Kennel Association December 13 to December 15, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Sandra Lex N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Sandra Lex N/A
Saturday Winners Dog   Stewart Dankner (2-1-1-3)
  1st Senior Puppy Dog Class   Stewart Dankner N/A

Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 06 to December 08, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Kristen Francis N/A
  Winners Dog   Kristen Francis (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Kristen Francis N/A
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Michelle Scott N/A
  Winners Dog   Michelle Scott (1-0-1-0)
  Best Puppy In Breed   Michelle Scott N/A

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 22 to November 24, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Winners   Patricia Nemirovsky de Alsina (3-4-3-6)
  1st Junior Puppy Dog Class   Desmond Murphy N/A
  Winners Dog   Patricia Nemirovsky de Alsina (3-4-3-6)
  Best Puppy In Breed   Patricia Nemirovsky de Alsina N/A
Saturday Winners Dog   Nicholas De Bedout (4-7-6-7)
  1st Junior Puppy Dog Class   Andrew Brown N/A

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 27 to September 29, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Sharon Derrick (1-1-1-1)
  Best Puppy In Breed   Sharon Derrick N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Sharon Derrick N/A
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Olga Gagne N/A
  BPIG   Olga Gagne N/A
  Winners Dog   Olga Gagne (1-1-1-0)
  Best Puppy In Breed   Olga Gagne N/A
  Best Of Winners   Olga Gagne (1-1-1-0)

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
Print embed Here
               

Sponsored By