MBPIS Can GCh.AmGCH Gumby's Jive Talking Underdog Can RN NS CGN Am RN
Chinese Shar-Pei
(Click on breed to view standings)

Call Name: Disco - (Male)
Owner: Maureen Trodd-Nicholls, Andrea Robins & Simone Beazly
Breeder: Andrea Robins and Simone Beazly
Conformation Handler: Maureen Trodd-Nicholls
Performance Handler: Maureen Trodd-Nicholls
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2020

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 4 4 4 4 N/A
Group Ranking: 47 47 47 40 N/A
All Breed Ranking: 367 367 367 294 N/A

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 1 0   0 0 0 0 0   24
Win Record - 2020
Show Date
Scarborough Kennel Club March 13 to March 15, 2020
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Dana Garcia Tice N/A
Friday Select Dog   Yvonne Savard N/A

Show Date
Ontario Breeders Association February 28 to March 01, 2020
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Brian Reid 1 (0-0-2-0)
Saturday Best Of Breed   Mike Jackman 1 (0-0-2-0)
  Group 3rd   Mike Jackman 23 (0-0-2-0)
Friday Select Dog   Vivian Maury N/A

2019

Dec. 2019 Nov. 2019 Oct. 2019 Sept.2019 Aug. 2019
Breed Ranking: 3 3 3 3 3
Group Ranking: 41 40 37 40 35
All Breed Ranking: 350 340 338 352 316

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 1 6 8 5   0 0 0 0 1   282
Win Record - 2019
Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 06 to December 08, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Michelle Scott N/A

Show Date
Aurora & District Kennel Club November 22 to November 24, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Nicholas De Bedout N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Geoff Whitfield N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Tim Thomas N/A

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 08 to November 10, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Robert Hutton 1 (0-0-2-0)
  Group 3rd   Robert Hutton 11
Saturday Select Dog   Arley Hussin N/A
Friday Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 1 (0-0-2-0)

Show Date
Nipissing Kennel Club October 12 to October 14, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Honey Glendinning N/A
  Best Of Opposite Sex   Glen Stark N/A
Saturday Best Of Breed   Ian Rasmussen 6 (1-3-1-2)
  Group 1st   Ian Rasmussen 19

Show Date
Pine Ridge Kennel Club October 04 to October 06, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Richard Lopaschuk 3 (0-0-2-2)
  Best Of Opposite Sex   Stephen Dainard N/A
  Group 3rd   Richard Lopaschuk 15
Friday Best Of Opposite Sex   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Best Of Opposite Sex   Linda Kraft N/A

Show Date
Chinese Shar-Pei Club Of Canada [National] August 31 to August 31, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Beverly Capstick N/A

Show Date
Cornwall District Kennel Club August 29 to September 01, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Joyce Love N/A

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 06 to August 08, 2019
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Opposite Sex   Ron Mahon N/A
Wednesday Best Of Opposite Sex   Richard Paquette N/A
  Select Dog   Denise Cornelssen N/A
Tuesday Select Dog   Judith Byrne N/A
  Select Dog   William Byrne N/A

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club August 03 to August 05, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Opposite Sex   Derrick Seow N/A
Sunday Best Of Opposite Sex   Lucie Paradis (Dr) N/A

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 26 to July 28, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Edgar Bajona 0
  Group 3rd   Edgar Bajona 6
Saturday Best Of Breed   Len Harfield 0
  Group 2nd   Len Harfield 9
Friday Group 3rd   Leyda Perez 7
  Group 3rd   Alejandro Rojas Sanchez 7
  Best Of Breed   Leyda Perez 0
  Best Of Breed   Alejandro Rojas Sanchez 0

Show Date
Kawartha Kennel Club July 06 to July 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Thomas Alexander 7
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0
  Best Of Breed   Patricia Taylor 1 (0-1-1-0)
Saturday Group 3rd   Joe Lobb 9
  Best Of Breed   Janet Lobb 0
  Best Of Breed   Joe Lobb 1 (0-1-1-0)

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club July 04 to July 05, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Mike Jackman 0
  Group 4th   Doug Gaudin 10
  Group 2nd   Mike Jackman 9
  Best Of Breed   Doug Gaudin 0
Thursday Best Of Breed   Sandra Anderson 0
  Best Of Breed   Avery Gaudin 0
  Group 3rd   Sandra Anderson 7

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 07 to June 10, 2019
Day Position   Judge Points
Monday Best Owner Handled In Group   David Strachan N/A
  Best Of Opposite Sex   David Strachan N/A

Show Date
Club VI Ontario May 19 to May 19, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Wendy Paquette 7

Show Date
K-W Kennel Club May 18 to May 20, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Wendy Maisey 6 (3-2-1-1)
Saturday Best Of Breed   Doris Willis 8 (4-4-1-0)
  Group 2nd   Doris Willis 37

Show Date
Arnprior Canine Association May 10 to May 12, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Patricia Nemirovsky de Alsina N/A
Saturday Best Of Breed   Michael Lanctot 1 (0-0-1-1)
  Best Of Opposite Sex   Patricia Lanctot N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Carmen Haller N/A
  Best Of Breed   Michelle Scott 1 (0-0-1-1)

Show Date
Victoria County Kennel Club April 26 to April 28, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Dianne Miller 0
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 0
  Group 4th   Dianne Miller 7
  Group 2nd   Richard Lopaschuk 18
Saturday Group 2nd   Valerie Gervais 15
  Best Of Breed   Sylvia Barkey 0
  Group 4th   Sylvia Barkey 12
  Best Of Breed   Valerie Gervais 0

Show Date
Nickel District Kennel Club April 05 to April 07, 2019
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Igor Selimovic N/A
  Best Of Opposite Sex   Branislav Rajic N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Victoria Thomas N/A
  Best Of Opposite Sex   Wendy Anderson N/A
Friday Group 2nd   Wendy Schira 7
  Best Of Opposite Sex   Lee Steeves N/A
  Best Of Breed   Wendy Schira 1 (0-0-1-1)

Show Date
Ontario Breeders Association March 01 to March 03, 2019
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Donald Mahoney 1 (0-0-1-1)

Show Date
Wildwood Kennel Club February 07 to February 10, 2019
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 0
  Group 3rd   Sue-Ellyn Rempel 25
Friday Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 0
  Group 4th   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 27

2018

Dec. 2018 Nov. 2018 Oct. 2018 Sept.2018 Aug. 2018
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2018
Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 27 to July 29, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Johan Becerra-Hernandez N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Donna Conod N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Philip Wendling N/A
  Best Of Opposite Sex   Jacqueline Rusby N/A

Show Date
Kawartha Kennel Club July 07 to July 08, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Victoria Thomas N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Richard Lopaschuk N/A
  Best Of Opposite Sex   Wendy Anderson N/A

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club July 05 to July 06, 2018
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Opposite Sex   David Swartwood N/A
  Best Of Opposite Sex   Jocelyne Gagne N/A
Thursday Best Of Opposite Sex   Raymond Lariviere N/A
  Best Of Opposite Sex   Thomas Nesbitt N/A

Show Date
Ontario Breeders Association March 02 to March 04, 2018
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Peter Martin N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Zeferino Jose Cardoso Silva N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Guillermo Carrillo (Dr) N/A

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: 4 4 5 5 5
Group Ranking: 47 47 56 57 51
All Breed Ranking: 359 355 421 422 380

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 3 7 5 3   0 0 0 0 0   255
Win Record - 2017
Show Date
Caledon Kennel Association November 24 to November 26, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Nina Karlsdotter N/A
Saturday Best Of Breed   Jacqueline Stacy 1 (0-0-1-1)
Friday Best Of Opposite Sex   Allan Pepper N/A

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 04 to November 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ainslie Mills 3
  Group 2nd   Ainslie Mills 22
Saturday Best Of Breed   Wendy Paquette 3
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 3
  Group 2nd   Wendy Paquette 19
  Group 3rd   Thomas Nesbitt 15

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 27 to October 29, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Shawn Nichols N/A

Show Date
Nipissing Kennel Club October 07 to October 09, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Select Dog   Ron Mahon N/A
Sunday Select Dog   Olga Gagne N/A
Saturday Select Dog   Deirdre McKinnon N/A
  Select Dog   Allan Brown N/A

Show Date
Pine Ridge Kennel Club September 30 to October 01, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Rick Fehler 11
  Best Of Breed   Rick Fehler 1 (0-0-1-1)

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 18 to August 20, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Kristen Francis 1 (0-0-1-1)
Saturday Best Of Opposite Sex   David Kirkland N/A

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 08 to August 10, 2017
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Ron Mahon 0
  Best Of Breed   Heather Langfeld 0
  Group 3rd   Bruce Owen 6
Wednesday Best Of Breed   John Reeve-Newson (Dr) 0
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0
  Group 2nd   John Reeve-Newson (Dr) 15
Tuesday Group 3rd   Rita Walker 19
  Best Of Breed   Rita Walker 0
  Best Of Breed   Mary White 0

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 28 to July 30, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Allan Brown 11
  Best Of Breed   Allan Brown 2 (0-0-1-2)
Saturday Best Of Breed   William Gunn 2 (0-0-1-2)
  Group 3rd   William Gunn 13
Friday Group 4th   Vickie Umpleby 6
  Best Of Opposite Sex   Thora Brown N/A
  Best Of Breed   Vickie Umpleby 2 (0-0-1-2)

Show Date
Valley Kennel Club July 24 to July 26, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Nigel Trainor 0
  Group 1st   Nigel Trainor 13

Show Date
Kars Dog Club July 21 to July 23, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Owner Handled In Show   Ben Wasylyshen N/A
  Group 1st   Ben Wasylyshen 16
  Best Owner Handled In Group   Ben Wasylyshen N/A
  Best Of Breed   Ben Wasylyshen 2
Saturday Best Owner Handled In Show   Richard Lopaschuk N/A
  Group 2nd   Tim Thomas 21
  Best Owner Handled In Group   Tim Thomas N/A
  Best Of Breed   Tim Thomas 2
Friday Group 1st   Richard Lopaschuk 19
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 0

Show Date
Kawartha Kennel Club July 01 to July 02, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 1
  Group 3rd   Cheryl Myers-Egerton 9

Show Date
K-W Kennel Club May 20 to May 22, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Cindy Stansell N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Wendy Schira N/A

Show Date
Victoria County Kennel Club April 28 to April 30, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lynda Saranchuk 1 (0-1-1-0)
  Group 4th   Lynda Saranchuk 7
Friday Best Of Breed   Mel Saranchuk 1 (0-1-1-0)
  Best Of Opposite Sex   Martin Doherty N/A
  Group 2nd   Mel Saranchuk 10

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 21 to April 23, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Katelon Bajona-Fox N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 10 to March 12, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Valerie Gervais N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Thora Brown N/A
Friday Best Of Breed   Denise Cornelssen 4 (2-0-1-2)
  Best Of Opposite Sex   Mavis McClintock N/A
  Group 2nd   Denise Cornelssen 21

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: 3 3 3 3 2
Group Ranking: 60 60 56 55 55
All Breed Ranking: 542 537 506 496 506

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 1 6 6 0   0 0 0 0 0   160
Win Record - 2016
Show Date
Caledon Kennel Association November 25 to November 27, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   David Kirkland N/A
Saturday Select Dog   Ann Hearn N/A
Friday Select Dog   Robert Smith (Dr) N/A

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 05 to November 06, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Paula Hartinger N/A
  Select Dog   Sandra Lex N/A

Show Date
Chinese Shar-Pei Club Of Canada October 29 to October 29, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Joe Walton N/A

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 28 to October 30, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Torbjorn Skaar 2

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 21 to October 23, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Phyllis Pancel 1 (1-0-1-0)
Saturday Best Of Breed   Mike Jackman 4 (1-2-1-1)

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 23 to September 25, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Yvonne Savard N/A
  BPIG   Yvonne Savard N/A
  Group 2nd   Yvonne Savard 16
  Best Puppy In Breed   Yvonne Savard N/A
  Best Of Breed   Yvonne Savard 0
Saturday Select Dog   Kristen Francis N/A
Friday Best Puppy In Breed   Stephen Dainard N/A
  Best Of Breed   Stephen Dainard 0

Show Date
Chinese Shar-Pei Club Of Canada [National] September 03 to September 03, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Award Of Merit   Dana Cline N/A

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 19 to August 21, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   David Swartwood 21
  Best Of Breed   David Swartwood 2
  BPIG   David Swartwood N/A

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club July 30 to August 01, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Ed Wild N/A
  Group 3rd   Ed Wild 10
  Best Puppy In Breed   Ed Wild N/A
  Best Of Breed   Ed Wild 0
Saturday Best Puppy In Breed   Nicholas De Bedout N/A
  Best Of Breed   Nicholas De Bedout 0
  BPIG   Nicholas De Bedout N/A

Show Date
Muskoka District Kennel Club July 27 to July 29, 2016
Day Position   Judge Points
Friday Select Dog   Jocelyne Gagne N/A
Thursday Select Dog   Mike Macbeth N/A
  Best Puppy In Breed   Larry Kereluke N/A
  BPIG   Larry Kereluke N/A
  Best Of Breed   Larry Kereluke 0
  Group 2nd   Larry Kereluke 7
Wednesday Best Puppy In Breed   Joy Hodgkinson N/A
  Group 2nd   Joy Hodgkinson 4
  Best Of Breed   Joy Hodgkinson 0
  Best Puppy In Breed   Rita Walker N/A
  Group 3rd   Rita Walker 3
  Best Of Breed   Rita Walker 0
  BPIG   Joy Hodgkinson N/A

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 22 to July 24, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Mark Houston-McMillan N/A
  Best Of Breed   Mark Houston-McMillan 0
Saturday Best Puppy In Breed   Juan Naveda Carrero N/A
  Best Of Breed   Juan Naveda Carrero 0
Friday Best Puppy In Breed   William Gunn N/A
  Group 3rd   Guy Jeavons 15
  BPIG   William Gunn N/A
  Group 2nd   William Gunn 19
  Best Of Breed   William Gunn 0
  Best Puppy In Breed   Guy Jeavons N/A
  Best Of Breed   Guy Jeavons 0

Show Date
Kawartha Kennel Club July 02 to July 03, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Brian Taylor N/A
  Best Of Breed   Lucie Paradis (Dr) 0
  Best Of Breed   Brian Taylor 0
  BPIG   Brian Taylor N/A
  Group 2nd   Brian Taylor 18

Show Date
Ontario County Kennel Club June 10 to June 12, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Johan Becerra-Hernandez 0
  BPIG   Johan Becerra-Hernandez N/A
  Group 3rd   Johan Becerra-Hernandez 11
Saturday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 0

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 03 to June 06, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Francesca Browning-Christina N/A
  Best Of Opposite Sex   Francesca Browning-Christina N/A
Saturday Select Dog   David Miller N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 21 to May 23, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Martin Doherty (1-1-0-0)
  BPIG   Martin Doherty N/A
  Best Puppy In Breed   Martin Doherty N/A
  Group 1st   Martin Doherty 12
  Best Of Winners   Martin Doherty (1-1-0-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Martin Doherty N/A
  Best Of Breed   Martin Doherty 1 (1-1-0-0)
Saturday Best Of Breed   Bill Walkey 0
  Winners Dog   Bill Walkey N/A
  Group 3rd   Bill Walkey 8
  Best Puppy In Breed   Bill Walkey N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Bill Walkey N/A

Show Date
Seaway Kennel Club May 06 to May 08, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Marilyn O'Neill (1-1-1-1)
  Best Puppy In Breed   Marilyn O'Neill N/A
  Best Of Winners   Marilyn O'Neill (1-1-1-1)
  Best Of Opposite Sex   Marilyn O'Neill N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Marilyn O'Neill N/A
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Daniel Kwee N/A
  Winners Dog   Daniel Kwee (1-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex   Daniel Kwee N/A

Show Date
Victoria County Kennel Club April 29 to May 01, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Morley Thornton N/A
  Winners Dog   Morley Thornton (1-1-0-0)
  Best Of Opposite Sex   Morley Thornton N/A
Saturday Best Of Winners   Cheryl Myers-Egerton (1-1-0-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Cheryl Myers-Egerton N/A
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 1 (1-1-0-0)
  BPIG   Cheryl Myers-Egerton N/A
  Winners Dog   Cheryl Myers-Egerton (1-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Cheryl Myers-Egerton N/A
Friday Best Puppy In Show   Rosemary Shoreman N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Rosemary Shoreman N/A
  Winners Dog   Rosemary Shoreman N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Michael Shoreman N/A
  Best Puppy In Breed   Rosemary Shoreman N/A
  BPIG   Rosemary Shoreman N/A
  Best Of Breed   Rosemary Shoreman 0
  Group 3rd   Rosemary Shoreman 8
  Winners Dog   Michael Shoreman N/A
  BPIG   Michael Shoreman N/A
  Best Puppy In Breed   Michael Shoreman N/A
  Best Of Breed   Michael Shoreman 0

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 22 to April 24, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog   Walter Pinsker (1-3-1-0)
  Best Puppy In Breed   Walter Pinsker N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Walter Pinsker N/A
  Best Of Winners   Walter Pinsker (1-3-1-0)
Saturday Best Puppy In Breed   Ronnie Natividad N/A
  Best Of Winners   Ronnie Natividad (1-3-2-0)
  1st Junior Puppy Dog Class   Ronnie Natividad N/A
  Winners Dog   Ronnie Natividad (1-3-2-0)
Friday 1st Junior Puppy Dog Class   Jocelyne Gagne N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Weng Woh Chan N/A
  Reserve Winners Dog   Jocelyne Gagne N/A
  Best Puppy In Breed   Jocelyne Gagne N/A
  Reserve Winners Dog   Weng Woh Chan N/A
  Best Puppy In Breed   Weng Woh Chan N/A

Show Date
Scarborough Kennel Club March 11 to March 13, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday 2nd 3-6 Month Dog Class   Larry Kereluke N/A
Saturday 2nd 3-6 Month Dog Class   Ed Wild N/A

Show Date
Ontario Breeders Association February 26 to February 28, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Baby Puppy In Group   John Rowton N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     
Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A

2017

Win Record - 2017
Show Date
Peterborough & District Obedience Club May 06 to May 07, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Novice A   Marie-J Cloutier 95.0
Saturday Novice A   Diana MacKenzie 82.0
  Novice A   Diana MacKenzie 94.0

     
Print embed Here
               

Sponsored By