Oakville & District Kennel Club
Sunday, September 10, 2017



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MBISS Can GCh/MBIS Col GCh/Am Ch Summerford's What Ever
Owner: Francisco Chavez Pouchard, John Affel and Leo Jaime Rabinovitz
Breeder: Christina Koffman-Heard
www.summerfordnewfoundlands.com


Best In Show
Judge: Hans van den Berg
Irish Wolfhound  
GCh Kinglir At Curiann
Points: 311 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Hans van den Berg
Doberman Pinscher   ConnQuest Let's Get Rocked
Best Baby Puppy In Show
Judge: Hans van den Berg
Australian Shepherd   Northbay Xsell Benjels
Best Veteran In Show
Judge: Hans van den Berg
Vizsla (Smooth-Haired)  
GCh Ferngold M'Zuri Sana








Group 1 - Ekarat Sangkunakup Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Bran Linn Amulet
  Setter (Gordon)   66
Group 2nd   
GCh Legacyk So What's Your Point
  Pointer (German Short-Haired)   64
Group 3rd   
GCh Blackpool Jersey Girl
  Retriever (Golden)   58
Group 4th    Award Cancelled      0
BPIG   Ch Neigenuveaux's Midori Moonbeam   Barbet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Winfarthing's Greyson   Spaniel (Field)   0
Best Veteran In Group   
GCh Ferngold M'Zuri Sana
  Vizsla (Smooth-Haired)   0
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Neigenuveaux King Of The Road

Best Of Opposite Sex
Ch Neigenuveaux's Midori Moonbeam

Best Puppy In Breed
Ch Neigenuveaux's Midori Moonbeam




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GCh Apple

Best Of Opposite Sex
Duccio Da Buoninsegna



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChEx Brackenmoor Somethingroyal

Select Bitch
GChEx Brackenmoor The Duchess




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 5 pts (1-1-2-2)
GCh Legacyk So What's Your Point

Best Of Opposite Sex
Sepia My Favorite Wish

Best Of Winners: (1-1-2-2)
Sepia My Favorite Wish

Select Dog
Ch Legacyk Indecent Exposure

Select Bitch
Ch Leasides Bohemian Rhapsody


Winners Dog: (1-1-2-2)
Sepia My Favorite Wish

12-18 Month Dog Class
1st Sepia My Favorite Wish


Winners Bitch: (1-1-2-2)
Fieldfine River Song Of Gold

Open Bitch Class
1st Fieldfine River Song Of Gold

Veteran Bitch Class
1st Ch Whisperfield Velvet Kiya


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tugboat TLC Carnaval



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Tugboat TLC Carnaval

Reserve Winners Bitch
Cabinridge Artemis

Open Bitch Class
1st Tugboat TLC Carnaval
2nd Cabinridge Artemis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Blackpool Jersey Girl

Best Of Opposite Sex
Shilo's Yorr The One That I Want

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Grayvalley Gents Prefer Blonds

Best Puppy In Breed
Grayvalley Gents Prefer Blonds


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Grayvalley Gents Prefer Blonds

Reserve Winners Bitch
Baileymist Spell Caster

Senior Puppy Bitch Class
1st Grayvalley Gents Prefer Blonds

Open Bitch Class
1st Baileymist Spell Caster

3-6 Month Bitch Class
1st Stormynights Call And Answer


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
GCh Castlegar Elroy At Autumwynd

Best Of Opposite Sex
Rambo's Two Thumbs Up

Best Of Winners: (2-4-1-0)
Rambo's Two Thumbs Up

Best Puppy In Breed
Lynnville Last Promise Fulfilled


Winners Dog: (2-4-1-0)
Casbar's Dryad Tingling

Reserve Winners Dog
Berkeley Of Blackamoor

12-18 Month Dog Class
1st Casbar's Dryad Tingling

Open Dog Class
1st Berkeley Of Blackamoor


Winners Bitch: (2-4-1-0)
Rambo's Two Thumbs Up

Reserve Winners Bitch
Lynnville Last Promise Fulfilled

Junior Puppy Bitch Class
1st Lynnville Last Promise Fulfilled

Senior Puppy Bitch Class
1st Stonemeadow's Pippi Longstocin

12-18 Month Bitch Class
1st Rambo's Two Thumbs Up

Canadian Bred Bitch Class
1st Gloryland's I Love Lucy

Veteran Bitch Class
1st Ch Stonemeadow's Jet Black


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Katyra's Song Of Ice And Fire

Best Puppy In Breed
Katyra's Song Of Ice And Fire



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Katyra's Song Of Ice And Fire

Reserve Winners Bitch
Edenvalley Red Dory

Junior Puppy Bitch Class
1st Katyra's Song Of Ice And Fire

Open Bitch Class
1st Edenvalley Red Dory


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Bran Linn Amulet

Best Of Opposite Sex
GChEx Triseter Celtic Player




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aingeal Memories Of KD Live On




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Gold Princess Night And Flame



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Gold Princess Night And Flame

Open Bitch Class
1st Gold Princess Night And Flame


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Opposite Sex
Jems Force Of Nature

Select Dog
Ch Mar-K's Sparks R Going To Fly



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Jems Force Of Nature

Reserve Winners Bitch
Harbor Bay's Sugar N Spice

12-18 Month Bitch Class
1st Harbor Bay's Sugar N Spice

Open Bitch Class
1st Jems Force Of Nature


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse


Veteran Dog Class
1st GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
Ch Nonnies Fifty Shades Of Gray

Best Of Opposite Sex
Winfree's Hide The Stache

Best Puppy In Breed
Especially For You Henley

Select Dog
Ch Malysse Lancelot



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Winfree's Hide The Stache

Reserve Winners Bitch
Nonnies Musical Paws

Junior Puppy Bitch Class
1st Especially For You Henley

12-18 Month Bitch Class
1st Nonnies Musical Paws

Open Bitch Class
1st Winfree's Hide The Stache


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Cerise Springfire's Hobo

Best Of Opposite Sex
Trojh's Expressing It Best

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Trojh's Expressing It Best

Select Dog
Ch All-Time's Jersey Boy


Winners Dog: (1-1-2-0)
Shore Rudy Liberty forRuskate

Open Dog Class
1st Shore Rudy Liberty forRuskate


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Trojh's Expressing It Best

Open Bitch Class
1st Trojh's Expressing It Best


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Winfarthing's Sorcerer

Best Of Opposite Sex
Winfarthing's Harlequin


3-6 Month Dog Class
1st Winfarthing's Greyson


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 8 pts (2-5-2-0)
Pasadena's Kona Bear

Best Of Opposite Sex
Calabri Heart 'N Seoul

Best Of Winners: (2-5-2-0)
Pasadena's Kona Bear

Best Puppy In Breed
Ferngold Thr'ghly Modern Milie

Select Dog
Ch Ferngold's Royal Sterling


Winners Dog: (2-5-2-0)
Pasadena's Kona Bear

Reserve Winners Dog
Ferngolds Celtic Thunder

Senior Puppy Dog Class
1st Ferngolds Celtic Thunder

Open Dog Class
1st Pasadena's Kona Bear


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 5 pts (0-2-3-1)
GCh Oakpoint's Ultimate Showdown

Best Of Opposite Sex
Ch Wynder's Beneath The Waves

Best Puppy In Breed
Ch Ekahi Rissana Isidoro Almamater

Select Dog
Ch Wynder's Yellow Ledbetter


Winners Bitch: (0-2-3-1)
Breica's It's A Little Dirty

Reserve Winners Bitch
Ibsen Matilda Almamater

12-18 Month Bitch Class
1st Ibsen Matilda Almamater

Open Bitch Class
1st Breica's It's A Little Dirty


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Hans van den Berg Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kinglir At Curiann
  Irish Wolfhound   24
Group 2nd   
GCh Alacrity N McCartney Celia
  Whippet   15
Group 3rd   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   14
Group 4th   
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick
  Deerhound (Scottish)   11
BPIG   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Royalcityrr Primo Iambe   Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Africanadian James T Kirk




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Buffobass Mr. Bojangles

Best Of Opposite Sex
Ch Oryan's Sweet Saffron



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ford Stepowy Goniec


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ford Stepowy Goniec

12-18 Month Dog Class
1st Ford Stepowy Goniec



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Palakore's Talisman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables

Best Of Opposite Sex
Grandgables Lil Ms Jingle Bell

Best Puppy In Breed
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Grandgables Lil Ms Jingle Bell

Reserve Winners Bitch
Disguise AintGonnaBLonelyTnite

Junior Puppy Bitch Class
1st Grandgables Lil Ms Jingle Bell

Senior Puppy Bitch Class
1st Disguise AintGonnaBLonelyTnite


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Pax Mundi Athena

Best Of Opposite Sex
GCh Upper Mountain Man In The Moon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 8 pts (4-0-3-2)
GCh Kinglir At Curiann

Best Of Opposite Sex
Ch Kinnitty At Curiann

Select Dog
Ch Castlekeep Who Made Who

Select Bitch
GCh Aotearoa Mana Tika


Winners Dog: (4-0-3-2)
Starkeeper's Guardian Of Gotham

Reserve Winners Dog
Sovngarde Dire Wolf

Canadian Bred Dog Class
1st Starkeeper's Guardian Of Gotham

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Starkeeper Hadyn Highest Honor

Open Dog Class
1st Sovngarde Dire Wolf
2nd Desertwolf At Curiann

3-6 Month Dog Class
1st Laislinn's Thunder God Thor


3-6 Month Bitch Class
1st Laislinn Starkeeper Trinley


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Ace (FIN)



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Select Dog
Ch Skaduwee's Zulu Warrior


3-6 Month Dog Class
1st Royalcityrr Primo Morpheus


3-6 Month Bitch Class
1st Royalcityrr Primo Iambe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Karob Sandstorm Told You So




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Alacrity N McCartney Celia




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Hans van den Berg Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Medvezhya Staya Indiana Jones
  Black Russian Terrier   61
Group 2nd   
Ch Lindsayleigh's Thunder Struck
  Schnauzer (Giant)   60
Group 3rd    ConnQuest Let's Get Rocked   Doberman Pinscher   59
Group 4th   Ch Ironbull's Crown Royal   Bullmastiff   54
BPIG    ConnQuest Let's Get Rocked   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bigbay Lady Sings The Blues   Portuguese Water Dog   0
Best Veteran In Group   
Ch Pyrview's Spartan Warrior
  Great Pyrenees   0
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Belnois Timeless Symphinny

Best Of Opposite Sex
Haustier's Road Less Traveled

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Haustier's Road Less Traveled


Winners Dog: (1-2-1-0)
Haustier's I'm Not Sayin'

Open Dog Class
1st Haustier's I'm Not Sayin'


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Haustier's Road Less Traveled

Reserve Winners Bitch
Haustier's Once In A Blue Moon

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Haustier's Road Less Traveled

Open Bitch Class
1st Haustier's Once In A Blue Moon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Medvezhya Staya Indiana Jones




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Tiamat's All About That Base

Best Puppy In Breed
Jokar N K-Krew's The Dream Lives On At Anscha



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 7 pts (3-2-3-0)
Ch Ironbull's Crown Royal

Best Of Opposite Sex
Demetra Dali Land

Best Of Winners: (3-2-3-0)
Knatchbull Need A Bigger Boat

Best Puppy In Breed
Knatchbull's Thin Blue Line

Select Dog
GCh Knatchbull's 5th Avenue Marquee


Winners Bitch: (3-2-3-0)
Demetra Dali Land

Reserve Winners Bitch
Knatchbull's Rose Of Darby

Senior Puppy Bitch Class
1st Demetra Dali Land

Canadian Bred Bitch Class
1st Knatchbull's Rose Of Darby


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
Arcticice Qimmiq SOS

Best Of Opposite Sex
Akna Asavakkit

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Arcticice Qimmiq SOS

Best Puppy In Breed
Arcticice Qimmiq Yakone

Select Dog
Ch Arcticice Qimmiq G Amorak

Select Bitch
GCh Arcticice Qimmiq Hiku


Winners Dog: (1-2-2-1)
Arcticice Qimmiq SOS

Open Dog Class
1st Arcticice Qimmiq SOS


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Akna Asavakkit

Reserve Winners Bitch
Arcticice Qimmiq Yakone

Senior Puppy Bitch Class
1st Arcticice Qimmiq Yakone

Open Bitch Class
1st Akna Asavakkit


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
ConnQuest Let's Get Rocked

Best Of Opposite Sex
ConnQuest Fandolas Madonna

Best Of Winners: (3-2-0-0)
ConnQuest Let's Get Rocked

Best Puppy In Breed
ConnQuest Let's Get Rocked


Winners Dog: (3-2-0-0)
ConnQuest Let's Get Rocked

Reserve Winners Dog
RM's Aces Of Anarchy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st ConnQuest Let's Get Rocked
2nd Hausenbrook's Man Of God

Open Dog Class
1st RM's Aces Of Anarchy


Winners Bitch: (3-2-0-0)
ConnQuest Fandolas Madonna

Reserve Winners Bitch
Hausenbrook's Get Off My Cloud

Junior Puppy Bitch Class
1st ConnQuest Fandolas Madonna

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hausenbrook's Get Off My Cloud


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bosworth's My Texas Vacation

Best Of Opposite Sex
Zlato'a Beautiful Soul

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bosworth's My Texas Vacation

Best Puppy In Breed
Zlato'a Beautiful Soul


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bosworth's My Texas Vacation

12-18 Month Dog Class
1st Bosworth's My Texas Vacation


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Zlato'a Beautiful Soul

Junior Puppy Bitch Class
1st Zlato'a Beautiful Soul


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Pyrview's Spartan Warrior

Best Of Opposite Sex
Glenire Acadia For Keeps

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Glenire Angus


Winners Dog: (1-1-1-0)
Glenire Angus

Open Dog Class
1st Glenire Angus

Veteran Dog Class
1st Ch Pyrview's Spartan Warrior


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Glenire Acadia For Keeps

Open Bitch Class
1st Glenire Acadia For Keeps


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Summerford's What Ever

Best Of Opposite Sex
GCh Ailama Try To Win




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Claircreek Faro Do Atlantico

Best Of Opposite Sex
GCh Seabury's Sophie Tucker

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Lunanova's Legend Of Zelda

Best Puppy In Breed
Lunanova's Legend Of Zelda

Select Dog
GCh Seabury's Franklin In The Dark


Winners Dog: (1-2-2-1)
Bigbay Faithful First Knight

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bigbay Faithful First Knight


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Lunanova's Legend Of Zelda

Reserve Winners Bitch
Drewsar Envious Eclipse

Senior Puppy Bitch Class
1st Lunanova's Legend Of Zelda

Open Bitch Class
1st Drewsar Envious Eclipse

3-6 Month Bitch Class
1st Bigbay Lady Sings The Blues


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Esmonds God Of Night

Best Of Opposite Sex
Sophie Vom Flusstal

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Esmonds God Of Night

Best Puppy In Breed
Sophie Vom Flusstal


Winners Dog: (2-1-0-0)
Esmonds God Of Night

Reserve Winners Dog
Greif Aus Der Wildnis

Senior Puppy Dog Class
1st Greif Aus Der Wildnis

Open Dog Class
1st Esmonds God Of Night


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Sophie Vom Flusstal

Senior Puppy Bitch Class
1st Sophie Vom Flusstal


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Thunder Struck




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Snowmist's Everyone's Oreo




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Ekarat Sangkunakup Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Foxheart Westchester Supergirl
  Airedale Terrier   27
Group 2nd   
Ch Skyehigh's One Pound Sterling
  West Highland White Terrier   26
Group 3rd   Ch Rexroth's Dirty Martini   Norwich Terrier   22
Group 4th    Irvonhill Bugaboo   Fox Terrier (Wire)   21
BPIG   Ch Rexroth's Dirty Martini   Norwich Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Zlatapraha Wonder   Cesky Terrier   0
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxheart Westchester Supergirl




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Benayr Brumby

Best Of Opposite Sex
Armirelli Show Leader

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Benayr Brumby

Best Puppy In Breed
Armirelli Show Leader


Winners Dog: (1-1-0-0)
Benayr Brumby

Open Dog Class
1st Benayr Brumby


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Armirelli Show Leader

Senior Puppy Bitch Class
1st Armirelli Show Leader


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Actions Macho II

Best Of Opposite Sex
uBuntu's Violet Mae Of Paradox

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Actions Macho II


Winners Dog: (1-1-0-0)
Actions Macho II

12-18 Month Dog Class
1st Actions Macho II


Winners Bitch: (1-1-0-0)
uBuntu's Violet Mae Of Paradox

Open Bitch Class
1st uBuntu's Violet Mae Of Paradox


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
GCh Thunderally's Putin On The Ritz

Best Of Opposite Sex
Ch Lucia Of Bully Lake

Best Puppy In Breed
GCh Thunderally's Putin On The Ritz

Select Dog
Ch Varlas Monster Under My Bed




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Skerryvore Isla Touch Of Magic

Best Of Opposite Sex
Mistybrig Turnip The Heat


Winners Dog: (1-0-0-1)
Mistybrig Turnip The Heat

Open Dog Class
1st Mistybrig Turnip The Heat



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Zlatapraha Primrose At Sandant



3-6 Month Bitch Class
1st Zlatapraha Wonder


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Irvonhill Bugaboo

Best Puppy In Breed
Irvonhill Bugaboo



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Irvonhill Bugaboo

Senior Puppy Bitch Class
1st Irvonhill Bugaboo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Abberann Phelan




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cashelmara Mull Of Intyre




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Moonshadows Shilo Luvstosplash

Best Of Opposite Sex
Ch Moonshadows Eye Catcher Kasper




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth's Dirty Martini

Best Puppy In Breed
Ch Rexroth's Dirty Martini




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Filisite Brash You Are Not Alone




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Anloch's Bridge To Honeywheat

Best Puppy In Breed
Diamondjewels My Lil Valentine



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Clandara Deltoro Fair Warning

Best Of Opposite Sex
Ch Clandara Deltoro Kid Rock




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Skyehigh's One Pound Sterling

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's Here's To You

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Here's To You



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Skyehigh's Here's To You

Reserve Winners Bitch
Skyehigh Alba At Almamater

Junior Puppy Bitch Class
1st Skyehigh's Here's To You
2nd Skyehigh Alba At Almamater

Open Bitch Class
1st Olympia V. Paradise Of Wind


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Ekarat Sangkunakup Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Very Wonder Full Mano Gentis
  Havanese   46
Group 2nd   
GCh St Johns Independence Day At Whichwire
  Griffon (Brussels)   35
Group 3rd   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   33
Group 4th   
Ch Dreamville Jersey Boy
  Pekingese   32
BPIG    Parisyorkies Million Reasons   Yorkshire Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Twinkle's Indy With Sonrisas   Havanese   0
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Tallygolds Northern Skye

Select Bitch
Ch Tallygolds Lavender Rose




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Rosebriar's Caught You Looking

Best Of Opposite Sex
Ch Zhen's Dare To Dream

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Rosebriar's Caught You Looking

Best Puppy In Breed
Rosebriar's Caught You Looking

Select Dog
Ch Gingery's Totally Awesome


Winners Dog: (1-2-1-1)
Rosebriar's Caught You Looking

Senior Puppy Dog Class
1st Rosebriar's Caught You Looking


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Ghost Light Of Lore N'Co

Reserve Winners Bitch
Gingery's Peach Smoothie

Junior Puppy Bitch Class
1st Ghost Light Of Lore N'Co

12-18 Month Bitch Class
1st Gingery's Peach Smoothie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh St Johns Independence Day At Whichwire

Best Puppy In Breed
Somershire's Always Dreaming



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Somershire's Always Dreaming

Junior Puppy Bitch Class
1st Somershire's Always Dreaming


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 10 pts (3-3-3-2)
GCh Very Wonder Full Mano Gentis

Best Of Opposite Sex
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite

Best Of Winners: (3-3-3-2)
Giocoso's Joy For Sonrisas

Best Puppy In Breed
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite

Select Dog
GCh Pocopayasos U Got Served

Select Bitch
Ch Laurelgate's Tiara


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Mystik Dramatique Design



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Four Halls Poetry In Motion




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth's Angelina




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Heaven Sent Raven To Rockalily

Best Of Opposite Sex
Regaloake's Leggo My Eggo

Best Puppy In Breed
Regaloake's Leggo My Eggo



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Regaloake's Leggo My Eggo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Regaloake's Leggo My Eggo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
Ch Dreamville Jersey Boy

Best Puppy In Breed
Diaquiris Walk Of Fame

Select Dog
Ch Taeplace SoGangsta At Obsession


Winners Dog: (1-0-2-0)
Diaquiris Walk Of Fame

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Diaquiris Walk Of Fame



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 5 pts (2-0-3-1)
GCh Xoe-Eleki's Emerald City

Best Of Opposite Sex
GCh CurlyQ's Christmas Star

Best Puppy In Breed
Heubergs Hurricane Lloyd

Select Dog
GCh Claripugs Celtic Lore


Winners Dog: (2-0-3-1)
Orchids De Oro Reigning Monarch

Reserve Winners Dog
Heubergs Hurricane Lloyd

Senior Puppy Dog Class
1st Heubergs Hurricane Lloyd

Open Dog Class
1st Orchids De Oro Reigning Monarch



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Carmorosa's Ranger Rick




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh DeeBet's Excalibur




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 7 pts (2-5-1-0)
GCh Oz's Thunder And Rain

Best Of Opposite Sex
Oz's I Believe In Spooks

Best Of Winners: (2-5-1-0)
Parisyorkies Million Reasons

Best Puppy In Breed
Parisyorkies Million Reasons


Winners Dog: (2-5-1-0)
Parisyorkies Million Reasons

Reserve Winners Dog
Dayjuel Derby

Senior Puppy Dog Class
1st Parisyorkies Million Reasons

Canadian Bred Dog Class
1st Dayjuel Derby


Winners Bitch: (2-5-1-0)
Oz's I Believe In Spooks

Reserve Winners Bitch
Shoalcreek's Justatitch Gemma

12-18 Month Bitch Class
1st Rigair Supermoon
2nd Shoalcreek's Heavenly Liza

Canadian Bred Bitch Class
1st Shoalcreek's Justatitch Gemma

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Oz's Face The Music

Open Bitch Class
1st Oz's I Believe In Spooks


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Hans van den Berg Top Dog
Points
Group 1st   
GCh PaRay's Molto Particulare
  Bichon Frise   57
Group 2nd   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   54
Group 3rd   
Ch Beswicks Ring Of Gold
  Shih Tzu   51
Group 4th   
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane
  Bulldog   49
BPIG    Metshag Rogpa Rollo   Tibetan Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Topbrass Lush Gin And Juice   Bulldog   0
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh PaRay's Molto Particulare

Best Of Opposite Sex
Four Oaks Bye Bye Felecia Musicbox

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Weylinmarsh's Pierre Is Royal


Winners Dog: (1-1-1-0)
Weylinmarsh's Pierre Is Royal

12-18 Month Dog Class
1st Weylinmarsh's Pierre Is Royal


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Brenheather's Double Bubble

Best Puppy In Breed
Brenheather's Double Bubble



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Brenheather's Double Bubble

Reserve Winners Bitch
Brenheather's Ruby Rose

Junior Puppy Bitch Class
1st Robb Isle Sensational Phoebe

Senior Puppy Bitch Class
1st Brenheather's Double Bubble

Open Bitch Class
1st Brenheather's Ruby Rose
2nd Aldars Whats For Breakfast


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 5 pts (1-1-3-1)
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane

Best Of Opposite Sex
Aldars Main Squeeze

Best Of Winners: (1-1-3-1)
Aldars Main Squeeze

Best Puppy In Breed
Ch Topbrass Bredan Tabasco Cat

Select Dog
GCh Bulldacious Shatrugo Nacho Biz

Select Bitch
GCh Topbrass Guns N Roses Firecracker


Winners Dog: (1-1-3-1)
Iroc's Sweet Pecan Pi

Open Dog Class
1st Iroc's Sweet Pecan Pi

3-6 Month Dog Class
1st Topbrass Lush Gin And Juice
2nd Bulldacious Man Of Steel


Winners Bitch: (1-1-3-1)
Aldars Main Squeeze

12-18 Month Bitch Class
1st Aldars Main Squeeze

3-6 Month Bitch Class
1st Topbrass Starlight Sunshine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Tzowen Queen Of Hearts

Best Of Opposite Sex
GCh Gumby's Bearposh Ever After



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Commitment's Holy Diver

Best Of Opposite Sex
Pyatyi Element Evrika

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Mi-Pao's Jasper The Bear

Best Puppy In Breed
Pyatyi Element Evrika


Winners Dog: (1-1-1-0)
Mi-Pao's Jasper The Bear

Open Dog Class
1st Mi-Pao's Jasper The Bear


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Pyatyi Element Evrika

Junior Puppy Bitch Class
1st Pyatyi Element Evrika


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Ch Paisley Playin' The Field

Best Of Opposite Sex
Onsengeltje Secrets Enough

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Onsengeltje Secrets Enough

Best Puppy In Breed
Onsengeltje Secrets Enough


Winners Dog: (2-3-1-0)
NspirD Elevated Style

Reserve Winners Dog
Echoviews Building A Nu Legacy

Senior Puppy Dog Class
1st Echoviews Building A Nu Legacy

12-18 Month Dog Class
1st NspirD Elevated Style


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Onsengeltje Secrets Enough

Reserve Winners Bitch
Echoviews Nu Gem For Clairity

Junior Puppy Bitch Class
1st Onsengeltje Secrets Enough

Senior Puppy Bitch Class
1st Echoviews Nu Gem For Clairity

Canadian Bred Bitch Class
1st Spotwdr N Element Princes Heir


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 12 pts (2-3-3-5)
Ch Jayron N Dewkists Justus

Best Of Opposite Sex
A'vigdors Progressus

Best Of Winners: (2-3-3-5)
A'vigdors Progressus

Best Puppy In Breed
A'vigdors Progressus

Select Dog
Ch Bullmarket Windridge I'm Your Man

Select Bitch
Ch Nifty's Grated Coconut


Winners Bitch: (2-3-3-5)
Barknbwild's Summer Solitaire

Reserve Winners Bitch
Ottervalley Cricket Fullofbull

12-18 Month Bitch Class
1st Barknbwild's Summer Solitaire

Canadian Bred Bitch Class
1st Ottervalley Cricket Fullofbull

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Aristocrafts Work It Girl

3-6 Month Bitch Class
1st Gwenyth Of Kellaney
2nd Konigliche Adele


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Alii Shores Annie Get Your Gun



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Alii Shores Annie Get Your Gun

Open Bitch Class
1st Alii Shores Annie Get Your Gun


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Owenbriar Keesbrook Black Ice




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Lasacas Marshall A. Constable


Winners Dog: (1-0-1-0)
Sails N Tails Mo Trouble

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sails N Tails Mo Trouble



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Noteworthy Tarnhows Choklut

Best Of Opposite Sex
Asa's Believe It Or Not

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Noteworthy Tarnhows Choklut

Best Puppy In Breed
Noteworthy Tarnhows Choklut

Select Dog
Ch Palman Sundae Play'n For Keeps


Winners Dog: (1-2-1-0)
Asa's Believe It Or Not

Junior Puppy Dog Class
1st Asa's Believe It Or Not


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Noteworthy Tarnhows Choklut

Reserve Winners Bitch
Palman Jasmine Kirkwood

Senior Puppy Bitch Class
1st Noteworthy Tarnhows Choklut
2nd Palman Jasmine Kirkwood


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
Intrigue's Apollo Son Of Zeus

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Intrigue's Apollo Son Of Zeus

Best Puppy In Breed
Colors Mystical Gem


Winners Dog: (1-1-0-1)
Intrigue's Apollo Son Of Zeus

Open Dog Class
1st Intrigue's Apollo Son Of Zeus


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Colors Mystical Gem

Senior Puppy Bitch Class
1st Colors Mystical Gem


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Butterblac's Aston Martin



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Beswicks Ring Of Gold

Select Dog
GCh Schutzu's Memories Of Shente




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 7 pts (3-3-2-0)
GCh Oneeto's Keeper To Carry On

Best Of Opposite Sex
Metshag Rogpa Rakta

Best Of Winners: (3-3-2-0)
Metshag Rogpa Rollo

Best Puppy In Breed
Metshag Rogpa Rollo

Select Dog
GCh Ahkama Losar Khampa


Winners Dog: (3-3-2-0)
Metshag Rogpa Rollo

Reserve Winners Dog
Colledge Rules Don't Apply

Junior Puppy Dog Class
1st Metshag Rogpa Rollo

Senior Puppy Dog Class
1st Colledge Rules Don't Apply

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Colledge Shiver Me Timbers


Winners Bitch: (3-3-2-0)
Metshag Rogpa Rakta

Reserve Winners Bitch
Ahkama Wangmo Acha

Junior Puppy Bitch Class
1st Metshag Rogpa Rakta
2nd Ahkama Wangmo Acha

12-18 Month Bitch Class
1st Ahkama Chusum Tara

3-6 Month Bitch Class
1st Oneeto's Prairie Golden Renew


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Ekarat Sangkunakup Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Grandgables Give'm The Boot
  Shetland Sheepdog   24
Group 2nd   
GCh Lambluv's If I Could Turn Back Time At MerryMops
  Old English Sheepdog   20
Group 3rd   
GCh BergerAlemnd's Winning Colour
  German Shepherd Dog   19
Group 4th   
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd
  Australian Shepherd   17
BPIG    Kyon's One Prim And Proper   Norwegian Buhund   N/A
Best Baby Puppy In Group    Northbay Xsell Benjels   Australian Shepherd   0
Best Veteran In Group   GCh Stan von der Eschelbronner Schlosswiese   German Shepherd Dog   0
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd

Best Of Opposite Sex
Bayberry's Dusk 'Til Dawn

Best Of Winners: (1-1-3-0)
Bayberry's Dusk 'Til Dawn

Best Puppy In Breed
Bayberry's Dusk 'Til Dawn

Select Dog
Ch Ninebark's Day Off


Winners Dog: (1-1-3-0)
Fortis's Heart Of Gold

Junior Puppy Dog Class
1st Fortis's Heart Of Gold

3-6 Month Dog Class
1st Northbay Xsell Benjels


Winners Bitch: (1-1-3-0)
Bayberry's Dusk 'Til Dawn

Junior Puppy Bitch Class
1st Bayberry's Dusk 'Til Dawn

3-6 Month Bitch Class
1st Northbay's A Dusting Of X'sell


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Auldscotia Dressed For Success




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Elvis Joli De Feja




Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Noble Picard's Take A Number


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Aztec Warrior



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Windsong's Royal Pursuit



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Windsong's Royal Pursuit

Open Bitch Class
1st Windsong's Royal Pursuit


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Thistlebrae Hometown Hero

Best Of Opposite Sex
Moonshadows Cheyenne

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Thistlebrae Hometown Hero

Best Puppy In Breed
Moonshadows Cheyenne


Winners Dog: (1-4-0-0)
Thistlebrae Hometown Hero

12-18 Month Dog Class
1st Thistlebrae Hometown Hero


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Moonshadows Cheyenne

Reserve Winners Bitch
Thistlebrae Grace Too

Junior Puppy Bitch Class
1st Moonshadows Cheyenne
2nd Moonshadows Hopeful Dreams
3rd Thistlebrae High Society

12-18 Month Bitch Class
1st Thistlebrae Grace Too


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh BergerAlemnd's Winning Colour

Best Puppy In Breed
Opal von der Eschelbronner Schlosswiese



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kyon's One Prim And Proper

Best Puppy In Breed
Kyon's One Prim And Proper



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kyon's One Prim And Proper

Junior Puppy Bitch Class
1st Kyon's One Prim And Proper


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Lambluv's If I Could Turn Back Time At MerryMops




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc

Best Of Opposite Sex
Ch Schap Ovcji Koder My Bear Dalia

Select Bitch
Ch Messyhair's Audrey Hepburn



Veteran Bitch Class
1st Smudge du Bouleau Blanc


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Grandgables Give'm The Boot

Best Of Opposite Sex
Canami's Fire'n Ice

Best Puppy In Breed
Ch Shadland's Harper's Bazaar

Select Bitch
Ch Shadland's Harper's Bazaar



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Canami's Fire'n Ice

Reserve Winners Bitch
Fabina's My Brown Eyed Girl

Canadian Bred Bitch Class
1st Fabina's My Brown Eyed Girl

Open Bitch Class
1st Canami's Fire'n Ice


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: James Osborne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Esrohollow Radsprings Tuhmater




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Friday 15th of December 2017 09:06:40 PM