Oakville & District Kennel Club
Saturday, September 9, 2017



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MBISS Can GCh/MBIS Col GCh/Am Ch Summerford's What Ever
Owner: Francisco Chavez Pouchard, John Affel and Leo Jaime Rabinovitz
Breeder: Christina Koffman-Heard
www.summerfordnewfoundlands.com


Best In Show
Judge: Ekarat Sangkunakup
Newfoundland  
GCh Summerford's What Ever
Points: 347 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Ekarat Sangkunakup
Doberman Pinscher   ConnQuest Let's Get Rocked
Best Baby Puppy In Show
Judge: Ekarat Sangkunakup
Australian Shepherd   Northbay Xsell Benjels
Best Altered In Show
Judge: Ekarat Sangkunakup
Shetland Sheepdog  
GCh Regaloake's Westminster Abbey








Group 1 - Hans van den Berg Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Triseter Celtic Player
  Setter (Gordon)   71
Group 2nd   
GCh Oakpoint's Ultimate Showdown
  Weimaraner   69
Group 3rd   
GCh Legacyk So What's Your Point
  Pointer (German Short-Haired)   65
Group 4th   
GCh Neigenuveaux King Of The Road
  Barbet   61
BPIG   Ch Neigenuveaux's Midori Moonbeam   Barbet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Stormynights Writteninthestars   Retriever (Golden)   0
Best Altered In Group   
Callibreeze Tuck And Roll
  Retriever (Labrador)   0
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Neigenuveaux King Of The Road

Best Of Opposite Sex
Ch Neigenuveaux's Midori Moonbeam

Best Puppy In Breed
Ch Neigenuveaux's Midori Moonbeam




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GCh Apple

Best Of Opposite Sex
Duccio Da Buoninsegna



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChEx Brackenmoor The Duchess




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Legacyk So What's Your Point

Best Of Opposite Sex
Ch Legacyk Indecent Exposure

Select Bitch
Ch Leasides Bohemian Rhapsody



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Fieldfine River Song Of Gold

Open Bitch Class
1st Fieldfine River Song Of Gold


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tugboat TLC Carnaval



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Tugboat TLC Carnaval

Reserve Winners Bitch
Cabinridge Artemis

Open Bitch Class
1st Tugboat TLC Carnaval
2nd Cabinridge Artemis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 10 pts (4-5-1-1)
GCh Blackpool Jersey Girl

Best Of Opposite Sex
Ambercroft Briarwood Jackflash

Best Of Winners: (4-5-1-1)
Ambercroft Briarwood Jackflash

Best Puppy In Breed
Ambercroft Briarwood Jackflash


Winners Bitch: (4-5-1-1)
Baileymist Spell Caster

Reserve Winners Bitch
Braefield Periwinkle

Junior Puppy Bitch Class
1st Coppermoon Sm'Orlagh Bug

Senior Puppy Bitch Class
1st Grayvalley Gents Prefer Blonds

12-18 Month Bitch Class
1st Braefield Periwinkle

Open Bitch Class
1st Baileymist Spell Caster
2nd Jaad's Kissed By Fate Again

3-6 Month Bitch Class
1st Stormynights Writteninthestars


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 9 pts (4-5-1-0)
Rambo's Two Thumbs Up

Best Of Opposite Sex
GCh Castlegar Elroy At Autumwynd

Best Of Winners: (4-5-1-0)
Rambo's Two Thumbs Up

Best Puppy In Breed
Lynnville Last Promise Fulfilled


Winners Dog: (4-5-1-0)
Gaff Edoardo Fendi Castlegar

Reserve Winners Dog
Castlegar Gold Nugget

12-18 Month Dog Class
1st Castlegar Gold Nugget
2nd Casbar's Dryad Tingling

Open Dog Class
1st Gaff Edoardo Fendi Castlegar
2nd Berkeley Of Blackamoor

Sexually Altered Dog Class
1st Callibreeze Tuck And Roll


Winners Bitch: (4-5-1-0)
Rambo's Two Thumbs Up

Reserve Winners Bitch
Lynnville Last Promise Fulfilled

Junior Puppy Bitch Class
1st Lynnville Last Promise Fulfilled

Senior Puppy Bitch Class
1st Stonemeadow's Pippi Longstocin

12-18 Month Bitch Class
1st Rambo's Two Thumbs Up

Canadian Bred Bitch Class
1st Gloryland's I Love Lucy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pirate's The Valkyrie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Edenvalley Red Dory



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Edenvalley Red Dory

Open Bitch Class
1st Edenvalley Red Dory


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Edizzio Pellerosa Davaroni


Winners Dog: (1-0-0-0)
Edizzio Pellerosa Davaroni

Open Dog Class
1st Edizzio Pellerosa Davaroni



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChEx Triseter Celtic Player

Best Of Opposite Sex
Ch Bran Linn Amulet




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aingeal Memories Of KD Live On




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Captiva's Time Is On My Side

Best Of Opposite Sex
Gold Princess Night And Flame



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Gold Princess Night And Flame

Open Bitch Class
1st Gold Princess Night And Flame


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Opposite Sex
Jems Force Of Nature

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Mar-K's Sparks R Going To Fly

Select Bitch
Ch WynRidge's Black Magic Woman


Winners Dog: (1-2-1-1)
Mar-K's Sparks R Going To Fly

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mar-K's Sparks R Going To Fly


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Jems Force Of Nature

Reserve Winners Bitch
Harbor Bay's Sugar N Spice

12-18 Month Bitch Class
1st Harbor Bay's Sugar N Spice

Open Bitch Class
1st Jems Force Of Nature


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse

Best Puppy In Breed
Hiddencreek's In His Likeness

Select Dog
GChEx RiverMist Broxden Make Mynah Double


Winners Dog: (1-0-2-0)
Hiddencreek's In His Likeness

Senior Puppy Dog Class
1st Hiddencreek's In His Likeness


3-6 Month Bitch Class
1st Hope's Hiddencreek Vision


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Heather Brennan

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
Nonnies Musical Paws

Best Of Opposite Sex
Ch Nonnies Fifty Shades Of Gray

Best Puppy In Breed
Especially For You Henley

Select Dog
Ch Malysse Lancelot



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Nonnies Musical Paws

Reserve Winners Bitch
Especially For You Henley

Junior Puppy Bitch Class
1st Especially For You Henley

12-18 Month Bitch Class
1st Nonnies Musical Paws

Open Bitch Class
1st Winfree's Hide The Stache


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Cerise Springfire's Hobo


Winners Dog: (2-0-1-0)
All-Time's Jersey Boy

Reserve Winners Dog
Shore Rudy Liberty forRuskate

12-18 Month Dog Class
1st All-Time's Jersey Boy

Open Dog Class
1st Shore Rudy Liberty forRuskate



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Winfarthing's Sorcerer




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 9 pts (2-5-2-1)
Ch Ferngold's Royal Sterling

Best Of Opposite Sex
Ferngold Thr'ghly Modern Milie

Best Of Winners: (2-5-2-1)
Ferngold Thr'ghly Modern Milie

Best Puppy In Breed
Ferngold Thr'ghly Modern Milie

Select Dog
GCh Ourdream's Red Sky At Night

Select Bitch
GCh Ferngold M'Zuri Sana


Winners Dog: (2-5-2-1)
Ferngolds Celtic Thunder

Reserve Winners Dog
Pasadena's Kona Bear

Senior Puppy Dog Class
1st Ferngolds Celtic Thunder

Open Dog Class
1st Pasadena's Kona Bear


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GCh Oakpoint's Ultimate Showdown

Best Of Opposite Sex
Ibsen Matilda Almamater

Best Puppy In Breed
Ch Ekahi Rissana Isidoro Almamater

Select Dog
GCh Oakpoint's Ultimate Showdown



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Ibsen Matilda Almamater

12-18 Month Bitch Class
1st Ibsen Matilda Almamater


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Alberto Berrios Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   27
Group 2nd   GCh Foxtail's Race To The Finish   Beagle   24
Group 3rd   
GCh Karob Sandstorm Told You So
  Saluki   23
Group 4th   
GCh McCartney N Alacrity Celeste
  Whippet   22
BPIG   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Royalcityrr Primo Iambe   Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tirzah's Cameo Of Candyland



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Tirzah's Cameo Of Candyland

Reserve Winners Bitch
Tirzah Effervescence

Canadian Bred Bitch Class
1st Tirzah's Cameo Of Candyland

Open Bitch Class
1st Tirzah Effervescence


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Africanadian King Leonidas

Best Puppy In Breed
Africanadian King Leonidas


Winners Dog: (1-0-0-0)
Africanadian King Leonidas

Junior Puppy Dog Class
1st Africanadian King Leonidas



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh BoBac Spoiled Red Cecil B DeMille

Best Of Opposite Sex
Ch Oryan's Sweet Saffron

Select Dog
Ch Buffobass Mr. Bojangles




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ford Stepowy Goniec


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ford Stepowy Goniec

12-18 Month Dog Class
1st Ford Stepowy Goniec



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Palakore's Talisman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables

Best Of Opposite Sex
Grandgables Lil Ms Jingle Bell

Best Puppy In Breed
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Grandgables Lil Ms Jingle Bell

Reserve Winners Bitch
Disguise AintGonnaBLonelyTnite

Junior Puppy Bitch Class
1st Grandgables Lil Ms Jingle Bell

Senior Puppy Bitch Class
1st Disguise AintGonnaBLonelyTnite


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Upper Mountain Man In The Moon

Best Of Opposite Sex
Ch Pax Mundi Athena




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 8 pts (2-2-3-2)
GCh Kinglir At Curiann

Best Of Opposite Sex
Ch Kinnitty At Curiann

Best Of Winners: (2-2-3-2)
Starkeeper Hadyn Highest Honor

Select Dog
Ch Castlekeep Who Made Who

Select Bitch
GCh Aotearoa Mana Tika


Winners Dog: (2-2-3-2)
Starkeeper Hadyn Highest Honor

Reserve Winners Dog
Sovngarde Dire Wolf

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Starkeeper Hadyn Highest Honor

Open Dog Class
1st Sovngarde Dire Wolf


Winners Bitch: (2-2-3-2)
Summerhill Prairie Creek Dear Prudence

Reserve Winners Bitch
Odenwolf's Sheila

12-18 Month Bitch Class
1st Odenwolf's Sheila

Open Bitch Class
1st Summerhill Prairie Creek Dear Prudence


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Ace (FIN)



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi


3-6 Month Dog Class
1st Royalcityrr Primo Morpheus


3-6 Month Bitch Class
1st Royalcityrr Primo Iambe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Karob Sandstorm Told You So




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh McCartney N Alacrity Celeste

Best Puppy In Breed
McCartney's Feather Boa



Winners Bitch: (0-1-0-1)
McCartney's Feather Boa

Senior Puppy Bitch Class
1st McCartney's Feather Boa

3-6 Month Bitch Class
1st Shetara's She Smiled Sweetly


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Ekarat Sangkunakup Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Summerford's What Ever
  Newfoundland   91
Group 2nd   
GCh Claircreek Faro Do Atlantico
  Portuguese Water Dog   87
Group 3rd   
GCh Knatchbull's 5th Avenue Marquee
  Bullmastiff   81
Group 4th   Ch Cupar's King Of Hearts   Great Dane   69
BPIG    ConnQuest Let's Get Rocked   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Gatehouse Undeniable
  Doberman Pinscher   0
Best Altered In Group    Haltonhill's Flying High   Boxer   0
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Haustier's I'm Not Sayin'

Best Of Opposite Sex
Haustier's Once In A Blue Moon

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Haustier's I'm Not Sayin'


Winners Dog: (1-2-0-0)
Haustier's I'm Not Sayin'

Open Dog Class
1st Haustier's I'm Not Sayin'


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Haustier's Once In A Blue Moon

Reserve Winners Bitch
Haustier's Road Less Traveled

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Haustier's Road Less Traveled

Open Bitch Class
1st Haustier's Once In A Blue Moon

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Bosanova's All For One Belnois


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Medvezhya Staya Indiana Jones




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 11 pts (4-2-4-2)
GCh Knatchbull's 5th Avenue Marquee

Best Of Opposite Sex
Ch Bramstoke's Embracing 5th Avenue

Best Of Winners: (4-2-4-2)
Tracabull And Bramstoke Ingraved At Headstone

Best Puppy In Breed
Deacon Bullstock Brusati's Love

Select Dog
Ch Ironbull's Crown Royal

Select Bitch
Ch Stonehill's One And Only


Winners Bitch: (4-2-4-2)
Knatchbull's Rose Of Darby

Reserve Winners Bitch
Bullstock's Amazing Grace

Canadian Bred Bitch Class
1st Knatchbull's Rose Of Darby

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bullstock's Amazing Grace

3-6 Month Bitch Class
1st Stonehill's Lucky Charm

Sexually Altered Bitch Class
1st GCh Knatchbull Sophie Of Bully Boy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Arcticice Qimmiq W Asik

Best Of Opposite Sex
GCh Arcticice Qimmiq Hiku

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Akna Asavakkit

Best Puppy In Breed
Arcticice Qimmiq Yakone

Select Dog
Ch Arcticice Qimmiq G Amorak


Winners Dog: (1-2-2-1)
Arcticice Qimmiq SOS

Open Dog Class
1st Arcticice Qimmiq SOS


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Akna Asavakkit

Reserve Winners Bitch
Arcticice Qimmiq Yakone

Senior Puppy Bitch Class
1st Arcticice Qimmiq Yakone

Open Bitch Class
1st Akna Asavakkit


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 12 pts (6-3-1-3)
GCh Liberator's Goldsail v DreamOn

Best Of Opposite Sex
Ch Nantom's High Octane

Best Of Winners: (6-3-1-3)
ConnQuest Let's Get Rocked

Best Puppy In Breed
ConnQuest Let's Get Rocked

Select Bitch
Ch ConnQuest Fallen Angel


Winners Dog: (6-3-1-3)
ConnQuest Let's Get Rocked

Reserve Winners Dog
RM's Aces Of Anarchy

Junior Puppy Dog Class
1st Ravalleses Breakn Allthe Rules

Senior Puppy Dog Class
1st Gatehouse Tiberius

Bred By Exhibitor Dog Class
1st ConnQuest Let's Get Rocked
2nd Hausenbrook's Man Of God

Open Dog Class
1st RM's Aces Of Anarchy
2nd Tira Vento Pilzner


Winners Bitch: (6-3-1-3)
Hausenbrook's Get Off My Cloud

Reserve Winners Bitch
ConnQuest Fandolas Madonna

Junior Puppy Bitch Class
1st ConnQuest Fandolas Madonna
2nd Tira Vento Lamborghini Vom Dobereich

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hausenbrook's Get Off My Cloud

3-6 Month Bitch Class
1st Gatehouse Undeniable


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 11 pts (4-6-2-0)
Ch Cupar's King Of Hearts

Best Of Opposite Sex
Dantrydanes Boots N Blue Jeans

Best Of Winners: (4-6-2-0)
Dantrydanes Boots N Hearts

Best Puppy In Breed
Dantrydanes Boots N Hearts


Winners Dog: (4-6-2-0)
Dantrydanes Boots N Hearts

Reserve Winners Dog
Cupar's Ordaned Victorious

Junior Puppy Dog Class
1st Dantrydanes Boots N Hearts

Senior Puppy Dog Class
1st Cupar's Ordaned Victorious

12-18 Month Dog Class
1st Twinoak's I'm The Boss Of Me

Open Dog Class
1st Ellenni's Simon Templar V Rosemoore

3-6 Month Dog Class
1st Journey & Vegas Debonaire
2nd Ashella's Fire Swept @ Danetastix


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 7 pts (2-2-3-1)
Ch Pyrview's Sultan Of Soul

Best Of Opposite Sex
Lecteur's God Bless The Outcasts

Best Of Winners: (2-2-3-1)
Thornhill's White Tie Affair

Best Puppy In Breed
Lecteur's God Bless The Outcasts

Select Dog
Ch Pyrview's Sultan Of Soul


Winners Bitch: (2-2-3-1)
Lecteur's God Bless The Outcasts

Reserve Winners Bitch
Woolmarsh Winter Whimsy

Junior Puppy Bitch Class
1st Lecteur's God Bless The Outcasts

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Woolmarsh Winter Whimsy

3-6 Month Bitch Class
1st Pyrvalley's Prima Donna Ya Say
2nd Pyrvalley's Twist Of Faite

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Woolmarsh Rachelle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Maple Woods Tripull A Birbark

Best Of Opposite Sex
Kumnc Tango's Czech Girl Xena

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Maple Woods Tripull A Birbark


Winners Dog: (1-1-0-0)
Maple Woods Tripull A Birbark

12-18 Month Dog Class
1st Maple Woods Tripull A Birbark


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kumnc Tango's Czech Girl Xena

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kumnc Tango's Czech Girl Xena


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Summerford's What Ever

Best Of Opposite Sex
GCh Ailama Try To Win

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Notta Bear's Love Bug To Coffeycove


Winners Bitch: (1-1-1-1)
King Of Helluland Fleur Du Soir

Open Bitch Class
1st King Of Helluland Fleur Du Soir


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Claircreek Faro Do Atlantico

Best Of Opposite Sex
Drewsar Envious Eclipse

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Drewsar Envious Eclipse

Best Puppy In Breed
Lunanova Rebel At Silverspring

Select Dog
Ch Seabury's Final Fantasea


Winners Dog: (1-3-2-0)
Bigbay Faithful First Knight

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bigbay Faithful First Knight


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Drewsar Envious Eclipse

Reserve Winners Bitch
Lunanova Rebel At Silverspring

Senior Puppy Bitch Class
1st Lunanova Rebel At Silverspring
2nd Lunanova's Legend Of Zelda

Open Bitch Class
1st Drewsar Envious Eclipse

3-6 Month Bitch Class
1st Bigbay Lady Sings The Blues


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Greif Aus Der Wildnis

Best Of Opposite Sex
Sophie Vom Flusstal

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Greif Aus Der Wildnis

Best Puppy In Breed
Greif Aus Der Wildnis


Winners Dog: (1-1-0-0)
Greif Aus Der Wildnis

Senior Puppy Dog Class
1st Greif Aus Der Wildnis


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sophie Vom Flusstal

Senior Puppy Bitch Class
1st Sophie Vom Flusstal


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Thunder Struck




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Snowmist's Everyone's Oreo




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Hans van den Berg Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Skyehigh's One Pound Sterling
  West Highland White Terrier   34
Group 2nd   
Ch Foxheart Westchester Supergirl
  Airedale Terrier   30
Group 3rd   Ch Moonshadows Shilo Luvstosplash   Manchester Terrier   29
Group 4th    Irvonhill Bugaboo   Fox Terrier (Wire)   27
BPIG    Irvonhill Bugaboo   Fox Terrier (Wire)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Zlatapraha Wonder   Cesky Terrier   0
Best Altered In Group   Ch Zlatapraha Kahn   Cesky Terrier   0
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxheart Westchester Supergirl




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Armirelli Show Leader

Best Of Opposite Sex
Benayr Brumby

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Armirelli Show Leader

Best Puppy In Breed
Armirelli Show Leader


Winners Dog: (1-1-0-0)
Benayr Brumby

Open Dog Class
1st Benayr Brumby


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Armirelli Show Leader

Senior Puppy Bitch Class
1st Armirelli Show Leader


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
uBuntu's Violet Mae Of Paradox

Best Of Opposite Sex
Actions Macho II

Best Of Winners: (1-1-0-0)
uBuntu's Violet Mae Of Paradox


Winners Dog: (1-1-0-0)
Actions Macho II

12-18 Month Dog Class
1st Actions Macho II


Winners Bitch: (1-1-0-0)
uBuntu's Violet Mae Of Paradox

Open Bitch Class
1st uBuntu's Violet Mae Of Paradox


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Lucia Of Bully Lake

Best Of Opposite Sex
GCh Thunderally's Putin On The Ritz

Best Puppy In Breed
Ch Lucia Of Bully Lake




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Mistybrig Turnip The Heat

Best Of Opposite Sex
Ch Skerryvore Isla Touch Of Magic


Winners Dog: (1-0-0-1)
Mistybrig Turnip The Heat

Open Dog Class
1st Mistybrig Turnip The Heat



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
GCh Zlatapraha Primrose At Sandant

Best Of Opposite Sex
Julerr Ameretto Afiori


Winners Dog: (1-0-0-2)
Julerr Ameretto Afiori

Open Dog Class
1st Julerr Ameretto Afiori


3-6 Month Bitch Class
1st Zlatapraha Wonder

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Zlatapraha Kahn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Cloverwood Brilliant Blue

Best Of Opposite Sex
Ch Glahms Frozen In Time

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Cloverwood Brilliant Blue


Winners Dog: (2-3-1-0)
Glahms Regal Canadian

Reserve Winners Dog
Lochsong Corbett Of Glahms

Open Dog Class
1st Glahms Regal Canadian
2nd Lochsong Corbett Of Glahms

Sexually Altered Dog Class
1st Glahms Time To Thaw


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Cloverwood Brilliant Blue

Reserve Winners Bitch
Glahms Lasting Legacy

Open Bitch Class
1st Cloverwood Brilliant Blue
2nd Glahms Lasting Legacy
3rd Glahms Golden Frost

3-6 Month Bitch Class
1st Glahms Golden Ariella


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Irvonhill Bugaboo

Best Puppy In Breed
Irvonhill Bugaboo



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Irvonhill Bugaboo

Senior Puppy Bitch Class
1st Irvonhill Bugaboo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Abberann Phelan




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cashelmara Mull Of Intyre




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Moonshadows Shilo Luvstosplash

Best Of Opposite Sex
Ch Moonshadows Eye Catcher Kasper




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth's Dirty Martini

Best Puppy In Breed
Ch Rexroth's Dirty Martini




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GCh Filisite Brash You Are Not Alone

Best Of Opposite Sex
Ch Tarabelle Tartan Tasselle


Winners Dog: (1-0-1-2)
Tarabelle Of Jock Stuart

12-18 Month Dog Class
1st Tarabelle Of Jock Stuart


3-6 Month Bitch Class
1st MacRitchies Freedom Of Thought


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Clandara Deltoro Fair Warning

Best Of Opposite Sex
Ch Clandara Deltoro Kid Rock




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Skyehigh's One Pound Sterling

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's Here's To You

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Here's To You



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Skyehigh's Here's To You

Reserve Winners Bitch
Olympia V. Paradise Of Wind

Junior Puppy Bitch Class
1st Skyehigh's Here's To You
2nd Skyehigh Alba At Almamater

Open Bitch Class
1st Olympia V. Paradise Of Wind


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Terry Berrios Top Dog
Points
Group 1st   Ch Oz's Storm Chaser   Yorkshire Terrier   39
Group 2nd   
Ch Taeplace SoGangsta At Obsession
  Pekingese   33
Group 3rd    Cempa's Sure As Shoot'n   Cavalier King Charles Spaniel   29
Group 4th   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   25
BPIG   Ch Laurelgate Katie Hearts Delite   Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Rythm's Simply Irresistible   Italian Greyhound   0
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Cempa's Sure As Shoot'n

Best Of Opposite Sex
Ch Tallygolds Northern Skye

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Cempa's Sure As Shoot'n

Select Bitch
Ch Tallygolds Lavender Rose


Winners Dog: (1-1-0-2)
Cempa's Sure As Shoot'n

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cempa's Sure As Shoot'n


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Embee's Lady Luck Of Mileslip

Open Bitch Class
1st Embee's Lady Luck Of Mileslip


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Zhen's Dare To Dream

Best Of Opposite Sex
Ch Gingery's Totally Awesome

Best Puppy In Breed
Ghost Light Of Lore N'Co



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Ghost Light Of Lore N'Co

Junior Puppy Bitch Class
1st Ghost Light Of Lore N'Co


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Somershire's Always Dreaming

Best Puppy In Breed
Somershire's Always Dreaming

Select Bitch
GCh St Johns Independence Day At Whichwire



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Somershire's Always Dreaming

Junior Puppy Bitch Class
1st Somershire's Always Dreaming


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 9 pts (3-2-3-2)
Giocoso's Joy For Sonrisas

Best Of Opposite Sex
GCh Pocopayasos U Got Served

Best Of Winners: (3-2-3-2)
Giocoso's Joy For Sonrisas

Best Puppy In Breed
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite

Select Dog
GCh Very Wonder Full Mano Gentis

Select Bitch
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite


Winners Bitch: (3-2-3-2)
Giocoso's Joy For Sonrisas

Reserve Winners Bitch
Amistosa's Eleven Pipers Pipin

Senior Puppy Bitch Class
1st Amistosa's Eleven Pipers Pipin

Open Bitch Class
1st Giocoso's Joy For Sonrisas


Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Rythm's Simply Irresistible


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth's Angelina




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Heaven Sent Raven To Rockalily

Best Of Opposite Sex
Regaloake's Leggo My Eggo

Best Puppy In Breed
Regaloake's Leggo My Eggo



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Regaloake's Leggo My Eggo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Regaloake's Leggo My Eggo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 3 pts (1-0-3-0)
Ch Taeplace SoGangsta At Obsession

Best Puppy In Breed
Diaquiris Walk Of Fame

Select Dog
Ch Dreamville Jersey Boy


Winners Dog: (1-0-3-0)
Diaquiris Walk Of Fame

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Diaquiris Walk Of Fame



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 5 pts (2-0-3-1)
GCh Claripugs Celtic Lore

Best Of Opposite Sex
GCh CurlyQ's Christmas Star

Best Puppy In Breed
GCh Claripugs Celtic Lore

Select Dog
GCh Xoe-Eleki's Emerald City


Winners Dog: (2-0-3-1)
Heubergs Hurricane Lloyd

Reserve Winners Dog
Orchids De Oro Reigning Monarch

Senior Puppy Dog Class
1st Heubergs Hurricane Lloyd

Open Dog Class
1st Orchids De Oro Reigning Monarch



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Carmorosa's Ranger Rick




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh DeeBet's Excalibur




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
GCh Oz's Storm Chaser

Best Of Opposite Sex
Shoalcreek's Heavenly Liza

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Dayjuel Derby


Winners Dog: (1-4-1-0)
Dayjuel Derby

Canadian Bred Dog Class
1st Dayjuel Derby


Winners Bitch: (1-4-1-0)
Shoalcreek's Heavenly Liza

Reserve Winners Bitch
Rigair Supermoon

12-18 Month Bitch Class
1st Shoalcreek's Heavenly Liza
2nd Rigair Supermoon

Canadian Bred Bitch Class
1st Shoalcreek's Justatitch Gemma

Open Bitch Class
1st Rigair Unique Roxy


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Terry Berrios Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Paris Dream Coconut
  French Bulldog   54
Group 2nd   
Ch Commitment's Holy Diver
  Chow Chow   46
Group 3rd   
Ch Palman Sundae Play'n For Keeps
  Poodle (Miniature)   43
Group 4th   
Ch Paisley Playin' The Field
  Dalmatian   39
BPIG   
Ch Paris Dream Coconut
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N Xinjin   Chinese Shar-Pei   0
Best Altered In Group    Metshag Namaste Norah   Tibetan Terrier   0
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Four Oaks Bye Bye Felecia Musicbox

Best Of Opposite Sex
GCh PaRay's Molto Particulare

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Four Oaks Bye Bye Felecia Musicbox


Winners Dog: (1-1-1-0)
Weylinmarsh's Pierre Is Royal

12-18 Month Dog Class
1st Weylinmarsh's Pierre Is Royal


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Brenheather's Ruby Rose

Best Puppy In Breed
Brenheather's Double Bubble



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Brenheather's Ruby Rose

Reserve Winners Bitch
Brenheather's Double Bubble

Junior Puppy Bitch Class
1st Robb Isle Sensational Phoebe

Senior Puppy Bitch Class
1st Brenheather's Double Bubble

Open Bitch Class
1st Brenheather's Ruby Rose


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane

Best Of Opposite Sex
GCh Topbrass Guns N Roses Firecracker

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Aldars Main Squeeze

Select Dog
GCh Bulldacious Shatrugo Nacho Biz


Winners Dog: (1-1-2-1)
Iroc's Sweet Pecan Pi

Open Dog Class
1st Iroc's Sweet Pecan Pi

3-6 Month Dog Class
1st Bulldacious Man Of Steel
2nd Topbrass Lush Gin And Juice


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Aldars Main Squeeze

12-18 Month Bitch Class
1st Aldars Main Squeeze

3-6 Month Bitch Class
1st Topbrass Starlight Sunshine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Tzowen Queen Of Hearts

Best Of Opposite Sex
GCh Gumby's Bearposh Ever After

Best Puppy In Breed
Ch Carmichael's Abracadabra

Select Bitch
GCh Tzowen Queen Of Hearts



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Commitment's Holy Diver

Best Of Opposite Sex
Pyatyi Element Evrika

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Mi-Pao's Jasper The Bear

Best Puppy In Breed
Pyatyi Element Evrika


Winners Dog: (1-1-1-0)
Mi-Pao's Jasper The Bear

Open Dog Class
1st Mi-Pao's Jasper The Bear


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Pyatyi Element Evrika

Junior Puppy Bitch Class
1st Pyatyi Element Evrika


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Paisley Playin' The Field

Best Of Opposite Sex
Onsengeltje Secrets Enough

Best Of Winners: (1-3-1-0)
NspirD Elevated Style

Best Puppy In Breed
Onsengeltje Secrets Enough


Winners Dog: (1-3-1-0)
NspirD Elevated Style

12-18 Month Dog Class
1st NspirD Elevated Style


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Onsengeltje Secrets Enough

Reserve Winners Bitch
Spotwdr N Element Princes Heir

Junior Puppy Bitch Class
1st Onsengeltje Secrets Enough

Senior Puppy Bitch Class
1st Echoviews Nu Gem For Clairity

Canadian Bred Bitch Class
1st Spotwdr N Element Princes Heir


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 7 pts (1-2-2-3)
GCh Paris Dream Coconut

Best Of Opposite Sex
GCh Fullofbull's Toto

Best Of Winners: (1-2-2-3)
Jayron N Dewkists Justus

Best Puppy In Breed
GCh Paris Dream Coconut

Select Dog
Ch Bullmarket Windridge I'm Your Man

Select Bitch
Ch Nifty's Grated Coconut


Winners Bitch: (1-2-2-3)
Jayron N Dewkists Justus

Reserve Winners Bitch
Barknbwild's Summer Solitaire

12-18 Month Bitch Class
1st Jayron N Dewkists Justus
2nd Barknbwild's Summer Solitaire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Alii Shores Annie Get Your Gun



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Alii Shores Annie Get Your Gun

Open Bitch Class
1st Alii Shores Annie Get Your Gun


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Owenbriar Keesbrook Black Ice




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Lasacas Marshall A. Constable


Winners Dog: (1-0-1-0)
Sails N Tails Mo Trouble

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sails N Tails Mo Trouble



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Palman Sundae Play'n For Keeps

Best Of Opposite Sex
Palman Jasmine Kirkwood

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Palman Sundae Play'n For Keeps

Best Puppy In Breed
Palman Sundae Play'n For Keeps


Winners Dog: (2-2-0-0)
Palman Sundae Play'n For Keeps

Reserve Winners Dog
Asa's Believe It Or Not

Junior Puppy Dog Class
1st Asa's Believe It Or Not

Senior Puppy Dog Class
1st Palman Sundae Play'n For Keeps


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Palman Jasmine Kirkwood

Reserve Winners Bitch
Noteworthy Tarnhows Choklut

Senior Puppy Bitch Class
1st Palman Jasmine Kirkwood
2nd Noteworthy Tarnhows Choklut


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Colors Mystical Gem

Best Of Opposite Sex
Intrigue's Apollo Son Of Zeus

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Colors Mystical Gem

Best Puppy In Breed
Colors Mystical Gem

Select Bitch
GCh Vetset Count Me In


Winners Dog: (1-1-0-1)
Intrigue's Apollo Son Of Zeus

Open Dog Class
1st Intrigue's Apollo Son Of Zeus


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Colors Mystical Gem

Junior Puppy Bitch Class
1st Colors Mystical Gem


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Butterblac's Aston Martin



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Terry Berrios

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
GCh Schutzu's Memories Of Shente

Best Of Opposite Sex
Celamour Chip N Dale's Journey

Best Puppy In Breed
Celamour Chip N Dale's Journey

Select Dog
Ch Beswicks Ring Of Gold



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Celamour Chip N Dale's Journey

Reserve Winners Bitch
Schutzu's Shente's Wintersong

Senior Puppy Bitch Class
1st Celamour Chip N Dale's Journey

Canadian Bred Bitch Class
1st Schutzu's Shente's Wintersong

Open Bitch Class
1st Lashalimar Oops A Daisy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Alberto Berrios

Best Of Breed: 8 pts (3-4-2-0)
GCh Ahkama Losar Khampa

Best Of Opposite Sex
Maitri's Divine Inspiration

Best Of Winners: (3-4-2-0)
Maitri's Divine Inspiration

Best Puppy In Breed
Maitri's Divine Inspiration

Select Dog
GCh Oneeto's Keeper To Carry On


Winners Dog: (3-4-2-0)
Colledge Rules Don't Apply

Reserve Winners Dog
Colledge Shiver Me Timbers

Junior Puppy Dog Class
1st Metshag Rogpa Rollo

Senior Puppy Dog Class
1st Colledge Rules Don't Apply

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Colledge Shiver Me Timbers


Winners Bitch: (3-4-2-0)
Maitri's Divine Inspiration

Reserve Winners Bitch
Metshag Rogpa Rakta

Junior Puppy Bitch Class
1st Metshag Rogpa Rakta
2nd Ahkama Wangmo Acha

12-18 Month Bitch Class
1st Ahkama Chusum Tara

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Maitri's Divine Inspiration

3-6 Month Bitch Class
1st Oneeto's Prairie Golden Renew

Sexually Altered Bitch Class
1st Metshag Namaste Norah


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Hans van den Berg Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Bubbleton Agent Orange
  Puli   25
Group 2nd    Schapannro's O Gromit   Schapendoes   24
Group 3rd   
GCh Lambluv's If I Could Turn Back Time At MerryMops
  Old English Sheepdog   18
Group 4th   
Moonshadows Hopeful Dreams
  Collie (Smooth)   17
BPIG    Schapannro's O Gromit   Schapendoes   N/A
Best Baby Puppy In Group    Northbay Xsell Benjels   Australian Shepherd   0
Best Altered In Group   
GCh Regaloake's Westminster Abbey
  Shetland Sheepdog   0
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd

Best Of Opposite Sex
Bayberry's Dusk 'Til Dawn

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Bayberry's Dusk 'Til Dawn

Best Puppy In Breed
Ch Fortis's He's Gonna Be

Select Dog
Ch Fortis's He's Gonna Be


Winners Dog: (1-1-2-0)
Fortis's Heart Of Gold

Junior Puppy Dog Class
1st Fortis's Heart Of Gold

3-6 Month Dog Class
1st Northbay Xsell Benjels


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Bayberry's Dusk 'Til Dawn

Junior Puppy Bitch Class
1st Bayberry's Dusk 'Til Dawn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Windsong's Royal Pursuit

Best Puppy In Breed
Harvesthil Phantasms



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Windsong's Royal Pursuit

Reserve Winners Bitch
Harvesthil Phantasms

Junior Puppy Bitch Class
1st Harvesthil Phantasms

Open Bitch Class
1st Windsong's Royal Pursuit


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Moonshadows Hopeful Dreams

Best Puppy In Breed
Moonshadows Hopeful Dreams



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Moonshadows Hopeful Dreams

Reserve Winners Bitch
Moonshadows Cheyenne

Junior Puppy Bitch Class
1st Moonshadows Hopeful Dreams
2nd Moonshadows Cheyenne


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh BergerAlemnd's Winning Colour




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kyon's One Prim And Proper

Best Puppy In Breed
Kyon's One Prim And Proper



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kyon's One Prim And Proper

Junior Puppy Bitch Class
1st Kyon's One Prim And Proper


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Lambluv's If I Could Turn Back Time At MerryMops




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bubbleton Agent Orange




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Lynne Huntley

Best Of Breed: 5 pts (3-0-1-2)
Schapannro's O Gromit

Best Of Opposite Sex
Ch Schap Ovcji Koder My Bear Dalia

Best Puppy In Breed
Schapannro's O Gromit

Select Dog
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc

Select Bitch
Ch Messyhair's Audrey Hepburn


Winners Dog: (3-0-1-2)
Schapannro's O Gromit

Reserve Winners Dog
Sansouci's Special Edition

Senior Puppy Dog Class
1st Schapannro's O Gromit

Canadian Bred Dog Class
1st Schapannro's L. Rembrandt

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sansouci's Special Edition

Sexually Altered Dog Class
1st Schapannro's F Ferguson


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ekarat Sangkunakup

Best Of Opposite Sex
Ch Shadland's Harper's Bazaar

Best Puppy In Breed
Ch Shadland's Harper's Bazaar

Select Dog
Ch Grandgables Deja Blue Christian Grey



Winners Bitch: (0-3-2-1)
Sharls Inspiration Of Wren

Reserve Winners Bitch
Fabina's My Brown Eyed Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Sharls Inspiration Of Wren

Canadian Bred Bitch Class
1st Fabina's My Brown Eyed Girl

Open Bitch Class
1st Canami's Fire'n Ice

Sexually Altered Bitch Class
1st GCh Regaloake's Westminster Abbey


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Hans van den Berg

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Esrohollow Radsprings Tuhmater




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Friday 15th of December 2017 09:06:21 PM