Nickel District Kennel Club
Friday, March 27, 2015 - Show # 2



Related Results

Conformation

Friday, March 27 (Show # 1)
Friday, March 27 (Show # 2)
Saturday, March 28 (Show # 3)
Saturday, March 28 (Show # 4)
Sunday, March 29 (Show # 5)
Sunday, March 29 (Show # 6)



Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS Can GCh/Am GCh Summerford's Remember Me, AOM
"Michael"
Breeder/Owner/Handler: Christina Koffman-Heard
www.summerfordnewfoundlands.com


Best In Show
Judge: David Paterson
Shetland Sheepdog   Lynphil Gossip Girl
Points: 126 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: David Paterson
Afghan Hound  
GCh Winterbourne's Amantaka
Best Puppy In Show
Judge: David Paterson
Poodle (Standard)  Ch Classique Blonde On Blonde
Best Baby Puppy In Show
Judge: David Paterson
Havanese   Ashstone's Light My Fire








Group 1 - John Hodgkinson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Yakityak's Reindeer Games
  Pointer   45
Group 2nd   
GCh Conquerer Steadmor Cheap Trick
  Retriever (Golden)   43
Group 3rd   
Ch Nickleodeon's Life Of Riley
  Spaniel (American Cocker)   24
Group 4th   
GCh Topthat's I'm Sexy N I Know It
  Pointer (German Short-Haired)   23
BPIG    Carnaby Night Shades   Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lojo's Follow You Follow Me   Spaniel (English Cocker)   0
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Eros del Fiume


Winners Dog: (1-0-0-0)
Eros del Fiume

Open Dog Class
1st Eros del Fiume



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChEx Yakityak's Reindeer Games

Best Puppy In Breed
Ch Seasyde Euphoria




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 4 pts (1-0-3-1)
Topthat's I'm Sexy N I Know It

Best Of Opposite Sex
GCh Legacyk In Your Dreams

Best Puppy In Breed
Ch Legacyk Indecent Exposure

Select Dog
Ch Legacyk All Guns Blazing


Winners Dog: (1-0-3-1)
Nuthatch If A Tree Falls

Open Dog Class
1st Nuthatch If A Tree Falls

3-6 Month Dog Class
1st Stannyfield Whole Lotta Trouble



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Butterblac's Keep Knocking


Winners Dog: (1-0-1-0)
Fleetwing's Tesla Trigger

Open Dog Class
1st Fleetwing's Tesla Trigger



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
GCh Samphire Starburst

Best Of Opposite Sex
Danikk Deep Run Tiger By The Tail

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Danikk Deep Run Tiger By The Tail

Best Puppy In Breed
Castilleja Skazka Rus Roulette


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Asklar Caught You Lookin Again

Reserve Winners Bitch
Castilleja Skazka Rus Roulette

Junior Puppy Bitch Class
1st Asa's Vision Of Grace

Senior Puppy Bitch Class
1st Castilleja Skazka Rus Roulette

Open Bitch Class
1st Asklar Caught You Lookin Again


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Reidwood Rumour Has It




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lucky Morn Firecracker




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nickleodeon's Life Of Riley




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ataboy's Red Hot Bullet


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ataboy's Red Hot Bullet

Open Dog Class
1st Ataboy's Red Hot Bullet



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Especially Chick Magnet

Best Of Opposite Sex
Carnaby Night Shades

Best Puppy In Breed
Carnaby Night Shades

Select Dog
Ch Skjervtun's To Have And To Hold


3-6 Month Dog Class
1st Lojo's Follow You Follow Me


Winners Bitch: (0-1-2-0)
Carnaby Night Shades

Junior Puppy Bitch Class
1st Carnaby Night Shades


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Pawmarc's Springing Across The Border

Best Of Opposite Sex
DerbyNOxford's Lady of Sonnets



Winners Bitch: (0-2-1-0)
DerbyNOxford's Lady of Sonnets

Reserve Winners Bitch
Pawmarc's Our Lady Liberty

12-18 Month Bitch Class
1st Pawmarc's Our Lady Liberty

Open Bitch Class
1st DerbyNOxford's Lady of Sonnets


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Vizslavilla's Memphis



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Vizslavilla's Memphis

Open Bitch Class
1st Vizslavilla's Memphis


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - David Paterson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Winterbourne's Amantaka
  Afghan Hound   9
Group 2nd    Meisterhaus Free Kick At Endeavor   Whippet   8
Group 3rd   
Ch Grandgables Ms Vaguely Rippled
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   4
Group 4th   
Ch Longscent Legend's Labyrinth At Boru
  Bloodhound   3
BPIG   
Shetara's Persephone
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Boru's Havin Myself A Time
  Bloodhound   0
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Winterbourne's Amantaka




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Longscent Legend's Labyrinth At Boru



3-6 Month Bitch Class
1st Boru's Havin Myself A Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Jazzman Live At The Ryman


Winners Dog: (1-0-0-0)
Jazzman Live At The Ryman

12-18 Month Dog Class
1st Jazzman Live At The Ryman



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Grandgables Ms Vaguely Rippled




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Neuenrade's Down To The Wire




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Angelridge Outlaw




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Meisterhaus Free Kick At Endeavor

Best Of Opposite Sex
Shetara's Persephone

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Meisterhaus Free Kick At Endeavor

Best Puppy In Breed
Shetara's Persephone

Select Dog
GCh Shetara's Chasing The Wind


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Shetara's Persephone

Reserve Winners Bitch
Shetara's Trinity

Senior Puppy Bitch Class
1st Shetara's Persephone
2nd Shetara's Trinity


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - John Hodgkinson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lindsayleigh's Star Of Orion
  Schnauzer (Giant)   13
Group 2nd   
GCh Summerford's Remember Me
  Newfoundland   12
Group 3rd   
GCh Seabury's Final Voyage
  Portuguese Water Dog   10
Group 4th   
GCh Cheviot's Fantasy On The Rocks
  Great Dane   8
BPIG   
Tiptop's Water Witch
  Newfoundland   N/A
Best Baby Puppy In Group    Vanquish's The It Girl   Boxer   0
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wagenblast Lares V Gelbachler


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wagenblast Lares V Gelbachler

Open Dog Class
1st Wagenblast Lares V Gelbachler



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Vanquish CinnRhee Suit N Tie

Best Of Opposite Sex
Pheasant Hollows Starstruck At Vanquish



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bullproof Titan




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cheviot's Fantasy On The Rocks




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Quen Star Sagitta Dolce Vittoria



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Quen Star Sagitta Dolce Vittoria

12-18 Month Bitch Class
1st Quen Star Sagitta Dolce Vittoria


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Summerford's Remember Me

Best Of Opposite Sex
Tiptop's Water Witch

Best Puppy In Breed
Tiptop's Water Witch



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tiptop's Water Witch

Junior Puppy Bitch Class
1st Tiptop's Water Witch


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Seabury's Final Voyage

Best Of Opposite Sex
GCh Valkyrie Running Back Roads

Best Puppy In Breed
GCh Valkyrie Running Back Roads




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kjaq's Utterly Awesome Sasha

Best Puppy In Breed
Kjaq's Utterly Awesome Sasha



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kjaq's Utterly Awesome Sasha

Senior Puppy Bitch Class
1st Kjaq's Utterly Awesome Sasha


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nerthus Feliz Navidad



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nerthus Feliz Navidad

12-18 Month Bitch Class
1st Nerthus Feliz Navidad


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lindsayleigh's Star Of Orion




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: John Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sherakan's Arctic Savior



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sherakan's Arctic Savior

Open Bitch Class
1st Sherakan's Arctic Savior


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Norma Egginton Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Benchmark's Winning Goal
  Border Terrier   8
Group 2nd   
Ch Windeire Firebreak
  Irish Terrier   7
Group 3rd   Ch Kebulak Midnight In Moscow   Kerry Blue Terrier   6
Group 4th    Pinehome's Bride To Be   Soft-Coated Wheaten Terrier   5
BPIG   
Ch Alborada Tokushima
  West Highland White Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Darinielle Julia Star   West Highland White Terrier   0
Judge: Norma Egginton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Benchmark's Winning Goal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Norma Egginton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Windeire Firebreak




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Norma Egginton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kebulak Midnight In Moscow




Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Haslemere Haggis Heads To Toulin



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Norma Egginton

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Pinehome's Bride To Be



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Pinehome's Bride To Be

Reserve Winners Bitch
Pinehome's Clever One

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pinehome's Clever One

Open Bitch Class
1st Pinehome's Bride To Be
2nd Pinehome's Keen On Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Norma Egginton

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Alborada Tokushima

Best Of Opposite Sex
Dunkellers Fire N Ice Kasamar

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Dunkellers Fire N Ice Kasamar

Best Puppy In Breed
Ch Alborada Tokushima


Winners Dog: (1-1-0-1)
Dunkellers Fire N Ice Kasamar

12-18 Month Dog Class
1st Dunkellers Fire N Ice Kasamar


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Forestfield IRememberU Kasamar

Senior Puppy Bitch Class
1st Forestfield IRememberU Kasamar

3-6 Month Bitch Class
1st Darinielle Julia Star


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Joy Hodgkinson Top Dog
Points
Group 1st   
Xoe-Eleki's Emerald City
  Pug   12
Group 2nd   
Ch Avantgarde Moon Song
  Affenpinscher   11
Group 3rd   
GCh Ashstone's Atria
  Havanese   10
Group 4th   
Ch Romiche Coeur du Brave
  Pekingese   5
BPIG   
Xoe-Eleki's Emerald City
  Pug   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ashstone's Light My Fire   Havanese   0
Judge: Joy Hodgkinson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Avantgarde Moon Song




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joy Hodgkinson

Best Of Breed: 4 pts (0-1-1-3)
GCh Ashstone's Atria

Best Of Opposite Sex
GCh Christa's Jumpy Clown Cadillac

Best Puppy In Breed
GCh Amblers Tiptop Attitude At Hi Stakes

Select Bitch
GCh Mylad L'Aimee Toujour Havntyme


3-6 Month Dog Class
1st Ashstone's Light My Fire


Winners Bitch: (0-1-1-3)
Talemaker's Charming Delight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Talemaker's Charming Delight


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Algos Northern Dancer Of Monarch

Best Puppy In Breed
Algos Northern Dancer Of Monarch



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Algos Northern Dancer Of Monarch

Reserve Winners Bitch
Jamega's Turn The Paige

Senior Puppy Bitch Class
1st Algos Northern Dancer Of Monarch

Open Bitch Class
1st Jamega's Turn The Paige

3-6 Month Bitch Class
1st Algos Northern Reflection


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Romiche Coeur du Brave

Best Of Opposite Sex
Muhlin Sweet Talk Of Dreamville

Best Puppy In Breed
GCh Romiche Coeur du Brave



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Muhlin Sweet Talk Of Dreamville

Reserve Winners Bitch
Wendessa Giselle At Romiche

Senior Puppy Bitch Class
1st Wendessa Giselle At Romiche

Open Bitch Class
1st Muhlin Sweet Talk Of Dreamville


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tinybear's Ohso Sonny




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Xoe-Eleki's Emerald City

Best Puppy In Breed
Xoe-Eleki's Emerald City


Winners Dog: (1-0-0-0)
Xoe-Eleki's Emerald City

Senior Puppy Dog Class
1st Xoe-Eleki's Emerald City



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - David Paterson Top Dog
Points
Group 1st   Ch Classique Blonde On Blonde   Poodle (Standard)   8
Group 2nd   
A&I Of The Island's Invader Zim
  Chow Chow   5
Group 3rd   
Wanted Nice Dog's Inula
  Tibetan Terrier   4
Group 4th   
Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche
  French Bulldog   3
BPIG   Ch Classique Blonde On Blonde   Poodle (Standard)   N/A
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
A&I Of The Island's Invader Zim

Best Puppy In Breed
A&I Of The Island's Invader Zim


Winners Dog: (1-0-0-0)
A&I Of The Island's Invader Zim

Junior Puppy Dog Class
1st A&I Of The Island's Invader Zim



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche

Best Of Opposite Sex
Holifield N Rosehall Izzy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche

Best Puppy In Breed
Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche


Winners Dog: (1-1-0-0)
Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche

Junior Puppy Dog Class
1st Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Holifield N Rosehall Izzy

Open Bitch Class
1st Holifield N Rosehall Izzy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Furumoen's Investment Like Gold

Select Bitch
GCh Asa's Unusually Unusual




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Classique Blonde On Blonde

Best Puppy In Breed
Classique Blonde On Blonde



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wanted Nice Dog's Inula

Best Puppy In Breed
Wanted Nice Dog's Inula



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wanted Nice Dog's Inula

Junior Puppy Bitch Class
1st Wanted Nice Dog's Inula


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - David Paterson Top Dog
Points
Group 1st    Lynphil Gossip Girl   Shetland Sheepdog   25
Group 2nd   
Ch Heaven Sent Dressed To Impress
  Collie (Smooth)   16
Group 3rd   
GCh Bearspaw Sampo
  Finnish Lapphund   15
Group 4th   
Cheynat's Hot To Trot
  Australian Shepherd   14
BPIG   
Ch Cheynat's Simply Perfect
  Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Cermel Bradshaw Black Ice
  Shetland Sheepdog   0
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
Cheynat's Hot To Trot

Best Of Opposite Sex
GCh Cheynat's Simply Perfect

Best Puppy In Breed
GCh Cheynat's Simply Perfect


Winners Dog: (1-1-2-0)
Samilyns Duplicitous

Open Dog Class
1st Samilyns Duplicitous


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Cheynat's Hot To Trot

Open Bitch Class
1st Cheynat's Hot To Trot

3-6 Month Bitch Class
1st Wenlisa's Nice 'N Easy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Chaotic's Flawless Red Ruby




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Omega Magic Touch

Best Of Opposite Sex
Ch Charizma Highcroft Boreal Bracken

Best Puppy In Breed
Kanawa Cardross She's Country



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Ennismoor's Practical Magic

Reserve Winners Bitch
Kanawa Cardross She's Country

Senior Puppy Bitch Class
1st Kanawa Cardross She's Country

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ennismoor's Practical Magic


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Heaven Sent Dressed To Impress




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bearspaw Sampo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Madeb's I'm Legend

Best Of Opposite Sex
Sonoma's Keenan Of Timberline

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Madeb's I'm Legend

Best Puppy In Breed
Sonoma's Keenan Of Timberline


Winners Dog: (1-2-0-1)
Sonoma's Keenan Of Timberline

Senior Puppy Dog Class
1st Sonoma's Keenan Of Timberline


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Madeb's I'm Legend

Reserve Winners Bitch
Madeb's April Wine

Open Bitch Class
1st Madeb's I'm Legend
2nd Madeb's April Wine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 8 pts (2-5-2-0)
Lynphil Gossip Girl

Best Of Opposite Sex
Herdabout My Style My Way

Best Of Winners: (2-5-2-0)
Lynphil Gossip Girl

Best Puppy In Breed
Ch Lynphil 'All Eyes On Me'

Select Dog
GCh MOTCh Redpine's One For The Books


Winners Dog: (2-5-2-0)
Herdabout My Style My Way

Reserve Winners Dog
Herdabout Heart Held Hostage

Senior Puppy Dog Class
1st Herdabout Heart Held Hostage

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Herdabout My Style My Way

3-6 Month Dog Class
1st Cermel Bradshaw Black Ice


Winners Bitch: (2-5-2-0)
Lynphil Gossip Girl

Reserve Winners Bitch
Weeloch's Unbelievable

Senior Puppy Bitch Class
1st Weeloch's Unbelievable

12-18 Month Bitch Class
1st Lynphil Saying It All
2nd Regaloake Roar At Weeloch

Canadian Bred Bitch Class
1st Lynphil Gossip Girl

Open Bitch Class
1st Snowdancer's A Real Fancy Lady


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: David Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Becen's Firefox




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Thursday 23rd of November 2017 11:37:43 PM