Scarborough Kennel Club
Saturday, March 11, 2017



Related Results


Results courtesy of:


--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (416) 759-8593
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: Thora Brown
Miniature Pinscher  
Ch Rexroth's Angelina
Points: 290 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Thora Brown
Dalmatian  
NspirD Elevated Style
Best Baby Puppy In Show
Judge: Thora Brown
Chinese Shar-Pei   Gumby's Excalibur Sir Lancelot








Group 1 - Denise Cornelssen Top Dog
Points
Group 1st    Nuthatch's Those Old Emotions   Pointer (German Wire-Haired)   74
Group 2nd   
GCh Carnaby Between Friends
  Spaniel (English Cocker)   73
Group 3rd   
Ch Cerise Dutch Master
  Spaniel (English Springer)   69
Group 4th   
Boca Golds Space Cowboy Of Nocatee
  Retriever (Golden)   68
BPIG    Nonnies Fifty Shades Of Gray   Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Goldpaw Life Buta Walkin Shado
  Retriever (Golden)   0
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road

Best Of Opposite Sex
Spiritrock's Kiss From A Rose

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Spiritrock's Kiss From A Rose

Best Puppy In Breed
Michelangelomerisi Della Corte Dei Berberi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Apple

Best Of Opposite Sex
Gleska Made In Sweden

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Apple

Best Puppy In Breed
Gleska Made In Sweden


Winners Dog: (2-2-0-0)
Gleska Made In Sweden

Reserve Winners Dog
Simba del Fiume

Junior Puppy Dog Class
1st Simba del Fiume

Senior Puppy Dog Class
1st Gleska Made In Sweden

3-6 Month Dog Class
1st Laki's Pride Lemme At Solipse


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Apple

Reserve Winners Bitch
Gleska Made Of Honour

Senior Puppy Bitch Class
1st Gleska Made Of Honour

Open Bitch Class
1st Apple


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
GCh Solivia's Sky Walker

Best Of Opposite Sex
GChEx Brackenmoor Somethingroyal

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Perryglen's Explaining To Do

Best Puppy In Breed
Perryglen's Explaining To Do

Select Bitch
GChEx Brackenmoor The Duchess


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Perryglen's Explaining To Do

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Perryglen's Explaining To Do

3-6 Month Bitch Class
1st Perryglen's Pepper


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nuthatch's Those Old Emotions


Winners Dog: (1-0-0-0)
Nuthatch's Those Old Emotions

Open Dog Class
1st Nuthatch's Those Old Emotions



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Redlion's Invasion




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 8 pts (3-3-2-1)
GChEx Butterblac's Stop Resisting

Best Of Opposite Sex
Ch Rush's Beautiful Illusion

Best Of Winners: (3-3-2-1)
Rowansgaard Lavender

Best Puppy In Breed
Ch Rush's Beautiful Illusion

Select Dog
Ch Falconcliffe Black Ice


Winners Bitch: (3-3-2-1)
Rowansgaard Lavender

Reserve Winners Bitch
Rowansgaard Laurel

12-18 Month Bitch Class
1st Cornerstone Ola Of Rowansgaard

Open Bitch Class
1st Rowansgaard Lavender
2nd Rowansgaard Laurel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 7 pts (2-5-0-1)
Devonsleigh Peaches And Cream

Best Of Opposite Sex
Fantasy Fly Cabus

Best Of Winners: (2-5-0-1)
Devonsleigh Peaches And Cream

Best Puppy In Breed
Devonsleigh Peaches And Cream

Select Bitch
Ch Labradale's Cedarbay Tika


Winners Bitch: (2-5-0-1)
Devonsleigh Peaches And Cream

Reserve Winners Bitch
Pirate's The Valkyrie

Senior Puppy Bitch Class
1st Devonsleigh Peaches And Cream
2nd Grandriver's Copper Penny

12-18 Month Bitch Class
1st Oo'Wee From Labroland
2nd Cedarbaylabs Muds Meadow

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pirate's The Valkyrie

3-6 Month Bitch Class
1st Nyroca Pirate The Sea Witch
2nd Gaff's Java Bean


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Forest Cove Token To Kylador



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Forest Cove Token To Kylador

Open Bitch Class
1st Forest Cove Token To Kylador


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Lentigo's Saltcreek Teal

Select Dog
Ch Finlayson 'N Meadowset New Kid On The Block




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aingeal Memories Of KD Live On




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Carnaby Between Friends

Best Of Opposite Sex
Nonnies Fifty Shades Of Gray

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Ranzfel Tales Of Beatrix Potter

Best Puppy In Breed
Nonnies Fifty Shades Of Gray


Winners Dog: (2-1-0-1)
Nonnies Fifty Shades Of Gray

Reserve Winners Dog
Tandridge Rough Trade

Junior Puppy Dog Class
1st Nonnies Fifty Shades Of Gray

Open Dog Class
1st Tandridge Rough Trade


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Ranzfel Tales Of Beatrix Potter

Open Bitch Class
1st Ranzfel Tales Of Beatrix Potter

3-6 Month Bitch Class
1st Tandridge Got Feck


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cerise Dutch Master




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
I.M. Navarone's Mr. Bean


Winners Dog: (1-0-0-0)
I.M. Navarone's Mr. Bean

Open Dog Class
1st I.M. Navarone's Mr. Bean



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Ourdream's Red Sky At Night

Best Of Opposite Sex
Calabri Heart 'N Seoul

Best Puppy In Breed
Heelmark Shikari Shoot For The Moon


3-6 Month Dog Class
1st Ferngold Wild Winds Of Winston


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 5 pts (1-1-4-0)
GCh Oakpoint's Ultimate Showdown

Best Of Opposite Sex
Wynder's Beneath The Waves

Best Of Winners: (1-1-4-0)
Wynder's Yellow Ledbetter

Best Puppy In Breed
Wynder's Yellow Ledbetter

Select Dog
Ch Echobar's Gnocchi A La Harris


Winners Dog: (1-1-4-0)
Wynder's Yellow Ledbetter

Junior Puppy Dog Class
1st Wynder's Yellow Ledbetter


Winners Bitch: (1-1-4-0)
Wynder's Beneath The Waves

Junior Puppy Bitch Class
1st Wynder's Beneath The Waves


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Valerie Gervais Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Upper Mountain Man In The Moon
  Greyhound   30
Group 2nd    Merry Music Chains Of Love   Beagle   29
Group 3rd   Ch Tsertus Pirate At Heart   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   28
Group 4th   GCh Ionesco du Grand Fresnoy   Borzoi   26
BPIG   
Ch Awbari Sugar Moonbeam
  Afghan Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Chetcote Dragon Fire
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Best Puppy In Breed
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Select Bitch
Ch Awbari Cotton Candy Cloud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Bushwacker Mercury Rising



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Merry Music Chains Of Love




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Pawprints Chetcote Penn Dragon

Best Of Opposite Sex
Polonez Chetcote Gardenia

Best Puppy In Breed
Chetcote La Dolce Vita



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Polonez Chetcote Gardenia

Reserve Winners Bitch
Chetcote La Dolce Vita

Junior Puppy Bitch Class
1st Chetcote La Dolce Vita

12-18 Month Bitch Class
1st Polonez Chetcote Gardenia

3-6 Month Bitch Class
1st Chetcote Dragon Fire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Desjardin's Bitsy MS

Best Puppy In Breed
Desjardin's Bitsy MS



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Desjardin's Bitsy MS

Reserve Winners Bitch
Desjardin's Binky MS

Senior Puppy Bitch Class
1st Desjardin's Binky MS

Open Bitch Class
1st Desjardin's Bitsy MS


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Tsertus Pirate At Heart

Best Of Opposite Sex
Ch Tsertus Gingerbread




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Brownwood Sky Marshall SS


Winners Dog: (1-0-0-0)
Brownwood Sky Marshall SS

Open Dog Class
1st Brownwood Sky Marshall SS



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Upper Mountain Man In The Moon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 8 pts (1-4-2-2)
Ch Castlekeep Dark N Stormynights

Best Of Opposite Sex
Ch Starkeeper Rena's Rogue

Best Of Winners: (1-4-2-2)
Pearlla Pelligrina Of First Avenue

Best Puppy In Breed
Odenwolf's Sheila

Select Dog
GCh Southbreeze Class Act

Select Bitch
Ch Kinvarna At Curiann


Winners Dog: (1-4-2-2)
Starkeeper Hadyn Highest Honor

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Starkeeper Hadyn Highest Honor


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Arthayr A Winter Warrior

Best Of Opposite Sex
Ch Naku's Gift At Arthayr

Best Puppy In Breed
Ch Arthayr A Winter Warrior




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Skaduwee's Zulu Warrior

Best Puppy In Breed
Ch Skaduwee's Zulu Warrior




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Alacrity N McCartney Celia

Select Bitch
GCh McCartney's Star Line Up




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Thora Brown Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Seabury's Final Voyage
  Portuguese Water Dog   47
Group 2nd   
GCh Knatchbull's 5th Avenue Marquee
  Bullmastiff   43
Group 3rd   
GCh Gatehouse K Hold Your Fire
  Doberman Pinscher   38
Group 4th   
GCh Tiamat's All About That Base
  Boxer   29
BPIG    Bramstoke's Embracing 5th Avenue   Bullmastiff   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Hausenbrook's Get Off My Cloud
  Doberman Pinscher   0
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Indevor Space Effect



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Indevor Space Effect

Open Bitch Class
1st Indevor Space Effect


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Bearhug's Mfy Demi

Best Of Opposite Sex
Shelaskan Bearhug Heart Tug

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Bearhug's Mfy Demi

Best Puppy In Breed
Shelaskan Bearhug Heart Tug


Winners Dog: (3-1-0-0)
Shelaskan Bearhug Heart Tug

Reserve Winners Dog
Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong

Junior Puppy Dog Class
1st Shelaskan Bearhug Heart Tug

12-18 Month Dog Class
1st Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong

Open Dog Class
1st Nordic Wild Storm


Winners Bitch: (3-1-0-0)
Bearhug's Mfy Demi

12-18 Month Bitch Class
1st Bearhug's Mfy Demi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Belnois Timeless Symphinny

Best Puppy In Breed
Belnois Timeless Symphinny


Winners Dog: (1-0-0-0)
Belnois Timeless Symphinny

Senior Puppy Dog Class
1st Belnois Timeless Symphinny



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
GCh Tiamat's All About That Base

Best Of Opposite Sex
Xelascon Desperado Gold

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Ravencrest Chachacha Cinnrhee

Best Puppy In Breed
Xelascon Desperado Gold

Select Bitch
Ch Cinnrhee's Midnight Summer Breeze


Winners Dog: (1-3-0-2)
Xelascon Desperado Gold

Junior Puppy Dog Class
1st Xelascon Desperado Gold


Winners Bitch: (1-3-0-2)
Ravencrest Chachacha Cinnrhee

Reserve Winners Bitch
Xelascon Diamonds For Tiffany

Junior Puppy Bitch Class
1st Xelascon Du Chocolat Noir

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ravencrest Chachacha Cinnrhee
2nd Xelascon Diamonds For Tiffany


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Knatchbull's 5th Avenue Marquee

Best Of Opposite Sex
Bramstoke's Embracing 5th Avenue

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Bramstoke's Embracing 5th Avenue

Best Puppy In Breed
Bramstoke's Embracing 5th Avenue


Winners Dog: (1-3-1-0)
Knatchbull Need A Bigger Boat

Senior Puppy Dog Class
1st Knatchbull Need A Bigger Boat


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Bramstoke's Embracing 5th Avenue

Reserve Winners Bitch
Ironbull's Buffy The Vamprslayr

Junior Puppy Bitch Class
1st Knatchbull's Look At Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Bramstoke's Embracing 5th Avenue

Open Bitch Class
1st Ironbull's Buffy The Vamprslayr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 8 pts (3-3-3-0)
GChEx Gatehouse K Hold Your Fire

Best Of Opposite Sex
Dobereich's Bewitched

Best Of Winners: (3-3-3-0)
Ravalleses Always A Step Ahead

Best Puppy In Breed
Ravalleses Always A Step Ahead

Select Dog
Ch Hausenbrook's Put A Spell On U


Winners Dog: (3-3-3-0)
Ravalleses Always A Step Ahead

Reserve Winners Dog
Hausenbrook's Man Of God

Junior Puppy Dog Class
1st Ravalleses Always A Step Ahead

Senior Puppy Dog Class
1st Oriol Hector De Grande Vinko

12-18 Month Dog Class
1st Hausenbrook's Man Of God


Winners Bitch: (3-3-3-0)
Dobereich's Bewitched

Reserve Winners Bitch
Dobereich's Gimme Some Lovin

Senior Puppy Bitch Class
1st Dobereich's Gimme Some Lovin
2nd Cresswell's Ice Queen

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dobereich's Bewitched

3-6 Month Bitch Class
1st Hausenbrook's Get Off My Cloud


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Hi-Air N Dundane W Freedom Fighter

Best Of Opposite Sex
Dantrydanes Dory Found Nemo

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Hi-Air N Dundane W Freedom Fighter

Best Puppy In Breed
Hi-Air N Dundane W Freedom Fighter


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Pyrvalley's Looks Like Athena

Best Of Opposite Sex
Ch Pyrvalley's Maximum Impact



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Pyrvalley's Looks Like Athena

Reserve Winners Bitch
Aragon's Winter Magic

12-18 Month Bitch Class
1st Aragon's Winter Magic

Open Bitch Class
1st Pyrvalley's Looks Like Athena


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Alex Pod Moravskym Betlemem

Best Of Opposite Sex
Kumnc Tango's Czech Girl Xena

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Alex Pod Moravskym Betlemem

Best Puppy In Breed
Maple Woods Tripull A Birbark


Winners Dog: (2-1-0-0)
Alex Pod Moravskym Betlemem

Reserve Winners Dog
Maple Woods Tripull A Birbark

Senior Puppy Dog Class
1st Maple Woods Tripull A Birbark

12-18 Month Dog Class
1st Alex Pod Moravskym Betlemem


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Kumnc Tango's Czech Girl Xena

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kumnc Tango's Czech Girl Xena


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nottinghill's Last Call




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ailama Try To Win




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Seabury's Final Voyage

Best Of Opposite Sex
Bigbay Cairenn Chasdubh

Best Puppy In Breed
Estrelaleal Nautical Disaster


3-6 Month Dog Class
1st Claircreek Fergus d'Pissarro


Winners Bitch: (0-3-1-0)
Bigbay Cairenn Chasdubh

Reserve Winners Bitch
Drewsar Envious Eclipse

Senior Puppy Bitch Class
1st Estrelaleal Nautical Disaster

12-18 Month Bitch Class
1st Bigbay Cairenn Chasdubh

Open Bitch Class
1st Drewsar Envious Eclipse

3-6 Month Bitch Class
1st Claircreek Elora d'Pissarro


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Konigliche Ismay Mullins Haus

Best Puppy In Breed
Konigliche Ismay Mullins Haus



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Konigliche Ismay Mullins Haus

Reserve Winners Bitch
Daisy Duke Von Der Indischen-See

Junior Puppy Bitch Class
1st Konigliche Ismay Mullins Haus

Open Bitch Class
1st Daisy Duke Von Der Indischen-See


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kyser Bearrs Rattle And Hum




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Snowmist's Everyone's Oreo




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Valerie Gervais Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Skyehigh's Here We Go Again
  West Highland White Terrier   32
Group 2nd   
Ch Absolute Ly Here For Your Entertainment
  Staffordshire Bull Terrier   26
Group 3rd   
Ch Glahms Golden Aelwen
  Dandie Dinmont Terrier   22
Group 4th   GCh Crofterslee Coachman   Border Terrier   20
BPIG   
Ch Absolute Ly Here For Your Entertainment
  Staffordshire Bull Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Thunderally's Stormin Norman
  Bull Terrier (Miniature)   0




3-6 Month Bitch Class
1st Armirelli Show Leader


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Ispy Deal Or No Deal

Best Of Opposite Sex
Camerata Ispy Monke C Monke Do

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Lamz Let's Roll

Best Puppy In Breed
Lamz Let's Roll


Winners Dog: (1-2-1-0)
Lamz Let's Roll

Junior Puppy Dog Class
1st Lamz Let's Roll


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Camerata Ispy Monke C Monke Do

Reserve Winners Bitch
Lamz Snowbrook Haters Gonna Hate

12-18 Month Bitch Class
1st Lamz Snowbrook Haters Gonna Hate

Open Bitch Class
1st Camerata Ispy Monke C Monke Do


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Crofterslee Coachman

Best Of Opposite Sex
Foxrun Blue Horizon

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Ottermask Mr Selfridge

Best Puppy In Breed
Ottermask Mr Selfridge


Winners Dog: (1-1-1-0)
Ottermask Mr Selfridge

Open Dog Class
1st Ottermask Mr Selfridge


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Foxrun Blue Horizon

12-18 Month Bitch Class
1st Foxrun Blue Horizon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Malajo's Prima Donna Of Paradox



Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Thunderally's Stormin Norman



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mistybrig Turnip The Heat

Best Puppy In Breed
Mistybrig Turnip The Heat


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mistybrig Turnip The Heat

Canadian Bred Dog Class
1st Mistybrig Turnip The Heat



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Zlatapraha Peterson

Best Of Opposite Sex
Zlatapraha Vaughan

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Zlatapraha Vaughan

Best Puppy In Breed
Sandant Special Edition


Winners Dog: (1-1-1-0)
Sandant Special Edition

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sandant Special Edition


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Zlatapraha Vaughan

12-18 Month Bitch Class
1st Zlatapraha Vaughan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Glahms Golden Aelwen

Select Bitch
Ch German Dandies' Victoria




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bliss Creek Wild About Harry




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Obsession The Dark Prince

Best Of Opposite Sex
Sensations Jump To Jaydeez

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Obsession The Dark Prince

Best Puppy In Breed
Portadown's Dynamite


Winners Dog: (1-2-0-0)
Obsession The Dark Prince

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Obsession The Dark Prince


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Sensations Jump To Jaydeez

Reserve Winners Bitch
Portadown's Dynamite

Junior Puppy Bitch Class
1st Portadown's Dynamite

Open Bitch Class
1st Sensations Jump To Jaydeez


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Haslemere Haggis Heads To Toulin

Best Of Opposite Sex
Glenroslin's Isle Of Arran

Best Puppy In Breed
Glenroslin's Isle Of Arran



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Glenroslin's Isle Of Arran

Reserve Winners Bitch
Gemma Stonehenge Venus La Universal

Junior Puppy Bitch Class
1st Gemma Stonehenge Venus La Universal

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Glenroslin's Isle Of Arran


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Erinisle's Countess Of Lindsay

Best Puppy In Breed
Erinisle's Countess Of Lindsay



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Erinisle's Countess Of Lindsay

Junior Puppy Bitch Class
1st Erinisle's Countess Of Lindsay


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Absolute Ly Here For Your Entertainment

Best Of Opposite Sex
Clandara Deltoro Kid Rock

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Clandara Deltoro Physical Graffiti

Best Puppy In Breed
GCh Absolute Ly Here For Your Entertainment


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 5 pts (3-2-1-0)
GCh Skyehigh's Here We Go Again

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's Dreams N Roses

Best Of Winners: (3-2-1-0)
Skyehigh's Dreams N Roses

Best Puppy In Breed
Forestfield Shotgun Rider


Winners Dog: (3-2-1-0)
Forestfield Shotgun Rider

Reserve Winners Dog
ForestDarinelleField Robbie

Junior Puppy Dog Class
1st Forestfield Shotgun Rider

12-18 Month Dog Class
1st ForestDarinelleField Robbie
2nd Wild Look Of Bright Star


Winners Bitch: (3-2-1-0)
Skyehigh's Dreams N Roses

Reserve Winners Bitch
Skyehigh's High Class

12-18 Month Bitch Class
1st Skyehigh's Dreams N Roses
2nd Skyehigh's High Class


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Valerie Gervais Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   31
Group 2nd   
GCh CurlyQ's Christmas Star
  Pug   30
Group 3rd   
GCh Tinyprints Watch Me Win
  Pomeranian   27
Group 4th   
Ch Livanda Fabbiano
  Pekingese   24
BPIG    Bellefleets Little Deuce Coupe   Poodle (Toy)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Laurelgate Katie Hearts Delite   Havanese   0
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Madrigal Don'tWannamissathing

Best Of Opposite Sex
GCh Burbrook Wug Royal Shenanigans

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Madrigal Don'tWannamissathing

Best Puppy In Breed
Madrigal Don'tWannamissathing


Winners Dog: (1-1-0-1)
Madrigal Don'tWannamissathing

Senior Puppy Dog Class
1st Madrigal Don'tWannamissathing


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Tallygolds Northern Skye

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tallygolds Northern Skye


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Insar Jelani Iz Kanekso

Best Of Opposite Sex
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Insar Jelani Iz Kanekso

Best Puppy In Breed
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah


Winners Dog: (1-1-0-0)
Insar Jelani Iz Kanekso

Open Dog Class
1st Insar Jelani Iz Kanekso


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Senior Puppy Bitch Class
1st Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

3-6 Month Bitch Class
1st Colliwood's Beautiful Like A Rainbow


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Courage Brabary Town

Best Puppy In Breed
Courage Brabary Town


Winners Dog: (1-0-0-0)
Courage Brabary Town

Senior Puppy Dog Class
1st Courage Brabary Town



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Twinkle's Eye Of The Storm

Best Of Opposite Sex
Ch HeartsDelites View From Abroad

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Twinkle's Eye Of The Storm

Best Puppy In Breed
Twinkle's Eye Of The Storm


Winners Dog: (1-1-0-1)
Twinkle's Eye Of The Storm

Senior Puppy Dog Class
1st Twinkle's Eye Of The Storm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rhamah Rythm In Pursuit Of Dragons

Best Puppy In Breed
Rhamah Rythm In Pursuit Of Dragons


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rhamah Rythm In Pursuit Of Dragons

Senior Puppy Dog Class
1st Rhamah Rythm In Pursuit Of Dragons



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Rigair Belle Adele

Best Puppy In Breed
Rigair Chanelle



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Rigair Belle Adele

Reserve Winners Bitch
Rigair Chanelle

Senior Puppy Bitch Class
1st Rigair Chanelle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rigair Belle Adele


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth's Angelina




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Pinkribbon's Behave Yourself

Best Puppy In Breed
Pinkribbon's Behave Yourself



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Livanda Fabbiano

Best Puppy In Breed
Taeplace SoGangsta At Obsession


Winners Dog: (1-0-1-0)
Taeplace SoGangsta At Obsession

Junior Puppy Dog Class
1st Taeplace SoGangsta At Obsession



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Tinyprints Watch Me Win

Best Of Opposite Sex
Winterhaven Great Expectations

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Winterhaven R Impressive Baron

Best Puppy In Breed
Winterhaven Great Expectations


Winners Dog: (1-1-1-0)
Winterhaven R Impressive Baron

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Winterhaven R Impressive Baron


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Winterhaven Great Expectations

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Winterhaven Great Expectations


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Bellefleet's Captain Morgan

Best Of Opposite Sex
Bellefleet's Chocolate Daquiri

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Bellefleets Little Deuce Coupe

Best Puppy In Breed
Bellefleets Little Deuce Coupe


Winners Dog: (1-1-1-0)
Bellefleets Little Deuce Coupe

Senior Puppy Dog Class
1st Bellefleets Little Deuce Coupe


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Bellefleet's Chocolate Daquiri

Senior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Chocolate Daquiri


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh CurlyQ's Christmas Star

Best Of Opposite Sex
GCh Claripugs The Diplomat

Best Puppy In Breed
Siosalach's Hammin It Up


Winners Dog: (1-0-1-1)
Siosalach's Hammin It Up

Junior Puppy Dog Class
1st Siosalach's Hammin It Up



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Valerie Gervais

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Oz's Storm Chaser

Best Of Opposite Sex
Hunderwood Jolie Lady Million

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Hunderwood Jolie Lady Million

Best Puppy In Breed
Shoalcreek's Heavenly Liza


Winners Dog: (2-2-1-0)
Judawn's Paris Cosmopolitan

Reserve Winners Dog
Kirkstan's Game Plan

12-18 Month Dog Class
1st Judawn's Paris Cosmopolitan

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kirkstan's Game Plan


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Hunderwood Jolie Lady Million

Reserve Winners Bitch
Shoalcreek's Heavenly Liza

Junior Puppy Bitch Class
1st Shoalcreek's Heavenly Liza

Open Bitch Class
1st Hunderwood Jolie Lady Million


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Thora Brown Top Dog
Points
Group 1st   
NspirD Elevated Style
  Dalmatian   26
Group 2nd   
Valpo's Man Of Steele
  French Bulldog   25
Group 3rd   
GCh PaRay's Molto Particulare
  Bichon Frise   20
Group 4th   
Ch Butterblac's BMW
  Schipperke   19
BPIG   
NspirD Elevated Style
  Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Gumby's Excalibur Sir Lancelot   Chinese Shar-Pei   0
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nuuktok's Legend Of Kiviuq

Best Puppy In Breed
Nuuktok's Legend Of Kiviuq


Winners Dog: (1-0-0-0)
Nuuktok's Legend Of Kiviuq

Senior Puppy Dog Class
1st Nuuktok's Legend Of Kiviuq



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh PaRay's Molto Particulare




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Abacab's Tuff Ain't Enuff




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Nonnies Bulldacious Rise Above

Best Of Opposite Sex
GCh Topbrass Guns N Roses Firecracker

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Nonnies Bulldacious Rise Above

Select Dog
GCh Aldars Will Always Remember


Winners Dog: (1-1-1-1)
Nonnies Bulldacious Rise Above

12-18 Month Dog Class
1st Nonnies Bulldacious Rise Above

3-6 Month Dog Class
1st Topbrass Bredan Tabasco Cat


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Nonnies Bulldacious Have Faith

12-18 Month Bitch Class
1st Nonnies Bulldacious Have Faith

3-6 Month Bitch Class
1st Starspirit Sparkling Diamond
2nd Fullofbull's Shatzi


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Commitment's Holy Diver




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
NspirD Elevated Style

Best Puppy In Breed
NspirD Elevated Style


Winners Dog: (1-0-0-0)
NspirD Elevated Style

Junior Puppy Dog Class
1st NspirD Elevated Style



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Valpo's Man Of Steele

Best Of Opposite Sex
Aristocrafts Elfrida

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Fullofbull's Toto

Best Puppy In Breed
GCh Valpo's Man Of Steele


Winners Dog: (1-3-1-0)
Fullofbull's Toto

Senior Puppy Dog Class
1st Fullofbull's Toto


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Aristocrafts Elfrida

Reserve Winners Bitch
Petitslutins Robb Isle Shado

Junior Puppy Bitch Class
1st Ottervalley Cricket Fullofbull

Senior Puppy Bitch Class
1st Aristocrafts Elfrida

Open Bitch Class
1st Petitslutins Robb Isle Shado


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Owenbriar Keesbrook Black Ice




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Thalpet's Its About Time

Best Of Opposite Sex
Bellefleet's Joy Ride

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Thalpet's Its About Time

Best Puppy In Breed
Bellefleet's Joy Ride


Winners Dog: (1-3-0-0)
Thalpet's Its About Time

Open Dog Class
1st Thalpet's Its About Time


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Bellefleet's Joy Ride

Reserve Winners Bitch
Bellefleet Gravitational Force

Junior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet Gravitational Force

Senior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Joy Ride

Open Bitch Class
1st Glow Bright Selena


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Valmara's The One And Only

Best Of Opposite Sex
Valmara's Seraph

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Valmara's The One And Only

Best Puppy In Breed
Valmara's The One And Only


Winners Dog: (1-1-0-0)
Valmara's The One And Only

Junior Puppy Dog Class
1st Valmara's The One And Only


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Valmara's Seraph

Senior Puppy Bitch Class
1st Valmara's Seraph


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Butterblac's BMW




Class results courtesy of: MJN Show Services



Winners Dog: (1-1-0-0)
Amadora's One In A Million

Senior Puppy Dog Class
1st Amadora's One In A Million



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Denise Cornelssen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Laureate Invincible
  Shetland Sheepdog   44
Group 2nd   
Ch Northbay's Party People X'Sells
  Australian Shepherd   35
Group 3rd   
Omega Hey What Ever
  Collie (Rough)   26
Group 4th   
JBB's Set Fire To The Reign
  Bouvier des Flandres   20
BPIG   Ch Grandgables Deja Blue Christian Grey   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Regaloake Dior Nior   Shetland Sheepdog   0
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 8 pts (2-4-2-1)
Ch Northbay's Party People X'Sells

Best Of Opposite Sex
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd

Best Of Winners: (2-4-2-1)
EweTurn The Page

Best Puppy In Breed
Cedarpaws In A Heartbeat

Select Dog
Ch Turbar Pop Quiz At Xsells


Winners Dog: (2-4-2-1)
Holler's Midnight Express

Reserve Winners Dog
Ninebark's Day Off

Senior Puppy Dog Class
1st Holler's Midnight Express
2nd Ninebark's Day Off


Winners Bitch: (2-4-2-1)
EweTurn The Page

Reserve Winners Bitch
Cedarpaws In A Heartbeat

Junior Puppy Bitch Class
1st Cedarpaws In A Heartbeat

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's Edge Of Easy

Open Bitch Class
1st EweTurn The Page
2nd Skyrunners Cal'lous Messenger


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Natterjack The Scotsman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh ArbourWay's Foretelling The Spring




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch JBB's Set Fire To The Reign




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Grinzing's Jewelled Moonstone




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
Ch Omega Hey What Ever

Best Of Opposite Sex
Highlandblue Crishmal N Clover

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Chatham's Nightfall On Snow

Best Puppy In Breed
Highlandblue Crishmal N Clover

Select Dog
Ch Blueharvest Dragonheart


Winners Dog: (2-2-2-0)
Chatham's Nightfall On Snow

Reserve Winners Dog
Omega's Classified

12-18 Month Dog Class
1st Chatham's Nightfall On Snow

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Omega's Classified


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Highlandblue Crishmal N Clover

Reserve Winners Bitch
Omega's Perfect Illusion

Junior Puppy Bitch Class
1st Omega's Perfect Illusion

Senior Puppy Bitch Class
1st Highlandblue Crishmal N Clover

3-6 Month Bitch Class
1st Thistlebrae Gems And Joy
2nd Thistlebrae Delta Dawn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Thistlebrae Hometown Hero

Best Puppy In Breed
Thistlebrae Hometown Hero


Winners Dog: (2-0-0-0)
Thistlebrae Hometown Hero

Reserve Winners Dog
Seawhisper Midnight Sun

Junior Puppy Dog Class
1st Thistlebrae Hometown Hero

Open Dog Class
1st Seawhisper Midnight Sun



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Darena Vom Burgimwald

Best Of Opposite Sex
Ch Diesel Vom Burgimwald

Best Puppy In Breed
Erena Vom Burgimwald



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Erena Vom Burgimwald

Junior Puppy Bitch Class
1st Erena Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kyon's Boldest Valkyrie

Best Of Opposite Sex
Kimura's Uno

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kyon's Boldest Valkyrie


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kimura's Uno

Open Dog Class
1st Kimura's Uno


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kyon's Boldest Valkyrie

12-18 Month Bitch Class
1st Kyon's Boldest Valkyrie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Schap Ovcji Koder My Bear Dalia

Best Puppy In Breed
Messyhair's Audrey Hepburn



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Messyhair's Audrey Hepburn

Senior Puppy Bitch Class
1st Messyhair's Audrey Hepburn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 8 pts (2-5-2-0)
GCh Laureate Invincible

Best Of Opposite Sex
Regaloake's Soleil

Best Of Winners: (2-5-2-0)
Avebury's Riot Act

Best Puppy In Breed
Ch Grandgables Deja Blue Christian Grey

Select Dog
Ch Grandgables Deja Blue Christian Grey


Winners Dog: (2-5-2-0)
Avebury's Riot Act

Reserve Winners Dog
Cameo I Have A Dream

Junior Puppy Dog Class
1st Avebury's Riot Act

Open Dog Class
1st Cameo I Have A Dream


Winners Bitch: (2-5-2-0)
Regaloake's Soleil

Reserve Winners Bitch
Laureate Vignette

Senior Puppy Bitch Class
1st Lynphil Collateral Beauty

12-18 Month Bitch Class
1st Laureate Vignette

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Regaloake's Soleil
2nd Futurehaven Up Up And Away
3rd Ramblinbrook Once In A Blumoon

3-6 Month Bitch Class
1st Regaloake Dior Nior
2nd Stonehaven's Ever Enchanting


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Yasashiikuma Jumpin Jack Flash

Best Of Opposite Sex
Yasashiikuma Dare T'B Different

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Yasashiikuma Dare T'B Different

Best Puppy In Breed
Yasashiikuma Mine's A Guinness


Winners Dog: (1-1-1-0)
Yasashiikuma Mine's A Guinness

Junior Puppy Dog Class
1st Yasashiikuma Mine's A Guinness


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Yasashiikuma Dare T'B Different

Open Bitch Class
1st Yasashiikuma Dare T'B Different


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Denise Cornelssen

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Wind Dancer-Aylesford Paradox

Best Of Opposite Sex
Winddancer In Living Color At Aylesford

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Buster's Black Badger

Best Puppy In Breed
Buster's Black Badger


Winners Dog: (1-3-1-0)
Buster's Black Badger

Senior Puppy Dog Class
1st Buster's Black Badger


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Winddancer In Living Color At Aylesford

Reserve Winners Bitch
Wenlisa's For Sheeps N Giggles

Junior Puppy Bitch Class
1st Winddancer Getup And Boogie

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's For Sheeps N Giggles

Open Bitch Class
1st Winddancer In Living Color At Aylesford


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Saturday 21st of October 2017 12:11:15 PM