K-W Kennel Club
Monday, May 22, 2017 - Show # 2



Related Results


Results courtesy of:

-- Chris Pollen --
MBIS BISS AM CAN GRD CH PaRay Molto Particulare
Owner: Marcel Bourgon & Danielle Belair
Handler: Chris Pollen
http://springsporthandler.yolasite.com/


Best In Show
Judge: Lee Steeves
Spaniel (English Cocker)  
GCh Carnaby Between Friends
Points: 161 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Lee Steeves
Siberian Husky   Snowmist's Inquisitive








Group 1 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Carnaby Between Friends
  Spaniel (English Cocker)   43
Group 2nd   
GCh Castlegar Elroy At Autumwynd
  Retriever (Labrador)   42
Group 3rd   
GCh Tricep Countrystars Grand Jury
  Spaniel (American Cocker)   41
Group 4th   
GCh Aingeal Memories Of KD Live On
  Setter (Irish Red & White)   30
BPIG    Butterblac's Sudden Impact   Retriever (Flat-Coated)   N/A
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Neigenuveaux's Mazaradi

Best Of Opposite Sex
Neigenuveaux Moonbeam's M

Best Puppy In Breed
Ch Neigenuveaux's Mazaradi



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Neigenuveaux Moonbeam's M

Junior Puppy Bitch Class
1st Neigenuveaux Moonbeam's M

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Sepia Fade To Black

Best Of Opposite Sex
Legacyk Talk Dirty Tome

Best Puppy In Breed
Sepia's Secret Little Wish



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Legacyk Talk Dirty Tome

Reserve Winners Bitch
Sepia's Secret Little Wish

Senior Puppy Bitch Class
1st Sepia's Secret Little Wish

Open Bitch Class
1st Legacyk Talk Dirty Tome

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 14 pts (5-2-7-1)
GCh Rowansgaard Paint It Black

Best Of Opposite Sex
Ch Blacmoor Puppy New Year

Best Of Winners: (5-2-7-1)
Butterblac's Dragon Girl

Best Puppy In Breed
Butterblac's Sudden Impact

Select Dog
GCh Windy Hill God of Fire


Winners Bitch: (5-2-7-1)
Butterblac's Dragon Girl

Reserve Winners Bitch
Dunibruk's Wild Irish Rose At Saltbox

12-18 Month Bitch Class
1st Dunibruk's Wild Irish Rose At Saltbox

Open Bitch Class
1st Butterblac's Dragon Girl

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 8 pts (1-4-3-1)
GCh Kidraised Gem's Lil Tom Sawyer

Best Of Opposite Sex
GCh Shadymist Ambercroft Shesofine

Best Of Winners: (1-4-3-1)
Shadymist Ambercroft Let It Go

Best Puppy In Breed
Darrowby's Creiryddlydd Real Deal

Select Dog
Ch Ambertru's If Nott For You


Winners Dog: (1-4-3-1)
Monfortmagic Out On The Town

Open Dog Class
1st Monfortmagic Out On The Town


Winners Bitch: (1-4-3-1)
Shadymist Ambercroft Let It Go

Reserve Winners Bitch
Prettyriver's Crush At Luchan

Senior Puppy Bitch Class
1st Darrowby's Creiryddlydd Real Deal

12-18 Month Bitch Class
1st Prettyriver's Crush At Luchan

Open Bitch Class
1st Shadymist Ambercroft Let It Go
2nd Olive Of Stonemead

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Castlegar Elroy At Autumwynd



Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aingeal Memories Of KD Live On



Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 10 pts (2-3-3-3)
GCh Tricep Countrystars Grand Jury

Best Of Opposite Sex
Ch Mar-K's Breaking News

Best Of Winners: (2-3-3-3)
Mar-K's Colour Me Happy At Rubyred

Best Puppy In Breed
KLAD Samamari Sweet Baby James

Select Dog
GCh WynRidge's Make It So

Select Bitch
Ch Ashleysown Touch Of Colour


Winners Dog: (2-3-3-3)
Krismyth Dark Tower

Reserve Winners Dog
KLAD Samamari Sweet Baby James

Bred By Exhibitor Dog Class
1st KLAD Samamari Sweet Baby James

Open Dog Class
1st Krismyth Dark Tower


Winners Bitch: (2-3-3-3)
Mar-K's Colour Me Happy At Rubyred

Reserve Winners Bitch
KLAD Samamari Fire And Rain

Junior Puppy Bitch Class
1st Kaplar N' Telme's Dreams Do Come True

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st KLAD Samamari Fire And Rain

Open Bitch Class
1st Mar-K's Colour Me Happy At Rubyred

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Carnaby Between Friends



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jamball's Dulcinea Of Redoak



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Jamball's Dulcinea Of Redoak

Open Bitch Class
1st Jamball's Dulcinea Of Redoak





Group 2 - Doug Windsor Top Dog
Points
Group 1st   
Ch McCartney N Alacrity Celeste
  Whippet   10
Group 2nd   Ch Pax Mundi Ares   Greyhound   7
Group 3rd   
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick
  Deerhound (Scottish)   5
Group 4th   
GCh Kimani's Pride And Honor
  Rhodesian Ridgeback   4
BPIG    Counterpoint's Something Royal   Whippet   N/A
Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Napier's Omg Did You Hear

Best Of Opposite Sex
Ch Polo's Chillin Like A Villain



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Napier's Omg Did You Hear

12-18 Month Bitch Class
1st Napier's Omg Did You Hear

Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Buffobass Mr. Bojangles



Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Merry Music Chains Of Love



Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick



Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Pax Mundi Ares

Select Dog
GCh Upper Mountain Man In The Moon



Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kimani's Pride And Honor



Judge: Doug Windsor

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh McCartney N Alacrity Celeste

Best Of Opposite Sex
GCh McCartney's Celebrity Buzz

Best Puppy In Breed
Counterpoint's Something Royal



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Counterpoint's Something Royal

Junior Puppy Bitch Class
1st Counterpoint's Something Royal





Group 3 - Brian Reid Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Lindsayleigh's Thunder Struck
  Schnauzer (Giant)   19
Group 2nd   
GCh Tiamat's All About That Base
  Boxer   18
Group 3rd    Snowmist's Inquisitive   Siberian Husky   14
Group 4th   
Ch Ailama Try To Win
  Newfoundland   13
BPIG    Snowmist's Inquisitive   Siberian Husky   N/A
Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Makovey Noch Na Kupalu

Best Of Opposite Sex
Bagheera Bella Deti Arbata

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Makovey Noch Na Kupalu


Winners Dog: (1-1-0-0)
Makovey Noch Na Kupalu

12-18 Month Dog Class
1st Makovey Noch Na Kupalu


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bagheera Bella Deti Arbata

Open Bitch Class
1st Bagheera Bella Deti Arbata

Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Tiamat's All About That Base

Best Of Opposite Sex
Rubyred's Dust It Off

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Fyrecreek's True Love

Best Puppy In Breed
Fyrecreek's True Love

Select Bitch
Ch Shearer Winstar's What Dreams Are Made Of


Winners Dog: (1-1-0-2)
Rubyred's Dust It Off

Senior Puppy Dog Class
1st Rubyred's Dust It Off


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Fyrecreek's True Love

Senior Puppy Bitch Class
1st Fyrecreek's True Love

Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Ruler's Low Winter Sun

Best Of Opposite Sex
Dobereich's Here Comes The Sun


Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Pyrview's Sultan Of Soul



Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Ailama Try To Win


Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Bigbay Augusta



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Bigbay Augusta

Reserve Winners Bitch
Claircreek Purple Dahlia

12-18 Month Bitch Class
1st Bigbay Augusta
2nd Keevabay's Hearts Desire

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Claircreek Purple Dahlia

Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Esmonds Devil Went Down To Georgia



Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Thunder Struck



Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Silcort Emma May

Best Puppy In Breed
Peppermill Encore Presentation



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Peppermill Encore Presentation

Junior Puppy Bitch Class
1st Peppermill Encore Presentation

Judge: Brian Reid

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Snowmist's Inquisitive

Best Puppy In Breed
Snowmist's Inquisitive



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Snowmist's Inquisitive

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowmist's Inquisitive





Group 4 - Dann Wilson Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Foxheart Westchester Supergirl
  Airedale Terrier   14
Group 2nd   
Ch Paradym Laughs Out Loud
  Norwich Terrier   12
Group 3rd   
Ch Zlatapraha Primrose At Sandant
  Cesky Terrier   8
Group 4th    Benayr Brumby   Australian Terrier   6
BPIG    Dralion's Mirror Image   Norwich Terrier   N/A
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Foxheart Westchester Supergirl

Best Puppy In Breed
Ch Debwewin By Gardenaire



Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Benayr Brumby

Best Of Opposite Sex
Armirelli Show Leader

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Benayr Brumby

Best Puppy In Breed
Armirelli Show Leader


Winners Dog: (1-1-0-0)
Benayr Brumby

Open Dog Class
1st Benayr Brumby


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Armirelli Show Leader

Junior Puppy Bitch Class
1st Armirelli Show Leader

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Zlatapraha Primrose At Sandant

Best Of Opposite Sex
GCh Zlatapraha Peterson



Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Abberann Phelan



Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Paradym Laughs Out Loud

Best Of Opposite Sex
Ch Ragus Devils Double

Best Puppy In Breed
Dralion's Mirror Image



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Paradym Dralion Lily Tomlins

Reserve Winners Bitch
Dralion's Mirror Image

Senior Puppy Bitch Class
1st Dralion's Mirror Image

12-18 Month Bitch Class
1st Paradym Dralion Lily Tomlins

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Algernon Sky High Magic

Best Of Opposite Sex
Carbor Bread And Butter

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Algernon Sky High Magic


Winners Dog: (1-1-0-0)
Algernon Sky High Magic

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Algernon Sky High Magic


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Carbor Bread And Butter

Open Bitch Class
1st Carbor Bread And Butter

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Woodbend's Irish Debut

Best Of Opposite Sex
Honeyrag's Tulira Mairtin

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Woodbend's Irish Debut

Best Puppy In Breed
Woodbend's Irish Debut


Winners Dog: (1-1-0-0)
Honeyrag's Tulira Mairtin

Open Dog Class
1st Honeyrag's Tulira Mairtin


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Woodbend's Irish Debut

Junior Puppy Bitch Class
1st Woodbend's Irish Debut





Group 5 - Allan Pepper Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Pocopayasos U Got Served
  Havanese   20
Group 2nd   
GCh St Johns Independence Day At Whichwire
  Griffon (Brussels)   19
Group 3rd   
GCh Tinyprints Watch Me Win
  Pomeranian   18
Group 4th   
GCh CurlyQ's Christmas Star
  Pug   17
BPIG    Midsummer Take A Back Road   Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Judge: Allan Pepper

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
Midsummer Take A Back Road

Best Of Opposite Sex
Syrenia's Southern Fancy

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Midsummer Take A Back Road

Best Puppy In Breed
Midsummer Take A Back Road

Select Dog
Ch Sigma Chi's Jose At Mingchen

Select Bitch
Ch Midsummers Cranberry Crisp


Winners Dog: (2-2-2-1)
Midsummer Take A Back Road

Reserve Winners Dog
Syrenia's Modern Master

Junior Puppy Dog Class
1st Midsummer Take A Back Road
2nd Syrenia's Modern Master


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Syrenia's Southern Fancy

Reserve Winners Bitch
Tallygolds Lavender Rose

Canadian Bred Bitch Class
1st Tallygolds Lavender Rose

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Syrenia's Southern Fancy

Judge: Allan Pepper

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mazel Tov N Altair Sea Vixen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mazel Tov N Altair Sea Vixen

Open Bitch Class
1st Mazel Tov N Altair Sea Vixen

Judge: Allan Pepper

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh St Johns Independence Day At Whichwire



Judge: Allan Pepper

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pocopayasos U Got Served



Judge: Allan Pepper

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Taeplace SoGangsta At Obsession

Best Puppy In Breed
Taeplace SoGangsta At Obsession


Judge: Allan Pepper

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tinyprints Watch Me Win



Judge: Allan Pepper

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh CurlyQ's Christmas Star



Judge: Allan Pepper

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh DeeBet's Excalibur

Best Of Opposite Sex
Fwaggle Renaissance For Deebet

Best Puppy In Breed
Fwaggle Renaissance For Deebet



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Fwaggle Renaissance For Deebet

Junior Puppy Bitch Class
1st Fwaggle Renaissance For Deebet

Judge: Allan Pepper

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Rigair Indigo Gold

Best Of Opposite Sex
Dayjuel From Here To Infinity

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Rigair Indigo Gold

Best Puppy In Breed
Rigair Indigo Gold


Winners Dog: (2-3-0-0)
Rigair Indigo Gold

Reserve Winners Dog
Dayjuel Derby

Canadian Bred Dog Class
1st Dayjuel Derby

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Rigair Indigo Gold


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Dayjuel From Here To Infinity

Reserve Winners Bitch
Rigair Unique Roxy

Senior Puppy Bitch Class
1st Rigair Fleur De Lis Valentina

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dayjuel From Here To Infinity
2nd Rigair Unique Roxy





Group 6 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st   Ch Delamer Sea I'm Beautiful   Schipperke   33
Group 2nd   
Ch Stirling's Chadklier Alexandra
  Boston Terrier   24
Group 3rd   
Ch Topbrass Guns N Roses Firecracker
  Bulldog   23
Group 4th    Arreau's Lady Marmalade   Poodle (Standard)   10
BPIG    Arreau's Lady Marmalade   Poodle (Standard)   N/A
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Stirling's Chadklier Alexandra



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 12 pts (4-4-1-4)
GCh Topbrass Guns N Roses Firecracker

Best Of Opposite Sex
GCh Bulldacious Shatrugo Nacho Biz

Best Of Winners: (4-4-1-4)
Bulldacious Izn't She On Fire

Best Puppy In Breed
Ch Rugerlane's Simone Is Enjoy's Golden Girl

Select Bitch
GCh Bulldacious La Dee Da


Winners Dog: (4-4-1-4)
Topbrass Bredan Tabasco Cat

Reserve Winners Dog
Bulldacious Qbecbulldogs Epoch

Junior Puppy Dog Class
1st Topbrass Bredan Tabasco Cat

Senior Puppy Dog Class
1st Bulldacious Qbecbulldogs Epoch

12-18 Month Dog Class
1st Iroc's Sweet Pecan Pi

Open Dog Class
1st Bulldacious Nonnies Bruno


Winners Bitch: (4-4-1-4)
Bulldacious Izn't She On Fire

Reserve Winners Bitch
Aldars Main Squeeze

Junior Puppy Bitch Class
1st Bulldacious Izn't She On Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Aldars Main Squeeze
2nd Pelee Frankly I'm Franktastic
3rd Diona (Meyer)

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
GCh Karendon's The Pied Piper

Best Of Opposite Sex
Karendon's Keep Calm N Sip On

Best Of Winners: (1-3-3-0)
Jayron's Solar Knight

Best Puppy In Breed
Ch Fabelhaft Robobull Casino Royale

Select Dog
Ch Fabelhaft Robobull Casino Royale


Winners Dog: (1-3-3-0)
Jayron's Solar Knight

Senior Puppy Dog Class
1st Jayron's Solar Knight


Winners Bitch: (1-3-3-0)
Karendon's Keep Calm N Sip On

Reserve Winners Bitch
Robobull Fabelfhaft Fawnda Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Robobull Fabelfhaft Fawnda Fire

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Karendon's Keep Calm N Sip On

Open Bitch Class
1st Monitaps Aldarable Mee

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lasacas Marshall A. Constable



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Arreau's Lady Marmalade

Best Puppy In Breed
Arreau's Lady Marmalade



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Arreau's Lady Marmalade

Senior Puppy Bitch Class
1st Arreau's Lady Marmalade

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 8 pts (3-2-2-2)
Ch Delamer Sea I'm Beautiful

Best Of Opposite Sex
Ch Delamer I Sea Magic

Best Of Winners: (3-2-2-2)
Delamer Summer Salt

Best Puppy In Breed
Delamer Saltwater Kisses And Starfish Wishes

Select Dog
Ch Deloran's Somewhere Over The Rainbow

Select Bitch
Ch Mardeck's Iridessa


Winners Dog: (3-2-2-2)
Mardeck's The Sorcerer's Quest

Reserve Winners Dog
Delamer Salt Heir

12-18 Month Dog Class
1st Mardeck's The Sorcerer's Quest

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Delamer Salt Heir

Open Dog Class
1st Exmoor Mana Magic


Winners Bitch: (3-2-2-2)
Delamer Summer Salt

Reserve Winners Bitch
Delamer Saltwater Kisses And Starfish Wishes

12-18 Month Bitch Class
1st Delamer Summer Salt

Open Bitch Class
1st Delamer Saltwater Kisses And Starfish Wishes

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Colledge Shiver Me Timbers

Best Puppy In Breed
Colledge Shiver Me Timbers


Winners Dog: (2-0-0-0)
Colledge Shiver Me Timbers

Reserve Winners Dog
Colledge Rules Don't Apply

Junior Puppy Dog Class
1st Colledge Rules Don't Apply

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Colledge Shiver Me Timbers




Group 7 - Jo Ann Pavey Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd
  Australian Shepherd   16
Group 2nd   
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc
  Schapendoes   14
Group 3rd   
GCh Windsong Every Single Day
  Collie (Rough)   13
Group 4th    Ryemeers Winged Victory   Belgian Shepherd Dog   6
BPIG    Sylvan Argent Windsong Collateral Beauty   Collie (Rough)   N/A
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd

Best Of Opposite Sex
Ch Cedarpaws In A Heartbeat

Best Puppy In Breed
Ch Cedarpaws In A Heartbeat



Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Natterjack The Scotsman



Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ryemeers Winged Victory



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ryemeers Winged Victory

Open Bitch Class
1st Ryemeers Winged Victory

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Bellaclan Bugatti

Best Of Opposite Sex
Bellaclan Royal Princess

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Bellaclan Royal Princess

Best Puppy In Breed
Bellaclan Royal Princess


Winners Dog: (1-1-1-0)
Vallnery Think Fast Bellaclan

12-18 Month Dog Class
1st Vallnery Think Fast Bellaclan


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Bellaclan Royal Princess

Senior Puppy Bitch Class
1st Bellaclan Royal Princess

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GCh Windsong Every Single Day

Best Of Opposite Sex
Ch Omega Hey What Ever

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Omega's Blue Wave

Best Puppy In Breed
Sylvan Argent Windsong Collateral Beauty

Select Bitch
Ch Brookdale Forever And A Day


Winners Dog: (1-3-1-2)
Sylvan Argent Windsong Shadowhunter

Senior Puppy Dog Class
1st Sylvan Argent Windsong Shadowhunter


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Omega's Blue Wave

Reserve Winners Bitch
Sylvan Argent Windsong Collateral Beauty

Senior Puppy Bitch Class
1st Sylvan Argent Windsong Collateral Beauty

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Omega's Blue Wave

Open Bitch Class
1st Glasgowhill Brilliant Disguise

Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch BergerAlemnd's Dawning Hope



Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc



Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Futurehaven Up Up And Away



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Futurehaven Up Up And Away

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Futurehaven Up Up And Away

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Tuesday 17th of October 2017 10:44:21 PM