New Brunswick Kennel Club
Sunday, August 20, 2017 - Show # 5



Related Results


Best In Show
Judge: William Byrne
Bouvier des Flandres  
GChEx Cornus One In A Row
Points: 150 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: William Byrne
Affenpinscher  Ch Facetious Frieda V Tani Kazari
Best Puppy In Show
Judge: William Byrne
Shetland Sheepdog  
Ch Truespirit Nikkilen Jasmine
Best Baby Puppy In Show
Judge: William Byrne
Tibetan Terrier  
Oneeto's Prairie Golden Renew








Group 1 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Polarsky's Twinkle Little Star
  Retriever (Golden)   30
Group 2nd   
GCh Pageska's FM3 Cinch
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   19
Group 3rd   
GChEx Triseter Celtic Player
  Setter (Gordon)   13
Group 4th   
Ch Seasyde Believe In Me
  Pointer   12
BPIG    Starhill Kid Charlemagne   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mischtikals Tri Me Out   Spaniel (American Cocker)   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bleuzorange C Peawi Mystique




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Pageska's FM3 Cinch

Best Of Opposite Sex
GCh Lova Des Vallons De La Sone

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Pageska's OP Whisky

Best Puppy In Breed
Pageska's OP Whisky


Winners Dog: (2-2-1-1)
Pageska's OP Whisky

Reserve Winners Dog
Pageska's HH Dexter

Junior Puppy Dog Class
1st Pageska's OP Whisky
2nd Pageska's HH Dexter


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Pageska's Keswick Heart's Desire

Reserve Winners Bitch
Pageska's Nyska Janou

Junior Puppy Bitch Class
1st Pageska's Keswick Heart's Desire
2nd Pageska's Nyska Janou


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Seasyde Believe In Me




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Pond Hollow Special Delivery



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Pond Hollow Spirit Of The Wind

Reserve Winners Bitch
Wildbrook's Make A Wish

Canadian Bred Bitch Class
1st Wildbrook's Make A Wish

Open Bitch Class
1st Pond Hollow Spirit Of The Wind


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Huntsdown Bjorn

Best Of Opposite Sex
Wood Duck's Nyleve Chocolate Diamond

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Huntsdown Bjorn

Select Dog
Ch Wildbrook's First Edition


Winners Dog: (1-1-1-0)
Huntsdown Bjorn

Open Dog Class
1st Huntsdown Bjorn


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Triseter Celtic Player




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Marsuvica's Midnight Magic

Best Puppy In Breed
Ch Shanajen's Don't Stop Believin


3-6 Month Dog Class
1st Mischtikals Tri Me Out



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shores of Shenandoah



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shores of Shenandoah

Open Bitch Class
1st Shores of Shenandoah


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Egerton's Kiss Of Sentosa

Best Puppy In Breed
Egerton's Kiss Of Sentosa



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Egerton's Kiss Of Sentosa

Reserve Winners Bitch
Egerton's Amazing Gift Of Love

Canadian Bred Bitch Class
1st Egerton's Kiss Of Sentosa
2nd Egerton's Amazing Gift Of Love


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 2 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch TG Shillington Seeing Stars
  Beagle   11
Group 2nd   GCh Trumphill's Exquisite Lizzie   Rhodesian Ridgeback   10
Group 3rd   
Ch Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   9
Group 4th   
GCh McCartney's Xcape From Reality
  Whippet   8
BPIG   Ch Genson's Alice in Wonderland   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Trumphill Totalchaos At Lutalo   Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Obiwan Heart Of Darkness




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh TG Shillington Seeing Stars




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Leoralees Everybodys Got a Cousin in Miami



3-6 Month Bitch Class
1st Genson's Add A Little Cinnamon


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Genson's Alice in Wonderland

Best Of Opposite Sex
GCh Genson's Sharpshooter

Best Puppy In Breed
Genson's Alice in Wonderland



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Genson's Alice in Wonderland

Reserve Winners Bitch
Genson's A Little Dream

Senior Puppy Bitch Class
1st Genson's Alice in Wonderland

Open Bitch Class
1st Genson's A Little Dream
2nd Genson's Going For The Gold


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
The Wones I Just Can't Wait To Win



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Grandcru Beau Constantia Lucca




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Trumphill's Exquisite Lizzie


3-6 Month Dog Class
1st Trumphill Totalchaos At Lutalo


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Arabica Dahouk

Best Puppy In Breed
Arabica Dahouk



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Arabica Dahouk

Senior Puppy Bitch Class
1st Arabica Dahouk


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh McCartney's Xcape From Reality




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 3 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Crusade Rock Crystal
  Schnauzer (Standard)   38
Group 2nd   
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn
  Bullmastiff   28
Group 3rd   
GChEx Belnois Locked N' Loaded
  Bernese Mountain Dog   24
Group 4th    Kettle Cove N Ashtrick No Regrets   Doberman Pinscher   22
BPIG    Peppermill Encore Presentation   Schnauzer (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Elharlen's Kindred Spirit
  Boxer   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (3-0-1-0)
Silverdream's Sexy Dancer

Select Dog
GCh Silverdream's This Is It



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChEx Belnois Locked N' Loaded

Best Of Opposite Sex
Backcountry Unanswered Prayers




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Zwillings Josie's K Park Pick



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn

Best Of Opposite Sex
Nix Hollywood Stripes

Select Dog
Ch Bramstoke's Walkin In Memphis



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Nix Hollywood Stripes

Reserve Winners Bitch
Allyrae Miss Eleanor Vegrenan

12-18 Month Bitch Class
1st Allyrae Miss Eleanor Vegrenan

Open Bitch Class
1st Nix Hollywood Stripes


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Kettle Cove N Ashtrick No Regrets

Best Of Opposite Sex
Ch Goldgrove Race The Summer Wind

Select Bitch
Ch Sharinway's You Are Not Alone


3-6 Month Dog Class
1st Sharinway's Hey Casanova Baby


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Blue Diamond's Jager Bomb


Winners Dog: (1-0-0-0)
Blue Diamond's Jager Bomb

Open Dog Class
1st Blue Diamond's Jager Bomb


3-6 Month Bitch Class
1st Iris Of Bejby Bordo


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Patientdane's Just Chillin @Katcrew

Best Puppy In Breed
Kozar's Aurora Sky on Phyre



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Patientdane's Just Chillin @Katcrew

Reserve Winners Bitch
Kozar's Aurora Sky on Phyre

Junior Puppy Bitch Class
1st Kozar's Aurora Sky on Phyre

12-18 Month Bitch Class
1st Exit Vom Munchhof

Open Bitch Class
1st Patientdane's Just Chillin @Katcrew

3-6 Month Bitch Class
1st TriLa's Workin The Strip


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Pyroni Dancing Queen

Best Of Opposite Sex
GCh Karleo's Gold Rush

Best Puppy In Breed
Karleo's Sweet Serenity



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Pyroni Sails To Monark

Reserve Winners Bitch
Karleo's Sweet Serenity

Junior Puppy Bitch Class
1st Karleo's Sweet Serenity
2nd Karleo's Watch Her Go

Open Bitch Class
1st Pyroni Sails To Monark


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Trails End All The Right Moves

Best Puppy In Breed
Ch Trails End All The Right Moves




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Trojan's New Girl in Town

Best Of Opposite Sex
Rottparadise Shiraz of Kessilla

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Rottparadise Shiraz of Kessilla


Winners Dog: (1-1-0-1)
Rottparadise Shiraz of Kessilla

Canadian Bred Dog Class
1st Rottparadise Shiraz of Kessilla


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Galwood N'RNF Love Is Forever

12-18 Month Bitch Class
1st Galwood N'RNF Love Is Forever


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Trieste's Disorderly Conduct




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 9 pts (1-4-0-5)
GCh Crusade Rock Crystal

Best Of Opposite Sex
Carrillon Cortaillod Justice

Best Of Winners: (1-4-0-5)
Shalimar's Vogue

Best Puppy In Breed
Peppermill Encore Presentation

Select Bitch
GCh Champagne Ginger Rogers


Winners Dog: (1-4-0-5)
Carrillon Cortaillod Justice

Open Dog Class
1st Carrillon Cortaillod Justice


Winners Bitch: (1-4-0-5)
Shalimar's Vogue

Reserve Winners Bitch
Peppermill Encore Presentation

Junior Puppy Bitch Class
1st Raintree Hicotn Above And Beyond

Senior Puppy Bitch Class
1st Peppermill Encore Presentation

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Peppermill's So Much Chatter

Open Bitch Class
1st Shalimar's Vogue


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 4 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   Ch Dragonfox Inxs At Kreuzritter   Fox Terrier (Wire)   7
Group 2nd    Hollytroy's Angel Wings   Airedale Terrier   6
Group 3rd   
Ch Absolute Ly Here For Your Entertainment
  Staffordshire Bull Terrier   5
Group 4th    Lochlomond On The Bonnie Banks   Cairn Terrier   4
BPIG    Haeloganlane's Girl On The Move   West Highland White Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dragonfox A Win Wynn Situation   Welsh Terrier   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hollytroy's Angel Wings



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hollytroy's Angel Wings

Open Bitch Class
1st Hollytroy's Angel Wings


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Prairie Moon Legend of Zelda




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Lochlomond On The Bonnie Banks



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Dragonfox Inxs At Kreuzritter




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Boreal Smooth Spirit de Kuyper

Best Puppy In Breed
Boreal Smooth Spirit de Kuyper


Winners Dog: (1-0-0-0)
Boreal Smooth Spirit de Kuyper

Junior Puppy Dog Class
1st Boreal Smooth Spirit de Kuyper



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Absolute Ly Here For Your Entertainment




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Dragonfox A Win Wynn Situation


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Haeloganlane's Girl On The Move

Best Puppy In Breed
Haeloganlane's Girl On The Move



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Haeloganlane's Girl On The Move

Open Bitch Class
1st Haeloganlane's Girl On The Move


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 5 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   Ch Facetious Frieda V Tani Kazari   Affenpinscher   22
Group 2nd   Ch PekeEasy Top Gun Is In Town   Pekingese   21
Group 3rd   
Ch Kalmadray's Son of Anarchy
  Pug   20
Group 4th   GCh MC N BCBG Miss Piggy   Chihuahua (Long Coat)   15
BPIG    Foxworth First And Goal   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Charchen's Hot Topic At Siosalach   Pug   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Facetious Frieda V Tani Kazari




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh MC N BCBG Miss Piggy




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch DeReve Coka Gong Zhu Mipha

Best Of Opposite Sex
Gardine Don't Stop Believing

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Gardine Don't Stop Believing

Best Puppy In Breed
Ch DeReve Coka Gong Zhu Mipha


Winners Dog: (1-2-0-1)
Gardine Don't Stop Believing

Junior Puppy Dog Class
1st Gardine Don't Stop Believing


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Pure Pandemonium At Gardine

Reserve Winners Bitch
Wintales Princess Fiona

Junior Puppy Bitch Class
1st Wintales Princess Fiona

Open Bitch Class
1st Pure Pandemonium At Gardine


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Versus Volcano Mano Gentis

Best Of Opposite Sex
Sailormade's U Make Me Blush



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maplewood's Dancin Queen

Best Puppy In Breed
Maplewood's Dancin Queen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maplewood's Dancin Queen

Senior Puppy Bitch Class
1st Maplewood's Dancin Queen


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Applea Victoria's Secret Kiss



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Applea Victoria's Secret Kiss

Open Bitch Class
1st Applea Victoria's Secret Kiss


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch PekeEasy Top Gun Is In Town


3-6 Month Dog Class
1st Pekeeasy Master Damion



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Foxworth First And Goal

Best Puppy In Breed
Foxworth First And Goal


Winners Dog: (1-0-0-0)
Foxworth First And Goal

Junior Puppy Dog Class
1st Foxworth First And Goal



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Ch Kalmadray's Son of Anarchy

Best Of Opposite Sex
Xoe's Tiny Dancer

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Siosalach's Hammin It Up

Select Dog
GCh Xoe-Eleki's Emerald City


Winners Dog: (2-1-2-0)
Siosalach's Hammin It Up

Reserve Winners Dog
Xoe's Rocket Man

Canadian Bred Dog Class
1st Siosalach's Hammin It Up

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Xoe's Rocket Man

3-6 Month Dog Class
1st Charchen's Hot Topic At Siosalach


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Xoe's Tiny Dancer

12-18 Month Bitch Class
1st Xoe's Tiny Dancer


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
GCh Eugenio Di Savoia Galibar's Monchichi

Best Of Opposite Sex
Ch Paradiselee to Marsuvica Dixie

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Fuoco Nel Fuoco Galibar's Monchichi

Best Puppy In Breed
Joymason's Henryacres Mrthamay

Select Bitch
Ch Marsuvica's Life's A Treasure


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Joymason's Henryacres Mrthamay

Senior Puppy Bitch Class
1st Joymason's Henryacres Mrthamay


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services




Group 6 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Delamer Sea I'm Beautiful
  Schipperke   23
Group 2nd   
GCh Oneeto's Keeper To Carry On
  Tibetan Terrier   22
Group 3rd   
GCh Bluemount Silver Spirit
  Bulldog   21
Group 4th   
Ch Akanami's High Bar Kohei
  Shiba Inu   18
BPIG   
Ch Opal's Journey Of Love
  Shih Tzu   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Oneeto's Prairie Golden Renew
  Tibetan Terrier   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Bluemount Silver Spirit

Best Of Opposite Sex
Ch Muldoon Gemma Teller

Best Puppy In Breed
Hpnotiq's Roar N The North Shore


Winners Dog: (1-0-1-1)
Hpnotiq's Roar N The North Shore

Senior Puppy Dog Class
1st Hpnotiq's Roar N The North Shore

3-6 Month Dog Class
1st Muldoon In The Arms Of Angels


3-6 Month Bitch Class
1st Muldoon I Dream Of Angels


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Nyan Chow's JP Espressivo A Tempo

Best Of Opposite Sex
Ch Beshia's Guardian Angel

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Master Yoda (Velasco)

Best Puppy In Breed
Ch Beshia's Guardian Angel


Winners Dog: (1-2-1-1)
Master Yoda (Velasco)

Open Dog Class
1st Master Yoda (Velasco)


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Eastway's Michele Anastasia Ursula

Reserve Winners Bitch
Dragonslayer Tai's Black Pearl

Junior Puppy Bitch Class
1st Dragonslayer Tai's Black Pearl

12-18 Month Bitch Class
1st Eastway's Michele Anastasia Ursula


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Onsengeltje Storybook Secret

Best Puppy In Breed
Onsengeltje Storybook Secret



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Onsengeltje Storybook Secret

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Onsengeltje Storybook Secret


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Valpo's Liberty Belle

Best Puppy In Breed
Valpo's Liberty Belle

Select Bitch
Ch Martrav N Briley's Pop That Cork



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Valpo's Liberty Belle

Junior Puppy Bitch Class
1st Valpo's Liberty Belle


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rickees Show Me The Ring

Best Puppy In Breed
Rickees Show Me The Ring


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rickees Show Me The Ring

Junior Puppy Dog Class
1st Rickees Show Me The Ring



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mt Rainer Reds Chance At Leeanns

Best Puppy In Breed
Mt Rainer Reds Chance At Leeanns


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mt Rainer Reds Chance At Leeanns

Junior Puppy Dog Class
1st Mt Rainer Reds Chance At Leeanns



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Ch Coquetel Nicole

Best Puppy In Breed
Olive U Lovestruck By Gayle Force Winds



Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Delamer Sea I'm Beautiful




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Akanami's High Bar Kohei




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Opal's Journey Of Love

Best Of Opposite Sex
Loghavens Kindred Spirit

Best Puppy In Breed
Ch Opal's Journey Of Love



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Loghavens Kindred Spirit

Senior Puppy Bitch Class
1st Loghavens Kindred Spirit


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Karleo's Formal Affair




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Oneeto's Keeper To Carry On



3-6 Month Bitch Class
1st Oneeto's Prairie Golden Renew


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services


Group 7 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Cornus One In A Row
  Bouvier des Flandres   13
Group 2nd   Ch Millertime's American Glory Girl   German Shepherd Dog   12
Group 3rd   
Ch Truespirit Nikkilen Jasmine
  Shetland Sheepdog   9
Group 4th    Silverpark Guys Tekila Cutie   Australian Stumpy Tail Cattle Dog   3
BPIG   
Ch Truespirit Nikkilen Jasmine
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Martinique Silver Emerald
  Shetland Sheepdog   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cowboy's Never Seen 'er Comin'



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cowboy's Never Seen 'er Comin'

12-18 Month Bitch Class
1st Cowboy's Never Seen 'er Comin'


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Silverpark Guys Tekila Cutie

Best Of Opposite Sex
Silverparks Dual Dudly

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Silverpark Guys Tekila Cutie

Best Puppy In Breed
Silverpark Guys Tekila Cutie


Winners Dog: (1-1-0-0)
Silverparks Dual Dudly

Junior Puppy Dog Class
1st Silverparks Dual Dudly


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Silverpark Guys Tekila Cutie

Junior Puppy Bitch Class
1st Silverpark Guys Tekila Cutie


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Cornus One In A Row




Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cardross What You Want

Best Puppy In Breed
Cardross What You Want



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cardross What You Want

Junior Puppy Bitch Class
1st Cardross What You Want


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Millertime's American Glory Girl

Best Of Opposite Sex
Call Me Samson Von Lousar

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Sablehill's Red Rose


Winners Dog: (1-1-0-1)
Call Me Samson Von Lousar

12-18 Month Dog Class
1st Call Me Samson Von Lousar


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Sablehill's Red Rose

Open Bitch Class
1st Sablehill's Red Rose


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 5 pts (1-4-0-1)
GCh Truespirit Nikkilen Jasmine

Best Of Opposite Sex
Genson's River Of Dreams

Best Of Winners: (1-4-0-1)
Iona Laffy Taffy

Best Puppy In Breed
GCh Truespirit Nikkilen Jasmine


Winners Dog: (1-4-0-1)
Genson's River Of Dreams

Senior Puppy Dog Class
1st Genson's River Of Dreams

3-6 Month Dog Class
1st Martinique Silver Emerald


Winners Bitch: (1-4-0-1)
Iona Laffy Taffy

Reserve Winners Bitch
Truespirits Nikkilen Starshine

Junior Puppy Bitch Class
1st Truespirit Nikkilen Calla Lily
2nd Nikkilen's Truespirit Royalty

12-18 Month Bitch Class
1st Iona Laffy Taffy

Open Bitch Class
1st Truespirits Nikkilen Starshine


Class results courtesy of: Celebrity Pro Dog Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By