Brantford & District Kennel & Obedience Club
Saturday, December 5, 2015



Related Results


Results courtesy of:


-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Am/Can GCh VonBremen's Absolute Dark Chocolate
Owners: Collie Winslow and Linda Thompson
Handler: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Deirdre McKinnon
Petit Basset Griffon Vendeen  
Ch Auriga Peter Parker
Points: 260 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Deirdre McKinnon
Spaniel (American Cocker)   Mar-K's Breaking Bad
Best Baby Puppy In Show
Judge: Deirdre McKinnon
Afghan Hound  
Obiwan Heart Of Darkness
Best Bred By Exhibitor In Show
Judge: Deirdre McKinnon
Spaniel (American Cocker)   Mar-K's Breaking Bad








Group 1 - Deirdre McKinnon Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bran Linn Braxfield Xpert Advice
  Setter (Gordon)   54
Group 2nd   
GCh WynRidge's Make It So
  Spaniel (American Cocker)   53
Group 3rd   
GCh Treebeard's Jack Of All Trades
  Barbet   42
Group 4th   
GCh Zoldmali Cetli
  Vizsla (Wire-Haired)   37
BPIG    Mar-K's Breaking Bad   Spaniel (American Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Neigenuveaux's Kiss This   Barbet   0
Best BBE In Group    Mar-K's Breaking Bad   Spaniel (American Cocker)   0
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Treebeard's Jack Of All Trades

Best Of Opposite Sex
Ch Rover's Je M'Appelle Noriella

Best Puppy In Breed
Astartes Honky Tonk Woman



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Astartes Honky Tonk Woman

Reserve Winners Bitch
Rover Kall Me Rigby

Junior Puppy Bitch Class
1st Rover Kall Me Rigby
2nd Rovers Kay T Aqua

Open Bitch Class
1st Astartes Honky Tonk Woman

3-6 Month Bitch Class
1st Neigenuveaux's Kiss This
2nd Neigenuveaux's Klassy Chassis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Seasyde Enclave The Admiral

Best Of Opposite Sex
GCh Perryglen's Justdoitat Coquetel




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 5 pts (1-0-1-4)
GChEx Legacyk Breakfast At Tiffany's

Best Of Opposite Sex
GCh Whisperfield Storm Warning

Best Puppy In Breed
Legacyk Any Given Sunday

Select Bitch
GCh Legacyk So What's Your Point


Winners Dog: (1-0-1-4)
Legacyk Any Given Sunday

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Legacyk Any Given Sunday



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Stonepeake's Wrtn In Stone

Select Bitch
Ch Pond Hollow Waterfowl La Rumeur Court




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Rowansgaard Barnaby Rudge

Best Of Opposite Sex
Blacmoor Winter Classic

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Rowansgaard Barnaby Rudge


Winners Dog: (1-1-0-0)
Rowansgaard Barnaby Rudge

Open Dog Class
1st Rowansgaard Barnaby Rudge


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Blacmoor Winter Classic

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Blacmoor Winter Classic


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 10 pts (3-5-2-1)
GCh Conquerer Steadmor Cheap Trick

Best Of Opposite Sex
Ch Thornywait Paparazzi

Best Of Winners: (3-5-2-1)
1stclass Superstar

Best Puppy In Breed
Kyon's Up And Coming Padawan

Select Dog
GCh Storiline's Highland Braveheart


Winners Dog: (3-5-2-1)
Honadore Mariner's Golden Bolt

Reserve Winners Dog
Maplelane's Front Page News

Junior Puppy Dog Class
1st Maplelane's Front Page News

Senior Puppy Dog Class
1st Honadore Mariner's Golden Bolt

Open Dog Class
1st Garbank Lislone I Got Style


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 5 pts (0-2-2-2)
GCh Masonridge's Rumour Has It

Best Of Opposite Sex
Ch Allsport Random Chance

Best Puppy In Breed
Honadore City Lights

Select Dog
Ch Asklar's Mistle Toe Rocker

Select Bitch
Ch Furumoen's Queen Of Asa



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Honadore City Lights

Reserve Winners Bitch
Oaksill Morning Moon

Senior Puppy Bitch Class
1st Honadore City Lights
2nd Oaksill Morning Moon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bran Linn Braxfield Xpert Advice




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Whitehot's Triumphant Titan




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 10 pts (2-4-2-3)
GCh WynRidge's Make It So

Best Of Opposite Sex
Ch PBJ's Nickleodeon Cover Girl

Best Of Winners: (2-4-2-3)
Bleumoon's Dark Side

Best Puppy In Breed
Mar-K's Breaking Bad

Select Dog
GCh Nickleodeon's Life Of Riley

Select Bitch
Ch Kelgerri's I'm A Ten


Winners Dog: (2-4-2-3)
Mar-K's Heartthrob

Reserve Winners Dog
Sassycreek's These Jazz Hands

Canadian Bred Dog Class
1st Sassycreek's These Jazz Hands

Open Dog Class
1st Mar-K's Heartthrob


Winners Bitch: (2-4-2-3)
Bleumoon's Dark Side

Reserve Winners Bitch
Shandys Calowa I've Got Rhythm

Junior Puppy Bitch Class
1st Kelgerri's Joie De Vivre

12-18 Month Bitch Class
1st Shandys Calowa I've Got Rhythm

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mar-K's Breaking Bad

Open Bitch Class
1st Bleumoon's Dark Side

3-6 Month Bitch Class
1st Hiddenridge Sweet Liberty


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lojo's Follow You Follow Me


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lojo's Follow You Follow Me

12-18 Month Dog Class
1st Lojo's Follow You Follow Me



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Laurdan's Aurora Borealis Miss Mona

Best Of Opposite Sex
GCh Legacy Random Fusion




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Lienroc Riversong Echo

Best Of Opposite Sex
GCh Ourdream's Red Sky At Night



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Vizslat's Vivacious Vesta

Open Bitch Class
1st Vizslat's Vivacious Vesta


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Zoldmali Cetli




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Auriga Peter Parker
  Petit Basset Griffon Vendeen   24
Group 2nd   
GChEx Lorricbrook Albelarm Believer
  Whippet   23
Group 3rd   
GCh Gwencalon's Tam O'Shanter
  Beagle   19
Group 4th   Ch Jumping For Joy At Curiann   Irish Wolfhound   18
BPIG    Icycold Thirdmate   Ibizan Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   0
Best BBE In Group    Icycold Thirdmate   Ibizan Hound   0
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Tokabout F N Xlnt

Best Of Opposite Sex
GCh Wynsyr Foxrun Never Say Never

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Charsada Beyond Atlantis


Winners Dog: (1-1-1-1)
Charsada Beyond Atlantis

12-18 Month Dog Class
1st Charsada Beyond Atlantis

3-6 Month Dog Class
1st Obiwan Heart Of Darkness


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Generations Aboriginal Storm

Open Bitch Class
1st Generations Aboriginal Storm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gwencalon's Tam O'Shanter




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Nepachee's The Dance

Best Of Opposite Sex
GCh Nepachee's Betcha By Golly Wow

Best Puppy In Breed
GCh Nepachee's Betcha By Golly Wow

Select Bitch
GCh Grandgables Lil Fancy Flirt ML


3-6 Month Dog Class
1st RockinDox Screech Hound



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Grandgables Ms Vaguely Rippled

Best Of Opposite Sex
Dachsforth DJ's Lookin Good MS

Best Puppy In Breed
Dachsforth DJ's Lookin Good MS


Winners Dog: (1-0-0-1)
Dachsforth DJ's Lookin Good MS

Senior Puppy Dog Class
1st Dachsforth DJ's Lookin Good MS



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Leoralees Its All About Me MW




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Aviance's Barbaro SL

Best Of Opposite Sex
Templedox Catherine Of Aragon SL

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Aviance's Barbaro SL

Best Puppy In Breed
Aviance's Barbaro SL


Winners Dog: (1-1-0-0)
Aviance's Barbaro SL

Senior Puppy Dog Class
1st Aviance's Barbaro SL


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Templedox Catherine Of Aragon SL

Senior Puppy Bitch Class
1st Templedox Catherine Of Aragon SL


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Icycold Thirdmate

Best Of Opposite Sex
Icycold Third Time

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Icycold Thirdmate

Best Puppy In Breed
Icycold Thirdmate

Select Bitch
Ch Icycold Takea Second Lookat Me


Winners Dog: (1-2-0-1)
Icycold Thirdmate

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Icycold Thirdmate


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Icycold Third Time

Reserve Winners Bitch
Icycold 3rd Red Dawn At Henmar

Junior Puppy Bitch Class
1st Icycold 3rd Red Dawn At Henmar

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Icycold Third Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Jumping For Joy At Curiann




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Naku's Gift At Arthayr



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Naku's Gift At Arthayr

Open Bitch Class
1st Naku's Gift At Arthayr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Auriga Peter Parker




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cataraqui Running A Red


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cataraqui Running A Red

Open Dog Class
1st Cataraqui Running A Red



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 3 pts (1-0-0-3)
GChEx Lorricbrook Albelarm Believer

Best Of Opposite Sex
Wunder Forgetmenot In Rome

Best Puppy In Breed
Wunder Forgetmenot In Rome

Select Bitch
GCh Sporting Field's Start The Bidding


Winners Dog: (1-0-0-3)
Wunder Forgetmenot In Rome

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Wunder Forgetmenot In Rome

3-6 Month Dog Class
1st Winning Colours WiskeynDimonds


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Claircreek Lusitano Oceano Atlantico
  Portuguese Water Dog   36
Group 2nd   
Ch Liberator's Glimmer Man
  Doberman Pinscher   31
Group 3rd   
GCh Lowdown Remys Girl V Aerdenhout
  Schnauzer (Giant)   26
Group 4th   
Mal Planet Time To Dance
  Alaskan Malamute   25
BPIG    Dantrydanes Hubba Bubba Blue   Great Dane   N/A
Best Baby Puppy In Group    Knatchbull's Lord Maximus   Bullmastiff   0
Best BBE In Group   
Sanchor's Never Say Never
  Great Pyrenees   0
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Mal Planet Time To Dance

Best Of Opposite Sex
Ironpride's Goin' Rogue

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Mal Planet Time To Dance

Select Dog
Ch Keikewabic's Nimki Dryden


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Ironpride's Goin' Rogue

12-18 Month Bitch Class
1st Ironpride's Goin' Rogue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Allee Aaltje From The Barking Bunch

Best Puppy In Breed
Allee Aaltje From The Barking Bunch



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Allee Aaltje From The Barking Bunch

Reserve Winners Bitch
Belnois Onward And Upward

Junior Puppy Bitch Class
1st Allee Aaltje From The Barking Bunch

Open Bitch Class
1st Belnois Onward And Upward


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
CinBar's Just Call Me Handsome

Best Of Opposite Sex
Vanquish's A Thousand Stars

Best Of Winners: (1-3-0-1)
CinBar's Just Call Me Handsome

Best Puppy In Breed
CinBar's Just Call Me Handsome

Select Bitch
GCh Cinnibon's Burnt Bunn


Winners Dog: (1-3-0-1)
CinBar's Just Call Me Handsome

Junior Puppy Dog Class
1st CinBar's Just Call Me Handsome


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Vanquish's A Thousand Stars

Reserve Winners Bitch
Vanquish's The It Girl

12-18 Month Bitch Class
1st Vanquish's A Thousand Stars

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Vanquish's The It Girl

Open Bitch Class
1st Cinnrhee's Midnight Summer Breeze


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Knatchbull EB Belmont Stake


Winners Dog: (1-0-0-0)
Knatchbull EB Belmont Stake

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Knatchbull EB Belmont Stake

3-6 Month Dog Class
1st Knatchbull's Lord Maximus



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Contessa's Not So Angel's Mason


Winners Dog: (1-0-0-0)
Contessa's Not So Angel's Mason

12-18 Month Dog Class
1st Contessa's Not So Angel's Mason



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
Ch Liberator's Glimmer Man

Best Of Opposite Sex
GChEx Liberator's Triple Crown

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Monarch's War Cloud

Best Puppy In Breed
Nantom's Shooting Star


Winners Dog: (2-1-1-1)
Monarch's War Cloud

Reserve Winners Dog
Nantom's High Octane

Junior Puppy Dog Class
1st Nantom's High Octane

Open Dog Class
1st Monarch's War Cloud


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Nantom's Shooting Star

Junior Puppy Bitch Class
1st Nantom's Shooting Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Naku's Wilburs Stick To Yr Fur


3-6 Month Dog Class
1st Naku's Believe It Or Not


3-6 Month Bitch Class
1st Everendeavor Indigo Morning


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Dantrydanes Sophies Last Dance

Best Of Opposite Sex
Dantrydanes Hubba Bubba Blue

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Dantrydanes Sophies Last Dance

Best Puppy In Breed
Dantrydanes Hubba Bubba Blue

Select Dog
GCh Striders Kokanee Gold


Winners Dog: (1-3-1-0)
Dantrydanes Hubba Bubba Blue

Junior Puppy Dog Class
1st Dantrydanes Hubba Bubba Blue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Sanchor's Never Say Never

Best Of Opposite Sex
Sanchor's A New Journey

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Sanchor's Never Say Never

Best Puppy In Breed
Sanchor's Never Say Never


Winners Dog: (2-1-0-0)
Sanchor's Never Say Never

Reserve Winners Dog
Glenire Ulysses

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sanchor's Never Say Never

Open Dog Class
1st Glenire Ulysses


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Sanchor's A New Journey

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sanchor's A New Journey


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Claircreek Lusitano Oceano Atlantico

Best Of Opposite Sex
Downeast Midnight Fantasy

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Downeast Midnight Fantasy

Best Puppy In Breed
Downeast Midnight Fantasy

Select Dog
GCh Seabury's Final Voyage


Winners Dog: (1-2-2-0)
Drewsar Breaking Bad

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Drewsar Breaking Bad


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Downeast Midnight Fantasy

Reserve Winners Bitch
Skipnstone Moral Of The Story

Junior Puppy Bitch Class
1st Downeast Midnight Fantasy

12-18 Month Bitch Class
1st Skipnstone Moral Of The Story


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh VonBremen's Absolute Dark Chocolate




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Lowdown Remys Girl V Aerdenhout




Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Rosetre Delta


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChEx Snowmist's Wind N' Reigning

Best Of Opposite Sex
Ch Trinacria's Miss Laska

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Trinacria's Chamonix Breeze

Best Puppy In Breed
Snowmist's Everyone's Oreo


Winners Dog: (1-1-1-1)
Snowmist's Everyone's Oreo

Senior Puppy Dog Class
1st Snowmist's Everyone's Oreo


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Trinacria's Chamonix Breeze

Open Bitch Class
1st Trinacria's Chamonix Breeze

3-6 Month Bitch Class
1st Trinacria's Wedding Dress


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Jane Parker Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Paloma Scalawag Field Of Honor
  Scottish Terrier   25
Group 2nd   
GCh Foxheart's Rough And Ready
  Fox Terrier (Wire)   20
Group 3rd   Ch Foxrun Harvest Gold   Border Terrier   19
Group 4th   Ch Camerata Don't Spoil The Party   Bedlington Terrier   14
BPIG   Ch Camerata Don't Spoil The Party   Bedlington Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Foxbend The Way She Moves   Parson Russell Terrier   0
Best BBE In Group    Jansim Fiddlers Creek   Border Terrier   0
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Camerata Don't Spoil The Party

Best Puppy In Breed
Ch Camerata Don't Spoil The Party



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Ch Foxrun Harvest Gold

Best Of Opposite Sex
Jansim Fiddlers Creek

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Jansim Fiddlers Creek

Best Puppy In Breed
Roschel's Skyy


Winners Dog: (1-2-0-2)
Jansim Fiddlers Creek

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Jansim Fiddlers Creek

3-6 Month Dog Class
1st Cedarhill Andromeda


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Baytree Lottie The Ladybug

Reserve Winners Bitch
Roschel's Skyy

Senior Puppy Bitch Class
1st Roschel's Skyy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Baytree Lottie The Ladybug

3-6 Month Bitch Class
1st Baytree Sunshine On A Cloudy Day


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Energy Bomb of Bully Lake




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Zlatapraha Peterson

Best Of Opposite Sex
Zlatapraha Reese



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Zlatapraha Reese

Open Bitch Class
1st Zlatapraha Reese


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxheart's Rough And Ready




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Windeire Firebreak




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cashelmara Mull Of Intyre


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cashelmara Mull Of Intyre

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cashelmara Mull Of Intyre



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bronwyn Rexroth In The Spot Light

Best Of Opposite Sex
Wildgoose Semper Fidelis

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bronwyn Rexroth In The Spot Light

Best Puppy In Breed
Bronwyn Rexroth In The Spot Light


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bronwyn Rexroth In The Spot Light

Junior Puppy Dog Class
1st Bronwyn Rexroth In The Spot Light


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wildgoose Semper Fidelis

Senior Puppy Bitch Class
1st Wildgoose Semper Fidelis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxbend Celebrity Status



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxbend Celebrity Status

Open Bitch Class
1st Foxbend Celebrity Status

3-6 Month Bitch Class
1st Foxbend The Way She Moves


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Silvershadow Summer Eclipse

Best Puppy In Breed
Silvershadow Summer Eclipse



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Silvershadow Summer Eclipse

Reserve Winners Bitch
Marwyn's Era Of Blacklight

Junior Puppy Bitch Class
1st Silvershadow Summer Eclipse
2nd Marwyn's Era Of Blacklight

3-6 Month Bitch Class
1st Beaute Noire Von Ahndeggoense


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 4 pts (0-2-3-0)
GCh Paloma Scalawag Field Of Honor

Best Of Opposite Sex
MacRitchies Wee Burn

Best Puppy In Breed
MacRitchies Wee Burn

Select Dog
Ch Tarabelle Squire Jake



Winners Bitch: (0-2-3-0)
MacRitchies Wee Burn

Reserve Winners Bitch
Tarabelle Tartan Tasselle

Junior Puppy Bitch Class
1st MacRitchies Wee Burn

Open Bitch Class
1st Tarabelle Tartan Tasselle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Bayleigh Shaireab's Iceman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jane Parker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Dorlandale Phillip O'Scorybrek

Best Of Opposite Sex
Tasha's Olala Lulu


3-6 Month Dog Class
1st Blythfell Dundee


Winners Bitch: (0-2-1-0)
Tasha's Olala Lulu

Reserve Winners Bitch
Blythfell Mathilde

12-18 Month Bitch Class
1st Tasha's Olala Lulu

Open Bitch Class
1st Blythfell Mathilde


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Deirdre McKinnon Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Pekeden PHD For Schuyler
  Pekingese   29
Group 2nd   
Ch Miletree Carnival
  Cavalier King Charles Spaniel   26
Group 3rd   
GCh Diamond Sand's Simply Perfect
  Pug   23
Group 4th   
GCh Marron's Jimmy Choo
  Papillon   20
BPIG    Linn-Lee's Mark Of Distinction   Pekingese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Diaquiris Louis Vuitton   Pekingese   0
Best BBE In Group    Glenire's Odo The Hero   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Avantgarde Moon Song




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh Miletree Carnival

Select Dog
GCh Melrose Gold For Bonitos Companeros


Winners Dog: (1-0-2-0)
Glenire's Odo The Hero

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Glenire's Odo The Hero



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Colliwood's Go For The Gold & Beyond




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GCh Rockhurst's Smile

Best Puppy In Breed
Ch Willow Gates Sandra Dee

Select Bitch
GCh Ashstone's Atria




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Rexroth's Valentino




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Marron's Jimmy Choo

Best Of Opposite Sex
Jasione's Lil Bit of Heaven at Mariboy

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Jasione's Lil Bit of Heaven at Mariboy

Best Puppy In Breed
Mariboy Donlen's Lil Maverick

Select Dog
GCh Castel's Montague


Winners Dog: (1-1-2-0)
Mariboy Donlen's Lil Maverick

Junior Puppy Dog Class
1st Mariboy Donlen's Lil Maverick


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh Pekeden PHD For Schuyler

Best Puppy In Breed
Linn-Lee's Mark Of Distinction

Select Dog
Ch Livanda Fabbiano


Winners Dog: (1-0-2-0)
Linn-Lee's Mark Of Distinction

Junior Puppy Dog Class
1st Linn-Lee's Mark Of Distinction

3-6 Month Dog Class
1st Diaquiris Louis Vuitton



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tinyprints Fifth Avenue




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Diamond Sand's Simply Perfect

Best Of Opposite Sex
MnSpaws Show Stopper In Vegas

Best Puppy In Breed
MnSpaws Show Stopper In Vegas



Winners Bitch: (0-2-1-0)
MnSpaws Show Stopper In Vegas

Reserve Winners Bitch
MnSpaws Following The Dream

Junior Puppy Bitch Class
1st MnSpaws Show Stopper In Vegas

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st MnSpaws Following The Dream


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GCh Deebet's Robin Hood

Best Of Opposite Sex
Ch Diventy's Louise

Select Dog
Ch Diventy's Jaxson



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Deebet's Maid Of Escalot Bijou

Reserve Winners Bitch
Diventy's Ruby

Canadian Bred Bitch Class
1st Diventy's Ruby

Open Bitch Class
1st Deebet's Maid Of Escalot Bijou


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Deirdre McKinnon

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Oz's Tall Tales

Best Of Opposite Sex
Durrer N Trio's Big Event

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Oz's Tall Tales


Winners Dog: (2-3-0-0)
Durrer N Trio's Big Event

Reserve Winners Dog
Oz's Storm Chaser

12-18 Month Dog Class
1st Oz's Storm Chaser

Open Dog Class
1st Durrer N Trio's Big Event


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Oz's Tall Tales

Reserve Winners Bitch
Nanway's I've Got A Secret

12-18 Month Bitch Class
1st Yorkhaven Outa Heaven's Hands

Canadian Bred Bitch Class
1st Nanway's I've Got A Secret

Open Bitch Class
1st Oz's Tall Tales


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   GCh Afterglow Maverick Sabre   Poodle (Standard)   41
Group 2nd   
Crestagard's Tattletail Mae
  French Bulldog   29
Group 3rd   
Ch PaRay's Molto Particulare
  Bichon Frise   20
Group 4th   Ch Mi-Pao's Red Maxim   Chow Chow   18
BPIG   
Crestagard's Tattletail Mae
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Vetset Power Play Of Visualart
  Poodle (Standard)   0
Best BBE In Group    Gentlewind It's Miller Time   Chinese Shar-Pei   0
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nuuktok's Great Expectations



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nuuktok's Great Expectations

Open Bitch Class
1st Nuuktok's Great Expectations


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh PaRay's Molto Particulare

Select Dog
GCh Luvit Dalnavert A Movado Sportivo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Bulldacious Shatrugo Nacho Biz

Best Of Opposite Sex
Echojack's Iron Maiden

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Bulldacious Shatrugo Nacho Biz

Best Puppy In Breed
Bulldacious Shatrugo Nacho Biz


Winners Dog: (2-1-0-0)
Bulldacious Shatrugo Nacho Biz

Reserve Winners Dog
Echojack's Wyatt Of Bredans

Junior Puppy Dog Class
1st Bulldacious Shatrugo Nacho Biz

Senior Puppy Dog Class
1st Echojack's Wyatt Of Bredans


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Echojack's Iron Maiden

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Echojack's Iron Maiden

3-6 Month Bitch Class
1st MBM's Everli Quinn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh TaiPan Palace Lucy Liu

Best Of Opposite Sex
Gentlewind It's Miller Time

Best Puppy In Breed
Gentlewind It's Miller Time


Winners Dog: (1-0-0-1)
Gentlewind It's Miller Time

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Gentlewind It's Miller Time



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mi-Pao's Red Maxim




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Brightspot Closer To The Heart

Best Of Opposite Sex
Brightspot Black Caviar

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Brightspot Closer To The Heart


Winners Dog: (1-2-0-0)
Brightspot Closer To The Heart

12-18 Month Dog Class
1st Brightspot Closer To The Heart


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Brightspot Black Caviar

Reserve Winners Bitch
Tiffany's Coal Miner's Daughter

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brightspot Black Caviar

Open Bitch Class
1st Tiffany's Coal Miner's Daughter


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 8 pts (0-6-2-1)
Crestagard's Tattletail Mae

Best Of Opposite Sex
GCh San Simon Bulls Frodo

Best Puppy In Breed
Crestagard's Tattletail Mae

Select Dog
GCh Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche

Select Bitch
GCh Ottervalley Tryin Somethin New



Winners Bitch: (0-6-2-1)
Crestagard's Tattletail Mae

Reserve Winners Bitch
Robb Isle Takin My Breath Away

Junior Puppy Bitch Class
1st Atalaya's Sweet Lola Pop

Senior Puppy Bitch Class
1st Robb Isle Takin My Breath Away
2nd Ottervalley Bianca

Canadian Bred Bitch Class
1st Bullmarket Cindy Lou Who

Open Bitch Class
1st Crestagard's Tattletail Mae
2nd Cayenne Caniston

3-6 Month Bitch Class
1st Bullmarket Ramona Quimby


Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Superlative's Dirty Karma


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Keesridge's Raevyn Beauty

Best Of Opposite Sex
Simpkees Own Jungle Book

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Simpkees Own Jungle Book


Winners Dog: (1-1-0-1)
Simpkees Own Jungle Book

Open Dog Class
1st Simpkees Own Jungle Book


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Simpkees Jade Stone

Open Bitch Class
1st Simpkees Jade Stone

3-6 Month Bitch Class
1st Simpkees Queen Of The Nile


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GCh Bar King's The Devil's In The Details

Best Puppy In Breed
GCh Bar King's The Devil's In The Details

Select Bitch
Ch Asa's Up All Night




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 11 pts (4-8-0-0)
Afterglow Maverick Sabre

Best Of Opposite Sex
Gardenpath Concours d'Elegante

Best Of Winners: (4-8-0-0)
Afterglow Maverick Sabre

Best Puppy In Breed
K-Lar's Hallelujah For Kahlua To Bijou


Winners Dog: (4-8-0-0)
Afterglow Maverick Sabre

Reserve Winners Dog
Kelairn Classique Raisncain

Junior Puppy Dog Class
1st Gardenpath Casino Royale

Senior Puppy Dog Class
1st Kelairn Classique Raisncain

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Brielle's Sex Addiction

Open Dog Class
1st Afterglow Maverick Sabre

3-6 Month Dog Class
1st Vetset Power Play Of Visualart


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Halo's Journey To Victory Lane

Best Puppy In Breed
Halo's Journey To Victory Lane


Winners Dog: (1-0-0-0)
Halo's Journey To Victory Lane

Junior Puppy Dog Class
1st Halo's Journey To Victory Lane



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Barnstorm To-Jo Be'n Wicked @ Adominos By Dzine




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Huichol (Hernandez)

Best Puppy In Breed
Huichol (Hernandez)


Winners Dog: (1-0-0-0)
Huichol (Hernandez)

Junior Puppy Dog Class
1st Huichol (Hernandez)



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Hearthside Riveredge Sure Is Summum
  Australian Shepherd   45
Group 2nd   
GChEx Sengalas Frankly Classical
  Bearded Collie   35
Group 3rd   
GChEx Signature's Harry Nile V Kridler
  German Shepherd Dog   28
Group 4th   
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra
  Border Collie   22
BPIG   
Chantryile Hallmark Towynridge
  Belgian Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Blueharvest Burnhaven Mystique   Collie (Rough)   0
Best BBE In Group   
Ch Mr Merlot du Bouleau Blanc
  Schapendoes   0
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Agassiz's Blueberry Crush




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 9 pts (4-4-2-0)
GCh Hearthside Riveredge Sure Is Summum

Best Of Opposite Sex
Cheynat's Sinnfully Delicious

Best Of Winners: (4-4-2-0)
Northbay Vulcan No Nonsense

Best Puppy In Breed
ThundeRun Night Editor

Select Dog
GCh Copperridge's Win Advisory


Winners Dog: (4-4-2-0)
Northbay Vulcan No Nonsense

Reserve Winners Dog
ThundeRun Night Editor

Senior Puppy Dog Class
1st Charjan Bet You Can't See Me

Bred By Exhibitor Dog Class
1st ThundeRun Night Editor

Open Dog Class
1st Northbay Vulcan No Nonsense
2nd Hatarvolgyi Ezustcsillag America Captain

3-6 Month Dog Class
1st Charjan's Little Red Rooster


Winners Bitch: (4-4-2-0)
Cheynat's Sinnfully Delicious

Reserve Winners Bitch
Callibreeze The Heat Is On

12-18 Month Bitch Class
1st Callibreeze The Heat Is On

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Callibreeze Fire And Ice

Open Bitch Class
1st Cheynat's Sinnfully Delicious
2nd Amethyst Pure Spirit

3-6 Month Bitch Class
1st Bayouland's Light It Up At Fortis
2nd Cheynats Dangerously Delicious


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GChEx Sengalas Frankly Classical

Best Of Opposite Sex
Nonesuch Startin' A Sensation At Aspenvale

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Auldscotia Dressed For Success

Best Puppy In Breed
Auldscotia Dressed For Success

Select Dog
GCh Natterjack The Scotsman

Select Bitch
GCh Lum-Bi-Ni Hopeful Heloise


Winners Dog: (1-3-2-1)
Auldscotia Dressed For Success

Junior Puppy Dog Class
1st Auldscotia Dressed For Success


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Nonesuch Startin' A Sensation At Aspenvale

Reserve Winners Bitch
Larkslane's Serenade In Blue

Junior Puppy Bitch Class
1st Larkslane's Serenade In Blue

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Auldscotia Forever Strong

Open Bitch Class
1st Nonesuch Startin' A Sensation At Aspenvale


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jaguar Noir des Monts du Lac



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Jaguar Noir des Monts du Lac

Open Bitch Class
1st Jaguar Noir des Monts du Lac


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chantryile Hallmark Towynridge

Best Puppy In Breed
Chantryile Hallmark Towynridge



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chantryile Hallmark Towynridge

Junior Puppy Bitch Class
1st Chantryile Hallmark Towynridge


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Ekeko de la Vallee d’Ottawa

Best Of Opposite Sex
Double D's French Vanilla Bean



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Double D's French Vanilla Bean

Open Bitch Class
1st Double D's French Vanilla Bean


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra


3-6 Month Dog Class
1st Hollowshot Chasing Rainbows



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Sylvan Argent Pumped Up Kicks

Best Of Opposite Sex
Ch Brookdale Dark Skys

Best Puppy In Breed
Ch Brookdale Dark Skys


Winners Dog: (1-0-1-1)
Livingwater Triumph 'N Victory

12-18 Month Dog Class
1st Livingwater Triumph 'N Victory


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Colwick LongAcres Maui Madness

Best Puppy In Breed
Colwick's Luminance



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Colwick's Luminance

Senior Puppy Bitch Class
1st Colwick's Luminance


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bearspaw Sampo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 5 pts (4-1-1-0)
GChEx Signature's Harry Nile V Kridler

Best Of Opposite Sex
BergerAlemnd's Dawning Hope

Best Of Winners: (4-1-1-0)
BergerAlemnd's Dawning Hope

Best Puppy In Breed
Hellwigg's Start Your Engines


Winners Dog: (4-1-1-0)
Hellwigg's Clash Of The Titans

Reserve Winners Dog
Lindau's Distant Thunder

Junior Puppy Dog Class
1st Hellwigg's Clash Of The Titans
2nd Lindau's Distant Thunder

Senior Puppy Dog Class
1st BergerAlemnd Catch Me If U Can

Canadian Bred Dog Class
1st Hellwigg's Start Your Engines


Winners Bitch: (4-1-1-0)
BergerAlemnd's Dawning Hope

Senior Puppy Bitch Class
1st BergerAlemnd's Dawning Hope


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Stefsstells Saer Seifur




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Nitelatches The BlackList

Best Of Opposite Sex
Shonba's Hail Storm

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Shonba's Hail Storm

Best Puppy In Breed
Nitelatches The BlackList

Select Bitch
Ch Coastalviews Hot And Spicey


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Shonba's Hail Storm

Reserve Winners Bitch
Bonnyville's Sweet Valentine

12-18 Month Bitch Class
1st Shonba's Hail Storm

Open Bitch Class
1st Bonnyville's Sweet Valentine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Goldlegacy Ulfrun Leif Magisk




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Yasashiikuma Savannah Smiles

Best Of Opposite Sex
GCh Esrohollow Radsprings Tuhmater



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Yasashiikuma Savannah Smiles

Open Bitch Class
1st Yasashiikuma Savannah Smiles


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Curig FaerieTale Mini Cooper

Best Of Opposite Sex
FaerieTale Curig Never My Love

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Curig FaerieTale Mini Cooper

Best Puppy In Breed
Curig FaerieTale Mini Cooper


Winners Dog: (1-1-0-0)
Curig FaerieTale Mini Cooper

Senior Puppy Dog Class
1st Curig FaerieTale Mini Cooper


Winners Bitch: (1-1-0-0)
FaerieTale Curig Never My Love

Junior Puppy Bitch Class
1st FaerieTale Curig Never My Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Wednesday 22nd of November 2017 12:53:25 AM