Wildwood Kennel Club
Friday, February 3, 2017



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
Col / VAyC Ch. Summerford's Remember This
"Jonah"
Owner: Christina Koffman-Heard & John Affel
Breeder/Handler: Christina Koffman-Heard
www.summerfordnewfoundlands.com


Best In Show
Judge: Michel Chaloux
West Highland White Terrier  
Ch Skyehigh's Here We Go Again
Points: 252 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Michel Chaloux
Afghan Hound  
Ch Awbari Sugar Moonbeam
Best Baby Puppy In Show
Judge: Michel Chaloux
German Shepherd Dog   Sonoma's Holland Road V Timberline








Group 1 - Rene Echevarria-Cofino (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Nonnies Special Blend
  Spaniel (English Cocker)   48
Group 2nd   
GCh Laurdan's Aurora Borealis Miss Mona
  Spaniel (English Springer)   47
Group 3rd   GCh Timberblac's True Brew   Retriever (Flat-Coated)   45
Group 4th   
Pageska's FM3 Cinch
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   41
BPIG   
Gleska Made In Sweden
  Lagotto Romagnolo   N/A
Best Baby Puppy In Group    Leaside's Good Dinosaur   Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
GCh Pageska's FM3 Cinch


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pageska's FM3 Cinch

Open Dog Class
1st Pageska's FM3 Cinch



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Gleska Made In Sweden

Best Of Opposite Sex
Ch Gleska Made Of Honour

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Gleska Made In Sweden

Best Puppy In Breed
Ch Gleska Made In Sweden


Winners Dog: (1-1-0-0)
Gleska Made In Sweden

Junior Puppy Dog Class
1st Gleska Made In Sweden


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Gleska Made Of Honour

Junior Puppy Bitch Class
1st Gleska Made Of Honour


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
Ch Seasyde Euphoria

Select Bitch
GCh Brackenmoor Somethingroyal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (3-1-1-1)
GCh Whisperfield Storm Warning

Best Of Opposite Sex
Ch Leaside's Ricochet

Best Of Winners: (3-1-1-1)
Von Ruann Typoon's Captain Colby

Best Puppy In Breed
Mount Albion's Aussie Kiwi


Winners Bitch: (3-1-1-1)
Mount Albion's Aussie Kiwi

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mount Albion's Aussie Kiwi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Timberblac's True Brew

Best Of Opposite Sex
GCh Butterblac's Freestyle Spicegrl

Best Puppy In Breed
Blacfriar Speaker Of The House



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Blacfriar Speaker Of The House

Reserve Winners Bitch
Fishercreeks Exotic Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Blacfriar Speaker Of The House

Open Bitch Class
1st Fishercreeks Exotic Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 11 pts (5-2-2-3)
Ch Belcanto Rosenkavalier

Best Of Opposite Sex
GCh Blackpool Jersey Girl

Best Of Winners: (5-2-2-3)
Ashira's Day Tripper

Best Puppy In Breed
Ch Ambertru's If Nott For You

Select Dog
Ch Tramin De Bon Matin

Select Bitch
Ch Kelore Goldensand Surfer Girl


Winners Dog: (5-2-2-3)
Ashira's Day Tripper

Reserve Winners Dog
Blackpool The Pheonix

Senior Puppy Dog Class
1st Ambertru's If Nott For You

12-18 Month Dog Class
1st Blackpool The Pheonix

Open Dog Class
1st Ashira's Day Tripper
2nd Shor'Line Put The Lime 'Nda Coconut Island
3rd Dream Max Lugo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Fargoridge Foll'owen Fate

Best Of Opposite Sex
Ch Devonsleigh's Black Charm

Best Puppy In Breed
Grandriver's Teddy Bear


Winners Dog: (1-1-1-1)
Grandriver's Teddy Bear

Senior Puppy Dog Class
1st Grandriver's Teddy Bear



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Javahill's Spectacular Bid For Katyra

Best Puppy In Breed
Ch Foxgrove's Effervescence



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Foxgrove's Effervescence

Junior Puppy Bitch Class
1st Foxgrove's Effervescence


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Finlayson 'N Meadowset New Kid On The Block




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Valley View Dancing Quail

Best Puppy In Breed
Valley View Dancing Quail



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Valley View Dancing Quail

Senior Puppy Bitch Class
1st Valley View Dancing Quail


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Aingeal Memories Of KD Live On




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fyrethorn Make Mine A Double




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (0-5-1-0)
Ch Ashleysown Zen Of Wynridge

Best Of Opposite Sex
Calowa Lurians Tranquil Moments

Best Puppy In Breed
Kelgerri's TTYL



Winners Bitch: (0-5-1-0)
Calowa Lurians Tranquil Moments

Reserve Winners Bitch
Kelgerri's TTYL

Junior Puppy Bitch Class
1st Kelgerri's TTYL

12-18 Month Bitch Class
1st Calowa Lurians Tranquil Moments
2nd Shaankata's Spirit O'Clanagroe

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ashleysown Truly A Flash Dancer

Open Bitch Class
1st Countrydream's Sweet Perfume


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Nonnies Special Blend




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Laurdan's Aurora Borealis Miss Mona

Best Of Opposite Sex
GCh Cerise Springfire's Hobo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Dreamvizslas This Little Girl

Best Puppy In Breed
Heelmark Shikari Shoot For The Moon



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Dreamvizslas This Little Girl

Reserve Winners Bitch
Heelmark Shikari Shoot For The Moon

Junior Puppy Bitch Class
1st Heelmark Shikari Shoot For The Moon

Open Bitch Class
1st Dreamvizslas This Little Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Avery Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz
  Afghan Hound   29
Group 2nd   
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick
  Deerhound (Scottish)   27
Group 3rd   
GCh Staier's Evdokiya
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   26
Group 4th   Ch Starkeeper Calorien A Diamond   Irish Wolfhound   25
BPIG   
Ch Awbari Sugar Moonbeam
  Afghan Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Hunu Bartered Bride For Freestyle   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   0
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz

Best Of Opposite Sex
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Best Puppy In Breed
GCh Awbari Sugar Moonbeam




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bartag Magnum


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bartag Magnum

Open Dog Class
1st Bartag Magnum



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Abdeka's Glenkinchie



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Timberline's We Have A Wiener

Best Of Opposite Sex
Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Timberline's We Have A Wiener

Best Puppy In Breed
Timberline's We Have A Wiener


Winners Dog: (2-1-0-0)
Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Reserve Winners Dog
Westwinds Royal Zeus AtClassic

Junior Puppy Dog Class
1st Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Senior Puppy Dog Class
1st Westwinds Royal Zeus AtClassic


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Timberline's We Have A Wiener

Junior Puppy Bitch Class
1st Timberline's We Have A Wiener


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Staier's Evdokiya




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Hunu The Patriot At Freestyle MW

Best Puppy In Breed
Ch Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW


Winners Dog: (1-0-1-0)
Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW

Junior Puppy Dog Class
1st Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW


3-6 Month Bitch Class
1st Hunu Bartered Bride For Freestyle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Pax Mundi Ares


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pax Mundi Ares

Open Dog Class
1st Pax Mundi Ares



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Starkeeper Calorien A Diamond

Best Of Opposite Sex
GCh Southbreeze Class Act

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Starkeeper Hadyn Highest Honor


Winners Dog: (1-1-1-1)
Starkeeper Hadyn Highest Honor

12-18 Month Dog Class
1st Starkeeper Hadyn Highest Honor


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Arthayr A Fox In The Snow

Best Puppy In Breed
Ch Arthayr A Fox In The Snow



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Naku's Gift At Arthayr

Reserve Winners Bitch
Arthayr A Northern Flower

Senior Puppy Bitch Class
1st Arthayr A Northern Flower

Open Bitch Class
1st Naku's Gift At Arthayr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Skaduwee's Zulu Warrior

Best Puppy In Breed
Ch Skaduwee's Zulu Warrior


Winners Dog: (1-0-0-0)
Skaduwee's Zulu Warrior

Senior Puppy Dog Class
1st Skaduwee's Zulu Warrior



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Sirhan Shwana Zinnia Windstorm

Select Bitch
Ch Karob Sandstorm Its The Real Thing




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Avery Gaudin

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GCh McCartney's Xpensive Date

Best Of Opposite Sex
GCh McCartney's Xcape From Reality

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Shetara's Gypsy

Best Puppy In Breed
Ch Shetara's Gypsy

Select Dog
Ch Sporting Field Rocks At Shetara


Winners Dog: (1-1-2-1)
Solomag's Spellbound Shaman

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Solomag's Spellbound Shaman


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Shetara's Gypsy

Senior Puppy Bitch Class
1st Shetara's Gypsy

3-6 Month Bitch Class
1st Shetara's Youshookme All Night


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Michel Chaloux Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Liberator's Triple Crown
  Doberman Pinscher   44
Group 2nd   Ch Highlander's Take It To The Limit   Siberian Husky   39
Group 3rd   
GCh Claircreek Faro Do Atlantico
  Portuguese Water Dog   31
Group 4th   
Triumf Sibiri Magnat
  Akita   24
BPIG    Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike   Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group    Vanderbilt's Stolen Pleasure   Samoyed   0
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Triumf Sibiri Magnat


Winners Dog: (1-0-0-0)
Triumf Sibiri Magnat

Open Dog Class
1st Triumf Sibiri Magnat



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bearhug's Mfy Demi

Best Of Opposite Sex
Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bearhug's Mfy Demi

Best Puppy In Breed
Bearhug's Mfy Demi


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong

Senior Puppy Dog Class
1st Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bearhug's Mfy Demi

Senior Puppy Bitch Class
1st Bearhug's Mfy Demi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Arundel's Here We Go Again V Alpine

Best Puppy In Breed
Alpenspirit Mabinnie Royal Heir



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
IliasLegacy Harmony Alexandrite



Winners Bitch: (0-2-0-0)
IliasLegacy Harmony Alexandrite

Reserve Winners Bitch
IliasLegacy Mamba Mika Mars

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st IliasLegacy Harmony Alexandrite

Open Bitch Class
1st IliasLegacy Mamba Mika Mars


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Tiamat's All About That Base

Best Of Opposite Sex
Ch Glencotta's Mr Tuxedo

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Haltonhills Keeper Of The Flame

Best Puppy In Breed
Fyrecreek's True Love


Winners Dog: (2-2-1-1)
Haltonhills Keeper Of The Flame

Reserve Winners Dog
Fyrecreek's The Great Escape

Junior Puppy Dog Class
1st Fyrecreek's The Great Escape

Open Dog Class
1st Haltonhills Keeper Of The Flame


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Fyrecreek's True Love

Reserve Winners Bitch
Genome's Decked Out Devi

Junior Puppy Bitch Class
1st Fyrecreek's True Love

Senior Puppy Bitch Class
1st Genome's Decked Out Devi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Bramstoke's Heaven And Earth

Best Of Opposite Sex
Ironbull's Buffy The Vamprslayr

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bramstoke's Heaven And Earth


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bramstoke's Heaven And Earth

12-18 Month Dog Class
1st Bramstoke's Heaven And Earth


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ironbull's Buffy The Vamprslayr

12-18 Month Bitch Class
1st Ironbull's Buffy The Vamprslayr

3-6 Month Bitch Class
1st Bramstoke's Next Chapter


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Contessa's Not So Angel's Mason




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GChEx Liberator's Triple Crown

Best Of Opposite Sex
Liberator's Quantum Of Solace

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Liberator's On A High Note

Best Puppy In Breed
GCh Nightflight Hot Whispers

Select Bitch
GCh Nightflight Hot Whispers


Winners Dog: (1-2-0-2)
Liberator's Quantum Of Solace

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Liberator's Quantum Of Solace

3-6 Month Dog Class
1st Ravalleses Always A Step Ahead


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Liberator's On A High Note

Junior Puppy Bitch Class
1st Liberator's On A High Note


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Merlin Flirfar des Legendes de Retz

Best Puppy In Breed
Merlin Flirfar des Legendes de Retz


Winners Dog: (1-0-0-0)
Merlin Flirfar des Legendes de Retz

Senior Puppy Dog Class
1st Merlin Flirfar des Legendes de Retz


3-6 Month Bitch Class
1st Naku's Annie Gitt Yur Gunz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Navajodanes The Fonz B With U

Best Of Opposite Sex
Jaylor's Aim High And Shoot Straight

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Navajodanes The Fonz B With U

Best Puppy In Breed
Navajodanes The Fonz B With U


Winners Dog: (1-1-0-0)
Navajodanes The Fonz B With U

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Navajodanes The Fonz B With U


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Jaylor's Aim High And Shoot Straight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Jaylor's Aim High And Shoot Straight


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ch CR Once Upon A Time



Winners Bitch: (0-2-0-0)
CR Once Upon A Time

Reserve Winners Bitch
Brixi Angels Bemetta

Open Bitch Class
1st CR Once Upon A Time
2nd Brixi Angels Bemetta


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Summerford's Remember This


Winners Dog: (1-0-0-0)
Summerford's Remember This

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Summerford's Remember This



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
GCh Claircreek Faro Do Atlantico

Best Of Opposite Sex
Ch Downeast Midnight Fantasy

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Claircreek Stephano D'Atlantico

Best Puppy In Breed
Charbr's Knots Of Silken Lace

Select Dog
GCh Seabury's Final Voyage

Select Bitch
Ch Claircreek Poets Dream


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Claircreek Venezia d'Pissarro

Reserve Winners Bitch
Charbr's Knots Of Silken Lace

Junior Puppy Bitch Class
1st Charbr's Knots Of Silken Lace

12-18 Month Bitch Class
1st Claircreek Venezia d'Pissarro


Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Nerthus Christmas Wish


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Livin' The Fantasy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Puppy In Breed
Ch Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

3-6 Month Dog Class
1st Vanderbilt's Stolen Pleasure


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Livin' The Fantasy

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanderbilt's Livin' The Fantasy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 7 pts (3-2-2-1)
Ch Highlander's Take It To The Limit

Best Of Opposite Sex
GCh Trishamar's It's My Party

Best Of Winners: (3-2-2-1)
Snoebear's Seas The Day

Best Puppy In Breed
Snoebear's Seas The Day

Select Dog
Ch Snowmist's Hennessey


Winners Dog: (3-2-2-1)
Snoebear's Seas The Day

Reserve Winners Dog
Tundrafoot's Checkmate

Junior Puppy Dog Class
1st Snoebear's Seas The Day
2nd Tundrafoot's Checkmate

Open Dog Class
2nd Amarock's Inner Sanctum


Winners Bitch: (3-2-2-1)
Snowmist's Hjordis

Reserve Winners Bitch
Kortar's Khatelaine

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowmist's Hjordis

Open Bitch Class
1st Kortar's Khatelaine

3-6 Month Bitch Class
1st Kortar's Kharacter Kween


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Skyehigh's Here We Go Again
  West Highland White Terrier   27
Group 2nd   
Absolute Ly Here For Your Entertainment
  Staffordshire Bull Terrier   20
Group 3rd   
GCh Obsession Mad Queen Juana
  Schnauzer (Miniature)   16
Group 4th   Ch Traymar Terrydale HK Nexus   Airedale Terrier   14
BPIG    Skyehigh's Miss Hyperion   West Highland White Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jewels She's All That   Bull Terrier (Miniature)   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Traymar Terrydale HK Nexus

Best Puppy In Breed
Ch Debwewin By Gardenaire



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Debwewin By Gardenaire

Reserve Winners Bitch
Giizhik By Gardenaire

Junior Puppy Bitch Class
1st Debwewin By Gardenaire

12-18 Month Bitch Class
1st Giizhik By Gardenaire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Huntaway Ring Of Bright Water

Best Puppy In Breed
Huntaway Ring Of Bright Water



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Huntaway Ring Of Bright Water

Senior Puppy Bitch Class
1st Huntaway Ring Of Bright Water


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Jewels She's Got Rhythm

Select Bitch
Ch Jewels Lunah Eclipse


3-6 Month Dog Class
1st Jewels Game Changer


Winners Bitch: (0-2-0-1)
Jewels She's Got Rhythm

Reserve Winners Bitch
Jewels Cinnamon Spice From Afar

Open Bitch Class
1st Jewels She's Got Rhythm
2nd Jewels Cinnamon Spice From Afar

3-6 Month Bitch Class
1st Jewels She's All That


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Zlatapraha Peterson

Best Of Opposite Sex
Zlatapraha Vaughan

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Sandant Special Edition

Best Puppy In Breed
Sandant Special Edition


Winners Dog: (1-1-1-0)
Sandant Special Edition

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sandant Special Edition


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Zlatapraha Vaughan

Senior Puppy Bitch Class
1st Zlatapraha Vaughan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Moonshadows Dreamboat Annie




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bliss Creek Wild About Harry




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Paradym Dralion Lily Tomlins

Best Of Opposite Sex
Amblegreen Dralion MacDougal

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Paradym Dralion Lily Tomlins

Best Puppy In Breed
Amblegreen Dralion MacDougal


Winners Dog: (1-1-0-0)
Amblegreen Dralion MacDougal

Senior Puppy Dog Class
1st Amblegreen Dralion MacDougal


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Paradym Dralion Lily Tomlins

12-18 Month Bitch Class
1st Paradym Dralion Lily Tomlins


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Obsession Mad Queen Juana



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Marwyn's Shaken Not Stirred

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Marwyn's Shaken Not Stirred


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Ch Absolute Ly Here For Your Entertainment

Best Of Opposite Sex
Clandara's The Fugitive

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Absolute Ly Here For Your Entertainment

Best Puppy In Breed
Ch Absolute Ly Here For Your Entertainment


Winners Dog: (2-2-0-0)
Clandara's The Fugitive

Reserve Winners Dog
Clandara's Running With The Devil

Junior Puppy Dog Class
1st Clandara's Running With The Devil

Open Dog Class
1st Clandara's The Fugitive


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Absolute Ly Here For Your Entertainment

Reserve Winners Bitch
Clandara's True Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Clandara's True Love

Open Bitch Class
1st Absolute Ly Here For Your Entertainment


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GCh Skyehigh's Here We Go Again

Best Of Opposite Sex
Ch Skyehigh's Miss Hyperion

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Skyehigh's Miss Hyperion

Best Puppy In Breed
Ch Skyehigh's Miss Hyperion

Select Dog
Ch Dorlandale Phillip O'Scorybrek

Select Bitch
Ch Forestfield Catch Me If You Can


Winners Dog: (2-2-2-1)
Wild Look Of Bright Star

Reserve Winners Dog
ForestDarinelleField Robbie

Senior Puppy Dog Class
1st ForestDarinelleField Robbie

12-18 Month Dog Class
1st Wild Look Of Bright Star


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Skyehigh's Miss Hyperion

Reserve Winners Bitch
Skyehigh's High Class

Senior Puppy Bitch Class
1st Skyehigh's Miss Hyperion

12-18 Month Bitch Class
1st Skyehigh's High Class


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   33
Group 2nd   
GCh Diamond Sand's Simply Perfect
  Pug   32
Group 3rd   
Maximilla's Clever Piano Man
  Chinese Crested   24
Group 4th   Ch Oz's Merriment And Mayhem   Yorkshire Terrier   21
BPIG   
Maximilla's Clever Piano Man
  Chinese Crested   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Taeplace SoGangsta At Obsession
  Pekingese   0
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Shente's Harlem

Best Of Opposite Sex
Shente's Kinky Boots

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Shente's Harlem

Best Puppy In Breed
Shente's Harlem


Winners Dog: (1-2-0-0)
Shente's Harlem

Open Dog Class
1st Shente's Harlem


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shente's Kinky Boots

Reserve Winners Bitch
Shente's Missy Grey

Junior Puppy Bitch Class
1st Shente's Missy Grey

Open Bitch Class
1st Shente's Kinky Boots


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Orchard Hill Letters Home

Best Of Opposite Sex
Midsummers Rowan Tree

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Orchard Hill Letters Home

Best Puppy In Breed
Glenire's Victoria

Select Dog
Ch Chrys-Haefen Ddls Digl Glenire


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Midsummers Rowan Tree

Reserve Winners Bitch
Glenire's Victoria

Junior Puppy Bitch Class
1st Glenire's Victoria
2nd BancoRoyalBeautyBeyondBelief

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Midsummers Rowan Tree

3-6 Month Bitch Class
1st Midsummer Born To Be Wild


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
GCh Maximilla's Clever Piano Man

Best Of Opposite Sex
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Maximilla's Clever Piano Man

Best Puppy In Breed
GCh Maximilla's Clever Piano Man


Winners Dog: (2-1-0-0)
Maximilla's Clever Piano Man

Reserve Winners Dog
Insar Jelani Iz Kanekso

Junior Puppy Dog Class
1st Maximilla's Clever Piano Man

Open Dog Class
1st Insar Jelani Iz Kanekso


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Junior Puppy Bitch Class
1st Crest-Vue Zippedy-Do-Dah


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
GCh Very Wonder Full Mano Gentis

Best Of Opposite Sex
Ch Ashstone's Dreams Do Come True

Best Of Winners: (1-5-1-0)
Ashstone's Dreams Do Come True

Best Puppy In Breed
Ch Ashstone's Dreams Do Come True


Winners Dog: (1-5-1-0)
Old Havana's Totally Honest

Junior Puppy Dog Class
1st Old Havana's Totally Honest


Winners Bitch: (1-5-1-0)
Ashstone's Dreams Do Come True

Reserve Winners Bitch
Old Havana's Totally Breezy

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashstone's Dreams Do Come True
2nd Old Havana's Awesome Blossom

Senior Puppy Bitch Class
1st HeartsDelites View From Abroad

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Old Havana's Totally Breezy

Open Bitch Class
1st Laurelgate Shelbernese Bliss


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth's Angelina




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Castel's Montague

Best Of Opposite Sex
Pinkribbon's Behave Yourself

Best Puppy In Breed
Pinkribbon's Behave Yourself



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Pinkribbon's Behave Yourself

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon's Behave Yourself


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Taeplace SoGangsta At Obsession



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Bellefleet's Captain Morgan

Best Puppy In Breed
Ch Cullen's Strike Up The Band


Winners Dog: (2-0-1-0)
Chrysalis Swing Time At Cullen's

Reserve Winners Dog
Cullen's Strike Up The Band

Senior Puppy Dog Class
1st Cullen's Strike Up The Band

12-18 Month Dog Class
1st Chrysalis Swing Time At Cullen's



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 7 pts (2-2-3-1)
GCh Diamond Sand's Simply Perfect

Best Of Opposite Sex
GCh CurlyQ's Christmas Star

Best Of Winners: (2-2-3-1)
Perla's Baguera Junior

Best Puppy In Breed
Perla's Baguera Junior

Select Dog
Ch MnSpaws Just A Country Boy


Winners Dog: (2-2-3-1)
Perla's Baguera Junior

Reserve Winners Dog
Claripugs Sun Tzu

Junior Puppy Dog Class
1st Perla's Baguera Junior

Senior Puppy Dog Class
1st Claripugs Sun Tzu


Winners Bitch: (2-2-3-1)
Emily Wroblewski Rewir

Reserve Winners Bitch
Jessygaff Whoopi Goldberg

12-18 Month Bitch Class
1st Emily Wroblewski Rewir

Open Bitch Class
1st Jessygaff Whoopi Goldberg


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh DeeBet's Excalibur




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Oz's Merriment And Mayhem




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh PaRay's Molto Particulare
  Bichon Frise   30
Group 2nd   
Ch CrystaltonChikoda Wht Diamonds
  Poodle (Standard)   29
Group 3rd   Ch Kortar's Katsumo   Shiba Inu   23
Group 4th   
GCh Ahkama Losar Khampa
  Tibetan Terrier   22
BPIG    Valmara's Abracadabra   Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bullmarket Windridge Mercy Me   French Bulldog   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh PaRay's Molto Particulare




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Stirling's Chadklier Alexandra

Best Puppy In Breed
Ch Stirling's Chadklier Alexandra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Aldars Will Always Remember

Best Of Opposite Sex
Ch MBM's Everli Quinn


3-6 Month Dog Class
1st Topbrass Bredan Tabasco Cat


Winners Bitch: (0-1-1-0)
MBM's Everli Quinn

Open Bitch Class
1st MBM's Everli Quinn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mi-Pao's Red Rakija

Best Puppy In Breed
Mi-Pao's Red Rakija



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mi-Pao's Red Rakija

Open Bitch Class
1st Mi-Pao's Red Rakija


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
GCh Foxmoor Petite Cherie Crème Fraiche

Best Of Opposite Sex
Bullmarket Windridge Hvn Knows

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Wilfred Kuechel

Best Puppy In Breed
Dicar I'm Nelita


Winners Dog: (2-3-1-0)
Wilfred Kuechel

Reserve Winners Dog
Paris Dream Warrior

Senior Puppy Dog Class
1st Paris Dream Warrior

Open Dog Class
1st Wilfred Kuechel

3-6 Month Dog Class
1st Bullmarket Windridge I'm Your Man


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Bullmarket Windridge Hvn Knows

Reserve Winners Bitch
Petitslutins Robb Isle Shado

Senior Puppy Bitch Class
1st Dicar I'm Nelita

12-18 Month Bitch Class
1st Bullmarket Windridge Hvn Knows

Open Bitch Class
1st Petitslutins Robb Isle Shado

3-6 Month Bitch Class
1st Bullmarket Windridge Mercy Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Superlative's Dirty Karma




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
Ch Wund-R Y Deja Vu All Over Again

Best Of Opposite Sex
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Best Puppy In Breed
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Select Dog
Ch Owenbriar Keesbrook Black Ice



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Senior Puppy Bitch Class
1st Keesridge Set Fire To Th'Reign

3-6 Month Bitch Class
1st Keesridge Reflection O' Heaven


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Ch Clarion Karadale Better Together

Best Of Opposite Sex
Caralot's Diamond In The Rough

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Clarion Karadale Better Together

Best Puppy In Breed
Bellefleet Arabesque Daydream Believer


Winners Bitch: (3-1-0-0)
Caralot's Diamond In The Rough

Open Bitch Class
1st Caralot's Diamond In The Rough


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
GCh CrystaltonChikoda Wht Diamonds

Best Of Opposite Sex
Sanvar's I Gotta A Feeling

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Dawin Affair Of The Heart

Best Puppy In Breed
Valmara's Abracadabra


Winners Dog: (1-3-0-2)
Sanvar's I Gotta A Feeling

Senior Puppy Dog Class
1st Sanvar's I Gotta A Feeling


Winners Bitch: (1-3-0-2)
Dawin Affair Of The Heart

Reserve Winners Bitch
Coquetel Counting Stars

Senior Puppy Bitch Class
1st Valmara's Abracadabra

Open Bitch Class
1st Dawin Affair Of The Heart
2nd Coquetel Counting Stars


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kortar's Katsumo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Beswicks Ring Of Gold




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sandon's Magic Moment

Best Of Opposite Sex
Sandon's Strut The Stage

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sandon's Magic Moment

Best Puppy In Breed
Sandon's Strut The Stage


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sandon's Strut The Stage

Junior Puppy Dog Class
1st Sandon's Strut The Stage


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sandon's Magic Moment

Open Bitch Class
1st Sandon's Magic Moment


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Michel Chaloux Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Laureate Invincible
  Shetland Sheepdog   35
Group 2nd    Quiche's Nemesis   Bouvier des Flandres   31
Group 3rd    Billyjo Stonewall Rocco Kaleef   German Shepherd Dog   28
Group 4th   
Ch Szentmihályi-Szabó Nemes
  Puli   20
BPIG    Omega Georgie Sweet Decision   Collie (Rough)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sonoma's Holland Road V Timberline   German Shepherd Dog   0
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Uretopia's Red Sam Of Byeyo

Best Of Opposite Sex
Ch Uretopia's I Love Lucy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Uretopia's Red Sam Of Byeyo


Winners Dog: (1-1-0-0)
Uretopia's Red Sam Of Byeyo

12-18 Month Dog Class
1st Uretopia's Red Sam Of Byeyo


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Uretopia's I Love Lucy

12-18 Month Bitch Class
1st Uretopia's I Love Lucy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 6 pts (2-2-1-2)
Ch Aussibeaux Incredible Joker

Best Of Opposite Sex
Ch Northbay's Party People X'Sells

Best Of Winners: (2-2-1-2)
Turbar Pop Quiz At Xsells

Best Puppy In Breed
Coralane's Girl From Down Undr

Select Bitch
Ch Harmony Hill's True Story


Winners Dog: (2-2-1-2)
Turbar Pop Quiz At Xsells

Reserve Winners Dog
Coralane's Oswald Cobblepot

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Coralane's Oswald Cobblepot

Open Dog Class
1st Turbar Pop Quiz At Xsells


Winners Bitch: (2-2-1-2)
Weststone's Sweetheart

Reserve Winners Bitch
Coralane's Girl From Down Undr

Senior Puppy Bitch Class
1st Coralane's Girl From Down Undr

Open Bitch Class
1st Weststone's Sweetheart


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Natterjack The Scotsman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra

Best Of Opposite Sex
GCh ArbourWay's Foretelling The Spring



3-6 Month Bitch Class
1st Hollowshot Dancing In The Mist


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Quiche's Nemesis

Select Dog
GCh Lanvern's Vampire Of The Yukon


Winners Dog: (2-0-1-0)
Quiche's Nemesis

Reserve Winners Dog
JBB's Set Fire To The Reign

Open Dog Class
1st Quiche's Nemesis
2nd JBB's Set Fire To The Reign



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Majestique Justice For All




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Omega Georgie Sweet Decision

Best Of Opposite Sex
Ch Omega Hey What Ever

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Omega Georgie Sweet Decision

Best Puppy In Breed
Omega Georgie Sweet Decision


Winners Dog: (1-3-0-0)
Omega Hey What Ever

Senior Puppy Dog Class
1st Omega Hey What Ever


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Omega Georgie Sweet Decision

Reserve Winners Bitch
Highlandblue Crishmal N Clover

Junior Puppy Bitch Class
1st Highlandblue Crishmal N Clover

Senior Puppy Bitch Class
1st Omega Georgie Sweet Decision

Open Bitch Class
1st Ennismoor's Sweet Inspiration

3-6 Month Bitch Class
1st Omega's Perfect Illusion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 7 pts (4-1-2-1)
Billyjo Stonewall Rocco Kaleef

Best Of Opposite Sex
Clarot's Chloe

Best Of Winners: (4-1-2-1)
Billyjo Stonewall Rocco Kaleef

Best Puppy In Breed
Ch Harmonia's Third Times A Charm

Select Dog
GCh Kennelwood Kobe Elite Design

Select Bitch
GCh Darena Vom Burgimwald


Winners Bitch: (4-1-2-1)
Clarot's Chloe

Open Bitch Class
1st Clarot's Chloe

3-6 Month Bitch Class
1st Sonoma's Holland Road V Timberline
2nd Erena Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Szentmihályi-Szabó Nemes




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GCh Laureate Invincible

Best Of Opposite Sex
Laureate Spaghetti Western

Best Puppy In Breed
Ch Grandgables Deja Blue Christian Grey

Select Dog
Ch Grandgables Deja Blue Christian Grey



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Laureate Spaghetti Western

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Barbielicious

Junior Puppy Bitch Class
1st Laureate Spaghetti Western

Open Bitch Class
1st Regaloake's Barbielicious


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Esrohollow Radsprings Tuhmater




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ch Wind Dancer-Aylesford Paradox

Best Puppy In Breed
Ch Curig FaerieTale Highland Heir


Winners Dog: (2-0-0-0)
Wind Dancer-Aylesford Paradox

Reserve Winners Dog
Curig FaerieTale Highland Heir

Senior Puppy Dog Class
1st Curig FaerieTale Highland Heir

Open Dog Class
1st Wind Dancer-Aylesford Paradox



Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Thursday 20th of July 2017 09:42:31 AM