Wildwood Kennel Club
Sunday, February 5, 2017



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
Col / VAyC Ch. Summerford's Remember This
"Jonah"
Owner: Christina Koffman-Heard & John Affel
Breeder/Handler: Christina Koffman-Heard
www.summerfordnewfoundlands.com


Best In Show
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)
Miniature Pinscher  
Ch Rexroth's Angelina
Points: 288 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)
Doberman Pinscher   Nightflight Femme Fatale
Best Baby Puppy In Show
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)
Samoyed   Vanderbilt's Stolen Pleasure








Group 1 - Joanne Fernall Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Nonnies Special Blend
  Spaniel (English Cocker)   69
Group 2nd   
GCh WynRidge's Make It So
  Spaniel (American Cocker)   66
Group 3rd   
Ch Cerise Springfire's Hobo
  Spaniel (English Springer)   58
Group 4th   
GCh Butterblac's Freestyle Spicegrl
  Retriever (Flat-Coated)   56
BPIG   
Gleska Made In Sweden
  Lagotto Romagnolo   N/A
Best Baby Puppy In Group    Whisperfield Out On A Limb   Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
GCh Pageska's FM3 Cinch


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pageska's FM3 Cinch

Open Dog Class
1st Pageska's FM3 Cinch



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Gleska Made In Sweden

Best Of Opposite Sex
Ch Gleska Made Of Honour

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Gleska Made In Sweden

Best Puppy In Breed
Ch Gleska Made In Sweden


Winners Dog: (1-1-0-0)
Gleska Made In Sweden

Junior Puppy Dog Class
1st Gleska Made In Sweden


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Gleska Made Of Honour

Junior Puppy Bitch Class
1st Gleska Made Of Honour


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GCh Brackenmoor Somethingroyal

Select Bitch
GChEx Brackenmoor The Duchess




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Whisperfield Storm Warning

Best Of Opposite Sex
Ch Leaside's Ricochet

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Leaside's Gunpowder Treason

Best Puppy In Breed
Mount Albion's Aussie Kiwi


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Legacyk Young And Hungry

Reserve Winners Bitch
Mount Albion's Aussie Kiwi

12-18 Month Bitch Class
1st Legacyk Young And Hungry

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mount Albion's Aussie Kiwi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Butterblac's Freestyle Spicegrl

Best Of Opposite Sex
GCh Timberblac's True Brew

Best Puppy In Breed
Ch Rush's Beautiful Illusion



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Rush's Beautiful Illusion

Reserve Winners Bitch
Fishercreeks Exotic Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Blacfriar Speaker Of The House

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rush's Beautiful Illusion

Open Bitch Class
1st Fishercreeks Exotic Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 12 pts (5-2-3-3)
Ch Belcanto Rosenkavalier

Best Of Opposite Sex
GCh Blackpool Jersey Girl

Best Of Winners: (5-2-3-3)
Tramin Moment Of Truth

Best Puppy In Breed
Willowcrest Summer Breeze

Select Dog
Ch Tramin De Bon Matin

Select Bitch
Ch Kelore Goldensand Surfer Girl


Winners Bitch: (5-2-3-3)
Tramin Moment Of Truth

Reserve Winners Bitch
Willowcrest Summer Breeze

Junior Puppy Bitch Class
1st Willowcrest Summer Breeze

Open Bitch Class
1st Tramin Moment Of Truth


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GChEx Maktawae Ausadie Star Of Orion

Best Of Opposite Sex
Stonemeadow's Sandpiper

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Grandriver's Teddy Bear

Best Puppy In Breed
Grandriver's Teddy Bear

Select Dog
GCh Castlegar Elroy At Autumwynd


Winners Dog: (2-1-2-0)
Grandriver's Teddy Bear

Reserve Winners Dog
Stonemeadow's Land Shark

Senior Puppy Dog Class
1st Grandriver's Teddy Bear
2nd Stonemeadow's Land Shark


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Stonemeadow's Sandpiper

Senior Puppy Bitch Class
1st Stonemeadow's Sandpiper


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 6 pts (2-2-0-3)
GCh Javahill's Spectacular Bid For Katyra

Best Of Opposite Sex
Kalmegess Strength And Honour

Best Of Winners: (2-2-0-3)
Fourwinds' Roaneden Rogue Wave

Best Puppy In Breed
Ch Foxgrove's Effervescence

Select Bitch
Ch Katyra Because Avatar Said So


Winners Dog: (2-2-0-3)
Kalmegess Strength And Honour

Reserve Winners Dog
Kalmegess Nimble Navigator

Senior Puppy Dog Class
1st Kalmegess Nimble Navigator

Canadian Bred Dog Class
1st Kalmegess Strength And Honour


Winners Bitch: (2-2-0-3)
Fourwinds' Roaneden Rogue Wave

Reserve Winners Bitch
Foxgrove's Effervescence

Junior Puppy Bitch Class
1st Foxgrove's Effervescence

Open Bitch Class
1st Fourwinds' Roaneden Rogue Wave


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Finlayson 'N Meadowset New Kid On The Block




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 5 pts (3-1-1-1)
Ch Aislingcudo Is Nessa Na Ri

Best Of Opposite Sex
GCh Aingeal Memories Of KD Live On

Best Of Winners: (3-1-1-1)
Caniscaeli Summersong

Best Puppy In Breed
Clancuddy's Great Explorer


Winners Dog: (3-1-1-1)
Caniscaeli Summersong

Reserve Winners Dog
Clancuddy's Great Explorer

Junior Puppy Dog Class
1st Clancuddy's Great Explorer

12-18 Month Dog Class
1st Aislingcudo Se File Bradaigh

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Caniscaeli Summersong


Winners Bitch: (3-1-1-1)
Clancuddy Uanin Of Spruce Glen

Open Bitch Class
1st Clancuddy Uanin Of Spruce Glen


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fyrethorn Make Mine A Double




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
GCh WynRidge's Make It So

Best Of Opposite Sex
Calowa Lurians Tranquil Moments

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Shaankata's Spirit O'Clanagroe

Best Puppy In Breed
WynRidge's He's A Magic Man

Select Dog
Ch Ashleysown Zen Of Wynridge


Winners Dog: (1-4-2-1)
WynRidge's He's A Magic Man

Junior Puppy Dog Class
1st WynRidge's He's A Magic Man


Winners Bitch: (1-4-2-1)
Shaankata's Spirit O'Clanagroe

Reserve Winners Bitch
Ashleysown Truly A Flash Dancer

Junior Puppy Bitch Class
1st Coppercliff's At Last

12-18 Month Bitch Class
1st Shaankata's Spirit O'Clanagroe

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ashleysown Truly A Flash Dancer
2nd WynRidge's Black Magic Woman

3-6 Month Bitch Class
1st Ashleysown Dance With A Crown


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Clussexx Whisper In The Wind


Winners Dog: (1-0-0-0)
Clussexx Whisper In The Wind

12-18 Month Dog Class
1st Clussexx Whisper In The Wind



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Nonnies Special Blend

Best Of Opposite Sex
Ch Lojo's Follow You Follow Me


Winners Dog: (1-0-1-1)
Tandridge Donneybrook Sennyn

Open Dog Class
1st Tandridge Donneybrook Sennyn



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Cerise Springfire's Hobo

Best Of Opposite Sex
GCh Laurdan's Aurora Borealis Miss Mona




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
I.M.Navarone's Mr. Bean


Winners Dog: (1-0-0-0)
I.M.Navarone's Mr. Bean

Open Dog Class
1st I.M.Navarone's Mr. Bean



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Heelmark Shikari Shoot For The Moon

Best Puppy In Breed
Heelmark Shikari Shoot For The Moon



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Heelmark Shikari Shoot For The Moon

Junior Puppy Bitch Class
1st Heelmark Shikari Shoot For The Moon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Weatherrun's Enchanted Ella

Best Of Opposite Sex
Ch Waypoints Shadowpoint's Zero



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Rene Echevarria-Cofino (Dr) Top Dog
Points
Group 1st    Award Cancelled      0
Group 2nd   
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz
  Afghan Hound   31
Group 3rd   
Ch Sirhan Shwana Zinnia Windstorm
  Saluki   27
Group 4th   GCh Ionesco du Grand Fresnoy   Borzoi   25
BPIG   
Ch Awbari Sugar Moonbeam
  Afghan Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Hunu Bartered Bride For Freestyle   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   0
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz

Best Of Opposite Sex
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Best Puppy In Breed
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Select Dog
GCh Agha Djari's Jakarta



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Awbari Cotton Candy Cloud

Senior Puppy Bitch Class
1st Awbari Cotton Candy Cloud


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bartag Magnum


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bartag Magnum

Open Dog Class
1st Bartag Magnum



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Kalan's Slainte Mhath, Cardhu



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Daclier's Miss Valentine

Best Of Opposite Sex
Westwinds Royal Zeus AtClassic

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Daclier's Miss Valentine

Best Puppy In Breed
Daclier's Miss Valentine


Winners Dog: (2-1-0-0)
Westwinds Royal Zeus AtClassic

Reserve Winners Dog
Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Junior Puppy Dog Class
1st Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Senior Puppy Dog Class
1st Westwinds Royal Zeus AtClassic


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Daclier's Miss Valentine

Senior Puppy Bitch Class
1st Daclier's Miss Valentine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Staier's Evdokiya

Best Of Opposite Sex
Trakehndachs Mr Charlie James

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Trakehndachs Mr Charlie James


Winners Dog: (1-1-0-1)
Trakehndachs Mr Charlie James

Open Dog Class
1st Trakehndachs Mr Charlie James


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Trakehndachs How Lois Can U Go

12-18 Month Bitch Class
1st Trakehndachs How Lois Can U Go


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Hunu The Patriot At Freestyle MW

Best Puppy In Breed
Ch Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW


Winners Dog: (1-0-1-0)
Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW

Junior Puppy Dog Class
1st Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW


3-6 Month Bitch Class
1st Hunu Bartered Bride For Freestyle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Southbreeze Class Act

Best Of Opposite Sex
Ch Starkeeper Calorien A Diamond

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Starkeeper Hadyn Highest Honor

Best Puppy In Breed
Odenwolf's Sheila

Select Dog
GCh Kinglir At Curiann


Winners Dog: (1-2-2-1)
Starkeeper Hadyn Highest Honor

12-18 Month Dog Class
1st Starkeeper Hadyn Highest Honor


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Odenwolf's Sheila

Reserve Winners Bitch
PocahontasGardens Renesmee

Junior Puppy Bitch Class
1st Odenwolf's Sheila
2nd PocahontasGardens Renesmee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Arthayr A Fox In The Snow

Best Puppy In Breed
Ch Arthayr A Fox In The Snow



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Naku's Gift At Arthayr

Reserve Winners Bitch
Arthayr A Northern Flower

Senior Puppy Bitch Class
1st Arthayr A Northern Flower

Open Bitch Class
1st Naku's Gift At Arthayr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sarjo's Quintessance Cleopatra

Best Puppy In Breed
Sarjo's Quintessance Cleopatra



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sarjo's Quintessance Cleopatra

Junior Puppy Bitch Class
1st Sarjo's Quintessance Cleopatra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Sirhan Shwana Zinnia Windstorm

Select Bitch
Ch Karob Sandstorm Its The Real Thing




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Forgetmenot My Lil Angel

Best Puppy In Breed
McCartney's Image

Select Bitch
GCh McCartney's Xpensive Date



Winners Bitch: (0-1-0-2)
McCartney's Image

Junior Puppy Bitch Class
1st McCartney's Image

3-6 Month Bitch Class
1st Lightfalls Inevitable At Tulanz


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Claircreek Faro Do Atlantico
  Portuguese Water Dog   58
Group 2nd   
Summerford's Remember This
  Newfoundland   54
Group 3rd   
GCh Tiamat's All About That Base
  Boxer   53
Group 4th   
Triumf Sibiri Magnat
  Akita   41
BPIG    Nightflight Femme Fatale   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Vanderbilt's Stolen Pleasure   Samoyed   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Triumf Sibiri Magnat


Winners Dog: (1-0-0-0)
Triumf Sibiri Magnat

Open Dog Class
1st Triumf Sibiri Magnat



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Moonsnoe Old Perlican Renegade

Best Of Opposite Sex
Bearhug's Mfy Demi

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Moonsnoe Old Perlican Renegade

Best Puppy In Breed
Moonsnoe Old Perlican Renegade


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Bearhug's Mfy Demi

Senior Puppy Bitch Class
1st Bearhug's Mfy Demi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Arundel's Here We Go Again V Alpine

Best Puppy In Breed
Alpenspirit Mabinnie Royal Heir



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 11 pts (3-5-1-3)
GCh Tiamat's All About That Base

Best Of Opposite Sex
Haltonhills Keeper Of The Flame

Best Of Winners: (3-5-1-3)
Xelascon Diamonds For Tiffany

Best Puppy In Breed
Xelascon Diamonds For Tiffany

Select Bitch
Ch HaltonHill's Charmed One


Winners Bitch: (3-5-1-3)
Xelascon Diamonds For Tiffany

Reserve Winners Bitch
Fyrecreek's Just Like Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Fyrecreek's Just Like Fire
2nd Xelascon Du Chocolat Noir

Senior Puppy Bitch Class
1st Genome's Decked Out Devi

12-18 Month Bitch Class
1st Shearer Winstar's What Dreams Are Made Of

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Xelascon Diamonds For Tiffany


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Knatchbull's 5th Avenue Marquee

Best Of Opposite Sex
Ironbull's Buffy The Vamprslayr

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Ironbull's Buffy The Vamprslayr

Best Puppy In Breed
Knatchbull Need A Bigger Boat


Winners Dog: (1-2-1-0)
Knatchbull Need A Bigger Boat

Senior Puppy Dog Class
1st Knatchbull Need A Bigger Boat


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Ironbull's Buffy The Vamprslayr

Reserve Winners Bitch
Bramstoke's Embracing 5th Avenue

Senior Puppy Bitch Class
1st Bramstoke's Embracing 5th Avenue

12-18 Month Bitch Class
1st Ironbull's Buffy The Vamprslayr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Contessa's Not So Angel's Mason




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (1-2-3-2)
Nightflight Femme Fatale

Best Of Opposite Sex
GCh Cassels Journey To Viktory

Best Of Winners: (1-2-3-2)
Nightflight Femme Fatale

Best Puppy In Breed
Nightflight Femme Fatale

Select Dog
Ch Dobereich's Upping The Ante

Select Bitch
GChEx Liberator's Triple Crown


Winners Dog: (1-2-3-2)
Liberator's Quantum Of Solace

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Liberator's Quantum Of Solace


Winners Bitch: (1-2-3-2)
Nightflight Femme Fatale

Reserve Winners Bitch
Liberator's On A High Note

Junior Puppy Bitch Class
1st Liberator's On A High Note

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nightflight Femme Fatale


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Merlin Flirfar des Legendes de Retz

Best Puppy In Breed
Merlin Flirfar des Legendes de Retz


Winners Dog: (1-0-0-0)
Merlin Flirfar des Legendes de Retz

Senior Puppy Dog Class
1st Merlin Flirfar des Legendes de Retz


3-6 Month Bitch Class
1st Naku's Annie Gitt Yur Gunz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 8 pts (2-5-2-0)
Ch Cupar's King Of Hearts

Best Of Opposite Sex
Jaylor's Aim High And Shoot Straight

Best Of Winners: (2-5-2-0)
Jaylor's Aim High And Shoot Straight

Best Puppy In Breed
Twinoak's I'm The Boss Of Me

Select Dog
GCh La Stonehenge Fly By Knight


Winners Dog: (2-5-2-0)
Navajodanes The Fonz B With U

Reserve Winners Dog
Twinoak's I'm The Boss Of Me

Junior Puppy Dog Class
1st Twinoak's I'm The Boss Of Me

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Navajodanes The Fonz B With U


Winners Bitch: (2-5-2-0)
Jaylor's Aim High And Shoot Straight

Reserve Winners Bitch
Haven OnTheHarbour O Bosworth

Senior Puppy Bitch Class
1st Dantrydanes Who's Talking Now
2nd Jerdans Calista Cayenne

12-18 Month Bitch Class
1st Dantrydanes Dory Found Nemo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Jaylor's Aim High And Shoot Straight

Open Bitch Class
1st Haven OnTheHarbour O Bosworth

3-6 Month Bitch Class
1st Dantrydanes Taking My Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Summerford's Remember This


Winners Dog: (1-0-0-0)
Summerford's Remember This

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Summerford's Remember This



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Claircreek Faro Do Atlantico

Best Of Opposite Sex
Charbr's Knots Of Silken Lace

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Claircreek Stephano D'Atlantico

Best Puppy In Breed
Charbr's Knots Of Silken Lace


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Charbr's Knots Of Silken Lace

Reserve Winners Bitch
Skipnstone's La Vida Loca

Junior Puppy Bitch Class
1st Charbr's Knots Of Silken Lace

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Skipnstone's La Vida Loca

3-6 Month Bitch Class
1st Skipnstone's Myst Of Malahide


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pakoanani Saint Mac Truck

Best Of Opposite Sex
Pakoanani Kalea Luana Ophelia

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pakoanani Saint Mac Truck

Best Puppy In Breed
Pakoanani Kalea Luana Ophelia


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pakoanani Saint Mac Truck

12-18 Month Dog Class
1st Pakoanani Saint Mac Truck


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Pakoanani Kalea Luana Ophelia

Senior Puppy Bitch Class
1st Pakoanani Kalea Luana Ophelia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Livin' The Fantasy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Puppy In Breed
Ch Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

3-6 Month Dog Class
1st Vanderbilt's Stolen Pleasure


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Livin' The Fantasy

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanderbilt's Livin' The Fantasy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (3-2-1-2)
Ch Highlander's Take It To The Limit

Best Of Opposite Sex
GCh Trishamar's It's My Party

Best Of Winners: (3-2-1-2)
Amarock's Inner Sanctum

Best Puppy In Breed
Snowmist's Hjordis

Select Bitch
Ch Kristari's Shocking Story


Winners Dog: (3-2-1-2)
Amarock's Inner Sanctum

Reserve Winners Dog
Tundrafoot's Checkmate

Junior Puppy Dog Class
1st Tundrafoot's Checkmate
2nd Snoebear's Seas The Day

Open Dog Class
1st Amarock's Inner Sanctum


Winners Bitch: (3-2-1-2)
Snowmist's Hjordis

Reserve Winners Bitch
Kortar's Khatelaine

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowmist's Hjordis

Open Bitch Class
1st Kortar's Khatelaine

3-6 Month Bitch Class
1st Kortar's Kharacter Kween


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - France Godbout Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Paradym Laughs Out Loud
  Norwich Terrier   28
Group 2nd   Ch Skyehigh's Sub Zero   West Highland White Terrier   27
Group 3rd   
Ch Glahms Golden Aelwen
  Dandie Dinmont Terrier   21
Group 4th   GCh Zlatapraha Peterson   Cesky Terrier   20
BPIG   
Glenroslin's Isle Of Arran
  Scottish Terrier   N/A
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Traymar Terrydale HK Nexus

Best Puppy In Breed
Ch Debwewin By Gardenaire



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Giizhik By Gardenaire

Reserve Winners Bitch
Debwewin By Gardenaire

Junior Puppy Bitch Class
1st Debwewin By Gardenaire

12-18 Month Bitch Class
1st Giizhik By Gardenaire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Huntaway Ring Of Bright Water

Best Puppy In Breed
Huntaway Ring Of Bright Water



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Huntaway Ring Of Bright Water

Senior Puppy Bitch Class
1st Huntaway Ring Of Bright Water


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Zlatapraha Peterson

Best Of Opposite Sex
Zlatapraha Vaughan

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Sandant Special Edition

Best Puppy In Breed
Sandant Special Edition


Winners Dog: (1-1-1-0)
Sandant Special Edition

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sandant Special Edition


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Zlatapraha Vaughan

Senior Puppy Bitch Class
1st Zlatapraha Vaughan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bliss Creek Wild About Harry




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Paradym Laughs Out Loud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Obsession Mad Queen Juana

Select Bitch
Ch Beaute Noire Von Ahndeggoense




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 4 pts (0-4-0-1)
Ch Glenroslin's Isle Of Arran

Best Puppy In Breed
Ch Glenroslin's Isle Of Arran

Select Bitch
Ch Gryndlscot Holly



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Honeywheat's Poetry In Motion



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Anloch's Bridge To Honeywheat

12-18 Month Bitch Class
1st Anloch's Bridge To Honeywheat


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Absolute Ly Here For Your Entertainment

Best Of Opposite Sex
Clandara's The Fugitive

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Clandara's The Fugitive

Best Puppy In Breed
Ch Absolute Ly Here For Your Entertainment


Winners Dog: (2-1-0-1)
Clandara's The Fugitive

Reserve Winners Dog
Clandara's Running With The Devil

Junior Puppy Dog Class
1st Clandara's Running With The Devil

Open Dog Class
1st Clandara's The Fugitive


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Clandara's True Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Clandara's True Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: France Godbout

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
Ch Skyehigh's Sub Zero

Best Of Opposite Sex
Ch ForestDarinelleField Robbie

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Skyehigh's High Class

Best Puppy In Breed
Ch ForestDarinelleField Robbie

Select Dog
Ch Dorlandale Phillip O'Scorybrek

Select Bitch
Ch Forestfield Catch Me If You Can


Winners Dog: (2-1-1-2)
ForestDarinelleField Robbie

Reserve Winners Dog
Wild Look Of Bright Star

Senior Puppy Dog Class
1st ForestDarinelleField Robbie

12-18 Month Dog Class
1st Wild Look Of Bright Star


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Skyehigh's High Class

12-18 Month Bitch Class
1st Skyehigh's High Class


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Rene Echevarria-Cofino (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   35
Group 2nd   
GCh Diamond Sand's Simply Perfect
  Pug   34
Group 3rd   
Ch Very Wonder Full Mano Gentis
  Havanese   28
Group 4th    Orchard Hill Letters Home   Cavalier King Charles Spaniel   22
BPIG    Ashstone's Dreams Do Come True   Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Midsummer Take A Back Road   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Shente's Kinky Boots

Best Of Opposite Sex
Shente's Harlem

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Shente's Kinky Boots

Best Puppy In Breed
Shente's Harlem


Winners Dog: (1-1-0-0)
Shente's Harlem

Open Dog Class
1st Shente's Harlem


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Shente's Kinky Boots

Open Bitch Class
1st Shente's Kinky Boots


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 8 pts (3-3-1-2)
Orchard Hill Letters Home

Best Of Opposite Sex
Ch Ruler's Mist On The Heather

Best Of Winners: (3-3-1-2)
Orchard Hill Letters Home

Best Puppy In Breed
Ch Madrigal Don'tWannamissathing

Select Dog
Ch Chrys-Haefen Ddls Digl Glenire

Select Bitch
Ch Burbrook Summer Forever


Winners Dog: (3-3-1-2)
Orchard Hill Letters Home

Reserve Winners Dog
Madrigal Don'tWannamissathing

Junior Puppy Dog Class
1st Madrigal Don'tWannamissathing

Canadian Bred Dog Class
1st Midsummers William Wallace

Open Dog Class
1st Orchard Hill Letters Home

3-6 Month Dog Class
1st Midsummer Take A Back Road


Winners Bitch: (3-3-1-2)
BancoRoyalBeautyBeyondBelief

Reserve Winners Bitch
Midsummers Rowan Tree

Junior Puppy Bitch Class
1st BancoRoyalBeautyBeyondBelief
2nd Glenire's Victoria

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Midsummers Rowan Tree

3-6 Month Bitch Class
1st Midsummers Chilton Radar Love
2nd Midsummer Born To Be Wild


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Ch Nine Golden Tails Of Lore

Best Of Opposite Sex
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Nine Golden Tails Of Lore

Best Puppy In Breed
Ch Nine Golden Tails Of Lore


Winners Dog: (3-2-0-0)
Nine Golden Tails Of Lore

Reserve Winners Dog
Maximilla's Clever Piano Man

Junior Puppy Dog Class
1st Maximilla's Clever Piano Man

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Nine Golden Tails Of Lore

Open Dog Class
1st Insar Jelani Iz Kanekso


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Reserve Winners Bitch
Mazel Tov N Altair Sea Vixen

Junior Puppy Bitch Class
1st Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Open Bitch Class
1st Mazel Tov N Altair Sea Vixen

3-6 Month Bitch Class
1st All Curds No Whey Of Lore


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joanne Fernall

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
GCh Very Wonder Full Mano Gentis

Best Of Opposite Sex
Ch Ashstone's Dreams Do Come True

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Ashstone's Dreams Do Come True

Best Puppy In Breed
Ch Ashstone's Dreams Do Come True


Winners Dog: (1-4-1-0)
Old Havana's Totally Honest

Junior Puppy Dog Class
1st Old Havana's Totally Honest


Winners Bitch: (1-4-1-0)
Ashstone's Dreams Do Come True

Reserve Winners Bitch
HeartsDelites View From Abroad

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashstone's Dreams Do Come True
2nd Old Havana's Totally Breezy

Senior Puppy Bitch Class
1st HeartsDelites View From Abroad

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Old Havana's Awesome Blossom


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth's Angelina




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Castel's Montague

Best Of Opposite Sex
Pinkribbon's Behave Yourself

Best Puppy In Breed
Pinkribbon's Behave Yourself



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Pinkribbon's Behave Yourself

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon's Behave Yourself


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Diaquiris Edge Of Reason



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tinyprints Watch Me Win




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bellefleet's Captain Morgan




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GCh Diamond Sand's Simply Perfect

Best Of Opposite Sex
GCh CurlyQ's Christmas Star

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Perla's Baguera Junior

Best Puppy In Breed
Perla's Baguera Junior

Select Dog
Ch MnSpaws Just A Country Boy


Winners Dog: (1-2-2-1)
Perla's Baguera Junior

Junior Puppy Dog Class
1st Perla's Baguera Junior


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Jessygaff Whoopi Goldberg

Reserve Winners Bitch
Emily Wroblewski Rewir

12-18 Month Bitch Class
1st Emily Wroblewski Rewir

Open Bitch Class
1st Jessygaff Whoopi Goldberg


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh DeeBet's Excalibur




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Oz's Merriment And Mayhem




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Rene Echevarria-Cofino (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch CrystaltonChikoda Wht Diamonds
  Poodle (Standard)   31
Group 2nd   
GCh Ahkama Losar Khampa
  Tibetan Terrier   25
Group 3rd   
GCh PaRay's Molto Particulare
  Bichon Frise   24
Group 4th   
Ch Beswicks Ring Of Gold
  Shih Tzu   20
BPIG    Dicar I'm Nelita   French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    DancingB's Princess Put A Cork N It   Bichon Frise   0
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh PaRay's Molto Particulare

Best Of Opposite Sex
Aldo's Martha My Dear

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Danmar Charlie Lexiarmi Bradley


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Aldo's Martha My Dear

Open Bitch Class
1st Aldo's Martha My Dear

3-6 Month Bitch Class
1st DancingB's Princess Put A Cork N It


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Aldars Will Always Remember

Best Of Opposite Sex
Ch MBM's Everli Quinn


3-6 Month Dog Class
1st Topbrass Bredan Tabasco Cat


Winners Bitch: (0-1-1-0)
MBM's Everli Quinn

Open Bitch Class
1st MBM's Everli Quinn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mi-Pao's Red Rakija

Best Puppy In Breed
Mi-Pao's Red Rakija



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mi-Pao's Red Rakija

Open Bitch Class
1st Mi-Pao's Red Rakija


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Wilfred Kuechel

Best Of Opposite Sex
Bullmarket Windridge Hvn Knows

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Wilfred Kuechel

Best Puppy In Breed
Dicar I'm Nelita


Winners Dog: (1-3-0-0)
Wilfred Kuechel

Open Dog Class
1st Wilfred Kuechel

3-6 Month Dog Class
1st Bullmarket Windridge I'm Your Man


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Bullmarket Windridge Hvn Knows

Reserve Winners Bitch
Dicar I'm Nelita

Senior Puppy Bitch Class
1st Dicar I'm Nelita

12-18 Month Bitch Class
1st Bullmarket Windridge Hvn Knows

Open Bitch Class
1st Petitslutins Robb Isle Shado

3-6 Month Bitch Class
1st Bullmarket Windridge Mercy Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Superlative's Dirty Karma




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
Ch Owenbriar Keesbrook Black Ice

Best Of Opposite Sex
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Best Puppy In Breed
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Select Dog
Ch Wund-R Y Deja Vu All Over Again



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Senior Puppy Bitch Class
1st Keesridge Set Fire To Th'Reign

3-6 Month Bitch Class
1st Keesridge Reflection O' Heaven


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lasacas Marshall A. Constable




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (3-1-1-0)
Ch Clarion Karadale Better Together

Best Of Opposite Sex
Caralot's Diamond In The Rough

Best Of Winners: (3-1-1-0)
Clarion Karadale Better Together

Best Puppy In Breed
Bellefleet Arabesque Daydream Believer

Select Dog
Ch Mivida Cyr Aramis With Glow


Winners Bitch: (3-1-1-0)
Caralot's Diamond In The Rough

Open Bitch Class
1st Caralot's Diamond In The Rough


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
GCh CrystaltonChikoda Wht Diamonds

Best Of Opposite Sex
Sanvar's I Gotta A Feeling

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Valmara's Abracadabra

Best Puppy In Breed
Valmara's Abracadabra

Select Bitch
Ch Dawin Affair Of The Heart


Winners Dog: (1-2-0-3)
Sanvar's I Gotta A Feeling

Senior Puppy Dog Class
1st Sanvar's I Gotta A Feeling


Winners Bitch: (1-2-0-3)
Valmara's Abracadabra

Reserve Winners Bitch
Coquetel Counting Stars

Senior Puppy Bitch Class
1st Valmara's Abracadabra

Open Bitch Class
1st Coquetel Counting Stars


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Beswicks Ring Of Gold

Best Of Opposite Sex
Chopin's Madam Secretary

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Schutzu's A Sharp Dressed Man

Best Puppy In Breed
Ch Schutzu's A Sharp Dressed Man


Winners Dog: (1-1-1-0)
Schutzu's A Sharp Dressed Man

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Schutzu's A Sharp Dressed Man


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Chopin's Madam Secretary

Canadian Bred Bitch Class
1st Chopin's Madam Secretary


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Eminence Of The Mighty Crown
  Australian Shepherd   29
Group 2nd   
GCh Lanvern's Vampire Of The Yukon
  Bouvier des Flandres   24
Group 3rd   
GCh Majestique Justice For All
  Briard   21
Group 4th    Uretopia's I Love Lucy   Australian Cattle Dog   20
BPIG   
Highlandblue Crishmal N Clover
  Collie (Rough)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Erena Vom Burgimwald   German Shepherd Dog   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Uretopia's I Love Lucy

Best Of Opposite Sex
Uretopia's Red Sam Of Byeyo

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Uretopia's I Love Lucy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Uretopia's Red Sam Of Byeyo

12-18 Month Dog Class
1st Uretopia's Red Sam Of Byeyo


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Uretopia's I Love Lucy

12-18 Month Bitch Class
1st Uretopia's I Love Lucy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-0-2-2)
Ch Eminence Of The Mighty Crown

Best Of Opposite Sex
Ch Northbay's Party People X'Sells

Select Dog
Ch Aussibeaux Incredible Joker

Select Bitch
Ch Charjan Leading A Charmed Life


Winners Dog: (1-0-2-2)
Turbar Pop Quiz At Xsells

Open Dog Class
1st Turbar Pop Quiz At Xsells



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Natterjack The Scotsman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh ArbourWay's Foretelling The Spring

Best Of Opposite Sex
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Lanvern's Vampire Of The Yukon


Winners Dog: (2-0-1-0)
Quiche's Nemesis

Reserve Winners Dog
JBB's Set Fire To The Reign

Open Dog Class
1st Quiche's Nemesis
2nd JBB's Set Fire To The Reign



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Majestique Justice For All




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Omega Georgie Sweet Decision

Best Puppy In Breed
Highlandblue Crishmal N Clover



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Omega Georgie Sweet Decision

Reserve Winners Bitch
Highlandblue Crishmal N Clover

Junior Puppy Bitch Class
1st Highlandblue Crishmal N Clover

12-18 Month Bitch Class
1st Omega Georgie Sweet Decision
2nd Glasgowhill Brilliant Disguise


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (0-1-4-1)
GCh BergerAlemnd's Winning Colour

Best Of Opposite Sex
GCh Darena Vom Burgimwald

Best Puppy In Breed
Ch Diesel Vom Burgimwald

Select Dog
GCh Kennelwood Kobe Elite Design



Winners Bitch: (0-1-4-1)
Clarot's Chloe

Open Bitch Class
1st Clarot's Chloe

3-6 Month Bitch Class
1st Erena Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Cherrycreeks Worth Melting For

Best Of Opposite Sex
Fabina's Flawless Foundation

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Cherrycreeks Worth Melting For

Best Puppy In Breed
Fabina's Flawless Foundation

Select Dog
Ch Grandgables Deja Blue Christian Grey


Winners Dog: (1-3-1-0)
Cherrycreeks Worth Melting For

Canadian Bred Dog Class
1st Cherrycreeks Worth Melting For


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Fabina's Flawless Foundation

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Barbielicious

Canadian Bred Bitch Class
1st Cermelbradshaw Joia Olivemount

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fabina's Flawless Foundation

Open Bitch Class
1st Regaloake's Barbielicious


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Esrohollow Radsprings Tuhmater




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Wind Dancer-Aylesford Paradox


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wind Dancer-Aylesford Paradox

Open Dog Class
1st Wind Dancer-Aylesford Paradox



Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Friday 18th of August 2017 11:29:04 AM