Wildwood Kennel Club
Saturday, February 4, 2017



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
Col / VAyC Ch. Summerford's Remember This
"Jonah"
Owner: Christina Koffman-Heard & John Affel
Breeder/Handler: Christina Koffman-Heard
www.summerfordnewfoundlands.com


Best In Show
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)
Portuguese Water Dog  
GCh Claircreek Faro Do Atlantico
Points: 322 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)
Alaskan Malamute   Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong
Best Baby Puppy In Show
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)
Samoyed   Vanderbilt's Stolen Pleasure
Best Bred By Exhibitor In Show
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)
Doberman Pinscher  
Nightflight Driven By Desire








Group 1 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Nonnies Special Blend
  Spaniel (English Cocker)   73
Group 2nd   
Ch Cerise Springfire's Hobo
  Spaniel (English Springer)   70
Group 3rd   
GCh Butterblac's Freestyle Spicegrl
  Retriever (Flat-Coated)   68
Group 4th   
GCh Brackenmoor Somethingroyal
  Pointer   64
BPIG    Grandriver's Teddy Bear   Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Whisperfield Out On A Limb   Pointer (German Short-Haired)   0
Best BBE In Group   
GCh Brackenmoor Somethingroyal
  Pointer   0
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
GCh Pageska's FM3 Cinch


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pageska's FM3 Cinch

Open Dog Class
1st Pageska's FM3 Cinch



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Gleska Made In Sweden

Best Of Opposite Sex
Ch Gleska Made Of Honour

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Gleska Made In Sweden

Best Puppy In Breed
Ch Gleska Made In Sweden


Winners Dog: (1-1-0-0)
Gleska Made In Sweden

Junior Puppy Dog Class
1st Gleska Made In Sweden


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Gleska Made Of Honour

Junior Puppy Bitch Class
1st Gleska Made Of Honour


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GChEx Brackenmoor Somethingroyal

Select Bitch
Ch Seasyde Euphoria




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 7 pts (3-3-1-1)
GCh Whisperfield Storm Warning

Best Of Opposite Sex
Ch Leaside's Ricochet

Best Of Winners: (3-3-1-1)
Legacyk Young And Hungry

Best Puppy In Breed
Sepia's Secret Little Wish


Winners Bitch: (3-3-1-1)
Legacyk Young And Hungry

Reserve Winners Bitch
Sepia's Secret Little Wish

Junior Puppy Bitch Class
1st Sepia's Secret Little Wish

12-18 Month Bitch Class
1st Legacyk Young And Hungry

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mount Albion's Aussie Kiwi


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Butterblac's Freestyle Spicegrl

Best Of Opposite Sex
GCh Timberblac's True Brew

Best Puppy In Breed
Ch Rush's Beautiful Illusion



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Rush's Beautiful Illusion

Reserve Winners Bitch
Fishercreeks Exotic Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rush's Beautiful Illusion

Open Bitch Class
1st Fishercreeks Exotic Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 13 pts (6-3-2-3)
Ashira's Day Tripper

Best Of Opposite Sex
Ch Kelore Goldensand Surfer Girl

Best Of Winners: (6-3-2-3)
Ashira's Day Tripper

Best Puppy In Breed
Ch Ambertru's If Nott For You

Select Dog
Ch Belcanto Rosenkavalier

Select Bitch
GCh Blackpool Jersey Girl


Winners Bitch: (6-3-2-3)
Chestnut Living In The Fast Lane

Reserve Winners Bitch
Tramin Moment Of Truth

Junior Puppy Bitch Class
1st Willowcrest Summer Breeze

Open Bitch Class
1st Chestnut Living In The Fast Lane
2nd Tramin Moment Of Truth


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Grandriver's Teddy Bear

Best Of Opposite Sex
GCh Devonsleigh's Black Charm

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Grandriver's Teddy Bear

Best Puppy In Breed
Grandriver's Teddy Bear


Winners Dog: (2-3-0-1)
Grandriver's Teddy Bear

Reserve Winners Dog
Stonemeadow's Land Shark

Senior Puppy Dog Class
1st Grandriver's Teddy Bear
2nd Stonemeadow's Land Shark


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Stonemeadow's Sandpiper

Reserve Winners Bitch
Delightfull Secret Weapon

Junior Puppy Bitch Class
1st Delightfull Secret Weapon

Senior Puppy Bitch Class
1st Stonemeadow's Sandpiper

Open Bitch Class
1st Fargoridge En Vogue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 7 pts (2-2-1-3)
GChEx Roaneden's Int'l Harvester

Best Of Opposite Sex
GCh Javahill's Spectacular Bid For Katyra

Best Of Winners: (2-2-1-3)
Fourwinds' Roaneden Rogue Wave

Best Puppy In Breed
Ch Foxgrove's Effervescence

Select Bitch
Ch Katyra Because Avatar Said So


Winners Dog: (2-2-1-3)
Kalmegess Strength And Honour

Reserve Winners Dog
Kalmegess Nimble Navigator

Senior Puppy Dog Class
1st Kalmegess Nimble Navigator

Canadian Bred Dog Class
1st Kalmegess Strength And Honour


Winners Bitch: (2-2-1-3)
Fourwinds' Roaneden Rogue Wave

Reserve Winners Bitch
Foxgrove's Effervescence

Junior Puppy Bitch Class
1st Foxgrove's Effervescence

Open Bitch Class
1st Fourwinds' Roaneden Rogue Wave


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Finlayson 'N Meadowset New Kid On The Block




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Aingeal Memories Of KD Live On

Best Of Opposite Sex
Ch Aislingcudo Is Nessa Na Ri

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Caniscaeli Summersong

Best Puppy In Breed
Clancuddy's Great Explorer


Winners Dog: (2-1-1-1)
Caniscaeli Summersong

Reserve Winners Dog
Clancuddy's Great Explorer

Junior Puppy Dog Class
1st Clancuddy's Great Explorer

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Caniscaeli Summersong


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Clancuddy Uanin Of Spruce Glen

Open Bitch Class
1st Clancuddy Uanin Of Spruce Glen


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jo Ann Pavey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fyrethorn Make Mine A Double




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 8 pts (1-6-1-1)
Calowa Lurians Tranquil Moments

Best Of Opposite Sex
Ch Ashleysown Zen Of Wynridge

Best Of Winners: (1-6-1-1)
Calowa Lurians Tranquil Moments

Best Puppy In Breed
Kelgerri's TTYL

Select Bitch
Ch WynRidge Recurring Thereafter


Winners Dog: (1-6-1-1)
WynRidge's He's A Magic Man

Junior Puppy Dog Class
1st WynRidge's He's A Magic Man


Winners Bitch: (1-6-1-1)
Calowa Lurians Tranquil Moments

Reserve Winners Bitch
Countrydream's Sweet Perfume

Junior Puppy Bitch Class
1st Kelgerri's TTYL

12-18 Month Bitch Class
1st Calowa Lurians Tranquil Moments
2nd Shaankata's Spirit O'Clanagroe

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ashleysown Truly A Flash Dancer

Open Bitch Class
1st Countrydream's Sweet Perfume

3-6 Month Bitch Class
1st Ashleysown Dance With A Crown


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Clussexx Whisper In The Wind


Winners Dog: (1-0-0-0)
Clussexx Whisper In The Wind

12-18 Month Dog Class
1st Clussexx Whisper In The Wind



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Nonnies Special Blend

Best Of Opposite Sex
Ch Lojo's Follow You Follow Me


Winners Dog: (1-0-1-1)
Tandridge Donneybrook Sennyn

Open Dog Class
1st Tandridge Donneybrook Sennyn



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Cerise Springfire's Hobo

Best Of Opposite Sex
GCh Laurdan's Aurora Borealis Miss Mona




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
I.M. Navarone's Mr. Bean


Winners Dog: (1-0-0-0)
I.M. Navarone's Mr. Bean

Open Dog Class
1st I.M. Navarone's Mr. Bean



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Dreamvizslas This Little Girl

Best Puppy In Breed
Heelmark Shikari Shoot For The Moon



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Dreamvizslas This Little Girl

Reserve Winners Bitch
Heelmark Shikari Shoot For The Moon

Junior Puppy Bitch Class
1st Heelmark Shikari Shoot For The Moon

Open Bitch Class
1st Dreamvizslas This Little Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Weatherrun's Enchanted Ella

Best Of Opposite Sex
Ch Waypoints Shadowpoint's Zero



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz
  Afghan Hound   31
Group 2nd    Award Cancelled      0
Group 3rd   Ch Forgetmenot My Lil Angel   Whippet   26
Group 4th   
Ch Sirhan Shwana Zinnia Windstorm
  Saluki   23
BPIG    Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lightfalls Inevitable At Tulanz   Whippet   0
Best BBE In Group    Daclier's Miss Valentine   Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz

Best Of Opposite Sex
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Best Puppy In Breed
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Select Dog
GCh Agha Djari's Jakarta



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Awbari Cotton Candy Cloud

Senior Puppy Bitch Class
1st Awbari Cotton Candy Cloud


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Oryan's Sweet Saffron




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bartag Magnum


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bartag Magnum

Open Dog Class
1st Bartag Magnum



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Westwinds Royal Zeus AtClassic

Best Of Opposite Sex
Daclier's Miss Valentine

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Westwinds Royal Zeus AtClassic

Best Puppy In Breed
Westwinds Royal Zeus AtClassic


Winners Dog: (2-1-0-0)
Westwinds Royal Zeus AtClassic

Reserve Winners Dog
Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Junior Puppy Dog Class
1st Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Senior Puppy Dog Class
1st Westwinds Royal Zeus AtClassic


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Daclier's Miss Valentine

Senior Puppy Bitch Class
1st Daclier's Miss Valentine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Staier's Evdokiya




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Hunu The Patriot At Freestyle MW

Best Puppy In Breed
Ch Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW


Winners Dog: (1-0-1-0)
Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW

Junior Puppy Dog Class
1st Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW


3-6 Month Bitch Class
1st Hunu Bartered Bride For Freestyle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Pax Mundi Ares


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pax Mundi Ares

Open Dog Class
1st Pax Mundi Ares



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
GCh Southbreeze Class Act

Best Of Opposite Sex
Starkeeper Antrim's Elvira Of Echohounds

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Starkeeper Antrim's Elvira Of Echohounds

Best Puppy In Breed
PocahontasGardens Renesmee

Select Dog
GCh Kinglir At Curiann


Winners Dog: (1-4-2-0)
Starkeeper's Ryn

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Starkeeper's Ryn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Arthayr A Fox In The Snow

Best Puppy In Breed
Ch Arthayr A Fox In The Snow



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Naku's Gift At Arthayr

Reserve Winners Bitch
Arthayr A Northern Flower

Senior Puppy Bitch Class
1st Arthayr A Northern Flower

Open Bitch Class
1st Naku's Gift At Arthayr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Skaduwee's Zulu Warrior

Best Puppy In Breed
Ch Skaduwee's Zulu Warrior


Winners Dog: (1-0-0-0)
Skaduwee's Zulu Warrior

Senior Puppy Dog Class
1st Skaduwee's Zulu Warrior



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Sirhan Shwana Zinnia Windstorm

Select Bitch
Ch Karob Sandstorm Its The Real Thing




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Forgetmenot My Lil Angel

Best Of Opposite Sex
GCh McCartney's Xcape From Reality

Select Bitch
GCh McCartney's Xpensive Date



3-6 Month Bitch Class
1st Lightfalls Inevitable At Tulanz


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Rene Echevarria-Cofino (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Claircreek Faro Do Atlantico
  Portuguese Water Dog   61
Group 2nd   Ch Highlander's Take It To The Limit   Siberian Husky   56
Group 3rd    Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong   Alaskan Malamute   47
Group 4th   
GCh Tiamat's All About That Base
  Boxer   44
BPIG    Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong   Alaskan Malamute   N/A
Best Baby Puppy In Group    Vanderbilt's Stolen Pleasure   Samoyed   0
Best BBE In Group   
Nightflight Driven By Desire
  Doberman Pinscher   0
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Triumf Sibiri Magnat


Winners Dog: (1-0-0-0)
Triumf Sibiri Magnat

Open Dog Class
1st Triumf Sibiri Magnat



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong

Best Of Opposite Sex
Bearhug's Mfy Demi

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong

Best Puppy In Breed
Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Bearhug's Mfy Demi

Senior Puppy Bitch Class
1st Bearhug's Mfy Demi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Arundel's Here We Go Again V Alpine

Best Puppy In Breed
Alpenspirit Mabinnie Royal Heir



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
IliasLegacy Harmony Alexandrite



Winners Bitch: (0-2-0-0)
IliasLegacy Harmony Alexandrite

Reserve Winners Bitch
IliasLegacy Mamba Mika Mars

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st IliasLegacy Harmony Alexandrite

Open Bitch Class
1st IliasLegacy Mamba Mika Mars


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 11 pts (3-5-1-3)
GCh Tiamat's All About That Base

Best Of Opposite Sex
Ch Glencotta's Mr Tuxedo

Best Of Winners: (3-5-1-3)
Haltonhills Keeper Of The Flame

Best Puppy In Breed
Xelascon Diamonds For Tiffany

Select Bitch
Ch HaltonHill's Charmed One


Winners Bitch: (3-5-1-3)
Xelascon Du Chocolat Noir

Reserve Winners Bitch
Shearer Winstar's What Dreams Are Made Of

Junior Puppy Bitch Class
1st Xelascon Du Chocolat Noir
2nd Fyrecreek's Just Like Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Genome's Decked Out Devi

12-18 Month Bitch Class
1st Shearer Winstar's What Dreams Are Made Of

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Xelascon Diamonds For Tiffany


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GCh Knatchbull's 5th Avenue Marquee

Best Of Opposite Sex
Ch Bramstoke's Embracing 5th Avenue

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Bramstoke's Heaven And Earth

Best Puppy In Breed
Ch Bramstoke's Embracing 5th Avenue


Winners Dog: (2-2-1-0)
Bramstoke's Heaven And Earth

Reserve Winners Dog
Knatchbull Need A Bigger Boat

Senior Puppy Dog Class
1st Knatchbull Need A Bigger Boat

12-18 Month Dog Class
1st Bramstoke's Heaven And Earth


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Bramstoke's Embracing 5th Avenue

Reserve Winners Bitch
Ironbull's Buffy The Vamprslayr

Senior Puppy Bitch Class
1st Bramstoke's Embracing 5th Avenue

12-18 Month Bitch Class
1st Ironbull's Buffy The Vamprslayr

3-6 Month Bitch Class
1st Bramstoke's Next Chapter


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Contessa's Not So Angel's Mason




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
GCh Cassels Journey To Viktory

Best Of Opposite Sex
GChEx Liberator's Triple Crown

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Nightflight Driven By Desire

Best Puppy In Breed
Ch Nightflight Driven By Desire

Select Dog
Ch Nantom's U B D Judge

Select Bitch
GCh Nightflight Hot Whispers


Winners Dog: (1-2-2-2)
Liberator's Quantum Of Solace

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Liberator's Quantum Of Solace

3-6 Month Dog Class
1st Ravalleses Always A Step Ahead


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Nightflight Driven By Desire

Reserve Winners Bitch
Liberator's On A High Note

Junior Puppy Bitch Class
1st Liberator's On A High Note

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nightflight Driven By Desire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Merlin Flirfar des Legendes de Retz

Best Puppy In Breed
Ch Merlin Flirfar des Legendes de Retz


Winners Dog: (1-0-0-0)
Merlin Flirfar des Legendes de Retz

Senior Puppy Dog Class
1st Merlin Flirfar des Legendes de Retz


3-6 Month Bitch Class
1st Naku's Annie Gitt Yur Gunz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
Ch Cupar's King Of Hearts

Best Of Opposite Sex
Jerdans Calista Cayenne

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Jerdans Calista Cayenne

Best Puppy In Breed
Jerdans Calista Cayenne

Select Dog
GCh La Stonehenge Fly By Knight


Winners Dog: (2-3-2-0)
Twinoak's I'm The Boss Of Me

Reserve Winners Dog
Navajodanes The Fonz B With U

Junior Puppy Dog Class
1st Twinoak's I'm The Boss Of Me

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Navajodanes The Fonz B With U


Winners Bitch: (2-3-2-0)
Jerdans Calista Cayenne

Reserve Winners Bitch
Jaylor's Aim High And Shoot Straight

Senior Puppy Bitch Class
1st Jerdans Calista Cayenne

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Jaylor's Aim High And Shoot Straight

Open Bitch Class
1st Haven OnTheHarbour O Bosworth

3-6 Month Bitch Class
1st Dantrydanes Taking My Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Brixi Angels Bemetta



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Brixi Angels Bemetta

Reserve Winners Bitch
CR Once Upon A Time

Open Bitch Class
1st Brixi Angels Bemetta
2nd CR Once Upon A Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Summerford's Remember This


Winners Dog: (1-0-0-0)
Summerford's Remember This

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Summerford's Remember This



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Claircreek Faro Do Atlantico

Best Of Opposite Sex
Charbr's Knots Of Silken Lace

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Claircreek Stephano D'Atlantico

Best Puppy In Breed
Charbr's Knots Of Silken Lace

Select Dog
GCh Seabury's Final Voyage


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Charbr's Knots Of Silken Lace

Reserve Winners Bitch
Skipnstone's La Vida Loca

Junior Puppy Bitch Class
1st Charbr's Knots Of Silken Lace

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Skipnstone's La Vida Loca

3-6 Month Bitch Class
1st Skipnstone's Myst Of Malahide


Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Nerthus Christmas Wish


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Livin' The Fantasy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Puppy In Breed
Ch Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

3-6 Month Dog Class
1st Vanderbilt's Stolen Pleasure


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Livin' The Fantasy

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanderbilt's Livin' The Fantasy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Thunder Struck




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 8 pts (3-3-2-1)
Ch Highlander's Take It To The Limit

Best Of Opposite Sex
GCh Trishamar's It's My Party

Best Of Winners: (3-3-2-1)
Kristari's Shocking Story

Best Puppy In Breed
Snowmist's Hjordis

Select Dog
Ch Snowmist's Everyone's Oreo


Winners Dog: (3-3-2-1)
Amarock's Inner Sanctum

Reserve Winners Dog
Tundrafoot's Checkmate

Junior Puppy Dog Class
1st Tundrafoot's Checkmate
2nd Snoebear's Seas The Day

Open Dog Class
1st Amarock's Inner Sanctum


Winners Bitch: (3-3-2-1)
Kristari's Shocking Story

Reserve Winners Bitch
Snowmist's Hjordis

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowmist's Hjordis

12-18 Month Bitch Class
1st Kristari's Shocking Story

Open Bitch Class
1st Kortar's Khatelaine

3-6 Month Bitch Class
1st Kortar's Kharacter Kween


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Rene Echevarria-Cofino (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Skyehigh's Here We Go Again
  West Highland White Terrier   34
Group 2nd   Ch Bliss Creek Wild About Harry   Norfolk Terrier   27
Group 3rd   GCh Zlatapraha Peterson   Cesky Terrier   26
Group 4th   
Ch Paradym Laughs Out Loud
  Norwich Terrier   25
BPIG    Skyehigh's Miss Hyperion   West Highland White Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jewels She's All That   Bull Terrier (Miniature)   0
Best BBE In Group    Huntaway Ring Of Bright Water   Border Terrier   0
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Traymar Terrydale HK Nexus

Best Puppy In Breed
Ch Debwewin By Gardenaire



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Giizhik By Gardenaire

Reserve Winners Bitch
Debwewin By Gardenaire

Junior Puppy Bitch Class
1st Debwewin By Gardenaire

12-18 Month Bitch Class
1st Giizhik By Gardenaire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Huntaway Ring Of Bright Water

Best Puppy In Breed
Huntaway Ring Of Bright Water



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Huntaway Ring Of Bright Water

Senior Puppy Bitch Class
1st Huntaway Ring Of Bright Water


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Brenbulls Daniel The GreatHeart

Best Of Opposite Sex
uBuntu's Violet Mae Of Paradox



Winners Bitch: (0-1-1-0)
uBuntu's Violet Mae Of Paradox

Open Bitch Class
1st uBuntu's Violet Mae Of Paradox


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Jewels Lunah Eclipse


3-6 Month Dog Class
1st Jewels Game Changer


Winners Bitch: (0-2-0-1)
Jewels She's Got Rhythm

Reserve Winners Bitch
Jewels Cinnamon Spice From Afar

Open Bitch Class
1st Jewels She's Got Rhythm
2nd Jewels Cinnamon Spice From Afar

3-6 Month Bitch Class
1st Jewels She's All That


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Skerryvore Dance With The Wind

Best Puppy In Breed
Skerryvore Dance With The Wind



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Skerryvore Dance With The Wind

Junior Puppy Bitch Class
1st Skerryvore Dance With The Wind


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Zlatapraha Peterson

Best Puppy In Breed
Sandant Special Edition




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bliss Creek Wild About Harry




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Paradym Laughs Out Loud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxbend Celebrity Status




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Obsession Mad Queen Juana



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Marwyn's Shaken Not Stirred

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Marwyn's Shaken Not Stirred


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Deghall Count On Me

Best Of Opposite Sex
Ch Gryndlscot Holly

Best Puppy In Breed
Ch Glenroslin's Isle Of Arran



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Glenroslin's Isle Of Arran

Reserve Winners Bitch
Gemma Stonehenge Venus La Universal

Junior Puppy Bitch Class
1st Gemma Stonehenge Venus La Universal

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Glenroslin's Isle Of Arran


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Honeywheat's Poetry In Motion



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Anloch's Bridge To Honeywheat

12-18 Month Bitch Class
1st Anloch's Bridge To Honeywheat


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Absolute Ly Here For Your Entertainment

Best Of Opposite Sex
Clandara's The Fugitive

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Clandara's The Fugitive

Best Puppy In Breed
GCh Absolute Ly Here For Your Entertainment


Winners Dog: (2-1-0-1)
Clandara's The Fugitive

Reserve Winners Dog
Clandara's Running With The Devil

Junior Puppy Dog Class
1st Clandara's Running With The Devil

Open Dog Class
1st Clandara's The Fugitive


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Clandara's True Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Clandara's True Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-1-2-2)
GCh Skyehigh's Here We Go Again

Best Of Opposite Sex
Ch Skyehigh's Miss Hyperion

Best Of Winners: (2-1-2-2)
Skyehigh's High Class

Best Puppy In Breed
Ch Skyehigh's Miss Hyperion

Select Dog
Ch Dorlandale Phillip O'Scorybrek

Select Bitch
Ch Forestfield Catch Me If You Can


Winners Dog: (2-1-2-2)
Wild Look Of Bright Star

Reserve Winners Dog
ForestDarinelleField Robbie

Senior Puppy Dog Class
1st ForestDarinelleField Robbie

12-18 Month Dog Class
1st Wild Look Of Bright Star


Winners Bitch: (2-1-2-2)
Skyehigh's High Class

12-18 Month Bitch Class
1st Skyehigh's High Class


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Francisco Chapa Guajardo (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Diamond Sand's Simply Perfect
  Pug   48
Group 2nd   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   39
Group 3rd   
Four Halls Poetry In Motion
  Maltese   38
Group 4th   
GCh Diaquiris Edge Of Reason
  Pekingese   37
BPIG    Pinkribbon's Behave Yourself   Papillon   N/A
Best Baby Puppy In Group    Diaquiris Bourbon BonBon   Pekingese   0
Best BBE In Group   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   0
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Shente's Harlem

Best Of Opposite Sex
Shente's Kinky Boots

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Shente's Harlem

Best Puppy In Breed
Shente's Harlem


Winners Dog: (1-1-0-0)
Shente's Harlem

Open Dog Class
1st Shente's Harlem


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Shente's Kinky Boots

Open Bitch Class
1st Shente's Kinky Boots


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 9 pts (3-4-1-2)
Orchard Hill Letters Home

Best Of Opposite Sex
GCh Burbrook Wug Royal Shenanigans

Best Of Winners: (3-4-1-2)
Orchard Hill Letters Home

Best Puppy In Breed
GCh Burbrook Wug Royal Shenanigans

Select Dog
Ch Chrys-Haefen Ddls Digl Glenire

Select Bitch
Ch Ruler's Mist On The Heather


Winners Dog: (3-4-1-2)
Orchard Hill Letters Home

Reserve Winners Dog
Madrigal Don'tWannamissathing

Junior Puppy Dog Class
1st Madrigal Don'tWannamissathing

Canadian Bred Dog Class
1st Midsummers William Wallace

Open Dog Class
1st Orchard Hill Letters Home

3-6 Month Dog Class
1st Midsummer Take A Back Road


Winners Bitch: (3-4-1-2)
Burbrook Summer Forever

Reserve Winners Bitch
Midsummers Rowan Tree

Junior Puppy Bitch Class
1st BancoRoyalBeautyBeyondBelief
2nd Glenire's Victoria

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Midsummers Rowan Tree

Open Bitch Class
1st Burbrook Summer Forever

3-6 Month Bitch Class
1st Midsummer Born To Be Wild
2nd Midsummers Chilton Radar Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
GCh Maximilla's Clever Piano Man

Best Of Opposite Sex
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Maximilla's Clever Piano Man

Best Puppy In Breed
GCh Maximilla's Clever Piano Man


Winners Dog: (3-2-0-0)
Maximilla's Clever Piano Man

Reserve Winners Dog
Nine Golden Tails Of Lore

Junior Puppy Dog Class
1st Maximilla's Clever Piano Man

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Nine Golden Tails Of Lore

Open Dog Class
1st Insar Jelani Iz Kanekso


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Reserve Winners Bitch
Mazel Tov N Altair Sea Vixen

Junior Puppy Bitch Class
1st Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Open Bitch Class
1st Mazel Tov N Altair Sea Vixen

3-6 Month Bitch Class
1st All Curds No Whey Of Lore


Class results courtesy of: MJN Show Services




3-6 Month Bitch Class
1st Cornsilks N Tapestry Follow Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
GCh Very Wonder Full Mano Gentis

Best Of Opposite Sex
Laurelgate Shelbernese Bliss

Best Of Winners: (1-5-1-0)
Old Havana's Totally Honest

Best Puppy In Breed
Old Havana's Totally Honest


Winners Dog: (1-5-1-0)
Old Havana's Totally Honest

Junior Puppy Dog Class
1st Old Havana's Totally Honest


Winners Bitch: (1-5-1-0)
Laurelgate Shelbernese Bliss

Reserve Winners Bitch
Ashstone's Dreams Do Come True

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashstone's Dreams Do Come True
2nd Old Havana's Totally Breezy

Senior Puppy Bitch Class
1st HeartsDelites View From Abroad

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Old Havana's Awesome Blossom

Open Bitch Class
1st Laurelgate Shelbernese Bliss


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Four Halls Poetry In Motion



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Four Halls Poetry In Motion

Open Bitch Class
1st Four Halls Poetry In Motion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth's Angelina




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
GCh Castel's Montague

Best Of Opposite Sex
Pinkribbon's Behave Yourself

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Pinkribbon's Behave Yourself

Best Puppy In Breed
Pinkribbon's Behave Yourself

Select Dog
Ch Cornsilk I'm Here For The Party


Winners Dog: (2-2-2-0)
Noble's Bluechip Sting Like A Bee

Reserve Winners Dog
Bluechip Midnight Pirate

12-18 Month Dog Class
1st Bluechip Midnight Pirate

Open Dog Class
1st Noble's Bluechip Sting Like A Bee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Diaquiris Edge Of Reason

Best Of Opposite Sex
Ch Lon-Du Ven Mar Hello Mary Lou


3-6 Month Dog Class
1st Diaquiris Bourbon BonBon



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tinyprints Watch Me Win




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Bellefleet's Captain Morgan

Best Puppy In Breed
Ch Cullen's Strike Up The Band


Winners Dog: (2-0-1-0)
Chrysalis Swing Time At Cullen's

Reserve Winners Dog
Cullen's Strike Up The Band

Senior Puppy Dog Class
1st Cullen's Strike Up The Band

12-18 Month Dog Class
1st Chrysalis Swing Time At Cullen's



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 8 pts (3-2-3-1)
GCh Diamond Sand's Simply Perfect

Best Of Opposite Sex
GCh CurlyQ's Christmas Star

Best Of Winners: (3-2-3-1)
Perla's Baguera Junior

Best Puppy In Breed
Perla's Baguera Junior

Select Dog
GCh Claripugs The Diplomat


Winners Dog: (3-2-3-1)
Perla's Baguera Junior

Reserve Winners Dog
Claripugs Sun Tzu

Junior Puppy Dog Class
1st Perla's Baguera Junior
2nd Northgates Somebody's Watchin Me

Senior Puppy Dog Class
1st Claripugs Sun Tzu


Winners Bitch: (3-2-3-1)
Jessygaff Whoopi Goldberg

Reserve Winners Bitch
Emily Wroblewski Rewir

12-18 Month Bitch Class
1st Emily Wroblewski Rewir

Open Bitch Class
1st Jessygaff Whoopi Goldberg


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh DeeBet's Excalibur




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francisco Chapa Guajardo (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Oz's Merriment And Mayhem




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Wendy Schira Top Dog
Points
Group 1st   
GCh PaRay's Molto Particulare
  Bichon Frise   35
Group 2nd   
Ch CrystaltonChikoda Wht Diamonds
  Poodle (Standard)   31
Group 3rd   
GCh Foxmoor Petite Cherie Crème Fraiche
  French Bulldog   25
Group 4th   
Ch Beswicks Ring Of Gold
  Shih Tzu   19
BPIG    Keesridge Set Fire To Th'Reign   Keeshond   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Brightspot Beholder
  Dalmatian   0
Best BBE In Group   
Ch Beswicks Ring Of Gold
  Shih Tzu   0
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh PaRay's Molto Particulare

Best Of Opposite Sex
Ch Aldo's Martha My Dear

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Danmar Charlie Lexiarmi Bradley


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Aldo's Martha My Dear

Open Bitch Class
1st Aldo's Martha My Dear

3-6 Month Bitch Class
1st DancingB's Princess Put A Cork N It


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Stirling's Chadklier Alexandra

Best Puppy In Breed
Ch Stirling's Chadklier Alexandra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Aldars Will Always Remember

Best Of Opposite Sex
Ch MBM's Everli Quinn


3-6 Month Dog Class
1st Topbrass Bredan Tabasco Cat


Winners Bitch: (0-1-1-0)
MBM's Everli Quinn

Open Bitch Class
1st MBM's Everli Quinn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mi-Pao's Red Rakija

Best Puppy In Breed
Mi-Pao's Red Rakija



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mi-Pao's Red Rakija

Open Bitch Class
1st Mi-Pao's Red Rakija


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Brightspot Genuine Risk

Best Puppy In Breed
Ch Brightspot Genuine Risk



3-6 Month Bitch Class
1st Brightspot Beholder


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Foxmoor Petite Cherie Crème Fraiche

Best Of Opposite Sex
Ch Ottervalley Bianca

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Bullmarket Windridge Hvn Knows

Best Puppy In Breed
Ch Paris Dream Warrior


Winners Dog: (2-2-1-1)
Paris Dream Warrior

Reserve Winners Dog
Wilfred Kuechel

Senior Puppy Dog Class
1st Paris Dream Warrior

Open Dog Class
1st Wilfred Kuechel

3-6 Month Dog Class
1st Bullmarket Windridge I'm Your Man


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Bullmarket Windridge Hvn Knows

Reserve Winners Bitch
Petitslutins Robb Isle Shado

12-18 Month Bitch Class
1st Bullmarket Windridge Hvn Knows

Open Bitch Class
1st Petitslutins Robb Isle Shado

3-6 Month Bitch Class
1st Bullmarket Windridge Mercy Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Superlative's Dirty Karma




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GCh Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees

Best Of Opposite Sex
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Best Puppy In Breed
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Select Dog
Ch Owenbriar Keesbrook Black Ice



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Senior Puppy Bitch Class
1st Keesridge Set Fire To Th'Reign

3-6 Month Bitch Class
1st Keesridge Reflection O' Heaven


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 4 pts (3-1-1-0)
Ch Mivida Cyr Aramis With Glow

Best Of Opposite Sex
Caralot's Diamond In The Rough

Best Of Winners: (3-1-1-0)
Clarion Karadale Better Together

Best Puppy In Breed
Bellefleet Arabesque Daydream Believer


Winners Bitch: (3-1-1-0)
Caralot's Diamond In The Rough

Open Bitch Class
1st Caralot's Diamond In The Rough


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
GCh CrystaltonChikoda Wht Diamonds

Best Of Opposite Sex
Sanvar's I Gotta A Feeling

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Dawin Affair Of The Heart

Best Puppy In Breed
Sanvar's I Gotta A Feeling

Select Bitch
GCh Gardenpath Concours d'Elegante


Winners Dog: (1-3-0-2)
Sanvar's I Gotta A Feeling

Senior Puppy Dog Class
1st Sanvar's I Gotta A Feeling


Winners Bitch: (1-3-0-2)
Dawin Affair Of The Heart

Reserve Winners Bitch
Valmara's Abracadabra

Senior Puppy Bitch Class
1st Valmara's Abracadabra

Open Bitch Class
1st Dawin Affair Of The Heart
2nd Coquetel Counting Stars

3-6 Month Bitch Class
1st Beaucaniche Ever In Our Hearts


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kortar's Katsumo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Beswicks Ring Of Gold

Best Of Opposite Sex
Chopin's Madam Secretary

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Schutzu's A Sharp Dressed Man

Best Puppy In Breed
Ch Schutzu's A Sharp Dressed Man


Winners Dog: (1-1-1-0)
Schutzu's A Sharp Dressed Man

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Schutzu's A Sharp Dressed Man


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Chopin's Madam Secretary

Canadian Bred Bitch Class
1st Chopin's Madam Secretary


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Wendy Schira

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Rene Echevarria-Cofino (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Majestique Justice For All
  Briard   34
Group 2nd   
GCh Lanvern's Vampire Of The Yukon
  Bouvier des Flandres   33
Group 3rd   
GCh ArbourWay's Foretelling The Spring
  Border Collie   30
Group 4th   
Eminence Of The Mighty Crown
  Australian Shepherd   28
BPIG    Fabina's Flawless Foundation   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Erena Vom Burgimwald   German Shepherd Dog   0
Best BBE In Group   
GCh ArbourWay's Foretelling The Spring
  Border Collie   0
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Uretopia's Red Sam Of Byeyo

Best Of Opposite Sex
Ch Uretopia's I Love Lucy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Uretopia's Red Sam Of Byeyo


Winners Dog: (1-1-0-0)
Uretopia's Red Sam Of Byeyo

12-18 Month Dog Class
1st Uretopia's Red Sam Of Byeyo


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Uretopia's I Love Lucy

12-18 Month Bitch Class
1st Uretopia's I Love Lucy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-0-2-2)
Ch Eminence Of The Mighty Crown

Best Of Opposite Sex
Ch Northbay's Party People X'Sells

Select Dog
Ch Aussibeaux Incredible Joker

Select Bitch
Ch Harmony Hill's True Story


Winners Dog: (1-0-2-2)
Turbar Pop Quiz At Xsells

Open Dog Class
1st Turbar Pop Quiz At Xsells



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Natterjack The Scotsman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh ArbourWay's Foretelling The Spring

Best Of Opposite Sex
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Lanvern's Vampire Of The Yukon


Winners Dog: (2-0-1-0)
Quiche's Nemesis

Reserve Winners Dog
JBB's Set Fire To The Reign

Open Dog Class
1st Quiche's Nemesis
2nd JBB's Set Fire To The Reign



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Majestique Justice For All




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Omega Georgie Sweet Decision

Best Of Opposite Sex
Ch Omega Hey What Ever

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Omega Georgie Sweet Decision

Best Puppy In Breed
Omega Georgie Sweet Decision


Winners Dog: (1-3-0-0)
Omega Hey What Ever

Senior Puppy Dog Class
1st Omega Hey What Ever


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Omega Georgie Sweet Decision

Reserve Winners Bitch
Highlandblue Crishmal N Clover

Junior Puppy Bitch Class
1st Highlandblue Crishmal N Clover

Senior Puppy Bitch Class
1st Omega Georgie Sweet Decision

12-18 Month Bitch Class
1st Glasgowhill Brilliant Disguise

3-6 Month Bitch Class
1st Omega's Perfect Illusion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-1-3-1)
GCh Kennelwood Kobe Elite Design

Best Of Opposite Sex
GCh Darena Vom Burgimwald

Best Of Winners: (2-1-3-1)
Harmonia's Third Times A Charm

Best Puppy In Breed
GCh Darena Vom Burgimwald

Select Dog
Ch Diesel Vom Burgimwald


Winners Dog: (2-1-3-1)
Harmonia's Third Times A Charm

Reserve Winners Dog
Hellwigg's Clash Of The Titans

Junior Puppy Dog Class
1st Harmonia's Third Times A Charm

Open Dog Class
1st Hellwigg's Clash Of The Titans


Winners Bitch: (2-1-3-1)
Clarot's Chloe

Open Bitch Class
1st Clarot's Chloe

3-6 Month Bitch Class
1st Erena Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Szentmihályi-Szabó Nemes




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Laureate Invincible

Best Of Opposite Sex
Fabina's Flawless Foundation

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Fabina's Flawless Foundation

Best Puppy In Breed
Fabina's Flawless Foundation

Select Dog
Ch Grandgables Deja Blue Christian Grey


Winners Dog: (1-3-2-0)
Cherrycreeks Worth Melting For

Canadian Bred Dog Class
1st Cherrycreeks Worth Melting For

3-6 Month Dog Class
1st Crinan The Closer


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Fabina's Flawless Foundation

Reserve Winners Bitch
Laureate Spaghetti Western

Junior Puppy Bitch Class
1st Laureate Spaghetti Western

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fabina's Flawless Foundation

Open Bitch Class
1st Regaloake's Barbielicious

3-6 Month Bitch Class
1st Sharls Crinan She's All That


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Esrohollow Radsprings Tuhmater




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rene Echevarria-Cofino (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ch Wind Dancer-Aylesford Paradox

Best Puppy In Breed
Ch Curig FaerieTale Highland Heir


Winners Dog: (2-0-0-0)
Wind Dancer-Aylesford Paradox

Reserve Winners Dog
Curig FaerieTale Highland Heir

Senior Puppy Dog Class
1st Curig FaerieTale Highland Heir

Open Dog Class
1st Wind Dancer-Aylesford Paradox



Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Wednesday 20th of September 2017 09:57:01 PM