London Canine Association
Sunday, July 10, 2016 - Show # 4



Related Results


Results courtesy of:

-- Summerford Newfoundlands --
MBIS Col GCh/MBIS BISS Can GCh/Am Ch Summerford's What Ever
Owner: Francisco Javier Chavez Pouchard & Christina Koffman-Heard
Breeder: Christina Koffman-Heard
Sponsor: John Affel


Best In Show
Judge: Bruce Owen
Newfoundland  
GCh Summerford's What Ever
Points: 127 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Bruce Owen
Fox Terrier (Wire)  
GCh Foxhaus Skyfall At Foxhollow
Best Puppy In Show
Judge: Bruce Owen
Japanese Chin   Touche's Mandate
Reserve Best Puppy In Show
Judge: Bruce Owen
Whippet   McCartney's Star Line Up
Best Veteran In Show
Judge: Bruce Owen
Portuguese Water Dog  Ch Fado's Pinta Meu Mundo
Best Altered In Show
Judge: Bruce Owen
Shetland Sheepdog  
GCh Regaloake's Westminster Abbey
Best Brace In Show
Judge: Bruce Owen
Schapendoes 
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc & Schapendoes 
Ch Keeva Bay's Spice Of Life








Group 1 - Michael Hill Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Laurdan's Aurora Borealis Miss Mona
  Spaniel (English Springer)   15
Group 2nd   
GCh Chestnut Doesn't Get Better Than This
  Retriever (Golden)   14
Group 3rd   
GCh De Lombardie Belle des Bois
  Pointer (German Short-Haired)   4
Group 4th   Ch Kericreek Shake Your Ta Tas   Setter (Gordon)   3
BPIG    Darrowby Fields Of Athen Ri   Retriever (Golden)   N/A
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road

Best Puppy In Breed
GCh Neigenuveaux King Of The Road




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Eros del Fiume




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh De Lombardie Belle des Bois




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kericreek Shake Your Ta Tas




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Shadyhill's My Name Is Charlee

Best Puppy In Breed
Ch Shadyhill's My Name Is Charlee



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shadyhill's My Name Is Charlee

Senior Puppy Bitch Class
1st Shadyhill's My Name Is Charlee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Laurdan's Aurora Borealis Miss Mona




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Grandgables Wee Mr Zensational
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   23
Group 2nd    Kinvarna At Curiann   Irish Wolfhound   20
Group 3rd   
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick
  Deerhound (Scottish)   18
Group 4th   
Ch Ahmahr Nahr's Billy The Kid
  Basenji   16
BPIG    McCartney's Star Line Up   Whippet   N/A
Best Altered In Group    Vinaka's Got The Pole Position   Basenji   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Generations Aboriginal Chief




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
Ch Ahmahr Nahr's Billy The Kid

Best Of Opposite Sex
Ch Mankia's Zuri Shetani Ekundu


Sexually Altered Dog Class
1st Vinaka's Got The Pole Position


Winners Bitch: (0-4-1-1)
Remeseb's Royal Jade

Canadian Bred Bitch Class
1st Mankias MBibi

Open Bitch Class
1st Remeseb's Royal Jade
2nd Mankia's Simba Moyo
3rd Habari's Sprite


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Zazu Olea Bulls

Best Of Opposite Sex
Ch Oryan's Sweet Saffron

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Zazu Olea Bulls

Best Puppy In Breed
Ch Oryan's Sweet Saffron


Winners Dog: (1-1-0-0)
Zazu Olea Bulls

Open Dog Class
1st Zazu Olea Bulls


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Oryan's Sweet Saffron

Junior Puppy Bitch Class
1st Oryan's Sweet Saffron


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Daclier's Beeholdn To Eriska

Best Of Opposite Sex
Daclier's Keep The Party Going



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Daclier's Keep The Party Going

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Daclier's Keep The Party Going


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Grandgables Wee Mr Zensational

Best Of Opposite Sex
Grandgables Saucy Paradach

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Grandgables Wee Cause N Uproar

Best Puppy In Breed
Grandgables Wee Cause N Uproar


Winners Dog: (1-1-1-0)
Grandgables Wee Cause N Uproar

Junior Puppy Dog Class
1st Grandgables Wee Cause N Uproar


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Grandgables Saucy Paradach

Open Bitch Class
1st Grandgables Saucy Paradach


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick

Best Puppy In Breed
Ch Harambee's Libertine Of Wick



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Harambee's Libertine Of Wick

Senior Puppy Bitch Class
1st Harambee's Libertine Of Wick


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Kinvarna At Curiann

Best Of Opposite Sex
GCh Kinglir At Curiann

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kinvarna At Curiann


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kinglir At Curiann

12-18 Month Dog Class
1st Kinglir At Curiann


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kinvarna At Curiann

12-18 Month Bitch Class
1st Kinvarna At Curiann


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Priderock's Maeve of Mobukhosi

Best Of Opposite Sex
GCh Kimani's Something To Admire

Best Puppy In Breed
Mobukhosi's Circle Of Fire



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Mobukhosi's Circle Of Fire

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mobukhosi's Circle Of Fire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh McCartney's Star Line Up

Best Of Opposite Sex
Alacrity N McCartney Celestin

Best Of Winners: (1-1-0-1)
McCartney's Star Line Up

Best Puppy In Breed
GCh McCartney's Star Line Up

Select Bitch
GCh McCartney's Xpensive Date


Winners Dog: (1-1-0-1)
Alacrity N McCartney Celestin

Junior Puppy Dog Class
1st Alacrity N McCartney Celestin


Winners Bitch: (1-1-0-1)
McCartney's Star Line Up

Senior Puppy Bitch Class
1st McCartney's Star Line Up


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Summerford's What Ever
  Newfoundland   14
Group 2nd   
Ch Fado Salto Um Tesouro Precioso
  Portuguese Water Dog   13
Group 3rd    Stratford CT's Flex   Doberman Pinscher   8
Group 4th   
Glenire Xachary Binx
  Great Pyrenees   6
BPIG   
Claircreek Masterpiece D'Matisse
  Portuguese Water Dog   N/A
Best Veteran In Group   Ch Fado's Pinta Meu Mundo   Portuguese Water Dog   0
Best Altered In Group   Ch Fado's Pinta Meu Mundo   Portuguese Water Dog   0
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Alpenbliss' Making Moonshine

Best Of Opposite Sex
GCh Alpenspirit Fine Red Wine

Best Puppy In Breed
Ch Alpenbliss' Making Moonshine


Winners Dog: (1-0-0-1)
Alpenbliss' Making Moonshine

Junior Puppy Dog Class
1st Alpenbliss' Making Moonshine



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ch Stratford CT's Flex


Winners Dog: (2-0-0-0)
Stratford CT's Flex

Reserve Winners Dog
Nantom's High Octane

12-18 Month Dog Class
1st Nantom's High Octane

Open Dog Class
1st Stratford CT's Flex



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Striders Kokanee Gold




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Glenire Xachary Binx

Best Of Opposite Sex
Cidwm's Goddess Athena

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Glenire Xachary Binx


Winners Dog: (1-1-0-0)
Glenire Xachary Binx

Canadian Bred Dog Class
1st Glenire Xachary Binx


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Cidwm's Goddess Athena

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cidwm's Goddess Athena


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Summerford's What Ever




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GCh Fado Salto Um Tesouro Precioso

Best Of Opposite Sex
GCh Seabury's Sophie Tucker

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Claircreek Masterpiece D'Matisse

Best Puppy In Breed
Ch Claircreek Masterpiece D'Matisse

Select Dog
GCh NorthSky Darkhorse At Lunanova


Winners Dog: (1-1-2-1)
Claircreek Masterpiece D'Matisse

Junior Puppy Dog Class
1st Claircreek Masterpiece D'Matisse


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Fado's Magical Inspiration

Junior Puppy Bitch Class
1st Fado's Magical Inspiration

Veteran Bitch Class
1st Ch Fado's Pinta Meu Mundo

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Fado's Pinta Meu Mundo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sibertrott's Northern Star

Best Puppy In Breed
Ch Kristari's Shocking Story



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sibertrott's Northern Star

Reserve Winners Bitch
Kristari's Shocking Story

Junior Puppy Bitch Class
1st Kristari's Shocking Story

12-18 Month Bitch Class
1st Sibertrott's Northern Star


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Foxhaus Skyfall At Foxhollow
  Fox Terrier (Wire)   10
Group 2nd   
GCh Clandara's Outlaw
  Staffordshire Bull Terrier   9
Group 3rd   GCh Zlatapraha Peterson   Cesky Terrier   8
Group 4th    Symphonie's Oh Mamma Mia   Kerry Blue Terrier   7
BPIG    Symphonie's Oh Mamma Mia   Kerry Blue Terrier   N/A
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Crofterslee Coachman

Best Of Opposite Sex
Ch Wimberway's BDR Queen Boudicea

Best Puppy In Breed
Ch Wimberway's BDR Queen Boudicea



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Wimberway's BDR Queen Boudicea

Senior Puppy Bitch Class
1st Wimberway's BDR Queen Boudicea


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Zlatapraha Peterson




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxhaus Skyfall At Foxhollow




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Symphonie's Oh Mamma Mia

Best Puppy In Breed
Symphonie's Oh Mamma Mia



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Symphonie's Oh Mamma Mia

Senior Puppy Bitch Class
1st Symphonie's Oh Mamma Mia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ch Dralion's Sweet Deal On


Winners Dog: (2-0-0-0)
Dralion's Sweet Deal On

Reserve Winners Dog
Rightly So Handsome Harry

12-18 Month Dog Class
1st Dralion's Sweet Deal On

Open Dog Class
1st Rightly So Handsome Harry



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dralion Amblegreen In Cahoots



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dralion Amblegreen In Cahoots

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dralion Amblegreen In Cahoots


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Sensations Halle B

Best Puppy In Breed
Ch Obsession Bloody Mary

Select Bitch
Ch Obsession Bloody Mary



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Sensations Halle B

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sensations Halle B


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clandara's Outlaw




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st    Touche's Mandate   Japanese Chin   19
Group 2nd    Bloomsbury Dartan Bright Spark   Chihuahua (Short Coat)   17
Group 3rd   
GCh Deebet's Robin Hood
  Toy Manchester Terrier   14
Group 4th   
Ch Lon-Du Ven Mar Hello Mary Lou
  Pekingese   12
BPIG    Touche's Mandate   Japanese Chin   N/A
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Ch Ruler's Mist On The Heather

Best Puppy In Breed
Syrenia's Sophisticated Lady

Select Bitch
Ch Syrenia's Dita Von Teese



Senior Puppy Bitch Class
1st Syrenia's Sophisticated Lady

12-18 Month Bitch Class
1st Midsummers Rowan Tree
2nd Midsummers Scottish Heather


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Bloomsbury Dartan Bright Spark

Best Of Opposite Sex
Bloomsbury Bobbysocks

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Bloomsbury Bobbysocks

Best Puppy In Breed
Bloomsbury Bobbysocks


Winners Dog: (1-1-0-1)
Bloomsbury Bobbysocks

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bloomsbury Bobbysocks


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Bloomsbury Biscotti Caramel

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bloomsbury Biscotti Caramel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hallmark Pfarrell At Cornsilk


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hallmark Pfarrell At Cornsilk

Open Dog Class
1st Hallmark Pfarrell At Cornsilk



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ashstone's Atria




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ch Touche's Mandate

Best Puppy In Breed
Ch Touche's Mandate


Winners Dog: (2-0-0-0)
Touche's Mandate

Reserve Winners Dog
Chiyoko's Sho Mei At Chansuki

Senior Puppy Dog Class
1st Touche's Mandate



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Puppy In Breed
Ch Rexroth's Angelina




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Salatino La Dame Sans Camelia

Best Of Opposite Sex
Ch Jordanna Just A Little Twist

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Jordanna Just A Little Twist

Best Puppy In Breed
Ch Jordanna Just A Little Twist


Winners Dog: (1-1-0-1)
Jordanna Just A Little Twist

Senior Puppy Dog Class
1st Jordanna Just A Little Twist


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Jordannas Coat Of Many Colours

Senior Puppy Bitch Class
1st Jordannas Coat Of Many Colours


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lon-Du Ven Mar Hello Mary Lou

Best Puppy In Breed
Ch Lon-Du Ven Mar Hello Mary Lou




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh MnSpaws Glitz And Glamour




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Deebet's Robin Hood

Select Dog
GChEx Fwaggles Million Dollar Baby




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Oz's Thunder And Rain




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crestagard's Tattletail Mae
  French Bulldog   15
Group 2nd   
Ch Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees
  Keeshond   9
Group 3rd   Ch Cherokee Legend Lorenzo   Bulldog   8
Group 4th    Brielle's Sex Addiction   Poodle (Standard)   5
BPIG    Lauris Lady Of Prose At Balfox   Poodle (Standard)   N/A
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Cherokee Legend Lorenzo

Best Of Opposite Sex
Topbrass Playing With The Queen Of Hearts

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Aldars Will Always Remember

Best Puppy In Breed
Ch Aldars Will Always Remember


Winners Dog: (1-1-1-0)
Aldars Will Always Remember

Senior Puppy Dog Class
1st Aldars Will Always Remember


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Spotwdr N Element Princes Heir

Best Puppy In Breed
Spotwdr N Element Princes Heir



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Spotwdr N Element Princes Heir

Junior Puppy Bitch Class
1st Spotwdr N Element Princes Heir


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
GCh Crestagard's Tattletail Mae

Best Of Opposite Sex
Fulofbull Hot Rod Lincoln Bredan

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Robb Isle Organized Chaos Aldar

Best Puppy In Breed
Fulofbull Hot Rod Lincoln Bredan

Select Bitch
Ch Ottervalley Bianca


Winners Dog: (1-3-0-2)
Fulofbull Hot Rod Lincoln Bredan

Junior Puppy Dog Class
1st Fulofbull Hot Rod Lincoln Bredan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Brielle's Sex Addiction

Best Of Opposite Sex
Lauris Lady Of Prose At Balfox

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Brielle's Sex Addiction

Best Puppy In Breed
Lauris Lady Of Prose At Balfox


Winners Dog: (1-3-0-0)
Brielle's Sex Addiction

Open Dog Class
1st Brielle's Sex Addiction


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Lauris Lady Of Prose At Balfox

Reserve Winners Bitch
Hiprofile Reach For The Sky

Junior Puppy Bitch Class
1st Hiprofile Reach For The Sky

Senior Puppy Bitch Class
1st Lauris Lady Of Prose At Balfox

Canadian Bred Bitch Class
1st Kalchan Graycie Codybella


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Schutzu's Black Pearl Affair

Best Puppy In Breed
Ch Schutzu's Black Pearl Affair



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Schutzu's Black Pearl Affair

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Schutzu's Black Pearl Affair


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Szentmihályi-Szabó Nemes
  Puli   25
Group 2nd   
GCh Majestique Justice For All
  Briard   24
Group 3rd   
GCh Bearspaw Sampo
  Finnish Lapphund   23
Group 4th   
Ch Shadland Risky Business
  Shetland Sheepdog   22
BPIG    Anamchara Kinky Boots   Shetland Sheepdog   N/A
Best Altered In Group   
GCh Regaloake's Westminster Abbey
  Shetland Sheepdog   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Byeyo's Miss Lulu Blue

Best Puppy In Breed
Ch Uretopia's I Love Lucy



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Uretopia's I Love Lucy

Junior Puppy Bitch Class
1st Uretopia's I Love Lucy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Cheynat's Simply Perfect

Best Of Opposite Sex
Ch Sierra Hearts Desire

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Charjan Bet You Can't See Me

Best Puppy In Breed
Ch Riomesa Attraction Specialist


Winners Dog: (2-1-1-1)
Charjan Bet You Can't See Me

Reserve Winners Dog
Riomesa Attraction Specialist

Junior Puppy Dog Class
1st Riomesa Attraction Specialist

Open Dog Class
1st Charjan Bet You Can't See Me


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Aleshanee Angel Alkira

12-18 Month Bitch Class
1st Aleshanee Angel Alkira


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Artisan Halloween Gremlin



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Artisan Halloween Gremlin

Open Bitch Class
1st Artisan Halloween Gremlin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Majestique Justice For All




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Omega's Imagination

Best Of Opposite Sex
GCh Uneeda One Song Glory Colbea




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bearspaw Sampo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Schatten-Sundance's Vindication



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Szentmihályi-Szabó Nemes




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc

Best Of Opposite Sex
Ch Schap Ovcji Koder My Bear Dalia


Sexually Altered Dog Class
1st Schapannro's F Ferguson


Winners Bitch: (0-3-1-0)
Schap Ovcji Koder My Bear Dalia

Reserve Winners Bitch
Schapannro's K Kyara

12-18 Month Bitch Class
1st Schap Ovcji Koder My Bear Dalia

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Schapannro's K Kyara

Open Bitch Class
1st Schapannro's I Stella

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Keeva Bay's Spice Of Life


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
GCh Shadland Risky Business

Best Of Opposite Sex
Ch Anamchara Kinky Boots

Best Of Winners: (2-4-1-0)
Anamchara Kinky Boots

Best Puppy In Breed
Ch Anamchara Kinky Boots


Winners Dog: (2-4-1-0)
Regaloake's Bravo

Reserve Winners Dog
Grandgables Trulee A Chill Guy

Junior Puppy Dog Class
1st Regaloake's Bravo
2nd Grandgables Trulee A Chill Guy


Winners Bitch: (2-4-1-0)
Anamchara Kinky Boots

Reserve Winners Bitch
Greendor's Puttin On The Ritz

Junior Puppy Bitch Class
1st Regaloake's Keltic Bliss

Senior Puppy Bitch Class
1st Anamchara Kinky Boots
2nd Goldenhylite's Tequila Sunryze

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Greendor's Puttin On The Ritz

Sexually Altered Bitch Class
1st GCh Regaloake's Westminster Abbey


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Danga's Xenia-D




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Thursday 20th of July 2017 09:45:57 AM