Sarnia Kennel Club
Friday, July 1, 2016 - Show # 2



Related Results

Conformation

Friday, July 01 (Show # 1)
Friday, July 01 (Show # 2)
Saturday, July 02 (Show # 3)
Sunday, July 03 (Show # 4)
Monday, July 04 (Show # 5)
Monday, July 04 (Show # 6)

Obedience

Friday, July 01 (Obedience Trial 1)
Friday, July 01 (Obedience Trial 2)
Saturday, July 02 (Obedience Trial 3)
Saturday, July 02 (Obedience Trial 4)
Sunday, July 03 (Obedience Trial 5)
Sunday, July 03 (Obedience Trial 6)
Monday, July 04 (Obedience Trial 7)
Monday, July 04 (Obedience Trial 8)

Rally Obedience

Friday, July 01 (Rally Trial 1)
Friday, July 01 (Rally Trial 2)
Saturday, July 02 (Rally Trial 3)
Saturday, July 02 (Rally Trial 4)
Sunday, July 03 (Rally Trial 5)
Sunday, July 03 (Rally Trial 6)
Monday, July 04 (Rally Trial 7)
Monday, July 04 (Rally Trial 8)



Results courtesy of:


-- Cheryl Vanderlinde --
SheBogi's Winnter Takes All
"Marko"
Breeder/Owner/Handler: Cheryl Vanderlinde, SheBogi Reg'd Akitas
www.shebogi.com


Best In Show
Judge: Janet Sinclair
Boxer  
Ch Uppercuts Chip Off The Block
Points: 103 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Janet Sinclair
Boxer  
Ch Uppercuts Chip Off The Block








Group 1 - Melvin Beech Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Breica's Ain't That A Btch
  Weimaraner   25
Group 2nd   Ch Timberblac's True Brew   Retriever (Flat-Coated)   22
Group 3rd   
GCh Laurdan's Aurora Borealis Miss Mona
  Spaniel (English Springer)   21
Group 4th   
GCh Whisperfield Storm Warning
  Pointer (German Short-Haired)   18
BPIG   Ch Neigenuveaux King Of The Road   Barbet   N/A
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road

Best Puppy In Breed
GCh Neigenuveaux King Of The Road




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Brackenmoor Somethingroyal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Whisperfield Storm Warning

Best Of Opposite Sex
Ch Whisperfield Rio De Janeiro

Select Bitch
GCh De Lombardie Belle des Bois



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Whisperfield Rio De Janeiro

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Whisperfield Rio De Janeiro


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Timberblac's True Brew




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 5 pts (4-1-1-0)
GCh Grayvalley's 50 Shades Of Gray

Best Of Opposite Sex
Nuttale's One Knight Only

Best Of Winners: (4-1-1-0)
Nuttale's One Knight Only

Best Puppy In Breed
Nuttale's One Knight Only


Winners Bitch: (4-1-1-0)
Nuttale's One Knight Only

Senior Puppy Bitch Class
1st Nuttale's One Knight Only


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChEx Maktawae Ausadie Star Of Orion

Best Of Opposite Sex
Delightfull Bonanza For Maktawae

Best Puppy In Breed
Delightfull Bonanza For Maktawae



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Delightfull Bonanza For Maktawae

Reserve Winners Bitch
Callibreeze Girl's Got Rythem

Junior Puppy Bitch Class
1st Delightfull Bonanza For Maktawae

Canadian Bred Bitch Class
1st Callibreeze Girl's Got Rythem

Open Bitch Class
1st Callibreeze Keeping Secrets


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ashleysown Truly Remarkable




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Maplelawn Coopers Night


Winners Dog: (1-0-0-0)
Maplelawn Coopers Night

Open Dog Class
1st Maplelawn Coopers Night



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Laurdan's Aurora Borealis Miss Mona

Best Of Opposite Sex
GCh Legacy Random Fusion

Best Puppy In Breed
Journey Esspecial Bet On Black



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Journey Esspecial Bet On Black

Junior Puppy Bitch Class
1st Journey Esspecial Bet On Black


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Benton Statue Of Liberty

Best Of Opposite Sex
Trystyn's Merry Meadowlark

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Benton Statue Of Liberty

Best Puppy In Breed
Ch Benton Statue Of Liberty


Winners Dog: (1-1-0-0)
Benton Statue Of Liberty

Junior Puppy Dog Class
1st Benton Statue Of Liberty


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Trystyn's Merry Meadowlark

Open Bitch Class
1st Trystyn's Merry Meadowlark


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Breica's Ain't That A Btch

Best Of Opposite Sex
Ch Starshine's The Other McFly V Liberty

Select Bitch
Ch Weatherrun Solidpoint Frankie




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Melvin Beech Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Auriga Peter Parker
  Petit Basset Griffon Vendeen   12
Group 2nd   
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick
  Deerhound (Scottish)   11
Group 3rd   
Ch Agha Djari's Jakarta
  Afghan Hound   10
Group 4th   GCh Ionesco du Grand Fresnoy   Borzoi   8
BPIG    Tirzah All About The Bling   Afghan Hound   N/A
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Agha Djari's Jakarta

Best Of Opposite Sex
Tirzah All About The Bling

Best Puppy In Breed
Tirzah All About The Bling



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tirzah All About The Bling

Senior Puppy Bitch Class
1st Tirzah All About The Bling


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy

Best Puppy In Breed
Ch Lapidus Ted du Grand Fresnoy


Winners Dog: (1-0-1-0)
Lapidus Ted du Grand Fresnoy

Senior Puppy Dog Class
1st Lapidus Ted du Grand Fresnoy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Pawprints Chetcote Penn Dragon

Best Of Opposite Sex
Ch Pawprints Chetcote Fire Cracker

Best Puppy In Breed
GCh Pawprints N Chetcote Couture



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Pawprints Chetcote Fire Cracker

Reserve Winners Bitch
Pawprints N Chetcote Couture

Senior Puppy Bitch Class
1st Pawprints N Chetcote Couture

12-18 Month Bitch Class
1st Pawprints Chetcote Fire Cracker


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Prelude Newhope Brighthope MW

Best Puppy In Breed
Prelude Newhope Brighthope MW



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Prelude Newhope Brighthope MW

Senior Puppy Bitch Class
1st Prelude Newhope Brighthope MW


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Auriga Peter Parker




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Kimani's Pride And Honor

Best Puppy In Breed
Ch Priderock's Sword In The Stone

Select Dog
Ch Priderock's Aedan Of Mobukhosi


Winners Dog: (2-0-1-0)
Kimani's Pride And Honor

Reserve Winners Dog
Priderock's Sword In The Stone

12-18 Month Dog Class
1st Kimani's Pride And Honor

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Priderock's Sword In The Stone



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Janet Sinclair Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Uppercuts Chip Off The Block
  Boxer   15
Group 2nd    Tanager's Joie de Vivre   Akita   8
Group 3rd   
GCh Seabury's Sophie Tucker
  Portuguese Water Dog   3
Group 4th    Highlander's Huskystar Halley   Siberian Husky   1
BPIG   
Ch Uppercuts Chip Off The Block
  Boxer   N/A
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 4 pts (4-1-0-0)
Tanager's Joie de Vivre

Best Of Opposite Sex
Okami's Consider It Done

Best Of Winners: (4-1-0-0)
Tanager's Joie de Vivre

Best Puppy In Breed
Tanager's Joie de Vivre


Winners Dog: (4-1-0-0)
Okami's Consider It Done

Reserve Winners Dog
Tanager's Just Chillin'

Junior Puppy Dog Class
1st Okami's Consider It Done
2nd Tanager's Your Other Right
3rd Chenoa's Who's Howling Now

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tanager's Just Chillin'


Winners Bitch: (4-1-0-0)
Tanager's Joie de Vivre

Junior Puppy Bitch Class
1st Tanager's Joie de Vivre


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Thamesbrooke Golf Is My Game

Best Puppy In Breed
Thamesbrooke Golf Is My Game


Winners Dog: (1-0-0-0)
Thamesbrooke Golf Is My Game

Junior Puppy Dog Class
1st Thamesbrooke Golf Is My Game



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 6 pts (0-1-2-4)
Ch Uppercuts Chip Off The Block

Best Of Opposite Sex
GCh Tiamat's All About That Base

Best Puppy In Breed
Ch Uppercuts Chip Off The Block

Select Dog
Ch K Park's Summit Bound CinnRhee

Select Bitch
Ch Cinnrhee Barquentine LHaveRivr



Winners Bitch: (0-1-2-4)
Vanquish's The It Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Vanquish's The It Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Seabury's Sophie Tucker

Best Of Opposite Sex
GCh Seabury's Franklin In The Dark




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Highlander's Huskystar Halley



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Highlander's Huskystar Halley

12-18 Month Bitch Class
1st Highlander's Huskystar Halley


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Melvin Beech Top Dog
Points
Group 1st   
Crescent's V Raynaire Starting Over
  Airedale Terrier   3
Group 2nd   
Ch Mythago's Royal Blue
  Schnauzer (Miniature)   2
Group 3rd    Loch Awe's Cam Action   Border Terrier   1
Group 4th    Symphonie's Oh Mamma Mia   Kerry Blue Terrier   0
BPIG    Loch Awe's Cam Action   Border Terrier   N/A
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Crescent's V Raynaire Starting Over



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Crescent's V Raynaire Starting Over

12-18 Month Bitch Class
1st Crescent's V Raynaire Starting Over


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Loch Awe's Cam Action

Best Puppy In Breed
Loch Awe's Cam Action


Winners Dog: (1-0-0-0)
Loch Awe's Cam Action

Junior Puppy Dog Class
1st Loch Awe's Cam Action



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Symphonie's Oh Mamma Mia

Best Puppy In Breed
Symphonie's Oh Mamma Mia



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Symphonie's Oh Mamma Mia

Senior Puppy Bitch Class
1st Symphonie's Oh Mamma Mia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Melvin Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mythago's Royal Blue




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Joan Beech Top Dog
Points
Group 1st   
Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   11
Group 2nd   
GCh Ashstone's Atria
  Havanese   10
Group 3rd   Ch Claripugs The Diplomat   Pug   7
Group 4th   
Ch SassyTails Material Girl
  Chinese Crested   6
BPIG   
Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   N/A
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh SassyTails Material Girl




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GCh Ashstone's Atria

Best Of Opposite Sex
Angelheart's Stairway To Heaven

Best Puppy In Breed
Taylor Made For Ashstone


Winners Dog: (2-0-0-1)
Angelheart's Stairway To Heaven

Reserve Winners Dog
Taylor Made For Ashstone

Senior Puppy Dog Class
1st Taylor Made For Ashstone

12-18 Month Dog Class
1st Angelheart's Stairway To Heaven



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Denim Summer Magic




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Rexroth's Angelina

Best Puppy In Breed
Ch Rexroth's Angelina



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rexroth's Angelina

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rexroth's Angelina


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Solnechnaja Dubrava Fire Falcon

Best Of Opposite Sex
Heaven Sent Miss L-E To Regaloake

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Solnechnaja Dubrava Fire Falcon

Best Puppy In Breed
Heaven Sent Miss L-E To Regaloake


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Heaven Sent Miss L-E To Regaloake

Senior Puppy Bitch Class
1st Heaven Sent Miss L-E To Regaloake


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Claripugs The Diplomat




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joan Beech

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Adanta's Amethyst Gem Destiny

Best Puppy In Breed
Ch Tarmar Once Upon A Time



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Adanta's Amethyst Gem Destiny

Reserve Winners Bitch
Tarmar Ruby Take Yr Lv T Town

Senior Puppy Bitch Class
1st Tarmar Once Upon A Time

12-18 Month Bitch Class
1st Tarmar Ruby Take Yr Lv T Town

Open Bitch Class
1st Adanta's Amethyst Gem Destiny


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Janet Sinclair Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees
  Keeshond   12
Group 2nd   
GCh Crestagard's Tattletail Mae
  French Bulldog   10
Group 3rd   
GCh TaiPan Palace In Gold
  Chinese Shar-Pei   9
Group 4th    Kelairn Chairman Of The Board   Poodle (Standard)   8
BPIG    Kelairn Chairman Of The Board   Poodle (Standard)   N/A
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Chadklier's Easily Distracted




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh TaiPan Palace In Gold




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Hispot's Back On The Streets

Best Puppy In Breed
VanHelsing Talk To The Hand



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Hispot's Back On The Streets

Reserve Winners Bitch
VanHelsing Talk To The Hand

Senior Puppy Bitch Class
1st VanHelsing Talk To The Hand

Open Bitch Class
1st Hispot's Back On The Streets


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Crestagard's Tattletail Mae




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Superlative's Dirty Karma

Best Of Opposite Sex
Superlative's Mr Black Jack

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Daveren's Shake It Off

Best Puppy In Breed
Ch Superlative's Dirty Karma


Winners Dog: (1-2-0-1)
Superlative's Mr Black Jack

Open Dog Class
1st Superlative's Mr Black Jack


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Daveren's Shake It Off

Reserve Winners Bitch
Superlative's Two Grand

Open Bitch Class
1st Daveren's Shake It Off
2nd Superlative's Two Grand


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees

Best Of Opposite Sex
Ch Keesridge's Raevyn Beauty




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kelairn Chairman Of The Board

Best Of Opposite Sex
Kelairn Love Of Your Life

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kelairn Chairman Of The Board

Best Puppy In Breed
Kelairn Chairman Of The Board


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kelairn Chairman Of The Board

Senior Puppy Dog Class
1st Kelairn Chairman Of The Board


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kelairn Love Of Your Life

Senior Puppy Bitch Class
1st Kelairn Love Of Your Life


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Janet Sinclair Top Dog
Points
Group 1st    Cedar Knoll's Malcolm V Van Cleve   German Shepherd Dog   19
Group 2nd   
GCh Bearspaw Sampo
  Finnish Lapphund   15
Group 3rd    Artisan Halloween Gremlin   Bearded Collie   14
Group 4th    Sierra Hearts Desire   Australian Shepherd   13
BPIG    Dalmar's Eye's Of Steel   Bouvier des Flandres   N/A
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kokopelli's So Be It



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kokopelli's So Be It

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kokopelli's So Be It


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Ch Sierra Hearts Desire

Best Of Opposite Sex
Ch Hatarvolgyi Ezustcsillag America Captain

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Sierra Hearts Desire


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Sierra Hearts Desire

Reserve Winners Bitch
Callibreeze Kiss And Tell

Open Bitch Class
1st Sierra Hearts Desire
2nd Callibreeze Kiss And Tell


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Artisan Halloween Gremlin



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Artisan Halloween Gremlin

Open Bitch Class
1st Artisan Halloween Gremlin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Robbins Down N Dirty

Best Of Opposite Sex
Milsean's Misty Dawn

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Robbins Down N Dirty

Best Puppy In Breed
Dalmar's Eye's Of Steel


Winners Dog: (2-1-0-0)
Robbins Down N Dirty

Reserve Winners Dog
Dalmar's Eye's Of Steel

Senior Puppy Dog Class
1st Dalmar's Eye's Of Steel

Open Dog Class
1st Robbins Down N Dirty


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Milsean's Misty Dawn

Open Bitch Class
1st Milsean's Misty Dawn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bearspaw Sampo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Ch Cedar Knoll's Malcolm V Van Cleve

Best Of Opposite Sex
Breal-Jogra's Isabella

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Cedar Knoll's Malcolm V Van Cleve

Best Puppy In Breed
Sonoma's Dust Bowl Dance V Timberline


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Breal-Jogra's Isabella

Reserve Winners Bitch
Caretti's Sloe Gin

Open Bitch Class
1st Breal-Jogra's Isabella
2nd Caretti's Sloe Gin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Szentmihályi-Szabó Miksa



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Sinclair

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Ch Regaloake's Bravo

Best Of Opposite Sex
Goldenhylite's Tequila Sunryze

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Regaloake's Bravo

Best Puppy In Breed
Ch Regaloake's Bravo


Winners Dog: (3-3-0-0)
Regaloake's Bravo

Reserve Winners Dog
Bonnyville Triesdelight Armani

Junior Puppy Dog Class
1st Regaloake's Bravo

Senior Puppy Dog Class
1st Bradshaw Cermel Ice Breaker

Open Dog Class
1st Bonnyville Triesdelight Armani


Winners Bitch: (3-3-0-0)
Goldenhylite's Tequila Sunryze

Reserve Winners Bitch
Regaloake Baily Triesdelight

Junior Puppy Bitch Class
1st Regaloake's Keltic Bliss

Senior Puppy Bitch Class
1st Goldenhylite's Tequila Sunryze

Open Bitch Class
1st Regaloake Baily Triesdelight


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Thursday 22nd of June 2017 11:42:53 PM