Windsor All Breed Training & Tracking Club
Sunday, March 19, 2017 - Show #4



Related Results

Conformation

Saturday, March 18 (Show # 1)
Saturday, March 18 (Show # 2)
Sunday, March 19 (Show # 3)
Sunday, March 19 (Show #4)

Obedience

Saturday, March 18 (Obedience Trial 1)
Saturday, March 18 (Obedience Trial 2)
Sunday, March 19 (Obedience Trial 3)
Sunday, March 19 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, March 18 (Rally Trial 1)
Saturday, March 18 (Rally Trial 2)
Sunday, March 19 (Rally Trial 3)
Sunday, March 19 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:


-- Shelley Ford --
Ch Hellwigg's Airbender CGN
Owner/Handler: Shelley Ford
Breeder: Wendy Haddrall


Best In Show
Judge: Ed Wild
Spaniel (English Cocker)  
GCh Carnaby Between Friends
Points: 121 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Ed Wild
Spinone Italiano  
Camkota Phenomenon








Group 1 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Carnaby Between Friends
  Spaniel (English Cocker)   31
Group 2nd   
Ch Seasyde Euphoria
  Pointer   30
Group 3rd   
Ch Cerise Springfire's Hobo
  Spaniel (English Springer)   29
Group 4th    Mercer's State Of The Art   Retriever (Chesapeake Bay)   27
BPIG   
Camkota Phenomenon
  Spinone Italiano   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road

Best Of Opposite Sex
Neigenuveaux's Lucinda



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Neigenuveaux's Lucinda

Open Bitch Class
1st Neigenuveaux's Lucinda


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Seasyde Euphoria




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Mercer's State Of The Art

Best Of Opposite Sex
Ch Mercer's Top O' The Mornin'

Select Dog
Ch Redlion's Invasion


Winners Dog: (2-0-1-1)
Mercer's State Of The Art

Reserve Winners Dog
Wawa's Dine N Dash

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mercer's State Of The Art

Open Dog Class
1st Wawa's Dine N Dash



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Sarabay's Come Fly With Me

Best Of Opposite Sex
Sunkozi Uptown Funk

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Sarabay's Come Fly With Me

Best Puppy In Breed
Sarabay's Come Fly With Me

Select Dog
Ch Dewmist Dare Devil


Winners Dog: (1-2-1-0)
Sarabay's Come Fly With Me

Junior Puppy Dog Class
1st Sarabay's Come Fly With Me


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Sunkozi Uptown Funk

Reserve Winners Bitch
Kyon's Don't Cry

12-18 Month Bitch Class
1st Sunkozi Uptown Funk

Open Bitch Class
1st Kyon's Don't Cry


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 7 pts (5-2-1-0)
Mooselake Old King Cole

Best Of Opposite Sex
Mar-jo's Simply Swift

Best Of Winners: (5-2-1-0)
Mooselake Old King Cole

Best Puppy In Breed
Kelrobin Shoshone Black Magic

Select Dog
Ch Castlegar Cruiser


Winners Bitch: (5-2-1-0)
Mar-jo's Simply Swift

Reserve Winners Bitch
Kelrobin Shenanigans

12-18 Month Bitch Class
1st Mar-jo's Simply Swift

Open Bitch Class
1st Kelrobin Shenanigans


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Silkroad's Life Is Good Today

Best Of Opposite Sex
Ch Shaankata's Spirit O'Clanagroe

Best Puppy In Breed
Ashleysown Remarkable Image



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Ashleysown Truly A Flash Dancer

Reserve Winners Bitch
Ashleysown Remarkable Image

Senior Puppy Bitch Class
1st Ashleysown Remarkable Image

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ashleysown Truly A Flash Dancer


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Dream Hi's RSVP Only


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dream Hi's RSVP Only

Open Dog Class
1st Dream Hi's RSVP Only



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Carnaby Between Friends




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Cerise Springfire's Hobo

Best Puppy In Breed
Bryden's Now You See Me Too


Winners Dog: (1-0-1-0)
Bryden's Now You See Me Too

Junior Puppy Dog Class
1st Bryden's Now You See Me Too



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Camkota Phenomenon

Best Puppy In Breed
Ch Camkota Phenomenon


Winners Dog: (1-0-0-0)
Camkota Phenomenon

Junior Puppy Dog Class
1st Camkota Phenomenon



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Kizmar Benchmark Seven Year Itch



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Kizmar Benchmark Seven Year Itch

Reserve Winners Bitch
Kizmar Chrisands Yours Mine And Ours

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kizmar Benchmark Seven Year Itch

Open Bitch Class
1st Kizmar Chrisands Yours Mine And Ours


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Oakpoint Follyhill Winoka Showbz

Best Puppy In Breed
Ch Silhouette's Magic Moment For Sandy Ridge



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Ex Sentia Deuce Coupe W
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   23
Group 2nd   
GCh Africanadian James T Kirk
  Basenji   22
Group 3rd    Osiris Playboy XO   Pharaoh Hound   21
Group 4th   
Ch Awbari Sugar Moonbeam
  Afghan Hound   18
BPIG   
Ch Awbari Sugar Moonbeam
  Afghan Hound   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Best Puppy In Breed
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Select Bitch
Ch Awbari Cotton Candy Cloud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Africanadian James T Kirk




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Kalan's Slainte Mhath, Cardhu



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Desjardin's Binky MS

Best Puppy In Breed
Desjardin's Binky MS



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Desjardin's Binky MS

Reserve Winners Bitch
Desjardin's Bitsy MS

Senior Puppy Bitch Class
1st Desjardin's Binky MS

Open Bitch Class
1st Desjardin's Bitsy MS


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW

Best Puppy In Breed
Ch Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW


Winners Dog: (1-0-0-0)
Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW

Senior Puppy Dog Class
1st Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Brownwood Sky Marshall SS


Winners Dog: (1-0-0-0)
Brownwood Sky Marshall SS

Open Dog Class
1st Brownwood Sky Marshall SS



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ex Sentia Deuce Coupe W




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Osiris Playboy XO

Best Of Opposite Sex
Litlar's Niju Zhenevieva Osiris

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Osiris Playboy XO

Best Puppy In Breed
Litlar's Niju Zhenevieva Osiris


Winners Dog: (1-2-0-0)
Osiris Playboy XO

12-18 Month Dog Class
1st Osiris Playboy XO


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Litlar's Niju Zhenevieva Osiris

Reserve Winners Bitch
Osiris I Got You Babe

Junior Puppy Bitch Class
1st Litlar's Niju Zhenevieva Osiris

12-18 Month Bitch Class
1st Osiris I Got You Babe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
GCh Kimani's Pride And Honor

Best Of Opposite Sex
Skaduwee's Open Throttle

Best Of Winners: (1-3-3-0)
Skaduwee's Open Throttle

Best Puppy In Breed
Skaduwee's Open Throttle

Select Dog
Ch Skaduwee's Zulu Warrior


Winners Dog: (1-3-3-0)
Nikokii Kopera Gardian Remi

Junior Puppy Dog Class
1st Nikokii Kopera Gardian Remi


Winners Bitch: (1-3-3-0)
Skaduwee's Open Throttle

Reserve Winners Bitch
Foxtrot's Over The Moon

Senior Puppy Bitch Class
1st Skaduwee's Open Throttle

Open Bitch Class
1st Foxtrot's Over The Moon
2nd Skaduwee's Can't Be Tamed


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Navyn Ballymacmaeve

Best Of Opposite Sex
Abraxas Timbreblue Devil's Cut

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Abraxas Timbreblue Devil's Cut

Best Puppy In Breed
Abraxas Timbreblue Devil's Cut


Winners Dog: (1-1-0-1)
Abraxas Timbreblue Devil's Cut

Senior Puppy Dog Class
1st Abraxas Timbreblue Devil's Cut


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Fallowfield Riff's Echo

Open Bitch Class
1st Fallowfield Riff's Echo


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Claircreek Faro Do Atlantico
  Portuguese Water Dog   14
Group 2nd   
Ch CinnRhee N Pantheons Mohavi
  Boxer   13
Group 3rd    Kayak's Catch Me If You Can   Siberian Husky   9
Group 4th    Mi-Ti's Force Of Habit   Doberman Pinscher   8
BPIG    Kumnc Gotham City's Dark Knight   Bernese Mountain Dog   N/A
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Alpenbliss' Making Moonshine

Best Of Opposite Sex
GCh Alpenspirit Fine Red Wine

Best Puppy In Breed
Kumnc Gotham City's Dark Knight


Winners Dog: (1-0-1-1)
Kumnc Gotham City's Dark Knight

Junior Puppy Dog Class
1st Kumnc Gotham City's Dark Knight



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch CinnRhee N Pantheons Mohavi

Best Of Opposite Sex
Ch Shearer Winstar's Magical Impression

Select Dog
Ch CinnRhee Barquentine Riverport



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Mi-Ti's Force Of Habit

Best Of Opposite Sex
Ch Sunrock Red Hot Ember's Fabert

Select Dog
Ch Cresswell's Medicine Man



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Sunrock Red Hot Ember's Fabert

Junior Puppy Bitch Class
2nd Mi-Ti's Guilty Or Innocent

12-18 Month Bitch Class
1st Sunrock Red Hot Ember's Fabert


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nikolodeon's Shamrock Shenanigans


Winners Dog: (1-0-0-0)
Nikolodeon's Shamrock Shenanigans

12-18 Month Dog Class
1st Nikolodeon's Shamrock Shenanigans



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Top Shelf's Half And Half



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Top Shelf's Half And Half

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Top Shelf's Half And Half


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Claircreek Faro Do Atlantico




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kayak's Catch Me If You Can


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kayak's Catch Me If You Can

Open Dog Class
1st Kayak's Catch Me If You Can



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   Ch Foxbend Celebrity Status   Parson Russell Terrier   8
Group 2nd   
Ch Haslemere Haggis Heads To Toulin
  Scottish Terrier   7
Group 3rd    Jetcity A Dance With Dragons At Kreuzritter   Manchester Terrier   6
Group 4th    Porrigito Lara Croft   Norfolk Terrier   5
BPIG    Sandant Special Edition   Cesky Terrier   N/A
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Giizhik By Gardenaire

Best Of Opposite Sex
Bryce Allen

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Giizhik By Gardenaire

Best Puppy In Breed
Raynaire V Crescents Encore Of Vercenaire


Winners Dog: (1-2-0-0)
Bryce Allen

Open Dog Class
1st Bryce Allen


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Giizhik By Gardenaire

Reserve Winners Bitch
Raynaire V Crescents Encore Of Vercenaire

Senior Puppy Bitch Class
1st Raynaire V Crescents Encore Of Vercenaire

12-18 Month Bitch Class
1st Giizhik By Gardenaire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sandant Special Edition

Best Puppy In Breed
Sandant Special Edition


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sandant Special Edition

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sandant Special Edition



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jetcity A Dance With Dragons At Kreuzritter



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Porrigito Lara Croft



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Porrigito Lara Croft

Open Bitch Class
1st Porrigito Lara Croft


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxbend Celebrity Status




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Haslemere Haggis Heads To Toulin




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   13
Group 2nd    Hero Our Time Of Legends Heart   Griffon (Brussels)   11
Group 3rd   
GCh Kulana's Overnight Sensation
  Chinese Crested   10
Group 4th   GCh Claripugs The Diplomat   Pug   8
BPIG    Hero Our Time Of Legends Heart   Griffon (Brussels)   N/A
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Ch Chrys-Haefen In Wonderland

Best Puppy In Breed
BancoRoyalBeautyBeyondBelief



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Chrys-Haefen In Wonderland

Reserve Winners Bitch
BancoRoyalBeautyBeyondBelief

Junior Puppy Bitch Class
1st BancoRoyalBeautyBeyondBelief

12-18 Month Bitch Class
1st Chrys-Haefen In Wonderland

Open Bitch Class
1st Syrenia's Southern Fancy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Kulana's Overnight Sensation

Best Puppy In Breed
Gingery's Totally Awesome


Winners Dog: (1-0-1-0)
Gingery's Totally Awesome

Junior Puppy Dog Class
1st Gingery's Totally Awesome



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Hero Our Time Of Legends Heart

Best Puppy In Breed
Ch Hero Our Time Of Legends Heart


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hero Our Time Of Legends Heart

Senior Puppy Dog Class
1st Hero Our Time Of Legends Heart



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Old Havana's Totally Breezy

Best Puppy In Breed
Old Havana's Totally Breezy



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Old Havana's Totally Breezy

Reserve Winners Bitch
Old Havana's Awesome Blossom

Junior Puppy Bitch Class
1st Old Havana's Awesome Blossom

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Old Havana's Totally Breezy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Cantex BlueJays' Top Dog


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cantex BlueJays' Top Dog

Open Dog Class
1st Cantex BlueJays' Top Dog



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Denim Summer Magic




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Rexroth's Angelina



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Victor's Lonesome Dove

Open Bitch Class
1st Victor's Lonesome Dove


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Claripugs The Diplomat

Best Of Opposite Sex
GCh CurlyQ's Christmas Star




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Michael Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees
  Keeshond   8
Group 2nd   
GCh Ahkama Losar Khampa
  Tibetan Terrier   7
Group 3rd    Big Creek Doc's Foxy Lady   Dalmatian   6
Group 4th   
MBM's Everli Quinn
  Bulldog   4
BPIG    Big Creek Doc's Foxy Lady   Dalmatian   N/A
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ch MBM's Everli Quinn



Winners Bitch: (0-2-0-0)
MBM's Everli Quinn

Reserve Winners Bitch
Bulldacious En Vie

Open Bitch Class
1st MBM's Everli Quinn
2nd Bulldacious En Vie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Big Creek Doc's Foxy Lady

Best Puppy In Breed
Big Creek Doc's Foxy Lady



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Big Creek Doc's Foxy Lady

Reserve Winners Bitch
Big Creek Doc Star From Tramac

Junior Puppy Bitch Class
1st Big Creek Doc's Foxy Lady

Open Bitch Class
1st Big Creek Doc Star From Tramac


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Daveren's Shake It Off




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lasacas Marshall A. Constable




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxy Lady Of Mountain High



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxy Lady Of Mountain High

Open Bitch Class
1st Foxy Lady Of Mountain High


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Michael Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   Ch Moonshadow Mind Games   Puli   18
Group 2nd   
Landever Dream Without Limits
  Bouvier des Flandres   17
Group 3rd    Domburg Moves Like Jagger   Belgian Shepherd Dog   14
Group 4th   Ch Lambluv's Belewether Boy   Old English Sheepdog   11
BPIG   
Landever Dream Without Limits
  Bouvier des Flandres   N/A
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Cedarpaws In A Heartbeat

Best Of Opposite Sex
Ch Hatarvolgyi Ezustcsillag America Captain

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Cedarpaws In A Heartbeat

Best Puppy In Breed
Ch Cedarpaws In A Heartbeat


Winners Dog: (1-1-1-0)
Beabum's Ride The Waves

12-18 Month Dog Class
1st Beabum's Ride The Waves


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Cedarpaws In A Heartbeat

Junior Puppy Bitch Class
1st Cedarpaws In A Heartbeat


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Ch Domburg Moves Like Jagger

Best Of Opposite Sex
Burr Oak's Zareba Masquerade

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Domburg Moves Like Jagger


Winners Dog: (1-2-0-0)
Domburg Moves Like Jagger

Open Dog Class
1st Domburg Moves Like Jagger


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Ch Landever Dream Without Limits

Best Of Opposite Sex
Wise Choice Bijou de Kalais

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Landever Dream Without Limits

Best Puppy In Breed
Ch Landever Dream Without Limits


Winners Dog: (2-1-0-0)
Landever Dream Without Limits

Reserve Winners Dog
Quiche's Nemesis

Junior Puppy Dog Class
1st Landever Dream Without Limits

Open Dog Class
1st Quiche's Nemesis


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Wise Choice Bijou de Kalais

Open Bitch Class
1st Wise Choice Bijou de Kalais


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Feoras Agent Skye At Kaymann

Best Of Opposite Sex
Decor's Lincoln's Legend

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Feoras Agent Skye At Kaymann

Best Puppy In Breed
Decor's Lincoln's Legend


Winners Dog: (1-1-0-0)
Decor's Lincoln's Legend

Senior Puppy Dog Class
1st Decor's Lincoln's Legend


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Feoras Agent Skye At Kaymann

12-18 Month Bitch Class
1st Feoras Agent Skye At Kaymann


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kaymann Mistress Of Attraction



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kaymann Mistress Of Attraction

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kaymann Mistress Of Attraction


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Deestraum's Queen Of Hearts



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Deestraum's Queen Of Hearts

12-18 Month Bitch Class
1st Deestraum's Queen Of Hearts


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lambluv's Belewether Boy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Moonshadow Mind Games




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Holly Bluff Bellarose Play It Again Sam

Best Of Opposite Sex
Triesdelight Blue And Wild

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Holly Bluff Bellarose Play It Again Sam

Best Puppy In Breed
Holly Bluff Bellarose Play It Again Sam


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Thursday 20th of July 2017 09:41:51 AM