Windsor All Breed Training & Tracking Club
Saturday, March 18, 2017 - Show # 1



Related Results

Conformation

Saturday, March 18 (Show # 1)
Saturday, March 18 (Show # 2)
Sunday, March 19 (Show # 3)
Sunday, March 19 (Show #4)

Obedience

Saturday, March 18 (Obedience Trial 1)
Saturday, March 18 (Obedience Trial 2)
Sunday, March 19 (Obedience Trial 3)
Sunday, March 19 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, March 18 (Rally Trial 1)
Saturday, March 18 (Rally Trial 2)
Sunday, March 19 (Rally Trial 3)
Sunday, March 19 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:


-- Shelley Ford --
Ch Hellwigg's Airbender CGN
Owner/Handler: Shelley Ford
Breeder: Wendy Haddrall


Best In Show
Judge: Michael Shoreman
Portuguese Water Dog  
GCh Claircreek Faro Do Atlantico
Points: 134 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Michael Shoreman
Afghan Hound  
Ch Awbari Sugar Moonbeam








Group 1 - Michael Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Carnaby Between Friends
  Spaniel (English Cocker)   34
Group 2nd   
Ch Seasyde Euphoria
  Pointer   33
Group 3rd    Mercer's State Of The Art   Retriever (Chesapeake Bay)   32
Group 4th   
Ch Cerise Springfire's Hobo
  Spaniel (English Springer)   28
BPIG    Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star   Pointer (German Wire-Haired)   N/A
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road

Best Of Opposite Sex
Neigenuveaux's Lucinda



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Neigenuveaux's Lucinda

Open Bitch Class
1st Neigenuveaux's Lucinda


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Seasyde Euphoria




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star

Best Puppy In Breed
Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star

Junior Puppy Dog Class
1st Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Mercer's State Of The Art

Best Of Opposite Sex
Ch Mercer's Top O' The Mornin'

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Mercer's State Of The Art

Select Dog
Ch Redlion's Invasion


Winners Dog: (2-1-1-0)
Mercer's State Of The Art

Reserve Winners Dog
Wawa's Dine N Dash

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mercer's State Of The Art

Open Dog Class
1st Wawa's Dine N Dash


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Mercer's Top O' The Mornin'

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mercer's Top O' The Mornin'


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Northfield Leap N Star


Winners Dog: (1-0-0-0)
Northfield Leap N Star

12-18 Month Dog Class
1st Northfield Leap N Star



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sunkozi Uptown Funk

Best Of Opposite Sex
Sarabay's Come Fly With Me

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sunkozi Uptown Funk

Best Puppy In Breed
Sarabay's Come Fly With Me


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sarabay's Come Fly With Me

Junior Puppy Dog Class
1st Sarabay's Come Fly With Me


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sunkozi Uptown Funk

12-18 Month Bitch Class
1st Sunkozi Uptown Funk


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 10 pts (6-3-2-0)
Mooselake Old King Cole

Best Of Opposite Sex
Mar-jo's Simply Swift

Best Of Winners: (6-3-2-0)
Mooselake Old King Cole

Best Puppy In Breed
Fargoridge Eve Of The Bluemoon

Select Dog
Ch Castlegar Cruiser


Winners Bitch: (6-3-2-0)
Mar-jo's Simply Swift

Reserve Winners Bitch
Fargoridge Eve Of The Bluemoon

Senior Puppy Bitch Class
1st Fargoridge Eve Of The Bluemoon

12-18 Month Bitch Class
1st Mar-jo's Simply Swift

Open Bitch Class
1st Kelrobin Shenanigans


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Shaankata's Spirit O'Clanagroe

Best Of Opposite Sex
Ch Silkroad's Life Is Good Today

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Silkroad's Life Is Good Today

Best Puppy In Breed
Ashleysown Remarkable Image


Winners Dog: (1-2-0-1)
Silkroad's Life Is Good Today

12-18 Month Dog Class
1st Silkroad's Life Is Good Today


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Ashleysown Truly A Flash Dancer

Reserve Winners Bitch
Ashleysown Remarkable Image

Senior Puppy Bitch Class
1st Ashleysown Remarkable Image

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ashleysown Truly A Flash Dancer


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Dream Hi's RSVP Only


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dream Hi's RSVP Only

Open Dog Class
1st Dream Hi's RSVP Only



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Carnaby Between Friends




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cerise Springfire's Hobo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Camkota Phenomenon

Best Puppy In Breed
Ch Camkota Phenomenon


Winners Dog: (1-0-0-0)
Camkota Phenomenon

Junior Puppy Dog Class
1st Camkota Phenomenon



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Kizmar Benchmark Seven Year Itch



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Kizmar Benchmark Seven Year Itch

Reserve Winners Bitch
Kizmar Chrisands Yours Mine And Ours

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kizmar Benchmark Seven Year Itch

Open Bitch Class
1st Kizmar Chrisands Yours Mine And Ours


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Michael Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Awbari Sugar Moonbeam
  Afghan Hound   25
Group 2nd   
GCh Africanadian James T Kirk
  Basenji   23
Group 3rd    Osiris Playboy XO   Pharaoh Hound   22
Group 4th   Ch Zareba's After Midnight Of Tji-Wara   Rhodesian Ridgeback   19
BPIG   
Ch Awbari Sugar Moonbeam
  Afghan Hound   N/A
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Best Puppy In Breed
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Select Bitch
Ch Awbari Cotton Candy Cloud




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Africanadian James T Kirk


Winners Dog: (1-0-0-0)
Africanadian James T Kirk

Open Dog Class
1st Africanadian James T Kirk



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Kalan's Slainte Mhath, Cardhu



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Pawprints Chetcote Scandal

Best Of Opposite Sex
GCh Pawprints Chetcote Penn Dragon

Best Puppy In Breed
Ch Pawprints Chetcote Scandal



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Pawprints Chetcote Scandal

Reserve Winners Bitch
Polonez Chetcote Gardenia

Junior Puppy Bitch Class
1st Chetcote La Dolce Vita

Senior Puppy Bitch Class
1st Pawprints Chetcote Scandal

12-18 Month Bitch Class
1st Polonez Chetcote Gardenia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Desjardin's Binky MS

Best Puppy In Breed
Desjardin's Binky MS



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Desjardin's Binky MS

Reserve Winners Bitch
Desjardin's Bitsy MS

Senior Puppy Bitch Class
1st Desjardin's Binky MS

Open Bitch Class
1st Desjardin's Bitsy MS


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW

Best Puppy In Breed
Ch Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW


Winners Dog: (1-0-0-0)
Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW

Senior Puppy Dog Class
1st Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Brownwood Sky Marshall SS


Winners Dog: (1-0-0-0)
Brownwood Sky Marshall SS

Open Dog Class
1st Brownwood Sky Marshall SS



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ex Sentia Deuce Coupe W




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Osiris Playboy XO

Best Of Opposite Sex
Litlar's Niju Zhenevieva Osiris

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Osiris Playboy XO

Best Puppy In Breed
Litlar's Niju Zhenevieva Osiris


Winners Dog: (1-2-0-0)
Osiris Playboy XO

12-18 Month Dog Class
1st Osiris Playboy XO


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Litlar's Niju Zhenevieva Osiris

Reserve Winners Bitch
Osiris I Got You Babe

Junior Puppy Bitch Class
1st Litlar's Niju Zhenevieva Osiris

12-18 Month Bitch Class
1st Osiris I Got You Babe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
Ch Zareba's After Midnight Of Tji-Wara

Best Of Opposite Sex
Skaduwee's Open Throttle

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Skaduwee's Open Throttle

Best Puppy In Breed
Skaduwee's Open Throttle

Select Dog
GCh Kimani's Pride And Honor


Winners Dog: (1-2-3-0)
Nikokii Kopera Gardian Remi

Junior Puppy Dog Class
1st Nikokii Kopera Gardian Remi


Winners Bitch: (1-2-3-0)
Skaduwee's Open Throttle

Reserve Winners Bitch
Foxtrot's Over The Moon

Senior Puppy Bitch Class
1st Skaduwee's Open Throttle

Open Bitch Class
1st Foxtrot's Over The Moon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Navyn Ballymacmaeve



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Fallowfield Riff's Echo

Open Bitch Class
1st Fallowfield Riff's Echo


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Claircreek Faro Do Atlantico
  Portuguese Water Dog   16
Group 2nd   Ch Alpenbliss' Making Moonshine   Bernese Mountain Dog   14
Group 3rd    Nikolodeon's Shamrock Shenanigans   Great Dane   11
Group 4th    Kayak's Catch Me If You Can   Siberian Husky   10
BPIG    Kumnc Gotham City's Dark Knight   Bernese Mountain Dog   N/A
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bearfactz Dream The Legend


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bearfactz Dream The Legend

Open Dog Class
1st Bearfactz Dream The Legend



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Alpenbliss' Making Moonshine

Best Of Opposite Sex
GCh Alpenspirit Fine Red Wine

Best Puppy In Breed
Kumnc Gotham City's Dark Knight


Winners Dog: (1-0-1-1)
Kumnc Gotham City's Dark Knight

Junior Puppy Dog Class
1st Kumnc Gotham City's Dark Knight



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
Ch CinnRhee Barquentine Riverport

Best Of Opposite Sex
Ch Shearer Winstar's Magical Impression

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Shearer Winstar's Magical Impression

Best Puppy In Breed
Xelascon Du Chocolat Noir

Select Bitch
Ch Cinnrhee's Midnight Summer Breeze


Winners Dog: (1-4-2-1)
Xelascon Desperado Gold

Junior Puppy Dog Class
1st Xelascon Desperado Gold


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nikolodeon's Shamrock Shenanigans


Winners Dog: (1-0-0-0)
Nikolodeon's Shamrock Shenanigans

12-18 Month Dog Class
1st Nikolodeon's Shamrock Shenanigans



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Top Shelf's Half And Half



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Top Shelf's Half And Half

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Top Shelf's Half And Half


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Claircreek Faro Do Atlantico



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kayak's Catch Me If You Can


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kayak's Catch Me If You Can

Open Dog Class
1st Kayak's Catch Me If You Can



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   Ch Foxbend Celebrity Status   Parson Russell Terrier   9
Group 2nd   
Ch Glahms Golden Aelwen
  Dandie Dinmont Terrier   8
Group 3rd    Porrigito Lara Croft   Norfolk Terrier   7
Group 4th   
Ch Haslemere Haggis Heads To Toulin
  Scottish Terrier   6
BPIG    Debwewin By Gardenaire   Airedale Terrier   N/A
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Ch Debwewin By Gardenaire

Best Of Opposite Sex
Bryce Allen

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Debwewin By Gardenaire

Best Puppy In Breed
Ch Debwewin By Gardenaire


Winners Dog: (1-3-0-0)
Bryce Allen

Open Dog Class
1st Bryce Allen


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Debwewin By Gardenaire

Reserve Winners Bitch
Giizhik By Gardenaire

Junior Puppy Bitch Class
1st Debwewin By Gardenaire

Senior Puppy Bitch Class
1st Raynaire V Crescents Encore Of Vercenaire

12-18 Month Bitch Class
1st Giizhik By Gardenaire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sandant Special Edition

Best Puppy In Breed
Sandant Special Edition


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sandant Special Edition

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sandant Special Edition



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jetcity A Dance With Dragons At Kreuzritter



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Porrigito Lara Croft



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Porrigito Lara Croft

Open Bitch Class
1st Porrigito Lara Croft


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxbend Celebrity Status




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Haslemere Haggis Heads To Toulin




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   16
Group 2nd   
GCh Kulana's Overnight Sensation
  Chinese Crested   14
Group 3rd   
Cantex BlueJays' Top Dog
  Italian Greyhound   11
Group 4th   
GCh CurlyQ's Christmas Star
  Pug   10
BPIG    Old Havana's Awesome Blossom   Havanese   N/A
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Ch Chrys-Haefen In Wonderland

Best Puppy In Breed
BancoRoyalBeautyBeyondBelief



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Chrys-Haefen In Wonderland

Reserve Winners Bitch
Syrenia's Southern Fancy

Junior Puppy Bitch Class
1st BancoRoyalBeautyBeyondBelief

12-18 Month Bitch Class
1st Chrys-Haefen In Wonderland

Open Bitch Class
1st Syrenia's Southern Fancy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Kulana's Overnight Sensation

Best Of Opposite Sex
Ch Dizzy Dollies Bo Bo Ling



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Aupair Say Bo Derek

Open Bitch Class
1st Aupair Say Bo Derek


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Hero Our Time Of Legends Heart

Best Puppy In Breed
Ch Hero Our Time Of Legends Heart


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hero Our Time Of Legends Heart

Senior Puppy Dog Class
1st Hero Our Time Of Legends Heart



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Old Havana's Awesome Blossom

Best Puppy In Breed
Old Havana's Awesome Blossom



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Old Havana's Awesome Blossom

Reserve Winners Bitch
Old Havana's Totally Breezy

Junior Puppy Bitch Class
1st Old Havana's Awesome Blossom

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Old Havana's Totally Breezy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Cantex BlueJays' Top Dog


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cantex BlueJays' Top Dog

Open Dog Class
1st Cantex BlueJays' Top Dog



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Denim Summer Magic




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Rigair Belle Adele

Best Puppy In Breed
Rigair Chanelle



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Rigair Belle Adele

Reserve Winners Bitch
Rigair Chanelle

Senior Puppy Bitch Class
1st Rigair Chanelle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rigair Belle Adele


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Rexroth's Angelina



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Victor's Lonesome Dove

Open Bitch Class
1st Victor's Lonesome Dove


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh CurlyQ's Christmas Star

Best Of Opposite Sex
GCh Claripugs The Diplomat




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ahkama Losar Khampa
  Tibetan Terrier   9
Group 2nd   
Ch Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees
  Keeshond   8
Group 3rd    Matchless Anthem 4 Big Creek   Dalmatian   7
Group 4th   
Ch Lasacas Marshall A. Constable
  Lhasa Apso   4
BPIG    Big Creek Doc's Foxy Lady   Dalmatian   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Stirling's Chadklier Alexandra

Best Puppy In Breed
Ch Stirling's Chadklier Alexandra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bulldacious En Vie



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bulldacious En Vie

Reserve Winners Bitch
MBM's Everli Quinn

Open Bitch Class
1st Bulldacious En Vie
2nd MBM's Everli Quinn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Matchless Anthem 4 Big Creek

Best Of Opposite Sex
Big Creek Doc's Foxy Lady

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Matchless Anthem 4 Big Creek

Best Puppy In Breed
Big Creek Doc's Foxy Lady


Winners Dog: (1-2-0-0)
Matchless Anthem 4 Big Creek

Open Dog Class
1st Matchless Anthem 4 Big Creek


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Big Creek Doc's Foxy Lady

Reserve Winners Bitch
Big Creek Doc Star From Tramac

Junior Puppy Bitch Class
1st Big Creek Doc's Foxy Lady

Open Bitch Class
1st Big Creek Doc Star From Tramac


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Daveren's Shake It Off




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lasacas Marshall A. Constable




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   Ch Lambluv's Belewether Boy   Old English Sheepdog   19
Group 2nd   Ch Moonshadow Mind Games   Puli   18
Group 3rd    Domburg Moves Like Jagger   Belgian Shepherd Dog   17
Group 4th   
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc
  Schapendoes   14
BPIG   
Landever Dream Without Limits
  Bouvier des Flandres   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Charjan RedSails In The Sunset

Best Of Opposite Sex
Ch Cedarpaws In A Heartbeat

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Charjan RedSails In The Sunset

Best Puppy In Breed
Ch Cedarpaws In A Heartbeat

Select Dog
Ch Hatarvolgyi Ezustcsillag America Captain


Winners Dog: (1-2-1-0)
Charjan RedSails In The Sunset

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Charjan RedSails In The Sunset


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Cedarpaws In A Heartbeat

Reserve Winners Bitch
Wenlisa's Edge Of Easy

Junior Puppy Bitch Class
1st Cedarpaws In A Heartbeat

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's Edge Of Easy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Ch Domburg Moves Like Jagger

Best Of Opposite Sex
Burr Oak's Zareba Masquerade

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Domburg Moves Like Jagger


Winners Dog: (1-2-0-0)
Domburg Moves Like Jagger

Open Dog Class
1st Domburg Moves Like Jagger


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Landever Dream Without Limits

Best Of Opposite Sex
Wise Choice Bijou de Kalais

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Landever Dream Without Limits

Best Puppy In Breed
Ch Landever Dream Without Limits


Winners Dog: (1-1-0-0)
Landever Dream Without Limits

Junior Puppy Dog Class
1st Landever Dream Without Limits


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Wise Choice Bijou de Kalais

Open Bitch Class
1st Wise Choice Bijou de Kalais


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Feoras Agent Skye At Kaymann

Best Of Opposite Sex
Decor's Lincoln's Legend

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Feoras Agent Skye At Kaymann

Best Puppy In Breed
Decor's Lincoln's Legend


Winners Dog: (1-1-0-0)
Decor's Lincoln's Legend

Senior Puppy Dog Class
1st Decor's Lincoln's Legend


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Feoras Agent Skye At Kaymann

12-18 Month Bitch Class
1st Feoras Agent Skye At Kaymann


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Kaymann Mistress Of Attraction



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kaymann Mistress Of Attraction

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kaymann Mistress Of Attraction


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lambluv's Belewether Boy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Moonshadow Mind Games




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Anamchara Charm Bracelet

Best Of Opposite Sex
Triesdelight Mighty Warrior

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Anamchara Charm Bracelet

Best Puppy In Breed
Anamchara Charm Bracelet


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Anamchara Charm Bracelet

Reserve Winners Bitch
Bradshaw Cermel Between Friends

Junior Puppy Bitch Class
1st Anamchara Charm Bracelet

Open Bitch Class
1st Bradshaw Cermel Between Friends
2nd Triesdelight Blue And Wild


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Friday 18th of August 2017 11:28:54 AM