Windsor All Breed Training & Tracking Club
Sunday, March 19, 2017 - Show # 3



Related Results

Conformation

Saturday, March 18 (Show # 1)
Saturday, March 18 (Show # 2)
Sunday, March 19 (Show # 3)
Sunday, March 19 (Show #4)

Obedience

Saturday, March 18 (Obedience Trial 1)
Saturday, March 18 (Obedience Trial 2)
Sunday, March 19 (Obedience Trial 3)
Sunday, March 19 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, March 18 (Rally Trial 1)
Saturday, March 18 (Rally Trial 2)
Sunday, March 19 (Rally Trial 3)
Sunday, March 19 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:


-- Shelley Ford --
Ch Hellwigg's Airbender CGN
Owner/Handler: Shelley Ford
Breeder: Wendy Haddrall


Best In Show
Judge: Kathrine Grant
Spaniel (English Cocker)  
GCh Carnaby Between Friends
Points: 124 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Kathrine Grant
Griffon (Brussels)   Hero Our Time Of Legends Heart








Group 1 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Carnaby Between Friends
  Spaniel (English Cocker)   33
Group 2nd   
Ch Seasyde Euphoria
  Pointer   32
Group 3rd    Wawa's Dine N Dash   Retriever (Chesapeake Bay)   31
Group 4th    Silkroad's Life Is Good Today   Spaniel (American Cocker)   29
BPIG   
Camkota Phenomenon
  Spinone Italiano   N/A
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road

Best Of Opposite Sex
Neigenuveaux's Lucinda



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Neigenuveaux's Lucinda

Open Bitch Class
1st Neigenuveaux's Lucinda


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Seasyde Euphoria




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Wawa's Dine N Dash

Select Dog
Ch Redlion's Invasion


Winners Dog: (1-0-1-0)
Wawa's Dine N Dash

Open Dog Class
1st Wawa's Dine N Dash



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Northfield Leap N Star


Winners Dog: (1-0-0-0)
Northfield Leap N Star

12-18 Month Dog Class
1st Northfield Leap N Star



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Dewmist Dare Devil

Best Of Opposite Sex
Kyon's Don't Cry

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Sarabay's Come Fly With Me

Best Puppy In Breed
Sarabay's Come Fly With Me


Winners Dog: (1-2-1-0)
Sarabay's Come Fly With Me

Junior Puppy Dog Class
1st Sarabay's Come Fly With Me


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Kyon's Don't Cry

Reserve Winners Bitch
Sunkozi Uptown Funk

12-18 Month Bitch Class
1st Sunkozi Uptown Funk

Open Bitch Class
1st Kyon's Don't Cry


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 10 pts (6-3-2-0)
GCh Citadel Foundation For Fargo

Best Of Opposite Sex
Kelrobin Shenanigans

Best Of Winners: (6-3-2-0)
Mooselake Old King Cole

Best Puppy In Breed
Kelrobin Shoshone Black Magic

Select Dog
Ch Castlegar Cruiser


Winners Bitch: (6-3-2-0)
Kelrobin Shenanigans

Reserve Winners Bitch
Mar-jo's Simply Swift

Senior Puppy Bitch Class
1st Fargoridge Eve Of The Bluemoon

12-18 Month Bitch Class
1st Mar-jo's Simply Swift

Open Bitch Class
1st Kelrobin Shenanigans


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Silkroad's Life Is Good Today

Best Of Opposite Sex
GCh Shaankata's Spirit O'Clanagroe

Best Puppy In Breed
Ashleysown Remarkable Image



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Ashleysown Truly A Flash Dancer

Reserve Winners Bitch
Ashleysown Remarkable Image

Senior Puppy Bitch Class
1st Ashleysown Remarkable Image

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ashleysown Truly A Flash Dancer


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dream Hi's RSVP Only


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dream Hi's RSVP Only

Open Dog Class
1st Dream Hi's RSVP Only



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Carnaby Between Friends




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Cerise Springfire's Hobo

Best Puppy In Breed
Bryden's Now You See Me Too


Winners Dog: (1-0-1-0)
Bryden's Now You See Me Too

Junior Puppy Dog Class
1st Bryden's Now You See Me Too



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Camkota Phenomenon

Best Puppy In Breed
Camkota Phenomenon


Winners Dog: (1-0-0-0)
Camkota Phenomenon

Junior Puppy Dog Class
1st Camkota Phenomenon



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Kizmar Benchmark Seven Year Itch



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Kizmar Benchmark Seven Year Itch

Reserve Winners Bitch
Kizmar Chrisands Yours Mine And Ours

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kizmar Benchmark Seven Year Itch

Open Bitch Class
1st Kizmar Chrisands Yours Mine And Ours


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Oakpoint Follyhill Winoka Showbz

Best Puppy In Breed
Silhouette's Magic Moment For Sandy Ridge



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Kimani's Pride And Honor
  Rhodesian Ridgeback   24
Group 2nd   
Ch Ex Sentia Deuce Coupe W
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   18
Group 3rd   
GCh Africanadian James T Kirk
  Basenji   17
Group 4th    Osiris Playboy XO   Pharaoh Hound   16
BPIG    Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   N/A
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Awbari Cotton Candy Cloud

Best Puppy In Breed
Ch Awbari Cotton Candy Cloud

Select Bitch
GCh Awbari Sugar Moonbeam



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Napier's Omg Did You Hear

Senior Puppy Bitch Class
1st Napier's Omg Did You Hear


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Africanadian James T Kirk




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Kalan's Slainte Mhath, Cardhu



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Desjardin's Binky MS

Best Puppy In Breed
Desjardin's Binky MS



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Desjardin's Binky MS

Reserve Winners Bitch
Desjardin's Bitsy MS

Senior Puppy Bitch Class
1st Desjardin's Binky MS

Open Bitch Class
1st Desjardin's Bitsy MS


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW

Best Puppy In Breed
Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW


Winners Dog: (1-0-0-0)
Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW

Senior Puppy Dog Class
1st Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Brownwood Sky Marshall SS


Winners Dog: (1-0-0-0)
Brownwood Sky Marshall SS

Open Dog Class
1st Brownwood Sky Marshall SS



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ex Sentia Deuce Coupe W




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Osiris Playboy XO

Best Of Opposite Sex
Litlar's Niju Zhenevieva Osiris

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Osiris Playboy XO

Best Puppy In Breed
Litlar's Niju Zhenevieva Osiris


Winners Dog: (1-2-0-0)
Osiris Playboy XO

12-18 Month Dog Class
1st Osiris Playboy XO


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Litlar's Niju Zhenevieva Osiris

Reserve Winners Bitch
Osiris I Got You Babe

Junior Puppy Bitch Class
1st Litlar's Niju Zhenevieva Osiris

12-18 Month Bitch Class
1st Osiris I Got You Babe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
GCh Kimani's Pride And Honor

Best Of Opposite Sex
Skaduwee's Open Throttle

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Skaduwee's Open Throttle

Best Puppy In Breed
Skaduwee's Open Throttle

Select Dog
Ch Zareba's After Midnight Of Tji-Wara


Winners Dog: (1-2-3-0)
Nikokii Kopera Gardian Remi

Junior Puppy Dog Class
1st Nikokii Kopera Gardian Remi


Winners Bitch: (1-2-3-0)
Skaduwee's Open Throttle

Reserve Winners Bitch
Foxtrot's Over The Moon

Senior Puppy Bitch Class
1st Skaduwee's Open Throttle

Open Bitch Class
1st Foxtrot's Over The Moon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Abraxas Timbreblue Devil's Cut

Best Of Opposite Sex
GCh Navyn Ballymacmaeve

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Abraxas Timbreblue Devil's Cut

Best Puppy In Breed
Abraxas Timbreblue Devil's Cut

Select Bitch
Ch Lyrical's Love You Forever


Winners Dog: (1-1-0-2)
Abraxas Timbreblue Devil's Cut

Senior Puppy Dog Class
1st Abraxas Timbreblue Devil's Cut


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Fallowfield Riff's Echo

Open Bitch Class
1st Fallowfield Riff's Echo


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Claircreek Faro Do Atlantico
  Portuguese Water Dog   16
Group 2nd    Mi-Ti's Force Of Habit   Doberman Pinscher   15
Group 3rd    Top Shelf's Half And Half   Newfoundland   12
Group 4th   
Shearer Winstar's Magical Impression
  Boxer   11
BPIG    Xelascon Diamonds For Tiffany   Boxer   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Alpenbliss' Making Moonshine

Best Of Opposite Sex
GCh Alpenspirit Fine Red Wine

Best Puppy In Breed
Kumnc Gotham City's Dark Knight


Winners Dog: (1-0-1-1)
Kumnc Gotham City's Dark Knight

Junior Puppy Dog Class
1st Kumnc Gotham City's Dark Knight



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 6 pts (1-4-2-0)
Shearer Winstar's Magical Impression

Best Of Opposite Sex
Ch CinnRhee N Pantheons Mohavi

Best Of Winners: (1-4-2-0)
Shearer Winstar's Magical Impression

Best Puppy In Breed
Xelascon Diamonds For Tiffany

Select Dog
Ch CinnRhee Barquentine Riverport


Winners Dog: (1-4-2-0)
Xelascon Desperado Gold

Junior Puppy Dog Class
1st Xelascon Desperado Gold


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Mi-Ti's Force Of Habit

Best Of Opposite Sex
Sunrock Red Hot Ember's Fabert

Best Puppy In Breed
Mi-Ti's Guilty Or Innocent



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sunrock Red Hot Ember's Fabert

Reserve Winners Bitch
Mi-Ti's Guilty Or Innocent

Junior Puppy Bitch Class
1st Mi-Ti's Guilty Or Innocent

12-18 Month Bitch Class
1st Sunrock Red Hot Ember's Fabert


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nikolodeon's Shamrock Shenanigans


Winners Dog: (1-0-0-0)
Nikolodeon's Shamrock Shenanigans

12-18 Month Dog Class
1st Nikolodeon's Shamrock Shenanigans



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Top Shelf's Half And Half



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Top Shelf's Half And Half

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Top Shelf's Half And Half


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Claircreek Faro Do Atlantico




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kayak's Catch Me If You Can


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kayak's Catch Me If You Can

Open Dog Class
1st Kayak's Catch Me If You Can



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Michael Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Haslemere Haggis Heads To Toulin
  Scottish Terrier   9
Group 2nd   Ch Foxbend Celebrity Status   Parson Russell Terrier   8
Group 3rd    Porrigito Lara Croft   Norfolk Terrier   7
Group 4th    Debwewin By Gardenaire   Airedale Terrier   6
BPIG    Debwewin By Gardenaire   Airedale Terrier   N/A
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Debwewin By Gardenaire

Best Of Opposite Sex
Bryce Allen

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Debwewin By Gardenaire

Best Puppy In Breed
Debwewin By Gardenaire


Winners Dog: (1-3-0-0)
Bryce Allen

Open Dog Class
1st Bryce Allen


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Debwewin By Gardenaire

Reserve Winners Bitch
Giizhik By Gardenaire

Junior Puppy Bitch Class
1st Debwewin By Gardenaire

Senior Puppy Bitch Class
1st Raynaire V Crescents Encore Of Vercenaire

12-18 Month Bitch Class
1st Giizhik By Gardenaire


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sandant Special Edition

Best Puppy In Breed
Sandant Special Edition


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sandant Special Edition

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sandant Special Edition



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jetcity A Dance With Dragons At Kreuzritter



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Porrigito Lara Croft



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Porrigito Lara Croft

Open Bitch Class
1st Porrigito Lara Croft


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxbend Celebrity Status




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Haslemere Haggis Heads To Toulin




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Michael Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   11
Group 2nd    Hero Our Time Of Legends Heart   Griffon (Brussels)   9
Group 3rd   
GCh CurlyQ's Christmas Star
  Pug   8
Group 4th    Old Havana's Awesome Blossom   Havanese   6
BPIG    Hero Our Time Of Legends Heart   Griffon (Brussels)   N/A
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
BancoRoyalBeautyBeyondBelief

Best Puppy In Breed
BancoRoyalBeautyBeyondBelief



Winners Bitch: (0-2-0-0)
BancoRoyalBeautyBeyondBelief

Reserve Winners Bitch
Syrenia's Southern Fancy

Junior Puppy Bitch Class
1st BancoRoyalBeautyBeyondBelief

Open Bitch Class
1st Syrenia's Southern Fancy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kulana's Overnight Sensation




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hero Our Time Of Legends Heart

Best Puppy In Breed
Hero Our Time Of Legends Heart


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hero Our Time Of Legends Heart

Senior Puppy Dog Class
1st Hero Our Time Of Legends Heart



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Old Havana's Awesome Blossom

Best Puppy In Breed
Old Havana's Awesome Blossom



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Old Havana's Awesome Blossom

Reserve Winners Bitch
Old Havana's Totally Breezy

Junior Puppy Bitch Class
1st Old Havana's Awesome Blossom

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Old Havana's Totally Breezy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cantex BlueJays' Top Dog


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cantex BlueJays' Top Dog

Open Dog Class
1st Cantex BlueJays' Top Dog



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Denim Summer Magic




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Rexroth's Angelina



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Victor's Lonesome Dove

Open Bitch Class
1st Victor's Lonesome Dove


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh CurlyQ's Christmas Star

Best Of Opposite Sex
GCh Claripugs The Diplomat




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ahkama Losar Khampa
  Tibetan Terrier   7
Group 2nd    Big Creek Doc's Foxy Lady   Dalmatian   6
Group 3rd   
Ch Lasacas Marshall A. Constable
  Lhasa Apso   4
Group 4th   
Ch Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees
  Keeshond   3
BPIG    Big Creek Doc's Foxy Lady   Dalmatian   N/A
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bulldacious En Vie



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bulldacious En Vie

Reserve Winners Bitch
MBM's Everli Quinn

Open Bitch Class
1st Bulldacious En Vie
2nd MBM's Everli Quinn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Big Creek Doc's Foxy Lady

Best Puppy In Breed
Big Creek Doc's Foxy Lady



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Big Creek Doc's Foxy Lady

Reserve Winners Bitch
Big Creek Doc Star From Tramac

Junior Puppy Bitch Class
1st Big Creek Doc's Foxy Lady

Open Bitch Class
1st Big Creek Doc Star From Tramac


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Daveren's Shake It Off




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lasacas Marshall A. Constable




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st    Quiche's Nemesis   Bouvier des Flandres   18
Group 2nd   Ch Lambluv's Belewether Boy   Old English Sheepdog   15
Group 3rd    Feoras Agent Skye At Kaymann   Collie (Rough)   14
Group 4th   
Ch Moonshadow Mind Games
  Puli   12
BPIG   
Landever Dream Without Limits
  Bouvier des Flandres   N/A
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Hatarvolgyi Ezustcsillag America Captain

Best Of Opposite Sex
Wenlisa's Edge Of Easy

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Beabum's Ride The Waves

Best Puppy In Breed
Wenlisa's Edge Of Easy


Winners Dog: (1-2-1-0)
Beabum's Ride The Waves

12-18 Month Dog Class
1st Beabum's Ride The Waves


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Wenlisa's Edge Of Easy

Reserve Winners Bitch
Cedarpaws In A Heartbeat

Junior Puppy Bitch Class
1st Cedarpaws In A Heartbeat

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's Edge Of Easy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Domburg Moves Like Jagger

Best Of Opposite Sex
Burr Oak's Zareba Masquerade

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Domburg Moves Like Jagger


Winners Dog: (1-2-0-0)
Domburg Moves Like Jagger

Open Dog Class
1st Domburg Moves Like Jagger


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Quiche's Nemesis

Best Of Opposite Sex
Wise Choice Bijou de Kalais

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Quiche's Nemesis

Best Puppy In Breed
Landever Dream Without Limits


Winners Dog: (2-1-0-0)
Quiche's Nemesis

Reserve Winners Dog
Landever Dream Without Limits

Junior Puppy Dog Class
1st Landever Dream Without Limits

Open Dog Class
1st Quiche's Nemesis


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Wise Choice Bijou de Kalais

Open Bitch Class
1st Wise Choice Bijou de Kalais


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Feoras Agent Skye At Kaymann

Best Of Opposite Sex
Decor's Lincoln's Legend

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Feoras Agent Skye At Kaymann

Best Puppy In Breed
Decor's Lincoln's Legend


Winners Dog: (1-1-0-0)
Decor's Lincoln's Legend

Senior Puppy Dog Class
1st Decor's Lincoln's Legend


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Feoras Agent Skye At Kaymann

12-18 Month Bitch Class
1st Feoras Agent Skye At Kaymann


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kaymann Mistress Of Attraction



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kaymann Mistress Of Attraction

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kaymann Mistress Of Attraction


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lambluv's Belewether Boy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Moonshadow Mind Games




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Holly Bluff Bellarose Play It Again Sam

Best Of Opposite Sex
Bradshaw Cermel Between Friends

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Holly Bluff Bellarose Play It Again Sam

Best Puppy In Breed
Holly Bluff Bellarose Play It Again Sam


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Saturday 21st of October 2017 12:10:59 PM