St. Francis Kennel & Obedience Club
Sunday, June 10, 2018



Related Results

Obedience

Saturday, June 09 (Obedience Trial 1)
Saturday, June 09 (Obedience Trial 2)
Sunday, June 10 (Obedience Trial 3)
Sunday, June 10 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Saturday, June 09 (Rally Trial 1)
Saturday, June 09 (Rally Trial 2)
Sunday, June 10 (Rally Trial 3)
Sunday, June 10 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:

-- Linda Thompson, CPHA & Joe Panaro --
Am. GCHB Can. GCH Bang's Bonanza Flyin' High Ty
Owners: Karen Bang & JK Foster-Hess
Handler: Linda Thompson, CPHA


Best In Show
Judge: Bruce Owen
Retriever (Flat-Coated)  
GCh Brightmoor Snow Patrol
Points: 172 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Bruce Owen
Staffordshire Bull Terrier  GCh Lackyle Bairille Dubailt
Points: 136
Best Puppy In Show
Judge: Bruce Owen
Briard   Dromore Navigating By Moonlight De L'Heureux
Best Baby Puppy In Show
Judge: Bruce Owen
Siberian Husky  
Canroc's Bellissima At Kannook








Group 1 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Brightmoor Snow Patrol
  Retriever (Flat-Coated)   35
Group 2nd   
GChEx Zoldmali Cetli
  Vizsla (Wire-Haired)   33
Group 3rd   
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse
  Spaniel (Brittany)   32
Group 4th   
Haradwater By Request
  Spaniel (English Cocker)   31
BPIG   
Haradwater By Request
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Courailee Roidethule Mango



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Brightmoor Snow Patrol


Winners Dog: (1-0-1-0)
Flat Castle's King Of The Blues


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 10 pts (3-4-2-2)
Ch Springdream's I Did It Again

Best Of Opposite Sex
GCh Shakeely's Shoot For The Moon

Best Of Winners: (3-4-2-2)
Majesty's Good Will Hunting

Best Puppy In Breed
Majesty's Good Will Hunting

Select Dog
Ch Ambertru's I Sht You Nott

Select Bitch
Ch Ambertru's Quyen Quintessential


Winners Dog: (3-4-2-2)
Majesty's Good Will Hunting

Reserve Winners Dog
Majesty's Draft Pick


Winners Bitch: (3-4-2-2)
Ambertru's Over You

Reserve Winners Bitch
Kalshan's Golden Girl

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Roaneden's Dream Catcher



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Artizoe Keeley's On The Road Again

Best Of Opposite Sex
Aerden's Praying For Peace



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Aerden's Praying For Peace

Reserve Winners Bitch
Lucksheray Metelitsa

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gordonstar Dear Miss Violet

Best Puppy In Breed
Gordonstar Dear Miss Violet



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gordonstar Dear Miss Violet

Reserve Winners Bitch
Gordonstar Ice Cube Lady

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Carannagh's Eimear Sinead

Best Puppy In Breed
Carannagh's Eimear Sinead



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Carannagh's Eimear Sinead

Reserve Winners Bitch
Carannagh's Kayley

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Gilni's Bemol En Sourdine

Best Of Opposite Sex
Ch MEM's Trip Around The World

Best Puppy In Breed
Gilni's Edith Petit Piaf



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Gilni's Edith Petit Piaf

Reserve Winners Bitch
Gilni's Merry Poppins My Star

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Haradwater By Request

Best Of Opposite Sex
GCh Hufy's No Autograph Please

Best Puppy In Breed
Haradwater By Request


Winners Dog: (1-0-0-1)
Haradwater By Request


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch De l'Amadis Alyss des Appalaches



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Indianna Jane de l'Amadis

Reserve Winners Bitch
Abby d'Autrey

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Akar Barlovento's Amelie



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Akar's Stairway To Hazel

Reserve Winners Bitch
Akar's Atia JulII

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Zoldmali Cetli







Group 2 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Winterbourne's Amantaka
  Afghan Hound   32
Group 2nd   
Pikkinokka's Saki Inugami
  Finnish Spitz   25
Group 3rd   
Ch Granvalero's A Star Is Born SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   24
Group 4th   
GCh Aotearoa Mana Tika
  Irish Wolfhound   18
BPIG    Hunter's Riverrun Elsa Snow   Otterhound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Inugami Kaori   Finnish Spitz   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GCh Winterbourne's Amantaka

Best Of Opposite Sex
Ch Marquis Muse Eurybie Of Simoon

Best Of Winners: (2-2-2-1)
Deloubelle The Avengers

Best Puppy In Breed
Ch Marquis Muse Eurybie Of Simoon

Select Dog
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz


Winners Dog: (2-2-2-1)
Deloubelle The Avengers

Reserve Winners Dog
Marquis Cronos Le Chef


Winners Bitch: (2-2-2-1)
Deloubelle Born To Turn Heads

Reserve Winners Bitch
Hosanna Entertaining Angels

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Skywalker N Mibre's Htm Mystic Charm

Best Of Opposite Sex
Kafrika's Full Of Charm Jasper

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Kafrika Laska True Romance

Best Puppy In Breed
Kafrika Laska True Romance


Winners Dog: (1-2-0-1)
Kafrika's Full Of Charm Jasper


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Kafrika Laska True Romance

Reserve Winners Bitch
Mibre's Kiss Of Adroa For Africanadian

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bassetarium One Of One


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bassetarium One Of One


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Brinson Back To Fall Of Kelcorov


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Palakore's Paperback Writer



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Palakore's Paperback Writer

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (0-1-2-3)
Ch Granvalero's A Star Is Born SL

Best Of Opposite Sex
Ch Granvalero's Moon Struck SL

Best Puppy In Breed
Zambezi Dagi-Dog

Select Dog
Ch Granvalero's Moonbeam Special SL

Select Bitch
Ch Granvalero's Moonlight Beauty SL



Winners Bitch: (0-1-2-3)
Zambezi Dagi-Dog

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Zendach Laylou At Dufailloux


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
Ch Blood Tracking Vom Branche

Best Of Opposite Sex
Vom Pirschmann Marcus

Best Puppy In Breed
Vom Pirschmann Newton

Select Bitch
Ch Autumn Vom Mountain Creek-Branche


Winners Dog: (2-0-0-2)
Vom Pirschmann Marcus

Reserve Winners Dog
Vom Pirschmann Newton


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pikkinokka's Saki Inugami



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pikkinokka's Saki Inugami

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Aotearoa Mana Tika



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Conestoga Bailey Irish Creme C Major

Best Of Opposite Sex
Hunter's Riverrun Elsa Snow

Best Puppy In Breed
Hunter's Riverrun Elsa Snow



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hunter's Riverrun Elsa Snow

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch County Line's It Is Written In The Stars

Best Of Opposite Sex
Makao Line Incanto Mi Amor

Best Puppy In Breed
Ch County Line's It Is Written In The Stars



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Makao Line Incanto Mi Amor





Group 3 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Bang's Bonanza Flyin' High Ty
  Rottweiler   30
Group 2nd    Pouch Cove's All The King's Men   Newfoundland   29
Group 3rd    Alpenspirit The Scientist   Bernese Mountain Dog   28
Group 4th    A Bit Of Charm Deversailles   Bullmastiff   23
BPIG   
Nikita's Follow Me Muse
  Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Canroc's Bellissima At Kannook
  Siberian Husky   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
Alpenspirit The Scientist

Best Of Opposite Sex
GCh Belnois Makes My Heart Go Boom

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Alpenspirit The Scientist

Best Puppy In Breed
Belnois Coup de Foudre

Select Bitch
Ch Alpenspirit Goddess Of Faith


Winners Dog: (2-1-0-2)
Alpenspirit The Scientist

Reserve Winners Dog
Dudswelriver Wizarding Spirit


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Belnois Coup de Foudre

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Indialy Duclocher Legend Of Z



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Indialy Duclocher Legend Of Z

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
A Bit Of Charm Deversailles

Best Of Opposite Sex
Chuck Deversailles

Best Of Winners: (2-1-0-0)
A Bit Of Charm Deversailles

Best Puppy In Breed
Chuck Deversailles


Winners Dog: (2-1-0-0)
Chuck Deversailles

Reserve Winners Dog
Call Me Lord Maxxis Deversailles


Winners Bitch: (2-1-0-0)
A Bit Of Charm Deversailles

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 4 pts (1-0-1-3)
Melrae's Motive Player

Best Of Opposite Sex
GCh ConnQuest Love And Affection

Select Bitch
Ch Fabert's Dirty Lil Secret


Winners Dog: (1-0-1-3)
Melrae's Motive Player


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Danaro My Carnaval Heart

Best Puppy In Breed
Danaro My Carnaval Heart

Select Bitch
Ch Saul Mohican's Fiery Gem



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Danaro My Carnaval Heart

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pouch Cove's All The King's Men


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pouch Cove's All The King's Men


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sevenbeauty's Opus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sevenbeauty's Opus


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bang's Bonanza Flyin' High Ty



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Nentsy Neva De Natacha Koungasalakh

Best Of Opposite Sex
Supersammy's Pikachu

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Nentsy Neva De Natacha Koungasalakh

Best Puppy In Breed
Nikita's Follow Me Muse

Select Bitch
Ch Smiling Snowball Bonanza


Winners Dog: (2-3-0-1)
Supersammy's Pikachu

Reserve Winners Dog
Roka's Rock 'n Roll Rhythm


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Nentsy Neva De Natacha Koungasalakh

Reserve Winners Bitch
Nikita's Follow Me Muse

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Ch Snowmist's Easy Company

Best Of Opposite Sex
Snowdancer's Love Urself

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Snowdancer's Love Urself

Best Puppy In Breed
Trinacria's Paso Doble


Winners Dog: (2-3-1-0)
Trinacria's Paso Doble

Reserve Winners Dog
Trailroc Winter Dragonfire


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Snowdancer's Love Urself

Reserve Winners Bitch
Laskaroad's Scottish Cachemire





Group 4 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   GCh Lackyle Bairille Dubailt   Staffordshire Bull Terrier   11
Group 2nd   Ch Luckyhill Master Piece   Schnauzer (Miniature)   10
Group 3rd   Ch Boreal Smooth Spirit de Kuyper   Soft-Coated Wheaten Terrier   6
Group 4th   
Ch Margeline Rose Charlotte
  Airedale Terrier   4
BPIG    Luckyhill Amira   Schnauzer (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Kalua Dabsquoui Kalia Rubis   Airedale Terrier   0
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Margeline Rose Charlotte



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Kalua Dabsquoui Katniss

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Northcote's No Looking Back



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Luckyhill Master Piece

Best Of Opposite Sex
Luckyhill Amira

Best Puppy In Breed
Luckyhill Amira

Select Dog
GCh Presbrooke Stand Back



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Luckyhill Amira

Reserve Winners Bitch
Deloka's Madison Dance

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Boreal Smooth Spirit de Kuyper

Best Puppy In Breed
Boreal Out Of The Mist


Winners Dog: (1-0-1-0)
Boreal Out Of The Mist


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lackyle Bairille Dubailt



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Forestfield Skye

Best Puppy In Breed
Forestfield Skye



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Forestfield Skye

Reserve Winners Bitch
Forestfield Luna





Group 5 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Cogie's Your My Little Hero
  Chihuahua (Short Coat)   21
Group 2nd   
Ch Lionking Taking Chances
  Pekingese   18
Group 3rd   
Ch Nu Poil's Expectable Bali
  Chinese Crested   17
Group 4th   
Ch Diventy's Lady Morgane
  Toy Manchester Terrier   15
BPIG    Fleurdelys Realm Of Legends   Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Best Baby Puppy In Group   
SassyTails Sexy Piano Man
  Chinese Crested   0
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
De Mabinnie Leslie Girl Unique

Best Of Opposite Sex
Jolan du Chemin de Roy

Best Of Winners: (1-4-0-0)
De Mabinnie Leslie Girl Unique

Best Puppy In Breed
Fleurdelys Realm Of Legends


Winners Dog: (1-4-0-0)
Jolan du Chemin de Roy


Winners Bitch: (1-4-0-0)
De Mabinnie Leslie Girl Unique

Reserve Winners Bitch
Waggerden Fallon Your Feet

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Luna's N Drrh Miss Leeloo

Best Of Opposite Sex
GCh Ahau Casa Grande Iceman

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Luna's N Drrh Miss Leeloo


Winners Dog: (1-3-1-0)
Linandy's Last Tango


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Luna's N Drrh Miss Leeloo

Reserve Winners Bitch
Linandy's Marilyn Monroe

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Cogie's Your My Little Hero

Best Of Opposite Sex
Mini's Miss Butterfly

Best Puppy In Breed
Mini's Miss Butterfly

Select Dog
Ch LF N Linandy Love Me Tender



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Mini's Miss Butterfly

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Nu Poil's Expectable Bali

Best Of Opposite Sex
Ch Nu Poil's Irresistible Nikita



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bonitos Companeros Deluxe Aprikose



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bonitos Companeros Deluxe Aprikose

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Domlina's King Of Spades


Winners Dog: (1-0-0-0)
Domlina's King Of Spades


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Riverport's Allegro

Best Puppy In Breed
Riverport's Allegro


Winners Dog: (1-0-0-0)
Riverport's Allegro


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lionking Taking Chances



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Diventy's Lady Morgane



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Tacchini Style Of Dare To Dream


Winners Dog: (2-0-0-0)
Tacchini Style Of Dare To Dream

Reserve Winners Dog
Joymason's Magnifique Samourai






Group 6 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Fullofbull's Toto
  French Bulldog   16
Group 2nd   
Ch Primo Bulldogs Mr Chubby
  Bulldog   15
Group 3rd   
Tatsuo Masanori Nobuo Shibalov
  Shiba Inu   12
Group 4th   
Ch Dscho Utra Q Zopa Phuntsok
  Tibetan Terrier   10
BPIG   
Tatsuo Masanori Nobuo Shibalov
  Shiba Inu   N/A
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Primo Bulldogs Mr Chubby

Best Of Opposite Sex
Ch Primo Bulldogs Jacqueline



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Delenclos Pequena Geisha

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fullofbull's Toto



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nikita de la Foret d'Innamuramentu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nikita de la Foret d'Innamuramentu

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Franca's Axel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Franca's Axel


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
F-Midas Glow F Tesoro Di Mauro

Best Of Opposite Sex
Leeanns Cinnamon Delight

Best Of Winners: (2-2-0-0)
F-Midas Glow F Tesoro Di Mauro

Best Puppy In Breed
LeeAnns Rayon De Soleil Glows


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Leeanns Cinnamon Delight

Reserve Winners Bitch
LeeAnns Rayon De Soleil Glows

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Kosack2 De Nicheca

Best Of Opposite Sex
Keomaki Fantasia The Lover

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Keomaki Fantasia The Lover

Best Puppy In Breed
Keomaki Fantasia The Lover


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Keomaki Fantasia The Lover

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Tatsuo Masanori Nobuo Shibalov

Best Of Opposite Sex
Satika's Coco Chanel

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Tatsuo Masanori Nobuo Shibalov

Best Puppy In Breed
Tatsuo Masanori Nobuo Shibalov


Winners Dog: (1-1-0-0)
Tatsuo Masanori Nobuo Shibalov


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Satika's Coco Chanel

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kofuku Tamara Failte Au Clann Dombrall


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Dscho Utra Q Zopa Phuntsok





Group 7 - Carmen Haller Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Springdream's Time For Lunch
  Australian Shepherd   21
Group 2nd   Ch Overcome's Never Give Up   German Shepherd Dog   17
Group 3rd    Xolo Nyssa Van Het Molengat   Schapendoes   13
Group 4th    Dromore Navigating By Moonlight De L'Heureux   Briard   11
BPIG    Dromore Navigating By Moonlight De L'Heureux   Briard   N/A
Best Baby Puppy In Group    Instinct All Summer Long   Border Collie   0
Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Springdream's Time For Lunch

Best Of Opposite Sex
Ch Lotta Spots Mast-R Cowboy Tuff

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Please Loud N Clear

Best Puppy In Breed
Please Dirty Enough


Winners Dog: (1-1-1-1)
Please Dirty Enough


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Please Loud N Clear

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dovmar By Design



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dovmar By Design

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Electra Astra Meum

Best Of Opposite Sex
Vous Et Moi De La Terre Sauvage

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Electra Astra Meum


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vous Et Moi De La Terre Sauvage


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Electra Astra Meum





Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dromore Navigating By Moonlight De L'Heureux

Best Puppy In Breed
Dromore Navigating By Moonlight De L'Heureux


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Jarfa's Kratti

Best Puppy In Breed
Jarfa's Kratti


Winners Dog: (1-0-0-0)
Jarfa's Kratti


Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
Ch Overcome's Never Give Up

Best Of Opposite Sex
Charlotte Dudomaine

Select Dog
Ch Cherpa's High Dollar Client



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Charlotte Dudomaine

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Valubal Peach Blossom Bellini



Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Xolo Nyssa Van Het Molengat

Best Of Opposite Sex
Amie Fiba Du Bouleau Blanc

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Xolo Nyssa Van Het Molengat


Winners Dog: (1-1-0-0)
Xolo Nyssa Van Het Molengat


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Amie Fiba Du Bouleau Blanc

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Liberty Bell's Our Kingdom

Best Of Opposite Sex
Foremost Haz It All

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Liberty Bell's Our Kingdom

Best Puppy In Breed
Liberty Bell's Our Kingdom


Winners Dog: (2-3-0-0)
Liberty Bell's Our Kingdom

Reserve Winners Dog
Bradshaw The Lightning Of Zeus


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Foremost Haz It All

Reserve Winners Bitch
Melodaly Opale

Judge: Carmen Haller

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tough Carbon Z Jurajskiego Zamku

Best Puppy In Breed
Tough Carbon Z Jurajskiego Zamku



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tough Carbon Z Jurajskiego Zamku

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By