Woodstock & District Canine Association
Friday, February 24, 2017



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MBISS Can GCh/MBIS Col GCh/Am Ch Summerford's What Ever
Owner: Francisco Chavez Pouchard, John Affel and Leo Jaime Rabinovitz
Breeder: Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Donna Conod
Poodle (Standard)  
GCh Gardenpath Concours d'Elegante
Points: 256 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Donna Conod
Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)  
Roaneden's Water Lily
Best Baby Puppy In Show
Judge: Donna Conod
Samoyed   Vanderbilt's Stolen Pleasure








Group 1 - Donna Conod Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Legacyk Breakfast At Tiffany's
  Pointer (German Short-Haired)   55
Group 2nd   
Ch Cerise Dutch Master
  Spaniel (English Springer)   49
Group 3rd   
GCh Neigenuveaux King Of The Road
  Barbet   47
Group 4th   
Ch Roaneden's Dream Catcher
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   46
BPIG   
Roaneden's Water Lily
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mark-K's Azzaro   Spaniel (American Cocker)   0
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road




Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Laki's Pride Lemme At Solipse



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GCh Brackenmoor Somethingroyal

Select Bitch
GChEx Brackenmoor The Duchess




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
GChEx Legacyk Breakfast At Tiffany's

Best Of Opposite Sex
Ch Leaside's Gunpowder Treason

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Legacyk Young And Hungry

Best Puppy In Breed
Legacyk How Do You Do


Winners Dog: (3-2-0-1)
Leaside's Gunpowder Treason

Reserve Winners Dog
Legacyk How Do You Do

Junior Puppy Dog Class
1st Legacyk How Do You Do
2nd Joey

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Leaside's Gunpowder Treason


Winners Bitch: (3-2-0-1)
Legacyk Young And Hungry

Reserve Winners Bitch
Mount Albion's Aussie Kiwi

12-18 Month Bitch Class
1st Legacyk Young And Hungry

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mount Albion's Aussie Kiwi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GCh Butterblac's Freestyle Spicegrl

Best Of Opposite Sex
Rowansgaard Martin Chuzzlewit

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Rush's Beautiful Illusion

Best Puppy In Breed
Ch Rush's Beautiful Illusion

Select Bitch
Ch Dowerky Ramblin Road Brew


Winners Dog: (1-2-0-2)
Rowansgaard Martin Chuzzlewit

Open Dog Class
1st Rowansgaard Martin Chuzzlewit


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Rush's Beautiful Illusion

Reserve Winners Bitch
Blacfriar Speaker Of The House

Senior Puppy Bitch Class
1st Blacfriar Speaker Of The House

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rush's Beautiful Illusion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 11 pts (3-7-1-1)
Ch Tramin De Bon Matin

Best Of Opposite Sex
Ch Kelore Goldensand Surfer Girl

Best Of Winners: (3-7-1-1)
Goldnote's Rebel At Kyon

Best Puppy In Breed
Goldpaw's Converse All Star


Winners Dog: (3-7-1-1)
Goldnote's Rebel At Kyon

Reserve Winners Dog
Kidraised Gem's Lil Tom Sawyer

Junior Puppy Dog Class
1st Sarabay's Come Fly With Me

12-18 Month Dog Class
1st Goldnote's Rebel At Kyon
2nd Kidraised Gem's Lil Tom Sawyer


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 6 pts (1-4-0-2)
GCh Maktawae My Kinda Party

Best Of Opposite Sex
Mooselake's That's The Way

Best Of Winners: (1-4-0-2)
Mooselake's That's The Way

Best Puppy In Breed
GCh Masonridge's Right As Rain

Select Bitch
GCh Masonridge's Right As Rain


Winners Dog: (1-4-0-2)
Mooselake's That's The Way

Open Dog Class
1st Mooselake's That's The Way


Winners Bitch: (1-4-0-2)
Delightfull Secret Weapon

Reserve Winners Bitch
Cedarbaylabs Muds Meadow

Senior Puppy Bitch Class
1st Delightfull Secret Weapon
2nd Grandriver's Copper Penny

12-18 Month Bitch Class
1st Cedarbaylabs Muds Meadow

Open Bitch Class
1st Labradale's Cedarbay Tika

3-6 Month Bitch Class
1st Jaunenoir's Paintin' The Town


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Roaneden's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
Ch Roaneden's Water Lily

Best Puppy In Breed
Ch Roaneden's Water Lily

Select Bitch
GCh Javahill's Spectacular Bid For Katyra



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Roaneden's Water Lily

Reserve Winners Bitch
Dunfield's Rustydog Royale

Junior Puppy Bitch Class
1st Roaneden's Water Lily
2nd Dunfield's Rustydog Royale


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Aingeal Memories Of KD Live On

Best Of Opposite Sex
Ch Whitehot's Tazmanian She Devil

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Caniscaeli Summersong

Best Puppy In Breed
Clancuddy Hit The High Note


Winners Dog: (2-1-1-1)
Caniscaeli Summersong

Reserve Winners Dog
Aislingcudo Is Seamus Mor

12-18 Month Dog Class
1st Aislingcudo Is Seamus Mor

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Caniscaeli Summersong


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Clancuddy Hit The High Note

Junior Puppy Bitch Class
1st Clancuddy Hit The High Note


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ashleysown Truly A Flash Dancer

Best Of Opposite Sex
Ch Ashleysown Zen Of Wynridge

Best Puppy In Breed
Ch Kelgerri's U Can't Touch This


3-6 Month Dog Class
1st Mar-K's Azzaro


Winners Bitch: (0-3-1-0)
Ashleysown Truly A Flash Dancer

Reserve Winners Bitch
Kelgerri's U Can't Touch This

Junior Puppy Bitch Class
1st Kelgerri's U Can't Touch This

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ashleysown Truly A Flash Dancer

Open Bitch Class
1st WynRidge's Black Magic Woman


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse


Winners Dog: (1-0-1-0)
Dream Hi's RSVP Only

Open Dog Class
1st Dream Hi's RSVP Only



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nonnies Fifty Shades Of Gray

Best Puppy In Breed
Nonnies Fifty Shades Of Gray


Winners Dog: (1-0-0-0)
Nonnies Fifty Shades Of Gray

Junior Puppy Dog Class
1st Nonnies Fifty Shades Of Gray



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Cerise Dutch Master

Select Dog
GCh Cerise Springfire's Hobo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Camkota Stand By Me


Winners Dog: (1-0-0-0)
Camkota Stand By Me

Open Dog Class
1st Camkota Stand By Me



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Vizslavilla's Hot Ember



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Vizslavilla's Hot Ember

Open Bitch Class
1st Vizslavilla's Hot Ember


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ch Silhouette's Magic Moment For Sandy Ridge

Best Puppy In Breed
Ch Silhouette's Magic Moment For Sandy Ridge



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Silhouette's Magic Moment For Sandy Ridge

Reserve Winners Bitch
Breica's It's A Little Dirty

Junior Puppy Bitch Class
1st Silhouette's Magic Moment For Sandy Ridge

12-18 Month Bitch Class
1st Breica's It's A Little Dirty

3-6 Month Bitch Class
1st Sandyridge's Mazing Grace


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Sean Shields Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz
  Afghan Hound   38
Group 2nd    Merry Music Chains Of Love   Beagle   34
Group 3rd   
Ch Kimani's Pride And Honor
  Rhodesian Ridgeback   33
Group 4th   
Ch Hunu The Patriot At Freestyle MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   28
BPIG    Skaduwee's Zulu Warrior   Rhodesian Ridgeback   N/A
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Gwich'inz Paparazzi Vizionz of Summerwindz

Best Of Opposite Sex
GCh Awbari Sugar Moonbeam

Best Puppy In Breed
GCh Awbari Sugar Moonbeam



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Awbari Cotton Candy Cloud

Reserve Winners Bitch
Napier's Omg Did You Hear

Senior Puppy Bitch Class
1st Awbari Cotton Candy Cloud
2nd Napier's Omg Did You Hear


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Merry Music Chains Of Love


Winners Dog: (1-0-0-0)
Merry Music Chains Of Love

Open Dog Class
1st Merry Music Chains Of Love



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Best Of Opposite Sex
Rockindox Rock Hound

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Best Puppy In Breed
Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina


Winners Dog: (2-1-0-0)
Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Reserve Winners Dog
RockinDox Screech Hound

Senior Puppy Dog Class
1st Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Open Dog Class
1st RockinDox Screech Hound


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Rockindox Rock Hound

Junior Puppy Bitch Class
1st Rockindox Rock Hound


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Staier's Evdokiya




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hunu The Patriot At Freestyle MW




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Witsend Auberon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Lakilanni See The Light

Best Puppy In Breed
Lakilanni Thick As Brick


Winners Dog: (3-0-0-0)
Lakilanni See The Light

Reserve Winners Dog
Lakilanni Thick As Brick

Junior Puppy Dog Class
1st Lakilanni Thick As Brick

Open Dog Class
1st Lakilanni See The Light
2nd Lakilanni School's Out



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Icycold Thirdmate

Best Of Opposite Sex
Icycold Caravelle By Kibby

Best Puppy In Breed
Icycold Caravelle By Kibby



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Icycold Caravelle By Kibby

Senior Puppy Bitch Class
1st Icycold Caravelle By Kibby


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GCh Kinglir At Curiann

Best Of Opposite Sex
Ch Starkeeper Calorien A Diamond

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Pearlla Pelligrina Of First Avenue

Select Dog
GCh Southbreeze Class Act


Winners Dog: (1-1-2-1)
Starkeeper's Ryn

Open Dog Class
1st Starkeeper's Ryn


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Pearlla Pelligrina Of First Avenue

12-18 Month Bitch Class
1st Pearlla Pelligrina Of First Avenue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Naku's Gift At Arthayr

Best Puppy In Breed
Ch Arthayr A Fox In The Snow

Select Bitch
Ch Arthayr A Fox In The Snow



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Naku's Gift At Arthayr

Reserve Winners Bitch
Arthayr A Northern Flower

Senior Puppy Bitch Class
1st Arthayr A Northern Flower

Open Bitch Class
1st Naku's Gift At Arthayr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 4 pts (3-1-1-0)
GCh Kimani's Pride And Honor

Best Of Opposite Sex
Ridishia Blue Skies Ahead

Best Of Winners: (3-1-1-0)
Skaduwee's Zulu Warrior

Best Puppy In Breed
Ch Skaduwee's Zulu Warrior


Winners Dog: (3-1-1-0)
Skaduwee's Zulu Warrior

Reserve Winners Dog
Ridgeville's Amorsolo

Senior Puppy Dog Class
1st Skaduwee's Zulu Warrior

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Anjari's Leading Man

Open Dog Class
1st Ridgeville's Amorsolo


Winners Bitch: (3-1-1-0)
Ridishia Blue Skies Ahead

Open Bitch Class
1st Ridishia Blue Skies Ahead


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Haefen Justus Prevails

Best Puppy In Breed
Haefen Justus Prevails


Winners Dog: (1-0-0-0)
Haefen Justus Prevails

Junior Puppy Dog Class
1st Haefen Justus Prevails



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 6 pts (0-3-0-4)
GCh Navyn Ballymacmaeve

Best Puppy In Breed
Devonair's Darkwing Yarah

Select Bitch
GCh McCartney's Star Line Up



Winners Bitch: (0-3-0-4)
Lyrical's Love You Forever

Reserve Winners Bitch
Devonair's Darkwing Yarah

Senior Puppy Bitch Class
1st McCartney's Image

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lyrical's Love You Forever

Open Bitch Class
1st Devonair's Darkwing Yarah


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Sean Shields Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Summerford's What Ever
  Newfoundland   30
Group 2nd   
Triumf Sibiri Magnat
  Akita   29
Group 3rd   
Gale Of Heavenkingdom
  Alaskan Malamute   28
Group 4th   
Ch Uppercuts Chip Off The Block
  Boxer   25
BPIG   
Gale Of Heavenkingdom
  Alaskan Malamute   N/A
Best Baby Puppy In Group    Vanderbilt's Stolen Pleasure   Samoyed   0
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Triumf Sibiri Magnat


Winners Dog: (1-0-0-0)
Triumf Sibiri Magnat

Open Dog Class
1st Triumf Sibiri Magnat



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Ch Gale Of Heavenkingdom

Best Of Opposite Sex
Bearhug's Mfy Demi

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Gale Of Heavenkingdom

Best Puppy In Breed
Ch Gale Of Heavenkingdom


Winners Dog: (2-1-0-0)
Gale Of Heavenkingdom

Reserve Winners Dog
Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong

Junior Puppy Dog Class
1st Gale Of Heavenkingdom

12-18 Month Dog Class
1st Bearhug's Aeon Legend Sun Of Wukong


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Bearhug's Mfy Demi

12-18 Month Bitch Class
1st Bearhug's Mfy Demi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Alpenspirit The Emperor


Winners Dog: (1-0-0-0)
Alpenspirit The Emperor

Open Dog Class
1st Alpenspirit The Emperor

3-6 Month Dog Class
1st Kumnc Gotham City's Dark Knight


3-6 Month Bitch Class
1st Hija De Misa From The Barking Bunch


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Medvezhya Staya Indiana Jones




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Ch Uppercuts Chip Off The Block

Best Of Opposite Sex
Ch Shearer Winstar's What Dreams Are Made Of

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Haltonhill's Explosion

Best Puppy In Breed
Fyrecreek's True Love


Winners Dog: (2-3-1-0)
Haltonhill's Explosion

Reserve Winners Dog
Rubyred's Dust It Off

12-18 Month Dog Class
1st Haltonhill's Explosion

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Rubyred's Dust It Off


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Shearer Winstar's What Dreams Are Made Of

Reserve Winners Bitch
Ravencrest Chachacha Cinnrhee

Junior Puppy Bitch Class
1st Fyrecreek's True Love

12-18 Month Bitch Class
1st Shearer Winstar's What Dreams Are Made Of

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ravencrest Chachacha Cinnrhee


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Bramstoke's Heaven And Earth

Best Of Opposite Sex
Ironbull's Buffy The Vamprslayr

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bramstoke's Heaven And Earth


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bramstoke's Heaven And Earth

12-18 Month Dog Class
1st Bramstoke's Heaven And Earth


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ironbull's Buffy The Vamprslayr

Open Bitch Class
1st Ironbull's Buffy The Vamprslayr

3-6 Month Bitch Class
1st Bramstoke's Next Chapter


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Valiant Knight Di'Loyalguard Guardiana


3-6 Month Bitch Class
1st Diva Pia Fidelis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Dubai's Black Onyx

Best Of Opposite Sex
Liberator's Man In Motion

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Liberator's Man In Motion

Best Puppy In Breed
Liberator's Man In Motion

Select Dog
Ch Nantom's U B D Judge


Winners Dog: (1-1-1-1)
Liberator's Man In Motion

Junior Puppy Dog Class
1st Liberator's Man In Motion


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Sunrock Red Hot Ember's Fabert

12-18 Month Bitch Class
1st Sunrock Red Hot Ember's Fabert


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cidwm's Goddess Athena



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cidwm's Goddess Athena

Reserve Winners Bitch
Glenire Acadia For Keeps

Canadian Bred Bitch Class
1st Glenire Acadia For Keeps

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cidwm's Goddess Athena


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Summerford's What Ever




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Seabury's Final Voyage

Best Of Opposite Sex
Ch Aviators Nobreza @ Macduff

Best Puppy In Breed
Ch Aviators Nobreza @ Macduff

Select Dog
GCh Claircreek Faro Do Atlantico



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Aviators Nobreza @ Macduff

Junior Puppy Bitch Class
1st Aviators Nobreza @ Macduff


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Eirians Oh The Places Youll Go

Best Of Opposite Sex
Eirian's Piece Of My Heart

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Eirians Oh The Places Youll Go

Best Puppy In Breed
Eirians Oh The Places Youll Go


Winners Dog: (1-1-0-0)
Eirians Oh The Places Youll Go

Senior Puppy Dog Class
1st Eirians Oh The Places Youll Go


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Eirian's Piece Of My Heart

Senior Puppy Bitch Class
1st Eirian's Piece Of My Heart

3-6 Month Bitch Class
1st Cammcastle's Shooting Star To Eirian


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Vanderbilt's Just Because

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Fantasy Island

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Vanderbilt's Just Because

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Fantasy Island


Winners Dog: (1-2-0-0)
Vanderbilt's Fantasy Island

Senior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Fantasy Island

3-6 Month Dog Class
1st Vanderbilt's Stolen Pleasure


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Vanderbilt's Just Because

Reserve Winners Bitch
Vanderbilt's Livin' The Fantasy

Senior Puppy Bitch Class
1st Vanderbilt's Livin' The Fantasy

Open Bitch Class
1st Vanderbilt's Just Because


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Trinacria's Wedding Dress



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Trinacria's Wedding Dress

Open Bitch Class
1st Trinacria's Wedding Dress


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Glen Stark Top Dog
Points
Group 1st   GCh Zlatapraha Peterson   Cesky Terrier   17
Group 2nd   
Ch Haslemere Haggis Heads To Toulin
  Scottish Terrier   16
Group 3rd   
Ch Glahms Golden Aelwen
  Dandie Dinmont Terrier   15
Group 4th    Skyehigh's One Pound Sterling   West Highland White Terrier   14
BPIG    Skyehigh's One Pound Sterling   West Highland White Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Thunderally's Stormin Norman   Bull Terrier (Miniature)   0
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Traymar Terrydale HK Nexus




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Ispy Deal Or No Deal

Best Of Opposite Sex
Lamz Snowbrook Haters Gonna Hate



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Lamz Snowbrook Haters Gonna Hate

Reserve Winners Bitch
Camerata Ispy Monke C Monke Do

12-18 Month Bitch Class
1st Lamz Snowbrook Haters Gonna Hate

Open Bitch Class
1st Camerata Ispy Monke C Monke Do


Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Thunderally's Stormin Norman



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Skerryvore Dance With The Wind

Best Puppy In Breed
Skerryvore Dance With The Wind



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Skerryvore Dance With The Wind

Reserve Winners Bitch
Skerryvore Isla Touch Of Magic

Junior Puppy Bitch Class
1st Skerryvore Isla Touch Of Magic

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Skerryvore Dance With The Wind


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Zlatapraha Peterson




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Glahms Golden Aelwen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Snow Valley Venturi Ines

Best Puppy In Breed
Venturi She's Like The Wind



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Snow Valley Venturi Ines

Reserve Winners Bitch
Venturi She's Like The Wind

12-18 Month Bitch Class
1st SeptiemeCiel Leeloo Venturi

Open Bitch Class
1st Snow Valley Venturi Ines
2nd Venturi She's Like The Wind


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Haslemere Haggis Heads To Toulin




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 5 pts (4-1-0-1)
Skyehigh's One Pound Sterling

Best Of Opposite Sex
Ch Skyehigh's Miss Hyperion

Best Of Winners: (4-1-0-1)
Skyehigh's One Pound Sterling

Best Puppy In Breed
Skyehigh's One Pound Sterling


Winners Dog: (4-1-0-1)
Skyehigh's One Pound Sterling

Reserve Winners Dog
ForestDarinelleField Robbie

Junior Puppy Dog Class
1st Forestfield Shotgun Rider

Senior Puppy Dog Class
1st Skyehigh's One Pound Sterling
2nd ForestDarinelleField Robbie

12-18 Month Dog Class
1st Wild Look Of Bright Star


Winners Bitch: (4-1-0-1)
Skyehigh's Dreams N Roses

Senior Puppy Bitch Class
1st Skyehigh's Dreams N Roses


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Glen Stark Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Very Wonder Full Mano Gentis
  Havanese   31
Group 2nd   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   28
Group 3rd   
GCh Xoe-Eleki's Emerald City
  Pug   27
Group 4th    Pekeden Persistance   Pekingese   18
BPIG    Mardigrais To The Moon At Sigma Chi   Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Best Baby Puppy In Group    Burbrook What Dreams May Come   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Shente's Kinky Boots

Best Of Opposite Sex
Shente's Harlem

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Shente's Kinky Boots

Best Puppy In Breed
Shente's Harlem


Winners Dog: (1-2-0-0)
Shente's Harlem

Canadian Bred Dog Class
1st Shente's Harlem


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Shente's Kinky Boots

Reserve Winners Bitch
Shente's Missy Grey

Senior Puppy Bitch Class
1st Shente's Missy Grey

Open Bitch Class
1st Shente's Kinky Boots


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Mardigrais To The Moon At Sigma Chi

Best Of Opposite Sex
Ch Chrys-Haefen Ddls Digl Glenire

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Mardigrais To The Moon At Sigma Chi

Best Puppy In Breed
Ch Mardigrais To The Moon At Sigma Chi


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Mardigrais To The Moon At Sigma Chi

Reserve Winners Bitch
Tallygolds Lavender Rose

Canadian Bred Bitch Class
1st Tallygolds Lavender Rose

Open Bitch Class
1st Mardigrais To The Moon At Sigma Chi

3-6 Month Bitch Class
1st Midsummers Chilton Radar Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
GCh Maximilla's Clever Piano Man

Best Of Opposite Sex
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Maximilla's Clever Piano Man

Best Puppy In Breed
GCh Maximilla's Clever Piano Man


Winners Dog: (2-1-0-0)
Maximilla's Clever Piano Man

Reserve Winners Dog
Insar Jelani Iz Kanekso

Junior Puppy Dog Class
1st Maximilla's Clever Piano Man

Open Dog Class
1st Insar Jelani Iz Kanekso


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Crest-Vue Zippedy-Do-Dah

Senior Puppy Bitch Class
1st Crest-Vue Zippedy-Do-Dah


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Hero Our Time Of Legends Heart

Best Puppy In Breed
Ch Hero Our Time Of Legends Heart


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hero Our Time Of Legends Heart

Senior Puppy Dog Class
1st Hero Our Time Of Legends Heart



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Very Wonder Full Mano Gentis

Best Of Opposite Sex
Ch Ashstone's Dreams Do Come True

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Ashstone's Dreams Do Come True

Best Puppy In Breed
Ch Ashstone's Dreams Do Come True


Winners Dog: (1-1-1-0)
Sonrisas Laughing Jay

Open Dog Class
1st Sonrisas Laughing Jay


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Ashstone's Dreams Do Come True

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashstone's Dreams Do Come True


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth's Angelina




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Castel's Montague

Best Of Opposite Sex
Pinkribbon Bluechip 1 Morekiss

Best Puppy In Breed
Pinkribbon Bluechip 1 Morekiss



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Pinkribbon Bluechip 1 Morekiss

Reserve Winners Bitch
Pinkribbon's Behave Yourself

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon's Behave Yourself

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon Bluechip 1 Morekiss


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Pekeden Persistance

Select Dog
GCh Diaquiris Edge Of Reason


Winners Dog: (1-0-1-0)
Pekeden Persistance

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Pekeden Persistance

3-6 Month Dog Class
1st Taeplace SoGangsta At Obsession



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bellefleet's Chocolate Daquiri

Best Of Opposite Sex
Bellefleets Little Deuce Coupe

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bellefleet's Chocolate Daquiri

Best Puppy In Breed
Bellefleets Little Deuce Coupe


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bellefleets Little Deuce Coupe

Senior Puppy Dog Class
1st Bellefleets Little Deuce Coupe


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bellefleet's Chocolate Daquiri

Senior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Chocolate Daquiri


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 8 pts (3-3-2-1)
GCh Xoe-Eleki's Emerald City

Best Of Opposite Sex
GCh CurlyQ's Christmas Star

Best Of Winners: (3-3-2-1)
Emily Wroblewski Rewir

Best Puppy In Breed
Xoe's Rocket Man

Select Dog
GCh Claripugs The Diplomat


Winners Dog: (3-3-2-1)
Xoe's Rocket Man

Reserve Winners Dog
Siosalach's Hammin It Up

Junior Puppy Dog Class
1st Siosalach's Hammin It Up
2nd Perla's Baguera Junior

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Xoe's Rocket Man


Winners Bitch: (3-3-2-1)
Emily Wroblewski Rewir

Reserve Winners Bitch
Jessygaff Whoopi Goldberg

Junior Puppy Bitch Class
1st Jimary's Peggy Sue

12-18 Month Bitch Class
1st Emily Wroblewski Rewir

Open Bitch Class
1st Jessygaff Whoopi Goldberg


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Oz's Storm Chaser




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Donna Conod Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Gardenpath Concours d'Elegante
  Poodle (Standard)   38
Group 2nd   
GCh Carmichael's Cruisin On Home
  Chinese Shar-Pei   31
Group 3rd   
GCh Ahkama Losar Khampa
  Tibetan Terrier   27
Group 4th   
Ch Wund-R Y Deja Vu All Over Again
  Keeshond   26
BPIG   
Valpo's Man Of Steele
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Carmichael's Abracadabra   Chinese Shar-Pei   0
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GCh Bulldacious Shatrugo Nacho Biz

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Ooooh La La

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Bulldacious Ooooh La La

Best Puppy In Breed
Jacib's Because Of You

Select Bitch
Ch Jacib's Little Miss Sassy


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Bulldacious Ooooh La La

Reserve Winners Bitch
MBM's Everli Quinn

Junior Puppy Bitch Class
1st Jacib's Because Of You

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bulldacious Ooooh La La

Open Bitch Class
1st MBM's Everli Quinn

3-6 Month Bitch Class
1st Echojack's Violet Night


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Carmichael's Cruisin On Home

Best Of Opposite Sex
Gentlewind It's Miller Time

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Tzowen Queen Of Hearts

Best Puppy In Breed
Fairytails RRK Light Up The Night


Winners Dog: (1-2-0-1)
Gentlewind It's Miller Time

Open Dog Class
1st Gentlewind It's Miller Time


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Tzowen Queen Of Hearts

Reserve Winners Bitch
Fairytails RRK Light Up The Night

Senior Puppy Bitch Class
1st Fairytails RRK Light Up The Night

12-18 Month Bitch Class
1st Tzowen Queen Of Hearts

3-6 Month Bitch Class
1st Carmichael's Abracadabra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 6 pts (4-2-1-0)
GCh Valpo's Man Of Steele

Best Of Opposite Sex
Nifty Letang Meringue

Best Of Winners: (4-2-1-0)
Valpo's Man Of Steele

Best Puppy In Breed
GCh Valpo's Man Of Steele

Select Dog
GCh Seulement Tissage Mes Reves


Winners Bitch: (4-2-1-0)
Nifty Letang Meringue

Reserve Winners Bitch
Petitslutins Robb Isle Shado

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nifty Letang Meringue

Open Bitch Class
1st Petitslutins Robb Isle Shado


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Wund-R Y Deja Vu All Over Again




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sails N Tails Mo Trouble

Best Puppy In Breed
Sails N Tails Mo Trouble


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sails N Tails Mo Trouble

Junior Puppy Dog Class
1st Sails N Tails Mo Trouble



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Ch Bellefleet's Full Speed Ahead

Best Of Opposite Sex
Ch Asa's Whiskey Wisdom At Denali

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Bellefleet's Full Speed Ahead

Best Puppy In Breed
Ch Bellefleet's Full Speed Ahead


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Bellefleet's Full Speed Ahead

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bellefleet's Full Speed Ahead


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 6 pts (2-4-0-1)
GCh Gardenpath Concours d'Elegante

Best Of Opposite Sex
Valmara's The One And Only

Best Of Winners: (2-4-0-1)
Valmara's Abracadabra

Best Puppy In Breed
Valmara's Abracadabra


Winners Dog: (2-4-0-1)
Valmara's The One And Only

Reserve Winners Dog
Sanvar's I Gotta A Feeling

Junior Puppy Dog Class
1st Valmara's The One And Only

Senior Puppy Dog Class
1st Sanvar's I Gotta A Feeling


Winners Bitch: (2-4-0-1)
Valmara's Abracadabra

Reserve Winners Bitch
Elan's White Dove

Junior Puppy Bitch Class
1st Elan's White Dove

Senior Puppy Bitch Class
1st Valmara's Abracadabra
2nd Vetset Count Me In

Open Bitch Class
1st Coquetel Counting Stars

3-6 Month Bitch Class
1st Coquetel Time After Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Butterblac's BMW




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Beswicks Ring Of Gold

Best Of Opposite Sex
Chopin's Madam Secretary

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Schutzu's A Sharp Dressed Man

Best Puppy In Breed
Ch Schutzu's A Sharp Dressed Man


Winners Dog: (2-2-1-0)
Schutzu's A Sharp Dressed Man

Reserve Winners Dog
Amadora's One In A Million

Senior Puppy Dog Class
1st Amadora's One In A Million

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Schutzu's A Sharp Dressed Man


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Chopin's Madam Secretary

Reserve Winners Bitch
Rising Breeze

Canadian Bred Bitch Class
1st Chopin's Madam Secretary

Open Bitch Class
1st Rising Breeze

3-6 Month Bitch Class
1st Shente's Paisley


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sandon's Magic Moment

Best Of Opposite Sex
Sandon's Strut The Stage

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sandon's Magic Moment

Best Puppy In Breed
Sandon's Strut The Stage


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sandon's Strut The Stage

Junior Puppy Dog Class
1st Sandon's Strut The Stage


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sandon's Magic Moment

Open Bitch Class
1st Sandon's Magic Moment


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Glen Stark Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Woodside's Southern Belle
  German Shepherd Dog   41
Group 2nd   
GCh Grandgables Give'm The Boot
  Shetland Sheepdog   33
Group 3rd   
JBB's Set Fire To The Reign
  Bouvier des Flandres   22
Group 4th   
GCh ArbourWay's Foretelling The Spring
  Border Collie   19
BPIG    Cedarpaws In A Heartbeat   Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group    Stonehaven's Ever Enchanting   Shetland Sheepdog   0
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Agassiz's Blueberry Crush

Best Of Opposite Sex
Byeyo's Wild N Free

Best Puppy In Breed
Byeyo's Wild N Free


Winners Dog: (2-0-0-1)
Byeyo's Wild N Free

Reserve Winners Dog
Uretopia's Red Sam Of Byeyo

Junior Puppy Dog Class
1st Byeyo's Wild N Free

12-18 Month Dog Class
1st Uretopia's Red Sam Of Byeyo



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 8 pts (3-4-1-1)
Ch Maplewind Autumn Whisper

Best Of Opposite Sex
GCh ThundeRun Night Editor

Best Of Winners: (3-4-1-1)
Pine Spring Aliyah Steal My Show

Best Puppy In Breed
Ch Cedarpaws In A Heartbeat


Winners Bitch: (3-4-1-1)
Cedarpaws In A Heartbeat

Reserve Winners Bitch
Wenlisa's Edge Of Easy

Junior Puppy Bitch Class
1st Cedarpaws In A Heartbeat

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's Edge Of Easy
2nd Coralane's Girl From Down Undr

Open Bitch Class
1st Weststone's Sweetheart

3-6 Month Bitch Class
1st Charjan Krystal Blu Persuasion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Natterjack The Scotsman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh ArbourWay's Foretelling The Spring

Best Of Opposite Sex
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra

Best Puppy In Breed
Vallnery Press Your Luck



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Vallnery Press Your Luck

Senior Puppy Bitch Class
1st Vallnery Press Your Luck


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Ch JBB's Set Fire To The Reign

Best Puppy In Breed
Ch Landever Dream Without Limits



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Highlandblue Crishmal N Clover

Best Puppy In Breed
Highlandblue Crishmal N Clover



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Highlandblue Crishmal N Clover

Reserve Winners Bitch
Feoras Agent Skye At Kaymann

Senior Puppy Bitch Class
1st Highlandblue Crishmal N Clover

12-18 Month Bitch Class
1st Feoras Agent Skye At Kaymann


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Kaymann Mistress Of Attraction



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kaymann Mistress Of Attraction

12-18 Month Bitch Class
1st Kaymann Mistress Of Attraction


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sean Shields

Best Of Breed: 7 pts (1-3-1-3)
GCh Woodside's Southern Belle

Best Of Opposite Sex
Ch Diesel Vom Burgimwald

Best Of Winners: (1-3-1-3)
Kennelwood's Leather And Lace

Best Puppy In Breed
Raylex's Branydn Moda Billyjo

Select Bitch
Ch Billyjo's Look At Me Stonewall


Winners Dog: (1-3-1-3)
Raylex's Branydn Moda Billyjo

Senior Puppy Dog Class
1st Raylex's Branydn Moda Billyjo


Winners Bitch: (1-3-1-3)
Kennelwood's Leather And Lace

Reserve Winners Bitch
Harmonia's Rhythm Of My Heart

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Erena Vom Burgimwald

Open Bitch Class
1st Kennelwood's Leather And Lace
2nd Harmonia's Rhythm Of My Heart


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 10 pts (3-5-3-0)
GCh Grandgables Give'm The Boot

Best Of Opposite Sex
Anamchara Charm Bracelet

Best Of Winners: (3-5-3-0)
Lynphil Greendor Envision

Best Puppy In Breed
Lynphil Greendor Envision

Select Dog
Ch Grandgables Deja Blue Christian Grey


Winners Dog: (3-5-3-0)
Lynphil Greendor Envision

Reserve Winners Dog
Cameo I Have A Dream

Senior Puppy Dog Class
1st Bonnyville's Above And Beyond

Canadian Bred Dog Class
1st Lynphil Greendor Envision

Open Dog Class
1st Cameo I Have A Dream

3-6 Month Dog Class
1st Stonehaven's Bruiser Bukowski


Winners Bitch: (3-5-3-0)
Anamchara Charm Bracelet

Reserve Winners Bitch
Bradshaw Cermel Between Friends

Junior Puppy Bitch Class
1st Anamchara Charm Bracelet
2nd Regaloake's Soleil

Canadian Bred Bitch Class
1st Cherrycreek's Winter Is Coming

Open Bitch Class
1st Bradshaw Cermel Between Friends

3-6 Month Bitch Class
1st Stonehaven's Ever Enchanting


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Wenlisa's For Sheeps N Giggles

Best Puppy In Breed
Ch Wenlisa's For Sheeps N Giggles



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wenlisa's For Sheeps N Giggles

Junior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's For Sheeps N Giggles


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Sunday 20th of August 2017 02:17:43 PM