Essex County Kennel Club
Saturday, September 3, 2016 - Show # 1



Related Results


Results courtesy of:


-- Shelley Ford --
BIS Can GCHEX/AM/UKC CH Hellwigg's Let Freedom Reign CGN CD RN
Owner: Shelley Ford
Breeder: Wendy Haddrall
Presented by Norm Fargo


Best In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Bouvier des Flandres  Ch Quiche's Luck Be A Lady
Points: 118 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Sue-Ellyn Rempel
Pointer  
Seasyde Some Guys Have All The Luck








Group 1 - Janet Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Roaneden's Pond Star
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   23
Group 2nd   
GCh Witzke's Midsummer Night's Dream of Truffles
  Vizsla (Smooth-Haired)   22
Group 3rd   
Seasyde Some Guys Have All The Luck
  Pointer   20
Group 4th    Benton Statue Of Liberty   Spaniel (Welsh Springer)   17
BPIG   
Seasyde Some Guys Have All The Luck
  Pointer   N/A
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Neigenuveaux King Of The Road

Best Puppy In Breed
GCh Neigenuveaux King Of The Road




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Seasyde Some Guys Have All The Luck

Best Of Opposite Sex
GChEx Brackenmoor Somethingroyal

Best Puppy In Breed
Ch Seasyde Some Guys Have All The Luck

Select Bitch
GChEx Brackenmoor The Duchess




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Stonepeake's Wrtn In Stone

Best Of Opposite Sex
Ch Redlion's Invasion

Best Puppy In Breed
Ch Redlion's Invasion


Winners Dog: (1-0-0-1)
Redlion's Invasion

Senior Puppy Dog Class
1st Redlion's Invasion



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Northfield Leap N Star

Best Puppy In Breed
Northfield Leap N Star


Winners Dog: (1-0-0-0)
Northfield Leap N Star

Junior Puppy Dog Class
1st Northfield Leap N Star



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
Ch Grayvalley's Jaxon Brown

Best Of Opposite Sex
Ch Harborview's Frozn In Time At Bitagold

Select Dog
Ch Sandpiper's The Right Stuff


Winners Dog: (1-0-2-1)
Grayvalley's Jaxon Brown

Open Dog Class
1st Grayvalley's Jaxon Brown



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Citadel Smith And Rutherford

Best Of Opposite Sex
Fargoridge Just My Luck

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Citadel Smith And Rutherford

Best Puppy In Breed
Ch Callibreeze Girl's Got Rythem


Winners Dog: (1-4-0-0)
Citadel Smith And Rutherford

Open Dog Class
1st Citadel Smith And Rutherford


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Roaneden's Pond Star




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Clussexx Whisper In The Wind

Best Puppy In Breed
Ch Clussexx Whisper In The Wind


Winners Dog: (1-0-0-0)
Clussexx Whisper In The Wind

Senior Puppy Dog Class
1st Clussexx Whisper In The Wind



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cerise Springfire's Hobo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Benton Statue Of Liberty

Best Of Opposite Sex
Trystyn's Merry Meadowlark

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Benton Statue Of Liberty

Best Puppy In Breed
Ch Benton Statue Of Liberty


Winners Dog: (1-1-0-0)
Benton Statue Of Liberty

Senior Puppy Dog Class
1st Benton Statue Of Liberty


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Trystyn's Merry Meadowlark

Open Bitch Class
1st Trystyn's Merry Meadowlark


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Witzke's Midsummer Night's Dream of Truffles

Select Dog
Ch Adrian's Mystic Dream




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Starshine's The Other McFly V Liberty




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Janet Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick
  Deerhound (Scottish)   14
Group 2nd    Jomyr Dirty Martini For Cariad   Whippet   13
Group 3rd   GCh Ionesco du Grand Fresnoy   Borzoi   11
Group 4th   GCh Trakehndachs MS Precious Bunny   Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   10
BPIG    Trakehndachs How Lois Can U Go   Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   N/A
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Kalan's Slainte Mhath, Cardhu

Best Puppy In Breed
Abdeka's Glenkinchie



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
GCh Trakehndachs MS Precious Bunny

Best Of Opposite Sex
Ch Grandgables Wee Masterpiece

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Trakehndachs How Lois Can U Go

Best Puppy In Breed
Trakehndachs How Lois Can U Go


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Wiretaps Fire Storm




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Harambee's Luxmoore Of Wick




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Janet Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Jomyr Dirty Martini For Cariad

Select Bitch
GCh McCartney's Xpensive Date



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Jomyr Dirty Martini For Cariad

Open Bitch Class
1st Jomyr Dirty Martini For Cariad


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Joe Lobb Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Claircreek Faro Do Atlantico
  Portuguese Water Dog   14
Group 2nd   
Ch Uppercuts Chip Off The Block
  Boxer   13
Group 3rd    Chateaurouge's Va Va Va Voom   Dogue de Bordeaux   11
Group 4th   
GCh Baby Blue's Rogue
  Neapolitan Mastiff   9
BPIG   
Ch Uppercuts Chip Off The Block
  Boxer   N/A
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Alpenspirit Fine Red Wine

Best Of Opposite Sex
Ch Alpenbliss' Making Moonshine

Best Puppy In Breed
Ch Alpenbliss' Making Moonshine




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Uppercuts Chip Off The Block

Best Of Opposite Sex
Ch Cinnrhee Barquentine LHaveRivr

Best Puppy In Breed
Ch Uppercuts Chip Off The Block




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Mi-Ti's Force Of Habit

Best Puppy In Breed
Ch Mi-Ti's Force Of Habit

Select Dog
Ch Cresswell's Medicine Man


Winners Dog: (1-0-1-0)
Mi-Ti's Force Of Habit

Senior Puppy Dog Class
1st Mi-Ti's Force Of Habit



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ch Chateaurouge's Va Va Va Voom

Best Of Opposite Sex
Ch Chateaurouge Veni Vidi Vici

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Chateaurouge's Va Va Va Voom


Winners Dog: (1-1-0-0)
Chateaurouge Veni Vidi Vici

12-18 Month Dog Class
1st Chateaurouge Veni Vidi Vici


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Chateaurouge's Va Va Va Voom

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chateaurouge's Va Va Va Voom


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Baby Blue's Rogue

Best Of Opposite Sex
Sherwood's Ol' Blue Eyes

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Sherwood's Ol' Blue Eyes


Winners Dog: (1-1-0-1)
Sherwood's Ol' Blue Eyes

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sherwood's Ol' Blue Eyes


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ashmoors Wildgoose Chase




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Claircreek Faro Do Atlantico

Best Puppy In Breed
Ch Claircreek Masterpiece D'Matisse




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joe Lobb

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ch Nerthus Fable Of Giant Dreams



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Nerthus Fable Of Giant Dreams

Reserve Winners Bitch
Giant Dreams Oracle Fable

12-18 Month Bitch Class
1st Giant Dreams Oracle Fable

Open Bitch Class
1st Nerthus Fable Of Giant Dreams


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   Ch Bronwyn Rexroth In The Spot Light   Norwich Terrier   9
Group 2nd   
Ch Obsession Philip The Handsome
  Schnauzer (Miniature)   8
Group 3rd   
Ch Crescent's V Raynaire Starting Over
  Airedale Terrier   7
Group 4th    Camerata Ispy Monke C Monke Do   Bedlington Terrier   6
BPIG   
Ch Obsession Philip The Handsome
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Crescent's V Raynaire Starting Over




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Camerata Ispy Monke C Monke Do

Best Puppy In Breed
Camerata Ispy Monke C Monke Do



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Camerata Ispy Monke C Monke Do

Junior Puppy Bitch Class
1st Camerata Ispy Monke C Monke Do


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Wimberway's BDR Queen Boudicea



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wimberway's BDR Queen Boudicea

12-18 Month Bitch Class
1st Wimberway's BDR Queen Boudicea


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Equinox Mystic Mandrake

Best Of Opposite Sex
Equinox N Jazz Ceilidh

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Equinox Mystic Mandrake

Best Puppy In Breed
Equinox N Jazz Ceilidh


Winners Dog: (2-1-0-0)
Equinox Mystic Mandrake

Reserve Winners Dog
Equinox N Jazz Luceo Non Uro

Senior Puppy Dog Class
1st Equinox N Jazz Luceo Non Uro

Open Dog Class
1st Equinox Mystic Mandrake


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Equinox N Jazz Ceilidh

Senior Puppy Bitch Class
1st Equinox N Jazz Ceilidh


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch Glahms Golden Aelwen



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Glahms Golden Aelwen

Open Bitch Class
1st Glahms Golden Aelwen


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Outfoxed Whole Lotta Love


Winners Dog: (1-0-0-0)
Outfoxed Whole Lotta Love

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Outfoxed Whole Lotta Love



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Bronwyn Rexroth In The Spot Light




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Obsession Philip The Handsome

Best Puppy In Breed
Ch Obsession Philip The Handsome




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Michael Guy Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ashstone's Atria
  Havanese   28
Group 2nd   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   19
Group 3rd   Ch Pomroth Good Golly Miss Molly   Poodle (Toy)   18
Group 4th   
GCh Deebet's Robin Hood
  Toy Manchester Terrier   17
BPIG   
Ch Rexroth's Angelina
  Miniature Pinscher   N/A
Judge: Michael Guy

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Ch Halfmoon Tinker Taylor

Best Of Opposite Sex
Halfmoon Amelia Electra

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Halfmoon Amelia Electra

Best Puppy In Breed
Carver Halfmoon Can I Be Frank


Winners Dog: (2-3-1-0)
Coverdale Fade Into Midnight

Reserve Winners Dog
Carver Halfmoon Can I Be Frank

Junior Puppy Dog Class
1st Carver Halfmoon Can I Be Frank

Open Dog Class
1st Coverdale Fade Into Midnight


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Halfmoon Amelia Electra

Reserve Winners Bitch
Altobello's Tried N True At C

12-18 Month Bitch Class
1st Midsummers Scottish Heather

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Halfmoon Amelia Electra

Open Bitch Class
1st Altobello's Tried N True At C


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Guy

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hallmark Pfarrell At Cornsilk


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hallmark Pfarrell At Cornsilk

Open Dog Class
1st Hallmark Pfarrell At Cornsilk



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Guy

Best Of Breed: 8 pts (3-3-1-2)
GCh Ashstone's Atria

Best Of Opposite Sex
Ch XR Havoc On The High Seas

Best Of Winners: (3-3-1-2)
Avalons Leather And Lace

Best Puppy In Breed
Giocoso's Joy For Sonrisas

Select Bitch
GCh Oldhavanas Shes Got The Spirit


Winners Dog: (3-3-1-2)
Avalons Queens Champion

Reserve Winners Dog
Eversprings Front Paige News

Junior Puppy Dog Class
1st Joyaseda's Ace Of Hearts

Canadian Bred Dog Class
1st Eversprings Front Paige News

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Avalons Queens Champion


Winners Bitch: (3-3-1-2)
Avalons Leather And Lace

Reserve Winners Bitch
Giocoso's Joy For Sonrisas

Junior Puppy Bitch Class
1st Amistosa's Gone With The Wind

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Avalons Leather And Lace
2nd Giocoso's Joy For Sonrisas


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Guy

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ch Cantex BlueJays' Top Dog


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cantex BlueJays' Top Dog

Open Dog Class
1st Cantex BlueJays' Top Dog



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Guy

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Denim Summer Magic

Best Of Opposite Sex
Ch Chansuki's I Am A Flirt

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Chiyoko's Sho Mei At Chansuki

Best Puppy In Breed
Ch Chansuki's I Am A Flirt

Select Dog
Ch Touche's Mandate


Winners Dog: (1-2-2-0)
Chiyoko's Sho Mei At Chansuki

12-18 Month Dog Class
1st Chiyoko's Sho Mei At Chansuki


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Chansuki's I Am A Flirt

Reserve Winners Bitch
Chansuki's Just My Cup Of Tea

Junior Puppy Bitch Class
1st Chansuki's I Am A Flirt
2nd Chansuki's Just My Cup Of Tea


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Guy

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rexroth's Angelina

Best Puppy In Breed
Ch Rexroth's Angelina




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Guy

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sugarlamb's Storm In A Teacup

Best Puppy In Breed
Sugarlamb's Storm In A Teacup


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sugarlamb's Storm In A Teacup

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sugarlamb's Storm In A Teacup



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Guy

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Pomroth Good Golly Miss Molly

Best Puppy In Breed
Ch Pomroth Good Golly Miss Molly




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Guy

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh MnSpaws Glitz And Glamour

Best Of Opposite Sex
GCh Claripugs The Diplomat



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Guy

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Deebet's Robin Hood




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st    Classique The Sorceress   Poodle (Standard)   12
Group 2nd    Matchless Anthem 4 Big Creek   Dalmatian   9
Group 3rd   
Ch Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees
  Keeshond   6
Group 4th   
Ch Legacy's Tango At Superlative
  German Pinscher   2
BPIG    Classique The Sorceress   Poodle (Standard)   N/A
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Matchless Anthem 4 Big Creek

Best Of Opposite Sex
Big Creek Doc Star From Tramac

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Matchless Anthem 4 Big Creek


Winners Dog: (1-2-0-0)
Matchless Anthem 4 Big Creek

12-18 Month Dog Class
1st Matchless Anthem 4 Big Creek


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Big Creek Doc Star From Tramac

Reserve Winners Bitch
Hispot's Back On The Streets

12-18 Month Bitch Class
1st Big Creek Doc Star From Tramac

Open Bitch Class
1st Hispot's Back On The Streets


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Legacy's Tango At Superlative

Best Of Opposite Sex
Ch Superlative's Dirty Karma




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees

Best Of Opposite Sex
GCh Keesridge's Raevyn Beauty

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Keesridge Appa Almighty

Best Puppy In Breed
Keesridge Set Fire To Th'Reign


Winners Dog: (1-1-1-1)
Keesridge Appa Almighty

Open Dog Class
1st Keesridge Appa Almighty


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Keesridge Set Fire To Th'Reign

Junior Puppy Bitch Class
1st Keesridge Set Fire To Th'Reign


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Classique The Sorceress

Best Puppy In Breed
Classique The Sorceress

Select Bitch
GCh Dawin Hot Cakes



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Classique The Sorceress

Reserve Winners Bitch
Hiprofile Reach For The Sky

Junior Puppy Bitch Class
1st Hiprofile Reach For The Sky

Senior Puppy Bitch Class
1st Classique The Sorceress


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxy Lady Of Mountain High



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxy Lady Of Mountain High

12-18 Month Bitch Class
1st Foxy Lady Of Mountain High


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Sue-Ellyn Rempel Top Dog
Points
Group 1st   Ch Quiche's Luck Be A Lady   Bouvier des Flandres   12
Group 2nd   
Ch Hellwigg's Airbender
  German Shepherd Dog   11
Group 3rd   Ch Wenlisa's I Got A Girl Crush   Welsh Corgi (Pembroke)   9
Group 4th   Ch Moonshadow Mind Games   Puli   8
BPIG    Regaloake's Keltic Bliss   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Hatarvolgyi Ezustcsillag America Captain

Best Of Opposite Sex
Ch Sierra Hearts Desire



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Quiche's Luck Be A Lady




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Hellwigg's Airbender



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Csodavirag Ocean

Best Of Opposite Sex
Ch Nyirsegfia Renegade



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Csodavirag Ocean

Reserve Winners Bitch
Tiszai Hullamtoro Buco

12-18 Month Bitch Class
1st Csodavirag Ocean
2nd Tiszai Hullamtoro Buco


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Moonshadow Mind Games




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Regaloake's Keltic Bliss

Best Of Opposite Sex
Ch Herdabout Watts Of Fun

Best Puppy In Breed
Ch Regaloake's Keltic Bliss

Select Bitch
Ch Herdabout Totally Shocking



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Regaloake's Keltic Bliss

Canadian Bred Bitch Class
1st Regaloake's Keltic Bliss


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Sue-Ellyn Rempel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wenlisa's I Got A Girl Crush




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By




Session Created on: Wednesday 20th of September 2017 09:57:12 PM