MBIS BISS Can. GCh Ex/ Am. GCh Goldgrove High Intensity CGN
Doberman Pinscher
(Click on breed to view standings)
Call Name: Gage - (Male)
Owner: T. Connors-Chan and Greg Chan
Breeder: Sharon Pflueger & Doris Jean Molin
Handler: Owner and John Griffith
Website: http://www.connquestdobes.com/

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2013

Dec. 2013 Nov. 2013 Oct. 2013 Sept.2013 Aug. 2013
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 1 1 1 1 1
All Breed Ranking: 11 9 9 9 8

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
10 0 43 29 24 12   0 0 0 1 2   4880
Win Record - 2013
Show Date
Elora Gorge Kennel Club December 27 to December 29, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Keiko Kawada 12

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club December 13 to December 15, 2013
Day Position   Judge Points
Friday Group 3rd   James Frederiksen 26
  Best Of Breed   James Frederiksen 4

Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 06 to December 08, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Alan Bennett 60
  Best Of Breed   Alan Bennett 6
Saturday Best Of Breed   Darle Heck 5
  Group 4th   Darle Heck 49

Show Date
Caledon Kennel Association November 29 to December 01, 2013
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Nina Karlsdotter 9
  Group 2nd   Nina Karlsdotter 91

Show Date
Show of Shows November 16 to November 16, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Group 2nd   N/A

Show Date
Ottawa Kennel Club November 15 to November 17, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Rita Walker 41
  Best Of Breed   Rita Walker 9
Saturday Group 3rd   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 31
  Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 7
Friday Best Of Breed   James Reynolds 3
  Group 3rd   James Reynolds 32

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 08 to November 10, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Group 3rd   Virginia Lyne 35
  Best Of Breed   Virginia Lyne 5
Friday Group 3rd   Michael Hill 23
  Best Of Breed   Michael Hill 3

Show Date
Trillium Dog Fanciers November 01 to November 03, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   David Markus 37
  Best Of Breed   David Markus 5
Saturday Group 1st   Cheryl Myers-Egerton 49
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 4
Friday Best Of Breed   Marilyn O'Neill 2
  Group 4th   Marilyn O'Neill 22

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 25 to October 27, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Sandy Gelinas 205
  Best Of Breed   Sandy Gelinas 6
  Group 1st   Sandy Gelinas 29
Friday Group 1st   Stephen Dainard 24
  Best Of Breed   Stephen Dainard 2

Show Date
Elgin County Kennel Club October 18 to October 20, 2013
Day Position   Judge Points
Friday Group 4th   Dianne Miller 17
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 3

Show Date
Nipissing Kennel Club October 12 to October 14, 2013
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 4
Sunday Best Of Breed   Ron Mahon 3
  Group 1st   Ron Mahon 20
Saturday Best Of Breed   Denise Cornelssen 3
  Group 4th   Denise Cornelssen 15

Show Date
Pine Ridge Kennel Club October 04 to October 06, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Larry Kereluke 26
  Best Of Breed   Larry Kereluke 7
Saturday Group 1st   Shirley Limoges 31
  Best Of Breed   Shirley Limoges 6
Friday Best Of Breed   Vickie Umpleby 6
  Group 2nd   Vickie Umpleby 17

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 27 to September 29, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandra Lex 6
  Group 1st   Sandra Lex 23
Saturday Best Of Breed   William Byrne 6
  Group 1st   William Byrne 33
Friday Group 3rd   Judith Byrne 13
  Best Of Breed   Judith Byrne 3

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 20 to September 22, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Dianne Miller 22
  Best Of Breed   Dianne Miller 2
Saturday Best Of Breed   Kathrine Grant 2
  Group 2nd   Kathrine Grant 18
  Best Of Breed   Anna Hewson 2
  Group 2nd   Anna Hewson 21
Friday Best Of Breed   Tony Vandendool 1
  Best Of Breed   Michael Shoreman 1
  Group 2nd   Sean Shields 22
  Group 4th   Michael Shoreman 15

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 13 to September 15, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Isidro Castro (Dr) 33
  Best Of Breed   Irene Latchford 6

Show Date
Cornwall District Kennel Club August 29 to September 01, 2013
Day Position   Judge Points
Thursday Best In Show   Phyllis Pancel 155
  Best Of Breed   Phyllis Pancel 2
  Group 1st   Phyllis Pancel 19

Show Date
Markham Kennel Club August 22 to August 25, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   John B. Ross 1
  Group 2nd   John B. Ross 15
Friday Best Of Breed   Olga Gagne 2
  Group 2nd   Olga Gagne 12

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 16 to August 18, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Paula Hartinger 7
Friday Group 3rd   Evelyn Beilhartz 19
  Best Of Breed   Evelyn Beilhartz 4

Show Date
Temiskaming Kennel Club August 13 to August 15, 2013
Day Position   Judge Points
Thursday Best In Show   Allan Pepper 99
  Best In Show   Elaine Whitney 101
  Best Of Breed   Elaine Whitney 2
  Group 1st   Elaine Whitney 11
  Group 1st   Robert Whitney 11
  Best Of Breed   Robert Whitney 2
Wednesday Best In Show   Bruce Owen 110
  Group 1st   Bruce Owen 16
  Best Of Breed   Jim Bricknell 2
  Best Of Breed   Bruce Owen 2
  Group 1st   Jim Bricknell 14
Tuesday Group 1st   Charles Cyopik 16
  Best Of Breed   Charles Cyopik 2

Show Date
Working & Herding Club Of Southern Ontario August 11 to August 11, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Steven Gladstone 44
  Best Of Breed   Steven Gladstone 6

Show Date
Greater Mid-Ontario Doberman Fanciers August 11 to August 11, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Guy Spagnolo N/A

Show Date
D.O.B.E. Association August 10 to August 10, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Pedro Armando Ramos Lang 21

Show Date
Kilbride & District Kennel Club August 09 to August 11, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Guy Spagnolo 98
  Best Of Breed   Carlos Quinones 14
Saturday Group 2nd   Bruce Voran 96
  Best Of Breed   Bruce Voran 12

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 06 to August 08, 2013
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Joan Beech 3
  Group 1st   Joan Beech 19
Wednesday Group 1st   Phyllis Wolfish 25
  Best Of Breed   Deborah Graffmann 8
  Best Of Breed   Phyllis Wolfish 5
  Group 1st   Deborah Graffmann 28
Tuesday Best Of Breed   Melvin Beech 6
  Group 1st   Melvin Beech 27

Show Date
Muskoka District Kennel Club July 31 to August 02, 2013
Day Position   Judge Points
Friday Group 1st   Christopher Neilson 18
  Best Of Breed   Christopher Neilson 2
Thursday Best In Show   Christopher Neilson 167
  Group 1st   Michel Bouchard 31
  Best Of Breed   Michel Bouchard 6
  Group 1st   William Gunn 32
  Best Of Breed   William Gunn 6
Wednesday Group 2nd   Robert Rowbotham 28
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 6
  Group 2nd   Phyllis Pancel 31
  Best Of Breed   Phyllis Pancel 6

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 26 to July 28, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Leyda Perez 39
  Best Of Breed   Leyda Perez 2
Saturday Best Of Breed   Wendy Paquette 1
  Group 3rd   Wendy Paquette 42
Friday Best Of Breed   Honey Glendinning 0

Show Date
Valley Kennel Club July 22 to July 24, 2013
Day Position   Judge Points
Wednesday Best Of Breed   Dianne Besoff 0
  Group 2nd   Dianne Besoff 13
Tuesday Best Of Breed   Ronald Besoff 3
  Group 2nd   Ronald Besoff 19
Monday Group 3rd   Patricia Nemirovsky de Alsina 17
  Best Of Breed   Letitia Bett 2
  Best Of Breed   Patricia Nemirovsky de Alsina 2
  Group 1st   Letitia Bett 17

Show Date
Kars Dog Club July 19 to July 21, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Martin Doherty 3
  Group 3rd   Martin Doherty 24
Saturday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 4
  Group 2nd   Michael Woods (Dr) 26
Friday Best Of Breed   Jacqueline Rusby 2
  Group 4th   Jacqueline Rusby 17

Show Date
London Canine Association July 12 to July 14, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Roberto Velez-Pico 177
  Best Of Breed   Doug Gaudin 0
  Group 1st   Doug Gaudin 19
Saturday Group 2nd   Avery Gaudin 20
  Best Of Breed   Avery Gaudin 1
Friday Group 1st   Roberto Velez-Pico 13
  Best Of Breed   Roberto Velez-Pico 1

Show Date
Kawartha Kennel Club July 05 to July 07, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Patricia Laurans 5
  Group 2nd   Patricia Laurans 34
Saturday Best Of Breed   Norman Kenney 5
Friday Best Of Breed   Glen Stark 4
  Group 2nd   Glen Stark 25

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club July 02 to July 04, 2013
Day Position   Judge Points
Tuesday Group 1st   Alan Bennett 31
  Best Of Breed   Marilyn O'Neill 4

Show Date
Hamilton Kennel Club June 27 to June 30, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Linda Kraft 3
  Group 1st   Linda Kraft 25
Thursday Group 2nd   John (Fred) Peddie 22
  Best Of Breed   John (Fred) Peddie 6

Show Date
Kingston & District Kennel Club June 21 to June 23, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Bruce Owen 41
  Best Of Breed   Bruce Owen 3
Saturday Group 4th   Thomas Nesbitt 27
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 3
Friday Best Of Breed   Elaine Whitney 1
  Group 1st   Elaine Whitney 30

Show Date
Ontario County Kennel Club June 14 to June 16, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Neil Graves 3
Saturday Best Of Breed   Heather Brennan 3
  Group 4th   Heather Brennan 36
Friday Group 1st   Barbara Heal 32
  Best Of Breed   Barbara Heal 1

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 06 to June 09, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Robert Shreve 59
  Best Of Breed   Robert Shreve 9
Friday Group 2nd   Les Morison 60
  Best Of Breed   Les Morison 7
Thursday Best Of Breed   Janet Sinclair 5
  Group 4th   Janet Sinclair 42

Show Date
Aurora & District Kennel Club May 31 to June 02, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Ron Mahon 6
  Group 2nd   Ron Mahon 38
Friday Group 1st   Thomas Burke 23
  Best Of Breed   Thomas Burke 6

Show Date
Societe Canine de Thetford May 25 to May 26, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jacqueline Rusby 0
  Group 1st   Jacqueline Rusby 27
  Group 2nd   Anik Primeau 22
  Best Of Breed   Anik Primeau 0
Saturday Best In Show   Cheryl Myers-Egerton 183
  Group 1st   Valerie Gervais 31
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 0
  Best Of Breed   Valerie Gervais 0
  Group 1st   Cheryl Myers-Egerton 31

Show Date
Tantramar Kennel Club May 18 to May 19, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ed Wild 3
  Group 1st   Ed Wild 32
  Group 3rd   Michael Lanctot 24
  Best Of Breed   Michael Lanctot 3
Saturday Best Of Breed   Joan Beech 3
  Group 2nd   Joan Beech 27

Show Date
Forest City Kennel Club May 10 to May 12, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Jeremy Browne 41
  Best Of Breed   Jeremy Browne 3
Friday Group 2nd   Tabatha Buckley 25
  Best Of Breed   Irene Latchford 8

Show Date
Seaway Kennel Club May 03 to May 05, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ann Hennigan 2
  Group 2nd   Ann Hennigan 21
Saturday Best Of Breed   Laura Thompson 0
  Group 3rd   Garry Allan 30
Friday Best Of Breed   Raymond Lariviere 1
  Group 3rd   Peter Machen 22

Show Date
Victoria County Kennel Club April 26 to April 28, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Rita Walker 6
  Group 1st   Rita Walker 34
Saturday Best Of Breed   Joan Beech 7
  Group 1st   Joan Beech 41
Friday Group 3rd   Melvin Beech 25
  Best Of Breed   Melvin Beech 5

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 19 to April 21, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Janet Lobb 52
  Best Of Breed   Janet Lobb 10
Friday Best Of Breed   Len Harfield 6
  Group 3rd   Len Harfield 38

Show Date
Champlain Dog Club April 12 to April 14, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Allan Brown 2
  Group 4th   Allan Brown 7
Saturday Group 2nd   Kim Ramey-Leblanc 11
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 3
Friday Group 3rd   Thora Brown 9
  Group 2nd   Judi Elford 10
  Best Of Breed   Thora Brown 3
  Best Of Breed   Judi Elford 2

Show Date
Norfolk Kennel & Obedience Club April 05 to April 07, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Alan Ewles 4
Friday Group 1st   Valerie Gervais 38
  Best Of Breed   Valerie Gervais 4

Show Date
Nickel District Kennel Club March 29 to March 31, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Anik Primeau 19
  Best Of Breed   Anik Primeau 3
  Best Of Breed   Doug Windsor 2
  Group 1st   Doug Windsor 18
Saturday Best Of Breed   Evelyn Beilhartz 3
  Group 3rd   Evelyn Beilhartz 13
Friday Best Of Breed   Fred Gordon 2
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 2
  Group 1st   Robert Rowbotham 20
  Group 1st   Fred Gordon 20

Show Date
Scarborough Kennel Club March 08 to March 10, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Ed Wild 325
  Best Of Breed   Ed Wild 13
  Group 1st   Ed Wild 58
Saturday Best In Show   Gerard Penta (Dr) 359
  Group 1st   Gerard Penta (Dr) 69
  Best Of Breed   Gerard Penta (Dr) 19

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 22 to February 24, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Marilyn O'Neill 7
  Group 3rd   Bruce Owen 40
Friday Best Of Breed   Cheryl Paterson 3

Show Date
Ontario Breeders Association February 16 to February 18, 2013
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Sandy Alexander 6
Sunday Best Of Breed   Richard Paquette 7
Saturday Best Of Breed   Thomas Alexander 8
  Group 4th   Thomas Alexander 44

Show Date
Wildwood Kennel Club January 31 to February 03, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lynn Storeshaw 1
Saturday Group 2nd   Wayne Thompson 45
  Best Of Breed   Wayne Thompson 4

2012

Dec. 2012 Nov. 2012 Oct. 2012 Sept.2012 Aug. 2012
Breed Ranking: 4 4 4 4 4
Group Ranking: 26 26 25 25 25
All Breed Ranking: 105 105 106 113 117

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
1 0 6 11 6 2   0 0 0 0 1   1044
Win Record - 2012
Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club December 07 to December 09, 2012
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Paula Hartinger 6

Show Date
Caledon Kennel Association November 23 to November 25, 2012
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Jaime Ganoza 5

Show Date
Ottawa Kennel Club November 16 to November 18, 2012
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   James Osborne 4
  Group 1st   Larry Kereluke 43

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 09 to November 11, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Linda Millman 3
Saturday Best Of Breed   Terry Carter 5
Friday Best Of Breed   Len Harfield 2

Show Date
United Kennel Club November 02 to November 04, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 10

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 26 to October 28, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Sandra Lex 43
  Best Of Breed   Sandra Lex 9
Saturday Group 2nd   Edd Bivin 48
  Best Of Breed   Edd Bivin 11

Show Date
Nipissing Kennel Club October 06 to October 08, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Thora Brown 1
  Best Of Breed   Michael Lanctot 2
  Group 2nd   Michael Lanctot 14
  Group 2nd   Thora Brown 11
Saturday Group 1st   Kim Ramey-Leblanc 14
  Group 1st   Allan Brown 14
  Best Of Breed   Allan Brown 1
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 1

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 07 to September 09, 2012
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Rafael de Santiago 7
  Group 3rd   Rafael de Santiago 68
Friday Best Of Breed   Roberto Velez-Pico 4
  Group 3rd   Roberto Velez-Pico 41

Show Date
Greater Mid-Ontario Doberman Fanciers August 11 to August 11, 2012
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Nicholas De Bedout 27

Show Date
Muskoka District Kennel Club August 01 to August 03, 2012
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Robert Whitney 5
  Group 2nd   Michel Chaloux 30
  Best Of Breed   Michel Chaloux 4
Wednesday Best Of Breed   Elaine Whitney 4
  Group 4th   Elaine Whitney 20

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 27 to July 29, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Wayne Thompson 57
  Best Of Breed   Wayne Thompson 5
Saturday Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 6
  Group 1st   Kim Ramey-Leblanc 69
Friday Best Of Breed   Benjamin Luxton 6
  Group 4th   Benjamin Luxton 38

Show Date
Valley Kennel Club July 23 to July 25, 2012
Day Position   Judge Points
Wednesday Best In Show   Sandra Lex 131
  Best Of Breed   Sandra Lex 3
  Group 1st   Sandra Lex 20
Monday Best Of Breed   Rosemary Kemp 4

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club June 26 to June 28, 2012
Day Position   Judge Points
Wednesday Group 2nd   Ray Smith 18
  Best Of Breed   Ray Smith 3
Tuesday Best Of Breed   Nancy Tibben 4
  Group 2nd   Janet Buchanan 17

Show Date
Kingston & District Kennel Club June 15 to June 17, 2012
Day Position   Judge Points
Friday Group 2nd   Jacqueline Rusby 27
  Best Of Breed   Jacqueline Rusby 5
  Best Of Breed   Avery Gaudin 6

Show Date
Ontario County Kennel Club June 08 to June 10, 2012
Day Position   Judge Points
Saturday Group 3rd   Grant Townsend 43
  Best Of Breed   Grant Townsend 7
Friday Best Of Breed   Sean Shields 5

Show Date
Arnprior Canine Association May 11 to May 13, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Norman Kenney 6
Friday Best Of Breed   Skip Stanbridge 3

Show Date
Nickel District Kennel Club March 30 to April 01, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandy Alexander 4
  Group 2nd   Sandy Alexander 14
  Best Of Breed   Doug Windsor 4
  Group 2nd   Doug Windsor 17
Friday Group 3rd   Sean Shields 10
  Best Of Breed   Sean Shields 2

Show Date
Ontario Breeders Association February 17 to February 20, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jim Bricknell 9
  Group 1st   Jim Bricknell 74
Friday Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 10
  Group 2nd   Kim Ramey-Leblanc 48

Show Date
Woodstock & District Canine Association January 27 to January 29, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Paula Hartinger 5
  Group 3rd   Paula Hartinger 41
Saturday Best Of Breed   Roger Hartinger 7

2011

Dec. 2011 Nov. 2011 Oct. 2011 Sept.2011 Aug. 2011
Breed Ranking: 19 19 18 18 18
Group Ranking: 164 162 155 144 128
All Breed Ranking: 933 921 892 817 747

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 1 1 1 0   0 0 0 0 0   96
Win Record - 2011
Show Date
Aurora & District Kennel Club May 27 to May 29, 2011
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Leslie Rogers 29
  Best Of Breed   Leslie Rogers 4
Saturday Group 1st   Anna Hewson 45
  Best Of Breed   Anna Hewson 7
Friday Group 2nd   Fred Gordon 22
  Best Of Breed   Fred Gordon 3

2010

Dec. 2010 Nov. 2010 Oct. 2010 Sept.2010 Aug. 2010
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2010
Show Date
Markham Kennel Club August 26 to August 29, 2010
Day Position   Judge Points
Saturday BPIG   Donald Wallace N/A
Friday Best Puppy In Show   Donald Fitzsimmons N/A
  BPIG   Donald Fitzsimmons N/A
Thursday Best Puppy In Show   Betty McHugh N/A
  BPIG   Len Harfield N/A

Show Date
Thames Valley Doberman Pinscher Club June 19 to June 19, 2010
Day Position   Judge Points
Saturday Winners Dog   Rick Fehler N/A
  Best Puppy In Breed   Rick Fehler N/A
  Best Of Winners   Rick Fehler N/A

Show Date
Monarch Kennel Club June 18 to June 20, 2010
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Rick Fehler N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 22 to May 24, 2010
Day Position   Judge Points
Monday BPIG   Phyllis Pancel N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
               

Sponsored By