Can GCh/Am Ch Haslemere's Haggis Heads To Toulin
Scottish Terrier
(Click on breed to view standings)
Call Name: Haggis - (Male)
Owner: Liz Lewis
Breeder: Jeanine Barton
Conformation Handler: Peter Scott
Website: http://www.toulin.com


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2017

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 15 15 15 15 14
All Breed Ranking: 162 161 146 148 145

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 15 20 17 16   0 0 0 0 1   606
Win Record - 2017
Show Date
Caledon Kennel Association November 24 to November 26, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jay Richardson 3
Saturday Best Of Breed   Benny Blid von Schedvin 4
Friday Best Of Breed LTD Breed Show Jacqueline Stacy 3
  Best Of Breed   Nina Karlsdotter 3

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 10 to November 12, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Michael Gelinas N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   William de Villeneuve N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Jocelyne Gagne N/A

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 04 to November 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   David Swartwood 0
  Best Of Breed   Ainslie Mills 0
Saturday Best Of Breed   Wendy Paquette 0
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 0

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 27 to October 29, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Erin Brown N/A
Saturday Best Of Opposite Sex   Gloria Geringer N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Tony Monk N/A

Show Date
Nipissing Kennel Club October 07 to October 09, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Ron Mahon 2
  Group 2nd   Kathrine Grant 5
  Best Of Breed   Ron Mahon 0
  Best Of Breed   Kathrine Grant 0
Sunday Group 1st   Olga Gagne 7
  Group 1st   Allan Brown 7
  Best Of Breed   Olga Gagne 0
  Best Of Breed   Allan Brown 0
Saturday Group 2nd   Deirdre McKinnon 5
  Group 2nd   Thora Brown 6
  Best Of Breed   Deirdre McKinnon 0
  Best Of Breed   Thora Brown 0

Show Date
Pine Ridge Kennel Club September 30 to October 01, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Donna Conod 12
  Group 2nd   Rick Fehler 14
  Best Of Breed   Donna Conod 0
  Best Of Breed   Rick Fehler 0
Saturday Group 3rd   Glen Stark 12
  Best Of Breed   Glen Stark 1 (1-0-1-0)
  Select Dog   Joy Lynne Huntley N/A

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 22 to September 24, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Carol Gray 16
  Best Of Breed   Carol Gray 4 (2-2-1-0)
Saturday Select Dog   Robert Rowbotham N/A
Friday Best Of Breed   Richard Paquette 3 (2-0-2-0)
  Best Of Breed   Larry Kereluke 3 (2-0-2-0)

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 15 to September 17, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Sue-Ellyn Rempel 8
  Group 4th   James Reynolds 7
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 0
  Best Of Breed   James Reynolds 0
Saturday Group 3rd   Virginia Lyne 10
  Best Of Breed   William Gunn 0
  Best Of Breed   Virginia Lyne 0
Friday Group 4th   Michel Bouchard 9
  Group 4th   Ray Smith 9
  Best Of Breed   Michel Bouchard 3 (2-1-1-0)
  Best Of Breed   Ray Smith 3 (2-1-1-0)

Show Date
Markham Kennel Club August 23 to August 24, 2017
Day Position   Judge Points
Thursday Group 4th   Kim Reeder 1
  Group 4th   Sandra Lex 1
  Best Of Breed   Kim Reeder 0
  Best Of Breed   Sandra Lex 0
Wednesday Group 4th   Robert Whitney 1
  Best Of Breed   Kerrie Reeder 0
  Best Of Breed   Robert Whitney 0

Show Date
St. Catharines & District Kennel & Obedience Club August 18 to August 20, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Yvonne Savard 10
  Best Of Breed   Yvonne Savard 0
Saturday Best Of Breed   Jose Antonio Molina Ortiz 1 (1-0-1-0)
Friday Group 2nd   Marilyn O'Neill 5
  Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 0
  Best Of Breed   Marilyn O'Neill 0

Show Date
Kilbride & District Kennel Club August 11 to August 13, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Peter Machen 3 (1-1-1-1)
Friday Select Dog   Luiz Ribas Silva N/A

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 08 to August 10, 2017
Day Position   Judge Points
Thursday Group 1st   Bruce Owen 5
  Best Of Breed   John Reeve-Newson (Dr) 0
  Best Of Breed   Ron Mahon 0
Wednesday Group 1st   Heather Langfeld 6
  Group 2nd   Thomas Alexander 6
  Best Of Breed   Heather Langfeld 0
  Best Of Breed   Thomas Alexander 0
Tuesday Group 2nd   Mary White 7
  Group 1st   Rita Walker 6
  Best Of Breed   Mary White 0
  Best Of Breed   Rita Walker 0

Show Date
Muskoka District Kennel Club August 02 to August 04, 2017
Day Position   Judge Points
Friday Group 2nd   Michael Lanctot 7
  Best Of Breed   Michael Lanctot 0
Thursday Group 4th   Fred Dewsbury 6
  Group 2nd   Patricia Lanctot 5
  Best Of Breed   Fred Dewsbury 0
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 0
Wednesday Group 1st   Letitia Bett 10
  Best Of Breed   Sylvia Barkey 0
  Best Of Breed   Letitia Bett 0

Show Date
Club Canin du Fjord July 21 to July 23, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Doug Windsor 8
  Group 1st   Stephen Dainard 9
  Best Of Breed   Doug Windsor 0
  Best Of Breed   Stephen Dainard 0
Saturday Group 2nd   France Godbout 11
  Group 2nd   Darle Heck 12
  Best Of Breed   France Godbout 0
  Best Of Breed   Darle Heck 0
Friday Group 1st   Avery Gaudin 12
  Group 1st   Doug Gaudin 12
  Best Of Breed   Avery Gaudin 0
  Best Of Breed   Doug Gaudin 0

Show Date
London Canine Association July 15 to July 16, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Ole Nielsen 10
  Group 3rd   Raymond Lariviere 6
  Best Of Breed   Ole Nielsen 2 (1-1-1-0)
  Best Of Breed   Raymond Lariviere 2 (2-0-1-0)
Saturday Group 2nd   Joan Beech 10
  Group 4th   Melvin Beech 7
  Best Of Breed   Joan Beech 2 (2-0-1-0)
  Best Of Breed   Melvin Beech 2 (1-1-1-0)

Show Date
Sarnia Kennel Club June 30 to July 03, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Lucie Paradis 4
  Group 3rd   Brian Taylor N/A
  Best Of Breed   Lucie Paradis 0
  Best Of Breed   Brian Taylor 0
Sunday Group 3rd   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 0
Saturday Group 2nd   Michael Woods (Dr) 2
  Group 1st LTD Breed Show Ted Fahlgren 2
  Best Of Breed LTD Breed Show Ted Fahlgren 0
  Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 0
Friday Group 1st   Dianne Miller 2
  Group 1st   Wendy Paquette 2
  Best Of Breed   Dianne Miller 0
  Best Of Breed   Wendy Paquette 0

Show Date
Hamilton Kennel Club June 23 to June 25, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Darle Heck 4
Friday Best Of Breed   Bill Walkey 1
  Best Of Breed   Mike Jackman 1

Show Date
Monarch Kennel Club June 16 to June 18, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Stephen Dainard 2
Friday Group 4th   Vickie Umpleby 4
  Best Of Breed   Vickie Umpleby 2

Show Date
Terrier Breeders' Association Of Canada June 04 to June 04, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Elizabeth Sweigart 10

Show Date
Erie Shores Kennel Club June 02 to June 05, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Select Dog   Peter Green N/A
Sunday Best Of Opposite Sex   John Constantine N/A
Saturday Best Of Breed   Jean Lawless 12 (2-6-1-4)
Friday Best Of Opposite Sex   Dennis McCoy N/A

Show Date
Canadian Scottish Terrier Club [Regional] May 21 to May 21, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   France Godbout N/A

Show Date
Canadian Scottish Terrier Club [National] May 20 to May 20, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Thomas Parotti N/A

Show Date
Forest City Kennel Club May 12 to May 14, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   John Walsh N/A
Saturday Group 3rd   Ann Long-Doyle 19
  Best Of Breed   Ann Long-Doyle 2 (0-0-1-2)
Friday Best Of Breed   Judith Taylor 0
  Best Of Breed   Richard Lake 0
  Group 4th   Judith Taylor 11

Show Date
Seaway Kennel Club May 05 to May 07, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Sharon Derrick N/A
Friday Best Of Breed   Barbara Arndt 0
  Best Of Opposite Sex   Joy Hodgkinson N/A

Show Date
Victoria County Kennel Club April 28 to April 30, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Mel Saranchuk 2 (0-0-2-1)
Saturday Best Of Opposite Sex   Kim Ramey-Leblanc N/A
Friday Group 3rd   Martin Doherty 8
  Group 1st   Lynda Saranchuk 15
  Best Of Breed   Martin Doherty 0
  Best Of Breed   Lynda Saranchuk 0

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 21 to April 23, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Opposite Sex   Juan Miranda Saucedo N/A
Saturday Best Of Breed   Katelon Bajona-Fox 4 (0-0-3-2)
Friday Group 2nd   Michael Lanctot 13
  Group 2nd   Patricia Lanctot 15
  Best Of Breed   Michael Lanctot 0
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 0

Show Date
Kent Kennel Klub April 14 to April 16, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   David Swartwood 5
  Best Of Breed   David Swartwood 0
Saturday Best Of Breed   Michael Forte 0
  Best Of Breed   Robert Whitney 0
Friday Group 4th   Denys Janssen 6
  Best Of Breed   Peggy Gutierrez-Otero 0
  Best Of Breed   Denys Janssen 0

Show Date
Nickel District Kennel Club March 31 to April 02, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Kathrine Grant 4
  Group 3rd   Carol Gray 10
  Best Of Breed   Kathrine Grant 0
  Best Of Breed   Carol Gray 0
Saturday Group 2nd   Ole Nielsen 12
  Best Of Breed   Ole Nielsen 0
  Best Of Breed   Chris Woodrow 0
Friday Group 3rd   Lee Steeves 10
  Best Of Breed   Wendy Anderson 0
  Best Of Breed   Doug Windsor 0

Show Date
Windsor All Breed Training & Tracking Club March 18 to March 19, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Michael Shoreman 9
  Group 2nd   Ed Wild 7
  Best Of Breed   Michael Shoreman 0
  Best Of Breed   Ed Wild 0
Saturday Group 4th   Rosemary Shoreman 6
  Group 4th   Kathrine Grant 3
  Best Of Breed   Rosemary Shoreman 0
  Best Of Breed   Kathrine Grant 0

Show Date
Scarborough Kennel Club March 10 to March 12, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Thora Brown 19
  Best Of Breed   Thora Brown 2 (0-2-1-0)
Saturday Best Of Breed   Valerie Gervais 2 (0-2-1-0)
Friday Group 3rd   Jane Parker 6
  Group 4th   Denise Cornelssen 10
  Best Of Breed   Jane Parker 0
  Best Of Breed   Denise Cornelssen 0

Show Date
Ontario Breeders Association March 03 to March 05, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Mike Jackman 5
Friday Group 2nd   Michel Bouchard 18
  Best Of Breed   Michel Bouchard 1

Show Date
Woodstock & District Canine Association February 24 to February 26, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Select Dog   Edd Bivin N/A
Saturday Select Dog   Virginia Lyne N/A
Friday Group 2nd   Glen Stark 16
  Best Of Breed   Glen Stark 0

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: 14 14 14 14 12
Group Ranking: 199 198 190 177 162
All Breed Ranking: 1901 1881 1794 1706 1563

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 2 0 0 2   0 0 0 0 0   34
Win Record - 2016
Show Date
Sault Ste Marie Kennel Club May 21 to May 23, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Mary White 10
  Best Of Breed   Mary White 0
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 0
Sunday Best Of Breed   Ray Smith 0
  Best Of Breed   Kristen Francis 0
Saturday Group 4th   Kim Ramey-Leblanc 10
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 0
  Best Of Breed   Peter Machen 0

Show Date
Club Canin du Bas St-Laurent May 07 to May 08, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Christopher Neilson 8
  Group 4th   Lee Anne Bateman 6
  Best Of Breed   Christopher Neilson 0
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
Saturday Best Of Breed   David Eadie 0
  Best Of Breed   Mike Macbeth 0

2015

Dec. 2015 Nov. 2015 Oct. 2015 Sept.2015 Aug. 2015
Breed Ranking: 19 19 21 20 36
Group Ranking: 239 235 243 231 457
All Breed Ranking: 2538 2520 2591 2473 4488

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 2 3 6   0 0 0 0 0   18
Win Record - 2015
Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 04 to December 06, 2015
Day Position   Judge Points
Friday Select Dog   Dann Wilson N/A

Show Date
United Kennel Club November 06 to November 08, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Donald Emslie 0
Saturday Best Of Breed   Tim Doxtater 0
Friday Best Of Breed   Mary White 0

Show Date
Trillium Dog Fanciers October 30 to November 01, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Grant Townsend 3

Show Date
Belleville & District Kennel Club October 23 to October 25, 2015
Day Position   Judge Points
Friday BPIG   Ted Fahlgren N/A

Show Date
Elgin County Kennel Club October 16 to October 18, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Sue-Ellyn Rempel N/A
  Select Dog   Sue-Ellyn Rempel N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Barbara Dempsey Alderman N/A
  Select Dog   Barbara Dempsey Alderman N/A
Friday Best Puppy In Breed   Rafael Otalora Robayo N/A
  Select Dog   Rafael Otalora Robayo N/A

Show Date
Nipissing Kennel Club October 10 to October 12, 2015
Day Position   Judge Points
Monday BPIG   Phyllis Pancel N/A
  Best Puppy In Breed   Phyllis Pancel N/A
  Best Puppy In Breed   Bruce Owen N/A
Sunday BPIG   Wendy Paquette N/A
  Best Puppy In Breed   Jack Ireland N/A
  Select Dog   Jack Ireland N/A
  Best Puppy In Breed   Wendy Paquette N/A
  Select Dog   Wendy Paquette N/A
Saturday BPIG   David Strachan N/A
  Best Puppy In Breed   Keven Harris N/A
  Select Dog   Keven Harris N/A
  Best Puppy In Breed   David Strachan N/A
  Select Dog   David Strachan N/A

Show Date
Burlington Kennel & Obedience Club September 25 to September 27, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday BPIG   Dianne Miller N/A
  Best Puppy In Breed   Dianne Miller N/A
Saturday Best Puppy In Breed   Rick Fehler N/A
Friday Best Puppy In Breed   Brian Taylor N/A
  Best Puppy In Breed   France Godbout N/A
  Select Dog   France Godbout N/A

Show Date
Sudbury & District Kennel Club September 18 to September 20, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Lynda Saranchuk 1
  Group 2nd   Larry Kereluke 2
  BPIG   Larry Kereluke N/A
  Best Of Breed   Lynda Saranchuk 0
  Best Of Breed   Larry Kereluke 0
Saturday Group 4th   Raymond Lariviere 4
  BPIG   Raymond Lariviere N/A
  BPIG   Mel Saranchuk N/A
  Best Of Breed   Raymond Lariviere 2
Friday Group 2nd   Richard Paquette 6
  BPIG   Richard Paquette N/A
  Group 4th   Cheryl Myers-Egerton 1
  BPIG   Cheryl Myers-Egerton N/A
  Best Of Breed   Richard Paquette 0
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 0

Show Date
Oakville & District Kennel Club September 11 to September 13, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Francis Smith Moffat N/A
  Best Puppy In Breed   Francis Smith Moffat N/A
  Winners Dog   Francis Smith Moffat (1-0-1-0)
Saturday 1st Senior Puppy Dog Class   James Reynolds N/A
  Best Puppy In Breed   James Reynolds N/A
  Reserve Winners Dog   James Reynolds N/A
Friday 1st Senior Puppy Dog Class   Jocelyne Gagne N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Joanne Matheson N/A
  Best Puppy In Breed   Jocelyne Gagne N/A
  Reserve Winners Dog   Jocelyne Gagne N/A
  Best Puppy In Breed   Joanne Matheson N/A
  Reserve Winners Dog   Joanne Matheson N/A

Show Date
St. Catharines & District Kennel & Obedience Club August 14 to August 16, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   James Frederiksen N/A
  Best Of Winners   James Frederiksen (1-2-3-0)
  Best Puppy In Breed   James Frederiksen N/A
  Winners Dog   James Frederiksen (1-2-3-0)
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Bruce Owen N/A
  Best Of Winners   Bruce Owen (1-2-3-0)
  Best Puppy In Breed   Bruce Owen N/A
  Winners Dog   Bruce Owen (1-2-3-0)
Friday 1st Junior Puppy Dog Class   Carol Gray N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Sandra Lex N/A
  Best Of Breed   Carol Gray 1 (1-1-0-0)
  Best Of Winners   Carol Gray (1-1-0-0)
  Best Puppy In Breed   Carol Gray N/A
  Winners Dog   Carol Gray (1-1-0-0)
  Best Of Opposite Sex   Sandra Lex N/A
  Winners Dog   Sandra Lex (1-1-0-0)

Show Date
Temiskaming Kennel Club August 11 to August 13, 2015
Day Position   Judge Points
Thursday Group 4th   Judith Taylor N/A
  BPIG   Judith Taylor N/A
  Group 3rd   Olga Gagne N/A
  BPIG   Olga Gagne N/A
  Best Of Breed   Judith Taylor 0
  Best Of Breed   Olga Gagne 0
Wednesday Group 4th   Letitia Bett N/A
  BPIG   Letitia Bett N/A
  Group 4th   Charles Bett N/A
  BPIG   Charles Bett N/A
  Best Of Breed   Letitia Bett 0
  Best Of Breed   Charles Bett 0
Tuesday Group 3rd   Doug Gaudin N/A
  BPIG   Doug Gaudin N/A
  Group 3rd   Avery Gaudin N/A
  BPIG   Avery Gaudin N/A
  Best Of Breed   Doug Gaudin 0
  Best Of Breed   Avery Gaudin 0

Show Date
Grey-Bruce Kennel & Obedience Club August 04 to August 06, 2015
Day Position   Judge Points
Wednesday 1st Junior Puppy Dog Class   Patricia Lanctot N/A
  Best Puppy In Breed   Patricia Lanctot N/A
  Winners Dog   Patricia Lanctot (1-0-1-0)
Tuesday 1st Junior Puppy Dog Class   Mike Macbeth N/A
  Best Of Breed   Mike Macbeth 0
  Best Puppy In Breed   Mike Macbeth N/A
  Winners Dog   Mike Macbeth N/A

Show Date
Barrie Kennel & Obedience Club August 01 to August 03, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Linda More 0

Show Date
Sault Ste Marie Kennel Club May 16 to May 18, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Best Baby Puppy In Show   Phyllis Pancel N/A
  Best Baby Puppy In Group   Victoria Thomas N/A
  Best Baby Puppy In Group   Phyllis Pancel N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   Victoria Thomas N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   Phyllis Pancel N/A
Sunday Best Baby Puppy In Group   Michael Hill N/A
  Best Baby Puppy In Group   Morley Thornton N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   Michael Hill N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   Morley Thornton N/A
Saturday Best Baby Puppy In Group   Fred Gordon N/A
  Best Baby Puppy In Group   Denise Cornelssen N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   Denise Cornelssen N/A

Show Date
Canadian Scottish Terrier Club May 02 to May 03, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Best Baby Puppy In Breed   Stephen Andrews N/A

Show Date
Guelph & District Kennel Club April 17 to April 19, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 3-6 Month Dog Class   Francis Smith Moffat N/A
Saturday 1st 3-6 Month Dog Class   Kristen Francis N/A
Friday Best Baby Puppy In Group   David Swartwood N/A
  Best Baby Puppy In Group   Katelon Bajona-Fox N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   David Swartwood N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   Katelon Bajona-Fox N/A

Show Date
Norfolk Kennel & Obedience Club April 04 to April 06, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Baby Puppy In Group   Joe Lobb N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   Joe Lobb N/A
Saturday Best Baby Puppy In Group   Janet Lobb N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   Janet Lobb N/A

Show Date
Nickel District Kennel Club March 27 to March 29, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Best Baby Puppy In Show   Patrice Johansen N/A
  Best Baby Puppy In Group   Patrice Johansen N/A
  1st 3-6 Month Dog Class   Patrice Johansen N/A
Friday 1st 3-6 Month Dog Class   Norma Egginton N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
               

Sponsored By




Session Created on: Monday 11th of December 2017 10:39:55 AM