Ch Topbrass Bredan Tabasco Cat
Bulldog
(Click on breed to view standings)
Call Name: - (Male)
Owner: Brenda Jackson & Danny Jackson
Breeder:
Handler:
Website:

dolore sitays
 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2017

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2017
Show Date
Oakville & District Kennel Club September 08 to September 10, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Breed   Hans van den Berg N/A

Show Date
Essex County Kennel Club September 02 to September 04, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Michael Gelinas N/A
  1st Senior Puppy Dog Class   Elizabeth Gunter N/A
  Best Of Winners   Michael Gelinas (1-1-1-2)
  Best Puppy In Breed   Michael Gelinas N/A
  Winners Dog   Michael Gelinas (1-1-1-2)
  Best Of Winners   Elizabeth Gunter (1-1-1-2)
  Best Puppy In Breed   Elizabeth Gunter N/A
  Winners Dog   Elizabeth Gunter (1-1-1-2)

Show Date
Kilbride & District Kennel Club August 11 to August 13, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Winners Dog LTD Breed Show Erodotus Neofytou (2-1-0-1)
  Best Of Opposite Sex LTD Breed Show Erodotus Neofytou N/A
  Best Puppy In Breed LTD Breed Show Erodotus Neofytou N/A
  Reserve Winners Dog   Andrew Brown N/A

Show Date
London Canine Association July 15 to July 16, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Senior Puppy Dog Class   Ole Nielsen N/A
  Winners Dog   Ole Nielsen (2-1-1-1)

Show Date
Bulldog Club Of Canada [National] May 21 to May 21, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Winners Dog   Cindy Stansell N/A

Show Date
K-W Kennel Club May 20 to May 22, 2017
Day Position   Judge Points
Monday 1st Junior Puppy Dog Class   Allan Pepper N/A
  1st Junior Puppy Dog Class   Lee Steeves N/A
  Winners Dog   Lee Steeves (4-4-1-4)
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Robert Ennis N/A
  Best Of Winners   Robert Ennis (5-6-2-4)
  Best Puppy In Breed   Robert Ennis N/A
  Winners Dog   Robert Ennis (5-6-2-4)
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   Wendy Schira N/A
  Best Puppy In Breed   Wendy Schira N/A

Show Date
Forest City Kennel Club May 12 to May 14, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday 1st Junior Puppy Dog Class   Ann Long-Doyle N/A
  Winners Dog   Ann Long-Doyle (1-3-1-1)
Saturday 1st Junior Puppy Dog Class   John Walsh N/A
  Best Of Opposite Sex   John Walsh N/A
  Best Of Winners   John Walsh (1-1-0-1)
  Best Puppy In Breed   John Walsh N/A
  Winners Dog   John Walsh (1-1-0-1)

Show Date
Scarborough Kennel Club March 10 to March 12, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday 1st 3-6 Month Dog Class   Thora Brown N/A

Show Date
Wildwood Kennel Club February 02 to February 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday 1st 3-6 Month Dog Class   Rene Echevarria-Cofino (Dr) N/A
Saturday 1st 3-6 Month Dog Class   Wendy Schira N/A
Friday 1st 3-6 Month Dog Class   Francisco Chapa Guajardo (Dr) N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
               

Sponsored By




Session Created on: Wednesday 22nd of November 2017 09:37:02 PM