Am. Can. GCh. Salatino La Dame Sans Camelia
Papillon
(Click on breed to view standings)
Call Name: Siren - (Female)
Owner: Marron Kennels Mary Ronald & Lori Chrusciel
Breeder: Salatino Kennels, Brazil
Handler: Ash Oldfield & Milton Lopes
Website: http://www.1stchoicedogs.com/marron/

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2014

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2014
Show Date
Papillon Canada September 13 to September 13, 2014
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Kenneth Dilorenzo N/A

2013

Dec. 2013 Nov. 2013 Oct. 2013 Sept.2013 Aug. 2013
Breed Ranking: 3 3 3 19 15
Group Ranking: 55 55 55 130 115
All Breed Ranking: 365 356 362 805 718

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 2 2 1 0   0 0 0 0 0   263
Win Record - 2013
Show Date
Lethbridge & District Kennel Club November 15 to November 17, 2013
Day Position   Judge Points
Friday Group 3rd   Joan Beech 19
  Best Of Breed   Joan Beech 1

Show Date
Battle River Canine Association October 25 to October 27, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Michael Woods (Dr) 44
  Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 8
Saturday Group 1st   Christian Gomez 57
  Best Of Breed   Christian Gomez 8
Friday Group 1st   Richard Paquette 58
  Best Of Breed   Richard Paquette 8

Show Date
Alberta Kennel Club August 02 to August 05, 2013
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Jon Cole 12
  Group 2nd   Jon Cole 85

2012

Dec. 2012 Nov. 2012 Oct. 2012 Sept.2012 Aug. 2012
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 6 6 6 9 7
All Breed Ranking: 28 27 24 28 26

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
4 1 20 12 6 6   0 1 0 0 2   2516
Win Record - 2012
Show Date
Red Deer & District Kennel Club November 02 to November 04, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Guy Jeavons 6
  Group 4th   Guy Jeavons 28
Saturday Best Of Breed   Karsten Kaemling 6

Show Date
Lower Mainland Dog Fanciers Of British Columbia October 25 to October 28, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Kerrie Reeder 19
  Group 3rd   Sergio Pizzorno 102
Saturday Best Of Breed   David Kirkland 18
Friday Best Of Breed   Kenneth McDermott 17
Thursday Best Of Breed   James Frederiksen 15
  Group 1st   James Frederiksen 120

Show Date
Group V Dog Club of BC October 25 to October 25, 2012
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Michael Forte 13

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 05 to October 08, 2012
Day Position   Judge Points
Saturday Group 2nd   Gabriel Valdez-Valdes 68
  Best Of Breed   Gabriel Valdez-Valdes 14

Show Date
Prairie Canine Academy September 14 to September 16, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Argus Wardhana 15
  Group 4th   Deborah Graffmann 11
  Best Of Breed   Deborah Graffmann 1
  Best Of Breed   Argus Wardhana 1
Saturday Best Of Breed   Davida Brown 0
  Best Of Breed   Jacqueline Rusby 0
  Group 4th   Jacqueline Rusby 12
  Group 1st   Davida Brown 17
Friday Group 4th   Richard Lopaschuk 14
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 0
  Best Of Breed   Terry Carter 0

Show Date
Saskatoon Kennel & Obedience Club September 01 to September 03, 2012
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Gail Forsythe 28
  Best Of Breed   Gail Forsythe 5
Sunday Best Of Breed   Jon Cole 5
Saturday Best Of Breed   Virginia Lyne 4
  Group 3rd   Virginia Lyne 20

Show Date
West Kootenay Kennel Club August 17 to August 19, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Doreen Marsh 19
  Best Of Breed   Doreen Marsh 4
Saturday Best In Show   Cec Ringstrom 124
  Group 1st   Cec Ringstrom 18
  Best Of Breed   Cec Ringstrom 3
Friday Best Of Breed   Allan Brown 5
  Group 2nd   Allan Brown 20

Show Date
Edmonton Kennel Club August 09 to August 12, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lynda Saranchuk 5
  Group 1st   Lynda Saranchuk 61
Saturday Best Of Breed   Mel Saranchuk 4
  Group 1st   Mel Saranchuk 64
Friday Best Of Breed   Joyce Love 5
  Group 1st   Joyce Love 66
Thursday Group 1st   John Lewington 59
  Best Of Breed   John Lewington 5

Show Date
Alberta Kennel Club August 03 to August 06, 2012
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Frank Cresci 6
  Group 4th   Frank Cresci 56
Sunday Best Of Breed   Benjamin Luxton 8
Saturday Best Of Breed   Doug Windsor 7

Show Date
Southern Alberta Toy Dog Fanciers August 03 to August 03, 2012
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Hiroshi Kamisato 10
  Group 2nd   Hiroshi Kamisato 94

Show Date
Prince George Kennel Club July 27 to July 29, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Nancy Popovich 32
  Group 1st   Fred Dewsbury 28
  Best Of Breed   Fred Dewsbury 4
  Best Of Breed   Nancy Popovich 6
Friday Best Of Breed   John B. Ross 5
  Group 2nd   John B. Ross 23

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 13 to July 15, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   James Reynolds 9
  Group 1st   James Reynolds 51
Saturday Group 1st   Richard Meen (Dr) 53
  Best Of Breed   Richard Meen (Dr) 12
Friday Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 13
  Group 3rd   Joy Lynne Huntley 40

Show Date
Vernon & District Kennel Club July 06 to July 08, 2012
Day Position   Judge Points
Saturday Best In Show   Jack Ireland 293
  Best Of Breed   Rick Fehler 10
  Group 1st   Rick Fehler 58
Friday Best Of Breed   Lynda Berar 9
  Group 1st   Lynda Berar 55

Show Date
Lakeland Kennel & Obedience Club June 29 to July 01, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Donald Emslie 147
  Group 1st   Donald Emslie 26
  Best Of Breed   Donald Emslie 6
Saturday Group 2nd   Letitia Bett 22
  Best Of Breed   Letitia Bett 8
Friday Best Of Breed   Denise Cornelssen 6
  Group 3rd   Doreen Marsh 19
  Group 1st   Denise Cornelssen 31
  Best Of Breed   Doreen Marsh 6

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 22 to June 24, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Terill Udenberg (Dr) 28
  Best Of Breed   Terill Udenberg (Dr) 5
  Best Of Breed   John Rowton 5
Saturday Best Of Breed   Linda Millman 6
  Group 3rd   Linda Millman 27
  Best Of Breed   Judith Shurb 5
Friday Best Of Breed   Skip Stanbridge 5
  Best Of Breed   Nancy Popovich 4
  Group 2nd   Nancy Popovich 28

Show Date
Nanaimo Kennel Club June 15 to June 17, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Martin Doherty 245
  Best Of Breed   Martin Doherty 4
  Group 1st   Martin Doherty 57
Saturday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 4
  Group 2nd   Michael Woods (Dr) 52

Show Date
Northern Alberta Canine Association June 01 to June 04, 2012
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Best In Show   Raymond Filburn N/A
  Group 1st   Raymond Filburn 71
  Best Of Breed   Raymond Filburn 8

Show Date
Medicine Hat Canine Association May 11 to May 13, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Sandra Lex 39
  Best Of Breed   Sandra Lex 6
Saturday Group 4th   Barbara Dempsey Alderman 36
  Best Of Breed   Barbara Dempsey Alderman 7
Friday Best Of Breed   Michael Woods (Dr) 6
  Group 1st   Michael Woods (Dr) 41

Show Date
Assiniboine Kennel Club April 27 to April 29, 2012
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Russel Fletcher 3
  Group 1st   Russel Fletcher 17
Saturday Best Of Breed   Kim Hamel 4
  Group 2nd   Kim Hamel 17
Friday Best Of Breed   Robert Whitney 4
  Group 2nd   Alan Ewles 16
  Best Of Breed   Alan Ewles 3
  Group 2nd   Robert Whitney 18

2011

Dec. 2011 Nov. 2011 Oct. 2011 Sept.2011 Aug. 2011
Breed Ranking: 4 4 4 4 4
Group Ranking: 53 53 48 48 62
All Breed Ranking: 333 322 304 276 405

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 2 1 2 1   0 0 0 0 0   357
Win Record - 2011
Show Date
Skaha Kennel Club September 09 to September 11, 2011
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Rene Echevarria-Cofino (Dr) 18
  Group 2nd   Rene Echevarria-Cofino (Dr) 49
Saturday Best Of Breed   Oscar Valverde-Calvo 17
  Group 1st   Oscar Valverde-Calvo 56
Friday Best Of Breed   Cec Ringstrom 14
  Group 1st   Cec Ringstrom 51

Show Date
Alberta Kennel Club July 29 to August 01, 2011
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Harry O'Donoghue 22
  Group 3rd   Harry O'Donoghue 91
Saturday Best Of Breed   Ricardo Saldana 22

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 15 to July 17, 2011
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Judith Taylor 12

Show Date
Portage Kennel Club July 01 to July 03, 2011
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Joyce Love 8

Show Date
Northern Alberta Canine Association June 03 to June 06, 2011
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Ralph Scoggins 9
  Group 3rd   Ralph Scoggins 50

Show Date
Medicine Hat Canine Association May 13 to May 15, 2011
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Virginia Lyne 15
  Best Of Breed   Virginia Lyne 2

Show Date
Red Deer & District Kennel Club April 01 to April 03, 2011
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Marilyn Mincey 3

2010

Dec. 2010 Nov. 2010 Oct. 2010 Sept.2010 Aug. 2010
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2010
Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club November 26 to November 28, 2010
Day Position   Judge Points
Saturday BPIG   Jack Ireland N/A

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
               

Sponsored By