MBIS MRBIS Am/Can MBISS Am GCHS Can GCH Parador High Road
Pointer (German Short-Haired)
(Click on breed to view standings)
Call Name: Bruce - (Male)
Owner: Janet E Atkinson
Breeder: Janet E Atkinson
Handler: Larry Clark
Website: http://www.paradorgsp.ca/

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2017

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 2 2 2 2 1
Group Ranking: 21 21 27 26 27
All Breed Ranking: 83 83 114 115 121

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 9 12 9 2   0 0 0 0 0   1141
Win Record - 2017
Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club November 24 to November 26, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Ainslie Mills 32
  Group 3rd   Terry Carter 30
  Best Of Breed   Ainslie Mills 6 (1-2-2-2)
  Best Of Breed   Terry Carter 8 (1-2-3-3)
Saturday Group 2nd   Michael Lanctot 30
  Group 2nd   Patricia Lanctot 27
  Best Of Breed   Michael Lanctot 8 (1-3-3-2)
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 6 (1-3-2-1)
Friday Group 1st   Michael Hill 33
  Group 1st   Jacqueline Rusby 33
  Best Of Breed   Michael Hill 7 (1-3-2-2)
  Best Of Breed   Jacqueline Rusby 5 (1-3-1-1)

Show Date
Lethbridge & District Kennel Club November 17 to November 19, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Joe Lobb 30
  Best Of Breed   Joe Lobb 1 (0-0-1-1)
Saturday Group 2nd   Janet Lobb 47
  Best Of Breed   Janet Lobb 1 (0-0-1-1)
Friday Group 3rd   Brenton Wright 25
  Group 2nd   Nancy Popovich 28
  Best Of Breed   Brenton Wright 1 (0-0-1-1)
  Best Of Breed   Nancy Popovich 1 (0-0-1-1)

Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 11 to November 13, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Martin Doherty 51
  Best Of Breed   Martin Doherty 0

Show Date
Ladies Kennel Club Of BC November 10 to November 11, 2017
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Kathrine Grant 0

Show Date
Red Deer & District Kennel Club November 03 to November 05, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Brenda Wilson 3 (0-1-1-2)
Saturday Best Of Opposite Sex   Erin Brown N/A
Friday Group 3rd   Denise Cornelssen 49
  Best Of Breed   Denise Cornelssen 4 (0-1-1-3)

Show Date
Battle River Canine Association October 27 to October 29, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Barbara Arndt 60
  Best Of Breed   Barbara Arndt 5 (0-2-2-2)
Saturday Best Of Opposite Sex   Michelle Scott N/A
Friday Best Of Opposite Sex   Patricia Cummins N/A

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club September 08 to September 11, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   James Frederiksen 27
  Best Of Breed   James Frederiksen 4 (0-2-1-2)
Sunday Group 3rd   Judy McVeigh 32
  Best Of Breed   Judy McVeigh 4 (0-2-1-2)
Saturday Best Of Opposite Sex   Kim Ramey-Leblanc N/A
Friday Group 3rd   Rick Fehler 33
  Best Of Breed   Rick Fehler 4 (0-2-1-2)

Show Date
West Kootenay Kennel Club August 18 to August 20, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Sharon Derrick 26
  Best Of Breed   Sharon Derrick 0
Saturday Group 1st   Grant Townsend 30
  Best Of Breed   Grant Townsend 0
Friday Group 2nd   Carmen Haller 21
  Group 1st   Darle Heck 27
  Best Of Breed   Carmen Haller 0
  Best Of Breed   Darle Heck 0

Show Date
Edmonton Kennel Club August 10 to August 13, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Starr White 4
Saturday Best Of Breed   Raymond Yurick 4
Friday Group 2nd   Larry Kereluke 55
  Best Of Breed   Larry Kereluke 3

Show Date
Alberta Kennel Club August 04 to August 07, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Katrina Santas 3
Sunday Group 1st   Joyce Love 66
  Best Of Breed   Joyce Love 3
Saturday Best Of Breed   John Rowton 3

Show Date
Prince George Kennel Club July 28 to July 30, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Thomas Nesbitt 23
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 0
  Best Of Breed   David Swartwood 0
Saturday Group 4th   Denise Cornelssen 20
  Group 3rd   Cec Ringstrom 24
  Best Of Breed   Denise Cornelssen 0
  Best Of Breed   Cec Ringstrom 0
Friday Group 1st   Larry Kereluke 35
  Group 1st   Sheila Verhulst 33
  Best Of Breed   Larry Kereluke 0
  Best Of Breed   Sheila Verhulst 0

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 13 to July 16, 2017
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Sandy Gelinas 22
Thursday Group 3rd   Patrice Johansen 80
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 22

Show Date
Vernon & District Kennel Club July 07 to July 09, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Davor Javor 2

Show Date
Nicola Valley Kennel Club July 01 to July 02, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Patricia Lanctot 24
  Group 2nd   Edgar Bajona 24
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 0
  Best Of Breed   Edgar Bajona 0
Saturday Group 2nd   Michael Lanctot 25
  Group 3rd   Kathleen Anderson-Wulff 20
  Best Of Breed   Michael Lanctot 0
  Best Of Breed   Kathleen Anderson-Wulff 0

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 1 1 1 1 1
All Breed Ranking: 12 11 13 11 10

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
9 8 40 12 11 5   2 0 0 0 2   4475
Win Record - 2016
Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 03 to December 04, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Per Kristian Andersen 53
  Best Of Breed   Per Kristian Andersen 2 (2-0-1-0)
Saturday Best Of Breed   Guy Jeavons 2 (2-0-1-0)

Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club November 25 to November 27, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Harold Pybus 144 *
  Group 1st   Harold Pybus 31
  Group 2nd   Deirdre McKinnon 32
  Best Of Breed   Harold Pybus 4
  Best Of Breed   Deirdre McKinnon 4
Saturday Group 3rd   Patricia Taylor 34
  Group 1st   Donna Conod 36
  Best Of Breed   Patricia Taylor 4
  Best Of Breed   Donna Conod 4
Friday Reserve Best In Show   John Hodgkinson N/A
  Group 1st   John Hodgkinson 32
  Best Of Breed   John Hodgkinson 3

Show Date
Lethbridge & District Kennel Club November 18 to November 20, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Richard Paquette 38
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 5
Saturday Group 2nd   Sharon Derrick 34
  Best Of Breed   Richard Paquette 5
Friday Group 1st   Cheryl Myers-Egerton 30
  Best Of Breed   Sharon Derrick 5

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 11 to November 13, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ted Fahlgren 1 (0-1-1-0)
Saturday Group 2nd   Judith Shurb 47
  Best Of Breed   Judith Shurb 1 (0-1-1-0)
Friday Group 1st   Judi Elford 40
  Best Of Breed   Judi Elford 0

Show Date
Red Deer & District Kennel Club November 04 to November 06, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Cheryl Paterson 54
  Best Of Breed   Cheryl Paterson 5
Saturday Group 2nd   Mary White 63
  Best Of Breed   Mary White 5
Friday Group 3rd   Joe Gregory 48
  Best Of Breed   Joe Gregory 4

Show Date
Battle River Canine Association October 21 to October 23, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Carl Liepmann 2
Saturday Best Of Breed   Charles Olvis 3
Friday Best Of Breed   Richard Meen (Dr) 3

Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 14 to October 16, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Judy Horton 28
  Best Of Breed   Judy Horton 1
Saturday Group 3rd   Melvin Beech 37
  Best Of Breed   Melvin Beech 1
Friday Best Of Breed   Joan Beech 1

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 07 to October 10, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Edd Bivin 38
  Best Of Breed   Sheila Verhulst 0
Sunday Group 1st   Keke Kahn 52
  Best Of Breed   Keke Kahn 0
Saturday Group 4th   Patricia Trotter 44
  Best Of Breed   Luis Pinto Teixeira 0
Friday Best Of Breed   Charles Trotter 0

Show Date
Lloydminster Kennel & Obedience Club September 23 to September 25, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Honey Glendinning 25
  Group 3rd   Ed Wild 22
  Best Of Breed   Honey Glendinning 2
  Best Of Breed   Ed Wild 2
Saturday Group 2nd   Ron Mahon 28
  Group 2nd   Edward MacDonald 26
  Best Of Breed   Ron Mahon 2
  Best Of Breed   Edward MacDonald 2
Friday Group 4th   Thomas Nesbitt 18
  Best Of Breed   Thomas Nesbitt 2

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club September 09 to September 12, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Michael Hill 24
  Best Of Breed   Michael Hill 1
Sunday Best Of Breed   Alan Ewles 2
Saturday Reserve Best In Show   Alan Ewles N/A
  Group 1st   Thora Brown 39
  Best Of Breed   Thora Brown 4
Friday Group 2nd   Raymond Yurick 31
  Best Of Breed   Raymond Yurick 2

Show Date
Cranbrook & District Kennel Club August 26 to August 28, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Sue-Ellyn Rempel 25
  Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 1
Saturday Group 1st   Stephen Dainard 28
  Best Of Breed   Stephen Dainard 1
Friday Group 1st   Rick Fehler 24
  Group 1st   Tempest Deptuch 24
  Best Of Breed   Rick Fehler 1
  Best Of Breed   Tempest Deptuch 1

Show Date
West Kootenay Kennel Club August 19 to August 21, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Gail Forsythe (Dr) 14
  Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 1
Saturday Group 1st   Brenton Wright 23
  Best Of Breed   Brenton Wright 1
Friday Best In Show   Denise Cornelssen 113
  Group 1st   Denise Cornelssen 21
  Group 1st   Valerie Gervais 21
  Best Of Breed   Denise Cornelssen 1
  Best Of Breed   Valerie Gervais 1

Show Date
Manitoba Sporting Dog Association August 14 to August 14, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   James Reynolds 53
  Best Of Breed   James Reynolds 1

Show Date
Manitoba Canine Association August 11 to August 14, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Mary White 218
  Group 1st   Johan Becerra-Hernandez 42
  Best Of Breed   Johan Becerra-Hernandez 1
Saturday Group 1st   Mary White 41
  Best Of Breed   Mary White 1
Friday Reserve Best In Show   James Reynolds N/A
  Group 1st   Joe Lobb 37
  Best Of Breed   Joe Lobb 0
Thursday Reserve Best In Show   Tempest Deptuch N/A
  Group 1st   Tempest Deptuch 36
  Best Of Breed   Tempest Deptuch 0

Show Date
Edmonton Kennel Club August 04 to August 07, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Wayne Thompson 43
  Best Of Breed   Wayne Thompson 0
Saturday Group 1st   Robert Denis 48
  Best Of Breed   Robert Denis 0
Friday Group 1st   Anna Hewson 45
  Best Of Breed   Anna Hewson 0
Thursday Group 1st   Barbara Heal 41
  Best Of Breed   Barbara Heal 0

Show Date
Alberta Kennel Club July 29 to August 01, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Robert Rowbotham 42
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 4
Sunday Best In Show   Branislav Rajic 527 *
  Group 1st   Branislav Rajic 70
  Best Of Breed   Branislav Rajic 7
Saturday Group 3rd   Arley Hussin 56
  Best Of Breed   Arley Hussin 6

Show Date
Prince George Kennel Club July 22 to July 24, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Richard Lopaschuk 124
  Reserve Best In Show   Yvonne Savard N/A
  Group 1st   Richard Lopaschuk 26
  Group 1st   Linda St-Hilaire 25
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 0
  Best Of Breed   Linda St-Hilaire 0
Saturday Best In Show   Donald Emslie 137
  Reserve Best In Show   Tim Doxtater N/A
  Group 1st   Donald Emslie 28
  Group 1st   Tim Doxtater 27
  Best Of Breed   Donald Emslie 0
  Best Of Breed   Tim Doxtater 0
Friday Best In Show   Richard Paquette 138
  Group 1st   Richard Paquette 30
  Best Of Breed   Richard Paquette 0
  Best Of Breed   Geraldine Taylor 0

Show Date
Westwind Sporting Dog Club July 15 to July 16, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Group 1st   Guy Spagnolo 89
  Best Of Breed   Guy Spagnolo 23

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 14 to July 17, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Group 1st   Richard Lopaschuk 76
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 18
Friday Group 1st   Ann Ingram 71
  Best Of Breed   Ann Ingram 16
Thursday Best In Show   Judi Elford 328
  Group 1st   Judi Elford 65
  Best Of Breed   Judi Elford 16

Show Date
Nicola Valley Kennel Club June 25 to June 27, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Best In Show   Walter Pinsker N/A
  Group 1st   Walter Pinsker 32
  Group 1st   Honey Glendinning 32
  Best Of Breed   Walter Pinsker 0
  Best Of Breed   Honey Glendinning 0
Sunday Best In Show   Brenton Wright 155
  Group 1st   Brenton Wright 32
  Best Of Breed   Brenton Wright 0
Saturday Group 3rd   Kathleen Anderson-Wulff 15
  Best Of Breed   Kathleen Anderson-Wulff 0

Show Date
Northern Alberta Canine Association June 03 to June 06, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Group 4th   Francis Smith Moffat 37
  Best Of Breed   Francis Smith Moffat 4
Sunday Best Of Breed   Terry Stacy 4
Saturday Best Of Breed   Thomas Touzel 3
Friday Group 1st   Judith A. Brown 81
  Best Of Breed   Judith A. Brown 3

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club May 13 to May 16, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Reserve Best In Show   Joe Lobb N/A
  Group 1st   Carol Mulcahy 49
  Best Of Breed   Carol Mulcahy 5
Sunday Group 1st   Joe Lobb 76
  Best Of Breed   Joe Lobb 6
Saturday Group 2nd   Janet Lobb 77
  Best Of Breed   Janet Lobb 6
Friday Group 3rd   Cherie Holmes 48
  Best Of Breed   Cherie Holmes 5

Show Date
Oceanside Kennel Club March 25 to March 27, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Eric Ringle 47
  Best Of Breed   Eric Ringle 3
Friday Best Of Breed   Gloria Geringer 3

Show Date
Mount Cheam Canine Association February 26 to February 28, 2016
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Stanley Shen 89
  Best Of Breed   Stanley Shen 1
Saturday Group 3rd   Jocelyne Gagne 76
  Best Of Breed   Jocelyne Gagne 1
Friday Group 2nd   Ann Hennigan 66
  Best Of Breed   Ann Hennigan 1

2014

Dec. 2014 Nov. 2014 Oct. 2014 Sept.2014 Aug. 2014
Breed Ranking: 13 13 12 12 19
Group Ranking: 160 157 144 142 260
All Breed Ranking: 681 669 632 598 1120

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 2 1 1 0   0 0 0 0 0   128
Win Record - 2014
Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 10 to October 13, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Robert Dawson 2
Friday Best Of Breed   Garry Allan 3

Show Date
Fort Garry Kennel Club September 12 to September 14, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Brenton Wright 23
  Best Of Breed   Brenton Wright 1
Saturday Group 2nd   Allan Pepper 24
  Best Of Breed   Allan Pepper 1
Friday Group 1st   Maida Puterman 25
  Best Of Breed   Maida Puterman 1

Show Date
German Shorthaired Pointer Club of Canada July 12 to July 12, 2014
Day Position   Judge Points
Saturday Select Dog   Suzanne Dillin N/A

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 11 to July 14, 2014
Day Position   Judge Points
Saturday Group 3rd   Michael Hill 51
  Best Of Breed   Michael Hill 20

2013

Dec. 2013 Nov. 2013 Oct. 2013 Sept.2013 Aug. 2013
Breed Ranking: 2 2 2 3 2
Group Ranking: 7 7 8 15 14
All Breed Ranking: 29 35 50 85 81

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
1 0 12 7 7 7   0 1 0 0 3   2100
Win Record - 2013
Show Date
Auld Lang Syne Dog Association December 12 to December 15, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Leslie Rogers 60
  Best Of Breed   Leslie Rogers 0
Saturday Group 3rd   Walter Pinsker 62
  Best Of Breed   Walter Pinsker 0
Friday Group 4th   Darle Heck 45
  Best Of Breed   Darle Heck 0
Thursday Best Of Breed   Yvonne Savard 0

Show Date
German Shorthaired Pointer Club Of Canada November 30 to November 30, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Houston Clark 36

Show Date
Caledon Kennel Association November 29 to December 01, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Houston Clark 105
  Best Of Breed   Goran Bodegard 16
Saturday Group 2nd   Nina Karlsdotter 131
  Best Of Breed   Nina Karlsdotter 27
Friday Group 1st   Goran Bodegard 90
  Best Of Breed   Judith Orsi 10

Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 22 to November 24, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Brenton Wright 73
  Best Of Breed   Brenton Wright 6
Saturday Group 3rd   Garry Allan 62
  Best Of Breed   Garry Allan 6
Friday Group 2nd   Robert Verhulst 59
  Best Of Breed   Robert Verhulst 6

Show Date
Lower Mainland Dog Fanciers of BC October 24 to October 27, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Robert Rowbotham 54
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 0
Saturday Group 3rd   Mario Magsaysay 41
  Best Of Breed   Mario Magsaysay 0
Friday Group 4th   Michelle Scott 33
  Best Of Breed   Michelle Scott 0
Thursday Best Of Breed   Kathleen Hardwick 0

Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 18 to October 20, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Avery Gaudin 2
Saturday Best Of Breed   Tempest Deptuch 2
Friday Group 4th   Doug Gaudin 32
  Best Of Breed   Doug Gaudin 2

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 11 to October 14, 2013
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Ed Wild 34
  Best Of Breed   Ed Wild 5
Sunday Best Of Breed   Stephen Hubbell 4
Saturday Group 2nd   Stephen Hubbell 68
  Best Of Breed   Stephen Hubbell 5
Friday Best In Show   Christina Hubbell 277
  Group 1st   Christina Hubbell 82
  Best Of Breed   Raymond Goldstone 5

Show Date
Kamloops & District Kennel Club August 30 to September 02, 2013
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   David Ojalvo 0
Sunday Group 2nd   Enrique Filippini 44
  Best Of Breed   Cherie Holmes 0
Saturday Group 4th   Lee Anne Bateman 41
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
Friday Group 1st   James Reynolds 49
  Best Of Breed   James Reynolds 0

Show Date
Sporting Dog Club Of BC July 20 to July 21, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Glen Vernon 85
  Best Of Breed   Glen Vernon 0
Saturday Best Of Breed   Patricia Laurans 0

Show Date
Tyee Kennel Club May 10 to May 12, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Lesley Hiltz N/A
  Group 1st   Brenton Wright 42
  BPIG   Brenton Wright N/A
  Best Of Breed   Brenton Wright 1
Saturday Best Of Breed   Michael Shoreman 1

Show Date
Renaissance Dog Association April 12 to April 15, 2013
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Ann Hennigan 36
  BPIG   Ann Hennigan N/A
  Best Of Breed   Ann Hennigan 0
Sunday Best Puppy In Show   Paula Hartinger N/A
  Group 3rd   Paula Hartinger 50
  BPIG   Paula Hartinger N/A
  Best Of Breed   Paula Hartinger 0
Saturday Group 3rd   Sharon Derrick 49
  BPIG   Sharon Derrick N/A
  Best Of Breed   Sharon Derrick 0
Friday Best Of Breed   Erwin Deutscher 0

Show Date
Oceanside Kennel Club March 29 to April 01, 2013
Day Position   Judge Points
Monday Best Puppy In Show   Valerie Hansen N/A
  Group 1st   Janet Buchanan 43
  BPIG   Janet Buchanan N/A
  Best Of Breed   Janet Buchanan 0
Sunday Group 4th   Harold Hutchinson 20
  BPIG   Harold Hutchinson N/A
  Best Of Breed   Dianne Ivey 0
Saturday Best Puppy In Show   Ray Smith N/A
  Group 2nd   Ray Smith 53
  BPIG   Ray Smith N/A
  Best Of Breed   Ray Smith 0
Friday BPIG   William Robert Russell N/A
  Best Of Breed   William Robert Russell 0

Show Date
Battle River Canine Association March 22 to March 24, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Neil Graves N/A
  Group 1st   Sharon Derrick 49
  BPIG   Sharon Derrick N/A
  Best Of Breed   Sharon Derrick 1
Saturday Best Puppy In Show   Grant Townsend N/A
  Group 1st   Neil Graves 58
  BPIG   Neil Graves N/A
  Best Of Breed   Neil Graves 1
Friday Best Puppy In Show   Sharon Derrick N/A
  Group 4th   Grant Townsend 26
  BPIG   Grant Townsend N/A
  Best Of Breed   Grant Townsend 0

Show Date
Mount Cheam Canine Association February 22 to February 24, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Puppy In Show   Dianne Miller N/A
  BPIG   Edgar Bajona N/A
  Best Of Breed   Edgar Bajona 0
Saturday Group 3rd   Dianne Miller 37
  BPIG   Dianne Miller N/A
  Best Of Breed   Dianne Miller 0
Friday Group 2nd   Ainslie Mills 42
  BPIG   Ainslie Mills N/A
  Best Of Breed   Ainslie Mills 0

Show Date
Lower Mainland Dog Fanciers of BC February 15 to February 17, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Best Puppy In Show   Barbara Watt N/A
  Group 1st   Kristen Francis 63
  BPIG   Kristen Francis N/A
  Best Of Breed   Kristen Francis 1
Friday Best Puppy In Show   Kristen Francis N/A
  Group 2nd   Michel Bouchard 42
  BPIG   Michel Bouchard N/A
  Best Of Breed   Raymond Goldstone 1

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
               

Sponsored By




Session Created on: Friday 15th of December 2017 09:56:14 AM