GCh Marron's Jimmy Choo
Papillon
(Click on breed to view standings)
Call Name: Jimi - (Male)
Owner: Lori Chrusciel & Mary Ronald, Marron Kennels Perm (Reg'd)
Breeder: Mary Ronald and Lori Chrusciel
Handler: Terry Bernier
Website: http://www.1stchoicedogs.com/marron/

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: 19 19 19 18 16
Group Ranking: 173 172 166 160 147
All Breed Ranking: 1255 1242 1182 1120 1027

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 1   59
Win Record - 2016
Show Date
Papillon Canada March 25 to March 26, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Gloria Geringer 59
Friday Select Dog   Lois Wilson N/A

2015

Dec. 2015 Nov. 2015 Oct. 2015 Sept.2015 Aug. 2015
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 1 1 1 1 1
All Breed Ranking: 7 5 4 4 5

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
12 5 59 21 23 8   1 2 1 0 5   6081
Win Record - 2015
Show Date
Brantford & District Kennel & Obedience Club December 04 to December 06, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Group 4th   Deirdre McKinnon 20
  Best Of Breed   Deirdre McKinnon 3 (1-1-2-0)
Friday Best Of Breed   Marilyn O'Neill 3 (1-1-2-0)

Show Date
Lakeside Toy Dog Fanciers November 29 to November 29, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   John Reeve-Newson (Dr) 6

Show Date
Caledon Kennel Association November 27 to November 29, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Jacqueline Quiros-Kubat 6
Saturday Group 3rd   Stefan Sinko 72
  Best Of Breed   Stefan Sinko 4
Friday Group 4th   Desmond Murphy 46
  Best Of Breed   Desmond Murphy 4

Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 21 to November 23, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Karsten Kaemling 8

Show Date
Ladies Kennel Club of BC November 20 to November 21, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Group 1st   Larry Kereluke 54
  Best Of Breed   Larry Kereluke 8
Friday Group 3rd   Edna Gonzalez-Aramburu 31
  Best Of Breed   Edna Gonzalez-Aramburu 7

Show Date
Lethbridge & District Kennel Club November 13 to November 15, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Thomas Touzel 23
  Best Of Breed   Thomas Touzel 7
Saturday Group 3rd   Terry Carter 26
  Best Of Breed   Terry Carter 7
Friday Group 2nd   Larry Kereluke 27
  Best Of Breed   Larry Kereluke 7

Show Date
Credit Valley Kennel & Obedience Club November 06 to November 08, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Martin Doherty 1
Friday Group 1st   Keke Kahn 25
  Best Of Breed   Shirley Limoges 0
  Best Of Breed   Keke Kahn 0

Show Date
Battle River Canine Association October 23 to October 25, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Janet Lobb 46
  Best Of Breed   Janet Lobb 8
Saturday Group 2nd   Joe Lobb 55
  Best Of Breed   Joe Lobb 8
Friday Group 3rd   Murray Eason 43
  Best Of Breed   Murray Eason 8

Show Date
Toy Dog Club Of Ontario October 18 to October 18, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Barbara Dempsey Alderman 28
  Best Of Breed   Barbara Dempsey Alderman 2

Show Date
Elgin County Kennel Club October 16 to October 18, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Dana Cline 2 (1-1-1-0)
Saturday Best Of Breed   Sue-Ellyn Rempel 4 (1-2-2-0)
Friday Group 1st   Rui Oliveira 34
  Best Of Breed   Rui Oliveira 1 (0-1-1-0)

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 09 to October 12, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Janet Buchanan 44
  Best Of Breed   Robert Rowbotham 0
Sunday Group 1st   Charles Olvis 60
  Best Of Breed   Janet Buchanan 3
Saturday Group 3rd   Robert Rowbotham 47
  Best Of Breed   Harold Pybus 3
Friday Group 3rd   Harold Pybus 43
  Best Of Breed   Charles Olvis 3

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 25 to September 27, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Takahiro Miyagawa 317
  Group 1st   Takahiro Miyagawa 56
  Best Of Breed   Takahiro Miyagawa 7
Saturday Best In Show   Satoshi Bessho 342
  Group 1st   Brenton Wright 61
  Best Of Breed   Brenton Wright 7
Friday Group 2nd   Honey Glendinning 58
  Best Of Breed   Satoshi Bessho 7

Show Date
Club Canin Chomedey September 18 to September 20, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   James Reynolds 36
  Best Of Breed   James Reynolds 2
Saturday Group 2nd   Vickie Umpleby 47
  Best Of Breed   Vickie Umpleby 4
Friday Group 1st   Fabian Daza 49
  Best Of Breed   Fabian Daza 3

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club September 11 to September 13, 2015
Day Position   Judge Points
Friday Best In Show   Joy Hodgkinson 214
  Group 1st   John Hodgkinson 37
  Best Of Breed   John Hodgkinson 12

Show Date
Essex County Kennel Club September 05 to September 07, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Phyllis Pancel 25
  Best Of Breed   Phyllis Pancel 1 (0-1-1-0)
  Group 4th   Phyllis Pancel 14
Sunday Group 1st   Fabian Daza 21
  Best Of Breed   Fabian Daza 2 (0-1-2-0)
Saturday Group 1st   Leyda Perez 20
  Best Of Breed   Leyda Perez 1 (0-1-1-0)

Show Date
Cornwall District Kennel Club September 03 to September 06, 2015
Day Position   Judge Points
Friday Group 1st   Brenton Wright 32
  Best Of Breed   Brenton Wright 1
Thursday Group 1st   Elizardo Valadez 23
  Best Of Breed   Elizardo Valadez 2

Show Date
Stormont Dundas & Glengarry Dog Association August 28 to August 31, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Luiz Ribas Silva 24
  Best Of Breed   Luiz Ribas Silva 0
Sunday Group 1st   Cec Ringstrom 37
  Best Of Breed   Cec Ringstrom 2
Saturday Group 1st   Carlos Quinones 40
  Best Of Breed   Carlos Quinones 2
Friday Group 1st   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 31
  Best Of Breed   Francisco Chapa Guajardo (Dr) 2

Show Date
Markham Kennel Club August 27 to August 30, 2015
Day Position   Judge Points
Thursday Group 1st   Alan Ewles 17
  Best Of Breed   Alan Ewles 0

Show Date
Thousand Islands Kennel & Obedience Club August 21 to August 23, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Karl Erik Johansson 23
  Best Of Breed   Karl Erik Johansson 0
Saturday Best Of Breed   Michelle Scott 0
Friday Group 1st   Marion Postgate 29
  Best Of Breed   Marion Postgate 0

Show Date
Prairie Toy Association August 15 to August 15, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Group 2nd   Aramis (Joy) Lim 31
  Best Of Breed   Aramis (Joy) Lim 5

Show Date
Manitoba Canine Association August 13 to August 16, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Allan Pepper 1
Friday Group 2nd   Pamela Bruce 31
  Best Of Breed   Pamela Bruce 6
Thursday Group 4th   Stephen Dainard 22
  Best Of Breed   Stephen Dainard 2

Show Date
Edmonton Kennel Club August 06 to August 09, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Group 1st   John Rowton 57
  Best Of Breed   John Rowton 8

Show Date
Glacier View Kennel Club August 04 to August 06, 2015
Day Position   Judge Points
Thursday Reserve Best In Show   Joanne Sewell N/A
  Group 1st   Joanne Sewell 25
  Best Of Breed   Joanne Sewell 2
Wednesday Group 1st   Lee Anne Bateman 23
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 2
Tuesday Group 3rd   Karen Chant 18
  Best Of Breed   Karen Chant 3

Show Date
Southern Alberta Toy Dog Fanciers August 01 to August 01, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Group 2nd   Mike Macbeth 69
  Best Of Breed   Mike Macbeth 13

Show Date
Alberta Kennel Club / Purina National July 31 to August 03, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 4th   Allan Pepper 41
  Best Of Breed   Wendy Anderson 6
Saturday Best Of Breed   Donna Conod 10
Friday Group 3rd   Ekarat Sangkunakup 64
  Best Of Breed   Ekarat Sangkunakup 9

Show Date
Limestone City Obedience & Kennel Club July 24 to July 26, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Larry Kereluke 27
  Best Of Breed   Larry Kereluke 1 (0-0-2-0)
Saturday Group 2nd   Rony Doedijns 21
  Best Of Breed   Rony Doedijns 1 (0-0-2-0)
Friday Best In Show   Leyda Perez 223
  Group 1st   Leyda Perez 26
  Best Of Breed   Leyda Perez 1 (0-0-2-0)

Show Date
Valley Kennel Club July 20 to July 22, 2015
Day Position   Judge Points
Wednesday Group 2nd   Robert Denis 9
  Best Of Breed   Robert Denis 0
Tuesday Group 1st   Alex Yu-Feng Zee 19
  Best Of Breed   Alex Yu-Feng Zee 0
Monday Reserve Best In Show   Alex Yu-Feng Zee N/A
  Group 3rd   Franklin Van der Spuy 12
  Group 1st   Chris Graham 22
  Best Of Breed   Franklin Van der Spuy 0
  Best Of Breed   Chris Graham 0

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 10 to July 13, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Federico Fernandez 36
  Best Of Breed   Federico Fernandez 2
Sunday Group 1st   Robert Denis 40
  Best Of Breed   Robert Denis 8
Saturday Best In Show   Federico Fernandez 340
  Group 1st   Chris Graham 47
  Best Of Breed   Chris Graham 7
Friday Group 1st   Alex Yu-Feng Zee 43
  Best Of Breed   Alex Yu-Feng Zee 8

Show Date
Portage Kennel Club July 03 to July 05, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Michael Lanctot 15
  Best Of Breed   Michael Lanctot 4
Saturday Group 2nd   Patricia Lanctot 18
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 4

Show Date
Bobcaygeon Kennel Club July 02 to July 03, 2015
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Peter Laventhall-Wolfish 3
Thursday Group 2nd   Judith Shurb 21
  Group 1st   Bruce Fraser 25
  Best Of Breed   Judith Shurb 1
  Best Of Breed   Bruce Fraser 3

Show Date
Nicola Valley Kennel Club June 27 to June 29, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Ann Hennigan 25
  Group 2nd   Ainslie Mills 25
  Best Of Breed   Ann Hennigan 6
  Best Of Breed   Ainslie Mills 6

Show Date
Nanaimo Kennel Club June 18 to June 21, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Group 2nd   Larry Kereluke 36
  Best Of Breed   Larry Kereluke 2
Friday Group 4th   Elaine Whitney 24
  Best Of Breed   Elaine Whitney 3
Thursday Group 2nd   Christian Gomez 41
  Best Of Breed   Christian Gomez 3

Show Date
Comox Valley Kennel Club June 13 to June 16, 2015
Day Position   Judge Points
Tuesday Group 1st   Michel Bouchard 26
  Group 2nd   Judith Shurb 27
  Best Of Breed   Michel Bouchard 0
  Best Of Breed   Judith Shurb 3
Monday Best In Show   Phyllis Pancel 120
  Group 3rd   Richard Paquette 20
  Group 1st   Phyllis Pancel 31
  Best Of Breed   Richard Paquette 0
  Best Of Breed   Phyllis Pancel 0
Sunday Best Of Breed   Bonnie Derry 3
Saturday Group 3rd   Murray Eason 27
  Best Of Breed   Murray Eason 3

Show Date
Auld Lang Syne Dog Association June 05 to June 08, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Carmen Haller 18
  Best Of Breed   Carmen Haller 1
Sunday Group 1st   Walter Pinsker 31
  Best Of Breed   Walter Pinsker 1
Saturday Best Of Breed   Ben Wasylyshen 4
Friday Group 3rd   Laura Thompson 34
  Best Of Breed   Laura Thompson 1

Show Date
Group V Dog Club of BC June 05 to June 05, 2015
Day Position   Judge Points
Friday Group 1st   Oscar Valverde-Calvo 31
  Best Of Breed   Oscar Valverde-Calvo 2

Show Date
Aurora & District Kennel Club May 29 to May 31, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Linda Kraft 9
  Best Of Breed   Linda Kraft 1 (0-0-2-0)
Saturday Group 3rd   Brian Taylor 14
  Best Of Breed   Brian Taylor 1 (0-0-2-0)
Friday Group 1st   Ray Smith 20
  Best Of Breed   Ray Smith 1 (0-0-2-0)

Show Date
Fort Garry Kennel Club May 22 to May 24, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Nancy Popovich 120
  Group 1st   Lee Anne Bateman 12
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
Saturday Group 1st   Nancy Popovich 14
  Best Of Breed   Nancy Popovich 1
Friday Group 2nd   Joy Lynne Huntley 12
  Best Of Breed   Joy Lynne Huntley 1

Show Date
Fort St. John & District Kennel Club May 16 to May 18, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Elaine Whitney 11
  Best Of Breed   Elaine Whitney 0
Sunday Group 1st   Grant Townsend 19
  Group 1st   Doreen Marsh 19
  Best Of Breed   Grant Townsend 1
  Best Of Breed   Doreen Marsh 1
Saturday Group 1st   Edna St Hilaire 19
  Group 3rd   Wendy Maisey 15
  Best Of Breed   Edna St Hilaire 1
  Best Of Breed   Wendy Maisey 1

Show Date
Lakes District Kennel Club May 02 to May 03, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Best In Show   Michael Lanctot 112
  Reserve Best In Show   Patricia Lanctot N/A
  Group 1st   Michael Lanctot 12
  Group 1st   Patricia Lanctot 12
  Best Of Breed   Michael Lanctot 0
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 0

Show Date
Club Canin de l'Estrie April 11 to April 12, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Ray Smith 160
  Group 1st   Larry Kereluke 18
  Group 1st   Ray Smith 14
  Best Of Breed   Larry Kereluke 0
  Best Of Breed   Ray Smith 0
Saturday Group 1st   Shirley Limoges 25
  Best Of Breed   Shirley Limoges 0

Show Date
Renaissance Dog Association April 03 to April 06, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Hassi Assenmacher-Feyel 50
  Best Of Breed   Grant Townsend 3
Sunday Best In Show   Luis Pinto Teixeira 439
  Group 1st   John Rowton 62
  Best Of Breed   John Rowton 4
Saturday Group 2nd   Grant Townsend 60
  Best Of Breed   Hassi Assenmacher-Feyel 3
Friday Reserve Best In Show   Robert Indeglia (Dr) N/A
  Group 1st   Luis Pinto Teixeira 64
  Best Of Breed   Luis Pinto Teixeira 3

Show Date
Battle River Canine Association March 27 to March 29, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Karen Chant 37
  Best Of Breed   Karen Chant 7
Friday Group 1st   Cheryl Myers-Egerton 58
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 8

Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club March 06 to March 08, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Grant Townsend 20
  Best Of Breed   Grant Townsend 1
Saturday Group 3rd   Robert Whitney 18
  Group 1st   Elaine Whitney 22
  Best Of Breed   Robert Whitney 2
  Best Of Breed   Elaine Whitney 2
Friday Best In Show   Ray Smith 167
  Reserve Best In Show   Nancy Popovich N/A
  Group 1st   Ray Smith 23
  Group 1st   Nancy Popovich 23
  Best Of Breed   Ray Smith 2
  Best Of Breed   Nancy Popovich 2

Show Date
Victoria City Kennel Club February 27 to March 01, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Karsten Kaemling 43
  Best Of Breed   Karsten Kaemling 3
Saturday Group 3rd   Saija Juutilainen 39
  Best Of Breed   Saija Juutilainen 3

Show Date
Mount Cheam Canine Association February 20 to February 22, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Chan Weng Woh 276
  Group 1st   Chan Weng Woh 45
  Best Of Breed   Chan Weng Woh 5
Friday Group 1st   Vania Haga (Dr) 43
  Best Of Breed   Vania Haga (Dr) 6

Show Date
Crocus Obedience & Kennel Club February 14 to February 16, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Gail Forsythe (Dr) 12
  Best Of Breed   Gail Forsythe (Dr) 1
Saturday Group 2nd   Thomas Alexander 11
  Group 2nd   Alan Bennett 11
  Best Of Breed   Thomas Alexander 2
  Best Of Breed   Alan Bennett 1

Show Date
Wildwood Kennel Club February 05 to February 08, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Ron Tolson 31
  Best Of Breed   Ron Tolson 2 (0-1-1-1)
Saturday Best Of Breed   Patricia Taylor 2 (0-2-1-0)
Friday Group 3rd   Raymond Lariviere 21
  Best Of Breed   Raymond Lariviere 0
Thursday Best Of Breed   Judith Taylor 0

Show Date
Alberta Kennel Club January 16 to January 18, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Michael Lanctot 60
  Best Of Breed   Michael Lanctot 9
Saturday Best Of Breed   Judith Shurb 9
Friday Group 2nd   Patricia Lanctot 55
  Best Of Breed   Patricia Lanctot 10

2014

Dec. 2014 Nov. 2014 Oct. 2014 Sept.2014 Aug. 2014
Breed Ranking: 1 1 2 2 2
Group Ranking: 17 19 27 29 27
All Breed Ranking: 107 111 185 190 172

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 2 4 10 8   0 1 0 0 1   841
Win Record - 2014
Show Date
Auld Lang Syne Dog Association December 12 to December 14, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Wendy Maisey 43
  Best Of Breed   Wendy Maisey 10
Friday Best Of Breed   Walter Pinsker 7

Show Date
Ladies Kennel Club Of BC November 23 to November 24, 2014
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Bruce Fraser 55
  Best Of Breed   Bruce Fraser 4
Sunday Best Of Breed   Alan Bennett 11

Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 21 to November 22, 2014
Day Position   Judge Points
Saturday Group 2nd   Jose Antonio Molina Ortiz 71
  Best Of Breed   Jose Antonio Molina Ortiz 12
Friday Group 4th   Mel Saranchuk 48
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 10

Show Date
Lethbridge & District Kennel Club November 14 to November 16, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Ricardo Saldana 16
  Best Of Breed   Ricardo Saldana 0
Saturday Group 3rd   Peter Machen 13
  Best Of Breed   Peter Machen 0
Friday Best Of Breed   Paul Odenkirchen 0

Show Date
Georgina Kennel & Obedience Club November 07 to November 09, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Lee Anne Bateman 9
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
Saturday Group 4th   Judith Byrne 18
  Best Of Breed   Judith Byrne 0
Friday Group 3rd   William Byrne 12
  Best Of Breed   William Byrne 0

Show Date
Red Deer & District Kennel Club October 31 to November 02, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Maureen Hanley 59
  Best Of Breed   Maureen Hanley 7
Saturday Best Of Breed   Ed Wild 6
Friday Group 3rd   Ricardo Torres-Simoes 45
  Best Of Breed   Ricardo Torres-Simoes 6

Show Date
Cranbrook & District Kennel Club August 22 to August 24, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Conny Gutierrez-Otero 11
  Best Of Breed   Conny Gutierrez-Otero 2
Saturday Group 3rd   Peggy Gutierrez-Otero 12
  Best Of Breed   Peggy Gutierrez-Otero 2
Friday Group 3rd   Lynda Berar 10
  Best Of Breed   Lynda Berar 2
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 2

Show Date
West Kootenay Kennel Club August 15 to August 17, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Carol Graham 19
  Best Of Breed   Carol Graham 6
Saturday Group 4th   Ainslie Mills 16
  Best Of Breed   Ainslie Mills 6
Friday Group 3rd   Margaret Jones 15
  Best Of Breed   Margaret Jones 6

Show Date
Southern Alberta Toy Dog Fanciers August 02 to August 02, 2014
Day Position   Judge Points
Saturday Group 2nd   Murrel Purkhiser 87
  Best Of Breed   Murrel Purkhiser 16

Show Date
Alberta Kennel Club August 01 to August 04, 2014
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Jack Ireland 61
  Best Of Breed   Jack Ireland 11
Saturday Best Of Breed   Luis Pinto Teixeira 11

Show Date
Prince George Kennel Club July 25 to July 27, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Rick Fehler 9
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
  Best Of Breed   Rick Fehler 0
Saturday Group 4th   Susan Badick 20
  Group 4th   Wayne Thompson 13
  Best Of Breed   Susan Badick 1
  Best Of Breed   Wayne Thompson 1
Friday Group 3rd   Elaine Whitney 16
  Best Of Breed   Robert Whitney 1
  Best Of Breed   Elaine Whitney 1

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club May 09 to May 11, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Pamela Bruce 50
  Best Of Breed   Pamela Bruce 17

Show Date
Red Deer & District Kennel Club April 04 to April 06, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   John Reeve-Newson (Dr) 65
  Best Of Breed   John Reeve-Newson (Dr) 12
Friday Best Of Breed   Richard Meen (Dr) 10

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
               

Sponsored By




Session Created on: Monday 11th of December 2017 01:42:54 AM