MBIS GCH Marron's Seinfeld
Papillon
(Click on breed to view standings)
Call Name: Kramer - (Male)
Owner: Lori Chrusciel & Mary Ronald
Breeder: Mary Ronald & Lori Chrusciel
Handler: Terry Bernier
Website:

 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2017

Current 1 Month Ago 2 Months Ago 3 Months Ago 4 Months Ago
Breed Ranking: 2 1 1 1 2
Group Ranking: 4 3 7 7 17
All Breed Ranking: 27 27 40 50 96

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
2 0 18 16 15 6   0 0 0 0 0   2042
Win Record - 2017
Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 13 to October 15, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lucie Paradis 1 (0-0-2-0)
  Group 2nd   Lucie Paradis 33
Saturday Group 1st   Sharon Derrick 36
  Best Of Breed   Sharon Derrick 1 (0-0-2-0)
Friday Group 4th   Roberto Alvarez Marquez 29
  Best Of Breed   Roberto Alvarez Marquez 1 (0-0-2-0)

Show Date
Wine Country Kennel Club October 07 to October 09, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Ramon Acasuso Signoret 0
  Group 3rd   Ramon Acasuso Signoret 9
Sunday Group 2nd   Federico Fernandez 15
  Best Of Breed   Stephen Dainard 0
  Group 3rd   Stephen Dainard 15
  Best Of Breed   Federico Fernandez 0
Saturday Group 3rd   Bonnie Derry 9
  Best Of Breed   Bonnie Derry 1

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 21 to September 24, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Wendy Hamilton-Petkau 49
Saturday Group 2nd   Vania Haga (Dr) 46
Friday Select Dog   Athanasios Garivaldis N/A
Thursday Best Of Breed   Marion Postgate 1
  Group 3rd   Marion Postgate 17

Show Date
Club Canin Chomedey September 15 to September 17, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Francis Smith Moffat 1
Saturday Best Of Breed   Elizardo Valadez 1
  Group 4th   Elizardo Valadez 55
Friday Best Of Breed   Deirdre McKinnon 1
  Group 3rd   Deirdre McKinnon 45

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club September 08 to September 11, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   James Frederiksen 27
  Best Of Breed   James Frederiksen 2 (0-1-2-0)
Friday Group 3rd   Rick Fehler 29
  Best Of Breed   Rick Fehler 5 (0-2-4-0)

Show Date
Essex County Kennel Club September 02 to September 04, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Jocelyne Gagne 0
  Group 3rd   Jocelyne Gagne 17
Sunday Best In Show   Elizabeth Gunter 151 *
  Best Of Breed   William Gunter 4 (1-3-1-0)
  Group 1st   Elizabeth Gunter 26
  Best Of Breed   Elizabeth Gunter 3 (0-3-1-0)
  Group 2nd   William Gunter 24
Saturday Best Of Breed   Michael Gelinas 5 (1-3-2-0)
  Best Of Breed   Sandy Gelinas 4 (0-3-2-0)
  Group 3rd   Michael Gelinas 24
  Group 3rd   Sandy Gelinas 23

Show Date
Windsor All Breed Training & Tracking Club September 01 to September 01, 2017
Day Position   Judge Points
Friday Best Of Breed   Barbara Heal 0
  Group 1st   Barbara Heal 10

Show Date
Saskatoon Kennel & Obedience Club August 25 to August 27, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Cheryl Myers-Egerton 11
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 0
Saturday Group 2nd   James Reynolds 27
  Best Of Breed   James Reynolds 0
Friday Best Of Breed   Bill Walkey 0
  Best Of Breed   Karen Chant 0
  Group 3rd   Bill Walkey 11
  Group 1st   Karen Chant 28

Show Date
Victoria City Kennel Club August 11 to August 13, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Carlos Quinones 1
  Group 2nd   Carlos Quinones 31

Show Date
Alberta Kennel Club August 04 to August 07, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Randy Garren 11
  Group 4th   Randy Garren 60
Sunday Best Of Breed   Joyce Love 10
  Group 1st   Katrina Santas 87
Saturday Best Of Breed   Stanley Shen 10
  Group 4th   Stanley Shen 76
Friday Group 3rd   Dennis McCoy 75
  Best Of Breed   Edna Gonzalez-Aramburu 14

Show Date
Prince George Kennel Club July 28 to July 30, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Thomas Nesbitt 4
  Group 2nd   Thomas Nesbitt 15
Saturday Best In Show   Cec Ringstrom 142
  Group 1st   Wendy Hamilton-Petkau 20
  Group 2nd   Denise Cornelssen 18
  Best Of Breed   Wendy Hamilton-Petkau 2
  Best Of Breed   Denise Cornelssen 4
Friday Best Of Breed   Sheila Verhulst 4
  Best Of Breed   Larry Kereluke 4
  Group 1st   Sheila Verhulst 21
  Group 1st   Larry Kereluke 21

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 13 to July 16, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Sandy Gelinas 47
  Best Of Breed   Sandy Gelinas 9
Saturday Group 2nd   Patrice Johansen 52
  Best Of Breed   Patrice Johansen 9
Friday Best Of Breed   Keith Simmons 8
  Group 1st   Keith Simmons 56

Show Date
Vernon & District Kennel Club July 07 to July 09, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Nancy Popovich 3
  Group 1st   Nancy Popovich 28

Show Date
Nicola Valley Kennel Club July 01 to July 02, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Michael Lanctot 24
  Best Of Breed   Kathleen Anderson-Wulff 2
  Best Of Breed   Michael Lanctot 2
  Group 2nd   Kathleen Anderson-Wulff 25
Saturday Best Of Breed   Patricia Lanctot 2
  Group 1st   Edgar Bajona 27
  Group 1st   Patricia Lanctot 27
  Best Of Breed   Edgar Bajona 2

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 23 to June 25, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Melvin Beech 1
  Group 1st   Joan Beech 17
  Group 2nd   Melvin Beech 17
  Best Of Breed   Joan Beech 2
Saturday Best Of Breed   Karsten Kaemling 2
  Best Of Breed   Michelle Scott 1
  Group 2nd   Karsten Kaemling 18
Friday Group 2nd   Lee Anne Bateman 13
  Group 1st   Nancy Popovich 20
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 2
  Best Of Breed   Nancy Popovich 2

Show Date
Nanaimo Kennel Club June 15 to June 18, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   John Rowton 7
  Group 3rd   John Rowton 25
Saturday Best Of Breed   Hiroshi Kamisato 10
  Group 1st   Hiroshi Kamisato 47
Friday Best Of Breed   Margaret Jones 6
  Group 4th   Margaret Jones 28
Thursday Best Of Breed   Elaine Whitney 6
  Group 3rd   Elaine Whitney 27

Show Date
Northern Alberta Canine Association June 02 to June 05, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Lee Steeves 10
Sunday Best Of Breed   Jacqueline Rusby 12
  Group 2nd   Jacqueline Rusby 64
Saturday Best Of Breed   Mel Saranchuk 14
  Group 4th   Mel Saranchuk 60
Friday Best Of Breed   Mirtha Mortera 13

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club May 12 to May 15, 2017
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Bill Walkey 34
  Best Of Breed   Bill Walkey 9
Sunday Best Of Breed   Bruce Fraser 12
  Group 1st   Bruce Fraser 58

Show Date
Red Deer & District Kennel Club March 31 to April 02, 2017
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Tanya Stockmari 6

Show Date
Battle River Canine Association March 24 to March 26, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Raymundo Lo 11

2016

Dec. 2016 Nov. 2016 Oct. 2016 Sept.2016 Aug. 2016
Breed Ranking: 32 32 31 29 27
Group Ranking: 264 264 257 244 227
All Breed Ranking: 2106 2082 1982 1893 1733

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 0 0 0 0   0 0 0 0 0   29
Win Record - 2016
Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club May 13 to May 16, 2016
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Janet Lobb 9
Friday Best Of Breed   Denise Cornelssen 11

Show Date
Alberta Kennel Club January 22 to January 24, 2016
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Heather Langfeld 9

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
               

Sponsored By




Session Created on: Wednesday 18th of October 2017 04:58:31 PM