MBIS / BISS / MRBIS GR CH Rodonnas Lucky Card
Boston Terrier
(Click on breed to view standings)

Call Name: Podgy - (Female)
Owner: Donna Cole
Breeder: Donna Cole
Handler: Kate McKee (K8s K9s)
Website: http://www.rodonnabostons.com
http://www.k8sk9s.ca
http://www.facebook.com/katemckee


 
     
Standings as of

Conformation Show Record

     

2017

Dec. 2017 Nov. 2017 Oct. 2017 Sept.2017 Aug. 2017
Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Group Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
All Breed Ranking: N/A N/A N/A N/A N/A
Win Record - 2017
Show Date
Boston Terrier Club Of Canada April 01 to April 01, 2017
Day Position   Judge Points
Saturday Award Of Merit   Julio Rueda N/A

2015

Dec. 2015 Nov. 2015 Oct. 2015 Sept.2015 Aug. 2015
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 6 5 3 4 4
All Breed Ranking: 57 56 49 47 45

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
1 0 12 14 8 9   0 0 0 0 1   1459
Win Record - 2015
Show Date
Ladies Kennel Club of BC November 20 to November 21, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Group 1st   Karsten Kaemling 48
  Best Of Breed   Karsten Kaemling 6

Show Date
Alberni Valley Kennel Club October 16 to October 18, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Ray Smith 22
  Best Of Breed   Ray Smith 4
Saturday Group 4th   Patricia Taylor 21
  Best Of Breed   Patricia Taylor 4

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 09 to October 12, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Robert Rowbotham 5
Sunday Best Of Breed   Janet Buchanan 6

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club September 11 to September 13, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Tempest Deptuch 32
  Best Of Breed   Tempest Deptuch 2
Saturday Best Of Breed   Roger Hartinger 1
Friday Group 4th   Joy Hodgkinson 27
  Best Of Breed   Joy Hodgkinson 1

Show Date
Manitoba Canine Association August 13 to August 16, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Allan Pepper 0
Saturday Best Of Breed   Stephen Dainard 0
Friday Best Of Breed   Pamela Bruce 0
Thursday Group 4th   Cheryl Paterson 22
  Best Of Breed   Cheryl Paterson 0

Show Date
Alberta Kennel Club / Purina National July 31 to August 03, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Ekarat Sangkunakup 82
  Best Of Breed   Ekarat Sangkunakup 30
Friday Best Of Breed   Adolfo Martinez Noguera 30

Show Date
Boston Terrier Club Of Canada July 31 to August 01, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Opposite Sex   Bob Candland N/A
Friday Select Bitch   Sandra Post N/A

Show Date
Medicine Hat Canine Association July 24 to July 26, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Wendy Maisey 23
  Best Of Breed   Wendy Maisey 4
Saturday Group 2nd   Donald Fitzsimmons 23
  Best Of Breed   Allan Brown 1
  Best Of Breed   Donald Fitzsimmons 1
Friday Group 2nd   Ed Wild 28
  Best Of Breed   Ed Wild 2
  Best Of Breed   Neil Graves 1

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 10 to July 13, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Federico Fernandez 33
  Best Of Breed   Federico Fernandez 2
Sunday Group 2nd   Robert Denis 35
  Best Of Breed   Robert Denis 3
Saturday Group 2nd   Cheryl Paterson 37
  Best Of Breed   Cheryl Paterson 3
Friday Group 4th   Thomas Alexander 34
  Best Of Breed   Thomas Alexander 3

Show Date
Lakeland Kennel & Obedience Club July 03 to July 05, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best In Show   Thomas Nesbitt 146
  Group 1st   Lee Anne Bateman 22
  Group 1st   David Swartwood 22
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 5
  Best Of Breed   David Swartwood 5
Saturday Group 1st   Lynda Saranchuk 24
  Group 1st   Mel Saranchuk 24
  Best Of Breed   Lynda Saranchuk 5
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 5
Friday Group 1st   Carmen Haller 25
  Group 3rd   Grant Townsend 21
  Best Of Breed   Carmen Haller 5
  Best Of Breed   Grant Townsend 5

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 26 to June 28, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Linda Kraft 13
  Group 4th   Stephen Dainard 13
  Best Of Breed   Linda Kraft 5
  Best Of Breed   Stephen Dainard 5
Saturday Group 1st   Rosemary Shoreman 23
  Best Of Breed   Rosemary Shoreman 5
Friday Group 2nd   Denise Cornelssen 19
  Group 2nd   Tempest Deptuch 16
  Best Of Breed   Denise Cornelssen 5
  Best Of Breed   Tempest Deptuch 5

Show Date
Northern Alberta Canine Association June 05 to June 08, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Darryl Vice 27
  Best Of Breed   Darryl Vice 3
Sunday Group 4th   Janet Sinclair 34
  Best Of Breed   Janet Sinclair 5
Saturday Best Of Breed   Ted Fahlgren 5
Friday Best Of Breed   Ron Mahon 3

Show Date
Calgary Kennel & Obedience Club May 15 to May 18, 2015
Day Position   Judge Points
Monday Group 1st   Richard Lopaschuk 37
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 5
Sunday Group 1st   Doug Gaudin 44
  Best Of Breed   Doug Gaudin 5
Saturday Group 3rd   Marion Postgate 32
  Best Of Breed   Susan Quesnel 5
Friday Group 1st   Avery Gaudin 41
  Best Of Breed   Avery Gaudin 5

Show Date
Red Deer & District Kennel Club April 03 to April 05, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Murray Eason 35
  Best Of Breed   Murray Eason 0
Saturday Group 2nd   Toddie Clark 47
  Best Of Breed   Toddie Clark 1
Friday Group 4th   Nancy Popovich 43
  Best Of Breed   Nancy Popovich 1

Show Date
Boston Terrier Club Of Canada March 28 to March 28, 2015
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Ricardo Torres-Simoes 19

Show Date
Oceanside Kennel Club March 27 to March 29, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Janet Buchanan 47
  Best Of Breed   Janet Buchanan 9
Saturday Group 2nd   Tamas Jakkel (Dr) 52
  Best Of Breed   Marion Postgate 9
Friday Group 2nd   Ricardo Torres-Simoes 48
  Best Of Breed   Tamas Jakkel (Dr) 10

Show Date
Prince Albert Kennel & Obedience Club March 06 to March 08, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Grant Townsend 12
  Group 1st   Judith Shurb 12
  Best Of Breed   Grant Townsend 1
  Best Of Breed   Judith Shurb 1
Saturday Group 3rd   Elaine Whitney 15
  Best Of Breed   Robert Whitney 1
  Best Of Breed   Elaine Whitney 1
Friday Group 2nd   Ray Smith 14
  Best Of Breed   Ray Smith 0
  Best Of Breed   Nancy Popovich 1

Show Date
Victoria City Kennel Club February 27 to March 01, 2015
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Sandra Lex 1
Saturday Group 2nd   Saija Juutilainen 13
  Best Of Breed   Saija Juutilainen 1
Friday Group 1st   Karsten Kaemling 19
  Best Of Breed   Karsten Kaemling 0

2014

Dec. 2014 Nov. 2014 Oct. 2014 Sept.2014 Aug. 2014
Breed Ranking: 1 1 1 1 1
Group Ranking: 4 4 8 8 7
All Breed Ranking: 31 29 45 44 42

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
2 3 13 20 19 20   0 0 0 0 2   1972
Win Record - 2014
Show Date
Auld Lang Syne Dog Association December 12 to December 14, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Margaret Jones 34
  Best Of Breed   Margaret Jones 5
Friday Best Of Breed   Wendy Maisey 5

Show Date
Caledon Kennel Association November 28 to November 30, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Charles Olvis 1
Friday Best Of Breed   Tamas Jakkel (Dr) 0

Show Date
Ladies Kennel Club Of BC November 23 to November 24, 2014
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Alan Bennett 2
Sunday Best In Show   Mel Saranchuk 396
  Group 1st   Mel Saranchuk 44
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 1

Show Date
Elsie Murray Canine Centre Society November 21 to November 22, 2014
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Jose Antonio Molina Ortiz 2
Friday Group 1st   Lynda Saranchuk 36
  Best Of Breed   Lynda Saranchuk 2

Show Date
Red Deer & District Kennel Club October 31 to November 02, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ricardo Torres-Simoes 2
Saturday Group 4th   Maureen Hanley 29
  Best Of Breed   Maureen Hanley 2
Friday Group 4th   Ed Wild 24
  Best Of Breed   Ed Wild 2

Show Date
Battle River Canine Association October 24 to October 26, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Richard Lopaschuk 39
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 1
Saturday Best Of Breed   Geraldine Taylor 1
Friday Group 3rd   Stephen Hubbell 32
  Best Of Breed   Stephen Hubbell 1

Show Date
Boston Terrier Club of Canada October 12 to October 12, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Robert Dawson 22

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 10 to October 13, 2014
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Honey Glendinning 7
Friday Group 2nd   Sandy Alexander 46
  Best Of Breed   Sandy Alexander 8

Show Date
Mount Cheam Canine Association September 26 to September 28, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Ronnie Natividad 3
Saturday Group 1st   Andi Hudono 41
  Best Of Breed   Andi Hudono 4
Friday Best Of Breed   Ann Hennigan 2

Show Date
Fort Garry Kennel Club September 12 to September 14, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Allan Pepper 8
  Best Of Breed   Allan Pepper 0
Saturday Group 4th   Peter Laventhall-Wolfish 14
  Best Of Breed   Peter Laventhall-Wolfish 0
Friday Best Of Breed   Maida Puterman 0

Show Date
Kamloops & District Kennel Club August 29 to September 01, 2014
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   George Kostopoulos 27
  Best Of Breed   George Kostopoulos 4
Sunday Group 4th   Seamus Oates 15
  Best Of Breed   Seamus Oates 4
Friday Group 2nd   Doug Windsor 24
  Best Of Breed   Doug Windsor 4

Show Date
Cranbrook & District Kennel Club August 22 to August 24, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Peggy Gutierrez-Otero 15
  Best Of Breed   Peggy Gutierrez-Otero 1
Saturday Best Of Breed   Conny Gutierrez-Otero 1
Friday Best In Show   Kim Ramey-Leblanc 131
  Group 3rd   Grant Townsend 14
  Group 1st   Kim Ramey-Leblanc 14
  Best Of Breed   Grant Townsend 1
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 1

Show Date
West Kootenay Kennel Club August 15 to August 17, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Carol Graham 13
  Best Of Breed   Carol Graham 1
Saturday Group 3rd   Ainslie Mills 12
  Best Of Breed   Ainslie Mills 1
Friday Group 1st   Margaret Jones 14
  Group 2nd   Richard Lopaschuk 14
  Best Of Breed   Margaret Jones 1
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 1

Show Date
Edmonton Kennel Club August 07 to August 10, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Melvin Beech 32
  Best Of Breed   Melvin Beech 0
Saturday Group 4th   Joan Beech 26
  Best Of Breed   Joan Beech 0
Friday Best Of Breed   Murray Eason 0
Thursday Best Of Breed   Brenton Wright 0

Show Date
Alberta Kennel Club August 01 to August 04, 2014
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Jorge Nallem 0
Sunday Best Of Breed   Joe Purkhiser (Col) 2
Saturday Group 3rd   Cheryl Myers-Egerton 46
  Best Of Breed   Cheryl Myers-Egerton 0
Friday Group 4th   Walter Pinsker 27
  Best Of Breed   Walter Pinsker 0

Show Date
Prince George Kennel Club July 25 to July 27, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Lee Anne Bateman N/A
  Group 1st   Lee Anne Bateman 6
  Group 2nd   Rick Fehler 5
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 0
  Best Of Breed   Rick Fehler 0
Saturday Group 2nd   Susan Badick 4
  Group 2nd   Wayne Thompson 3
  Best Of Breed   Susan Badick 0
  Best Of Breed   Wayne Thompson 0
Friday Group 1st   Robert Whitney 6
  Group 1st   Elaine Whitney 6
  Best Of Breed   Robert Whitney 0
  Best Of Breed   Elaine Whitney 0

Show Date
Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club July 11 to July 14, 2014
Day Position   Judge Points
Monday Group 3rd   Jackie Browning 22
  Best Of Breed   Jackie Browning 3
Sunday Group 2nd   Sandy Alexander 30
  Best Of Breed   Sandy Alexander 3
Saturday Group 3rd   Stephen Dainard 25
  Best Of Breed   Stephen Dainard 3
Friday Best Of Breed   Janet Sinclair 3

Show Date
Lakeland Kennel & Obedience Club July 04 to July 06, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Kathleen Anderson-Wulff 14
  Group 3rd   Linda Kraft 13
  Best Of Breed   Kathleen Anderson-Wulff 4
  Best Of Breed   Linda Kraft 4
Saturday Group 4th   Deborah Graffmann 16
  Group 2nd   Bruce Owen 17
  Best Of Breed   Deborah Graffmann 4
  Best Of Breed   Bruce Owen 4
Friday Group 1st   Carol Graham 19
  Group 1st   Nancy Popovich 18
  Best Of Breed   Carol Graham 4
  Best Of Breed   Nancy Popovich 4

Show Date
Grande Prairie Regional Kennel Club June 27 to June 29, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Kathleen Anderson-Wulff 14
  Best Of Breed   Sandra Post 6
  Best Of Breed   Kathleen Anderson-Wulff 6
Saturday Group 4th   Joe Lobb 14
  Group 4th   Janet Lobb 14
  Best Of Breed   Joe Lobb 6
  Best Of Breed   Janet Lobb 6
Friday Group 4th   Honey Glendinning 13
  Group 3rd   Grant Townsend 14
  Best Of Breed   Honey Glendinning 6
  Best Of Breed   Grant Townsend 6

Show Date
Nanaimo Kennel Club June 12 to June 15, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Brenton Wright 2
Saturday Group 3rd   Grant Townsend 18
  Best Of Breed   Grant Townsend 2
Friday Group 2nd   Jack Ireland 16
  Best Of Breed   Jack Ireland 2
Thursday Best Of Breed   Mike Macbeth 1

Show Date
Comox Valley Kennel Club June 07 to June 10, 2014
Day Position   Judge Points
Monday Group 2nd   Leslie Rogers 11
  Best Of Breed   Leslie Rogers 1
Sunday Group 4th   Michelle Scott 8
  Best Of Breed   Michelle Scott 1
Saturday Group 3rd   Tempest Deptuch 13
  Best Of Breed   Tempest Deptuch 1

Show Date
Northern Alberta Canine Association May 30 to June 02, 2014
Day Position   Judge Points
Saturday Group 4th   Norman Kenney 47
  Best Of Breed   Norman Kenney 9
Friday Group 2nd   Roberto Del Puerto 54
  Best Of Breed   Mavis McClintock 6

Show Date
Group VI Club Of Manitoba May 24 to May 24, 2014
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Honey Glendinning 1

Show Date
Fort Garry Kennel Club May 23 to May 25, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Avery Gaudin 16
  Best Of Breed   Avery Gaudin 1
Saturday Group 3rd   Doug Gaudin 15
  Best Of Breed   Doug Gaudin 1
Friday Best Of Breed   Donna Conod 1

Show Date
Fort St John & District Kennel Club May 17 to May 19, 2014
Day Position   Judge Points
Monday Group 4th   Natalie Dunfee 7
  Group 2nd   Phyllis Pancel 9
  Best Of Breed   Natalie Dunfee 1
  Best Of Breed   Phyllis Pancel 1
Sunday Reserve Best In Show   Kim Ramey-Leblanc N/A
  Group 3rd   Garry Allan 5
  Group 1st   Kim Ramey-Leblanc 12
  Best Of Breed   Garry Allan 1
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 1
Saturday Group 4th   Bill Walkey 7
  Group 4th   Walter Pinsker 4
  Best Of Breed   Bill Walkey 1
  Best Of Breed   Walter Pinsker 1

Show Date
Tyee Kennel Club May 09 to May 11, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Reserve Best In Show   Janet Buchanan N/A
  Group 1st   Janet Buchanan 29
  Best Of Breed   Janet Buchanan 5
Saturday Group 4th   Terry Carter 20
  Best Of Breed   Terry Carter 5

Show Date
Lakes District Kennel Club May 03 to May 04, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Donald Emslie 15
  Group 3rd   Tim Doxtater 12
  Best Of Breed   Donald Emslie 3
  Best Of Breed   Tim Doxtater 3
Saturday Group 4th   Richard Lopaschuk 11
  Best Of Breed   Richard Lopaschuk 3

Show Date
Renaissance Dog Association April 18 to April 21, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Aida Rivera Franco 52
  Best Of Breed   Aida Rivera Franco 6

Show Date
Auld Lang Syne Dog Association April 16 to April 17, 2014
Day Position   Judge Points
Thursday Best Of Breed   Sylvia Barkey 5
Wednesday Group 2nd   Juan Alberto Grillo Londono 40
  Best Of Breed   Juan Alberto Grillo Londono 5

Show Date
Oceanside Kennel Club March 28 to March 30, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 2nd   Kim Ramey-Leblanc 25
  Best Of Breed   Kim Ramey-Leblanc 8
Friday Group 3rd   Serge Tassan 29
  Best Of Breed   Serge Tassan 7

Show Date
Victoria City Kennel Club February 28 to March 02, 2014
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Wendy Maisey 14
  Best Of Breed   Wendy Maisey 3
Saturday Group 2nd   Nancy Popovich 16
  Best Of Breed   Nancy Popovich 4
Friday Group 2nd   Barbara Watt 16
  Best Of Breed   Barbara Watt 4

2013

Dec. 2013 Nov. 2013 Oct. 2013 Sept.2013 Aug. 2013
Breed Ranking: 2 2 2 2 2
Group Ranking: 27 28 27 27 37
All Breed Ranking: 212 212 205 237 349

Top Dog Points Summary
All Breed Specialty
BIS RBIS GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4   GRP 1 GRP 2 GRP 3 GRP 4 BOB   Points
0 0 5 5 4 3   0 0 0 0 0   467
Win Record - 2013
Show Date
Auld Lang Syne Dog Association December 12 to December 15, 2013
Day Position   Judge Points
Friday Group 3rd   Leslie Rogers 17
  Best Of Breed   Leslie Rogers 6
Thursday Best Of Breed   Bonnie Derry 6

Show Date
Boston Terrier Club of Canada October 25 to October 25, 2013
Day Position   Judge Points
Friday Select Bitch   Randy Garren N/A

Show Date
Lower Mainland Dog Fanciers of BC October 24 to October 27, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Randy Garren 73
  Best Of Breed   Johan Juslin 10
Friday Best Of Breed   Mario Magsaysay 10

Show Date
Fraser Valley Dog Fanciers October 11 to October 14, 2013
Day Position   Judge Points
Monday Group 4th   Karsten Kaemling 14
  Best Of Breed   Karsten Kaemling 1
Friday Best Of Breed   Stephen Hubbell 5

Show Date
Lloydminster Kennel & Obedience Club September 27 to September 29, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 4th   Letitia Bett 23
  Best Of Breed   Charles Bett 4
  Best Of Breed   Letitia Bett 4
Saturday Group 2nd   Karsten Kaemling 27
  Best Of Breed   Karsten Kaemling 3
  Best Of Breed   Rick Fehler 4
Friday Best Of Breed   Bonnie Derry 4
  Best Of Breed   Phyllis Pancel 4

Show Date
Prairie Canine Academy September 20 to September 22, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Lee Anne Bateman 22
  Group 2nd   Mary White 14
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 5
  Best Of Breed   Mary White 1
Saturday Group 2nd   Enrique Gonzalez 20
  Best Of Breed   Enrique Gonzalez 5
  Best Of Breed   Javier Ramirez Gomez 5

Show Date
Skaha Kennel Club September 06 to September 08, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Best Of Breed   Lois Wilson 1

Show Date
Kamloops & District Kennel Club August 30 to September 02, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Group 2nd   Lee Anne Bateman 24
  Best Of Breed   Lee Anne Bateman 5

Show Date
Cranbrook & District Kennel Club August 23 to August 25, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 3rd   Roger Hartinger 22
  Best Of Breed   Roger Hartinger 5

Show Date
West Kootenay Kennel Club August 16 to August 18, 2013
Day Position   Judge Points
Sunday Group 1st   Lynda Saranchuk 12
  Best Of Breed   Mel Saranchuk 3
Saturday Group 2nd   Mel Saranchuk 11
  Best Of Breed   Lynda Saranchuk 3
Friday Group 3rd   Honey Glendinning 10
  Best Of Breed   Honey Glendinning 2
  Best Of Breed   Harold Pybus 3

Show Date
Nicola Valley Kennel Club June 29 to July 01, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Wayne Thompson 1

Show Date
Nanaimo Kennel Club June 13 to June 16, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Group 1st   Carol Graham 40
  Best Of Breed   Carol Graham 5
Thursday Group 1st   Johnny Shoemaker 39
  Best Of Breed   Johnny Shoemaker 5

Show Date
Comox Valley Kennel Club June 08 to June 11, 2013
Day Position   Judge Points
Tuesday Group 4th   Bonnie Derry 8
  Best Of Breed   Bonnie Derry 3
Sunday Best Of Breed   Lois Wilson 5
Saturday Group 1st   Honey Glendinning 24
  Best Of Breed   Mavis McClintock 4

Show Date
Renaissance Dog Association April 12 to April 15, 2013
Day Position   Judge Points
Saturday Best Of Breed   Murray Eason 5
Friday Best Of Breed   Roger Hartinger 5

Show Date
Oceanside Kennel Club March 29 to April 01, 2013
Day Position   Judge Points
Monday Best Of Breed   Dianne Ivey 5

Obedience Show Record

     

Rally Obedience Show Record

     

     
* Group 1st points are included in the BIS total and are displayed here for information purpose only.
               

Sponsored By